سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه 351)

on . ارسال شده در وضعیت

وضعیت کشور:

 

 • امام خامنه‌ای در دیدار سفرا و مسئولان وزارت خارجه تصور حل مشکلات کشور با مذاکره یا رابطه با آمریکا را خطایی واضح خواندند وفرمودند: آمریکا با اصل نظام اسلامی مشکل اساسی و مبنایی دارد، ضمن اینکه کشورهای فراوانی در افریقا، آسیا و آمریکای لاتین هستند که با آمریکا رابطه دارند اما همچنان با مشکلات فراوان دست به گریبانند... آمریکایی‌ها به دنبال بازگشت به موقعیت و جایگاه خود در ایران قبل از انقلاب هستند و به کمتر از این هم راضی نخواهند شد.رهبر انقلاب با اشاره به بیان مکرر غیرقابل اعتماد بودن آمریکا از زبان مسئولان کشور افزودند: بنده از قدیم این نکته را خاطرنشان می‌کردم که روی حرف و حتی امضای آمریکایی‌ها نمی توان حساب کرد، بنابراین مذاکره با آمریکا هیچ فایده‌ای ندارد.
 •  رهبرمعظم انقلاب در دیدار سفرا و مسئولان وزارت خارجه فرمودند: مذاکرات با اروپایی‌ها قطع نشود اما نباید معطل بسته اروپایی ماند بلکه باید کارهای فراوان لازم در داخل کشور را دنبال کرد.ايشان افزودند:این سخنان رئیس جمهور در سفر اخیر به اروپا مبنی بر اینکه «اگر نفت ایران صادر نشود، نفت هیچ کشوری در منطقه صادر نخواهد شد» سخنانی مهم و حاکی از سیاست و رویکرد نظام است. وظیفه وزارت امور خارجه پیگیری جدی اینگونه مواضع رئیس جمهور است.
 •  سرلشکر سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در همایش شهدای همدان خطاب به ترامپ گفت: شأن رئیس جمهور ما نیست که جواب تو را بدهد. من به عنوان یک سرباز جواب تو را می دهم.شما چه کاری می توانستید بکنید که در طول این 20 سال نکردید؟ شما با ده‌ها دستگاه تانک و نفربر و صدها فروند هلیکوپرتهای پیشرفته آمدید به افغانستان و جنایتهایی را انجام دادید. شما بعد از 2001 تا 2018 با 110هزار سرباز چه غلطی کردید؟ امروز دارید به طالبان برای گفتگو التماس می کنید. یادتان رفته برای سربازانتان پوشک بزرگسال تهیه می کردید و امروز آمدید ما را تهدید می کنید؟ شما در جنگ 33روزه چه غلطی کردید؟ غیر از این است که شروط حزب الله برای پایان جنگ را پذیرفتید؟ ترامپ قمار باز! من خودم به تنهایی در مقابلت می ایستم. ما ملت، حوادث سختی را پشت سر گذاشته ایم.جنگ را شما شروع می کنید اما ما به پایان می رسانیم، بروید از پیشینیان خود بپرسید. پس ما را تهدید به کشتن نکنید. ما آماده هستیم در مقابلت بایستیم.هیچ شبی نیست که ما نخوابیم و به شما فکر نکنیم.آقای ترامپ، بپرسید از فرمانده وقت خودتان که چه کسی را به ایران فرستاد پیش من به عنوان سرباز، نه رئیس جمهور این کشور، که آیا می‌شود به ما مهلت بدهید و از نفوذتان استفاده کنید سربازان ما این چند ماه مورد حمله مجاهدین عراق قرار نگیرند تا ما از عراق خارج شویم.
 •  سرلشکر جعفری فرمانده سپاه تصريح كرد:روسای جمهور آمریکا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دنبال براندازی نظام بوده اند که البته تاکنون این آرزو را به گور برده اند.اینکه آمریکا اعلام می کند تا چند ماه آینده اجازه نمی دهد قطره ای نفت از ایران خارج شود، رفتاری کاملا خنده دار است؛ انگار نمی دانند تمام گلوگاه های جابجایی نفتی در اختیار ایران است و هر لحظه اراده کند، صدور نفت دنیا را می بندد.
 •  دبیرکل حزب‌الله الغالبون عراق گفت: پاسخ تهدیدات ترامپ علیه ایران را می‌دهیم.باید جواب خوبی‌های نظام اسلامی ایران را با ایستادگی خود بدهیم.گوش به فرمان رهبر ایران هستیم.آمریکا بخواهد با ایران بجنگد قطع یقین شکست خواهد خورد.تا ما زنده هستیم هیچ‌گاه آمریکا غلطی نمی‌تواند علیه جمهوری اسلامی ایران کند.
 •  کاخ سفید از ژست ترامپ برای گفت‌وگوی «بدون‌ پیش‌شرط» با ایران عقب‌نشینی كرد وسخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا گفت: اگر حکومت ایران رفتارش را به نحوی که ما مشخص کرده‌ایم! عوض کند، ایالات متحده آماده است برای برداشتن تحریم‌ها، برقراری روابط کامل دیپلماتیک و تجاری، دادن مجوز فناوری‌های پیشرفته به ایران و حمایت از پیوستن ایران به نظام اقتصاد بین‌الملل اقدام کند.
 •  وندي شرمن معاون سابق وزارت خارجه آمریکا با بيان اينكه ترامپ متوجه نیست که ایرانی‌ها «فرهنگ مقاومت» دارند، که عقب‌نشینی در برابر تهدیدات را تسلیم تلقی می‌کنند و تسلیم نمی‌شوند.گفت:روش دیپلماتیک ترامپ این است که با تهدید به دشمنان حمله کرده و سپس می‌گوید بیایید گفت‌‌وگو کنیم تا به توافق برسیم.ترامپ دوست دارد با توئیت‌هایش تیترهای رسانه‌ای بسازد و به دنبال شکوه و جلال موجود در نشست‌ها است، اما در خصوص ایران و کره شمالی هیچ نشانه‌ای مبنی بر پیشرفت کاری وجود نداشته است.
 •  فرمانده‌کل سپاه ، در پاسخ به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا که ادعای درخواست مذاکره بدون پیش شرط با ایران را کرده بود اعلام کرد: بدانید مردم ایران، دین و ایمان‌شان را با اسلام احیا شده توسط حضرت امام خمینی(ره) تقویت کرده‌اند و با ملت‌های سلطه‌پذیر تفاوت‌های فراوانی دارند و هرگز به مسئولین خود اجازه مذاکره و ملاقات با شیطان بزرگ را نمی‌دهند. شما این آرزو را به گور خواهید برد که مقامات جمهوری اسلامی ایران از شما درخواست ملاقات کنند یا اجازه ملاقات با شما را از ملت‌شان دریافت نمایند. هرگز چنین روزی را نخواهید دید.
 •  نشریه آمریکایی فارن‌پالیسی با اشاره به سخنان «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا و توئیت‌های اخیر او برای دعوت به براندازی نوشته است: حکومت ایران به آن اندازه‌ای که به نظر می‌رسد، شکننده نیست. براندازی در ایران، آرزوی ناکام‌مانده تمام دولت‌های آمریکا بوده است.در چهار دهه گذشته حکومت ایران توانش برای ماندن در قدرت در برابر تحریم‌ها را نشان داده است.اين نشريه نوشت: با آنکه در ماه‌های گذشته اعتراضاتی در ایران شکل گرفته‌اند... آنها را بایستی انعکاسی از نارضایتی‌های گسترده عمومی درباره اقتصاد، فساد و سوءمدیریت منابع دانست نه مخالفت‌های سازمان‌یافته با قابلیت براندازی.
 •   سخنگوی اقتصادی مجلس از طرح سؤال از رئیس‌جمهوردر مجلس خبر داد و گفت :عدم توانایی‌ دولت در کنترل قاچاق، علت استمرار تحریم‌های بانکی، علت کاهش مفرط بیکاری و رکود شدید اقتصادی در سال‌های اخیر، افزایش شتابان‌ ارز در کشور و نیزکاهش ارزش پولی کشور از محورهای سؤالات نمایندگان از رئیس‌جمهور است.گفتني است: پس از قانع نشدن درخواست کنندگان سوال از رئیس جمهور، گزارش کمیسیون اقتصادی به هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تقدیم شد.
 •  منابع خبري نوشتند: ترامپ در حالی ایران را تهدید به جنگ مي كندکه برای  فرار از رفتن به جنگ ویتنام ۵ بار از گواهی پزشکی استفاده کرده!
 •  رییس دیوان بین المللی دادگستری لاهه طی نامه‌ای رسمی خطاب به وزیر خارجه امریکا، ضمن اعلام زمان رسیدگی به شکایت دولت ایران در خصوص بازگشت یکجانبه تحریم‌ها دولت آمریکا، تاکید کرد: از هرگونه اقدام جدید، اجتناب کنید و شرایط را تغییر ندهید.
 •  سردار جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران طی دلنوشته ای هشدارگونه خطاب به رئیس جمهور تاکید کرد: حمایت های بی نظیر و گسترده دلسوزان انقلاب در هفته اخیر از جنابعالی، نباید مانع اقدامات انقلابی شما در کنترل قیمت ها و جلوگیری از افزایش سرسام آور قیمت ارز و سکه، در شرایط جنگ اقتصادی با دشمنان شود.
 • چرا با آن قهر و غضبی که در شما سراغ داریم و در رقابت های انتخاباتی و یا با مخالفین خود بعضا به کار می بردید، با نارسایی ها و سوءمدیریت های بخش اقتصادی دولت برخورد نمی کنید!؟
 • اتخاذ تصمیمات مهم در شرایط سخت امروز کشور برای مقابله با فشارهای اقتصادی دشمنان نیاز به عزم و اراده ای انقلابی و قاطعیت در برخورد با کم تحرکی و ضعف برخی مدیران دارد تا مردم به مدیریت همراه با تدبیر دولت شما امیدوار شوند.
 •  رییس تشریفات ریاست جمهوری گفت: طبع آقای روحانی گرم است. دمای هوا در محیط‌هایی که ایشان حضور دارند، بايدپایین باشد؛اما پوتین طبعی سرد دارد و دما بايد بالا باشد؛لذا همیشه با ایشان دچار مشکل هستیم.
 •  تعدادی از نمایندگان مجلس در نامه اي به رئیس قوه قضائیه درخصوص نگرانی برای تکرار اتفاقی مشابه با خاوری و احتمال فرار مدیران دو تابعیتی هشدار دادند.
 •  جمعی از دانشجویان و اعضای تشکل‌های دانشجویی در اعتراض به بازرسی ماموران آژانس از دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور و همچنین بازدید احتمالی این بازرسان از دانشگاه شهیدبهشتی تجمع كردند.
 •   معاون امنیتی وزیر کشورتا كيدكرد:عقبه گروه‌های تروریستی در برخی کشورهای همسایه است و ما به مسئولین این کشورها اعلام کرده‌ایم که خودشان با این تروریست‌ها برخورد کنند و اگر آنها این کار را انجام ندهند، ما برای تامین امنیت کشورمان ناچار خواهیم بود مقرهای تروریست‌ها در جدار مرز را مورد هدف قرار بدهیم.
 •  اساتید حوزه علمیه قم در بيانيه اي اعلام داشتند: طیب نیا(وزیر سابق اقتصاد) را ممنوع الخروج کنید و نگذارید به سفر حج برود؛ او باید بابت امضایFATF  به مردم پاسخ بدهد.
 •  رویترز به نقل از برخی مقام های عربی مدعی شد که ترامپ رئیس جمهور آمریکا به همراه چند کشور عربی در پی این است که «ناتوی عربی» را برای مقابله با نفوذ ایران در منطقه دوباره احیا کند.این ائتلاف شامل کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس مثل عربستان، امارات، قطر، بحرین، عمان، کویت، و دو کشور اردن و مصر است.
 •  اژه ای معاون اول قوه قضائیه در نشست دانشجویی تصريح كرد: در مورد پرونده برادر رئیس جمهور و برادر معاون اول، قوه قضاییه و قاضی ملاحظه نکرده که برادر رئیس جمهور است پرونده تشکیل داده و وقتی دیده اتهام متوجه اوست برای او قرار وثیقه صادر کرده! و الان نیز ادامه می‌دهد.وي افزود:مهدی هاشمی موقعیت و جایگاهی داشت، هر چیزی در بازرسی کشور و وزارت بود اطلاع پیدا می‌کرد.
 •  شهرام جزایری در یک محموله قاچاق انسان بازداشت شد.این محموله خروجی، بار عدس بود که هنگام کنترل محموله ها توسط ماموران گمرک کشف شده.وی همراه با چند نفر از تبعه افغانی قصد داشت با مخفی شدن در داخل یک کامیون به صورت قاچاقی از مرز ایران به سمت ترکیه خارج شود که توسط دستگاه «ایکس ری» شناسایی و دستگیر شد.جزایری بر اساس محکومیت قبلی ممنوع الخروج بوده است.
 •  سرپرست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: نام و ایثار شهید حججی وارد کتاب درسی پایه دوازدهم شده است.
 •  سردار حزنی مسئول قرارگاه محرومیت زدایی سپاه در مراسم اولین مرحله تحویل 8000 سری جهیزیه در مشهد گفت: سپاه در کارهای عمرانی 3 هزار و 782 پروژه در استان خراسان رضوی و  5 هزار و 556 پروژه  غیر عمرانی انجام شده است. تاکنون سپاه 16000 جهیزیه با کمک های کمیته امداد ، موسسه حضرت رقیه تهیه کرده است.سپاه 54 هزار و 368 سری جهیزیه را از ابتدای طرح های محرومیت زدایی تهیه و توزیع کرده است.همه اقلام تهیه شده در جهیزیه ها ایرانی است و این حمایت از کالاهای ایرانی را نشان می دهد.
 •  مدیرکل مسکن کمیته امداد امام خمینی(ره) اعلام كرد:امسال ۳۰ هزار واحد مسکونی برای خانوار تحت حمایت ساخته یا خریداری می‌شود.تا پایان سال جاری چهار هزار مسکن دیگر به خانوارهای زلزله‌زده کمیته امداد اعطا می شود.

وضعیت شهرستان ها:

 •  سرباز وظیفه محمدحسین فنایی در حین کنترل نوار مرزی در درگیری با اشرار در محدوده مرزی میل ۱۷ گروهان مرزی لار در هنگ مرزی زاهدان به شهادت رسید.همچنين در درگیری بسیجیان طرح امنیت منطقه کورین زاهدان با اشرار مسلح، بسیجیان، علیرضا شه بخش و پرویز شه بخش به شهادت رسیدند.
 •  در حمله اشرار و تروریست های ضد انقلاب و وابسته به استکبار جهانی به پاسگاه مرزی قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه واقع در روستای دری منطقه مریوان در استان کردستان و متعاقباً انفجار زاغه مهمات، تعداد 11 تن از رزمندگان اسلام به شهادت رسیدند. در این درگیری تعدادی از تروریستها به هلاکت رسیدند و تعدادی نیز زخمی و متواری شدند.
 •  اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام مصوب کردند که اقلیت‌های دینی با همان قانون سال ۱۳۷۵ بتوانند در انتخابات شورای شهر شرکت کنند.با این مصوبه، سپنتا نیکنام عضو زرتشتی شورای شهر یزد که موقتاً از حضور در این شورا منع شده بود،‌ می‌تواند در نشست‌ها حضور یابد.
 •  با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و وزیر بهداشت؛بیمارستان 96 تختخوابی شهید ستاری قرچک به عنوان هدیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ورامین به بهره‌برداری رسید.بر اساس تفاهمنامه بین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و وزارت بهداشت 10 بیمارستان در مناطق محروم کشور با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام ساخته می‌شود.
 •  يك منبع خبري از «اختلاط زن و مرد» در سواحل شنای رودسر و سکوت متولیان امر خبر داد ونوشت: سرپرست فرمانداری رودسر پاسخ نمی‌دهد.سرپرست اداره کل امور اجتماعی استانداری گیلان در اين زمينه سکوت کرده است

وضعیت جهان:

 • پارلمان رژیم صهیونیستی در رای‌گیری نهایی، لایحه تبعیض‌آمیز و نژادپرستانه‌«کشور یهود» را تصویب و به قانون تبدیل کرد.این لایحه تمام سرزمین فلسطین را کشوری فقط برای صهیونیست‌ها اعلام کرده و فلسطینیان را از تمام حقوق شهروندی و انسانی محروم می‌کند.
 •  ترامپ اعلام كرد :آماده ام تا علیه 500 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی از چین تعرفه اعمال کنم.اگر روابط میان مسکو و واشنگتن بهبود نیابد من بدترین دشمنی خواهم بود که پوتین تاکنون داشته است گفتني است براساس آخرین نظرسنجی انجام شده، اکثر مردم چین با توجه به جنگ تجاری که آمریکا علیه این کشور آغاز کرده است، آماده‌اند، خرید کالاهای آمریکایی را تحریم کنند.
 •  نشریه «آتلانتیک» در گزارشی درباره توانمندی‌های موشکی حزب‌الله لبنان،با اشاره به اينكه «گنبد آهنین» در برابر «موج موشکی حزب‌الله» ذوب می‌شود نوشت: این گروه در سال‌های اخیر به موشک‌هایی با دقت به مراتب بیش از سال ۲۰۰۶ مجهز شده و می‌تواند با موجی از این موشک‌ها گنبد آهنین رژیم صهیونیستی را بی‌اثر کند.
 •  موشک‌های بالستیک یمن به زودی به امارات خواهد رسید.سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن اعلام كرد:شرکت‌ها و سرمایه گذارهای خارجی منافع خود را از امارات خارج کنند چرا که مورد تهدید پهپادهای ما قرار خواهند داشت و موشک‌های بالستیک ما نیز به زودی به آنجا خواهند رسید.ساحل غربی به باتلاقی برای متجاوزان تبدیل شده است که توانایی خارج شدن از آن را ندارند.
 •  نشریه انگلیسی دیلی میل با انتشار گزارشی مستند از بیش از ۸۰۰ عملیات ترور سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) در دهه گذشته خبر داد.
 •  عربستان اعلام کرد که عبور نفتکش‌های خود از تنگه باب المندب را به صورت موقت متوقف می‌کند. وزیر انرژی عربستان اعلام كرد: تلاشهایی در حال انجام است تا نفتکش عربستانی که هدف قرار گرفته شده است به یکی از بنادر سعودی منتقل شود.شرکت نفتی آرامکوی عربستان نیز طی بیانیه ای اعلام کرد که گروه انصارالله دو نفتکش را در دریای سرخ هدف قرار داده که هر کدام از این نفتکش ها حامل 2 میلیون بشکه نفت خام بوده اند.
 •  رئیس کمیته عالی انقلاب یمن گفت: نیروی هوایی یمن به زودی وارد نبرد با متجاوزان سعودی ـ آمریکایی می شود.

وضعیت قرمز:

 •  شاخص‌های نگران‌کننده جمعیتی، توسط رییس اداره جمعیت وزارت بهداشت اعلام شد.تعداد موالید هر سال ۴۰ تا ۵۰ هزار کمتر می‌شود. سن ازدواج جوانان حدود ۲۷ سال است و معمولاً ۵ سال بعد از ازدواج، فرزند می‌آورند (اولین فرزند معمولاً در حدود ۳۲ سالگی!) رشد ۲۵ درصدی طلاق از ۸۹ تا ۹۵ (حدود ۴ درصد در هر سال) رشد ۸ درصدی طلاق در ۹۵ تا ۹۶  در نتیجه ادامه روند فعلی، تا سال ۱۴۲۰، پانزده درصد جمعیت کشور سالمند می‌شوند.
 •  ابتکارمعاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در سخنان تاسف برانگيزي گفت: دولت شیوه‌نامه‌ای را برای ورود زنان به ورزشگاه تصویب کرد.وي افزود:موضوع حضور زنان درست و یا غلط تبدیل به مطالبه جوانان شده است.دولت شیوه‌نامه‌ای را در این زمینه‌ تصویب کرد تا فضاهای استادیوم‌هایی که مشکل دارند، اصلاح شود. البته بانوان برای دیدن برخی ورزش‌ها مطالبه‌ای ندارند. مثل کشتی، اما برای برخی ورزش‌ها مانند والیبال مطالبات زیادی وجود دارد. به نظر ما هم باید یک مقداری  تحمل‌مان را بالا ببریم!!
 •  محمودگبرلو منتقد سینما و تلویزیون و مجری اسبق برنامه «هفت» تصريح كرد: صداوسیما روزی آرمان‌خواه انقلاب بود و امروز دلخوش سلبریتی‌ها! صداوسیما از مخاطبش فاصله گرفته است.من فقط قهقهه بیش از اندازه سلبریتی‌ها را می‌شنوم.چرا شومن‌های تلویزیونی که وارکننده الگوهای خارجی هستند؛ تعیین‌کننده‌اند؟!رسانه ملی هم کار «جم» را تکرار می‌کند.
 •  ‏بااجرای مخفیانه سند ۲۰۳۰ توسط دولت روحانی؛ آغاز پروژه به اصطلاح لغو ‎حجاب اجبارى برای اتباع بیگانه به بهانه گسترش گردشگری در ایران به طور رسمی کلید خورد تا به مرور در کل کشور اجرا شود!وشرکت کنندگان خارجی المپیاد جهانی زیست شناسی ۲۰۱۸ بدون حجاب و پوشش اسلامی در سالن امتحان حاضر شدند
 •  پس از تاکید رهبرمعظم انقلاب بر عدم تصویب لوایحی همچون کنوانسیون پالرمو در مجلس  عراقچي معاون وزیر امور خارجه دوباره بر تصویب لایحه پالرمو تاکید کرد وخواستار تصويب آن توسط مجلس شد که اصرار وی از سوی اعضای کمیسیون قضايي رد شد.
 •  روزنامه جوان با اشاره به اينكه باغ تالارهای عروسی حاشیه تهران ؛ جاهایی است که هنوز انقلاب پایش به آن نرسیده است نوشت: بزرگراه فتح، احمدآباد مستوفی، شهریار و خیابان‌های فرعی‌اش با باغ‌های خلوتی که در میان آن‌ها جا خوش کرده‌اند، حالا به ظرفیت اقتصادی قوی و جدید تبدیل شده‌اند. اینجا منطقه خودمختاری است که انگار قوانین خاص خودش را دارد و هیچ گشتی از آنجا عبور نمی‌کند تا بفهمد باغستان‌های این منطقه با ساختمان‌های مجللی که در آن‌ها برپا شده، محل برگزاری مراسم‌های جشن و پایکوبی هستند؛ جشن‌هایی از جنس مهمانی‌های مختلط شبانه به همراه گروه‌های ارکسر زنده و شاید هر چیزی که برگزارکنندگان این مراسم‌ها اراده کنند.
 •  در یک اقدام غیرمتعارف، ظریف و مجموعه وزارت خارجه پس از دیدار با رهبری با حضور در دفتر حسن مصطفوی  با وي هم دیدار کردند!
 •  خسروی رئیس اتحادیه املاک با بيان اينكه ۴۰۰ پزشک در تهران داریم که همزمان با کار طبابت، مجوز بنگاه معاملات املاک دارند. گفت: همچنین بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ تن از بنگاهداران مسکن روحانی هستند و همزمان با تلبُس به لباس روحانیت در صنف خرید و فروش املاک نیز مشغول فعالیت هستند.۳۵۰ نفر از مشاوران املاک پایتخت بانوان هستند.
 •  حجه الاسلام اژه ای معاون اول قوه‌قضائیه در حاشیه جلسه مسئولان عالی قضایی خبر داد:در خصوص پرونده ثبت سفارش به ویژه خودرو تاکنون پنج نفر از مدیر و احیانا همکاران فعلی و چند ماه قبل وزارت صنعت ، معدن و تجارت دستگیر شدند که چهار نفر در بازداشت هستند.یکی از دستگیر شدگان مدیرکل سازمان توسعه تجارت و دیگری معاون وی است و یک نفر هم طراح این سامانه است که اخیراً منفصل شده بود.
 •  حسین راغفر اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا گفت: همین تصویب بازار ارز ثانویه  نشان دهنده این موضوع است که برخی در بانک مرکزی و مجلس به دنبال ثابت نگه داشتن دلار ۹ هزار تومانی هستند چون منافع آنها در این بازار است‌.از این بازار سود می بردند!
 •  جواد کریمی قدوسی نماینده مشهدتصريح كرد:در لیست ۱۰۰ نفره افراد ۲ تابعیتی نام تعدادی از مدیران سازمان حفاظت محیط زیست ذکر شده که یا دارای گرین کارت آمریکا هستند و یا تابعیت آمریکا و یکی دیگر از کشورها را دارند.«کاووس سید امامی» که در زندان خودکشی کرد، بزرگترین جاسوس بود که در زمان خانم ابتکار در مناطق کویری حدود ۵۰۰ دوربین نصب کرد و با استفاده از این دوربین ها ترددهای سپاه در مناطق خاص را رصد می کرد.جاسوسان دیگری هم تحت پوشش بررسی آثار جلبلک ها در اقلیم ایران، از اسکله ها و تاسیسات دریایی سپاه در مناطق دریایی جاسوسی می‌کرد.
 •  «پروفسور کرمی» فوق تخصص مهندسی ژنتیک هشدار داد:هدف بیوتروریسم آرایشی کشتن نیست، بلکه به دنبال ناباروری دختران و پسران هستند.این پروژه روی جوانان ۱۳ تا ۲۵ سال با عنوان کنترل جمعیت در حال اجرا است.همچنین پروژه 2030 نیز جزء ابرپروژه‌ها است و با خواندن  سند 2030 متوجه می‌شوید که سازمان ملل چه نقشه‌ای برای ایران کشیده است، این سند در هر جای دنیا که اجرایی شده آزار جنسی و فساد اخلاقی را به دنبال داشته است و متأسفانه بسیاری از افراد فقط 17 بند آن را خوانده‌اند و از سندهای پشتیبان آن  اطلاعی ندارند، در واقع این سند در تمام زندگی  فرد دخالت می‌کند.
 •  در ادامه ی برنامه ی نفوذ فرهنگی، اخیرا کتابی از یک نویسنده ی اسرائیلی؛ که تمام باورهای دینی و مقدسات بشر را نتیجه ی اوهام می خواند، با مجوز وزارت ارشاد دولت روحانی، توسط چند انتشارات بدسابقه، چاپ و در کتابفروشی های سراسر کشور توزیع شده است.تبلیغات فراوان مجازی برای این کتاب الحادی، بعضا آن را به چاپ سیزدهم نیز رسانده است.
 •  پاداش اعضای هیئت مدیره شرکت بيمه پاسارگاد برای سال مالی منتهی به 96 حدود 7,100 میلیون ریال به صورت ناخالص تعیین شد.
 •  يك منبع آگاه خبر داد: در حالی که صنعت دارو در حالت اغما به سر می‌برد و نظام سلامت از کمبود بودجه در حال ورشکستگی است، وزارت بهداشت همچنان در یک حوزه غیر تخصصی و غیر مرتبط به عنوان بزرگترین سهام‌دار پالایشگاه اصفهان در حال فعالیت اقتصادی است.
 •  در حالی که مجلس دستگاه‌های اجرایی را از به کارگیری بازنشستگان منع کرده است، به تازگی رئیس کل گمرک «بهمن ریاضی» را سرپرست حراست گمرک ایران کرد.
 •  رئیس سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق هشدار داد: ضرر و زیان واحدهای تولیدی و صنعتی از قطع برق دو بخش آشکار و پنهان دارد. اما یک قاعده کلی در دنیا برای محاسبه خسارت اقتصادی ناشی از قطع برق وجود دارد که بر مبنای آن می‌توان گفت که با وقوع خاموشی بین 100 تا 150 برابر هزینه برق تولیدی خسارت به اقتصاد وارد می‌شود.مگرآنکه واحدهای صنعتی برنامه تولید خود را با جدول زمانبندی خاموشی‌ها در یک ساعت مشخص هماهنگ کرده باشند.
 •  نام سلطان واردات خودرو هم در لیست متخلفان وزارت صنعت دیده می‌شود.شرکت آ، نماینده رسمی یک برند مشهور و محبوب کره‌ای در بازار ایران، یکی از شرکت‌هایی است که نامش در فهرست 19صفحه‌ای وزارت صنعت دیده می‌شود. این شرکت 988 دستگاه خودرو را به این طریق ثبت سفارش و با موفقیت وارد کشور کرده است.صاحبان این شرکت یکی از خانواده‌های مشهور واردکننده هستند که به جز این شرکت صاحب دو شرکت دیگر خودرویی نیز هستند که نمایندگان رسمی دو برند کره‌ای و چینی محسوب می‌شوند. این خانواده که از بزرگ‌ترین واردکنندگان دو قلم کالای دیگر به کشور هستند، لقب «سلطان واردات خودرو»ی ایران را نیز یدک می‌کشند.
 •  رسايي نماينده سابق مجلس در مطلبي خبر داد: دو دختر ودو پسر وهمسر ولي الله سیف (رئيس سابق بانك مركزي)چند ماهی است که در استرالیا اقامت گرفته اند.خانواده کدام مسئولین دیگر در خارج کشور اقامت کرده اند؟ شناسايي آنها سخت نيست؛ هست؟
 •  بدنبال تصویب قانون جدید منع بکارگیری بازنشستگان که توسط مجلس انجام شد، استانداران آذربایجان شرقی ، اصفهان،ایلام؛بوشهر ، تهران، فارس، مرکزی، هرمزگان، یزد، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان ، سمنان، قم، همدان و سیستان و بلوچستان باید برکنار شوند.
 •   رئیس کمیسیون طلا و جواهر گفت:بیش از ۲۱۵ تن طلا درقالب سکه و انواع مصنوعات آن در خانه‌ها انباشت شده است.۱۵ تن از این حجم طلا سکه‌های پیش فروش شده است.وي افزود:در نوبت اول واگذاری سکه ها حدود ۱.۵ میلیون سکه به متقاضیان واگذار شد که برخلاف انتظار برای ورود این تعداد سکه به بازار، این کالاها به منازل منتقل شده است.
 •  تعدادی از مدیران ارشد بانک صادرات، در سالهای گذشته موفق به دریافت وام‌های خاص شده‌اند به‌گونه‌ای که علاوه بر مبالغ قابل‌توجه تسهیلات مذکور، سود و اقساط پرداختی نیز با ویژگی‌های متفاوتی نسبت به وام‌های پرداختی به سایر اقشار همراه است. طبق این بررسی‌ها، علی حاجی پور معاون فعلی شعب و بازاریابی بانک صادرات و امیر یوسفیان معاون اعتبارات این بانک طی مهروموم‌های اخیر موفق به دریافت چندین تسهیلاتی شده‌اند که رقم آن بیش از ۱۰۰ میلیون تومان با سود ۱ درصد و مدت‌زمان پرداخت ۱۸۰ ماه یعنی ۱۵ سال است.همچنین این ۲ مسئول مهم بانک صادرات که دولت جمهوری اسلامی ایران دومین سهامدار بزرگ آن پس از شرکت‌های سرمایه‌گذاری مربوط به سهام عدالت است، در حالی موفق به اخذ مصوبه دریافت این تسهیلات دقیقاً در یک روز یکسان شده‌اند که در سال ۹۵ نیز مجموعاً ۱۰۰ میلیون تومان دیگر با سود ۱۰ درصد و با اقساط ۱۸۰ ماهه دریافت کرده‌اند که این تسهیلات نیز دقیقاً در یک روز برای هر دو مسئول، تصویب‌شده است. پیش از این نیز و در اوایل دولت یازدهم، دو مسئول مذکور هرکدام ۶۵ میلیون تومان وام تسهیلات دریافت کرده بودند که مدت بازپرداخت آن برای علی حاجی پور ۳۰۰ ماه یعنی ۲۵ سال و برای امیر یوسفیان ۲۸۹ ماه یعنی ۲۴ سال تعیین‌شده است!.
 •  عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون قضایی مجلس با بيان اينكه دولت پیگیر تصویب لوایح چهارگانه « FATF» در مجلس است گفت: استدلال دولتی‌ها این است اگر این لوایح ظرف 2 ماه آینده در مجلس مصوب نشود در لیست سیاه این قراردادهای بین‌المللی قرار می‌گیریم.دولتی‌ها اعلام کرده‌اند اگر لوایح چهارگانه مصوب نشود بانک‌های کشور در ماه‌های آینده برای گردش‌های مالی خارجی خود با مشکل مواجه می‌شوند. برخی از اعضای فراکسیون امید(اصلاح‌طلبان) مجلس نیز به دنبال تصویب این لوایح در مجلس هستند.وي تاكيد كرد: قطعاٌ با عدم تصویب لوایح چهارگانه در مجلس وضعیت از این بدتر نمی‌شود.
 •  اقتصادآنلاین با اشاره به افزایش ۳ هزار تومانی دلار با فشار ۲ صراف رانتخوارنوشت: ۲ صراف بزرگ که هر کدام بیش از چند صرافی دارند و صرافی‌های معتمد بانک مرکزی بوده و با افراد ذی‌نفوذ در بانک مرکزی و نهادهای مختلف در کشور مرتبط هستند، عامل افزایش چند روز اخیر قیمت دلار هستند.این 2 صراف که از دو خانواده قدرتمند هستند، در 3 ماه گذشته با حمایت برخی افراد خاص و پرداخت هدایای مختلف به مدیران شرکت‌های پتروشیمی و معدنی، دلار و درهم آنها را در دوبی خریداری کرده و برای خود انحصار ایجاد کرده‌اند.به طوری که گفته می‌شود هم اکنون بیش از 90 درصد درهم و دلار صادرات غیر نفتی در اختیار این دو صراف است.
 •  نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه در مجلس در جلسه علنی مجلس گفت: وزیر راه و شهرسازی برای ۱۰ سال آینده ریل وارد کرده است آن هم ریل‌های کهنه بدون اصالت و شناسنامه و فرسوده که از چین آمده است. ما می‌خواهیم بدانیم که چرا این وزارتخانه به جای دلار و روپیه ریل وارد کرده است.