سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

برگی از عبرت های تاریخ (نشریه360)

on . ارسال شده در برگی از عبرتهای تاریخ

عاملان جنگ نرم را عفو نفرمود...
 در سیره ی پیامبر اکرم (ص)، صفت«رحمة للعالمین» از بارزترین وجوه حضرت محمد مصطفی(ص) به شمار می رفت و آنچه به حق شخصی ایشان بازمی‌گشت، گذشت می‌کردند. اما اگر شخصی به اصل دین، باورها و جایگاه رسالت خدشه‌ای وارد می‌کرد، پیامبر اسلام(ص) هرگز گذشت نمی‌کردند.

مثلا پیامبر(ص)، عاملان «جنگ سخت» (کسانی که پیکار می‌کردند و ضربه‌های جانی وارد می‌نمودند) را ‌بخشیدند و کسانی همچون ابوسفیان، وحشی (قاتل حمزه سیدالشهدا)، سفان ‌بن ‌امیه (از بزرگان قریش)، مروان‌ بن‌ حکم، عبدالله‌ بن ‌سعد‌ بن‌ سهل و... که در زمان فتح مکه ابراز پشیمانی کردند، مورد عفو رسول خدا(ص) قرار گرفتند.
 اما در نقطه‌ی مقابل، پیامبر(ص), جنایتکاران عرصه‌ی «جنگ نرم» که با باورهای مردم و جایگاه رسالت درافتاده بودند، را عفو نمی‌کردند. مثلا دو نفر در این زمینه بسیار شاخص‌اند: یکی نضر بن ‌حارث که اتفاقا پسرخاله‌ی پیامبر(ص) نیز بود و دیگری عقبه‌ بن‌ ابی‌ معیط. این دو شخص از راه‌های تبلیغاتی و نرم سراغ اسلام آمدند وبه مدینه و سراغ یهودیان رفتند تا از آن‌ها علیه اسلام کمک بگیرند. مسائلی از یهود آموختند تا به خیال خود، از پیامبر(ص) بپرسند و حضرت نتواند پاسخ آن‌ها را دهد تا در نتیجه، رسالت ایشان ضایع شود.

 نضر بن ‌حارث که به ایران آمده و با داستان‌های ایرانی آشنا بود، زمانی که پیامبر(ص) در کنار دیوار کعبه از طریق بیان داستان‌های عبرت آموز اقوام گذشته (هود، ثمود و...) مردم را به اسلام دعوت می‌کردند، چهارپایه ای در مقابل پیامبر می‌گذاشت و مردم را به گوش دادن داستان‌ها و افسانه ها فرامی‌خواند تا بدین‌وسیله مردم را از اطراف رسول الله(ص) پراکنده کند.
 بعدها این فرد در جنگ بدر نیز حضور داشت و البته وی قطره خونی نیز از مسلمانان نریخت، اما در این جنگ به‌همراه هفتاد نفر از کفار اسیر شد و علی‌رغم اینکه سیاست پیامبر(ص) کشتن اسرا نبود، ایشان در میان آن هفتاد نفر، با دریافت فدیه از ۶۸ نفر از اسرای جنگ بدر، تنها نذر بن ‌حارث و عقبه‌ بن‌ ابی‌معیط را نبخشیدند.
 در آن زمان وضع حکومت اسلامی (به‌لحاظ مالی) مناسب نبود و پیامبر(ص) با دریافت فدیه از اسرا جذب سرمایه می‌کرد، اما با وجود آنکه آن دو نفر سرمایه‌دار نیز بودند و می‌توانستند پول خوبی پرداخت کنند، به‌دلیل آنکه از طریق ابزارهای تبلیغاتی و روانی به‌سراغ اسلام آمده بودند، مورد عفو قرار نگرفتند و به دست امیرالمؤمنین علیه‌السلام به هلاکت رسیدند.