سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سال 93، سال مظلومیت...

on . ارسال شده در سر مقاله

سال 93، با همه ي فراز و نشيب ها و با تمامي تلخي و شيريني هايش گذشت و در اين مسير، ملت بزرگ ايران، همچنان در مسير دفاع از اصول انقلاب و آرمانهاي آن ايستادگي كردند.
با اين وجود، فشارهاي متعدد فرهنگي و اقتصادي كه بخش اعظمي از آن ناشي از بي توجهي و يا كم كاري مسئولان است، در اين سال، بيش از گذشته، مردم را تحت فشار گذاشت و از يكسو معضلات متعدد فرهنگي كه بعضا محصول كج سليقگي برخي مديران و اهمال آنان در وظايف قطعي نظارتي و عدم هماهنگي آنان با سياست هاي انقلاب و نظام بود، فضاي تنفس براي فعالان اين عرصه را بسيار تنگ نموده و از سوي ديگر، مشكلات بزرگ و موانع اقتصادي نيز، سطوح مختلف مردم را با مشكلات و فشار فراوان اقتصادي روبرو نمود.


در اين مسير و در جهت علت يابي اين معضلات مي توان عامل اساسي را (نگاه مسئولان دولتي به بيرون و خارج از كشور) قلمداد كرد چرا كه در طول سال گذشته، بارها از زبان رئيس جمهور و وزرا و مديران دولتي، راه حل برون رفت از مشكلات كشور، صرفا رفع تحريم ها و ارتباط بيشتر با خارج عنوان شده و متاسفانه چند کشور زورگوی دنیا بعنوان(دنیا) و (جامعه جهانی) معرفی می شوند.
اين مسئله گرچه در جاي خود اهميت دارد و در صورت استفاده ي صحيح از منطق و تدبير در ارتباط با دنيا مي توان به پيشرفت هايي هم دست يافت، اما همانگونه كه رهبر معظم انقلاب نيز تاكيد فرمودند، راه علاج واقعي مشكلات كشور اعم از فرهنگي و اقتصادي و... تكيه بر توان و نيروي داخلي است.
با اين وجود، رئيس جمهور محترم كه بايد طلايه دار تكيه بر نيرو و توان داخلي باشد همين چند روز پيش بر خلاف سخنان رهبر معظم انقلاب گفت: اگر مي خواهيد از مرحله ي بخور و نمير عبور كنيد بايد با جهان خارج مرتبط باشيد!
و البته مشخص نكرد كه اگر وي وضعيت ملت ايران را در حد(بخور و نمير) مي داند پس اين همه ريخت و پاش و خاصه خرجي از كيسه ي اين ملت براي همايش ها و دكوراسيون ها و سفرهاي خارجي و... چه معنايي دارد؟
متاسفانه در سال گذشته ميزان واردات از كشورها در حدي افزايش يافت كه ركورد صد سال گذشته را هم پيموده و با گله مندي صريح رهبر معظم انقلاب هم روبرو شد.
همچنين نگاه برخی مسئولان فرهنگي كشور به نسخه هاي غربي و سياست هاي حاكم بر حوزه هاي سينما و كتاب و تئاتر و موسيقي در غرب، كار را به جايي رساند كه مردم ايران در سال 93 شاهد اتفاقات ناگوار فرهنگي در اين حوزه ها در داخل كشور بودند كه از اساس، تناسبي با مباني انقلاب و اسلام و حتي مليت ما نيز نداشت.
فلذا به نظر مي رسد در سال 94 مسئولان محترم با عبرت گرفتن از نتايج اسف بار نگاه به بيرون و بر مبناي وظيفه ي خود در استفاده ي بهينه از استعداد و امكانات داخلي كشور و نااميد ساختن دشمنان، توجه خود را بر ظرفيت داخلي قرار داده و چه در عرصه ي اقتصاد و چه در فرهنگ، الگوهاي غربي و توجه به نسخه هاي تحميلي دشمنان را به كناري نهاده و اصل اساسي انقلاب كه همان شعار(نه شرقي، نه غربي، جمهوري اسلامي) را در عمل احيا كنند. ان شاءالله