سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

برگی از عبرت های تاریخ (نشریه362)

on . ارسال شده در برگی از عبرتهای تاریخ

سحرگاه 27 دی ماه 1334

تهران- پادگان عشرت آباد
شهید سید مجتبی نواب صفوی به همراه یارانش: خلیل طهماسبی، مظفر ذوالقدر و سید محمد واحدی، برای اجرای حکم اعدام به سوی میدان تیرباران می رفتند ...
 ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) بود نواب با صدای بلند تکبیر گفت و برای غسل شهادت، آب طلبید...سپس رو به یارانش کرد و گفت:
«خليلم, محمدم, مظفرم, زودتر آماده شويد, زودتر غسل شهادت كنيد, امشب جده ام فاطمه زهرا (سلام الله عليها) منتظر ماست. پس از غسل شهادت به نماز ايستاد. افسران و درجه داران با ناباوري به آنان نگاه ميكردند. دستان به قنوت رفته اش حريم آسمان مناجات بود.

برگی از عبرت های تاریخ (نشریه361)

on . ارسال شده در برگی از عبرتهای تاریخ

مبارزه علیه چادر نتیجه نداد...
 رضا شاه، با تحریک انگلیسی ها و طی یک اقدام هماهنگ با حکام کشورهای ترکیه، افغانستان، الجزایر و مصر، به مبارزه با حجاب و پوشش زنان اقدام کرد
 وی فرمان کشف حجاب را به صورت رسمی در ۱۷ دی ۱۳۱۴ صادر کرد و طی نطقی همه زنان را به برداشتن چادر و هرگونه سرپوشی اجبار نمود و از این تاریخ به بعد، استفاده از هر پوششی، به جز کلاه‌‌های اروپایی، ممنوع اعلام شد. زنان محجبه حق ورود به خیابان‌ها یا استفاده از وسایل نقلیه را نداشتند. کسبه نیز مجاز به فروش اجناس به زنان با حجاب نبودند. مأموران انتظامی مجاز بودند زنان محجبه را تعقیب نموده و به منزل آن‌ها وارد شوند. به وزارت معارف نیز دستور داده شده بود که در کلیه مدارس دخترانه، معلمان و دانش‌آ‌موزان بدون حجاب باشند و در غیر این صورت از ورود آنها به مدارس جلوگیری شود.

برگی از عبرت های تاریخ (نشریه360)

on . ارسال شده در برگی از عبرتهای تاریخ

عاملان جنگ نرم را عفو نفرمود...
 در سیره ی پیامبر اکرم (ص)، صفت«رحمة للعالمین» از بارزترین وجوه حضرت محمد مصطفی(ص) به شمار می رفت و آنچه به حق شخصی ایشان بازمی‌گشت، گذشت می‌کردند. اما اگر شخصی به اصل دین، باورها و جایگاه رسالت خدشه‌ای وارد می‌کرد، پیامبر اسلام(ص) هرگز گذشت نمی‌کردند.

برگی از عبرت های تاریخ (نشریه359)

on . ارسال شده در برگی از عبرتهای تاریخ

نماینده واقعی مردم
 خواهر زاده شهید مدرس می گوید: من در کنار آیت الله مدرس نشسته بودم که دو نفر آمدند و یکی از آنها فرنگی بود. پس از لحظه ای، مرد مترجم گفت: «ایشان یکی از مأمورین عالی رتبه سفارت انگلیسند. چکی تقدیم می دارند، برای اینکه هر نوع صلاح بدانید مصرف نمایید.»
آیت الله مدرس گفتند: «چک چیست؟»

برگی از عبرت های تاریخ (نشریه358)

on . ارسال شده در برگی از عبرتهای تاریخ

اشداء علی الکفار
 در سال ششم هجری که پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم و همراهان ایشان برای زیارت خانه‌ خدا به سمت مکه رفتند، مشرکان مانع شدند. رسول خدا(ص) از همراهانشان بیعت گرفتند که تا پای جان بایستند و از حق دفاع کنند و آماده‌ نبرد شوند. در همین حال مشرکان ناچار شدند که به مذاکره با پیامبر تن دهند که به نام «صلح حدیبیه» معروف شد.