سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه 347)

on . ارسال شده در وضعیت

وضعیت کشور:

 •  امام خامنه ای در دیدار رمضانی مسئولان و کارگزاران نظام فرمودند: از اول انقلاب تا امروز، آمریکا انواع دشمنی‌ها را برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی انجام داده است و انواع کارهای سیاسی،‌ اقتصادی، نظامی و تبلیغاتی را علیه جمهوری اسلامی سازماندهی کرده است.همه‌ی این کارها هم هدفش «براندازی» بود و این کلمه که تکرار می‌شود، چیز جدیدی نیست.همه‌ی این توطئه‌ها هم شکست خورده؛ شما جمهوری اسلامی را مقایسه کنید که بعد از ۴۰ سال با توانایی‌های گوناگون دارد حرکت می‌کند و پیش می‌رود. و همه‌ی این‌ها شکست خورده ... مثل گربه‌ی معروف داستان تام و جری؛ و باز هم شکست خواهد خورد. ما در شکست دشمن شک نداریم و هرکس که با معارف اسلامی آشنا باشد این را می‌داند.رئیس جمهوری کنونی آمریکا هم سرنوشتی بهتر از اسلافش مانند بوش و نئوکان‌ها و ریگان نخواهد داشت و در تاریخ گم خواهد شد.
 •  امام خامنه‌ای در دیدار جمعی از شاعران و اهالی فرهنگ و ادب، گفتمان‌سازی و جریان‌سازی در خصوص مسائلی همچون «عدالت، مقاومت و ترویج فضائل اخلاقی» را از رسالت‌های شاعران برشمردند .
 •  رهبرمعظم انقلاب در دیدار مسئولان نظام فرمودند:نباید از یک سوراخ دو بار گزیده شویم و از تجربه‌هایمان استفاده نکنیم و به چیزهای کم‌اهمیت دل خوش کنیم.مثلاً اینکه می‌گویند در این قضیه‌ی برجام، آمریکا از نظر اخلاقی و آبرو شکست خورده ... خب بله، اما آیا ما مذاکره کردیم که آمریکا بی‌آبرو شود یا مذاکره کردیم که تحریم‌ها برداشته شود؟ حالا هم که گفته‌اند تحریم‌های ثانویه هم برمی‌گردد.یا گفته می‌شود که رابطه‌ی بین اروپا و آمریکا شکرآب شده ... مگر برای این مذاکره کردیم؟ البته اروپا مخالفتی هم با آمریکا نخواهد کرد.
 •  رهبرمعظم انقلاب،با بیان اینکه مسئله‌ی اول کشور، مسئله‌ی اقتصاد است فرمودند: دشمن ما اتاق جنگ را به جای وزارت دفاع برده در وزارت خزانه‌داری و به شکل فعالی مشغول است. ما هم باید ستاد مقابله با شرارت این دشمن را در مرکز اقتصادی دولت تشکیل دهیم و وزارت خارجه هم کمک کند. واقعیت این است که وضع اقتصادی کشور تعریفی ندارد و مردم هم درگیر آن هستند و مشکلات را لمس می‌کنند. برای حل مشکل اقتصاد کشور، چند چیز را قلباً باید باور کنیم:مشکل اقتصاد کشور با ظرفیت‌های داخل کشور قابل حل است.نسخه‌های غربی برای ما قابل اعتماد نیستند؛ نسخه‌های غربی را رد نکنیم اما آن را بسنجیم.سپردن کار به خارجی‌ها با توجه به بدقولی‌های آن‌ها باید فقط در حد اضطرار باشد.ظرفیت‌های داخلی کشور بسیار زیاد است؛ کارشناسان بانک جهانی گفته‌اند ایران به‌لحاظ عدم بهره‌برداری از استعدادهای سرزمینی و انسانی در رتبه‌ی اول جهان است.
 •  امام خامنه ای، در دیدار رمضانی جمعی از دانشجویان فرمودند: مجموع بحث‌های این جلسه نشان می‌دهد که علی‌رغم گله‌گذاری‌ها، محیط دانشجویی یک محیط بانشاط و زنده است. می‌دانم که همه‌ی چهار میلیون دانشجوی کشور این‌گونه نیستند، اما یک جریان زنده، باانگیزه و پُراحساس و اثرگذار با گرایش‌های مختلف وجود دارد.بسیاری از اعتراض‌هایی که شما می‌کنید وارد است، اما فرق است بین شمای جوان پُرشور با ما که روزگاران را گذرانده‌ایم. تفاوت این است که شما آرزوها را خیلی راحت بیان می‌کنید اما بنده فاصله‌ی آرزو را به‌تجربه می‌بینم و لمس می‌کنم. برای رسیدن به این آرزوها خیلی چیزها لازم است که یکی‌اش همین گفتن‌های شماست.فردای کشور به دست شمایی که امروز انتقاد می‌کنید، فردای روشنی خواهد بود.این جلسه حاوی یک بشارت بزرگ است که جوانان، دارای انگیزه و ایمان و غیرت و عازم به اقدام هستند. کسانی که نسبت به آینده ناامیدند ببینند و نگاهشان را تصحیح کنند.
 •  امام خامنه ای فرمودند:در مجموعه‌ی انقلاب از اول یک تفکر غلطی بود که «انقلاب» تا وقت تشکیل نظام است و بعد از پیروزی، انقلاب باید برود کنار.انقلاب مراحلی دارد، آن که اول اتفاق افتاد مرحله‌ی اول انقلاب بود. مرحله دوم، تحقق ارزش‌ها و آرمان‌ها از طریق دولت انقلابی و مرحله‌ی بعد، تحقق ارزش‌ها در جامعه‌ی انقلابی؛ مرحله‌ی آخر هم تشکیل تمدن اسلامی یا انقلابی است.بنابراین انقلاب تمام نمی‌شود؛ یک تحول دائمی و صیرورتی لازم است برای رسیدن به آرمان‌های انقلاب.آرمان‌های بزرگ انقلاب اسلامی [یعنی]: عزت ملی، اعتماد به نفس ملی، استقلال سیاسی و اقتصادی و فرهنگی، آزادی اندیشه و عمل در چهارچوب، استقرار عدالت و نفی تبعیض، رشد اخلاق معاشرتی، آماده‌سازی فضا برای رشد معنویت. این آرمان‌ها در کوتاه‌مدت تحقق پیدا نمی‌کند. اگر انقلاب استمرار داشته باشد، تحقق این آرمان‌ها قطعی خواهد بود.ایشان افزودند:بنده از مسائل کشور مطلعم و گزارش‌ها را می‌خوانم؛ معتقدم در همه‌ی این آرمان‌ها که اسم آوردم پیشرفت کرده‌ایم.آن جوانی که می‌گوید وضع خیلی بد است، من احساسش را تأیید می‌کنم اما حرفش را مطلقا نه.
 •  امام خامنه ای فرمودند:نظام در یک کارزار عظیمی قرار دارد؛ اصل مسئله این است.نظام بدون مشی انقلابی ارزشی ندارد و به آرمان‌ها نمی‌رسد.انقلابی‌گری هم فقط در بستر نظام قابل انجام است؛ این‌جور نباشد که [کسی] نظام را نفی کند که ما انقلابی هستیم. انقلابی‌گری به معنای ویرانگری و تخریب نظام نیست.ایشان افزودند:باید با حوصله و صبر و تدبیر عمل کرد؛ حوصله و صبر انقلابی مثل خشم انقلابی است.
 •  رهبرمعظم انقلاب در دیدار دانشجویان فرمودند: نیاز مبرم داریم که روی آرمان‌ها کار کنیم و مطالبه کنیم.اگر این تهاجم وسیع و پُرحجم ضد انقلاب به افکار عمومی، با روشنگری و مطالبه‌گری آرمان‌ها روبه‌رو نشود، قطعاً ویرانگر خواهد بود.لشکر جوانان مؤمن و انقلابی باید وارد میدان مطالبه‌ی دائم و هوشیارانه‌ی آرمان‌ها و کمک به تحقق اهداف انقلاب شود و در مقابل تخریب افکار عمومی و فضاهای نخبگانی و مدیریتی، سد ایجاد کند.احتیاج است به یادآوری آرمان‌ها، با همان زبان جوان مؤمن انقلابی که خصوصیتش صراحت و شجاعت در گفتار است.بایستی ارزش‌ها به‌صورت صحیح مطالبه شود. باید در افکار عمومی، اشرافی‌گری و وابستگی فکری، نفی و طرد شود.
 •  معتمدی‌نژاد دبیر اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی در محضر رهبر معظم انقلاب اظهار داشت:هنوز مسئله مسکن حل نشده است و هر روز اجاره‌نشین‌ها به دره فقر سقوط می‌کنند و شکاف میان دارندگان و محرومان از مسکن بیشتر می‌شود.طبق فرمایش شما در سال گذشته «قوه‌ قضائیه باید پرچم‌دار حقوق عمومی در جامعه شود و در هر زمینه‌ای که لازم بود، از حقوق مردم با قدرت دفاع، و با متخلفان و قانون‌شکنان مقابله کند.»وی افزود:چرا تاکنون هیچ دادگاه مؤثری برای استیفای حقوقِ کارگران شلاق‌خورده آق‌دره، کارگران جانباخته معدن یورت، معلمان معترض، مالباختگان مؤسسات مالی، دانشجویان آواره دانشگاه صنعت نفت، رانندگان و کامیونداران، کارگران فولاد و هپکو و المهدی و صدها مورد دیگر برگزار نشده است؟! امروز عدم شفافیت بلای جان قوه شده است. آرا قضات شفاف نیست؛ رئیس دستگاه قضا مدت‌هاست که وعده‌ی انتشار اسامی و تصاویر قضات فاسد را داده‌اند، ولی هنوز خبری نشده.عدم شفافیت باعث شده مفسدین به‌جای مستضعفین احساس امنیت کنند و اعتماد عمومی به قوه قضائیه سلب شود.
 •  گلرومفرد دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در جلسه دیدار  دانشجویان با مقام معظم رهبری گفت:برجام برای آشنایی دانش‌آموزان با غرب وحشی باید در مدارس تدریس شود وی افزود: بسیاری از اعتراضات به حق مردم به خاطر تبعیض است.مدعیان حقوق شهروندی در مواجهه با قربانیان تبعیض امنیتی‌ترین رویکردها را اتخاذ می‌کنند. سانسور اعتراضات مردمی در صداوسیما به سرمایه اجتماعی نظام ضربه زده است.برای مردم دعوای چپ و راست؛ اصلاح طلب و اصولگرا؛ دیگر نه ارزشی دارد و نه اهمیتی!ارتجاع و رادیکالیسم باعث شده احساس وجود آزادی در جامعه از واقعیت آن کمتر باشد.جریان مدعی آزادی، عرصه فرهنگی کشور را قبضه کرده است.
 •  واردی نماینده بسیج دانشجویی در محضر رهبر معظم انقلاب اظهار داشت:وجه تمایز میان حضرت امام با آنانی که پس از حاجت نگرفتن از آستان کاخ سفید، حال به پنجره‌های کاخ الیزه و باکینگهام دخیل بسته‌اند و توسل به «اروپای آزمون‌پس‌داده» را تجویز می‌کنند، تفاوت در دستگاه محاسباتی است.روی کار آمدن مجلسی که بیشتر شبیه باشگاه احزاب است تا خانه ملت و شاید بیراه نباشد اگر بی‌اهمیتی مسئولین دو قوه دیگر به امر مهم پاسخگویی و اقناع مردم را نتیجه چنین عملکردهایی در نماد مردمسالاری کشور بدانیم.وی افزود:اگر در عرصه جنگ نرم کوتاهی کنیم در حق مادران، همسران و فرزندان شهدای مدافع حرم خیانت کرده‌ایم.چرا صدا و سیما جایی را ندارد تا دانشجویان به دور از هیاهوی جناح بازی ها در میان مردم روشنگری کنند؟!نمازجمعه ای که چندسال گذشته خود حضرتعالی دستور حضور دانشجویان برای روشنگری را داده اید با فشارهای مکرر دولتی و غیردولتی در معرض خطر و حذف قرار دارد.آقاجان برایمان سوال است که این نظام دقیقا شامل چه کسانی می شود که تصمیمات آن هم مخالف صریح بیانات حضرتعالی ست و هم مخالف نظر آحاد مردم بخصوص قشر انقلابی جامعه است
 •  جانشین فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق خبر داد: هزار جهیزیه اهدایی رهبرمعظم انقلاب به زوج های جوان نیازمند و نوعروسان کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان و بلوچستان وارد زاهدان شد.
 •  رئیس اتحادیه حمل و نقل بار کشور گفت: کامیون‌داران به افزایش دو برابری قیمت اقلام مورد نیاز از جمله لاستیک و روغن اعتراض داشتند.کرایه حمل بار تا سطح 20 درصد برای جبران بخشی از گرانی‌ها و کم‌باری زیاد شد همچنین رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس سه راهکار حمایتی دولت و مجلس برای تسهیل شرایط کامیونداران را تشریح کرد وگفت:عدم افزایش نرخ هر لیتر گازوییل در بودجه ۹۷ و تثبیت قیمت آن وافزایش ۱۵ تا ۲۵ درصدی کرایه حمل بارو کاهش سن بازنشستگی رانندگان به حداقل ۵۵ سال با سابقه ۲۵ سال کار از جمله این راهکار ها است.
 •  روحانی در دیدار مسئولان نظام با مقام معظم رهبری گفت:کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد!وی افزود:اگر پنج کشور بتوانند منافع کشورمان را در برجام تامین کنند آن را بدون آمریکا ادامه خواهیم داد.تحریم‌ها تأثیری در برنامه‌ریزی‌های ما نخواهد داشت!!
 •  دکتر عسکرخانی استادبرجسته روابط بین الملل دانشگاه تهران که جزءاساتیددانشگاه اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای هم بوده گفت: اروپا به دنبال در بند نگاه داشتن ایران است تا تحریم های آمریکا در مرداد ماه اجرایی شود.بایدعلف میخوردیم امابرجام را امضا نمیکردیم. امنیت مان رافروختیم.
 •  استادحسن عباسی تصریح کرد: با امضای FATF مجبور میشویم فرماندهان سپاه را تحویل آمریکایی‌ها دهیم. با امضای FATF کمک‌هایی که روز قدس برای مردم فلسطین جمع می‌شود تامین مالی تروریست به حساب می‌آید.
 •  سخنگوی جامعه روحانیت مبارز از انتخاب حجت الاسلام پورمحمدی به عنوان دبیر کل این تشکل سیاسی خبر داد!!!
 •  كارشناس سیاسی در NBC به اطلاعاتي دست يافته كه نشان مي دهدجان بولتون مشاور امنيت ملي ترامپ براي حضور در برنامه هاي منافقين بيش از ١٨٠ هزار دلاردريافت كرده است.
 •  رئیس کل دادگاه‌های عمومی وانقلاب تهران از صدور محکومیت برای ۶ نفر در پرونده جرایم انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته خبر داد.
 •  حجه الاسلام اژه ای با بیان اینکه کسی به خاطر معلم یا کارگر بودن محاکمه نمی‌شودگفت:فردی که اتهامی به او وارد است این اتهام پیگیری می‌شود. اتفاقاً اگر دانشجو یا معلم باشد گاها از تخفیفاتی برخوردار می‌شود. وی در خصوص درخواست وزیر خارجه آمریکا مبنی بر ضرورت آزادی زندانیان آمریکایی در ایران،تاکید کرد: باید گفت غلط کرده است که چنین درخواستی از ایران مقتدر دارد.وی در بخش دیگر از سخنانش گفت:اگر کسی از اموال خاوری و بستگانش اطلاعی دارد به دادسرای اجرای احکام اطلاع دهد.سخنگوی قوه قضائیه با تایید ماجرای تخریب ویلای رحمانی فضلی(وزیر کشور)که بصورت غیر قانونی احداث شده بود گفت: درباره تخریب ویلای رحمانی فضلی در کرج موارد اختلافی وجود دارد برخی می‌گویند برای تخلیه ویلا از وسایل موجود اخطاری داده نشده است که این موضوع در حال بررسی است.
 •  طاهرنژاد عضو حزب کارگزاران سازندگی اذعان داشت:دولت دوم روحانی نتوانسته در حد انتظار ظاهر شود. روحانی فکر می‌کند که ایران ژاپن است و وزرا خودشان استعفا میدهند .وی ادامه داد:کارنامه دولت جزء عملکرد اصلاح طلبان است اگر اصلاح طلبان از زیر بار مسئولیتی که پذیرفته اند شانه خالی کنند؛ جامعه دیگر به آنها اعتماد نخواهد کرد.مدافعان دولت دچار سر درگمی شده اند .روحانی برخی ملاحظات را به منافع کشور ترجیح میدهد.
 •  وزیر خارجه آمریکا در توییتی گستاخانه نوشت: استراتژی ما در قبال ایران، ایجاد یک اجماع جهانی است که در آن فقط از ایران خواسته شود مانند آنچه که ما از تک تک دیگر کشورها می‌خواهیم، مانند یک ملت عادی و نرمال رفتار کند!!
 •  چند هفته پس از عقد قرارداد ۱/۳ میلیاردی شرکت واگن‌سازی اشتادلر با ایران، این شرکت خبر از نبودن چشم‌انداز اجرای قرارداد به دلیل خروج آمریکا از برجام داده و اعلام کرد: جای این شرکت سوئیسی را احتمالا رقبای چینی خواهند گرفت.
 •  دادگاه انقلاب ۲۳ تن از دراویش بازداشت‌شده در جریان گلستان هفتم را جمعا به ۱۱۹ سال حبس محکوم کرده است. احکام حبس صادر شده برای هر یک از این درویشان بین ۶ ماه تا ۷ سال است.
 •  روزنامه وطن امروز در گزارشی خاطرنشان کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد آمار‌های اعلام شده درباره ‌اشتغالزایی تلگرام؛ مانند آمار ‌اشتباه روحانی درباره‌اشتغالزایی فضای مجازی یک آمار رویایی و خلاف واقع است.چند هفته قبل روحانی اعلام کرد ۲ میلیون شغل در فضای مجازی ایجاد شده، اما وزیر ارتباطات سریعا این آمار را تصحیح کرد و به ۲۰۰ هزار شغل تنزل داد. اما واقعیت چیست؟ عمده‌اشتغالزایی که تلگرام طی سال‌های متمادی در ایران ایجاد کرد به ۲ موضوع «راه‌اندازی و مدیریت کانال» و «عرضه محصول برای فروش» ختم می‌شود که طبق آخرین گزارش مرکز ملی فضای مجازی هم‌اکنون ۱۰ هزار نفر در حوزه راه‌اندازی کانال و حدود ۲۳ هزار نفر در حوزه فروش مشغول به کار هستند که همه آنها ظرفیت انتقال به پیام رسانهای داخلی را دارند.
 •  حسین صمصامی اقتصاددان گفت: کل مشکلات اقتصادی کشور را به برجام ربط دادند و آمریکا را به این یقین رساندند که تحریم‌ها بر اقتصاد ایران به شدت اثرگذار است و همین یقین باعث خروج از برجام شد.
 •  رسانه‌‌ های هلندی به نقل از دادگاهی که برای دو نفر در هلند به اتهام قتل «علی معتمد» برگزار شده بود، اعلام کردند او همان «محمدرضا کلاهی» عامل انفجار هفت تیر حزب جمهوری اسلامی است.
 •  حجه الاسلام  ماندگاری پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با بیان اینکه مسئولین برای ریخت‌ و پاش‌هایشان بودجه دارند اما برای رفع مشکلات مردم نه؟ گفت: اگر مسئولین به فکر پاسخ قیامت بودند زندگی اشرافی نداشتند.اختلاس، ویژه‌خواری و قوم و خویش‌‌بازی به خاطر این است که برخی مسئولان تقوا ندارند.اگر مسئولین خدمتگزاری و نوکری مردم را کنند مردم آنها را به عنوان آقا قبول می‌کنند اما اگر برای مردم ژست پادشاهی بگیرند، مردم نوکر هم حسابشان نمی‌کنند.
 •  مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت:تصویب‌شده که در تهران، مراکز استان‌ها و شهرها، برخی اماکن خاص ازجمله بوستان‌ها، میدان‌ها و اماکن ورزشی برای تجمعات قانونی در نظر گرفته شود.وی گفت:این مصوبه، برای محدود کردن اعتراضات نیست؛ بلکه برای شنیده شدن آن‌ها و تأمین امنیت تجمعات است.
 •  سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل در دیدار با وزیر نیرو با بیان اینکه آمریکا در زمان پذیرش برجام «طرح نیتروزئوس» را علیه ایران دنبال می‌کرد گفت:موضوعات پدافند غیرعامل در حوزه آب و برق جزء نیازهای واجب و جدی کشور می باشد و طبق بررسی های انجام شده شاهد این هستیم که آسیب زدن به منابع آب و برق در جنگ های اخیر همیشه جزء اهداف دشمن بوده است.
 •  حجت‌الاسلام «محمدیان» رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد:تا ما بردگی صد در صدمان را امضا نکنیم، دشمنان از ما دست برنخواهند داشت،اینها کینه دارند و تا ریشه این ملت را نکنند دست برنخواهند داشت.کسانی که برای جمهوری اسلامی نسخه ذلت می‌پیچند، نمی‌گوییم همه خائن اند، ولی لااقل جاهل هستند.

وضعیت شهرستان ها:

 • آیت‌الله علم‌الهدی نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی در نماز جمعه تصریح کرد: برجام اروپایی را روی برجام آمریکایی شکست خورده سوار نکنید. مذاکره برای برداشته شدن تحریم بود که برداشته نشد و لذا برجام شکست خورده و باید این را قبول کنیم و دوباره یک برجام اروپایی روی آن سوار نکنیم که این هم شکست بخورد.
 •  آیت‌الله حسینی‌همدانی، امام‌جمعه کرج با تأکید بر اینکه دستگاه امنیتی و قضایی استان بر روی بعضی از افراد نظری دارندگفت: فرد دزد، اهل فتنه ۸۸ و مشکل‌دار نباید شهردار کرج شود. وی افزود: ملاک انتخاب یک فرد این است که دزد و اهل فتنه سال 88 و مشکل‌دار نباشد و به این فرد نباید رای داد ولی این بیان ملاک‌ها تحمیل و دخالت در کار شورای شهر نیست، اگر زمانی فردی تحمیل شد دخالت است.
 •  سردار یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران گفت: ۲ تیم تروریستی در آستانه سالگرد ارتحال امام خمینی دستگیر شدند.
 •  تعدادی از شهروندان تهرانی با حضور در مقابل ساختمان پلیس امنیت اخلاقی از اقدامات پلیس در برخورد با مزاحمان نوامیس٬ روزه خواران و بدحجابی تشکر کردند.
 •  پلیس تهران حساب بانکی ۴ هنرپیشه و فوتبالیست معروف را مسدود کرد.(ترانه علیدوستی, مهناز افشار، علی دایی و صادق زیباکلام). اعتماد مردم به سلبریتی‌ها و پول‌هایی که توسط این افراد جمع، اما به دست نیازمندان نمی‌رسد باعث شد پلیس فعلا  حساب ۴ سلبریتی را مسدود کند.
 •  دادستان تهران گفت: ۲ هزار و سیصد میلیارد تومان اموال بابک زنجانی به وزارت نفت واگذار شده است.
 •  فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از درگیری با یک تیم تروریستی در کمین تکاوران پلیس خبر داد وگفت.در این درگیری مسلحانه عامل انتحاری گروهک تروریستی به هلاکت رسید و مقادیر قابل توجهی سلاح سبک و نیمه سنگین و یک جلیقه انتحاری و چند تله انفجاری از آنان کشف شد.

وضعیت جهان:

 •  بعد از مذکرات کره شمالی با امریکا  وقرار برای ملاقات روسای جمهور دو کشور ،ترامپ در نامه به کیم نوشته است:«بسیار مشتاق بودم که آنجا با شما دیدار داشته باشم. اما متأسفانه، به دلیل خشم شدید و خصومت آشکاری که در بیانیه‌های اخیر شما مشاهده شده، احساس کردم که مناسب نیست که این ملاقات که از مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی شده بود، برگزار شود.»رئیس‌جمهور آمریکا لغو این نشست را «به نفع هر دو کشور، اما به زیان جهان» دانسته و بار دیگر به تهدید رو آورده و نوشته است: «شما درباره توانمندی‌های اتمی خود صحبت می‌کنید، اما توانمندی ما آنقدر عظیم و قدرتمند است که از خدا می‌خواهم هرگز مورد استفاده قرار نگیرند.»
 •  یک معلم بازنشسته انگلیسی، نامه  ترامپ را که غلط‌های املایی فراوان داشت  تصحیح کرد و برایش به کاخ سفید پس فرستاد.
 •  برنی سندرز، سناتور آمریکایی گفت: وقتی ترامپ میگوید اقتصاد ما در حال شکوفایی است بدانید:بیش از۴۰ درصد مردم آمریکا ۴۰۰ دلار پس انداز برای یک پیشامد ناگوار ندارند. ۴۳ درصد استطاعت خرید مایحتاج اولیه زندگی را ندارند.وی افزود: پارسال بیش از ۲۵ درصد افراد بالغ از مراقبتهای ضروری پزشکی صرف نظر کردند زیرا پولش را نداشتند.
 •  در برآورد محرمانه سیا آمده است : پیونگ‌یانگ از سلاح اتمی دست نمی‌کشد، اما حاضر است یک رستوران غربی افتتاح کند.

وضعیت قرمز:

 • آمریکا در لیست تحریمی شرکت‌های هواپیمایی ایران، شرکت هواپیمایی ارایه دهنده سرویس به رییس جمهوری ایران را نیز قرار داد.الجزیره نوشته احتمال زیادی وجود دارد که آمریکا عامدانه این شرکت را نیز در لیست تحریمی خود قرار داده تا به زعم خود رییس جمهوری اسلامی ایران را «تحقیر» کند.بررسی‌ها نشان می‌دهد «دنا ایرویز» تنها به یک هواپیمای ایرباس ۱۹ ساله «ای ۳۰۰-۳۴۰» سرویس می‌دهد و آن هواپیما در واقع هواپیمای اختصاصی مقام ریاست جمهوری ایران است.تحریم جدید می تواند مشکلاتی جدی را در سفرهای خارجی رسمی رییس جمهوری ایران با استفاده از این هواپیما و این شرکت ایجاد کند، چون شرکت‌هایی که به این هواپیما سوخت یا سرویس برسانند با تحریم‌های ثانویه آمریکا مورد مجازات قرار خواهند گرفت.
 •  بر اساس آمار گمرک ایران از تجارت خارجی فروردین ماه سال جاری، در این مدت یک ماهه ۹۸۰ تن لوازم آرایشی و بهداشتی به ارزش بیش از ۱۱ میلیون دلار به ایران وارد شده است. رقم ریالی واردات انجام شده به ایران در این حوزه نیز بیش از ۴۱ میلیارد تومان است.واردات لوازم آرایشی و بهداشتی به ایران در این مدت از ۱۳ کشور روسیه سفید، فدراسیون روسیه، ژاپن، ایتالیا، فرانسه، آلمان، بلژیک، انگلستان، امارات متحده عربی، اسپانیا، ترکیه، جمهوری کره و یونان انجام شده است.
 •  در حالی که قوه قضائیه بعنوان مرجع رسیدگی قانونی به اتهامات افراد؛ مشخص شده است، جمعی از مسئولان عالی هیئت دولت در راستای دفاع از مجرمان امنیتی و جاسوسان مورد تاکید قوه قضائیه با تشکیل هیات تحقیق و تفحص؛ اصرار بر تبرئه ی متهمان جاسوسی محیط زیست دارند. وزیر دادگستری؛ وزیر کشور؛ وزیر اطلاعات و معاون حقوقی رئیس جمهور بعنوان اعضای این هیئت تحقیق؛ رسما اعلام کردند که متهمان جاسوسی محیط زیست؛ جاسوس نبوده اند!!
 •  همایون هاشمی عضو کمیسیون بهداشت مجلس خبر داد: حدود 37 هزار نفر مبتلا به ایدز در کشور شناسایی شده اما به نظر می رسد که تعداد مبتلایان دو برابر این میزان باشد. 17 هزار نفر تحت درمان قرار دارند وی افزود: در حال حاضر استفاده از سرنگ جای خود را به روابط جنسی داده است.حدود 5 درصد این بیماری از طریق مادر به کودک منتقل می شود.وی ادامه داد:متاسفانه آمارهای دو سال گذشته نشان از افزایش 30 درصدی انتقال ایدز از مادر به کودک دارد 7 دهم درصد بیماری از طریق خون و فرآورده های خونی منتقل می شود. وی هشدار داد:آمار زنان مبتلا به ایدز در حال افزایش است و در دو سال گذشته آمار مبتلایان به 10 برابر افزایش پیدا کرده است.
 •  واعظی در واکنش عجیب به طرح سوال از رئیس جمهور گفت: این یک دور باطل است و وقت دولت و مجلس را می‌گیرد!! این در حالی است که سوال از رئیس جمهور از اصول قانون اساسی می باشد.
 •  در حالی که حدود ۸ سال از کشف یک فساد کلان بانکی که حکایت از کلاهبرداری هزار و ۴۰۰ میلیاردی اعضای یک خانواده از ۸ بانک دولتی و خصوصی دارد، می‌گذرد؛ اما تعلل در رسیدگی به این پرونده تا جایی طول کشید که متهم از کشور گریخت!!
 •  دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران اعلام کرد: آمارها نشان می‌دهد که ۳۰ الی ۳۵ درصد دختران دبیرستانی و دانشجویان؛ تجربه مصرف قلیان دارند که این رقم در پسرها به ۵۵ درصد می‌رسد.۱۵ درصد افراد جامعه سیگار مصرف میکنند و روزانه مبلغی حدود ۱۰ میلیارد تومان صرف خرید سیگار و ۲۰ میلیارد تومان صرف مصرف قلیان می شود.
 •  محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران هنگام تغییر نام میدان امام هادی علیه السلام  به شیخ صدوق گفت: من که می‌ترسم به این تغییر نام رای بدهم؛ ببینیم چه کسی شجاعت دارد به آن رای دهد. در نهایت این تغییر نام با ۱۸ رأی به تصویب رسید!!
 •  اطلاعات اداره آمار آمریکا نشان می‌دهد حداقل نیمی از حدود ۱۰۰ میلیون دلار کالایی که شرکت‌های آمریکایی در سال ۲۰۰۵ به ایران صادر کرده‌اند، سیگار بوده است.«مت مایرز» کارشناس صنعت دخانیات در واشنگتن می‌گوید: سیگار نه یک محصول کشاورزی است و نه یک کالای اساسی. کنگره به اصرار شرکت‌های دخانیاتی تصمیم به مستثنی کردن آن از فهرست تحریم‌ها گرفت.
 •  براساس اخبار آدامس جویدنی که با استفاده از «ناس» تهیه شده و «بی تی» نام دارد، خیلی راحت در دکه های روبروی برخی مدارس تهران به فروش می‌رسد و هیچ منع قانونی هم ندارد.
 •   رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت:برخی از مفاد سند ۲۰۳۰ در برخی از مدارس کشور علیرغم ممنوعیت اجرای این سند،  اجرا می‌شود.
 •  بدنبال اقدامات ساختار شکنانه ی شورای شهر و شهرداری اصفهان در تغییر اسامی ارزشی خیابانها به اسامی موهوم و اعتراض آیت الله طباطبایی امام جمعه ی اصفهان و آیت الله مهدوی عضو مجلس خبرگان رهبری؛ برخی از اعضای شورا با ایراد نطق در صحن شورای شهر، ضمن دفاع از اقدامات غلط خود؛ علماء و بزرگان انقلابی را به نادانی، جناح بازی و... متهم کردند. در همین راستا؛ جمعی از مردم اصفهان با امضای طومارهای جداگانه خطاب به نهادهای نظارتی؛ خواستار ارائه گزارش علل توقف فعالیت های عمرانی شهرداری و حیف و میل بیت المال و بررسی کارنامه ی مدیران شهری و حاشیه سازی های آنان شدند.
 •  دانشگاه آزاد؛ ساختمان جنجالی سوهانک کمیته امداد را خرید .ساختمان سابق کمیته امداد که در مجموعه‌ای به‌مساحت هشت هکتار و دارای ساختمان‌های متعدد، مهمانسرا، ورزشگاه و دانشگاه در منطقه سوهانک واقع در شمال تهران قرار داشت، به دانشگاه آزاد اسلامی فروخته شد.گفته می‌شود این ساختمان با قیمتی در حدود 1000 میلیارد تومان به دانشگاه آزاد اسلامی فروخته شده که بخش عمده این مبلغ به‌صورت نقد و مابقی به‌صورت اقساط به کمیته امداد پرداخت خواهد شد.
 •  کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس در خصوص اینکه ایران در شرایط بازگشت تحریم ها چقدر می تواند روی چین و روسیه حساب کند اظهار داشت: در اوج تحریم ها تنها کشوری که بیش از همه با ایران کار می کرد، چین بود. متاسفانه یکی از اتفاقات شوم برجام این بود که دولت پل های پشت سرمان را خراب کرد. ما صدها پل برای دور زدن تحریم ها زده بودیم که یکی از این پل ها چین بود و همچنین دیگر کشورهای همسایه. اما دولت این پل ها را خراب کرد.کریمی قدوسی تاکید کرد: دولت تمام اسرار دور زدن تحریم ها را لو داد. ما الان اگر بخواهیم به آن دوران برگردیم خیلی مشکلاتمان بیشتر است تا دوران قبل از برجام. چون هر جا بخواهیم از روش های قدیم استفاده کنیم قبلا لو داده شده است و به عمد هم لو دادند تا نتوانیم به آن شرایط برگردیم.
 •  سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: اخیرا رییس‌جمهور فرانسه در سفر به روسیه اعلام کرده در گفت‌وگو با آقای روحانی درباره موشک‌های ایرانی نیز مذاکره کرده است؛ چرا این خبر تکذیب نمی‌شود؟اینکه اوباما بعد از توافق هسته ای با ایران گفت اگر این توافق صورت نمی گرفت، تحریم ها خود به خود فرو می پاشید عین واقعیت بود.
 •   معاون امور بانوان وزارت ورزش اعلام کرد:تمامی مسابقات زنان ورزشکار ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا از سیما پخش می‌شود!!
 •  كريمي قدوسي تصریح کرد: تنها جايي كه تاكنون جواب كميته تحقيق و تفحص از مديران دوتابعيتي و داراي گرين‌كارت، را نداده، نهاد رياست جمهوري بوده است. وی افزود:آقاي لاريجاني گزارش كميسيون را مطالعه و در زير آن پاراف كرده بود كه «خيلي گزارش خوبي است، از پاسخ وزارت اطلاعات هم كه ارائه شده در گزارش استفاده شود». دستخط ايشان را داريم و اگر لازم باشد در اختيار رسانه‌ها قرار مي‌دهيم.
 •  بانک مرکزی یارانه ارزی دارو را حذف کرد! رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو در این زمینه گفت: دارو از دایره گیرندگان ارز یارانه ای کنار رفت و براساس تصمیم جدید مسئولان قرار است واردات دارو با دلار 4 هزار و 200 تومان و یوروی 5 هزار و 200 تومان انجام شود.
 •  مدیر کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان گفت:خانمی در سیاه‌چادر زندگی می‌کند که به اسم او کارت بازرگانی صادر شده است، درحالی که کل سرمایه این خانم ۱ تا ۲ میلیون تومان است، اما ۸میلیارد تومان به اداره امور مالیاتی استان بدهی مالیاتی دارد.
 •  بطحایی وزیر آموزش و پرورش در واکنش به اجرای سند 2030 در آموزش وپرورش گفت:گزارش‌هایی در مورد اجرایی شدن سند 2030 و مفاد آن به ما رسید که بلافاصله وارد عمل شد.موارد اجرای این سند بسیار کم بوده است ممکن است در جایی حتی اسم سند 2030 مطرح نباشد اما برنامه‌های منتسب به آن اجرا شود، بنابراین آن را متوقف کردیم.وی افزود:همه کسانی که مصادیقی درباره اجرایی شدن این سند دارند، گزارش خود را ارائه دهند تا بلافاصله جلوی آن را بگیریم.
 •  حجت الاسلام پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس کفت:در برخورد با فجایع یکی از مدارس غرب تهران به یک برخورد با یک فرد نباید تمام شود. باید ریشه‌های امروزه که در آموزش‌وپرورش متأسفانه به وجود آمده را نگاه کنیم که این زمینه‌ها را دارد فراهم می‌کند. متأسفانه مسئولان کشوری می‌روند و پروتکل‌های استعماری نظیر سند 2030 را می‌بندند و به تبعاتش توجه نمی‌کنند و علی‌رغم اینکه در ظاهر می گویند ما این سند را اجرا نمی‌کنیم اما زمینه یک بی‌بندوباری و یک زمینه خیلی مخرب در سازمان‌ها شکل می‌گیرد.
 •  رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کل کشورخبر داد: نیروی انتظامی از آبان ماه سال گذشته تا امروز توانسته حدود ۱۹۵۰ کیلوگرم مواد مخدر را از اطراف مدارس کشور جمع آوری کند.
 •  نماینده مردم سرپل ذهاب تصریح کرد:خانم  « نیکی .ک»  بازیگر تاکنون مبلغ ۵ میلیارد جمع‌آوری کرده است، اما اعلام کرد که ۲.۵ میلیارد تومان را در مناطق زلزله‌زده هزینه کرده، در صورتی که بعد از بررسی‌ها مشخص شد تنها ۷۵۰ میلیون تومان از مبلغ مورد نظر را خرج کرده است.بنده به عنوان نماینده فرماندار و استاندار هنوز با این شخص ملاقاتی نداشته‌ام، اما مسئولان این منطقه خواستار انجام صحبت و مذاکره درباره این هزینه‌ها هستند، زیرا ابهامات زیادی در این مورد وجود دارد که باید دادستانی و وزارت اطلاعات سریعا به این موضوع ورود کنند.وی افزود: اکنون این خانم از نقش یک خَیّر به یک پیمانکار تبدیل شده و با انعقاد قرارداد با مالکان و دریافت اختیاراتی، شروع به ساخت و ساز کرده است.خانم «ک» افرادی را به بهانه داشتن اسکورت با عنوان بادیگارد با خود همراه می‌کند که این افراد با مردم زلزله‌زده درگیر شده و آنها راکتک زده‌اند که همین موضوع منجر به تشکیل پرونده قضایی برای این شخص و همراهانش شده است.