سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه 349)

on . ارسال شده در وضعیت

 وضعیت کشور:

 • رهبرمعظم انقلاب دردیدار نمایندگان مجلس؛ طی تذكري صريح به علی لاریجانی فرمودند:«رئیس محترم مجلس چندی پیش گفتند که فلان قانون را دو سال است که فلان دستگاه اجرا نکرده؛ سؤال بنده این است که خب در این دو سال شما که مجلس هستید، چه‌کار کردید؟ [اگر] او اجرا نکرد، شما باید دنبال بکنید. چرا اجرا نشود؟ این‌همه شما خرج میکنید وقت و عمر و پول و امکانات و مانند اینها را برای اینکه این قانون تصویب بشود؛ حالا این قانون بعد از این‌همه مقدّمات، تصویب شده، آن مسئول اجرا نمیکند! خب باید یک فکری برایش بکنید».
 •  امام خامنه اي در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه فرمودند: در مدیریت مسئله اساسی کشور یعنی اقتصاد، قوه مجریه نقش اول را دارد، اما قوای مقننه و قضاییه نیز مؤثر و نقش آفرینند.ایجاد امنیت در فضای اقتصادی از جمله وظایف دستگاه قضا است. فضای کسب و کار و زندگی و معیشت مردم باید امن باشد و دستگاه قضا باید با مختل کنندگان امنیت اقتصادی برخورد کند.مبارزه قاطع و صریح با مفاسد و مفسدان اقتصادی از دیگر وظایف مهم قوه قضاییه است. باید واضح و مؤثر در این مقوله ورود کنید و فعال باشید.
 •  فرمانده معظم كل قوا در دانشگاه امام حسین علیه‌السلام فرمودند:بزرگ‌ترین دلیل برای اقتدار ملت ایران این است که ملت ایران پیش رفت و آمریکا نتوانست هیچ غلطی بکند.اگر ملت، مقتدر و قوی نبود یک‌دهم این تلاش دشمن کافی بود تا این نظام محبوب را از ملت بگیرد. یک دلیل بر قدرت جمهوری اسلامی، ائتلاف‌هایی است که آمریکا در منطقه تشکیل داده است. اگر آمریکا توانایی غلبه بر نظام اسلامی را داشت، احتیاج نداشت که با کشورهای روسیاه منطقه برای ایجاد اغتشاش و ناآرامی و ناامنی در ایران ائتلاف کند.
 •  امام خامنه ای فرمودند: بعضی می‌گویند «تسلیم بشویم تا موذیگری دشمن ادامه پیدا نکند»، اما نمی‌دانند هزینه‌ی تسلیم شدن به‌مراتب بیشتر از ایستادگی کردن است. ایستادگی کردن هزینه‌هایی دارد اما دستاوردهای آن صدها برابرِ هزینه‌ها فایده دارد.
 •  رهبر معظم انقلاب فرمودند:از مردم معمولی تا مسئولین، خودمان مراقب کار خودمان باشیم. از سهل‌انگاری، غفلت، تنبلی، اشرافیگری و تکبر نسبت به آحاد مردم، و تکیه به جایگاه چندروزه‌ی ریاست پرهیز کنیم. اگر این شد، خداوند توفیقاتش را عطا خواهد کرد.
 •  آیت‌الله مکارم شیرازی تصريح كرد: پذیرش FATF ‌سیاهی مطلق است وپذیرش شرایط غرب عقلا، شرعاً و منطقاً حرام است.از نظر غرب حزب‌الله و سپاه پاسداران تروریسم هستند.غرب داعش را به دلیل حرکت در مسیر منافع خود تروریسم نمی‌داند، بنابراین باید به‌صورت دقیق مشخص شود تعیین‌کننده معیار تروریسم چه کسی است. اگر به مفاد کنوانسیون توجه شود مشخص خواهد شد که مفاد این کنوانسیون کاملاً استعماری و سبب سلطه محسوس اجانب بر ما می‌شود، بنابراین اگر به این کنوانسیون ملحق نشویم تحریم‌ها ادامه یافته و اتفاق دیگری بروز نمی‌کند. پذیرش این سند خودباختگی، بردگی و تسلیم مطلق است و کسانی که حامی عضویت و پیوستن به این کنوانسیون هستند باید به سؤالات به‌صورت شفاف پاسخ دهند.
 •  سردار باقرزاده  خبر داد:کشف پیکر مطهر ۱۷۰۰ شهید دوران دفاع مقدس در دستور کار کمیته جستجوی مفقودین ایران در اقلیم کردستان  قرار گرفت.
 •  روزنامه جهان صنعت نوشته است:گفته می‌شود در جریان برگزاری مراسم عید سعید فطر، میان رییس‌جمهور و فرمانده سپاه قدس مشاجره لفظی رخ داده است. یک منبع آگاه به «جهان‌صنعت» گفت: پیش از شروع خطبه‌های نماز هنگامی که حسن روحانی به محل استقرار مقامات نظام وارد شد قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس به وی درباره عدم تخصیص و اجرایی شدن بودجه نظامی به رییس‌جمهور تذکر داد که با واکنش تند روحانی مواجه شد. این گزارش اضافه می‌کند که علی شمخانی در این مشاجره لفظی مداخله و وساطت کرده و آن را پایان داده است. یادآوری می‌شود پیش از این نیز قاسم سلیمانی به انتقاد از مواضع روحانی برخاسته و تاکید کرده بود نباید حرف‌های گذشته را تداعی کرد. نباید کسی سپاه را تضعیف کند و مورد حمله‌های گوناگون قرار دهد.
 •  بدنبال خبر دستگیری وزیر انرژی اسبق اسرائیل به اتهام جاسوسی برای ایران، روزنامه جروزالم پست نوشت که جذب وزیر پیشین انرژی اسرائیل توسط ایران را نمی‌توان نادیده گرفت زیرا او می‌توانسته علاوه بر ارائه اطلاعات حیاتی، مقامات دیگر را برای تبدیل شدن به جاسوس،به ایران معرفی کند.گفتنی است: اخیرا نیز یک دستگاه اتومبیل حاوی اسناد مهم نظامی اسرائیل در این کشور ربوده شده و اعلام شده که این اقدام مهم نیز توسط جمهوری اسلامی انجام شده است.
 •  آیت الله آملی لاریجاني رئیس قوه‌قضاییه گفت:در دادگستری‌ها در سال 96، 12 میلیون و 300 هزار پرونده تقریبا رسیدگی شده و این غیر از پرونده‌های شورای حل اختلاف است که تقریبا سه میلیون و 500 هزار رسیدگی شده و جمعاً 16 میلیون و 300 هزار می‌شود.
 •  سرلشکر رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا تصريح كرد:اگر فکر تعرض به ایران در ذهن عربستانی‌ها شکل بگیرد، در روز نخست ۱۰۰۰ موشک، قصرهای پادشاهی این کشور را در ریاض ویران خواهد کرد.امروز حزب‌الله با ۸۰ هزار موشک تبدیل به یک تهدید دائمی برای صهیونیست‌ها شده و افکار امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی در اقصی نقاط جهان ساری و جاری است و این نشان از نفوذ فکری و فرهنگی انقلاب اسلامی ایران دارد.وي افزود:مقام معظم رهبری از همان ابتدا به مذاکره با آمریکا خوش‌بین نبودند و این مسئله را اعلام کردند، اما به دلیل همان پایبندی به قانون اساسی کشور به دولت اجازه دادند وارد مذاکرات برجام شوند؛ حالا اگر دولت راه اشتباه رفته است گناه حضرت آقا چیست؟ خُب این دولت انتخاب مردم بوده است.گاهی به نظر می‌رسد که اگر دولت نباشد، کشور بهتر اداره خواهد شد.صفوي در بخش ديگر از سخنانش گفت:بنده زمانی که فرمانده سپاه بودم حقوقم از مسؤول روابط عمومی وزارت نفت نیز کمتر بود.
 •  الهه احمدی قهرمان تير اندازي جهان در واكنش به تلاش ضد انقلاب خارج از كشور براي ترويج بي حجابي گفت: باید از امثال مسیح علی نژاد پرسید که اگر حجاب مانع است پس چرا بانوان فوتسالیست قهرمان آسیا شدند و چرا این همه بانوی ایرانی بر روی سکوی قهرمانی می ایستند؟ وي افزود: مدد گرفتن و قلبم را به حضرت صدیقه طاهره و اهل بیتشان سپردن یکی از کارهایی است که در دوران ورزشی ام انجام می دهم.
 •  جمعی از طلاب و اساتید حوزه در نامه اي خطاب به رئیس‌جمهور نوشتند:دلار نزدیک به ۱۰ هزار تومان رسیده است و سکه نزدیک است به مرز ۳ میلیون تومان برسد. مردمی که به شما رای داده اند از شما و دولت شما توقع انجام فعالیت درست و صحیح برای کاهش مشکلات اقتصادی کشور همان طور که در انتخابات وعده داده بودید؛ داشتند ولی متاسفانه رویه شما و دولت شما کاملا به عکس بوده است.با این بی‌خیالی از طرف شما نه از کالای ایرانی حمایتی صورت می‌گیرد نه چرخ اقتصاد کشور می چرخد بلکه روز به روز به وضعیت بحرانی تر می رسد.ما طلاب، اساتید و فضلای حوزه علمیه قم به شما هشدار می دهیم که طبق آیه ۴۲ شوری این روند فعلی دولت شما و همچنین مجلس، مصداق ظلم به مردم مظلوم و صبور ایران اسلامی می باشد و خدای متعال وعده عذاب دردناک برآن مقرر داشته است.‌
 •  سردار حسین اشتری فرمانده ناجا طي دستوري  اعلام كرد: هنجارشکنی در خودرو، آلودگی صوتی، مزاحمت برای نوامیس، بی حجابی، سرعت‌هایی که باعث ایجاد رعب و وحشت می‌شود و ... از جمله مواردی است که پلیس باید طبق قانون با آنها برخورد کند و در هر جایی که امکان متوقف کردن خودرو وجود ندارد باید شماره پلاک این خودروها یادداشت شده تا با آنها برخورد شود.
 •  گاردین‌انگلیس نوشت:نیمی از ۴ هزار مهمانی که در همایش منافقین در پاریس شرکت کردنداتباع خارجی یا پناهجویانی بودند که با وعده سفر توریستی رایگان به فرانسه با اتوبوس به آنجا آورده شده بودند. گفتنی است: در جریان برگزاری اجلاس سالیانه ی جدید منافقین در حومه ی پاریس، جمعی از مقامات درجه چندم اروپایی و آمریکایی و عربی شرکت کرده و سخنان تندی را علیه جمهوری اسلامی بیان نمودند.
 •  وزارت خارجه آمریکا اعلام كرد: اولین  بسته تحریمی علیه ایران چهارم آگوست (13 مرداد) آینده وارد فاز اجرا می‌شود.دومین بسته تحریمی نیز نوامبر آینده (آبان)وارد اجرا می‌شود و بخش نفت را هدف قرار خواهد داد.
 •  خبر ازدواج مریم رجوی با ترکی الفیصل(از مقامات امنیتی عربستان) رسمی شد.در مورد رسمی شدن خبر ازدواج مریم رجوی با ترکی فیصل ذکر این نکته خالی از لطف نیست که چندی قبل خبر مرگ مسعود رجوی توسط ترکی فیصل اعلام شد و اولین بار خبر مربوط به ازدواج مریم رجوی با ترکی الفیصل در تیرماه سال 1395 منتشر شد.
 •  برخی کاربران سعودی‌ با ابراز خرسندی از آنچه در بازار تهران گذشت، خواستار استمرار اعتراضات در بازار تهران شده و نوشتند که این روند می‌توان ضربه بزرگی به اقتصاد ایران بزند.همچنين مريم رجوي سرکرده ی گروهک تروریستی منافقين در همين زمينه رسماً بیانیه حمایتی صادر کرد.
 •  نمایندگان مجلس با ۱۱۳ رای منفی از پاسخ‌های وزیر جهاد کشاورزی درباره علت ایجاد انحصار در بازار دانه‌های روغنی توسط فردی به نام اقای مدلل قانع نشدند و به وی کارت زرد دادند.گفتنی است: قریب نیمی از بازار دانه های روغنی و ذرت ایران در انحصار خانواده ای بنام مدلل قرار گرفته است.
 •  معاون مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو در واكنش به شایعه انتقال آب ایران به کویت در فضای مجازی با تکذیب «انتقال آب به کویت» گفت: قرارداد فروش آب به کویت که قبلا در دهه هشتاد مطرح شده بود با مخالفت بنده در آن زمان و الان مواجه شده است و اکنون هم هیچ تصمیم، طرح و پروژه‌ای برای انتقال و فروش آب به خارج از کشور وجود ندارد.
 •  قاضی‌عسکرنماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت:در حج امسال جای هیچ نگرانی نیست و خوشبختانه امتیازات خوبی همچون حفظ کرامت، امنیت و عزت ایرانیان را از عربستان گرفته‌ایم!.امسال بیش از ۸۵ هزار زائر ایرانی به حج مشرف می‌شوند؛ حدود ۱۰ هزار نفر از زائران حج امسال اهل سنت هستند و اولین گروه از ۲۷ تیرماه به حج مشرف خواهند شد.
 •  «اردکانیان»، وزیر نیرو در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت:رژیم صهیونیستی در دهه‌های گذشته از همه ابزار ممکن و حتی با تهیه مدل‌های ریاضی منابع آبی خاورمیانه و مناطق تحت اشغال را به سرقت بردند پس نباید رژیم صهیونیستی به این هوس بیفتد که در موضوع کم آبی ایران وارد معرکه شود.
 •  سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه با بيان اينكه ناو‌های آمریکا در زمان اعلام خروج ‌از برجام از مرز‌های آبی ایران دور شدند گفت: آن‌ها خودشان اعتراف کردند ‌از ترس عکس‌العمل جمهوری اسلامی ‌دور شدند.وي افزود:امروز 30 گروه همانند حزب‌الله لبنان در سراسر جهان تشکیل شده است که خواب را از چشم سران رژیم صهیونیستی گرفته است.ارتش اسرائیل توانایی ایستادگی در برابر نیروهای حزب‌الله، زینبیون، فاطمیون و چنین گروه‌هایی را ندارد .وي تصريح كرد:اینکه برخی می‌گویند اگر فلان کار را انجام ندهیم آمریکا به ما حمله می‌کند در شأن ملت ایران نیست.آمریکایی‌ها زمانی که با ایران رو به رو می‌شوند خود را درون جهنم احساس می‌کنند.
 •  معاون آموزشی وزیر علوم خبر داد:حذف کنکور قابل اجراست ولی برای رشته‌های پرمتقاضی زمان بر است.در حال حاضر بیش از یک میلیون نفر در کنکور شرکت می‌کنند که حدود ۸۰ درصد آن را می‌توانیم حذف کنیم که اصلا نیاز به شرکت در کنکور نداشته باشند.
 •  یونس سینکی معاون شریعتمداری(وزیر صنعت) به گرانی‌ها در واکنش به این سوال که مردم انتظار تنظیم بازار را دارند، برای پاسخگویی به این انتظارات چه اقداماتی را در دستور کار دارید گفت: «رسانه‌ها اینقدر چرت و پرت نگویند تا ما حرف‌مان را بزنیم!!»
 •  با مجاهدت و تلاش‌های شبانه‌روزی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)، پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس نخستین پالایشگاه طراحی‌شده بر اساس خوراک میعانات گازی کشور با ظرفیت پالایش 360 هزار بشکه در روز در قالب سه فاز 120 هزار بشکه‌ای با هدف تولید بنزین، گازوییل، گاز مایع و سوخت جت در 25 کیلومتری غرب بندرعباس احداث شده است.تولید روزانه 36 میلیون لیتر بنزین با کیفیت یورو5، 14 میلیون لیتر گازوییل سبک و سنگین و... از محصولات نهایی این پالایشگاه به شمار می‌رود.
 •  نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد ایران را قدرت منطقه ای دانست و گفت: حضور ایران در سوریه مشروع است و کسی نمی تواند منکر آن شود؛ چه خوششان بیاید یا نیاید.
 •  شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور با ارسال نامه‌ای حضور مراجع عظام تقلید درخواست کرد پیگیر مطالبات مردم از مسئولان باشند.
 •  پایگاه سعودی ایلاف نوشت: نصب بیلبوردهای منقّش به کاریکاتور ترامپ در بغداد که مرگ برآمریکا روی آن‌ها حک شده، بیننده را به‌یاد خیابان‌های تهران می‌اندازد.
 •  سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین اعلام كرد:با توجه به نتایج مثبت و سازنده گروه‌های خدمت رسانی جهادی تا پایان سال, ۱۰ هزار گروه دیگر در کشور مشغول فعالیت می‌شوند.فعالیت این گروه‌ها فقط در بحث بلایای طبیعی نیست و فعالیت آنها حول محور خدمت رسانی و رفع محرومیت در سراسر کشور خواهد بود.

وضعیت شهرستان ها:

 • حجت الاسلام ميردامادي در خطبه هاي نماز جمعه  اصفهان گفت: عنوان مي‌کنند ملت خوشي مي‌خواهند، با ورزش مخالف نيستيم و دعا مي‌کنيم در همه صحنه‌ها پيروز شويم اما به اسم ورزش نبايد چنين اتفاقاتي  نظيرموضوعات اخير کوه صفه (نصب جایگاه و محل ویژه تجمع و مشاهده بازی فوتبال و رقص و...)را شاهد باشيم.آيا آن صحنه ها در پارک کوهستاني شادي بود.امام جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: باید به فتاوای مراجع تقلید دقت داشت، متأثر شدم وقتی شنیدم آیت‌الله مهدوی با زبان نصیحت به شورای شهر توصیه‌هایی داشتند و با جبهه‌گیری مواجه شدند. باید تذکر بدهم اگر با رأی مردم سر کار آمده‌اید، دیگر صلاحیت‌ها نیز برای ادامه کار لازم است؛ اگر فکر می‌کنید به اسم رأی مردم هر کاری می‌توانید انجام دهید، بدانید که مردم نمرده‌اند، این برای ملت قابل تحمل نیست.وی در ادامه به حواشی سفر شهردار اصفهان به اروپا و انتشار تصاویری از وضعیت نامناسب پوشش طرف خارجی در دیدارهای رسمی با مدیران شهری اصفهان انتقاد کرد.
 •  ۳۵ تن از عاملین انتشار فراخوان‌های دعوت به آشوب و سوء استفاده از مطالبات مردمی در خرمشهر  شناسایی و تعدادی از آنها دستگیر شدند.آخرین فرد دستگیر شده به عنوان یکی از عوامل انتشاردهنده اصلی فراخوان‌های دعوت به آشوب در خرمشهر است که تلاش داشتند اعتراضات به حق مردم را به آشوب بکشند.
 •  امام جمعه اصفهان  با انتقاد مجدد از توقیف موتورسیکلت‌ها گفت: توقیف ۳ ماهه موتورسیکلت‌ها به خاطر یک تخلف و تحمیل هزینه نگه‌داری به آنان کار درستی نیست و اگر قانون چنین چیزی را مشخص کرده، باید در قانون مربوطه تجدید نظر کرد. اگر قانونی برای انقلاب مضر است، باید آن قانون را اصلاح کرد،: آنچه که به نفع مردم است، به نفع مملکت و کشور نیز خواهد بود و باید کار مردم را راه انداخت؛ دشمن در حال تلاش برای ایجاد نارضایتی مردم از حکومت اسلامی است
 •  کارخانه تولید UF6 به عنوان یکی از کارخانجات مهم تولید سوخت اصفهان و از بخش‌های مهم صنعت هسته‌ای کشور راه‌اندازی و برای نخستین بار پس از حدود 9 سال اولین بشکه کیک زرد در قسمت خوراک دهی کارخانه تخلیه شد.

وضعیت جهان:

 • «محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن در پاسخ به ابراز محبت سید حسن نصرالله نسبت به نیروهای یمنی، گفت : به سید نصرالله قول می‌دهیم پیروز شویم و دشمن را بیرون کنیم.دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی گفت: ریاض و ابوظبی باید بدانند در برابر ملتی تسلیم ناپذیر قرار گرفته‌اند.
 •  اوقاف سوریه اعلام كرد: عربستان برای هفتمین سال متوالی سوری‌ها را از حج محروم کرد.
 •  دادستان کل رژیم صهیونیستی سارا نتانیاهو را به سوء استفاده از منافع دفتر نخست وزیری به فریبکاری و کلاهبرداری متهم کرد.
 •  معاریو فاش کرد محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در نشست سه جانبه با نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و عبدالله شاه اردن در امان، حضور داشته.
 •  یک نماینده عراقی فاش کرد آمریکا درحال آموزش هشت هزار تروریست داعشی در سوریه به منظور اجرای عملیات تروریستی در عراق است.
 •  روزنامه قطری العربی الجدید به نقل از شبکه دو تلویزیون رژیم صهیونیستی نوشت که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم و یسرائیل کاتس، وزیر اطلاعات با شروع فوری احداث خط آهن که اسرائیل را به عربستان وصل می‌کند، موافقت کردند.
 •   رییس‌جمهور چین در پی اعمال تعرفه 25 درصدی آمریکا بر روی کالا‌های وارداتی از چین در پيامي تندي به ترامپ اعلام كرد: برخلاف غرب، در فرهنگ ما، مشت جواب مشت است.
 •  به گزارش وبگاه «عروتص شوع»، در حالیکه گزارش‌هایی از حمایت کشورهای عربی از «طرح صلح» ترامپ موسوم به «معامله قرن» منتشر شده، به تازگی نیز گروهی از سران امنیتی اعراب با اعضای «موساد» دیدار کردند.«عدنان السلام الجندی» رئیس اطلاعات اردن، ژنرال «عباس کامل» رئیس اطلاعات مصر، «خالد بن علی الحمیدان» رئیس اطلاعات عربستان و همچنین «ماجد فرج» رئیس اطلاعات تشکیلات خودگردان فلسطین از جمله حاضران در این جلسه بودند.این جلسه را «جرد کوشنر» مشاور ارشد و «جیسون گرینبلت» فرستاده ویژه ترامپ در امور غرب آسیا ترتیب داده‌ و خود آنها نیز در آن حضور داشته‌اند.
 •  سخنگوی ارشد نیروهای مسلح از ورود کشتی حامل مواد شیمیایی به خلیج فارس با اسکورت یک ناوشکن آمریکایی خبر داد وگفت: این کشتی به تازگی با اسکورت یک ناوشکن آمریکایی وارد منطقه شده است.این‌که شناور آمریکایی حامل مواد شیمیایی با هدف انتقال این مواد به بخش‌هایی از عراق و سوریه وارد منطقه شده است.آمریکایی‌ها پس از تحمل شکست‌های پی‌درپی در مقابل جبهه مقاومت، اکنون به روش‌های خطرناکی برای تداوم حضور در عراق و سوریه متوصل شده‌اند. اطلاعات
 • دقیقی از مشخصات کشتی آمریکایی از جمله تعداد خدمه و مواد شیمیایی حامل آن در اختیار داریم.

وضعیت قرمز:

 •  سراج رئیس سازمان بازرسی کشور اعلام كرد: نفر اول خریدار سکه که بیش از 38 هزار و 250 سکه خریداری کرده یک جوان 31 ساله است که برای این تعداد سکه رقمی معادل 53 میلیارد و 550 میلیون تومان پرداخت کرده است.
 •   آیت الله سیدهاشم بطحایی، عضو خبرگان رهبری گفت: من با صراحت می‌گویم عده‌ای که اول انقلاب اجاره‌نشین بودند و حتی توان پرداخت اجاره‌شان را هم نداشتند امروز چگونه صاحب خانه‌های چند هزار متری در تهران شده‌اند؟ باید از این افراد حسابرسی شود چرا که ما با کسی تعارف نداریم.آقایانی که صاحب خانه‌های مجلل در تهران شده‌اند یا پس‌اندازهای فراوان دارند و املاکی را در مناطق مختلف کشور به نام خود کرده‌اند باید پاسخ دهند که اینها را از کجا آورده‌اند؟ حقوق خود من که دو مدرک دکترا دارم و 40 سال است تدریس می‌کنم چهار میلیون بیشتر نیست. من حاضرم بیایند و حساب من را بررسی کنند. این آقایان اما چنین پول‌هایی را از کجا آورده‌اند؟مردم هم نمی‌گویند چرا ما چنین پول‌هایی نداریم بلکه پرسش آنان این است که این افراد چقدر اینقدر دارا هستند؟
 •   بسیج اساتید دانشگاه علم و صنعت به دنبال نمونه‌برداری بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از این دانشگاه در بیانیه اعتراضی اعلام کرد: قطعاً اگر اساتید، دانشجویان و کارکنان غیور دانشگاه قبل از زمان بازرسی از آن مطلع شده بودند، به هیچ وجه اجازه چنین اقدامی تجاوزکارانه‌ای را نمی‌دادند و به هر نحو ممکن مانع آنها می‌شدند.اولاً موضوع تخصصی دانشکده‌های این دانشگاه ارتباط خاصی به انرژی هسته‌ای ندارد.ثانیاً اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های تمامی کشورها، بالاخص کشور مستقل و انقلابی ایران، در انجام هر نوع تحقیق و پژوهش علمی آزاد و مختار می‌باشد.ثالثاً مگر در ننگنامه برجام، علاوه بر پذیرش تحقیرهای فراوان ملت انقلابی ایران و دستاوردهای آن، اجازه تفتیش مراکز علمی و دانشگاهی هم به اجانب از جمله آژانس اتمی داده شده است که ما دانشگاهیان از آن بی‌خبر بوده‌ایم.رابعاً سابقه بازرسی‌های آژانس و اتفاقات تلخ بعدی نشان می‌دهد که غالباً امنیت فکری، جانی و عرضی اساتید و دانشجویان در معرض خطر قرار گرفته است.
 •  حجت الاسلام ذوالنورعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت :اینکه فکر کنیم همه مردمی که اعتراض دارند و به کف خیابان می‌آیند ضد انقلاب هستند یک تفکر اشتباه است. زمانی که جوانی به سن بلوغ رسیده و توان ازدواج ندارد دچار افسردگی می‌شود و بیکاری در جوانان نیز سبب فتنه می‌شود.اگر دولتمردان آنقدر که برای رفع مشکل تلگرام سرمایه‌گذاری کردند برای اقتصاد مقاومتی وقت بیشتر می‌گذاشتند اوضاع اقتصادی کشور به این وضعیت کشیده نمی‌شد.بارها طرح سوال از رئیس جمهور از حد نصاب انداختند و برخی از نمایندگان گفتند که استانداران برای آن‌ها پیام ارسال کردند و  قول جایی به جایی مدیران استانی و افتتاح پروژه‌ها را دادند و این موضوعات و رایزنی‌ها سبب شد که سوال از رئیس جمهور از حد نصاب خارج شود. پنج بار حد نصاب سئوال از رئیس جمهور در مجلس شکسته شد.
 •  سخنگوی دولت در سخنان عجيبي گفت: برای گرفتن عطش عده‌ای در جهت خرید سکه مجبور شدیم بیش از هفت میلیون قطعه سکه در بازار عرضه کنیم!!
 •  عليرغم اينكه در سال 1391 رسانه‌ها از برگزاری کنسرت ریچارد کلایدرمن در تهران خبر دادند و پس از اعتراض رسانه‌ها، این برنامه لغو شد. اما با کمال تعجب باز هم رسانه‌ها از برگزاری کنسرت این آهنگساز حامی‌اشغالگران قدس در تهران خبر دادند و نوشتند: «کلایدرمن کنسرت خود را در تهران برگزار کرد و قطعه «ای ایران» را نواخت» جالب این است که این آهنگساز فرانسوی، قبلا با سفر به سرزمین‌های ‌اشغال شده، آهنگی با عنوان «ای اسرائیل» را اجرا کرده بود!
 •  با وجود این که طبق دستورالعمل ثبت‌نام، به استناد ماده 30 آیین نامه اجرایی مدارس برگزاری آزمون ورودی، مصاحبه و تعیین شرط معدل برای ثبت‌نام دانش‌آموزان و دریافت هرگونه وجه به جز وجوه مربوط به بیمه حوادث و کتابهای درسی در زمان ثبت‌نام مجاز نیست و نباید دانش‌آموزی به این دلیل از ثبت‌نام محروم شود و وجوه اختیاری مربوط به کمک‌های مردمی، فعالیت‌های فوق برنامه، سرویس ایاب وذهاب، لباس فرم و لباس کارگاهی با هماهنگی و موافقت انجمن اولیا و مربیان مدرسه و رعایت سایر قوانین و مقررات بعد از شروع سال تحصیلی امکان‌پذیر است، اما متاسفانه در بسیاری از مدارس دولتی کشور، دریافت پول و برگزاری آزمون و فشار به اولیاء؛ کاملا رسمی در حال اجراست.
 •  مرکز حراست وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام كرد:عملیات ترخیص4500 خودرو از مجموع6481 خودرو ثبت سفارش شده غیرقانونی در گمرکات متوقف شد و پرونده ۱۹۰۰ خودروی که وارد شده، در حال پیگیری است.
 •  کارگروه ویژه اقدام مالی FATF در تازه‌ترین نشست خود؛ ضمن تمدید 3 ماهه تعلیق اقدامات خود بر علیه ایران؛ 9 در خواست  استعماري خود بر علیه ایران را اعلام کرد که بر اساس آن، مجرمانه شناختن تامین مالی گروه های تروریستی بدون در نظر گرفتن استثناهای خاص و شناسایی و توقیف دارایی‌های افرادی که مطابق با قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل به عنوان تروریست شناخته شده‌اند و مواردی از این قبیل را به دولت جمهوری اسلامی ابلاغ کرد. این درخواست های استعماری در حالی است که بخشی از دولت و مجلس؛ رسما در حال پیگیری تصویب این قرارداد استعماری هستند.
 •  همزمان با رسیدن دلار به 8هزار تومان،سکه به 3میلیون تومان وگرانی بی سابقه مسکن، خودرو و اقلام ضروری مردم،رئیس جمهور برای بازدید از توچال به این منطقه تفریحی رفت! پیراهن ورزشي رئیس جمهور در اين بازديد یک مارک آمریکایی بود كه قیمتش در بازار تهران حداقل 500 هزار تومان است.کلاه وی نیز یک برند معروف اروپایی است و قیمتش در بازار حدود 200 هزار تومان است.
 •  طبق آمار و جزئیات منتشر شده از سوی مسئولان تجارت خارجی سال ۹۶ بالغ بر ۴ میلیارد دلار کالای ممنوعه به کشور وارد شده که بخشی از آن سهم ۳ میلیون دلار سس گوجه و نمک است.
 •  حجه الاسلام «ذوالنور»عضو کمیسیون امنیت ملی افشا كرد: اوباما در برجام به ۲۵۰۰ ایرانی(نور چشمی ها) تابعیت آمریکا داد.مسئولان برای تابعیت فرزندان مسابقه گذاشته بودند.وي افزود:بایددقیقا اعلام شود که فرزندان کدام مسوولان درآمریکا زندگی میکنند.وي افزود: رئيس‌جمهوري كه پسرش ٣‌تابعيتي است، به فكر ترويج كالاي ايراني نيست.وي ادامه داد:روحاني وجهانگيري اموال برادرنشان را وسط بگذارند تا مردم هم وارد گود شوند .
 •  حاجی نماینده شاهین شهر در مجلس ‌از تلاش‌لاریجانی برای تصویب لایحه تامین مالی تروریسم پس از هشدار رهبرمعظم انقلاب خبر داد وگفت:پس از بیانات رهبر انقلاب، همه تصور کردند کار FATF تمام شده است، اما آقای لاریجانی بعد از آن به مجلس آمد و گفت فلان کشور چنین حرفی گفته و باید زودتر کاری بکنیم و باید زودتر به FATF بپیوندیم!مشکل اصلی مجلس این است که در مشت لاریجانی قرار دارد و او هر برنامه‌ای را بخواهد، در مجلس پیش می‌برد.
 •  وزارت ارتباطات اخيرا لیست 40 شرکتی که از دلار 4200 تومانی برای واردات موبایل بهره مند شده بودند را منتشر کرد.  بر اساس این لیست به 40 شرکت مذکور مبلغی در حدود 220 میلیون دلار تخصیص داده شده در حالی که تاکنون، تنها 75 میلیون دلار موبایل  توسط (تعدادی از) این شرکتها از گمرکات مختلف، کشور وارد شده است وبايد معلوم شود كه مابقی پول کجاست؟
 •  آذری جهرمی وزير ارتباطات  اعلام كرد: شركت نودیس پرداز یکی از واردکنندگان گوشي آیفون ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته اما ۱۵ هزار گوشی آیفون‌ وارداتی را یکجا و به قیمت دو میلیون تومان گرانتر از حد معمول فروخته است.
 •  بانک مرکزی به‌منظور عمل به دستور رئیس جمهور؛ لیست دریافت کنندگان ارز دولتی را درحالی منتشر کرد که فهرست کالاهایی که از ارز 4200تومانی استفاده کرده‌اند مردم و رسانه‌ها را شوکه کرده است!
 •  دبیر کارگروه تعیین صادیق محتوای مجرمانه از ارتباط تلگرام طلایی و هات گرام با وزارتخانه های  ارتباطات و اطلاعات و تخلف این دو وزارتخانه از حکم قضایی فیلتر خبر داد.
 •  کتاب «نقدی علمی بر سند ۲۰۳۰» که اولین اثر علمی در نقد سند ۲۰۳۰ می باشد و چاپ اول آن نیز روانه بازار کتاب شد، برای چاپ دوم با مخالفت ارشاد مواجه شده است.کتاب «نقدی علمی بر سند ۲۰۳۰» که پیش از این در سالگرد سخنرانی تاریخی مقام معظم رهبری مبنی بر توقف اجرای سند ۲۰۳۰، توسط آیت الله رییسی، تولیت آستان قدس رضوی رونمایی شد، در ۷ فصل به مفهوم شناسی و بررسی حقوقی سند ۲۰۳۰ و اسناد مشابه و ... می پردازد.اين كتاب که بااستقبال گسترده دانشگاهیان و طلاب همراه بوده است، با مخالفت وزارت ارشاد دولت دوازدهم روبرو شده است.وزارت ارشاد با ذکر ایراداتی عجیب که در نوع خود بی سابقه هستند از صدور مجوز خودداری کرده است.
 •  معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی خبر داد:میزان کشفیات ما در خراسان‌ رضوی خوب بوده است؛ در واقع حدود ۷۵ درصد تریاک کل جهان، ۶۱ درصد مرفین جهان و  ۱۷ درصد هروئین جهان در ایران کشف می‌شود.
 •  طبق آمار گمرک پارسال بیش از ۳۰۱ تن قلوه سنگ، ریگ، ریگ‌های صاف و سنگ چخماق از ۸ کشور جهان وارد ایران شده است.
 •  با توجه به اینکه امکان خرید ارز از بازار آزاد وجود ندارد و هر گونه خرید از بازار در حکم قاچاق است بانک مرکزی برای سفر حج تمتع زائران خانه خدا، سهمیه ۲۰۰ یورویی در نظر گرفته است. به عبارت بهتر بانک مرکزی برای سفرهای تفریحی و احتمالا کاری که ممکن است حداکثر یک هفته و یا ۱۰ روز باشد، ۵۰۰ یورو و ۱۰۰۰ یورو در نظر گرفته اما برای زیارت خانه خدا و بارگاه ائمه اطهار، ۲۰۰ یورو.
 •  بر‌اساس شنیده‌ها پولی که کی‌روش از پاداش ۸ میلیون دلاری دریافت خواهد کرد، جدای این مبالغ و ۱۰ درصد کل مبلغ است، موضوعی که ۴ سال قبل و هنگام تمدید قرارداد مرد پرتغالی در قراردادش قید شد و فدراسیون فوتبال طی آن متعهد شده در صورت صعود ایران به جام‌جهانی آن را بپردازد. ۱۰ درصد ۸ میلیون دلار یعنی ۸۰۰ هزار دلار که با دلار‌۴۲۰۰ هزار تومانی ۳ میلیارد و ۳۶۰ میلیون تومان می‌شود و با دلار آزاد  حدود ۷ میلیارد!
 •  براساس ترازنامه‌های چند شرکت داروساز بورسی، بدهی‌های میلیاردی دختر وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت منجر به بروز مشکلات مالی فراوان برای این شرکت‌ها شده است.مطابق اطلاعات موجود در سایت روزنامه رسمی ثبت اطلاعات شرکت‌های جمهوری اسلامی ایران متعلق به قوه قضاییه، شرکت توسعه دارویی «رسا» به شماره ثبت 451356 در سازمان ثبت شرکت‌ها ثبت شده و شبنم نعمت‌زاده، دختر وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت، ریاست هیأت‌مدیره این شرکت را برعهده دارد. مدیرعامل هلدینگ شفادارو، میزان بدهی توسعه دارویی رسا به کل صنعت دارو را 350 میلیارد تومان عنوان کرده است.
 •  دادستان تهران گفت: مراجعی (دولتی)چون سازمان تعزیرات، سازمان استاندارد، سازمان حمایت از مصرف کننده، وزارت صنعت، و اتاق اصناف مرتبط با گران‌فروشی هستند اما هیچ یک حاضر نیست مسئله گرانی را به عهده بگیرد.
 •  حجت الاسلام منتظری دادستان كل كشور با اشاره به مسائل بوجود آمده در حاشيه برگزاري مسابقات فوتبال گفت: ما مخالف شادی نیستیم اما شاهد بودیم و دیدیم برخی روزنامه تیتر زدند که «آزادی آزاد شد».تحت همین عنوان زن و مرد و جوان و کودک و دختر و پسر را دراستادیوم جمع کردند و عده‌ای زن به این بهانه روسری خود را برداشتند و شروع به آواز و رقاصی کردند؛ آیا خانواده‌های شهدا که این سرمایه‌های عظیم را دادند این هدف را داشتند؟وي افزود:خطابم به مدیرانی است که خبر داریم در پشت صحنه در دفتر کارشان نشسته‌اند و مورد اعتراض قرار گرفته اند می‌گویند باید برای هدف خود گام به گام جلوبرویم؛ اگر فکر می‌کنید با سیاست شیطانی می‌توانید به مقصود برسید اشتباه می‌کنید. منظري ادامه داد:یکی از برنامه‌های امریکای جنایتکار ممنوعیت ورود ایرانیان به آن کشور بود؛ امریکا با نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران اینگونه رفتار می‌کند بعد آن آقای مدیر برای اینکه یک شهروند امریکا در آسایش باشد اجازه می‌دهد به ایران بیاید و از شکارگاه ایران در نیشابور و کاشمر شکار کند و این ننگ را انسان به کجا ببرد.گفتند چون در خارج از کشور هستند و دلار بیشتر می‌دهند اجازه دادیم به شکارگاه بروند. ما با مردم امریکا مشکل نداریم اما اجازه نمی‌دهیم امریکا عناصری را به عنوان شکارچی به ایران بفرستد و جاسوسی کنند.
 •  رئيس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران گفت:حدود ۳ هزار نفر از ایران برای تماشای جام جهانی روسیه رفته‌ و حدود ۱۲ میلیون یورو از کشور خارج کرده‌اند.کسانی که از طریق آژانس‌های مسافرتی اقدام به سفر به روسیه کرده‌اند، تقریبا ده روز در این کشور خواهند بود و هزینه حضورشان نیز به طور تقریبی «از ۱۵ تا ۳۵ میلیون تومان» محاسبه شده است
 •  رئیس کارگروه ارتباطات و صنایع ارتباطی مجلس گفت: از ۴۰ شرکتی که وزیر ارتباطات به عنوان شرکت های وارد کننده گوشی تلفن همراه معرفی کرد، دو شرکت اول یک سوم کل ارز دریافتی برای واردات این گوشی ها را دریافت کرده است که هر دو شرکت متعلق به یک نفر است.
 •   مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران خبر داد:یکی از واردکنندگان گوشی تلفن همراه که ۱۳ هزار موبایل با ارز دولتی وارد کرده بود، هر موبایل را ۴۰۰ هزار تومان گرانتر فروخت و بیش از ۵ میلیارد تومان تخلف کرد.