سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

برگی از عبرت های تاریخ (نشریه 394)

on . ارسال شده در برگی از عبرتهای تاریخ

نشانه ی صاحب خانه برای مولود کعبه
  به نقل مورخان و محدثان مشهور شیعه و اهل سنت، ولادت امام علی علیه السلام در سیزدهم رجب سی سال بعد از عام الفیل در درون خانة کعبه روی داده است .ابن قعنب می گوید: من و عباس بن عبدالمطلب و گروهی دیگر در برابر خانه خدا نشسته بودیم که ناگهان دیدیم فاطمه بنت اسد، مادر امیرمؤمنان (ع)که به آن حضرت حامله بود و نُه ماه از مدت حملش می گذشت با حالتی خاص که حاکی از درد زایمان بود وارد شد و به درگاه خداوند عرض کرد: پروردگارا! من به تو و پیامبران و کتاب هایی که از جانب تو فرستاده شده اند ایمان دارم و سخن جدم ابراهیم خلیل را تصدیق و باور دارم که او این خانة والا را بنا کرده و به حق این فرزندی که در شکم دارم سوگند می دهم که وضع حمل مرا آسان کنی.

برگی از عبرت های تاریخ (نشریه 393)

on . ارسال شده در برگی از عبرتهای تاریخ

وقتی به خدا توکل کردیم ...
خاطره ای از رهبر معظم انقلاب اسلامی:
  من این خاطره را بارها نقل کرده ام: در روزهای سوم چهارم جنگ بود، توی اتاق جنگ ستاد مشترک، همه جمع بودیم؛.. یکی از نظامی ها آمد کنار من، گفت: این دوستان توی اتاق دیگر، یک کار خصوصی با شما دارند...

برگی از عبرت های تاریخ (نشریه 392)

on . ارسال شده در برگی از عبرتهای تاریخ

عاقبت نوکری آمریکا ...
 محمد رضا شاه، اعتقاد عجیبی به غرب و آمریکا داشت و در تمام مدت سلطنت خود، سعی می کرد آمریکایی ها را از خود راضی نگه دارد.
  فرح پهلوی در کتاب خاطرات خود می نویسد: « محمدرضا بارها به من می گفت اگر شاه نشده بود ترجیح می داد هنرپیشه فیلم های وسترن و یا یک مزرعه دار بزرگ در آمریکا شود...او با آنکه در اروپا دوران کودکی و نوجوانی خود را گذرانیده بود، فوق العاده تمایل به زندگی به سبک آمریکایی داشت و سایر فرهنگها را کوچک و خوار می پنداشت.»

برگی از عبرت های تاریخ (نشریه 391)

on . ارسال شده در برگی از عبرتهای تاریخ

دلم می خواست همیشه با او بودم... (فداییان اسلام در کلام امام خامنه ای)
  این روزها، یادآور یکی از روزهای تلخ این ملت در سالهای دهه‌ی سی است که آن، شهادت فداییان اسلام است و من در چند کلمه، فقط یاد این عزیزان را گرامی بدارم:

برگی از عبرت های تاریخ (نشریه 390)

on . ارسال شده در برگی از عبرتهای تاریخ

نفوذیها از دیوار چین هم گذشتند
حدود 2700 سال قبل، وقتی چینی‌ها از حملات پی‌درپی دشمنان به تنگ آمده بودند، با به کار گیری دهها هزار نفر و صرف چندین سال، دیوار عظیم چین را به طول ۲۴۰۰ کیلومتر و 25 هزار برج نگهبانی در مرز شمالی خود ساختند و بر این باور بودند که هیچ دشمنی توان بالا رفتن از آن دیوار بلند و ورود به کشورشان را ندارد.
 اما چین طی صد سال بعد از ساخت آن دیوار بلند و مستحکم، سه بار از سوی دشمنان مورد حمله قرار گرفت و در هر سه بار سپاهیان دشمن توانسته بودند به شهر وارد شوند! نه اینکه از دیوار چین بالا رفته باشند! دیوار، بلندتر و مستحکم‌تر از آن بود که قابل عبور باشد. دشمن با استفاده از خیانت نگهبانان و پرداخت رشوه به آنان توانسته بود از دروازه‌ها وارد شود و...!