سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

برگی از عبرت های تاریخ(نشریه348)

on . ارسال شده در برگی از عبرتهای تاریخ

وقتی مردم به رشد کافی رسیدند...
  بنی صدر اولین رئیس جمهور ایران بود که با کسب حدود 11 میلیون رای(76 درصد کل آراء) به بالاترین منصب اجرایی کشور رسید.
اما امام خمینی(ره) که بعدها، صراحتا؛ مخالفت خود با ریاست جمهوری بنی صدر را یادآوری فرمود، نسبت به آرای ملت، تمکین کرده و حکم ریاست جمهوری بنی صدر را تنفیذ فرمود.

 بنی صدر هم که به آرای میلیونی اش مغرور بود ، مسوولان و یاران انقلاب را به هزار تهمت می نواخت و در همان حال از اطرافیان فاسد خود حمایت می كرد ، با نهادهای انقلاب؛ سر ناسازگاری گذاشته ؛ جنگ را به نقطه شكست كشانده بود ، نیروهای ارزشی مانند شهید صیاد شیرازی را از ارتش بر كنار كرده بود ، دست سپاه را در جنگ بسته بود و نیروهای ضد انقلاب و گروهك ها را تقویت كرده بود .
همچنین در پشت صحنه با آمریكا رابطه داشت ، در سخنرانی هایش دائماً نیروهای ارزشی و بسیجی و عناصر حزب اللهی را به عنوان خشونت گرا و گروه های فشار،افراطی و آشوب طلب و .... معرفی می كرد.
از منافقین و گروهك های معاند برای شركت در مراسم سخنرانی اش دعوت می كرد و اكثر سخنرانی هایش را همین گروهك ها پوشش می دادند و با كف و سوت مطالبش را تأیید می كردند.

با این وجود، امام(ره) بخاطر شرایط حساس کشور، بیش از یکسال با این عنصر خاطی مدارا فرمود، اما وقتی مردم،توسط نخبگان و خواص به رشد و فهم لازم از مکر و وابستگی بنی صدر رسیدند و فضای مجلس نیز آماده شد، بلافاصله او را از فرماندهی کل قوا عزل فرموده و زمینه را برای رای عدم کفایت وی در مجلس فراهم آورده و نهایتا در اول تیرماه 60، وی رسما از ریاست جمهوری برکنار شد.
   امام خامنه ای در شرح این فصل عبرت آموز از تاریخ جمهوری اسلامی ، فرموده اند:

« ...عشق به جمهوری اسلامی ما را هم ... وادار به حراست از نهاد ریاست جمهوری و حمایت از اولین ریاست جمهوری می‌کرد. همین احساس موجب آن شد که ما با این ‌که آقای بنی‌صدر را از اول؛ صالح برای احراز این مقام نمی‌دانستیم، پس از آن ‌که انتخاب شد، از او دفاع کردیم. این‌جانب در نماز جمعه بارها و بارها از او حمایت کردم و مردم را به حمایت از او دعوت کردم و علی‌رغم آن ‌همه فشار تبلیغاتی نسبت به جریان خط امام، عکس‌العمل نشان ندادم. اما جان کلام این‌جاست که وقتی وجود او با استفاده از انواع روش‌های تخریبی برای همین جمهوری به صورت آتشی بی‌علاج درمی‌آید و او در مقام ریاست جمهوری بزرگ‌ترین مدعی جمهوری اسلامی و تحقیرکننده‌ی آن و بلندگوی مخالفان آن می‌شود، آیا باز هم حمایت از او به معنی حمایت از جمهوری اسلامی است؟ نه برادر، منصفانه قضاوت کن. هیچ حمایتی از بنی‌صدر ارزش واقعی و عملی حمایت امام از او را نداشت. اما دیدید که امام هنگامی که پس از یک سال صبر و سکوت دردآلود مشاهده کردند که همچنان خط نفاق و ارتداد و کفر و استکبار سنگر مستحکمی در وجود آقای بنی‌صدر یافته است، حمایت خود را از او سلب کرده‌اند و این را برای خود تکلیف دانسته‌اند.