سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله377

on . ارسال شده در سر مقاله

مردم از سازشکاران بیزارند
  به تازگی آقای روحانی در سخنانی بسیار عجیب، با تشکیک در کل عملکرد 40 ساله ی انقلاب اسلامی در آئین نمادین افتتاح دانشگاه ها گفته است: «دعوا سر برجام نیست چراکه برجام جای دعوا ندارد، بلکه دعوا سر مسئله بزرگ‌تر و مسئله بالاتری است...۴۱ سال است هنوز به جواب روشن و قاطع نرسیدیم؛ عده‌ای می‌گویند تعامل سازنده با دنیا و عده‌ای هم می‌گویند تقابل مداوم؛ عده‌ای می‌گویند دشمن را باید بشکنیم و عده‌ای هم می‌گویند می‌شود بسیاری مشکلات را حل کرد؛ اما اینکه استراتژی تعامل باشد یا تقابل؛ این مساله است.»

 واضح است که این مغلطه ی آقای روحانی، ناظر به لزوم فتح باب برای مذاکره(بخوانید سازش) با آمریکاست!
وی در همین سخنرانی، خواستار به رفراندوم گذاشتن این موضوع شده است.
  این سخنان رئیس جمهور در حالی است که حضرت امام خمینی(ره) 14 سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در تاریخ 4 آبان 1343 می فرمایند:
«...دنیا بداند که هر گرفتاری‌‏ای که ملت ایران و ملل مسلمین دارند، از اجانب آمریکاست، از آمریکاست. ملل اسلام از اجانب عموماً و از آمریکا خصوصاً متنفر است»...
  به بیان روشن تر، بنیانگذار جمهوری اسلامی از همان آغاز نهضت، مسیر استکبارستیزی و مقابله با آمریکا را به عنوان یکی از اهداف قیام و نهضت خود بیان فرموده و در تمام دوران حیات  مبارک 25 ساله بعد از آن نیز، مبارزه با آمریکا(به عنوان سمبل ظلم و استکبار) را یکی از اصول انقلاب معرفی فرموده و ملت بزرگ ایران نیز با شناخت دقیق از مواضع امام(ره)، پیروزی نهضت و تداوم عمر 41 ساله ی انقلاب را با ایستادگی و  ایثار و تقدیم صدها هزار شهید و... رقم زده اند.
  اساسا 13 آبان 1358  و تسخیر لانه ی جاسوسی توسط دانشجویان خط امام(ره) نیز، نه آغاز مبارزه با آمریکا، بلکه در امتداد نهضت و اصول انقلاب بود و به همین دلیل، امام امت(ره) آن را انقلاب دوم نامید.

  اکنون سوال مهم اینجاست که:
اولا چرا رئیس جمهوری اسلامی ایران که بر اساس سوگند خود باید به قانون اساسی و اصول انقلاب، التزام عملی داشته باشد، چنین سخن می گوید؟
 چرا در اوج 41 سالگی انقلاب و قدرت   منطقه ای جمهوری اسلامی، سخن از به نتیجه نرسیدن اهداف انقلاب کرده و در آن تشکیک می کند؟
 واقعا ملتی که سالیان سال بصورت مستمر مشغول مبارزه با آمریکاست و با عشق به ولایت و استقلال و آزادی خود، برای این هدف مهم و دفاع از عزت و شرف خود و مظلومان جهان، هزینه های سنگینی را تحمل نموده است، شایسته ی چنین سخنانی از زبان مسئولی است که در جایگاه ریاست جمهوری نشسته است و در اصل اهداف انقلاب، شک داشته و هنوز آن را نفهمیده است؟!
  ثانیا غربگرایان باید  متوجه ی این موضوع هم باشند که ملت ایران علاوه بر آمریکا، از اسلام آمریکایی نیز بیزار است و از مسئولانی تبری می جویند که اسلام آمریکایی را در عمل پیاده کرده و اسلام ناب و اصول و احکام و ولایت و مردم را نادیده گرفته و فقط خود و اطرافیانشان را حاکم بر سرنوشت مردم می دانند.همان کسانی که در خانه های چند ده میلیاردی زندگی می کنند، معاون و وزیر و همفکرانشان با هواپیمای اختصاصی و پول ملت، بعضا به همراه خانواده به مسافرت می روند، همان کسانی که بعضا عنان مدیران فاسد را رها کرده و در مقابل قوه ی قضائیه اعلام جنگ می کنند. همان عناصری که در مقابل دشمنان خاضع و در جلوی ملت، همواره طلبکارند...فقر و مشکلات مردم برای آنان اهمیتی ندارد و بجای کار، دنبال حاشیه سازی و مشکل آفرینی هستند...
 آری! ملت ایران، همچون روز اول، قبل از 13 آبان 58 و 22 بهمن 57، یعنی از آبان سال 43 و آغاز نهضت، از آمریکا و آمریکادوستان، متنفر بوده اند و به بیان روشن رهبر عزیز انقلاب، با حضور در صحنه و تداوم مجاهدت، خواب غرب گرایان برای بازگشت آمریکا به این سرزمین را بی تعبیر خواهند نمود.                              
 ان شاءالله