سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

برگی از عبرت های تاریخ (نشریه378)

on . ارسال شده در برگی از عبرتهای تاریخ

پیامبر(ص) پیمان شکنی را تحمل نمی کردند...
 اخیرا رئیس جمهور در سخنانی مدعی شده پیامبر (ص) با کفار پیمان می بست و وقتی کفار پیمان را می شکستند دوباره با آنها پیمان می بست!
اما با رجوع به تاریخ و مطالعه ی سیره ی رسول الله(ص) میتوان به این موضوع پی برد که در بسیاری از موارد پیامبر اسلام(ص) با جدیت با برهم زنندگان پیمان نامه ها برخوردی قاطع نموده اند.
به نمونه هایی از آن توجه فرمایید:

 قبیله بنی نضیر در مدینه ساکن بودند، پس از هجرت پیامبر(ص) به مدینه، بنی نضیر هم در کنار دیگر یهودیان، با مسلمانان پیمان مصالحه بستند و عهد کردند که در صورت حمله دشمنان به مدینه در کنار مسلمانان به دفاع بپردازند و از تأمین مالی و جانی کفار قریش و برقراری روابط تجاری با آنان خودداری کنند. اما از آنجا که بنی نضیر پیمان خود را زیر پا گذاشتند، غزوه بنی نضیر به وقوع پیوست. پیامبر(ص) با لشکری به فرماندهی امیرالمومنین(ع) بنی نضیر را در محاصره گرفت و سرانجام پس از چند روز یهودیان تسلیم شدند و رسول خدا(ص) ضمن توقیف همه ی اموال آنان، همه را تنها با یک بار شتر از مدینه اخراج فرمود.
 پس از اخراج یهودیان از مدینه, عده ای به مکه رفته و علیه مسلمانان پیمان‌هایی با قریش بستند، این پیمانها برخلاف میثاق نامه آنان با پیامبر(ص) بود. رسول خدا(ص) از طریق عباس عموی خود از این نقض پیمان ها آگاهی یافت و آماده جنگ خندق شدند و نهایتا پیروزی نصیب مسلمانان شد.
 وقتی مشرکین، پیمان صلح حدیبیه را زیر پا گذاشته و به جنگ با گروهی از مسلمین رفتند، قریش از این عمل خود بسیار پشیمان شد و ابوسفیان را برای عذرخواهی و تجدید پیمان نزد پیامبر(ص) فرستاد، اما رسول خدا(ص) با او هیچ سخن نگفتند و با بسیج همگانی مسلمانان، آماده فتح مکه شدند.
 لذا با توجه به شواهد متعدد تاریخی، حضرت محمد(ص) در اوج صفت «رحمه للعالمین» در برابر پیمان شکنی، با جدیت برخورد میکردند و اساسا سخنان آقای روحانی، همانند نسبت های قبلی وی به امام حسن مجتبی(ع) و حضرت اباعبدالله(ع)، کاملا بی اساس و نارواست.