سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

برگی از عبرت های تاریخ(نشریه386)

on . ارسال شده در برگی از عبرتهای تاریخ

تحريم هايي كه اعتباري ندارد
  زمانی که قریش دریافتند که اصحاب رسول خدا(صلی الله علیه و آله) و حتي برخي بزرگان مكه همچون حمزه(ع) و ابوطالب(ع) محكم و استوار پاي اسلام  ايستاده اند، مجلسی تشکیل داده و تصمیم گرفتند تا پیمانی بر ضد مسلمین منعقد کنند. بر این اساس که همه ی روابط اقتصادی، رفت و آمد و... را با آنان قطع کنند و هیچ معامله ی اقتصادی نیز انجام ندهند.

برگی از عبرت های تاریخ (نشریه384)

on . ارسال شده در برگی از عبرتهای تاریخ

بروید مثل مدرس را انتخاب کنید ...
 حضرت امام خمینی(ره) بارها، الگوی نمایندگی مجلس در ایران اسلامی را شهید مدرس می دانستند و در انتخابات مجلس به ملت ایران سفارش فرمودند:« سعی کنید مثل مرحوم مدرس را انتخاب کنید، البته مثل مدرس که به زودی ها پیدا نمی شود، شاید آحادی مثل مدرس باشند.»
 در همین زمینه به دو حکایت تاریخی از آن شهید بزرگوار توجه فرمایید:

برگی از عبرت های تاریخ (نشریه383)

on . ارسال شده در برگی از عبرتهای تاریخ

غرب باوران از سرنوشت شاه عبرت بگیرند
 محمدرضا پهلوی در دوران حکومت 37 ساله ی خود بر ایران، همواره با اتکاء به حمایت آمریکا، سلطنت خود را تضمین یافته می دانست و در قبال حمایت آمریکائی ها، همه ی منابع مادی و انسانی و فرهنگی کشور را در اختیار آنان گذاشت تا جایی که وی به عنوان مهم ترین مهره ی آمریکا در منطقه به نوکری پرداخته و به «ژاندارم منطقه» مشهور بود.
 اما با اوج گرفتن قیام مردم و فرار شاه از ایران، به یکباره آمریکایی ها با وی همچون «یک نوکر تاریخ مصرف گذشته» رفتار نمودند، تا جایی که شاه را حتی برای اقامت نیز به آمریکا راه ندادند و محمدرضا شاه از زمان ترک ایران 10 هفته در مراکش، 11 هفته در باهاماس، 17 هفته در مکزیک، 10 هفته در پادگانی در آمریکا برای معالجه و مدت کوتاهی هم در پاناما بود و سرانجام به مصر رفت همچنین در این مدت، انگلیس، سوئیس، اردن و فرانسه از پذیرش وی خودداری کردند.

برگی از عبرت های تاریخ (نشریه382)

on . ارسال شده در برگی از عبرتهای تاریخ

مُرجِفون ترسو، فشار می آورند
بیان موضوع تاریخی«مرجفون» توسط امام خامنه ای:
  در جنگ احزاب، از همه طرف حمله کردند. در جنگ بدر یک گروه بودند، در جنگ احد یک گروه بودند، در جنگ های دیگر قبائلِ کوچک بودند؛ اما در جنگ احزاب، همه‌ی قبائل مشرک مکه و غیر مکه و ثقیف و غیره آمدند متحد شدند؛ ده هزار نفر نیروی رزمنده فراهم کردند؛ یهودی‌هایی هم که همسایه‌ی پیغمبر بودند و امان‌یافته‌ی پیغمبر بودند، خیانت کردند؛ اینها هم با آنها همکاری کردند. اگر بخواهیم این را با امروز مقایسه کنیم، یعنی آمریکا با آنها(مسلمانان) مخالفت کرد، انگلیس مخالفت کرد، رژیم صهیونیستی مخالفت کرد، فلان رژیم مرتجعِ نفتخوار مخالفت کرد. پولهاشان را خرج کردند، نیروهاشان را جمع کردند، یک جنگ احزاب درست کردند؛ جنگ احزابی که دلها را خیلی ترساند. اوائل همین سوره(احزاب) می فرماید: «و اذ قالت طائفة منهم یا اهل یثرب لا مقام لکم فارجعوا»؛مردم را می ترساندند. الان هم همین جور است. الان هم یک عده‌ای مردم را می ترسانند: آقا بترسید. مقابله‌ی با آمریکا مگر شوخی است؟ پدرتان را در می‌آورند! آن جنگ نظامی‌شان، این تحریمشان، این فعالیتهای تبلیغی و سیاسی‌شان. در آخر این سوره باز میفرماید: «لئن لم ینته المنافقون و الّذین فی قلوبهم مرض و المرجفون فی المدینة لنغرینّک بهم».مرجفون همین هایند.

برگی از عبرت های تاریخ (نشریه381)

on . ارسال شده در برگی از عبرتهای تاریخ

من به محتوا کار دارم
خاطره ای از امام خامنه ای در مورد تقابل دو جناح کشور در حزب جمهوری اسلامی و بعد از آن
 ... ما در حزب جمهوری اسلامی کنگره دوم را تشکیل دادیم، به نظرم سال ۶۴ بود ، اوج اختلافات گروهی هم این دو باند بود ، هر دو طرف تعصبات شديد داشتند. مظهر و به اصطلاح آن آيينة صحنه درگيرى هم، از همه جا بيشتر، حزب جمهورى اسلامى بود؛ چون از هر دو جناح افرادى در اين حزب بودند؛ از ِچپ چپ تا ِ راست راست.