سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه 352)

on . ارسال شده در وضعیت

وضعیت کشور:

 • اخیرا جمعی از فعالان فرهنگی خارج از کشور با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند که در خلال آن یکی از حضار، دغدغه و نگرانی علاقمندان به انقلاب در آن سوی مرزها را از آینده بیان کرد. امام خامنه ای در پاسخ به نگرانی این شخص گفتند:نسبت به اوضاع ما اصلا نگران نباشند، هیچکس هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، مطمئن باشند، هیچ تردیدی در این جهت وجود ندارد؛ این را به همه بگویید.
 •  امام  خامنه ای در دیدار اقشار مختلف مردم فرمودند:آحاد مردم مشکلات معیشتی امروز را احساس می‌کنند. یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند و این گرانی مواد غذایی و مسکن و... روی مردم فشار می‌آورد.وقتی قیمت ریال این‌جور پایین می‌آید، آن کارمند روزمزد است که برایش چیزی نمی‌ماند.
 •  مقام معظم رهبری فرمودند:نامه‌ی اخیر به رئیس قوه‌ی قضائیه، یک گام مهم مثبتی برای مقابله با فساد و مفسد اقتصادی است. مفسدباید مجازات شود.وقتی با فساد و مفسد مقابله صورت گیرد، جیغ‌ودادهایی بلند می‌شود.بعضی افراطی حرف می‌زنند و می‌گویند همه فاسدند و از تعبیر فساد سیستمی استفاده میکنند؛ این‌جوری نیست. درست است فساد کمش هم زیاد است. اما افراط و تفریط در همه‌ی زمینه‌ها غلط است.
 •  امام خامنه ای فرمودند: آمریکایی‌ها اخیراً درباره‌ی ما هم بی‌شرمانه حرف می‌زنند. غیر از تحریم دو چیز دیگر را مطرح می‌کنند: یکی مسئله‌ی جنگ و یکی مذاکره. شبح جنگ را مطرح می‌کنند تا ترسوها را بترسانند.در مسئله‌ی مذاکره هم یک بازی پیش‌پاافتاده می‌کنند. یکی می‌گوید مذاکره با پیش‌شرط یکی می‌گوید مذاکره بدون پیش‌شرط.دو کلمه در این باره به مردم بگویم: جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد.این خلاصه‌ی حرف بود که همه‌ی مردم ایران بدانند.
 •  رهبر انقلاب فرمودند: برخی به اسم اینکه طرفدار ضعفا هستیم و می خواهیم اوضاع را درست کنیم، خودشان ملتفت نیستند اما عملاً در چارچوب نقشه دشمن حرف می زنند و اقدام می کنند. آنها که می گویند دولت باید برکنار شود در نقشه دشمن نقش آفرین هستند. دولت باید سرکار بماند و با قدرت، وظایف خود را در حل مشکلات انجام دهد.... دشمن بعد از شکست در جبهه‌های مختلف، متمرکز شده روی اقتصاد.بنده بگویم در این جبهه هم دشمن شکست خواهد خورد.
 •  رئیس قوه قضائیه در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به جنگ اقتصادی دشمنان علیه ملت ایران و انجام برخی جرائم از سوی عده‌ای از اخلال گران و مفسدان اقتصادی در این شرایط همسو با اهداف دشمنان، درخواست کرد اجازه اقدامات ویژه در برخورد قاطع و سریع در چارچوب قانون مجازات اخلال گران در نظام اقتصادی کشور و قانون مجازات اسلامی داده شود. در این نامه پیشنهاد شده است که هرگونه تعلیق و تخفیف مجازات اخلال گران و مفسدان اقتصادی ممنوع باشد.رهبرمعظم انقلاب اسلامی با این پیشنهاد موافقت و تأکید کردند: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد و در مورد اتقان احکام دادگاهها دقت لازم توصیه شود.
 •  مجلس خبرگان رهبری در مطالبه بهبود اوضاع اقتصادی کشور و حل مشکلات معیشتی مردم از سران قوا در بیانیه ای مهم اعلام داشت:آنچه که شرایط نامناسب اقتصادی را ایجاد نموده است، مدیریت ضعیف اقتصادی و عدم باورمندی به اقتصاد مقاومتی و خط نفوذ دشمن و فساد و اخلال اقتصادی و گره زدن منافع ملی و گشایش اقتصادی به بیگانگان است...آقای رئیس جمهور و تیم اقتصادی و مدیران ارشد مالی و پولی و دیگر قوا، باید پاسخگوی اوضاع نابه‌سامان اقتصادی پیش آمده باشند...دیگر برای مردم قابل تحمل نیست به طور مکرر خبر اختلاس‌های کلان و فرار غارتگران بیت المال و تاراج سرمایه‌های مردم را بشنوند.
 •  آیت الله مکارم شیرازی با صدور بیانیه ای, ضمن اشاره به گلایه های مردم از وضعیت اقتصادی؛ خواستار رسیدگی دولت به وضعیت معیشتی و مقابله با فساد شده است.
 •  آیت‌الله نوری همدانی تصریح کرد: با اخلالگران اقتصادی به عنوان خائن برخورد شود.خیلی از مشکلات معیشتی ربطی به تحریم ندارد، با مدیریت صحیح و نظارت بر بازار و قیمت‌ها حل می‌شود.
 •   ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس گفت: در حال جمع آوری امضا برای طرحی هستیم که به موجب آن تمامی مسوولان طراز اول کشور تا سطح استانداران و همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی تا دو سال بعد از اتمام مسئولیت ممنوع الخروج می شوند تا قوه قضاییه عملکرد آنان را رسیدگی کند.استعفا یا برکناری هم ممنوع‌الخروجی را رفع نمی‌کند.
 •  سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه محورهای سوال از رئیس جمهور مشخص شد.گفت:عدم موفقیت دولت در کنترل قاچاق کالا و ارز٬ استمرار تحریم‌های بانک های بزرگ در دوران برجام و حال٬ عدم موفقیت در کاهش آمار بیکاری٬ رکود اقتصادی شدید در بخش های مختلف و کاهش ارز در کشور٬ 5 محور اصلی سوال از رئیس جمهور را تشکیل می‌دهد.
 •  رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: قانونی برای برخورد با رانت‌خواران وجود ندارد، چون هر رانتی، ممکن است تخلف باشد، اما جرم نیست، بر همین اساس، در طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقصادی، رانت‌خواری را مصداق جرم تعیین کرده‌ایم.یکی از شرح وظایف سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی , رسیدگی به پرونده‌های بالاتر از 5 میلیارد تومان است.طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی شامل 43 ماده است و هنوز به قانون تبدیل نشده و در کمیسیون قضایی مجلس آن را تصویب کرده‌ایم.
 •  به منظورتحکیم و توسعه روابط و گسترش مناسبات، چند سند همکاری میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه امضا شد 1- واگذاری پنج هزار هکتار از اراضی کشاورزی 2- واگذاری معدن فسفات الشرقیه3 - واگذاری هزار هکتار زمین برای احداث مخازن و پایانه‌های نفت و گاز4- واگذاری پروانه اپراتور تلفن همراه.
 •  رئیس دیوان محاسبات اعلام کرد:با نظارت پیشگیرانه دیوان در بخش ریالی ۱۳‌هزار میلیارد تومان و بخش ارزی ۴ میلیارد دلار شناسایی و وارد خزانه شده است.
 •  کویت آسمان خود را روی هواپیمای ایرانی بست!و اجازه عبور پرواز ایران‌ایر از مبدا جده به فرودگاه امام(ره) را از آسمان خود نداد!
 •  نماینده  «کهگیلویه و بویر احمد» در صحن علنی مجلس تاکید کرد: عده ای با حرف هایشان به ترامپ کمک می کنند.ضمن احترام به آقای مطهری می گویم، اگر چنانچه پدر بزرگوارتان در قید حیات بود یقینا از شما برائت می جست.
 •  نمایندگان مجلس, سوال علی مطهری از وزیر دادگستری درباره حصر موسوی و کروبی را وارد ندانستند و از پاسخ‌های وزیر قانع شدند.
 •  تازه‌ترین گزارش ماهانه اداره آمار آمریکا که در سایت رسمی آن منتشر شد، حاکی است که آمریکا طی نیمه اول سال ۲۰۱۸ حدود ۶۰ میلیون دلار صادرات به ایران داشته که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته ۵۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
 •  «سردار غیب پرور»، رئیس سازمان بسیج مستضعفین اعلام کرد:در شرایطی که مردم تحت فشارگرانی هستند عده ای دست به احتکار مایحتاج مردم زده اند و مایحتاج آنها را انبار کرده اند که بسیج در جهت شناسایی احتکارگران اقدام کرده است.به تمام رده ها ی بسیج در کشور ابلاغ کرده ایم و به شبکه اطلاعاتی بسیج مردمی ابلاغ می کنیم که در جهت شناسایی انبارهای محتکران اقدام کنند.احتکارگران از اشراف شبکه اطلاعاتی مردم به خوبی اطلاع دارند و با هماهنگی که با دستگاه قضایی شده است برخورد قاطعی با آنها خواهد شد.
 •  دولت آبادی دادستان تهران ازبازداشت ۶۵ نفر و ممنوع‌الخروجی ۱۰۶ نفر از متهمان در پروند‌ه تلفن همراه و ارز خبر داد.
 •  نماینده کلیمیان در مجلس تاکید کرد:حصول منافع از مذاکره با آمریکا در بهترین حالت ساده‌اندیشی است.امید بستن نه تنها به آمریکا بلکه به اروپا درواقع اتلاف وقت مردم ایران و دورتر کردن و به تأخیر انداختن استقلال اقتصادی است.
 •  براساس جدیدترین رتبه‌بندی پایگاه آی اس آی, ایران با ۵۰۸۹ مقاله, رتبه چهارم جهان را دارد.
 •  مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت :طرحی در مجلس از سوی تعدادی از نمایندگان در حال تدوین است که براساس آن سازوکاری فراهم می‌شود که به برخی کالاهای اساسی نظیر گوشت، مرغ، روغن و برنج یارانه اختصاص یابد.
 •  «شعبانی» معاون عملیات قرارگاه ثارالله گفت:۱۳نفر از دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر بازار, با سرویس اطلاعات امارات درارتباط بودند.
 •  ضرغامی با اشاره به برنامه گفتگوی تلویزیونی رئیس جمهور گفت: حداقل انتظار عمومی این بود که رئیس جمهور به دلیل افزایش بی سابقه بهای ارز و گرانی شدید در بازار، از مردم عذرخواهی کند.
 •  آمریکا برای اولین بار در سال‌های گذشته بیش از ۵ ماه است که هیچ ناو هواپیمابری در خلیج فارس مستقر ندارد و حضور دریایی خود در منطقه را به استقرار ناوشکن‌ها و کشتی‌های موشک‌انداز محدود کرده است.
 •  سردار اشتری از مأمور پلیس مرزبانی که موفق به شناسایی و دستگیری شهرام جزایری شده بود تقدیر کرد.شهرام جزایری در آخرین تلاش برای رهایی، به این مأمور پیشنهاد واریز یک میلیارد تومان در همان لحظه را می‌دهد اما این مأمور پلیس مرزبانی با رد این درخواست، او را تحویل مراجع قضایی می‌دهد.
 •  کرباسچی به جرم تبلیغ علیه نظام و توهین به شهدای مدافع حرم در دادگاه انقلاب اسلامی اصفهان محاکمه و به یک سال حبس تعزیری محكوم شد.حکم صادره با اعتراض وکیل وی مواجه شد و پس از بررسی این پرونده در دادگاه تجدیدنظر, حکم قطعی صادر و برای اجرا ابلاغ شد.دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی سال گذشته در حاشیه مراسمی در اصفهان اظهاراتی توهین آمیز نسبت به شهدای مدافعان حرم داشت که با اعتراضات وسيع مردمی در سراسر كشور مواجه شد و دستگاه قضا به این موضوع ورود کرد.
 •  شبکه فاکس نیوز در گزارشی مدعی شد که نیروهای ایران در مانور نظامی هفته گذشته خود در خلیج‌فارس یک موشک فاتح 110 برای تمرین بستن تنگه هرمز شلیک کرده‌اند و مقامات آمریکایی می‌گویند که این موشک از بندر جاسک در جنوب ایران شلیک شده و حدود 100 مایل را بر فراز تنگه هرمز پیش از آنکه در یک بیابان در خاک ایران به زمین بیفتد، طی کرده است.مقام‌های نظامی آمریکا معتقدند که همزمانی این آزمایش با آغاز بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران می‌تواند پیامی از سوی تهران برای واشنگتن تلقی شود.
 •  اندیشکده صهیونیستی با افشای اینکه پیشنهاد مذاکره ترامپ با هدف اختلاف افکنی در داخل ایران ارائه شد اعلام کرد: رئیس جمهور آمریکا تمایلی برای برگزاری نشست بدون پیش شرط با «روحانی» همتای ایرانی خود ندارد و اعلام تعجب برانگیز تمایل به گفت‌‌وگو با رئیس جمهور ایران، بخشی از برنامه تنظیم شده حدود یک سال قبل «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا قبل از حضور مجدد در بدنه دولت این کشور بود.
 •  معاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: افراد و شرکت های بخش خصوصی که از اعمال و رفتارهای آمریکا طی چند دهه گذشته متضرر شدند یکسری دعاوی را در دادگاه های ایران مطرح کردند و آرایی هم به نفع این افراد حقیقی و حقوقی صادر شد که تا امروز حجم خسارت ها به بیش از 110 میلیارد دلار رسیده است.
 •  خبرگزاری تایم نوشت: تهدیدهای ترامپ علیه ایران ممکن است به دلایل زیر نتیجه عکس داشته باشد و باید احتیاط به خرج داد: ایران برخلاف برخی دولت ها با افزایش نارضایتی های مردمی فلج نمی شود؛ سپاه مدافع نظام است و به آیت الله خامنه ای اعتقاد راسخ دارد. ملت ایران نیز مردمی پرافتخارند که احساس می کنند در برجام مورد خیانت آمریکا مواجه شده اند. ایران از امتیازات مهمی برخوردار است. تسلط ایران بر تنگه هرمز می تواند بهای نفت را تحت تاثیر قرار دهد. ایران دارای نیروهای نظامی قابل توجه در خارج از مرزهای خود است که در جنگهای نیابتی به این کشور امکان می دهد حیات آمریکا را به گونه ای متفاوت تحت فشار قرار دهد. ایران در زمینه حملات سایبری دارای سابقه است.
 •  بدنبال موضعگیری حیدرالعبادی نخست وزیر عراق که ضمن ابراز ناراحتی از تحریم های آمریکا علیه ایران، اعلام کرده بود که بخاطر منافع ملی عراق از این تحریم ها تبعیت می کنم, گروه های مختلف سیاسی و مردمی عراق, به وی اعتراض کردند.جریانهای : حشدالشعبی, سپاه بدر, نجباء , صابرین, کتائب , جریان صدر, طلاب حوزه علمیه نجف, مفتیان اهل سنت عراق و آحاد مردم عراق, بصورت جداگانه نسبت به این موضعگیری اعتراض کرده و العبادی را وادار به عقب نشینی کرده و وی در شورای امنیت ملی عراق, بر افزایش روابط دوستانه با ایران تاکید نمود.
 •  سخنگوی وزارت خارجه پاکستان از ادامه همکاری اقتصادی ایران و پاکستان علی رغم تحریم‌های آمریکا خبر داد و اعلام کرد: پاکستان به عنوان یک دولت دارای حاکمیت، این حق را دارد تا منافع مشروع اقتصادی و تجاری خود را با احترام به رژیم حقوقی بین المللی پیگیری کند.با توجه به اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران، اسلام آباد «پیگیری منافع قانونی اقتصادی و تجاری» با ایران را حق خود می‌داند.

وضعیت شهرستان ها:

 • آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی امام جمعه مشهددر واکنش به برخی زمزمه های برای مذاکره با امریکا گفت: دلار سه هزار تومانی را ۱۰ هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟ وی افزود: سایت‌شان را خاموش کردند و خودروی ۳۰ میلیون تومانی را ۵۰ میلیون کردند.
 •  سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از کشف 6 هزار تن میلگرد احتکار شده در یک انبار بزرگ یکی از کارخانه های تولید میلگرد در تبریز و همچنین 5 هزار جفت لاستیک خودرو در شهرستان ملکان خبر داد.
 •  اداره کل اطلاعات آذربایجان غربی, دو باند قاچاق ارز و طلا به همراه دو باند جعل اسکناس‌های خارجی (دلار، یورو، لیر و دینار عراقی) و ضرب سکه ‌های تقلبی را در سطح استان های آذربایجان غربی، تهران و برخی از استان های عمقی کشور شناسایی و برخورد کردند.
 •  دادستان قزوین از بازداشت مدیر کل سابق تربیت بدنی استان قزوین و معاون پیشین وی به اتهام اختلاس خبر داد.
 •  مدرک دانشگاهی شهردار کرج باطل شد .کمیته تخصصی دانشگاه مربوطه، کپی بودن مطالب و موضوع پایان‌نامه را تأیید کرده است.
 •  شهردار و ۷ کارمند شهرداری زابل به جرم فساد مالی دستگیر شدند.
 •  فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی از شناسایی یک انبار احتکار میلگرد به میزان ۵۰ هزار تن در شهرستان زرندیه خبر داد.

وضعیت جهان:

 • از ابتدای راهپیمایی‌های بازگشت تاکنون 167 شهروند فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده و حدود 18 هزار نفر نیز زخمی شدند.
 •  به دستور ترامپ وزرای دادگستری و کشور ترکیه که نقش کلیدی در دستگیری و بازداشت کشیش « اندرو برانسون» داشته اند، تحریم می شوند. اموال این افراد مسدود و معامله با آنها هم ممنوع شده است.وزیر خارجه و دفاع ترکیه در واکنش به تصمیم آمریکا برای تحریم وزیر کشور و دادگستری ترکیه، اعلام کردند که از تحریم‌ها ترسی ندارند و آنها را پاسخ خواهند داد.
 •  مقامات یکی از شهرداری‌های بلژیک به یک دختر مسلمان بلژیکی گفته‌اند که در صورت کنار گذاشتن حجاب، به وی اجازه کارآموزی می دهند؛ وی اما این پیشنهاد را قبول نکرده و گفته که حجابش در اولویت است.
 •  فعالان وگروه های سیاسی عربستان فراخوانی برای قیام مردمی دراین کشور دادند و از رژیم آل سعودخواستند قدرت را به طور مسالمت آمیز واگذار کند وکشور را به سوی سرنوشت نامعلومی سوق ندهد.
 •  وزیر اطلاع‌رسانی و سخنگوی دولت نجات ملی یمن به آمریکا و رژیم صهیونیستی درباره هر گونه ماجراجویی بی‌پروا که قصد ضربه زدن به حاکمیت یمن بر آب‌های سرزمینی داشته باشد، هشدار داد و تصریح کرد که پاسخ نیروی دریایی یمن «دردناک و سخت» خواهد بود.
 •  سی.‌ان.‌ان خبر داد: کره شمالی پیشنهادهای مکرر آمریکا برای خلع سلاح اتمی را رد و آغاز این اقدام را به لغو تحریم‌ها و امضای معاهده صلح بین دو کشور منوط کرده است.
 •  وزارت علوم و تحقیقات ژاپن در تازه‌ترین اقدامات خود ورود دختران به دانشگاه را کاهش داده است تا آنها برای ازدواج و فرزندآوری ترغیب شوند.
 •  نیویورک‌تایمز از عامل ترور دانشمند موشکی سوریه پرده برداشت ونوشت: خودروی حامل دکتر «عزیز اسیر»، مدیر پژوهش‌های علمی در شهر «مصیاف» استان «حماه» شنبه گذشته هدف یک انفجار مهیب قرار گرفت و وی به همراه راننده‌اش، براثر این انفجار، جان خود را از دست داد.هواپیماهای رژیم صهیونیستی قبلاً در چند نوبت، مرکز پژوهش‌های علمی مصیاف را هدف قرار داده بودند.
 •  ده‌ها هزار نفر از مردم «اوکیناوا» ژاپن خواستار خروج کامل نظامیان آمریکایی‌ از این جزیره شدند
 •  گروه‌های مقاومت فلسطینی در واکنش به حملات هوایی رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف در غزه، بیش از ۱۰۰ فروند راکت به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین شلیک کردند.گنبد آهنین فقط ۱۵ فروند را هدف قرار داد.
 •  ایدی کوهین روزنامه نگار رژیم صهیونیستی در توئیتر نوشت: خلبان های اماراتی در چارچوب آموزش و تمرین با جنگنده اف 35 در بمباران غزه مشارکت کردند.
 •  گروهی از متخصصان سازمان ملل در گزارشی اعلام کردند:گروه تروریستی داعش همچنان حدود ۳۰ هزار نیرو در عراق و سوریه در اختیار دارد و شبکه جهانی این گروه در حال گسترش است، همچنانکه گروه القاعده نیز قوی‌تر از قبل برقرار مانده است.

وضعیت قرمز:

 • رئیس دفتر رئیس‌جمهورگفت:دولت عذرخواهی از مردم را هیچ بد نمی داند بلکه افتخار هم می‌کند.اما باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند!!
 •  رستمیان نماینده موافق استیضاح ربیعی در صحن علنی مجلس گفت:یکی از فرستاده‌های آقای بندپی(رئیس سازمان بهزیستی کشور) به بنده گفتند ۵۰۰ میلیون تومان به شما می‌دهیم تا دهنم قرص باشد و حرفی نزنم، به بنده گفتند ۲۰ میلیون تومان را به خیریه بده و ۴۸۰ میلیون تومان را خودت بردار تا به اسم خیریه باشد. زمانی که به این سر نخ پی بردم به استان لرستان رفتم خیریه‌هایی که کمک های زیادی گرفته بودند رسیدگی کردم و به رئیس مجلس نیز کتبا گزارش دادم و به معاون وزیر اطلاعات نیز گزارش دادم.زمانی که وارد شدم مشاهده کردم آقای بندپی تنها۲۰ میلیون  پول را به خیریه‌ها داده است و بقیه آن را خودش برداشته و از محل خرید ویلچر و کمک به ایتام خرج  کرده و ماشین شاسی بلند خریده است. وی افزود:آقای ربیعی!! شما باید با قضایای آقای بندپی برخورد می‌کردید. شما حتی سر خود را به نشانه تاسف تکان ندادید و گفتید این اتفاق‌ها می‌افتد.آقای بندپی در دو نوبت در استان لرستان حضور پیدا کرد. آقای وزیر این پول‌ها از کجا می‌آیند. ۹۰۰ میلیون تومان صرف هزینه همایش و مهمانی شاهانه آقای بندپی شد.آیا کارگری که برایش اشک می‌ریزید می‌تواند یک قلم از غذاهای سفره رنگین آقای بندپی را بخورد؟!! گفتنی است: بعد از عزل آقای ربیعی از وزارت کار، آقای بندپی با حفظ سمت، طی حکم رئیس جمهور، به سرپرستی وزارت کار منصوب گردید!!
 •  شنیده شده یکی از مدیران دولتی تلاش می کند با دریافت سهمی از واردات هزاران میلیارد تومانی سیگار مارلبرو، مقدمات این طرح را فراهم و مجوز واردات این سیگار را برای شرکت «پیشگامان پخش آرمان گستر» اخذ کند.
 •  اسامی ده نفر از خریداران عمده سکه که حدود ۱۷۰ هزار قطعه سکه پیش خرید کرده اند منتشر شد.در صدر این لیست, جوانی 32 ساله به نام «سهیل.ش» قرار دارد که بیش از ۳۸ هزار عدد سکه خریداری کرده است یعنی رقمی حدود ۵۵ میلیارد تومان.رتبه دوم ۲۷ هزار قطعه سکه رتبه سوم ۲۴ هزار قطعه سکه , نفر چهارم ۱۵ هزار قطعه, نفر پنجم ۱۲ هزار قطعه سکه, ششمی ۱۲ هزار سکه , هفتمی۱۱ هزار و پانصد قطعه , هشتمی و نهمی بیش از ۱۱ هزار قطعه سکه  و نفر آخر این لیست, بیشتر از ۱۰هزار قطعه سکه خریداری کرده اند.
 •   سخنگوی سازمان تعزیزات گفت: برخی از مدیران دریافت کننده ارز دولتی، ممنوع الخروج شدند .مدیران ۱۱ شرکت ۷۷۸ میلیون دلار ارز دولتی گرفته اند تا گوشت وارد کنند، اما نکرده اند.
 •  یک محموله سلاح و مهمات نیمه سنگین جنگی متعلق به گروه های معاند نظام توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) کشف شد.مقادیر زیادی مهمات جنگی به همراه سلاح های مربوطه شامل 2 قبضه سلاح نیمه سنگین ضدهوایی و متعلقات، 2 لول یدکی، هفت هزار و 400 گلوله ضدهوایی، 23 راکت 73 میلیمتری، 15 جعبه و یک هزار و 160 نوار ضدهوایی به همراه سه دستگاه موتورسیکلت که 2 دستگاه آن ویژه تردد در مناطق سخت گذر است، کشف و توقیف شد.
 •  تعدادی از نمایندگان مجلس, همزمان با عدم امضای سوال اقتصادیِ مجلس از روحانی، از رئیس جمهور خواسته‌اند که از اظهارنظرهای قهرمانانه و محکم سرداران و مقامات کشوری و لشکری علیه آمریکا, جلوگیری کند!
 •  منابع خبری فاش ساختند: وعده استخدام همسر یکی از نمایندگان باعث شد تا وی که موافق استیضاح وزیر کاربود به مخالف استیضاح تبدیل شده واستیضاح قبلی وزیر کار در اسفند گذشته با اختلاف یک رای به تصویب نرسد.گفتنی است اخیرا وزیر کار دوباره استیضاح و از کار برکنار شد.
 •  عضو هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان، خبر داد:‌ بیشترین شکایت دولت از نمایندگان مجلس در دولت حسن روحانی صورت گرفته است.این درحالی است که رئیس جمهور بارها در محافل و سخنرانی‌های خود از استقبال اظهارات منتقدان گفت و حتی در جایی هم اصطلاح «بوسیدن دست منتقدان» را بکار برد.
 •  معاون اول قوه قضائیه خبر داد:عراقچی، برادر زاده ی معاون وزیر خارجه که معاون ارزی بانك مركزی بود، به همراه كارمند یكی از معاونین رییس‌جمهور و ۴ نفر از دلالان ارزی كه فعالیت غیر مجاز داشتند، بازداشت شد.
 •  ۲۴ نفر از «افراد خاص» علی رغم ممنوعیت براساس دستور العمل و شیوه نامه استخدامی وزیر نفت به شرکت نفت به صورت قرارداد مدت معین استخدام شدند.این در حالی ست که ۱۳۰ نفر از افراد دیگری که در این شرکت مشغول کار بوده‌اند و در زمره لیست «خاص» نبوده‌اند، هنوز بلاتکلیف هستند.
 •  منابع خبری با انتشار عکسی از فرم پذیرش بیمار در مرکز چشم پزشکی وزیر بهداشت روحانی، نوشتند این مرکز ریال را به رسمیت نمی شناسد و پول هزینه بیماران را با دلار می گیرد!
 •  در اوج توطئه های آمریکا علیه ایران، علی مطهری در مطلبی ؛ ضمن حمله به سیاست های دفاعی جمهوری اسلامی؛ به تطهیر ترامپ پرداخت !همچنین همزمان با برخورد قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی، محمود صادقی نماینده ی تهران، مجددا با حمله به قضات و رئیس قوه قضائیه از تریبون مجلس, عملا از مفسدان اقتصادی حمایت کرد.
 •  سخنگوی قوه قضائیه تاکید کرد:برای مقابله با سودجویان در هفته های گذشته در قوه قضائیه چند بازپرس ویژه اختصاص پیدا کرد و دادستان تهران با نظارت مستمر شبانه روزی پیگیر رسیدگی به این پرونده هاست.تاکنون ۶۷ مجرم دستگیر شده اند . این در حالی است که بیش از ۱۰۰ نفر از افراد صاحب سمت ممنوع الخروج شده اند.وی افزود:ناگزیر بودیم اجازه ای از مقام معظم رهبری برای این سرعت و دقت داشته باشیم.
 •  استانداری تهران اعلام کرد که ۹ عضو پنجمین دوره شوراهای شهر در استان تهران به جرم ارتشاء و تبانی درمعاملات شهرداری دستگیر و ۶ نفر به اتهام جعل مدرک تحصیلی وکارت پایان خدمت سلب عضویت شدند.
 •  برخی منابع آگاه اعلام کردند: «خ . ر » نماینده مجلس است که از سال ۹۴ تاکنون طرح سؤال از وزرای اقتصاد وقت، درباره سامانه جامع مالیاتی را در دستور کار خود قرار داده است. گفته میشود این طرح سوالات مکرر تنها برای پاکسازی پرونده فرار مالیاتی یک شرکت فولادی است که در شهر دیگری قرار دارد ؛ شرکتی فولادی که سهامداران اصلی اش را اقوام این نماینده مجلس تشکیل می‌دهند.یک شرکت خرید و فروش محصولات فولادی با مدیریت « ح. ح »  وبا عضویت  « م . ر» در هیات مدیره ( که خواهر نماینده مذکور است) ،  در سال ۱۳۹۰ در یکی از شهرهای کشور تأسیس شده و میزان فرار مالیاتی آن تقریباً ۳۰۰۰ برابر مبلغ اظهار نامه آن بوده است.
 •  واردات از چین در دولت دوازدهم نسبت به دولت یازدهم ۲۱ درصد و نسبت به دولتهای نهم و دهم ۱۷۰ درصد بیشتر شده است. به عبارتی واردات از چین در دولت دوم روحانی نسبت به دولتهای نهم و دهم , نزدیک 3 برابر شده است.
 •  حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهوری خبر داد:لایحه پیشنهادی «خط مشی، نحوه اداره و نظارت بر سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران» در کمیسیون فرهنگی دولت به تصویب رسیده و در دستور کار دولت و مجلس  قرار خواهد گرفت.
 •   شورای شهر تهران از مقبره ملک المتکلمین بازدید کردند! این در حالی است که وی مسلمان نبوده بلکه بابی و از پیروان صبح ازل بوده است!
 •  کریمی،عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افشا کرد: شرکت المهدی با خودداری از عرضه محصولات به بورس، تولیدات خود را با دو برابر قیمت در بازار می‌فروشد که این سبب ایجاد رانت بزرگی در این حوزه شده است.رسیدگی به این موضوع در دستور کار مجلس شورای اسلامی و تعزیرات حکومتی کشور قرار دارد تا از هرگونه فساد و رانت اقتصادی به صورت جدی جلوگیری شود.
 •  رئیس دبیرخانه مشارکت‌های مردمی بهزیستی تاکید کرد:جمع آوری کمک توسط هنرپیشگان و فوتبالیست ها و اعلام حساب شخصی‌شان تخلف است و باید در مقابل بهزیستی پاسخگو باشند.برخی‌ها شوی تبلیغاتی راه می‌اندازند، پول‌ها در حساب‌شان مانده و سودهای چندصد میلیاردی حرام به جیب می‌زنند و به نظر می‌رسد نظام بانکی باید با آنها برخورد کرده و حساب‌شان را مسدود کند.
 •  در یک اقدام ضد ارزشی در ایستگاه‌های مختلف مترو تهران تبلیغ سایت شرط بندی (قمار بازی) بصورت وسیع صورت گرفته است.
 •  گشت تعزیرات مقدار زیادی مواد اولیه و ملزومات تولید کفش اعم از چسب، زیره، بند و پاشنه را در انباری که متعلق به یکی از دریافت کنندگان ارز دولتی است، در منطقه کهریزک کشف کرد.به گفته یکی از تولیدکنندگان، تنها با مواد اولیه این انبار می‌توان تولید کفش یک سال کشور را تأمین کرد.
 •  رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور ازکشف حدود ۲ کیلوموادمخدر از حجاج ایرانی خبر داد.
 •  مدیر سازمان اداری و استخدامی اعلام کرد: ۱۶۰۰ دستگاه اجرایی اطلاعات حقوق و مزایا را افشا نکرد‌ه‌اند .وی گفت: میزان حقوق مدیران دولتی بعد از تکمیل و ثبت اطلاعات مربوط به حقوق در سامانه جامع سازمان افشاء می‌شود وفقط 400 دستگاه اطلاعات دادند.
 •  یک انبار بزرگ داروهای تاریخ مصرف گذشته در کرج کشف شد.بر اساس اطلاعات، این انبار متعلق به دختران وزیر سابق صنعت، آقای نعمت زاده بوده است.