سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه 348)

on . ارسال شده در وضعیت

 وضعیت کشور:

 • امام خامنه ای در دیدار با نمایندگان مجلس با اشاره به تعبیر امام بزرگوار از مجلس به‌عنوان «عصاره فضائل ملت»، خاطرنشان کردند: مجلس و نمایندگان آن باید عصاره چنین فضائلی و مظهر عزت ملی، اقتدار و استحکام نظام اسلامی باشند. مجلس نباید نماد تردید و خودکم‌بینی، یأس و ناامیدی، و بی‌اعتنایی و بی‌مبالاتی به مسائل کشور باشد و نباید با دید مأیوسانه به ظرفیت‌ها و توانایی‌های ملی نگاه کند. بنابراین شما که عصاره فضائل آنها هستید با این نگاه به خود و مجلس بنگرید و وظایفتان را انجام دهید.
 •  امام خامنه ای در زمینه معاهدات و کنوانسیونهای بین المللی فرمودند: این معاهدات ابتدا در اتاقهای فکر قدرتهای بزرگ و برای تأمین منافع و مصالح آنها پخت و پز می‌شود و سپس با پیوستن دولتهای همسو یا دنباله رو یا مرعوب، شکلِ به ظاهر بین‌المللی می‌گیرد به‌گونه‌ای که اگر کشور مستقلی مانند ایران، آنها را قبول نکند او را مورد هجوم شدید قرار می‌دهند که مثلاً ۱۵۰ کشور پذیرفته اند شما چطور آن را رد می کنید؟ همانگونه که درباره «برخی کنوانسیونهای بین‌المللیِ اخیراً مطرح شده در مجلس» گفتیم، مجلس شورای اسلامی که رشید و بالغ و عاقل است، باید مستقلاً در موضوعاتی مثل  مبارزه با تروریسم یا مبارزه با پولشویی قانونگذاری کند. البته ممکن است برخی مفاد معاهدات بین المللی خوب باشد اما هیچ ضرورتی ندارد با استناد به این مفاد به کنوانسیونهایی بپیوندیم که از عمق اهداف آنها آگاه نیستیم یا می‌دانیم که مشکلاتی دارند.
 •   رهبر معظم انقلاب فرمودند: قانون در درجه اول باید در جهت رفع مشکلات مردم بویژه طبقات ضعیف و متوسط باشد و به گونه ای نباشد که آلت دست و در خدمت صاحبان زر و زور قرار گیرد.
 •  رهبر معظم انقلاب خطاب به نمایندگان فرمودند: شما در سوگند نمایندگی متعهد می شوید که از مبانی و دستاوردهای انقلاب و نظام صیانت کنید و عمل به این سوگند جز با رفتار انقلابی به معنای صحیح آن ممکن نیست، ضمن اینکه اگر به این تعهد عمل نشود، حضور نماینده در مجلس از لحاظ قانون اساسی و شرع دچار اشکال می شود.
 •   امام خامنه اي در مراسم بیست و نهمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) با بيان اينكه شباهت‌هایی میان امام خمینی و امیرالمومنین وجود دارد که مایه‌ی افتخار است فرمودند:توجه به این شباهت‌ها مهم و مفید است برای پیدا کردن راه درست و همچنین برای آشنایی بیشتر با امام بزرگوارمان. امام در برابر آمریکا مثل کوه ایستاد. در برابر فتنه‌های داخلی حتی در برابر شاگرد و صحابه قدیمی خود به خاطر اینکه رفتار او را بر خلاف حق مشاهده می‌رد، بدون هیج ملاحضه‌ای ایستاد.امیرالمؤمنین، هم انسان قوی و مقتدر و قدرتمندی است، هم درعین‌حال مظلوم است و هم درعین‌حال در حوادث گوناگون پیروز نهایی است.همین سه خصوصیت در امام بزرگوار ما نیز جمع شده بود.
 •  امام خامنه اي فرمودند: جبهه‌‌ی مقابل امیرالمؤمنین را شما ملاحظه کنید؛ در تاریخ مشخص شده است: قاسطین، مارقین، ناکثین.     قاسطین یعنی دشمنان بنیادین حکومت امیرالمؤمنین، ناکثین یعنی دشمنان سست‌بنیادی که بیعت را زیر پا گذاشتند به‌خاطر آلودگی دنیوی و تعلقات مادی، و مارقین کج‌فهم‌ها و نادان‌ها و جاهل‌هایی که به خیال تبعیت از قرآن در مقابل قرآن مجسم که امیرالمؤمنین علیه‌السلام بود ایستادند.در مورد امام هم همین سه جبهه وجود داشت: آمریکا، رژیم صهیونیستی و وابستگان آن‌ها در داخل، قاسطین در مقابل امام بزرگوار ما بودند؛ این‌ها کسانی بودند که با اصل حکومت جمهوری اسلامی و نظام اسلامی و حاکمیت انسانی مثل امام بزرگوار مخالف بودند.در جبهه‌ی مخالفین امام، ناکثین یعنی بیعت‌شکنان، همان همرهان سست‌کمربند بودند؛ وای از این همرهان سست کمربند! مارقین هم آن کسانی بودند در مقابل امام بزرگوار ما که موقعیت کشور و انقلاب و موقعیت ملت ایران را نفهمیدند، جبهه‌بندی دشمنان را نشناختند، شیوه‌های دشمنی دشمنان را درک نکردند، به چیزهای کوچک سرگرم شدند و عظمت حرکت امام را نتوانستند تشخیص بدهند.
 •  ايشان افزودند: من چند خصوصیت را در الگوی رفتاری امام بزرگوار با این وضعیت ذکر می‌کنم:1. برخورد شجاعانه و فعال و قدرتمندانه با دشمنی‌ها و عدم ضعف و انفعال 2. پرهیز از هیجان‌زدگی و تکیه به محاسبات عقلانی3. رعایت اولویت‌ها 4. اعتماد به توانایی‌های مردم مخصوصاً جوانان 5. بی‌اعتمادی به دشمن 6. اهتمام به همبستگی ملت و پرهیز از دوقطبی7. ایمان راسخ به نصرت الهی و وعده‌های الهی...برادران عزیز، خواهران عزیز و ملت بزرگ ایران! من به شما عرض می‌کنم ما بعد از امام، همان راه امام را موبه‌مو دنبال کرده‌ایم و ان‌شاءالله خواهیم کرد.
 •  کمک‌کنندگان به جنگ روانی دشمن در داخل، امروز درصدد این هستند که یک شکل معیوب از برجام را بر کشور تحمیل کنند. دولت‌های خارجی به دنبال این هستند و عده‌ای در داخل هم تبلیغ می‌کنند که اگر این نشود، جنگ می‌شود. این همان خواست دشمن است.یک جمله‌ی کوتاه راجع به برجام بگویم: از برخی از دولت‌های اروپایی این‌جور برمی‌آید که این‌ها توقع دارند ملت ایران، هم تحریم‌ها را تحمل بکند و با تحریم‌ها دست‌وپنجه نرم بکند و هم از فعالیت هسته‌ای خود که نیاز قطعی آینده‌ی کشور است دست بکشد و همین محدودیت‌ها را ادامه بدهد.من به این دولت‌ها بگویم: بدانند که این خواب آشفته تعبیر نخواهد شد.سازمان انرژی هسته‌ای موظف است سریعاً مقدمات و آمادگی‌های لازم برای رسیدن به ۱۹۰هزار سو را در چارچوب برجام -فعلاً در چارچوب برجام- فراهم بکند و برخی مقدمات دیگر را که رئیس‌جمهور محترم دستور آن را دادند آغاز کند.
 •  رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از اساتید و نخبگان دانشگاه‌ها اظهار داشتند: باید رویکرد «مصرف‌کنندگی علم» در کشور را به رویکرد «تولید علم» تبدیل کنیم. تا کی باید مصرف‌کننده‌ی علم دیگران باشیم؟ ما ننگمان نمی‌آید پیش کسی که دارای علم است،‌ شاگردی کنیم؛ اما شاگردی یک حرف است و تقلید یک حرف دیگر.چرا تا گفته می‌شود که به علوم انسانی اسلامی فکر کنیم، بعضی می‌گویند آقا مگر این علم است؟علوم تجربی که نتایجش قابل تجربه در آزمایشگاه است این‌همه غلط بودن یافته‌هایش روز‌به‌روز دارد اثبات می‌شود.آن‌وقت از علوم انسانی چه توقعی دارید؟در علوم اقتصاد، فلسفه، مدیریت و علوم گوناگون انسانی چقدر حرف‌های متضاد و متعارض وجود دارد.علم، آن چیزی است که شما به آن دست پیدا کنید و از ذهنتان تراوش کند.بله، ما مانند یک کالا که از دیگری می‌گیریم، از علم دیگران استفاده می‌کنیم اما این نمی‌تواند دائمی باشد. گاهی علم دیگران درست منتقل نمی‌شود، گاهی آن بخش خوبش را نمی‌دهند، گاهی علمِ نو و به‌روزشده را نمی‌دهند که این اتفاق بارها در دوره‌ی طاغوت افتاده است. بنابراین باید تولید علم کنیم.
 •  رهبر معظم انقلاب، در خطبه‌های نماز عید فطر فرمودند:راه‌پیمایی روز قدس که حقیقتاً پدیده‌ی منحصربه‌فردی است در جمهوری اسلامی و امسال از هر سال برجسته‌تر بود. در آفتاب داغ و هوای گرم و بعد از شب ۲۳ ماه رمضان، چند ساعت بعد از پایان شب و پس از بیداری شب احیا آمدند به میدان. برای ما گزارش کردند که امسال در اغلب شهرهای کشور، جمعیت راه‌پیمایان پرشورتر و بیشتر از سال‌های گذشته بود.این ملت بیدار و آماده است؛ این ملت خسته نیست. کسانی که تبلیغ می‌کنند که این ملت خسته است، خودشان خسته‌اند، خودشان بی‌نشاط‌اند؛ این را تعمیم می‌دهند و قیاس به نفس می‌کنند.
 •  امام خامنه‌ای با بيان اينكه مسئله مبارزه با فساد و اسراف به صورت جدی بایستی دنبال شود در خطبه‌های نماز عید فطرفرمودند:کسانی که دست در بازرگانی در بیرون کشور دارند باید دقت کنند که اجناس غیر لازم را وارد نکنند و این به عهده آحاد مردم است و تمام کارهایی که کمک می کند به حرکت مستقل اقتصادی کشور کمک کنند.کسانی که عادت کردند به سفرهای خارج بروند این عادت را رها کنند. رفتن به سفرهای خارجی و تفریحی به کشورهای گوناگون غیر از سفرهای زیارتی را رها کنند چرا که آنها آنقدر خرج و هزینه به عهده کشور نمی گذارد. مسئله مبارزه با فساد و اسراف به صورت جدی بایستی دنبال شود.یک مسأله مهم دیگر مسئله آحاد مردم و وحدت اجتماعی است. در فضای مجازی توهین و تهمت زدن به یکدیگر زیاد شده است که کار آنها به فضای کشور آسیب می زند. بعضی ها این تهمت ها را در روزنامه ها تکرار نکنند.دشمن یک حرفی می زند برای اینکه روحیه مردم ایران را تضعیف بکند. برخی ها همان دروغ و همان حرف خلاف را برای رضایت دشمن یا عدم تحلیل درست، تکرار می کنند.
 •  سیدحسن نصرالله در پيامي به صهیونیست ها اعلام داشت: ما به دنبال این نیستیم که کسی را بکشیم یا جایی را تخریب کنیم یا کسی را در دریا بیندازیم. ما به شما می‌گوییم برگردید به کشورهایی که از  آنجا آمدید و اگر اصرار بر اشغالگری دارید، روز جنگ بزرگ فرار خواهد رسید و آن روزی است که همگی در قدس نماز خواهیم خواند.وي افزود:خطاب به همه کسانی که به سرنگونی نظام اسلامی در ایران دل بسته‌اند، می‌گویم که به سراب چشم دوخته‌اید.
 •  آيت الله رجبی عضو جامعه مدرسین خبر داد :جلسه اي درباره زیان‌های تصویب لایحه FATF، با ریاست آیت‌اللّه یزدی برگزار شد. متاسفانه علی‌رغم توضیحات اعضای جامعه مدرسین درباره عواقب تصویب این لایحه، آقای لاریجانی موافق تصویب FATF بود.
 •  بررسی لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم دو ماه به تعویق افتاد.بعد از مذاکرات علی لاریجانی با عراقچی معاون وزیر خارجه، قرارشد بررسی و رای گیری درباره لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم دو ماه به تعویق بیفتد.گفتني است:روشنگری شبکه های آتش به اختیار رسانه ای جبهه انقلاب  در روزهاي  اخیر نقش بسزایی در این عقب نشینی آشکار داشته است.
 •  کمیته امداد در واكنش به برخي از شايعات اعلام كرد:كميته امداد  واحد بین الملل دارد و فقط در سال ۸۹  کمک لبنانی ها به کمیته امداد ۱۳ میلیون دلاربوده و افطاری هایی که درخارج از کشور به مردم آن منطقه داده می شود از درآمد های خودشان است.
 •  نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت:طرح پیشنهادی برای احیای جهاد سازندگی ارائه شده است، اما نمی‌خواهیم به تشکیلات دولت بیافزاییم، بلکه می‌خواهیم با استفاده از نیروهای مخلص و بسیجی مشکل تولید و اشتغال را حل کنیم.این طرح را به دفتر مقام معظم رهبری ارجاع داده‌ایم که تصویب و راه‌اندازی آن منوط به بررسی‌های کارشناسی است که امیدواریم این احیاء به زودی انجام شود.
 •  دادستان کل کشور با بيان اينكه نفوذ در فرهنگ جامعه نیز وجود دارد گفت:دستگاه قضایی که نمی‌تواند فرهنگ‌سازی کند، مسئولان فرهنگی کجا هستند؟وي افزود:اخیراً جامعه هنرمندان کمپینی راه انداخته‌اند وجریانی پیش آمده که همه حساب شده است.یک شخصی که تحت عنوان هنرمند و سینماگر قبل از انقلاب فساد او همه جارا گرفته بود و 40 سال با خاندان پهلوی فالوده می‌خورده، حال یک عده اینجا تحت عنوان بازگرداندن او به ایران کمپینی راه انداخته‌اند.
 •  مدیر شرکت سیتروئن تصريح كرد:«گروه ما به منظور پیروی از قوانین تحریمی آمریکا علیه ایران از تاریخ 6 آگوست (15 مرداد)، شروع به تعلیق فعالیت‌های سرمایه گذاری مشترک (در ایران) خواهد کرد».گفتني است: با تعلیق همکاری این شرکت با خودروسازان ایرانی عملاً تجربه چند سال گذشته ایرانی ها با شریک بدقول فرانسوی تکرار شد.
 •  سايت رسمي رژيم اشغالگر قدس در تزویر و دورویی آشكار هنگام بازي  فوتبال ايران ومراكش به عربی آرزوی موفقیت برای مراکش کرده به فارسی برای ایران!
 •  معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی(ره) اعلام داشت:دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار به حدود ۷۵۰ هزار خانوار که تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی یا هیچ نهادی نیستند و درآمدی ندارند، اختصاص پیدا کرده است.یک میلیون ۵۶۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند.
 •  امسال درمقطع کارشناسی ارشد رتبه یک زمین شناسی، تاریخ و روابط بین‌الملل،رتبه ۴مهندسی مواد، رتبه‌های ۴و ۷جغرافیا و برنامه ریزی شهری همه ازمهاجران افغانستان مقیم ایران بودند.برخی این رویداد را نمادی از فعالیت مهاجران افغانی و کم کاری دانشجویان ایرانی در این رشته دانسته اند.
 •  پارلمان کانادابا همراهي نخست وزير اين كشور  سپاه پاسداران را در لیست گروه های تروریستی قرار داد
 •  مدیرعامل ستاد دیه کشوراعلام كرد:خیرین در ٤٠٠ جشن گلریزان ویژه ماه رمضان امسال، ۵۰۰ میلیارد ریال برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک کردند
 •  خبرگزاری فرانسه نوشت: «بوئینگ می‌گوید هیچ هواپیمایی به ایران تحویل نخواهد داد.»بر اساس قرارداد بین شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) با شرکت بوئینگ، قرار بود ۸۰ هواپیما به ایران تحویل شود.
 •  عربستان سعودی4 نفر را به تشکیل هسته تروریستی برای ایران و برنامه ریزی ترور شخصیت های برجسته متهم و برای آنها حکم اعدام صادر کرد.
 •  «پورابراهیمی»رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:طرح استقلال بانک مرکزی از دولت را در دستورکار داریم و به‌زودی خبرهایی در این زمینه برای مردم خواهیم داشت.
 •  بطحایی، وزیر آموزش و پرورش از ممنوعیت تدریس معلمان مرد در دبیرستان‌های دخترانه خبر داد و گفت:درصورت مشاهده این مورد با مدیر متخلف برخورد قانونی خواهد شد.
 •  صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در دیدار با دبیرکل سازمان ملل با ابراز تردید درموردامکان حفظ برجام با شرایط موجود،پیشنهادهای دریافتی از اتحادیه اروپا را برای انتظارات ایران کافی ندانست.
 •  رئیس دادگاه های انقلاب تهران اعلام كرد: با تائید دیوان عالی کشور حکم اعدام 8 متهم داعشی حمله تروریستی به مجلس و حرم حضرت امام(ره) قطعی شد.
 •  سفیر روسیه در لبنان اظهار داشت، جایز نیست و امکان ندارد حزب‌الله لبنان و ایران در این شرایط از سوریه خارج شوند زیرا که روند نابودی تروریسم هنوز به سرانجام نرسیده است.
 •  ۲۷۶ نماینده در تذکرات جداگانه به رئیس‌جمهور، نسبت به کاهش ارزش پول ملی، افزایش ثبت سفارش واردات کالا و عدم نظارت بر قیمت خودرو انتقاد کردند.
 •  در اتفاقی بسیار مهم و حیرت انگیز که به کودتای اطلاعاتی ایران مشهور شد؛«گونِن سِگِو»، وزیر انرژی اسبق رژیم صهیونیستی به اتهام جاسوسی برای ایران بازداشت شد.بر اساس بیانیه شاباک، سگو در ماه مِی ۲۰۱۸ به اتهام ارتباط با ایران و جرائم جاسوسی، خیانت و تماس های غیرقانونی با یک کشور دشمن، بازداشت شده است.به نوشته «جروزالم پست»سال ۲۰۱۲، زمانی که سِگِو در نیجریه زندگی می کرده، عوامل اطلاعاتی ایران با او تماس برقرار کرده اند. شاباک مدعی است که وی بارها با ایرانی ها دیدار داشته و حتی دو بار از این دیدارها در داخل ایران انجام شده است.

وضعیت شهرستان ها:

 • آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه نماز عید سعید فطر اظهار داشت:از زمان قاجار تا امروز، سلطه استعمار انگلیس و چکمه‌های 40 هزار مستشار آمریکایی روی سر این مردم، نتیجه مصوبات مجلس بود نتیجه همدست شدن و هماهنگ شدن با کنوانسیون‌ها، نقشه‌ها و مقررات شوم دنیای مستکبر استعمارگر بود.عزیزانی که در مجلس هستید حواستان باشد که در تاریخ، اسمتان دنبال سر مملکت فروشان نیاید.نگویند شما نیز در تصویب FATF جزو مملکت فروشان بودید و با تصویب لایحه پول‌شویی کنوانسیون خارجی، دشمن را بر تراکنش بانکی این مملکت مسلط کردید. وي افزود:مسؤولان اجرایی، وضعیت کشور را بیش از همه لمس می‌کنید، مردم از گرانی به تنگ آمدند گرانی برای قشر آسیب‌پذیر بلکه همه مردم طاقت‌فرسا شده است، با مدیریت جهادی، چنگ گرانی را از روی گلوی مردم بردارید. درست نیست مردم مبادی گرانی را در تصمیم‌گیری مدیران اجرایی ببینند برای مردم قابل‌تحمل نیست، دستگاه‌ها و کارخانجات خودروسازی 90 هزار اتومبیل احتکار کند برای این‌که قیمت اتومبیل بالا برود.
 •  معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خراسان‌جنوبی اعلام كرد:مأموران انتظامی خراسان‌ جنوبی یک گروه تروریستی سه‌نفره را که قصد انجام عملیات‌های خرابکارانه در شب‌های قدر داشتند منهدم کردند.
 •  رییس پلیس آگاهی قزوین از اختلاس میلیاردی یک مقام دولتی در قزوین خبر داد.

وضعیت جهان:

 • بدنبال حمله ی گسترده ی ائتلاف عربستان و امارات به بندر الحدیده ی یمن(در ایام جام جهانی فوتبال و با هدف یکسره کردن موضوع یمن)؛ رزمندگان دلاور انصارالله و کمیته های مردمی یمن؛ در مقاومتی حسینی و جانانه و با شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل؛ با حداقل امکانات به   مقابله با تجاوزگران پرداخته اند. در همین راستا ائتلاف عربی؛ که از حمایت جدی امریکا و اروپا و اسرائیل برخوردار است، تاکنون با تلفات فراوانی روبرو شده و به اهداف از پیش تعیین شده دست نیافته اند.
 •   بعد از آنکه عربستان سعودی خرید سامانه موشکی «اس۴۰۰» از سوی قطر را تهدیدی علیه امنیت ملی خود دانست، سرتیپ سابق وزارت اطلاعات قطر ادعا کردکه دوحه سامانه اس ۴۰۰ را آزمایش کرده و این سامانه اکنون بخشی از پدافند هوایی این کشور شده.
 •  رئیس جمهور روسیه در اقدامی تلافی جویانه فرمان اجرایی تحریم‌ها علیه آمریکا و برخی کشورهای دیگر را امضا کرد.
 •  معاون رئیس جنبش اسلامی در فلسطین اشغالی از تلاش تازه امارات برای خرید املاک متعلق به ساکنان بیت المقدس به ویژه در نزدیکی مسجد الاقصی و توسط دلالان به نفع رژیم صهیونیستی خبر داد.
 •  وزيرخارجه آمريكا اعلام كرد: تنها چيزى كه به عنوان دستاورد ديدار با رهبر کره شمالی مي پذيريم، خلع سلاح هسته اى كامل، قابل تاييد و برگشت ناپذير است تا بتوانيم تحريم ها را رفع كنيم!
 •  دمکرات های مجلس آمریکا در بیانیه ای مشترک  تاکید کردند که هرگونه توافق احتمالی با كره شمالي باید مثل برجام تحت نظارت و با مشورت کنگره باشد.
 •  عربستان سعودی در تعطیلات عید فطر و در ادامه برنامه بن سلمان برای سکولار کردن این کشور، در دو شهر جده و ریاض، میزبان کنسرت ۹ خواننده زن سرشناس دنیای عرب است!
 •  «محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله تصريح كرد: یک ایرانی هم در یمن وجود ندارد، اما ارتش‌های سعودی، اماراتی و سودان، یمن را اشغال کرده‌اند. وي افزود: ادعاهای دبیر کل سازمان ملل که  گفته برخی موشک‌هایی ارتش یمن ساخت ایران است، صحت نداشته ولی حقیقت آن است که نیروهایی از آمریکا، عربستان، انگلیس، سودان و بسیاری از مزدوران جهان در یمن حضور دارند و بخش‌هایی از آن را اشغال کرده‌اند.کسانی که مدعی‌اند ما نیرو و سلاح ایرانی در یمن داریم تا به الآن حتی نتوانسته‌اند یک سند و مدرکی رو کنند.
 •  سرویس‌های امنیتی یمن موفق شدند با شناسایی یکی از بزرگترین باندهای جاسوسی عربستان در «الحدیده»، سرکرده تکفیری آن را دستگیر کنند.


وضعیت قرمز:

 • وزارت گردشگری ترکیه اعلام کرد که در پنج ماه نخست سال جاری میلادی (۱۱ دی ۹۶ تا ۱۱ خردادماه ۹۷) ایرانیان پرشمارترین گردشگران خارجی در ترکیه بوده‌اند.سرانه هزینه هر فرد گردشگر خارجی در ترکیه به طور متوسط حدود ۶۸۰ دلار اعلام شده ولی سرانه هزینه هر گردشگر ایرانی در ترکیه بنا به اعلام وزارت فرهنگ و گردشگری این کشور حدود یک هزار دلار برآورد شده است. سال گذشته دو میلیون ۵۰۰ هزار گردشگر ایرانی به ترکیه سفر کرده و بیش از دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار در این کشور هزینه کردند.
 •  سردار بهمن کارگر رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس؛ درباره بازیگر مفسد طاغوتی گفت:عده ای افراد معلوم الحال و فاسد را الگوی سینمای ایران معرفی می‌کنند.حالا بعضی ها نامه می‌نویسند به رییس جمهور که بهروز وثوقی را بیاورید. آیا اینها از روی خانواده شهدا خجالت نمی‌کشند؟ این عنصر فاسد یعنی بهروز وثوقی عنصر طاغوت بود.  وثوقی پرونده قضایی و شاکی خصوصی دارد و علیه شهدا آثاری ارائه کرده است.وي افزود:این همه بازیگر که بعد از انقلاب کارشان را ادامه دادند و کسی جلوی آنها را نگرفت. سوال اینجاست که الان مشکل سینمای ایران نبود بهروز وثوقی است؟گاها بعضی از مسئولین نادان هم با آنها همراهی می‌کنند. باید برای سینمای ایران عزاداری کرد اگر الگو و آقایش امثال اینها هستند.وي ادامه داد:مگر همین ها خانم گوگوش را نیاوردند ایران؟ چه کرد؟ دوباره برگشت و به فسادش ادامه داد. آن وقت یکی از مسئولین هم می‌گوید آقای ملک مطیعی آمد از انقلاب تعریف کرد ای کاش می گذاشتیم پخش شود! مگر ما اینقدر بدبخت شدیم نیازمند این تعریف ها باشیم؟
 •  ۱۳۶ نماینده مجلس در نشست علنی مجلس به لایحه الحاق ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی (پالرمو) رای موافق دادند.
 •  حجت الاسلام ذوالنور عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به تهدیدات کنوانسیون CFT(پالرمو) تصريح كرد:پذیرش کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم، کمتر از خیانت ترکمنچای نیست. در این معاهده تمام روابط و ارتباطات کاری ایران به ویژه بعد از بازگشت تحریم ها با بانک ها و شرکت های دنیا کنترل می شود و میدان نفس کشیدن مردم را می بندند.وي افزود: وقتی رییس یک قوه سال 2015 یک سند بنیادین را با 17 هدف در آمریکا امضا می کند که2030 یکی از آن اهداف است؛ امروز باید شاهد حوادث و اتفاقاتی در عرصه آموزش و پرورش و میدان رشد فرزندان مملکت باشیم که رهبر انقلاب به رییس قوه قضائیه دستور برخورد بدهند.
 •  نماینده مردم نیشابور در مجلس در مورد صدور پروانه ویژه شکار برای شکارچیان آمریکایی به رییس جمهور تذکر کتبی داد.گفتنی است: اخیرا با مجوز سازمان محیط زیست؛ چندین شکارچی آمریکایی در مناطقی از نیشابور؛ اقدام به شکار گونه های نادری از قوچ های وحشی(آن هم در فصل زاد و ولد) نموده اند.
 •  بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، فاصله میانگین سن در اولین ازدواج مردان نسبت به زنان در کل کشور چهار سال و ۴ ماه بیشتر است که این فاصله نسبت به سال ۱۳۵۵ تغییر معنی‌داری یافته است.
 •  قائم مقام خزانه‌داری آمریکابا اشاره به در خواست هاي پشت پرده امريكا از ايران گفت: ایران خواسته‌های ۹گانه FATF از جمله لغو معافیت حزب‌الله و حماس از ممنوعیت «تأمین مالی تروریسم» را اجرایی نکرده است.
 •  دکتر سهیلا آسوده؛ فوق تخصص ژنتیک با افشای اسناد جدید در کذب بودن ادعاهای «یاسمن اشکی» گفت:چنین بیماری وجود خارجی ندارد و ادعای این خانم از اساس کذب است. هیچ تحقیقی در استنفورد بر روی بیماری مورد ادعای خانم اشکی وجود خارجی ندارد.وي افزود: انسیتو پاستور و وزارت بهداشت با کدام مجوز و توجیه منطقی، یک فرد غیرعلمی و غیرپزشک را به یک برنامه زنده پرمخاطب(ماه عسل) فرستاده‌اند تا چنین فردی، خبر از در پیش بودن سونامی سرطان دهد و از مردم درخواست کمک نقدی برای ساخت واکسن HPV کند! متاسفانه پس از این برنامه و به‌دلیل اطلاعات دروغی که توسط این خانم در برنامه زنده(ماه عسل) به مردم داده شد، فروش این واکسن وارداتی چندین برابر شده است.در ساعت اولیه برنامه ماه‌ عسل پس از مطالب کذب این خانم، 600 میلیون تومان پول جمع‌آوری شد! مردم نباید هر ادعایی را از هر فردی باور کنند
 •  خجسته، نماینده مردم همدان در مجلس خبر داد:۵۳۰۰ خودرو به صورت قاچاق به کشور وارد شد و تذکر دادیم این میزان به ۶۴۸۱ دستگاه خودرو افزایش پیدا کرد و در مرحله بعد به ۱۳ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو افزایش یافت و امروز شاهد هستیم ۳۴ هزار خودروی لوکس به صورت قاچاق به کشور وارد شده.
 •  احمد مازنی نماینده اصلاح طلب لیست امید و خالق سلفی‌حقارت رئیس کمیسون فرهنگی مجلس شد!
 •  بازرسی کل کشور اعلام داشت فساد در خرید هواپیما محرز شده است.گزارش بیش از یک هزار صفحه ای ازتخلفات گسترده در فرایند خرید هواپیماهای فلایت چک از سوی سازمان بازرسی کل کشور در حال ارسال به دادگاه است.
 •  يورونيوزخبر داد: نمایندگان پارلمان اروپا (به بهانه) حفظ برجام پیشنهاد ایجاد دفتر رسمی این اتحادیه را در تهران داده‌اند.
 •  موگرینی در ادعای عجیب اعلام داشت: در مورد مسائل موشکی و حقوق بشر با مقامات ایرانی گفت‌وگو کرده‌ایم!!توافق هسته‌ای ( برجام ) پنجره‌ای برای پرداختن به موضوعات غیرمرتبط با مسائل هسته‌ای با ایران را باز کرده است.فرصت داشته‌ایم در دیدار با مقام‌های ایران با آنها درباره مسائل موشکی و حقوق بشر گفت‌وگو کنیم.
 •  «شاعری»، دبیر اول کمیسیون کشاورزی مجلس گفت:براساس گزارش دیوان محاسبات به کمیسیون کشاورزی تخلفات وسیعی در شرکت‌های زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی رخ داده است. براساس همین گزارش، ۸۰ درصد از تصمیمات، معاملات و اقدامات انجام شده وزارت جهاد کشاورزی در سال ۱۳۹۵ انحراف از قانون داشته و تنها ۲۰ درصد از معاملات انجام شده و تصمیمات مطابق قانون بوده است.بیشترین تخلفات هم در شرکت پشتیبانی امور دام، شرکت بازرگانی داخلی، سازمان تعاون روستایی و شرکت خدمات حمایتی صورت گرفته است. این گزارش‌ حاکی از این است که برخی شرکت‌ها یک روز پس از ثبت شرکتشان، در  معاملات شرکت کرده و برنده یک روزه معامله ۵۰ میلیاردی شدند لذا بسیاری از هزینه‌ها و وثیقه‌هایی که باید برای معاملات اخذ می‌شده صوری و غیرقانونی بوده است.این معاملات عمدتا انحصاری و دراختیار یک یا چند نفر محدود قرار داشت و تخلفات بیشتر از این دست است و به زودی جزئیات آن را از طریق رسانه‌ها اعلام خواهیم کرد.
 •  سفیر انگلیس در تهران با انتشار تصویری از شله زردهای دستپخت این سفارت برای روزه داران! و افطاری این سفارت به برخی «همکاران» نوشت: خوشحاليم از اينكه مهمان نواز تعدادي از دوستان وهمكاران  ايراني وغير ايراني مسلمان خود براي صرف افطار بوده ايم. اين يك رويداد جديد براي سفارت بود.
 •  «کریمی قدوسی»، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:تصویب «FATF» نوعی خود تحریمی و بدتر از برجام است، در واقع برجام پلی برای اجرای این لایحه بوده است، «FATF» آمده است تا ریشه مقاومت را بخشکاند، این کنوانسیون آمده که بانک‌های ما جریان مقاومت داخلی را تحریم کنند.با یقین می‌گویم که بسیاری از نمایندگان متن کنوانسیون «FATF» را اصلا نخوانده‌اند ولی چون نگاهی جناحی و حزبی دارند چشم‌بسته می‌روند پشت تریبون و در حمایت از این کنوانسیون صحبت می‌کنند.يکی از همین دسته از نمایندگان بعد از اینکه صحبت‌های خود را در حمایت از کنوانسیون «FATF» ارائه کرد و از پشت تریبون پایین آمد، به سراغ من آمد و گفت متن این کنوانسیون را دارید به من بدهید مطالعه کنم! وي افزود:مجلس امروز در جایگاه خود نیست و  اغلب درگیر انجام کارهای مربوط به شورای شهر، استانداری، فرمانداری و سایر ادارات است.
 •  پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد:طی دو ماه گذشته حجم تقاضا برای ورود کالا به بیش از ۱۰ برابر افزایش یافته است و متاسفانه واردات کالاهای غیرضرور از جمله سطل زباله را شاهد هستیم.توافق‌نامه‌های بین‌المللی باید حتما با مجوز مجلس شورای اسلامی صورت گیرد، اما در مورد FATF این کار صورت نگرفت و وزیر اقتصاد وقت به تنهایی توافق را انجام داده بود.در FATF تعهدات و الزامات سیاسی و اقتصادی برای جمهوری اسلامی بدون نظر و مجوز مجلس انجام شد، بسیاری از کشورهایی که به این تعهد پیوستند خیلی از بندهای آن را قبول ندارند، اما طیب‌نیا در توافق انجام داده تمام بندها را پذیرفته.
 •  سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشوراعلام كرد:متاسفانه سایت وزارت صنعت (صمت) هک و حدود ۵ هزار خودرو ی مدل بالا و گران قیمت وارد کشور شد که از این تعداد حدود ۴ هزار خودرو ترخیص و وارد بازار شده است!! و هزار خودرو نیز همچنان در گمرگ باقی مانده که امیدواریم در این خصوص تصمیم بگیریم. گفتني است مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت هک شدن سایت ثبت سفارش وزارتخانه را تکذیب کرد و ضمن تایید تخلف در ورود ۶۴۸۱ خودرو به گمرکات کشور از پیگیری برای برخورد قانونی با متخلفان خبر داد.
 •  روزنامه دولتي ایران در گزارشی با اشاره به واردات ۶۵۰۰ خودرو لوکس در زمانی که سایت ثبت سفارس بسته بود نوشت: این افراد با پرداخت پول بین ۵ تا ۲۰ میلیون تومان به یک سری از واسطه‌ها دسترسی‌شان به سایت سازمان توسعه تجارت باز شده است و توانستند بدون محدودیت خودروهای مورد نظر خود را وارد کنند.
 •  سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه ۲ میلیون و ۸۰۸ هزار نفر مصرف‌کننده مستمر مواد مخدر هستند،گفت:تریاک،گل، هروئین و شیشه به ترتیب بیشترین میزان مصرف مواد را در ایران به خود اختصاص داده‌اند.
 •  جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامه ای خطاب به دادستان تهران نوشت: همان‌طور که احتمالاً مستحضر نیستید جناب آقای سرلشگر فیروزآبادی رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح حدود ۲۵ سال است (از سال ۱۳۷۲) که یکی از ویلاهای مصادره‌ای مسئولان رژیم سابق در شهر لواسان به مساحت ۱۰هزار مترمربع را به‌طور رایگان در اختیار گرفته است و علیرغم تذکرات و پیگیری‌های فراوان حاضر به تخلیه ویلای مزبور نیست. طبق اطلاع ما تاکنون دو بار نیز مقام معظم رهبری (مدظله العالی) دستور تخلیه ویلای فوق را داده‌اند و اقدامات حقوقی و حکم تخلیه نیز توسط ستاد اجرایی از محاکم قضایی اخذشده است. اما متأسفانه نیروی انتظامی به‌عنوان ضابط قضایی تاکنون اقدام به اجرای این حکم و تخلیه ملک مذکور، نکرده است! لذا انتظار است در اسرع وقت نسبت به رسیدگی به پرونده فوق و الزام شخص مذکور به تخلیه ویلای لواسان، دستورات لازم را صادر فرمایید.
 •  رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه مماشات دستگاه قضايی در ماجرای ويلای ١٠ هزار متری لواسان (منسوب به سرلشکر فیروز آبادی )صحت ندارد گفت:این ادعا که با مماشات دستگاه قضایی در اجرای حکم تصرف ادامه یافته، کذب است و ناشی از بی اطلاعی اظهار کنندگان این ادعاست و تا کنون چنین حکمی از سوی دستگاه قضایی صادر نشده چون تقاضایی نبوده است.وی  افزود:البته قبل از حضور در این جلسه، دادخواستی از نهاد ذی ربط مبنی بر رفع تصرف از این ملک به حوزه قضایی لواسان واصل شده است.با شنیدن این خبر دستور اکید صادر کرده بودم که در صورت وصول چنین تقاضای با سرعت و دقت رسیدگی صورت گیرد. با رعایت موازین قانونی سریع تعیین وقت شده تا دادگاه نسبت به این موضوع رسیدگی کند.گفتنی است: بعد از انتشار این اخبار؛ سرلشکر فیروز آبادی؛ اقدام به تخلیه و تحویل ویلای مذکور نمود.
 •  امیرآبادی عضو هیات رئیسه مجلس خبر داد: اخیراً دو سند به دست ما رسیده که نشان می‌دهد ثبت سفارش‌هایی برای واردات خاک برای بستر خواب گربه و همچنین سطل آشغال از آلمان با دلار ۴۲۰۰ تومانی صورت گرفته است.
 •  طبق آمار، ۷.۶ میلیون سکه در طرح پیش فروش فروخته شد که با در نظر گرفتن سود ۱ میلیونی هر قطعه برای خریداران که عمدتا ثروتمندان بودند، این افراد در مدت کوتاهی بیش از ۷.۶ هزار میلیارد تومان سود کردند.همزمان با آشوب‌های خیابانی سال قبل، سودجویان فرصت را مناسب دیدند تا از فضای متشنج سواستفاده کرده و با روش‌های مختلف نظیر احتکار و خروج ثروت از کشور، بازار را تحت تاثیر قرار داده و قیمت‌ها را بخصوص در طلا و سکه و ارز به طور غیرطبیعی بالا ببرند.در این فضا کسانی که از رانت ثروت برخوردار بودند، بیشتر بهره‌مند شدند. مصداقش هم همین ۵۰ نفری هستند که بدون هیچ دردسری هر کدام ۳۸۰ میلیارد تومان سود به جیب زدند.