سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله نشریه 329

on . ارسال شده در سر مقاله

نمایندگانی عقب افتاده
 طی هفته ی اخیر، دو عکس متفاوت، به یکباره تمامی اخبار کشور را معطوف به خود کرد و واکنش همه ی اقشار مردم از پیر و جوان و چپ و راست و سیاسی و غیرسیاسی و هنرمند و کاسب و... را بدنبال داشت.
 اولین عکس مربوط به اقدام ذلت بار برخی نمایندگان مجلس در گرفتن عکس سلفی با خانم موگرینی(مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا) در صحن مجلس بود که پیام تحقیرآمیز آن، همگان را فارغ از سلایق سیاسی، به واکنش و موضعگیری و تقبیح واداشت.

به فاصله ی کمی؛ عکس دیگری از شهید محسن حججی جوان غیور 26 ساله ی مدافع حرم منتشر شد که به هنگام اسارت در چنگال مزدوران داعش، آنچنان با صلابت و عزت و آرامش، رفتار نموده است که همگان زبان به تحسین و کرنش در مقابل روحیه و هدف مقدس وی گشودند.
  صرفنظر از ماهیت و حاشیه های این دو عکس و دو رویداد، واکنش صحیح و منطقی و فراگیر همه ی مردم و اقشار مختلف در مقابل این دو واقعه، نشانگر سلامت جامعه و نویدبخش استمرار همان روحیه ی انقلابی و بیدار مردم فهیم ایران است که در مقابل دشمنان و بیگانگان، هرگونه کرنش و تحقیر و ذلت را به شدت تقبیح کرده و عزت و استقامت را ارج نهاده و پاس می دارند.
  اما اکنون این سوال مطرح می شود : با  چنین روحیه ای که در مردم وجود دارد، چگونه مسائل تحقیرآمیزی همچون مذاکرات و برجام و بتن ریزی در سایت هسته ای و انهدام دستاوردهای هسته ای و رفتارهای تحقیرآمیز مسئولان در مقابل دشمنان ملت، با چنین واکنش هایی مواجه نشد؟
و چگونه همچنان فرزندان غیرتمند این ملت در عرصه های علمی و جهادی و سیاسی و فرهنگی، در غربت و مظلومیت به سر می برند؟
  پاسخ این سوال را باید در نقش و رسالت مهم نخبگان و رسانه ها و آگاهی بخشی آنان به مردم جستجو نمود.
در ماجراهای عکس سلفی نمایندگان و حماسه ی شهید حججی، بدلیل وضوح و شفافیت این موضوعات و اطلاع رسانی بموقع؛ فطرت پاک و انقلابی مردم، واکنش لازم را نشان داد، اما در بسیاری از وقایع مشابه، غبار فتنه ها و شبهات و موضعگیری دوپهلو و دیرهنگام و یا حتی سکوت خواص و نخبگان که ناشی از ملاحظات نابجای سیاسی، فردی و دنیا طلبی و... است و همچنین بی تفاوتی رسانه ها از جمله صدا و سیما برای انجام رسالت اطلاع رسانی، مردم را نیز دچار شبهه و بعضا اشتباه کرده و فجایعی را به کشور تحمیل و انقلاب و ولایت را دچار مظلومیت می نماید.
  فلذا این دو واقعه ی اخیر، بر همگان ثابت کرد که فطرت الهی مردم ایران- که خمینی کبیر(ره) و خامنه ای عزیز آنان را برتر از مسلمانان صدر اسلام دانست- همچنان پویند و زنده است و اگر نخبگان و رسانه ها، به وظیفه ی خود درست و به موقع عمل کنند، مردم ایران، با وحدتی کم نظیر، بر سر آرمانهای خود خواهند ایستاد.
همچنین این دو واقعه به خوبی ثابت کرد که مسئولان همچنان باید در کلاس درس آزادگی و شرف ملت ایران و حتی نسل جدید دهه ی هفتادی، شاگردی کنند و از ولی نعمتان خود درس شجاعت و استقامت و عزت بیاموزند...