سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله376

on . ارسال شده در سر مقاله

فرهنگ و اقتصاد در سیطره نفوذی ها
  در ایام باشکوه اربعین حسینی(ع) شکرگزار خدای متعال هستیم که با مدد حضرت  اباعبدالله الحسین(ع)، نظام اسلامی ما در یکی از مقتدرترین دوران های خود واقع شده است و رزمایش بزرگ و جهانی اربعین امسال نیز با شکوهی بسیار عظیم تر از تمام دوران تاریخ، در حال برگزاری است.
  در این میان، کاملا واضح است که نظام مقدس جمهوری اسلامی با وجود تمام توطئه ها و تحریم های دشمنان, در بعد خارجی و بین الملل و تشکیل جبهه ی جهانی اسلام و تشیع و تقویت جبهه ی مقاومت، کارنامه ای بس درخشان و حیرت انگیز و موفق دارد.

اما به نظر می رسد دستهایی در داخل،  بعضا حتی در جایگاه ها و مسئولیت های رسمی و مهم، بدنبال استحاله  و انحراف نظام و انقلاب اسلامی از مسیر اصلی خود و ایجاد فتنه و نارضایتی در میان مردم و تضعیف سرمایه های بزرگ انسانی و معنوی هستند. بعنوان مثال :
  در بعد فرهنگی، افسارگسیختگی و بی بند و باری در بسیاری از بخش ها به چشم می خورد و  از تولیدات سینمایی گرفته تا سریال های خانگی و کتاب و تئاتر و تا فضای مجازی و جولان هنرپیشه ها و سلبریتی ها و وضعیت پوشش و حیاء و عفت و.... اصلا در شان جمهوری اسلامی نیست.
در این عرصه، برخی مسئولان دولتی و دیگر نهادهای فرهنگی دارای مسئولیت، مقصران اصلی هستند، چرا که با ابراز سلایق نابجا و بعضا آلوده کردن عرصه ی مهم و راهبردی فرهنگ به جنجال های سیاسی، شرایطی را در کشور رقم زده اند که بدون اغراق، برای بسیاری افراد« از کوچک و بزرگ و پیر و جوان و مدیر و کارگر و روستایی و شهری و...» شرایط لازم مطلوب و فضای بی دغدغه برای حیات معنوی و رشد و تعالی فرهنگی مطابق آرمان های انقلاب، مهیا نیست.

  در بعد اقتصادی نیز شرایط مشابهی از سوی دولت حاکم شده است:
رها نمودن نسبی بازار و ضعف نهادهای نظارتی، بخشی از مردم و بدنه ی اجتماع را به بی انصافی نسبت به بخش دیگر واداشته است!
نرخ خدمات اقلام شرکت های دولتی مرتبا بالا رفته و طبعا بعضی از تولیدکنندگان نیز با تقلید از دولت و در سکوت و بی عملی متولیان، به افزایش قیمت ها مبادرت می کنند و این زنجیره، به کسبه و شرکت های خصوصی و سطوح پائین اقتصادی نیز سرایت کرده و افزایش نرخ ها و گرانی عجیب در جامعه، مردم را دچار مشکلات اجتماعی و حتی خانوادگی نموده است.
  در این میان اقدام موثری حتی در حد کمک ها و سبدهای کالایی و مسکن های موقت  از سوی دولت دیده نمی شود و پیداست که تداوم این وضعیت، موجب به مخاطره افتادن آبرو و زندگی و بعضا ضعف ایمان و اعتماد آنها به مسئولان خواهد شد.
  رویدادهایی نظیر آنچه در دی ماه 96 در برخی از شهرها رخ داد و یا آنچه اخیرا به بهانه ی یک رویداد اجتماعی در لردگان به وقوع پیوست و دیگر اعتراض های اخیر معیشتی کارگران و...، نمادی از همین ناراضی تراشی ها و زنگ خطری از عملکرد برخی مسئولان است که دشمن نیز بر موج آن سوار شده و کشور را با خطر مواجه می سازد.
  واقعا چرا در کشوری که مفتخر به حضور حدود 3 میلیون نفر در راهپیمایی عظیم و الهی اربعین هستند، شاهد چنین مظاهری از مفاسد فرهنگی و بی بند و باری و بی حجابی و شکاف طبقاتی و بی انضباطی اقتصادی هستیم؟!!
  آیا مسئولان اجرایی و کسانی که برای خدمت به این مردم سوگند یاد کرده و حقوق و امکانات کلان را نیز در اختیار دارند، نباید پاسخگو باشند و برای این وضعیت مواخذه شوند؟!
  بی تردید اگر ایمان مردم به وسیله بی بندو باری فرهنگی و فشار اقتصادی دچار خدشه شد، آن وقت خطر اصلی برای انقلاب و نظام ایجاد خواهد شد، که ان شاءالله با اقدام و هوشیاری همگان و انتخاب صحیح درآینده این چنین نخواهد شد...