سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه 289)

on . ارسال شده در وضعیت

وضعیت ( نشریه شماره 289)

 وضعیت کشور:

 • امام خامنه ای در دیدار رؤسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری فرمودند:  برخی کار فرهنگی را با کنسرت و اردوهای مختلط اشتباه گرفته‌‌اند. پایگاههای استنادی در دنیامی‌گویند سرعت پیشرفت ایران2 رتبه کم شده، این بد است، البته متاسفانه برخی در دانشگاه سخنرانی واصل پیشرفتهای علمی را انکار می‌کنند درحالی که مرکز تحقیقاتی رژیم صهیونیستی از پیشرفت علمی ایران ابراز نگرانی کرده است.ایشان افزودند: کار فرهنگی یعنی تربیت افراد مومن،متخلق،انقلابی،معتقد به آرمانها،دوستدار کشور و نظام،دارای بصیرت و عمق دینی و سیاسی با اعتماد به نفس،با انگیزه و سرشار از امید،با فهم درست از موقعیت کشور،معتقد به استقلال، معتقد به مبانی انقلاب و نظام.
 • امام خامنه اي فرمودند : امروز جمهوری اسلامی با صدای رسا، بدون بیم، بدون اینکه از تهدید دشمن بترسد و مرعوب دشمن بشود، دارد علیه ظلم، علیه سلطه، علیه استثمار و استکبار فریاد میکشد و این را ملّتها دارند می‌شنوند و تحت تأثیر قرار میگیرند.ايشان افزودند: این صدای رسا را از دست ندهید.و این را بدانید که این شعار شما، «مرگ بر آمریکا»ی شما، این فریادی که ملّت ایران میکشند، این دارای یک پشتوانه و عقبه‌ی منطقی و قوی است؛ دارای پشتوانه‌ی عقلانی است... قانون اساسی ما به این ناطق است، تفکّرات اصولی و عمیق و منطقی بر این ناطق است و این را برای هر ملّتی که تشریح بکنیم، آن را می‌پسندند و می پذیرند و قبول میکنند.
 •  آیت‌الله سید احمد خاتمي با هشدار اينكه عده‌ای در جلسات محفلی برای انتخابات خبرگان برنامه‌ریزی می‌کنند گفت :«در بعضی محافل گفته‌اند ما نمی‌توانیم اکثریت مجلس خبرگان را به دست بیاوریم ولی اگر بتوانیم اقلیتی قوی را هم در خبرگان شکل دهیم برای ما موفقیت است.»
 •  بدنبال تشییع چند تن از رزمندگان مستشاری ایران و مدافعان حرم در استان های اصفهان، کرمان، چهارمحال و بختیاری و تهران، تعداد شهدای اخیر ایران در جبهه ی سوریه و عملیات محرم به 38 تن رسید.
 •  رئیس مرکز تجارت جهانی ایران با بيان اينكه بسته خروج از رکود، بخش اصلی مشکلات اقتصادی کشور را هرگز حل نمی‌کند. گفت: بسته‌های اقتصادی دولت به نوعی احیاء برنامه شکست خورده تعدیل اقتصادی دهه 70 است.وي افزود : پس از گذشت بیش از دو سال نه تنها اوضاع اقتصادی بهتر نشده بلکه ناهماهنگی، بی‌برنامگی و سردرگمی غالب اعضا دولت مشهود بوده و بلاتکلیفی این دولت بارزتر از دولت‌های قبلی است.
 •  در حالی  شعار نمایشگاه مطبوعات امسال «نقد منصفانه، پاسخ مسئولانه» انتخاب شده است که رسانه هایی همچون روزنامه های کیهان، وطن امروز، رسالت و جوان، خبرگزاری های فارس، تسنیم و نسیم، هفته نامه های پنجره و 9 دی و سایت های خبری 598، رجانیوز، جهان نیوز، جام نیوز، راه دانا، مشرق و ... به دلیل این که نقد منصفانه و پاسخ مسئولانه فقط در محدوده شعار محبوس مانده و رفتار ارشاد در عمل، برخورد دیگری را نشان داده است، حضور ندارند.برخی از این رسانه ها در اطلاعیه های خود «رفتارها و سیاستهای تبعیض آمیز وزارت ارشاد و برخوردهای یکطرفه با رسانه های منتقد دولت» را علت عدم حضور درنمایشگاه اعلام کرده اند.
 •  واشنگتن پست نوشت: برجام و رفع تحریم ناشی از آن هم می‌تواند به دولت ایران برای جلب اعتماد رأی‌دهندگان و عرض‌اندام در انتخابات آتی مجلس کمک کند و هم آرام آرام، باب همکاری میان ایران و غرب در مسائل مختلف منطقه را باز کند.
 •  يك منبع آگاه اعلام كرد :پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری چهار ماه دیگر در حالی برگزار خواهد شد که برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی، نام اکبر هاشمی رفسنجانی در میان نامزدهای مورد حمایت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نخواهد بود. به گفته این منبع مطلع در یک رای گیری غیر رسمی که بیشتر برای استمزاج نظر اعضای جامعه مدرسین برای حمایت و یا عدم حمایت از هاشمی بوده، ۸ نفر خواستار حمایت از رئیس مجمع تشخیص مصلحت شده اند اما ۱۹ نفر از اعضاي جامعه مدرسين با حضور وی درفهرست انتخاباتی اين جامعه مخالفت کرده اند.
 •  مهدي كوچك زاده نماینده تهران در مجلس گفت:‌ ملت ایران بداند که ما نمی‌دانیم و از ما نپرسند، این ساختمان‌های اطراف مجلس چیست؟ و بودجه مجلس چه شده است و یا 42 میلیاردی که امسال یا چند میلیاردی که سال‌ گذشته در اختیار آقای لاریجانی بوده، چه شده است؟وي با اشاره به نحوه اداره جلسه توسط رئيس مجلس گفت : باید این دفترچه آئین‌نامه را خط بزنید و به جای 200 الی 300 ماده آئین‌نامه، در داخل آن یک کلمه بنویسید که:( هر جور سلیقه رئیس بود).
 •  زاكاني نماينده تهران در مجلس گفت : باید به درگاه خدا توبه و استغفار کنیم که چرا تابه‌حال درباره آقای هاشمی با مردم حرف نزده‌ایم و بنده تصمیم دارم از این به بعد با مردم درباره وی حرف بزنم. اظهارات متناقض و نادرست هاشمی درباره بمب اتم، بیانگر این است که وی هوش و حواسش را از دست داده است.
 •  ناطق نوری در اظهار نظر جدید خود با بیان اینکه تیم مذاکره کننده خطوط قرمز رهبری و نظام را رعایت کرده اند! خواستار محاکمه ی منتقدان برجام شد! این در حالی است که چندی بیش رهبر انقلاب بعد از توافق هسته ای مواضع خود را مجددا در نامه ای با شرط9گانه و حفظ خطوط قرمز به تیم مذاکره کننده اعلام کردند.
 •  معاون وزير خارجه آمريکا اخيرا در کميته روابط خارجي سناي آمريکا با اعلام بازگشت‌پذير بودن تحريم‌هاي ايران گفت: در بعد مالي کنترل ايران نيز بايد توجه داشت که ما از زمان اجراي برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، 44 نام ديگر (را در فهرست تحريم‌هاي ايران) مشخص کرده‌ايم!!
 •  وبسایت صدای آمریکا با استقبال از سخنان روحاني  نوشت: حسن روحانی در نمایشگاه مطبوعات گفت: «شما از برخی از نشریات می‌فهمید که فردا چه کسی دستگیر می‌شود، فردا کجا تعطیل می‌شود، مگر قابل تحمل است که در یک کشوری برخی از رسانه‌ها برای همیشه از تنبیه، توقیف و تعطیل و تهدید مصون باشند و یک حاشیه امن امنیتی دائمی برای آنها مقرر باشد که نه تنها هرچه می‌خواهند بگویند بلکه گاهی هم به عنوان پلیس مخفی عمل کنند؟»VOA افزود: به نظر می‌رسد اشاره حسن روحانی عمدتاً به روزنامه کیهان است. همزمان وبسایت شبكه دولتي  انگليس بی‌بی‌سی نيز با استقبال از پرخاشگری روحانی نوشت: حسن روحانی به شدت از رسانه‌هایی که حاشیه امن دارند و کار «پلیس مخفی» را انجام می‌دهند انتقاد کرد.
 •  پس از الياس حضرتي مدير مسئول روزنامه اعتماد و افشين منصوري لاريجاني سردبيران روزنامه اقتصاد پويا که رستوران هاي ماهي سفيد و حاج محسن را مديريت مي کنند، عباس پازوکي سردبير سابق روزنامه مردم سالاري نيز اولين شعبه رستوران آمريکايي KFC در تهران را افتتاح کرد که به تازگي پلمپ شد.
 •  رئيس جمهور در جلسه هيئت دولت گفت : نباید عده ای با کلمه «نفوذ» بازی کنند.وي افزود : امیدوارم همه جناح‌ها و نهادها به این نکات توجه داشته و واقعاً تلاش کنیم اگر رهبری انقلاب کلامی را عنوان می‌کنند به درستی آن را بفهمیم و پیاده کنیم و اجازه ندهیم افرادی از این کلمات در راستای منافع شخصی، گروهی و جناحی خود سوء استفاده کنند.
 •  در ادامه سخنان آقاي روحاني درباره نفوذ علي مطهري گفت : نباید طوری شود که کلمه نفوذ هم مثل کلمه فتنه به صورت ابزاری برای به حاشیه راندن رقبای سیاسی و سرکوب منتقدان درآید!همچنين تركان مشاور رئيس جمهور نيز گفته : واژه «نفوذی» دکانی برای دلواپسان در این مقطع است!!
 •  توکلی نماینده مردم تهران در مجلس طی یادداشتی  با اشاره به وجود واژه ی (تعلیق) در متن برجام گفت: آقای ظریف وجود این کلمه را انکار می کرد و من در شش قسمت آن را ماژیک کشیده و به وی نشان دادم و او گفت: عجب! من آنها را ندیده بودم!!
 •  عاصف كارشناس سازمان اطلاعات سپاه با اشاره به جزئیات دستگیری برخی عوامل نفوذ در رسانه ها گفت: در این پرونده مجموعه ای از مجرب ترین فعالان  رسانه ای اپوزیسیون  خارجی و داخلی در یک  فرآیند  پیچیده و هرمی چند لایه با شبکه سازی از خبرنگاران  داخلی در راستای تاثير گذاري بر افكار عمومي فعاليت می کردند.آنها تلاش مي كردند  در داخل ایران مجموعه ای از روزنامه نگاران  و فعالان  رسانه ای را جذب کنند . وی اضافه کرد : مبالغ و پول هایی از خارج از کشور برای این افراد از طریق صرافی ها ، عناصر محدود و برخی افراد خاص برای این افراد  تزریق می شد. گفتنی است: در همین راستا افرادی همچون: عیسی سحرخیز، احسان مازندرانی و سیامک انصاری و یکی از نویسندگان روزنامه ی دولتی ایران دستگیر شده اند که این افراد از نزدیکان دفتر آقای رفسنجانی و مقامات دولتی بوده اند.
 •  اخیرا علاوه بر دستگيري عيسي سحر خيز،یک جاسوس آمریکایی-لبنانی به نام «نزار زاکا» توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران بازداشت شده است.وی ارتباطات جدی نظامی و امنیتی با ایالات متحده آمریکا بویژه در پنتاگون و سازمان سیا داشته است.نزار زاکا که از او به عنوان گنج پنهان ایالات متحده یاد می‌شود، دبیرکلی سازمان عربی اطلاعات و ارتباطات بوده، در زمینه فضای سایبری نیز فعالیت‌های مختلفی انجام داده است.
 •  حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور درباره رويكرد دولت نسبت به مطبوعات گفت :آنچه که واقعیت دارد این است که یک رابطه مستقیم و مشخصی بین کاهش یارانه دریافتی توسط بعضی رسانه ها و میزان انتقادشان به سیاست های دولت وجود دارد؛ لذا هر چه که میزان انتقاد به سیاست های دولت بیشتر باشد یارانه آن رسانه کاهش می یابد!!
 •  سرافراز رئیس رسانه ی ملی در واکنش به ادعای حامیان دولت در مورد یک جانبه عمل کردن این رسانه در مورد نقد مذاکرات هسته ای اظهار داشت حدود 3800 دقیقه زمان به تیم مذاکره کننده و حدود 2000  دقیقه به منتقدان  برجام در رسانه ملی زمان داده شده. گفتنی است: با این وجود، برخی حامیان لاریجانی در مجلس، همچنان بدنبال فشار و سوال و توبیخ رسانه ی ملی برای پخش انتقادات نسبت به برجام هستند.
 •  وزیر اطلاعات از دستگیری چندین گروهک تروریستی در کشور خبر داد و گفت: 10 نفر از عوامل گروهک تروریستی در استان‌های گلستان، مازندران، تهران، سیستان و بلوچستان دستگیر شدند.وی افزود: با رصد اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) بیش از 20 نفر دیگر از عوامل تروریستی و ترددکننده به مقصد عراق و سوریه را در مرزهای ایران دستگیر شده اند.
 •  استاد رحيم پور ازغدي با بيان اهميت اسناد لانه جاسوسي براي شناخت راه هاي نفوذ امريكا  در كشور تصريح كرد:آمریکایی‌ها از بررسی اسناد لانه جاسوسی هراس دارند. انتشار این اسناد هنوز هم در آمریکا ممنوع است و انتشار آن زندان دارد و ظاهرا در ایران هم این کتاب جمع آوری شده است.
 •  روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از مقام های آمریکا مدعی شده است در هفته های گذشته ارتش سایبری ایران ایمیل و حساب های شبکه اجتماعی اوباما را هک(بازخوانی) کرده است.
 •  در حالي كه عربستان زنده بودن دکتر رکن آبادی(دیپلمات برجسته ایرانی) را رد و اعلام کرده است که وی جزو اولین گروه از اجسادی بوده که دفن شده اند. شاهدان تاکید کردند که رکن آبادی را دیده اند که به سختی بین اجساد کشته شدگان راه می رفته است.
 •  معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از رشد 12درصدی صدقات جمع‌آوری شده در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر دادوگفت :در شش ماهه نخست امسال، ایرانیان حدود 140میلیارد تومان صدقه داده اند و سال 93 طی این مدت، حدود 125 میلیارد تومان صدقه پرداخت کرده اند.وی تصریح کرد: بیشترین درآمد صدقات در سال 93 مربوط به استان های تهران، اصفهان ، خراسان رضوی و مازندران بوده است.
 •  رئيس دستگاه قضائي تصريح كرد :تفاهم برجام، کاری عاقلانه و تدبیری معقول بود. اما دلیلی وجود ندارد که این مسئله ملازمه ای با افتخار ملی بودن داشته باشد. لااقل برای بنده روشن نیست که آیا واقعا نتایج برجام افتخار آمیز است ما در این تفاهم چیزهای بسیاری داده ایم و چیزهای بسیاری هم تحصیل کرده ایم در مجموع به نظر می رسد تفاهم قابل قبولی است. اما با وجود امتیازات بسیاری که داده ایم، چه افتخاری وجود دارد؟ وی افزود: در حالی که ما 10 تن اورانیوم را تحویل داده و 300 کیلو گرفته ایم، این افتخار دارد؟
 •   آیت الله آملی لاریجانی در واکنش شدید نسبت به اظهارات روحانی گفت: می توان گفت اگر قوه مجریه فاسد شود، اگر دولت فاسد شود و اگر رئیس جمهور فاسد شود کار سخت می شود.
 •  نمایندگان دموکرات کنگره آمریکادریک میهمانی خصوصی به میزبانی «نانسی پلوسی»، رهبر دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا آغاز اجرای سند موسوم به «برنامه جامع اقدام مشترک» یا «برجام» را جشن گرفتند.
 •  جمعی از نمایندگان کنگره آمریکا به بهانه حمله اخير موشکی به کمپ لیبرتی در نزدیکی بغداد و هلاکت 19 نفر از اعضای گروهک تروریستی منافقین، مجلس یادبود برگزار کردند.
 •  جان کری ضمن اعتراف به نقش ویژه ی علی اکبر صالحی دانش آموخته ی انستیتوی فن آوری ماساچوست آمریکا در کنار استاد خویش مونیز وزیر انرژی آمریکا در رسیدن به توافق هسته ای از وی تجلیل ویژه کرد و گفت: امیدوارم این تمجید برای صالحی دردسر نشود.   
 •  حسين دهباشي كارگردان فيلم انتخاباتي روحاني ونويسنده متن سخنراني روحاني در روز تنفيذ رياست جمهوري ، که پيش از اين هم در يادداشتي برجام را عهدنامه اي ننگين و ذليلانه توصيف کرده بود، اين بار در فضاي مجازي با ترديد در صداقت و انتقادپذيري دولت، متن طعنه آميزي را درباره انتقادپذيري دولت منتشر کرد.
 •   در آستانه سفر آقاي روحاني به فرانسه ،فرانسوا اولاند به عبدالکریم لاهیجی - معروف به کریم بغدادی- نشان شوالیه هدیه کرد. لاهیجی که از حامیان سرسخت سازمان تروریستی منافقین است به خاطر همکاری مفرط با استخبارات رژیم صدام به بغدادی معروف شده است. فرانسه یکی از پناهگاه‌های گروهک تروریستی منافقین در اروپااست.
 •  پس از پخش برنامه فیتیله‌ای‌ها و تخلف ناشايست از سوي اين برنامه که منجر به تذکر نمایندگان آذری زبان مجلس و عذرخواهی رسانه ملی شد، جریان مرموزي كه  به دنبال ایجاد اختلاف در میان اقوام کشور است همچنان  با پشتیبانی رسانه های خارجی سعی دارد از این فضا سوء استفاده کند.

 

وضعیت شهرستان ها

 •  بیست و چهارمین سفر استانی رئیس‌جمهور به استان سمنان به دلایل نامعلومی لغو شد. سفری که از ماه‌های گذشته خبرش در محافل رسمی بین مسولان مطرح می‌شد.البته دلیل لغو و به تاخیر افتادن این سفر هنوز مشخص نشده و معلوم نیست که چرا روحانی بعد از سفر مازندران که با حاشیه‌های بسیاری از جمله استقبال ضعیف و سرد مردم همراه بود برای سفر به زادگاهش و برای حضور در جمع مردم سمنان اين قدر وسواس به خرج می‌دهد.
 •  قرارگاه سایبری سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین 170 تن از مدیران گروه‌های فعال در شبکه های اجتماعی موبایلی که در حوزه ضد امنیت اخلاقی فعالیت می‌کردند، را در یک عملیات فنی- اطلاعاتی پیچیده شناسایی و دستگیركرد.تسهيل  شیوه دستیابی کاربران به محتویات مستهجن و مبتذل ، انتشار متون مبتذل و مستهجن در قالب داستان متنی و تصویری، طنز، مشاوره جنسی ،تشویق افراد به ارتکاب جرائم منافی عفت در راستای قبح‌زدایی و عادی‌سازی این جرایم (انتشار شماره تلفن افراد به منظور برقراری ارتباط نامشروع و . . .)و انتشار متون توهین‌آمیز به قومیت‌ها و مسئولین و چهره‌های شاخص ملی از جمله اتهامات اين افراد است .
 •  در روزهای گذشته رسانه های معاند و ضدانقلاب با انتشار اخباری در خصوص برخورد شهرداری با تصاحب غیرقانونی معابر عمومی با عنوان تخریب منزل سید صادق شیرازی در قم، پروژه رسانه ای جدیدی را جهت تشویش اذهان عمومی و پیگیری سیاست رسانه ای انگلیس در آستانه اجتماع عظیم شیعیان جهان در کربلای معلی آغاز نموده اند.اين در حالي است كه در ابتدای ورودی کوچه ای که منزل اصلی صادق شیرازی در آنجا قرار دارد، نرده و درب بزرگی را نصب کرده بودند که این درب ورودی موجب مزاحمت در رفت و آمد همسایگان و کسبه محل می گرديده است وشهرداي بنا به در خواست وشكايت مردم اين موانع را بر داشته است .
 •  روزنامه جمهوري با اشاره به سخنان آيت الله طباطبايي نوشت : خطیب جمعه اصفهان با اشاره به سفر(جك استرو) وزیر خارجه سابق انگلیس به اصفهان و اعتراض برخی از مردم نسبت به این سفر گفت: سفر یک نفر به کشور نشانه نفوذ بیگانگان در کشور نیست، چون نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشور نظارت کامل دارند و مراقب هستند و نباید از این نظر نگران باشیم. وی ادامه داد: دشمن در داخل جاسوس دارد و بعضاً دستگیر می‌شوند و برخی هم توسط مردم شناسایی می‌شوند. وی افزود: همانطور که خارجی‌ها به ایران می‌آیند فرزندان ما هم به آنجا می‌روند پس آنها هم جاسوس هستند. خیر، می‌روند درس می‌خوانند و دوباره بر می‌گردند این نگرانی ندارد!.

 

وضعیت جهان

 •  بدنبال پیشروی های قابل توجه ارتش سوریه در حلب و مناطق مهم اطراف دمشق، رئیس جمهور این کشور از ارتش و نیروهای مردمی تشکر کرد.
 •  جنگنده‌های آمریکایی در اقدامی قابل تامل، با بمباران مقر شماره 11 داعش در نزدیکی رقه سوریه، تمام 27 تن  فرماندهان میدانی داعشی معترض به ابوبکر البغدادی سرکرده این گروه تروریستی را که برای شکستن بیعت خود با ابوبکر البغدادی جمع شده بودند،را کشتند.
 •  (مجتهد) شاهزاده ی افشاگر سعودی در اقدامی جدید فاش کرد به سبب زمین گیر شدن عربستان در مقابل نیروهای انصار الله و ارتش یمن و نفوذ مرزی انصارالله به نجران، جیزان و ظهران, عربستان خواستار خروج آبرومندانه این کشور از جنگ یمن شده است.
 •  مزدوران سودانی که به دنبال توافق عربستان با این کشور برای جنگ علیه انقلابیون یمنی عازم این کشور شدند، در بدو ورود توسط نیروهای مردمی یمن دستگیر شدند.
 •  بدنبال شدت گرفتن انتفاضه فلسطين ،محمود عباس رئيس تشکیلات خودگردان فلسطین به اسم حمایت مالی از خانواده‌های فلسطینی و با هدف جلوگیری ازاين انتفاضه به آنها وعده داده که ماهیانه 100 دلار به هر خانواده (رشوه)پرداخت می‌کند.

 

وضعیت قرمز

 •  محمد قوچانی عضو حزب کارگزاران، در نشریه مهرنامه با نسبت دادن رهبر معظم انقلاب به هدایت جریانی به نام(توحید سیاسی) صریحا نسبت به تفکرات امام خامنه ای جسارت نموده است.این اولین باری است که با چنین صراحتی مطالبی ناروا به رهبر معظم انقلاب در یک نشریه داخلی چاپ می شود.
 •  در حالي كه روحانی به دعوت فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه  در روز هاي آينده عازم سفر رسمی به اين كشور است، ظاهرا طرف فرانسوی حاضر نشده است که ظروف شراب را از سفره ی ضیافت نهار با روحانی حذف کند و سرو شراب را جزء سنت های رایج و قدیمی مراسم رسمی الیزه دانسته و با تاکید بر این مساله که این درخواست، مخالف اصول جمهوری فرانسه است، مراسم ناهار را لغو کرده است. به عبارت بهتر، رئیس جمهور فرانسه لیوان شراب را به ضیافت نهار با آقای روحانی ترجیح داده و از طرف ایران نیز مقرر شده تنها به یک دیدار 2 ساعته با اولاند اکتفا شود.
 •   شرکت «جی تی تی» وابسته به سازمان سیای آمریکا ، بدون سر و صدا، ارائه ی سرویس های اینترنتی را به جمهور ی اسلامی ایران آغاز کرده است، گفتنی است: «جی تی تی»توسط مأموران سازمان جاسوسی مرکزی و وزارت جنگ آمریکا اداره می شود و پنتاگون از  بزرگترین مشتری این شرکت خدمات اینترنتی است .در حالی که اکثر فن آوری های امریکایی برای وارد شدن به ایران با تحریم روبه رو است، ولی وزارت خزانه داری آمریکا چندی پیش قانونی را وضع کرد که طی آن خدمات اینتر نتی به ایران ارائه شود.ظاهرا قرارداد این اقدام توسط نصرالله جهانگرد از عناصر نزدیک به رئیس جمهور انجام شده.
 •  مسئول تيم تحقيق و تفحص صنعت خودرو مجلس با اشاره به اقدامات سه متهم اصلي فساد در صنعت خودرو، آقايان «ق»، «م» و «ر» گفت:تعداد شركت‌ها و مؤسسات اقماري شركت ايران خودرو به 164 و شركت سايپا به حدود 70 تا 80 مي‌رسد. اغلب اين شركت‌ها، تو در تو، خانوادگي، سياسي يا باندي بوده‌اند، جالب اينكه بيش از 50 درصد از اين شركت‌ها زيانده هستند و سودها به مجاري خاص كاناليزه شده است.وي ادامه داد :اين شركت‌ها بعضاً اصلاً كاري ندارند. آقايان فقط هزينه مي‌كنند تا عده‌اي عضو هيئت مديره شوند تا پولي يا پاداشي به جيب بزنند.كارشناس يك سازمان نظارتي كه خودش بايد ناظر باشد و اشكالات را نشان دهد، اولاً خودش آمده و با اينها با مبالغ هنگفت – مثلاً يك فقره‌اش 14 ميليارد تومان براي يك‌سال - قرارداد بسته است و ثانياً اين سازمان آمده و ازقاعده تعديل سوء‌استفاده كرده تا آن شركت زيانده، سودده نشان داده شود. بعد از اين طريق، پاداش‌هايي به هيئت مديره شركت‌ها تعلق مي‌گيرد.يكي از اين افراد كه جزو افراد اصلي است و اتهام مافياي فساد خودرو را در پرونده‌اش دارد، آقاي «ر» است. او جزو مديران ارشد يكي از شركت‌هاي اصلي يك خودروسازي بوده و است. همچنين نه تنها خودش تبعه يك كشور خارجي است، بلكه پسرش نيز در شركت‌هاي امريكايي و كانادايي مشغول به كار و داراي سمت است. متأسفانه هم اكنون هم در اين دولت مشاهده مي‌كنيم كه اين شخص توسط يكي از اعضاي كابينه و در يكي از معاونت‌هاي با اهميت در حال فعاليت است.
 •  سايت آمريکايي ورايتي از طرح هاليوودي سرمايه دارهاي صهيونيست براي نفوذ فرهنگي در ايران پرده برداشت ونوشت:«با اجراي برجام، کمپاني هاي هاليوودي در صدد هستند تا بازارهاي خود را در ايران گسترش دهند. «کريس مارکيچ»، رئيس کمپاني فيلم سازي Assn در اين زمينه به ورايتي گفته است: «ما اجازه برخي فعاليت هاي معمولي را در برخي از کشورهاي خاورميانه نداريم. براي مثال اجازه سرمايه گذاري در زمينه توزيع به ما داده نمي شود. اگر تحريم ها برداشته شود ديگر هيچ مانعي براي طرف آمريکايي نخواهد بود که به دنبال سرمايه گذاري در ايران باشد».
 •  منابع خبري با اشاره به ثروت 1000 ميليارد توماني  نعمت زاده وزير صنعت ومعدن  و حضور او در شركت هاي پتروشيمي نوشتند : نعمت‌زاده در ۲ سال اخیر در جریان ۲ تصمیم حیاتی که مستقیما به سود شرکت‌های پتروشیمی مربوط است، تلاش‌های فراوانی به خرج داده است. یکی تعیین قیمت خوراک گاز پتروشیمی است که نعمت‌زاده خواستار پایین ماندن نرخ آن است و دیگری الزام عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا است که نعمت‌زاده به دنبال لغو این الزام است. در هر دو مورد مذکور  اهداف مدنظر نعمت‌زاده مستقیما به سودهای بادآورده شرکت‌های پتروشیمی می‌انجامدو براساس محاسبات صورت گرفته مثلا شرکت‌های پتروشیمی حداقل معادل ۱۴۰۰ میلیارد تومان محصول را خارج از بورس فروخته‌اند.
 •  حجت الاسلام تقوی، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور: بعد از توافق اولیه برجام برخی خواستار حذف شعار مرگ بر آمریکا از نمازهای جمعه بودند درحالی که باید به آنان اعلام کرد هنوز استکبارستیزی ها ادامه دارد.
 •  به تازگی عكسي منتشر شده كه وزير اطلاعات در جلسه‌اي در حال صحبت با سيد محمد خاتمي است، البته در اين عكس كرباسچي، موسوي بجنوردي و مجيد انصاري نيز حضور دارند و ظاهراً جلسه در منزل عليخاني بوده است.حضور وزير اطلاعات جمهوري اسلامي در جلسه‌اي كه يكي از سران فتنه در آن حضور دارد قابل تأمل است و اعلان نگراني‌هاي مستمر وی نسبت به رد صلاحيت‌ها و «نبايد‌ها»يي را كه طرح مي‌نمايد مي‌تواند با حضور در چنين محيط‌هايي مرتبط باشد.
 •  اقدام بهورزهای یک مدرسه ی دخترانه ابتدایی در اجبار دختران مکلف این آموزشگاه برای برداشتن مقنعه در جلوی کارشناسان مرد به بهانه ی تست وضعیت بهداشت موی سر، مورد اعتراض شدید اولیای این دانش آموزان در اصفهان قرار گرفته است.
 •  نماینده معاونت راهبردی قوه قضائیه با بیان اینکه براساس آمار پزشکی قانونی دو هزار و 300 مورد قتل عمد در سال 93 در کشور اتفاق افتاده است، در خصوص ایجاد مزاحمت برای زنان و دختران گفت: براساس آمار ناجا، افزایش 98 درصدی مزاحمت برای زنان و دختران در سال گذشته را شاهد بودیم.وي از افزایش ناگهانی 200 تا 300 موردی تجاوز به عنف از سال 89 خبر داد و گفت: در سال 93 حدود یک هزار و 313 مورد تجاوز به عنف گزارش شده است.
 •  روحانی خطاب به همسر احسان مازندرانی، مدیرمسئول روزنامه فرهیختگان متهم امنیتی بازداشت شده روزهای اخیر که به وی در حاشیه دیدارش در نمایشگاه مطبوعات مراجعه کرده بود گفت: این جوانان سرمایه‌های نظام هستند و نباید دلسردشان کنیم!!گفتني است : مازندرانی در سال ۸۸ و در جریان فتنه ۸۸ نیز به دلیل اقدام علیه امنیت ملی و برخی ارتباطات با بیگانگان بازداشت شده بود.
 •  احمد توكلي نماينده مردم تهران در مجلس گفت : مدتی پیش یکی ازمشاورین آقای رییس جمهور را به جهت طرحی که در حال اجرا بود، دیدم و توصیه کردم که برای رفع مشکلات و کاهش انتقادات، اشکالاتی که در اجرای طرح وجود دارد را به رییس جمهور منتقل کنید. اما در کمال تعجب پاسخی که شنیدم این بود: «رییس جمهور به ما وقت ملاقات نمی دهد.»مدتی پیش هم یکی از وزرای مهم دولت می‌گفت که برای کارهایم در حاشیه جلسه هیئت دولت با رئیس‌جمهور مسائلم را مطرح می‌کنم، چون رئیس جمهور به ما وقت دیدار نمی‌دهد.متاسفانه معاونین و وزرا دسترسی به رئیس جمهور ندارند و باید برای دیدار با وی و بیان مسائل و مشکلاتشان از رئیس جمهور وقت بگیرند و معمولا هم موفق نمی‌شوند.
 •  مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق، با اشاره به سفر اخیر برخی از همسران وزرا به کشورهای اروپایی که برخی آن را دستاورد برجام می خوانند گفت: مردم منتظر گشایش اقتصادی در دوران پسا برجام بودند نه گشت‌وگذار همسران وزرا در اروپا. زمانی که رهبر معظم انقلاب بر واژه نفوذ تاکید دارند و این نفوذ یک خطر جدی است. یکی از جاهایی که نفوذ از سوی غرب می تواند صورت بگیرد نفوذ در خانواده های مسئولین کشورمان است.
 •  يك منبع آگاه نوشت : کمپانی تولید لوازم آرایشی و بهداشتی« سفورا» که یکی از مارکهای شناخته شده فرانسوی است، از ابتدای سال آینده میلادی چندین مغازه رسمی در شهرهای مختلف ایران افتتاح خواهدکرد.اين در حالي است كه  ایران بعد از عربستان سعودی، بزرگترین بازار برای محصولات آرایشی و بهداشتی محسوب می‌شود. مؤسسه تحقیقاتی یورومیتر پیش بینی می‌کند که حجم فروش محصولات آرایشی در ایران تا 5 سال آینده سه برابر افزایش خواهد یافت!!
 •  بابک زنجانی متهم نفتی در دادگاه علنی خود گفت: گفته‌اند کارمند خانم داشتم و ماهی ۴۰۰۰ یورو یعنی ۱۶ میلیون تومان حقوق می‌گرفته، اولاً وی مدیر منطقه‌ای من در خارج از کشور بوده و پول را از جیبم داده‌ام، دوماً ما در نفت، مدیران شرکتی داریم که ماهی ۳۵۰ میلیون حقوق می‌گیرند که آن هم از جیب دولت است. اگر موضوع فقط وصول پول‌های نفت است، پس آقای وزیر(زنگنه) برود آن ۵ میلیارد یورو که از فردی غیرمتخصص برای فروش نفت طلبکارند را دریافت کند. جناب آقای قاضی، شما گفتید نفت برای مردم بوده، اما چرا آن ۵ میلیارد یورو که یک فردی به وزارت نفت بدهکار است را پیگیری نمی کنید؟