سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

برگی از عبرت های تاریخ (نشریه382)

on . ارسال شده در برگی از عبرتهای تاریخ

مُرجِفون ترسو، فشار می آورند
بیان موضوع تاریخی«مرجفون» توسط امام خامنه ای:
  در جنگ احزاب، از همه طرف حمله کردند. در جنگ بدر یک گروه بودند، در جنگ احد یک گروه بودند، در جنگ های دیگر قبائلِ کوچک بودند؛ اما در جنگ احزاب، همه‌ی قبائل مشرک مکه و غیر مکه و ثقیف و غیره آمدند متحد شدند؛ ده هزار نفر نیروی رزمنده فراهم کردند؛ یهودی‌هایی هم که همسایه‌ی پیغمبر بودند و امان‌یافته‌ی پیغمبر بودند، خیانت کردند؛ اینها هم با آنها همکاری کردند. اگر بخواهیم این را با امروز مقایسه کنیم، یعنی آمریکا با آنها(مسلمانان) مخالفت کرد، انگلیس مخالفت کرد، رژیم صهیونیستی مخالفت کرد، فلان رژیم مرتجعِ نفتخوار مخالفت کرد. پولهاشان را خرج کردند، نیروهاشان را جمع کردند، یک جنگ احزاب درست کردند؛ جنگ احزابی که دلها را خیلی ترساند. اوائل همین سوره(احزاب) می فرماید: «و اذ قالت طائفة منهم یا اهل یثرب لا مقام لکم فارجعوا»؛مردم را می ترساندند. الان هم همین جور است. الان هم یک عده‌ای مردم را می ترسانند: آقا بترسید. مقابله‌ی با آمریکا مگر شوخی است؟ پدرتان را در می‌آورند! آن جنگ نظامی‌شان، این تحریمشان، این فعالیتهای تبلیغی و سیاسی‌شان. در آخر این سوره باز میفرماید: «لئن لم ینته المنافقون و الّذین فی قلوبهم مرض و المرجفون فی المدینة لنغرینّک بهم».مرجفون همین هایند.

برگی از عبرت های تاریخ (نشریه381)

on . ارسال شده در برگی از عبرتهای تاریخ

من به محتوا کار دارم
خاطره ای از امام خامنه ای در مورد تقابل دو جناح کشور در حزب جمهوری اسلامی و بعد از آن
 ... ما در حزب جمهوری اسلامی کنگره دوم را تشکیل دادیم، به نظرم سال ۶۴ بود ، اوج اختلافات گروهی هم این دو باند بود ، هر دو طرف تعصبات شديد داشتند. مظهر و به اصطلاح آن آيينة صحنه درگيرى هم، از همه جا بيشتر، حزب جمهورى اسلامى بود؛ چون از هر دو جناح افرادى در اين حزب بودند؛ از ِچپ چپ تا ِ راست راست.

برگی از عبرت های تاریخ (نشریه380)

on . ارسال شده در برگی از عبرتهای تاریخ

آنچه قرآن به ما آموخته...
 روزی حضرت موسی علیه السلام مامور شد که برای فرا گرفتن علومی - که بیشتر جنبه عملی و اخلاقی داشت - نزد حضرت خضر(ع) «که از انبیاء و عالمان  بزرگ دوران هاست» حضور یافته و کسب فیض نماید.
 موسی(ع) بار سفر را بست و به سوی جایگاه خضر به راه افتاد؛  هنگامی که به محضر حضرت خضر رسید، پیشنهاد خود را به آن معلم بزرگ، مطرح کرد؛ او نگاهی به موسی (ع) افکند و گفت: «باور نمی کنم در برابر تعلیمات من، صبر و شکیبایی داشته باشی!» اما موسی(ع) قول شکیبایی داد.

برگی از عبرت های تاریخ (نشریه379)

on . ارسال شده در برگی از عبرتهای تاریخ

در مقابل بنی صدرها !
بیانات امام خامنه ای در مورد روشی که امام(ره) در برابر بنی صدر به کار گرفتند...
 در دوران انقلاب هم اگر كسى دچار يك سختى شد، بايد به ياد بياورد كه نگهداشتن ايمان، مثل نگهداشتن آهن تفتيده در دست است؛ يعنى واقعاً سختى دارد. حالا اگر اين سختى داشت، اعتراض بر آنكه اين سختى را به وجود آورده، وارد است؛...

برگی از عبرت های تاریخ (نشریه378)

on . ارسال شده در برگی از عبرتهای تاریخ

پیامبر(ص) پیمان شکنی را تحمل نمی کردند...
 اخیرا رئیس جمهور در سخنانی مدعی شده پیامبر (ص) با کفار پیمان می بست و وقتی کفار پیمان را می شکستند دوباره با آنها پیمان می بست!
اما با رجوع به تاریخ و مطالعه ی سیره ی رسول الله(ص) میتوان به این موضوع پی برد که در بسیاری از موارد پیامبر اسلام(ص) با جدیت با برهم زنندگان پیمان نامه ها برخوردی قاطع نموده اند.
به نمونه هایی از آن توجه فرمایید: