سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه 350)

on . ارسال شده در وضعیت

وضعیت کشور:

 •  امام خامنه‌ای در نشستی که با دعوت ایشان از رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت برگزار شد فرمودند: شرط اصلی موفقیت در همه عرصه‌ها برخورداری از «روحیه قوی، انگیزه، شجاعت و عزم راسخ»  است.همه مدیران دولتی باید در مقابل مشکلات با تحرک بیشتر و با احساس مسئولیت مضاعف عمل کنند.تصویر دولت در چشم مردم باید تصویری توانا، کارآمد و تلاشگر باشد، زیرا نفس تلاشگری برای مردم جذاب و امیدوارکننده است. ايشان افزودند: البته بیان انتقادهای منطقی اشکالی ندارد، ضمن اینکه بخش عمده‌ای از تصویرسازی درست از دولت وابسته به عملکرد مسئولان است، یعنی مسئولان باید به میان مردم، کارگران و صنایع بروند و از نزدیک با آنها ارتباط برقرار کنند.
 •  در پی اظهارات اخیر منتشر شده از سوی وزیر اطلاعات مبنی بر اینکه نباید با مفسدان اقتصادی با تندی برخورد کرد، رهبر معظم انقلاب به وزیر اطلاعات هشدار داده‌اند که این بیانات به «ضرر وزارت اطلاعات» و نیز به «ضرر اقتصاد ملی» است.
 •  رهبرمعظم انقلاب دیدار دست‌اندرکاران و کارگزاران حج فرمودند:سیاست شیطانی و خبیث «معامله‌ی قرن» هرگز تحقق پیدا نخواهد کرد. البته متاسفانه بعضی دولت‌های اسلامی بر اثر بی‌اعتقادی به اصل اسلام -چه رسد به مسئله فلسطین- پیش‌مرگ آمریکا شده‌اند و خود را قربانی او می‌کنند؛ این هم اثر ندارد و آن‌ها هم ناکام خواهند ماند و به توفیق الهی ملت فلسطین قطعاً بر دشمنان پیروز خواهند شد و آن روزی را که ریشه‌ی رژیم جعلی صهیونیستی کنده می‌شود، خواهند دید.
 •  امام خامنه اي فرمودند: فاجعه‌ی منا در سال ۹۴ فراموش‌شدنی نیست و باید در هیئت حقیقت‌یاب توسط مدعی اصلی که جمهوری اسلامی است، تعقیب شود تا احقاق حق بشود. از دنبال‌گیری این قضیه خسته نشوید. بعثه، سازمان حج، وزارت خارجه و قوه‌ی قضائیه باید قضیه را دنبال کنند.دیه‌ی مقتولین هم باید پیگیری شود.
 •  معاون پارلمانی سپاه پاسداران با اعلام موفقیت‌آمیز بودن پروژه ‎بارورسازی ابرها در کشور گفت:این پروژه در زمستان ۹۶ و ‎بهار سال جاری با موفقیت انجام شد و ادامه طرح در پاییز صورت خواهد گرفت.زنجان، قزوین و برخی استانهای دیگر ازجمله هدف این پروژه بودند.
 •  رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران با بيان اينكه کشوری که ۴۰۰ میلیارد دلار نقدینگی دارد، چرا دنبال ۱۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی است گفت: متأسفانه حجم نقدینگی درست هدایت نمی شود و نهایتاً با تک نرخی کردن ارز و حذف بازار آزاد ارز ، این بازار را بدتر می کنیم.
 •  مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:وزارت امور خارجه در حالی ادعا می‌کند که «بلا‌فاصله بعد از اخراج ۲ دیپلمات کشورمان سفیر هلند در تهران را احضار کرده و مراتب اعتراض ایران را به وی ابلاغ کرده است» که ۲ دیپلمات کشورمان یک‌ماه و چند روز قبل از هلند اخراج شده و به ایران بازگشته‌اند. وادادگی و مماشات وزارت امور خارجه در مقابل کشور کوچک و کم‌ اهمیتی مانند هلند که اگر دو عدد پونز روی نقشه آن بزنید از نقشه محو می‌شود! در حالی است که دولت هلند طی چند سال گذشته کارنامه سیاه و آلوده به دهها جنایت علیه کشورمان دارد.
 •  ولادیمیر روژانوسکی تحلیل‌گر امور سرمایه‌گذاری به راشاتودی گفت: ظرفیت تنگه هرمز چیزی حدود 14 نفتکش یا 17 میلیون بشکه در روز است که نیمی از صادرات نفت خام جهان را به خود اختصاص داده است. اگر صادرات این تنگه متوقف شود، شاهد کاهش عرضه و دو برابر شدن قیمت‌ها تا 160 دلار در هر بشکه خواهیم بود.اگر تنگه هرمز بسته شود، ظرف یک یا دو ماه، تجار نفتی وحشت کرده و همه نفت خام موجود را خریداری می‌کنند و قیمت‌ها به 250 دلار هم خواهد رسید
 •  وزیر خارجه آمریکا تصريح كرد : ژنرال سلیمانی دردسر واشنگتن است.
 •   در جریان دیدار ولایتی با پوتین در روسیه؛ رئیس جمهورروسیه با کنار گذاشتن آداب دیپلماتیک؛ به مدت دو ساعت بصورت همطراز، با آقای ولایتی مذاکره کرد.در این سفر، توافقات مهم اقتصادی و سیاسی و منطقه ای با روسیه انجام شد.
 •  خبرگزاری روسی اسپوتنیک نوشت: عمق استراتژیک اسرائیل آنقدر ضعیف است که با ورود به یک جنگ با ایران و متحدان ایران می توان گفت فاتحه خود را خوانده چون تاریخ ثابت کرده اسرائیل تاب یک جنگ طولانی مدت را ندارد، در حالی که ایران و متحدینش اهل جنگ های طولانی مدت هستند.
 • «لورنس ویلکرسون» مدیر دفتر «کالین پاول» وزیر خارجه دولت اول جرج بوش فاش كرد:ماجرای جنگ داخلی سوریه، با هدف براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران، برنامه‌ریزی شده بود.
 •  «ح.ه» يكي از بزرگترين بدهكاران بانكي به دلیل بدهی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی به بانک سرمایه توسط یکی از نهاد‌های امنیتی بازداشت شد.
 •  ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، پس از دیدار با پوتین در فنلاند، در بخشی از مصاحبه‌اش با شبکه‌ خبری فاکس نیوز بار دیگر از ناآرامی در ایران حمایت کرد و گفت: «در سراسر این کشور (ایران) اعتراضاتی برگزار می‌شود، احتمالا گسترده‌تر از همیشه و این اعتراضات از وقتی آغاز شد که من از آن توافق (برجام) خارج شدم. پس خواهیم دید [چه خواهد شد].ایالات متحده 100 درصد پشت سر اعتراض‌کنندگان ایستاده است و از آنها حمایت می‌کند.
 •  آخرین آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد بیش از ۹۹درصد درآمدهای مالیاتی پیش‌بینی شده در قالب قانون بودجه سال۱۳۹۶ محقق شده است. میزان درآمد دولت از محل مالیات به ۱۱۵هزار و ۸۴۰میلیارد تومان رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایشی برابر با ۱۴.۲درصد را نشان می‌دهد.
 •  رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی تصريح كرد: منتظر اعدام سران مفاسد اقتصادی در میدان آزادی هستیم.هر کس به مردم خیانت و در بیت‌المال دست‌اندازی کرده باید معرفی و رسوا شود.
 •  کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به اين سوال  كه:آیا این امکان وجود دارد که رئیس جمهور یک دوره باشد و دوره دوم صلاحیت خود را از دست بدهد؟ گفت: بله وجود دارد مثلا درباره آقای روحانی چنین بحث هایی وجود داشت ولی در نهایت رای آوردند.
 •  مجري برنامه ثریا از رئیس جمهور در خواست كرد : اگر میخواهید مردم در جنگ اقتصادی همراه دولت باشند از کاهش حقوق اعضای کابینه شروع کنید.
 •  زنی كه با گستاخي تمام در شب شهادت امام جعفر صادق(ع) در مقابل مسجدی اقدام به رقاصی و انتشار آن در فضای مجازی کرده بود، توسط مامورین نهادهای امنیتی دستگیر شد.
 •  سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران گفت که رای پرونده آزار و اذیت چند دانش‌آموز توسط ناظم مدرسه‌ای پسرانه از سوی دیوان عالی کشور تائید و به اجرای احکام ارسال شده است و این فرد به 100 ضربه شلاق، دو سال تبعید و دو سال محرومیت از فعالیت فرهنگی و آموزشی محکوم شده بود که پرونده وی به اجرای احکام ارسال شده است.
 •  سردار اشتری فرمانده ناجا گفت:بیش از ۷۰ درصد خانم‌های محترم جامعه ما قائل به عفاف و حجاب‌اند و حتی کسانی که پوشش را رعایت نکرده و ظواهر اسلامی را مراعات نمی‌کنند نیز امنیت، آسایش و آرامش را در پناه عفاف و حجاب می‌دانند.وي افزود:اندک افرادی هستند که با عناد موضوع بی‌حجابی، بدحجابی و شل‌حجابی را دنبال می‌کنند که ما در برابر این افراد نیز وظایف قانونی داریم.وي تاكيد كرد:فریضه فراموش شده امر به معروف و نهی از منکر بر عهده همه مردم است و همه نهادها و هم مسئولان اجرایی کشور.

وضعیت شهرستان ها:

 •  امام خامنه ای در پیامی از حضور میدانی امام جمعه خرمشهر برای رفع مشکل آب شرب شهرهای خرمشهر و آبادان و روستاهای همجوار قدردانی کردند.بدنبال پدید آمدن مشکل جدی برای آب شرب مردم خرمشهر و آبادان، امام جمعه خرمشهر ضمن حضور در کنار کارگران تعمیر خط لوله و جوشکاری لوله‌ انتقال آب، از نزدیک پیگیر رفع مشکل مردم منطقه شد.
 •  جمع کثیری از امت حزب الله درنامه اي به جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به عملکرد ریاست مجلس اعتراض كردند .در اين نامه آمده است:آقای علی لاریجانی طی سالهای گذشته، به ویژه از سال فتنه، رفتارش نه تنها انقلابی نبوده، بلکه تلاش داشته و دارد تا خودش را نماد فردی مرضی الاطراف احزاب و گروه های قدرت قرار دهد. چنانچه تا ابتداء دیماه ۱۳۸۸، جزء ساکتین فتنه بوده اند. هیچگاه خودش را بعنوان سرباز انقلاب و نظام هزینه نکرده، بلکه سعی دارد رهبری را هزینه خود کند، آخرینش مقوله دفاع وی از FATF میباشد.از این رو از شما عالمان دین، عاجزانه مي خواهيم در مقابل رفتارهای ایشان، که هزینه نظام، رهبری و مردم مظلوم را مضاعف کرده است، اقدام مناسب و مقتضی را انجام دهید.
 •  در پی نصب تصاویر بزرگی از فرهاد رهبر و علی‌اکبر ولایتی در نشست خبری رئیس واحد ساوه دانشگاه آزاد،رئیس اين واحد دانشگاه برکنار شد.همچنين «علی اکبر ولایتی» رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد در اقدامي ديگر دستور برخورد جدی با سوءاستفاده از منابع دانشگاه آزاد را صادر کرد.
 •  دفتر منتجب نیا(قائم مقام سابق کروبی) در بیانیه اي،با اشاره به لابی‌گری حزب اعتماد ملی با دیگر احزاب اصلاح طلب در جریان انتخاب افشانی به عنوان شهرداری تهران خطاب به حضرتی(قائم مقام کنونی حزب اعتماد ملی)  نوشت:«ای کاش به  ستاد تقسیم غنائم مسئولیت‌های شهرداری بین دوستان و همفکران خود یا مافیای دلّالی پُست‌ها و وعده‌هایی که در زمان دعوت به کنگره و نیز شورای مرکزی اخیر به افراد داده شده است و همچنین افرادی که به‌ناحق و بدون شرائط لازم در مسئولیت‌های گوناگون شهرداری اخیراً منصوب شده‌اند اشاره می‌فرمودید و در صورت لزوم نام افراد را همراه با سوابق و پرونده فساد مالی و اخلاقی آنها به‌اطّلاع عموم خواهیم رساند.»
 •  در طی روزهای اخیر مجددا معاونت مالی شورای شهر تهران اقدام به خرید تعداد زیادی کولر گازی برای اعضای شورا و مدیران کرد.

وضعیت جهان:

 •  محمد علی الحوثی رئیس شورای عالی سیاسی یمن با اشاره به اینکه سکوهای زیرزمینی پرتاب موشک مدتهاست که توسط رزمندگان یمنی استفاده می شود،با كنايه به حكام آل سعود گفت: امیدوارم به واردات تونل از ایران متهم نشویم.
 •  طبق بررسیها،پوتین برای حقارت رهبران جهان، دیر به ملاقات‌ها می‌رود. وی در دیدار اخیرش با ترامپ او را ۲۰ دقیقه معطل کرد. وی با ۱۴ دقیقه تاخیر بیشترین احترام را به ملکه بریتانیا گذاشته است!گفتنی است: پوتین در ایران با کنار زدن تشریفات رسمی سریعا از فرودگاه به بیت رهبری رفت تا زمان از دست نرود.
 •  در اتفاقی نادر، میلیونها نفر از مردم انگلیس؛ در مخالفت با سفر ترامپ به کشورشان در شهرهای مختلف این کشور از جمله لندن، تظاهرات کردند.در فنلاند نیز تظاهرات گسترده ی مردم، تیم همراه ترامپ را با شوک مواجه کرد.
 •  ارتش رژیم صهیونیستی با ارائه آمار جدیدی از تبادل آتش با گروه‌های مقاومت، اذعان کرد فقط در چند ساعت بیش از ۱۷۰ راکت و موشک به شهرک‌های صهیونیست‌نشین شلیک شد که گنبد آهنین توانست تنها ۳۰ راکت را هدف قرار دهد.
 •  مردم کانادا با راه‌اندازی کمپین‌هایی در شبکه‌های اجتماعی از هموطنانشان خواسته‌اند از عزت کشورشان در برابر حملات لفظی ترامپ علیه نخست‌وزیر کانادا و راه‌اندازی جنگ تجاری با این کشور دفاع کنند و خرید اجناس آمریکایی را تحریم كنند.
 •  «مجتهد»؛ فعال توئیتری مشهور سعودی از اقدام عربستان در استفاده از سلاح های اسرائیلی علیه یمن برای آزمایش آنها خبر داد.
 •  یک روزنامه عربی فاش کرد: هیات سعودی برای خرید گنبد آهنین به تل آویو سفر کرده.
 •  دولت ترکیه، در آستانه پایان وضعیت اضطراری در این کشور، در حکمی بیش از ۱۸۵۰۰ نفر از کارکنان دولت را به اتهام ارتباط با شبکه «گولن» اخراج کرد.
 •   رئیس جمهور کشور چین اعلام کرد که برای توسعه خاورمیانه و بهبود شرایط انسانی در این منطقه، مبلغ 100 میلیون دلار در قالب کمک انسانی به سوریه، اردن، فلسطین و یمن پرداخت خواهد کرد.


وضعیت قرمز:

 • بسیج دانشجویی ۸ دانشگاه بزرگ تهران بيانيه اي را در اقدام متعرضانه به ساحت علم و عالم در دانشگاه علم و صنعت خطاب به وزير علوم صادر كرده و نوشتند: چنانچه که مستحضرید در روزهای اخیر، فصل جدیدی در دیپلماسی ذلت گشوده شد. متاسفانه بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و به عبارت دقیق‌تر جواسیس سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه طی اقدامی متعرضانه قسمت‌هایی از دانشگاه علم و صنعت ایران، از جمله دانشکده مهندسی برق را تحت بازرسی و نمونه‌برداری قرار دادند! این اقدام بدون اطلاع دانشگاهیان و همچنین با مشایعت برخی اساتید فتنه‌گر دانشگاه تحقق یافته است. تفتیش یک مرکز دانشگاهی توسط ماموران ذکر شده نه تنها در ایران، بلکه در سراسر جهان و حتی کشورهای پذیرنده پروتکل الحاقی نیز اقدامی شگفت به حساب می‌آید.بازرسان آژانس تنها به بهانه مقاله پژوهشی یکی از دانشجویان این دانشکده به سمت دانشگاه سرازیر شده و به جای بازرسی از آزمایشگاه و دفتر استاد مربوطه، تعدادی از آزمایشگاه‌ها و دفاتر اساتید را مورد تفتیش قرار داده‌اند. طبق اذعان اساتید دانشکده برق، بسیاری از این استادان هنگام بازدید در دفتر خود حضور نداشته و این اقدام بدون اجازه آنان صورت گرفته است؛ حال آن که تعدادی از قطعات فوق پیشرفته و راهبردی ساخته شده توسط اساتید در همین اتاق‌ها قرار داشته؛ اما علی‌الظاهر دیپلماسی سراسر حقارت دولت نقطه‌ای را به دور از نظر جواسیس بین‌المللی مستکبران باقی نگذاشته است.آیا اگر قرار باشد نخبگان ما به دلیل به کار بردن تنها یک کلمه با کاربرد مشابه در مقالاتشان در کشور خود تحت بازجویی قرار بگیرند، آنگاه دیگر استقلالی برای کشور باقی می‌ماند؟! این کار با امضای لایحه کاپیتولاسیون چه تفاوتی دارد؟!
 •  وزیر راه و شهرسازی در اظهاراتی مشکوک گفت: تمامی قراردادهای هواپیمایی ما هم‌اکنون از جهت حقوقی محفوظ بوده و باطل نشده است و «در صورت تغییر سیاست‌ها» می تواند مجددا عملیاتی شود.
 •  با وجود آن که مسئولان وزارت خارجه مدعی بودند که راهکار شکایت ایران از نقض کنندگان برجام، در متن قرارداد برجام گنجانده شده و توسط هیئتی متشکل از گروه 1+5 رسیدگی خواهد شد، دیوان دادگستری بین‌المللی(لاهه) خبر شکایت ایران از آمریکا به دلیل بازگرداندن تحریم‌های یکجانبه را تأیید کرد.
 •  بر اساس آمار بانک مرکزی، حجم پایه پولی در پایان سال ۱۳۹۶ به ۲۱۳.۹ هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به سال ۱۳۹۵ رشد ۱۹ درصدی نشان می‌دهدو بدین ترتیب در سال گذشته ۳۴۱۰۰ میلیارد تومان پول جدید چاپ شد و حجم پایه پولی را به رقم تاریخی افزایش داد.
 •  رئیس فراکسیون مبارزه با فساد اقتصادی مجلس اعلام كرد: اسامی ۳۱ ‌مفسد‌ اقتصادی کلان به قوه قضائیه ارائه شدو منتظر رسیدگی آن‌ها هستیم .وي افزود:بیش از 100 هزار خودرو لوکس وارد کشور شده که باید بازگردانده شود و افرادی مانند زالو خون مردم را می‌مکند که به حسابشان رسیدگی می‌کنیم.بانک دی 5 هزار میلیارد تومان پول که متعلق به خانواده شهدا و یتیم و اسیر و فرزندان شهدا بوده را به غارت برده‌اند و از قوه قضائیه گلایه دارم که چرا 20 ماه است رسیدگی به این موضوع معطل مانده است.وي تاكيد كرد:افزایش بی‌سابقه نرخ ارز طراحی‌شده بود و می‌توانستند آن را کنترل کنند.تیم اقتصادی دولت در رأس همه مشکلات است و قطعاً باید برود.
 •  پرونده درگیری يكي از نمايندگان مجلس  با مامور راهنمايي نزدیک به یکسال است که راه به جایی نبرده و نماینده خاطی علیرغم آنکه 4 بار احضار شده، اما تاکنون خود را به دادگاه معرفی نکرده است.سال گذشته خبر ضرب و شتم یکی از ماموران پلیس راهور مستقر در فروگاه مهرآباد توسط یکی از نمایندگان مجلس سرتیتر اخبار رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها شد.
 •  انارکی‌محمدی رئیس هیئت‌ تحقیق‌و‌تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا تصريح كرد:فقط «۵ درصد» کالاهای وارداتی بازرسی می‌شوند.کمتر از 2 درصد از کل کشفیات کالای قاچاق وصول شده است.
 •  «پورابراهیمی» در نامه‌ای به رئیس جمهور اعلام کرد:فرار مالیاتی کارت‌های بازرگانی به بیش از۱۵ هزار میلیارد و بدهی معوق گمرکی ناشی از آن‌ به بیش از ۱۰۰۰میلیارد تومان رسیده است.یکی از ریشه‌های مهم قاچاق سازمان‌یافته از مبادی رسمی کشور، سوء استفاده از کارت‌های بازرگانی به نام اشخاص بی‌بضاعت برای پنهان کردن هویت و فرار از عواقب اظهارات خلاف واقع، تخلفات گمرکی و قاچاق است.
 •  سیدعلی روحانی یک کارشناس اقتصادی با بيان اينكه دولت 30 هزار میلیارد تومان معادل یارانه یک سال مردم به واردکنندگان رانت داد گفت: اگر میزان ارز دولتی را در مابه‌التفاوت 3 هزار تومان ضرب کنیم رقمی بیش از 30 هزار میلیارد تومان در عرض 3 ماه پرداخت شد که تقریباً حدود رقم یارانه یک سال همه مردم است و خیلی از مدیران دولت نالان هستند که نمی‌توانند یارانه را تأمین کنند!
 •  بر اساس اسناد، بیگلری نماینده مردم سقز و بانه در تاریخ 10 مرداد ماه همزمان با نمایندگی مجلس در اقدامي خلاف قانون توانسته به استخدام وزارت نفت در بیاید. زنگنه و لاریجانی پیش از چنین چیزی را رد کرده بودند.
 •   کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات در مجلس گفت:در ۲ماه گذشته ۳میلیون و ۵۰۰هزار سکه از کشور جمع آوری شده و به سلیمانیه عراق ارسال شد. سعودی ها ۱۳نفر را مامور کردند که در بازار تهران هر چه سکه ودلار آوردند را حتی ۲۰درصد بالاتر از قیمت هم خریداری کنند.سپاه سه نفر از این افراد را دستگیر کرد.
 •  عضو کمیسیون قضایی مجلس از تدوین طرح 2 فوریتی عفو عمومی با بیش از 50 امضا خبر داد و گفت: براساس این طرح، زمینه بازگشت کسانی که به هر دلیل از کشور خارج شده و جرمی مرتکب نشده اما نگران بازگشت هستند، فراهم می‌شود!! گفتنی است: اخیرا برخی دستها به بهانه ی بازگشت ایرانیان، بدنبال بازگرداندن مهره های فرهنگی فاسد دوران طاغوت به ایران در راستای نفوذ فرهنگی هستند.
 •  نگاهی به لیست منتشر شده از سوی بانک مرکزی درباره شرکتهای واردکننده خودرو که ارز دولتی دریافت کرده اند نشان می دهد  تمامی این ۷ شرکت فاقد مجوز نمایندگی رسمی برند خارجی خودرو هستند و لذا طبق مصوبه دولت، حق واردات خودرو ندارند و نباید به آنان ارز تخصیص داده می شد.مشخص نیست این ۷ شرکت با استفاده از چه ارتباطاتی موفق به دریافت ۴ میلیون یورو ارز دولتی برای واردات خودرو شده اند.
 •  دهقان عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس خبر داد: متاسفانه در حالی که هنوز الزاماتFATF به تصویب مجلس نرسیده اطلاعات کشور را در اختیار این گروه و در واقع در اختیار امریکا می گذارند. در همین راستا اخیرا اسنادی از اجرای این معاهده ی استعماری در بانک کشاورزی توسط رسانه ها منتشر شده است.
 •  جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در 5 ماهه نخست سال جاری میلادی رشد 20 درصدی داشته است.
 •  منابع خبري از پرداخت 64 میلیارد تومان رشوه در ماجرای هک شدن سایت ثبت سفارش خودرو خبر مي دهند!.
 •  الاخبار فاش کرد: طرف آمریکایی - سعودی برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای برای گسترش اختلافات نژادی در مناطق مرزی بین ایران و پاکستان و کشاندن جنگ به داخل ایران از طریق اتاق عملیات مستقر در این منطقه برای تحریک بلوچها در پاکستان انجام داده اند.آن‌ها تلاش دارند گروه‌های متمرکز در بخش پاکستانی اقلیم بلوچستان را به افزایش سطح عملیات جنگی خود در خاک ایران ترغیب کنند و به این ترتیب جمهوری اسلامی را در جنگ فرسایشی بلند مدت قرار دهند تا این روند باعث تقویت اعتراضات مردمی در داخل ایران شود.
 •   مسئول رسانه اي دختر صفدرحسيني، به عنوان رييس مركز ارتباطات شهرداري تهران منصوب شد!وي كه هم‌اكنون مديريت روابط عمومي بانك مركزي را نيز بر عهده دارد، از دوستان صمیمی داماد صفدر حسینی بوده و در زمان انتخابات مجلس، مديريت امور تبلیغاتی فاطمه حسینی را برعهده داشته است.قبل از معرفی کریمی به شهرداری نيز حسین مرعشی با تلاش زیاد، همسر کریمی را به یکی از پست های حساس شهرداری تهران گمارد.
 •  کاظم احمدزاده مجری تلویزیون گفت: ما مجری داریم که بازیگر است و در یک روز 25 میلیون تومان می‌گیرد و حالا دو تا یا سه تا ضبط می‌کند. اینکه می‌گویم معمولی است یعنی تازه چهره آن‌چنانی هم نیست.وي افزود: سازمان صدا و سیما برای تربیت یک مجری مبالغ کلانی هزینه‌ می‌کند اما قدرت بازخواست آنان را در سرپیچی از اجرای یک برنامه ندارد.
 •  «موسویان»، عضو ارشد شورای فقهی بانک مرکزی به چهار دغدغه مهم مراجع تقلید درباره نظام بانکداری اشاره كرد وگفت: اولین و مهم‌ترین مشکلی که مراجع مطرح می‌کنند بحث معاملات صوری و غیر واقعی است.دومین دغدغه وجه التزام یا جریمه تأخیر است.سودهای نرخ بانکی  سومین دغدغه مراجع تقلید در نظام بانکداری است وچهارمین دغدغه مراجع تقلید در نظام بانکداری از نظر شریعت اسلام برای کار ضابطه داریم و باید دید کار، کار حلالی است یا نه؟ بنابراین کسی که در بانک کار می‌کند اگر کار خود را صحیح انجام دهد درآمدش حلال است اما اگر قراردادی را خوب انجام ندهد درآمدش حلال نخواهد بود.
 •  قاضی‌پورنماینده مردم ارومیه در مجلس با بيان اينكه متهم اصلی ثبت سفارش غیرقانونی خودرو متواری است گفت:این فرد که از منصوبان وزیر صنعت سابق بوده متواری است و دستگیر نشده ‌است.تاکنون سه نفر از متهمان پرونده واردات خودرو دستگیر شده‌اند اما یکی از آنها همچنان متواری است.در مصاحبه‌ای گفتم که یکی از معاونان وزیر صنعت آقای «خ» را ادمین سایت قرار داده بود و او در قبال گرفتن مبالغی، قسمت ثبت سفارش‌ها را باز کرده بود. البته معاون وزیر در این رابطه بی‌تقصیر است و از نیت آقای «خ» خبر نداشته.
 •  محمدحسین بهشتی پدر داماد حسن روحانی در مصاحبه اي اذعان داشت:پسرم و دختر آقای روحانی ۲۵ سال است ساکن اتریش هستند.بنده برای دریافت مبلغ ۳ میلیون و سیصد و خرده ای هزار یورو به نرخ دولتی، پول واریز کردم که تاکنون مبلغ دو میلیون یورو آن را داده اند و مابقی نیز باقی مانده است. بنده نیز در مقابل دریافت این ارز برای واردات موز، مبلغ ۲۸ هزار تن سیب صادر کرده ام.وي افزود:کل اقوام آقای روحانی از اینکه ایشان رئیس جمهور شده اند ناراحتند زیرا رئیس جمهوری ایشان جز ضرر و درهای بسته برای اقوام چیزی نداشته است!!!وی برپایی یک چادر میوه فروشی در پل سیدخندان تهران را سابقه انقلابی خود معرفی کرد!
 •  مهدی جهانگیری برادر معاون اول رئیس جمهور که چندی پیش به اتهام فساد مالی بازداشت شده بود، در همایش اخیر دولت با فعالان اقتصادی شرکت کرد.
 •  بانک مرکزی از ۲۱ فروردین ماه امسال در مجموع معادل ۳۱۲ میلیون دلار ارز بابت سفرهای خارجی ايرانيان پرداخت کرده است.
 •  کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی خبرداد: سال گذشته قرارگاهی در استان سلیمانیه عراق با حضور آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها، سعودی‌ها و منافقین تشکیل شد که اغتشاشات دی‌ماه سال گذشته در ایران را هدایت  و راهبری می‌کرد. اجرای سناریویی در ایران مانند آنچه در سوریه اتفاق افتاد، شاه بیت اصلی اهداف رژیم صهیونیستی، آمریکا و آل سعود علیه ایران است. از گذشته اقیلم کردستان عراق یکی از سرپل‌هایی بوده‌ که رژیم صهیونیستی سعی می‌کرده از طریق آن خود رابه مرزهای ایران نزدیک کند  و بیشترین حضور صهیونیست‌ها در  مرزهای ایران هم مربوط به اقلیم کردستان عراق است. آنها قصد دارند تا زمانی که جامعه ملتهب می‌شود تیم‌های ترور را وارد ایران کنند. همانند همان چیزی که در خرمشهر اتفاق افتاد و 30 نفر از اعضای یک گروهک تروریستی که مسلح هم بودند از سوی سعودی‌ها قصد عملیات مسلحانه در خرمشهر را داشتند که در آنجا با هوشیاری که صورت گرفت، جلوی این تحرکات گرفته شد.
 •  اسناد جدید از پرونده موسسه ثامن الحجج نشانگر آن است که این موسسه در سال 91 و 92 دو مبلغ 180 میلیون‌تومانی و 400 میلیون ‌تومانی را به حساب «م.م» مجری یک برنامه تلویزیونی واریز می‌کند و عنوانی که روبه‌روی این اعداد در توضیح دلیل وجه ذکر شده، یک کلمه است؛ هدیه.اما رقم هدیه‌ای که آقای «م.م» به‌عنوان هدیه دریافت کرده، در مقابل تسهیلات دریافتی او از ثامن‌الحجج تقریبا ناچیز است.«م.م» از مؤسسه ثامن‌الحجج یک وام دومیلیارد‌و 900 میلیون‌تومانی دریافت کرده که تنها 800 میلیون تومان آن را بازگردانده است . موسسه ثامن‌الحجج به مجری معروف دیگر تلویزیون «ا.ع» هم بی‌توجه نبوده و به حساب او هم 3 میلیارد تومان در قالب هزینه تبلیغات واریز کرده است!!.