سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه 290)

on . ارسال شده در وضعیت

وضعیت (نشریه 290)

 وضعیت کشور

 • رهبر معظم  انقلاب در دیدار پوتين از ايشان كه حدود دو ساعت طول کشید، پوتین را شخصیت برجسته‌ای در دنیای امروز خواندند و با تشکر از تلاشهای این کشور در موضوع هسته‌ای فرمودند: این مسئله به یک سرانجامی رسیده است، اما ما هیچ اعتمادی به امریکایی‌ها نداریم و با چشمان باز، رفتار و عملکرد دولت امریکا را در این قضیه تحت نظر داریم.ايشان همچنين افزودند : امریکایی‌ها و دنباله‌های آنها در مسئله سوریه درصددند اهداف تحقق نیافته خود از راه نظامی را در عرصه سیاسی و پای میز مذاکره محقق کنند که باید با هوشمندی و از موضع فعال، جلوی این کار را گرفت.
 •  امام خامنه ای در دیدار با پوتین فرمودند: به جز مساله ی هسته ای نه درباره ی سوریه و نه در هیچ موضوع دیگری مذاکره ی دو جانبه با آمریکا نداریم و نخواهیم داشت.
 •  رئیس‌جمهور روسیه در اين ديدار نیز با اشاره به تجربیات ارزشمند رهبر معظم انقلاب و ابراز خشنودی از دیدار ایشان گفت: ما بسیار خرسندیم که با جمهوری اسلامی ایران در موضوع امنیت و حل‌وفصل بحرانهای منطقه‌ای و جهانی نیز همکاری بسیار فعالی داریم.وي جمهوری اسلامی را کشوری مستقل، استوار و با دورنمایی بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: شما را متحدی مطمئن و قابل تکیه در منطقه و جهان می‌دانیم.رئیس‌جمهور روسیه افزود: ما متعهدیم که بر خلاف برخی‌ها، به شرکایمان از پشت خنجر نزنیم و هیچ‌وقت در پشت پرده اقدامی بر ضد دوستانمان انجام ندهیم و اگر اختلافی هم بود، با صحبت به تفاهم برسیم.
 •  در جریان دیدار رئیس‌جمهور روسیه، پوتین یکی از قدیمی‌ترین نسخ قرآن کریم را به‌عنوان هدیه‌ای بسیار ارزشمند تقدیم رهبر انقلاب اسلامی کرد.گفتني است: خبر احترام ویژه ی  پوتین به مقام معظم رهبری واينكه بلافاصله بعد از ورود به ایران و پیش از برگزاری مراسم تشریفات به دیدار رهبر انقلاب رفت و همچنین اهدای قرآن در عصر اسلام ستیزی غرب، توجه رسانه های سراسر دنیا را به خود جلب کردو اخيراتصویری از مقایسه طرز نشستن پوتین در برابر رهبر انقلاب اسلامی با سایر دیدارهای وی در فضای مجازی منتشر شده که احترام خاص رئیس جمهور روسیه را در برابر معظم له نشان می دهد. در همین راستا برخی مسئولان دفتر رهبر معظم انقلاب، محتوای این دیدار 2 ساعته را مهم ترین جلسه ی خارجی بعد از انقلاب برشمردند.
 •  فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان بسیج فرمودند: بسیج یک گنج بی انتهاست، چون ملت بی انتهاست. کسانی که بسیج را به تندروی و افراط متهم می کنند، پروژه ی نفوذ دشمن را تکمیل می کنند.
 •  امام خامنه ای در جمع بسیجیان فرمودند: مظهر استکبار آمریکاست. دشمن به دنبال نفوذ است. پول و جاذبه های جنسی دو ابزار مهم نفوذ هستند. ایشان افزودند: این که کسی بگوید فلان فرد دارد از نفوذ استفاده ی جناحی می کند مسئله ی نفوذ را از اهمیت نمی اندازد. البته نباید کسی استفاده جناحی کند.
 •  سر لشكر جعفري فرمانده کل سپاه در رزمایش بزرگ «الی‌بیت‌المقدس» با اشاره به تشکیل 2 هزار گردان بسیجی در کشور گفت: تمام توطئه‌های دشمن با هدف ناامن کردن کشور خنثی شده است.
 •  وبگاه تحلیلی خبري صهيونيستي «کلارین پراجکت» با انتشار تصاویر برگزاری رزمایش «الی بیت‌المقدس» آن‌را نگران کننده نامید و نوشت: ایران با مشارکت هزاران نیروی خود در رزمایشی، بیت المقدس را از چنگال اسرائیل خارج ساخت.  در این رزمایش ۱۲۰ گردان نیروهای بسیج ایران در رزمایشی که در حوالی شهر قم برگزار شد،  نمونه مسجد الاقصی را تصرف کردند. از نکات برجسته مورد توجه این وبگاه اسرائیلی حضور بالگردها، پهپادها منجمله پهپاد «شاهد ۱۲۱» با بردی معادل ۱۷۰۰ کیلومتر و مداومت پروازی ۲۴ ساعته در این رزمایش بود.  گفتنی است: رزمایش بزرگ (الی بیت المقدس) با حضور بیش از ۳۵ هزار بسیجی از گردان‌های رزمی در یگان‌های استان‌های تهران، مرکزی، سمنان، البرز و قم در قالب ۱۲۰ گردان از گردان‌های امام حسین و الی بیت‌المقدس برگزار شد
 • پایگاه صهیونیستی دبکافایل مدعی شد: برای نخستین بار جنگنده های ایرانی در کنار جنگنده های روسیه در حریم هوایی سوریه دیده شدند.اين پايگاه افزود: چندین تصاویر ویدئویی که ظاهرا وزیر دفاع روسیه آنها را منتشر کرده است، جنگنده های ایرانی، بمب افکن های روس، از جمله توپولوف تی یو صد و شصت- سنگین ترین، سریعترین و مخرب ترین بمب افکنی که تا کنون ساخته شده است- را در ماموریت هایی به فاصله صد و پنجاه کیلومتری مرزهای شمالی فلسطین اشغالی اسکورت می کنند و همین امر اطلاعات مهمی از سرزمین های اشغالی را در اختیار هواپیماهای ایرانی قرار می دهد.
 •  پیکر مطهر دکتر غضنفر رکن آبادی،دیپلمات و سفیر سابق ایران در لبنان که در فاجعه منا به شهادت رسیده بود با آزمایش های دی ان آ شناسایی شد.
 •  با وجود گلایه های صریح و جدی رهبر معظم انقلاب، جهانگيري معاون اول رئيس جمهور گفت:مقام معظم رهبری از توجه دولت به‌اقتصاد مقاومتی قدردانی کردند!
 •  جک استراو، وزیر خارجه سابق انگلیس که اخیرا به ایران سفر کرده و در شهرهای اصفهان و شیراز و یزد، بشدت با واکنش و تجمع های اعتراضی امت حزب الله مواجه شده بود، بعد از بازگشت به کشورش اعلام کرد: وضعیت افکار عمومی در ایران بعد از برجام تغییری نکرده و هر کجا رفتم با شعارهای مرگ بر آمریکا و انگلیس مردم ایران روبرو شدم.
 •   رئيس اتاق بازرگاني تهران اعلام كرد در آمد مردم طي دو سال اخير حد اقل سالي 20درصد كاهش پيدا كرده است. وي گفت كمپين نخريدن خودرو بيشتر جنبه ي رواني داشت، به دليل اينكه كاهش خريد در زمينه هاي ديگر از جمله مواد غذايي نيز به وجود آمده است.
 •  اخيراحجه الاسلام طباطبايي مدعی استادی اخلاق! با بيان اينكه تنها کسی که صادقانه دلش برای رهبری می سوزد و ایشان را دوست دارد، آقای هاشمی است. اتهامات تندی را متوجه ی علامه مصباح نموده است. وي که همشهری هاشمی رفسنجانی است، با تجليل از سيد حسن مصطفوي  افزود : من نمی توانم برای انتخابات مجلس کاندیدا شوم، چراکه بیش از 75 سال، سن دارم، اما در مورد خبرگان فعلا در حال بررسی هستم.
 •  بر اساس گزارشات موجود : اعضاي شبكه فعالان رسانه‌اي كه اخيراً بازداشت شده‌اند چهار مأموريت را در داخل ايران بر عهده داشته‌اند و براي انجام آن به‌طور مستمر و با رعايت اصول حفاظتي حقوق دريافت مي‌كرده‌اند.1-جمع آوري اطلاعات مختلف از داخل ايران و ارسال به بيرون كشور2-توليد گزارش و تحليل و ارسال به خارج از ايران جهت انتشار در وب سايت‌هاي مرتبط با اپوزيسيون با هدف سياه نمايي، پرونده‌سازي حقوق بشري، ايجاد اختلاف در داخل ايران3-شبكه‌سازي در داخل ايران با كاركردهاي متنوع اطلاعاتي و عملياتي4- نزديك شدن به چهره‌هاي مشهور و فعال سياسي و رسانه‌اي با هدف خط‌دهي به آنها يا ايجاد اختلاف در ميان آنها.  نكته مهم درباره اعضاي اين شبكه، دريافت حقوق ثابت ماهانه (برخي به ريال و برخي به دلار و يورو) از خارج از ايران است. تعدادي از اعضاي قديمي‌تر شبكه چيزي حدود يك دهه است كه ماهانه از مبدأ خارجي پول دريافت مي‌كنند.
 •  هاشمی رفسنجانی مدعی شد: تنها راه حل نجات منطقه و دنیا از داعش، همکاری ایران و عربستان است!!
 •  فاطمه هاشمی رفسنجاني كه قصد كانديداتوري در مجلس آينده را داد،گفت: اگر زنانی که حامی زنان هستند به مجلس راه پیدا کنند قطعا در کاهش تبعیض‌های!! بین زنان و مردان اثرگذار خواهند بود و ما شاهد وضع قوانین مثبتی در این زمینه در آینده خواهیم بود.وي نمونه اي از اين تبعيض ها را اعلام نكرد .
 •  «ثریا سپه‌پور» دارای مدرک فوق لیسانس دیپلماسی عمومی و روابط بین‌الملل از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی آمریکا، با بيان اينكه در دانشگاه به ما آموزش می دادند، چگونه براندازی درکشورها را مدیریت کنیم گفت : بسیاری از استادان ما مستقیماً از وزارت خارجه آمریکا می‌آمدند. یک هفته خود من را از دانشگاه اخراج کردند، چون می‌خواستند درس این را بدهند که چگونه باید حکومت ایران را عوض کرد. سرفصل‌هایی که من می‌دانم درباره ایران داشتند، این‌ها بود که مثلاً از طریق تصویر و نقاشی چگونه جوان‌های ایرانی را جذب کنیم.وي در بخش ديگر سخنان خود در باره فقر مردم امريكا  گفت : آن‌چه دل من را می‌سوزاند این است که ایرانی‌ها فکر می‌کنند آمریکا بهشت است و وقتی به آن‌جا بروند، پول‌دار می‌شوند و زندگی‌شان راحت می‌شود. کسی نمی‌داند که در آمریکا واقعاً چه خبر است. وقتی می‌گوییم زندگی در آمریکا سخت است، همه می‌خندند.
 •  يك منبع خبري به نقل از سردار شهيد حسين همداني درباره وصيت حافظ اسد به پسرش نوشت : در زمانی که در بستر مرگ بود به بشار گفته بود تا زمانی که با ایران هستی، هستی و هر زمانی که ایران را از دست دادی بدان که دیگر نخواهی ماند.
 •  نماينده ولي فقيه در سپاه با بيان اينكه ربط‌دهندگان مذاكرات به صلح امام حسن (ع) و ماجراي امام حسين(ع) با عمر سعد، از خارج كشور تغذيه مي‌شوند، از رفتار دولت با منتقدان انتقاد كرد و گفت: رفتار دولت با منتقدان غيرقابل باور است .نبايد دولت با كساني كه انتقادات به حقی را درباره مسائل كشور دارند برخورد نامناسب كند.
 •  نمایندگان مجلس دو فوریت لایحه شفافیت مالی داوطلبان انتخابات را بررسی کردند اما با 104 رأی موافق، 68 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از مجموع 205 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس ،دوفوریت این لایحه را رد کردند.و فقط به یک فوریت این لایحه رأی دادند.
 •  منيژه حكمت کارگردان سينما در گفت‌وگو با هفته‌نامه كار گزاراني صدا اذعان کرد که از جمع آوری طومار امضاء برای روحانی پشیمان شده است.وي افزود : من در این دوره ناامید شدم و متاسفم.وي ادامه داد :این دولت با شعار قشنگی به اسم امید آمد، چه شده که امید اکثریت سینما ناامید شده است؟من گاهی می شنوم چقدر دوره ی شمقدری (معاون سينمايي دولت قبل ) خوب بود!
 •  مهدی کوچک‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس تذکری درباره امحای مقادیر زیادی سیب‌زمینی در استان فارس مطرح کرد که علی لاریجانی رئیس مجلس تذکر وی را وارد ندانست؛ در این هنگام کوچک‌زاده بر تذکر خود در این زمینه اصرار کرد و گفت: بنده از نمایندگی استعفا می‌‌کنم.كوچك زاده گفت: در کشوری که مردم از گرسنگی براساس آمار 2 روز گذشته در مجلس به فحشا کشیده می‌شوند، کدام بی شرافت به خود اجازه می دهد که 1700 تن سیب زمینی دفن شود. رئیس مجلس در پاسخ عنوان کرد: نظم جلسه باید رعایت شود و اگر      می خواهید  استعفا بدهید این کار را انجام دهید کسی نگرانی ندارد. در فاصله صحبت‌های لاریجانی، مهدی کوچک‌زاده در جایگاه هیأت رئیسه حضور یافت و گفت: آقای لاریجانی، این اسلام نیست و بعد از تقدیم استعفای خود مجلس را ترک کرد.
 •  در پی بروز شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر دلخوری حسن روحانی رییس جمهور از مجمع تشخیص مصلحت و حضور پیدا نکردن وی در جلسات این مجمع، يك عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: شاید در کل 8 ماه اخیر، سه یا چهار بار رئیس جمهور در جلسات مجمع حضور داشته است، آن هم درحد کمتر از یک ساعت.گفتني است: چندی پیش مطلبی در سایت ها منتشر شد مبنی بر اینکه حسن روحانی به دلیل مخالفت هایی که با برنامه ششم توسعه دارد و معتقد است چون دولت مجری این برنامه بوده طبعا باید با نظر وی این برنامه تدوین شود به نشانه اعتراض در جلسات شرکت نکرده است.
 •  با حکم دادسرای ویژه مفاسد اقتصادی،فرزند عطاءالله مهاجرانی وزیر لندن نشین فرهنگ دولت اصلاحات در حین خروج از کشور بازداشت شد.منابع آگاه، علت بازداشت فرزند مهاجرانی رامحرزشدن  نقش وی در پرونده موسوم به دکل گمشده نفتی ۸۷ میلیون دلاری عنوان کردند. پسر وزیر اصلاحات به عنوان پیشانی و مرد در صحنه یک تیم پشت پرده از نیروهای مشغول به کار و اخراجی یک نهاد خاص، در موضوع دلالی دکل‌های نفتی فعالیت می‌کرده است وبر این اساس، پسر مهاجرانی یک قرارداد مفصل با یکی از دلالان اصلی دکل یعنی رضا طباطبایی منعقد کرده است که بر اساس آن ۴۰ درصد از همه قراردادهایی با موضوعیت نفت و عاملیت وی سهم می‌برده و برای این قرارداد ۳۰۰ میلیون تومان پیش‌پرداخت گرفته است.
 •  در جریان دیدار ظریف با مراجع تقلید قم، آیت الله جوادی آملی خطاب به ظریف تاکید کرد: دست دادن نشانه ی ادب است  و من معتقدم در مذاکرات هسته ای هیچ چیز را از دست نداده ایم.
 •  زاهدی رئيس كميسيون آموزش عالي مجلس اظهار داشت: رهبر انقلاب با ورود دستگاه قضایی به پرونده بورسیه‌ها و رسیدگی به شکایت دانشجویان بورسیه‌ای موافقت کرده‌اند.
 •  وزير راه دولت اصلاحات با بيان اينكه دولت با تداوم مسکن مهر می‌توانست به ۱۷۰ شاخه صنعت رونق بدهداعتراف كرد : کابینه روحانی، کشش تحقق اهداف استراتژیک اقتصادی را ندارد و فقط غلو می‌کند.وي افزود : دولت یازدهم در اجرای سیاست‌های اقتصادی دارای اشکالات ساختاری گسترده است به طوری که می‌توان گفت یک بخش کوچکی از رکود ایجاد شده در اقتصاد ایران متأثر از رکود جهانی و بخش بزرگی از آن به خاطر انقباضی عمل کردن دولت در سیاست‌های اقتصادی است.
 •  حجت‌الاسلام صدیقی درخطبه نماز جمعه تهران تصريح كرد : آقای رئیس‌جمهور در افتتاحیه نمایشگاه مطبوعات مطالبی را گفتند که نیش داشت، از چه کسی دفاع می‌کنید و به چه کسی حمله می‌کنید؟وی افزود:حیف است که فرد (رئیس‌جمهور) در برابر بیگانگان رعایت ادبیات و همه جوانب را بکند اما در حمله به خودی‌ها، به مؤمنین، متدینین و خدمتگزاران کشور طور دیگری صحبت کند، حیف است آقای رئیس‌جمهور در حصار جریان خاصی قرار گیرد، ما این نوع ادبیات را در شأن یک رئیس‌جمهور نمی‌بینیم.
 •  سخنگوی ناجا با اشاره به راه‌اندازی سامانه جديد ثبت تخلف خودروهای هنجارشکن كه در اختیار برخی مدیران و مسئولان کشوری و لشکری و همچنین بازرسان نامحسوس قرار گرفته است، از ارجاع پرونده متخلفان به پلیس امنیت و ممنوع‌الخدمات شدن خودروی متخلفان خبر داد و گفت: ماموران پلیس راهور موظفند در صورت مواجهه با کشف حجاب، خودروی متخلفان را یک هفته توقیف کنند.سخنگوی ناجا در تشریح ممنوع‌الخدمات شدن متخلفان گفت: ممنوعیت خرید و فروش خودرو متخلفان از جمله این خدمات است که متخلفان از آن محروم می‌شوند.
 •  حجه الاسلام مقدمي معاون فرهنگی حوزه‌های علمیه طی نامه‌ای سرگشاده، به برخی سخنان علی لاریجانی رئیس مجلس مبني بر تغيير رويكرد غرب نسبت به جمهوري اسلامي ايران نوشت: در رابطه با آمریکا فرموده‌اید: «امروز غربی‌ها از حرف‌هایی که در سابق نسبت به ایران می‌زدند عبور کرده‌اند» به نظر می‌رسد دچار اشتباه شده‌اید، آقای لاریجانی شیطان بزرگ هرگز عوض نشده و نمی‌شود؛ اگر خدای نخواسته شما آن احساس دشمنی سابق با آمریکا را ندارید احتمال بدهید که شاید شما عوض شده‌ باشید.وي افزود : آقای لاریجانی ممکن است با اظهارنظرهای این‌چنینی رای گروهی را به دست آورید ولی اطمینان داشته باشید که رای عده‌ای دیگر را از دست می‌دهید؛ علاوه بر آن که ممکن است تصور شود شما از جبهه خودی خارج شده‌اید هنوز خاطره سکوت معنا دار شما در فتنه 88 و تصویب 20 دقیقه‌ای برجام از خاطره‌ها نرفته است.

وضعیت شهرستان ها

 • «ایمان خزائی نژاد» از پاسدارانِ غیور جهرم که مدتی پیش، داوطلبانه به یگان های مدافع حرم بانوی مقاومت، حضرت زینب کبری(سلام الله علیها)، در سوریه ملحق شد و در «عملیات محرم» حضور پیدا کرد.و کم‌تر از یک ماه پیش، رخت دامادی بر تن کرده بود، در رویارویی با «مزدوران سعودی» و «پیروان اسلام آمریکایی»،به فيض عظيم شهادت نائل شد. در همین راستا تعداد شهدای ایرانی در عملیات محرم سوریه به بیش از 70 تن رسید.  
 •  اخيرا قرار بود جلسه ای با حضور اصلاح‌طلبان و فتنه گران در ورامین تشکیل شود که مردم این شهر در تجمعی اعتراض خود را به برگزاری این جلسه اعلام داشتند.در پی همین تجمع روزنامه های زنجیره ای تیتر اصلی خود را به این موضوع اختصاص دادند و با الفاظی همچون داعشی و تندرو به نكوهش اين اقدام پرداختند .
 •  تعدادی از دانشجویان و طلاب شهر مقدس قم در اعتراض به جمع‌آوری بنرهای استکبارستیزی بسیج دانشجویی در ۱۳ آبان و بی تفاوتی مسئولان نسبت به بنرهای تبلیغاتی رستوران KFC در سطح شهر، شبانه اقدام به نقاشی پرچم امریکا روی زمین در جلوی استانداری قم، شهرداری قم،‌ فرمانداری قم و دفتر علی لاریجانی کردند. بلافاصله پس از این اقدام، برخی ماموران، اقدام به پاک کردن پرچم آمریکا از سطح زمین بوسیله ابزارهای شوینده و... نمودند.
 •  معاون امنیت داخلی وزارت اطلاعات اعلام کرد: به دنبال سلسله اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی  سربازان گمنام امام زمان (عج) در استان سیستان و بلوچستان و با همکاری مرزنشینان غیور در جدار مرزهای شرقی کشور، یک تیم تروریستی مورد ضربه قرار گرفت و منهدم شد.این تیم تروریستی، قصد داشت با انفجار بیش از 150 کیلوگرم مواد منفجره در قالب 10 مورد بمب در مسیرهای مواصلاتی مرزی در مناطق عمومی راسک - ایرانشهر را ناامن سازد.
 •  معاون وزیر راه و شهرسازی بيان اينكه سازمان مناطق آزاد در کیش و قشم دریاخواری می‌کند در پاسخ به این سوال که مدیران منطقه آزاد مدعی هستند،‌ دریاخواری دراين منطقه وجود ندارد، اظهار کرد: منظور وزارت راه و شهرسازی از دریاخواری، خشک کردن دریا بدون مجوز است و در منطقه درگهان در قشم، جنوب شرقی کیش در منطقه پدیده شاندیز دریاخواری انجام شده که در این دو پرونده دریاخواری محرز است.

وضعیت جهان

 • مسئولان امنیتی عراق از کشف مواد منفجره در تعدادی اسباب بازی در مسیر حد فاصل بغداد به دیاله و در مسیر زائران اربعین امام حسین(ع) خبر دادند.
 •  شبکه اسکای نیوز عربی اعلام كرد : در پي حملات خونین پاریس که منجر به کشته و زخمی شدن بیش از ۳۵۰ نفر شده است، وزارت جنگ فرانسه اعلام کرد جنگنده های این کشور مواضع داعش را در شهر الرقه، واقع در شمال سوریه مورد هدف بمباران شدید قرار داده اند.
 •  «مجتهد» شاهزاده ي افشاگر سعودي در تازه ترين افشاگري اعلام كرد اجراي قرارداد تسليحاتي لبنان و فرانسه كه قرار بود با تأمين مالي رياض انجام شود از طرف مقامات آل سعود مشروط به آزادي شاهزاده ي قاچاقچي سعودي كه چندي پيش در فرودگاه بين اللملي بيروت دستگير شده است  گرديده است. گفتني است از هواپيماي خصوصي وي اين شاهزاده قاچاقچي يك محموله ي 2 تني مواد مخدر كشف شده است.
 •  جوانان سوری با امضای طولانی‌ترین طومار جهان به طول 10 کیلومتر از بشار اسد حمایت کردند.این طومار به تمامی استان‌های کشور به عنوان شکایت به دادگاه‌های بین‌الملل برای رفع محاصره و تحریم اقتصادی علیه ملت مظلوم سوریه، عدم دخالت در امور داخلی کشور و محاکمه عاملان کشتار مردم این کشور فرستاده خواهد شد.
 •  پس از حملات پاريس ونزديك شدن تهديد داعش به غرب ،رسانه هاي غربي حملات بي سابقه اي را عليه آل سعود آغاز كردند ودر همين زمينه نیویورک تايمزدر اعتراف دیرهنگام نوشت: آل سعود همان داعش است که به حاکمیت رسیده است.
 •  رژيم صهيونيستي با اوج گيري انتفاضه ي سوم، از صهيونيستها خواست تاروياي اسرائيل بزرگ را فراموش و با فلسطيني ها سازش كنند . اين چرخش عجيب مواضع، حاكي از ضعف اين رژيم در مقابل خيزش قهرمانانه ي مردم فلسين در روز هاي اخير است.
 •  سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی طی گزارشی با اشاره به تعداد600 عملیات استشهادی، به رشد عملیات‌های استشهادی فلسطینیان در ماه اخیر، تاکید کرده که تعداد عملیات استشهادی ضداسرائیلی در این ماه طی 9 سال اخیر بی‌سابقه است.
 •  بدنبال سرنگونی هواپیمای جنگنده ی روسی توسط ترکیه در خاک سوریه، پوتین این اقدام ترکیه را خنجر زدن از پشت و جنایت خواند و روابط نظامی دو کشور قطع شد. این رویداد می تواند به پیامدهای بسیار مهمی در منطقه و جهان منجر شود.
 •  پوتین رئيس جمهور روسيه تاكيد كرد : سرنگون کردن جنگنده سوخو-24 روسیه توسط جنگنده‌های اف-16 ترکیه‌ای پیامدهای وخیمی برای روابط مسکو-آنکارا خواهد داشت. یک منبع رسانه‌ای ترکیه اعلام کرد که دو خلبان روسی جنگنده ساقط شده سوخو-24 زنده بوده و در اختیار مخالفان سوریه قرار دارند.

 

وضعیت قرمز

 • در پي افشاگري  استادحسن عباسی مبني بر اينكه حسن روحانی در سال ۶۵ با فردی از مقامات اسرائیلی مذاکراتی انجام داده و در آن مذاکرات از انعطاف ونرمي غرب با امام خمینی گلایه کرده و درخواست افزایش فشارها به ایران را داشته تا آنها بتوانند به جنگ ایران و عراق خاتمه دهند!دولت روحاني از وي شكايت كرد واین سخنان با واکنشهای گسترده رسانه ها همراه بود. اما دکتر عباسی  درخصوص شکایت دولت یازدهم از وي بخاطر اين افشاگری  اظهار داشت: در حالیکه دوستان فکر می کردند ما بدون سند و مدرک صحبت می کنیم، در نهایت مشخص شد که آقایان، مذاکرات ویژه ای انجام داده اند! اسناد ما حدودا شامل ۴۰۰ صفحه به زبان های عبری، عربی، انگلیسی و فارسی بود و در نهایت، دادگاه حکم به تبرئه ما داد.
 •  معاون فنی و درآمد سازمان تامین‌اجتماعی ازحذف بیمه تاکسیرانان توسط دولت بر اساس قانون بودجه 94 خبر داد وگفت: چنانچه تاکسیرانان حق بیمه خود را به صورت صددرصد پرداخت کند امکان استفاده آنها از بیمه تاکسیرانان وجود دارد!وي افزود: درتصمیم گیری جدید تنها سهم بیمه تاکسیرانان حذف نشده بلکه سهم بیمه یک میلیون نفر که شامل زنبورداران، قالیبافان،خبرنگاران بود، حذف شده است.
 •  يك منبع خبري نوشت :خواننده مسابقه آکادمی گوگوش از تلویزیون ضد انقلابی «من و تو» در ایران آلبوم مجاز منتشر خواهد کرد.پیش‌تر، شهرام شکوهی، یکی دیگر از شرکت‌کنندگان و برگزیدگان یکی دیگر از مسابقه‌های خوانندگی شبکه‌های ماهواره‌ای خارج از کشور، با کسب مجوز از وزارت ارشاد، تاکنون کنسرت‌های متعددی برگزار و آلبوم منتشر کرده است.
 •  سیاح تهیه کننده برنامه پایش در صفحه شخصی خود نوشته است:«بعد از خروج مهمان(تركان مشاور رئيس جمهور ) از استودیو ، جعبه را به مهمان محترم دادم و گفتم روابط عمومی زیرمجموعه شما قبل از برنامه برای ما اینها رو فرستاده. جعبه را باز کرد، داخلش را که دید(چند سکه)، اول جاخورد. بعد خودش را جمع و جور کرد و پرسید یعنی این هدیه رو قبول نمی کنید؟!»این تهیه کننده می نویسد: «این بار من جاخوردم و محکم پاسخ دادم: توهین خیلی بزرگی بود به ما. به زیرمجموعه تان بفرمایید با رسانه ها اینطور رفتار نکنند. گفت باشه. سکه ها رو گذاشت جیبش و رفت!» گفتنی است: اهدای این سکه ها به عوامل برنامه قبل از مصاحبه، در راستای تنظیم سوالات خاص و ساماندهی مثبت برنامه به نفع میهمان بوده است.
 •  معاون برنامه‌ریزی اقتصادی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام كرد: کشفیات تجهیزات ماهواره‌ای به اندازه‌ای است که ما را دچار مشکل کرده چراکه طبق قانون، کشفیات تجهیزات ماهواره‌ای باید در اختیار صدا و سیما قرار گیرد ولی در حال حاضر صدا و سیما، دست‌هایش را بالا برده و عنوان می‌کند که انبارهایش ديگر جای نگهداری این تجهیزات را ندارد و این تجهیزات برای آن‌ها قابل استفاده نیز نیست.
 •  بررسی جدیدترین آمارهای ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران درباره وضعیت غیرفعالی میلیونی جمعیت کشور نشان می دهد که در فاصله سال ۹۲ تا ۹۳ بر تعداد غیرفعالان اقتصادی کشور (افرادی که در سن کار قرار دارند اما کار نمی کنند)، ۶۷۶ هزار و ۸۸۸ نفر افزوده شده است.
 •  علی علیلو عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به تسهیلات ویژه‌ دولت برای خرید خودرو گفت: خانواده مافیای خودرو در دولت جا خوش کرده و در قوه مقننه دارای جایگاه و صاحب کرسی خاصی است و این است داستان تسهیلات ویژه برای خودروسازان.
 •  در پي انتصاب محمد آفريده به دبيري جشنواره روح الله توسط موسسه تنظيم ونشر آثار امام خميني (ره)جمعي از خانواده شهداو ایثارگران در نامه اي به موسسه اعتراض خود را اعلام كردندونوشتند:کارنامه «آفریده» سرشار از توهین به امام(ره)، اسلام و خانواده شهداست و آفریده حامی فیلم های «طاغوتی» است،آیا واقعا موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی(ره) تهیه کننده فیلم موهن به امام تحت عنوان «یک خانواده محترم» را نمی شناسند!؟ چراكسی که مشاور رسانه ای اصحاب فتنه بوده است، کسی که دنیای غرب از او دفاع می کنند و بودجه هایشان را بدست او می سپارند تا دستان شیطانی آنان در مملکت ما نفوذ کنند، مسولیتی فرهنگی-هنری آنهم مزین به نام معمار انقلاب اسلامی - امام خمینی(ره) را می گیرد؟
 •  برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی یک زن به نایب رئیسی فدراسیون کشتی منصوب شد!
 •  لاریجانی رئيس مجلس در مراسم بزرگداشت روز ملی صادرات گفت: تردیدی ندارم که امروز غربی‌ها، از حرف‌هایی که در سابق نسبت به ایران می‌زدند، عبور کرده‌اند. تعجب می‌کنم گاهی در داخل این مسئله در رسانه‌ها عمده می‌شود که مثلا غربی‌ها و آمریکایی‌ها دنبال براندازی هستند، زیرا آنها نمی‌توانند این کار را انجام بدهند.این در حالی است که  رهبر معظم انقلاب اخیرا هشدارهایی مبني بر تلاش غرب وامريكا براي نفوذ در جمهوري اسلامي ايران جهت ضربه زدن به اركان نظام و براندازی را بیان فرموده اند.
 •  رئیس سازمان جنگل ها، مراتع تصريح كرد: زمین خواران به طور متوسط سالانه 30 هزار هکتار از اراضی ملی را تصرف می کنندكه ارزش این میزان زمین در کشور 10 هزار میلیارد ریال است.
 •  معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه برخی از برندهای تولید مشروبات الکلی، اقدام به احداث کارخانجات تولید مشروبات الکلی در مجاورت مرز ایران کرده‌اند، گفت: اگرچه نمی‌توان گفت تمام محصولات تولیدی این کارخانجات وارد ایران می‌شود ولی بدون شک، بخش عمده‌ای از مشروبات تولیدی این کارخانجات وارد ایران می‌شود.وي ادامه داد: تحقیقات ما نشان می‌دهد که این کارخانجات در گذشته وجود نداشته‌اند و به تازگی احداث شده‌اندومتاسفانه ما شاهد هستیم که فاصله زمانی تولید مشروبات این کارخانجات تا زمان کشف آن‌ها در برخی از استان‌های کشور در حدود 10 روز و یا کمتر از آن است.
 • آمارهای گمرک رشد 36 درصدی واردات طی شش ماه امسال از آمریکا را نشان می‌دهد و این در حالی است که کل واردات ایران در هفت ماه منفی 21 درصد گزارش شده است.با نگاهی به آمار از 120 قلم کالای وارداتی آمریکا، اقلامی همچون قایق تفریحی ورزشی (جت اسکی) اسپرم گاو، فرآورده‌های زیبایی و آرایشی، فرآورده‌هایی برای آرایش ناخن دست و پا در کنار سایر اقلام شیمیایی و صنعتی مشاهده می‌شود. پیش از این در نامه الزامات اجرایی برجام از سوی رهبر انقلاب بر عدم ورود اقلام مصرفی از کشور آمریکا تاکید شده بود و پس از آن وزیر صنعت در بخشنامه‌ای ورود کالای مصرفی از این کشور را ممنوع اعلام کرد.