سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه 354)

on . ارسال شده در وضعیت

وضعیت کشور:

 • امام خامنه‌ای در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت با تأکید بر اینکه دشمن به دلیل برخی ضعف‌ها و خلأهای اقتصادی، بر موضوع اقتصاد کشور متمرکز شده است، فرمودند:حجم و کیفیت فعالیت و عملکرد مسئولان اقتصادی کشور باید به‌گونه ای باشد که شب و روز نشناسند و محور فعالیت‌ها هم سیاست‌های اقتصادمقاومتی باشد که اساس آن تکیه بر تولید داخلی است.
 •  رهبر معظم انقلاب فرمودند: ارتباط و ادامه مذاکره با اروپا ایراد ندارد، اما باید ضمن ادامه این کار از آنها درباره مسائلی نظیر برجام و یا اقتصاد قطع امید کنید. رفتار اروپا در مسائلی نظیر برجام و تحریم‌ها مناسب نبود. باید با نگاه شک‌آلود به وعده‌های آنها، از روند مسائل مراقبت جدی کرد. برجام وسیله‌ای برای حفظ منافع ملی است اما برجام هدف نیست بلکه وسیله است و طبعاً اگر به نتیجه برسیم که با این وسیله، حفظ منافع ملی امکان پذیر نیست آن را کنار می‌گذاریم. هر گونه مذاکره با آمریکایی‌ها منتفی است. نتیجه مذاکره با مسئولان قبلی آمریکا که حداقل ظاهرساز بودند اینگونه شد، حالا با مسئولان وقیح و هتاک فعلی که شمشیر را برای ایرانی‌ها از رو بسته‌اند چه مذاکره‌ای داریم؟ بنابراین مذاکره‌ای در هیچ سطحی با آمریکایی‌ها صورت نخواهد گرفت.
 •  امام خامنه ای در ديدار اعضاي خبرگان رهبري با ايشان، با تأکید بر اینکه ویروس بدبینی نسبت به دولت، مجلس، قوه قضاییه و نهادهای انقلابی، بد است،در عین حال، انتقاد خیرخواهانه را برای اصلاح امور لازم دانستند و گفتند: گاهی اوقات انتقاد باید عمومی باشد و نباید همیشه در گوشی باشد اما اینکه بگونه ای صحبت کنیم که بندِ دلِ شنونده پاره شود و همه چیز را از دست رفته تلقی کند، کار صحیحی نیست. ایشان افزودند: بنده خودم اهل انتقادم و اهل مسامحه در برخورد با مشکلات و دستگاههای مسئول نیستم، اما تأکید دارم که نحوه گفتن و نحوه اقدام کردن نباید به گونه ای باشد که مردم دچار بیماری بدبینی شوند.رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: دعوا کردن راه اصلاح نیست، همچنانکه ایجاد تشکیلات و کار موازی با دولت نیز به صلاح و موفق نخواهد بود و تجربه ثابت کرده است کار باید به وسیله مسئولان آن، در مجاری قانونی انجام بگیرد.
 •  فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان و مسئولان قرارگاه پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با تأکید بر اینکه از لحاظ محاسبات سیاسی احتمال وقوع جنگ نظامی وجود ندارد، افزودند: در عین حال، نیروهای مسلح باید با هوشیاری و با مدیریت کارآمد و چابک، توانایی‌های انسانی و تجهیزاتی خود را روز به روز ارتقاء دهند و بدانند هر گامی که در جهت تقویت آمادگی‌های نیروهای مسلح برداشته شود، یک عبادت و حسنه در نزد پروردگار متعال است.
 •  آیت الله نوری همدانی با بيان اينكه ضعف مدیریت بزرگترین مشکل است اظهار داشت:هیچ اشرافی بر قیمت ها نیست.بنده خودم خرید شخصی را انجام میدهم و می بینم که هر روز یک قیمت بر اجناس است.اینجور نیست که فقط گزارش بگیرم، خودم به درون بازار می‌روم،  مردم می آیند و گله می کنند.امروز مردم ما از نظر معیشتی در وضعیت نامناسب هستند؛ قشر ضعیف جامعه از زندگی روزانه خود درمانده شده اند، چرا مسئولین اقدام عاجل نمی کنند؟ چرا با مفسدان و محتکران برخورد جدی نمیشود؟
 •  آیت الله نوری همدانی نسبت به پیگیری FATF در مجلس هشدار داد وتاکید کرد:شنیده ایم که دوباره قراراست قرارداد FATF رابه مجلس بفرستند.دراین زمینه بایدبسیار هوشیار باشید وبدانید مانظامی سلطه پذیر نیستیم.
 •  آیت الله سبحانی تصریح کرد: منابر ما باید تقویت کننده عقاید و احکام و مباحث اخلاقی باشد. البته در کنار این مسایل باید مباحث سیاسی و فرهنگی روز و لزوم تقویت نظام اسلامی در برابر شیطنت و توطئه های دشمنان در منابر مورد توجه باشد. آنچه ضرورت دارد این که منابر ما باید سازنده و راهگشا باشد و زمینه دوری مردم از بداخلاقی ها ، بی عفتی ها و بی تقوایی ها را فراهم کند.
 •  دهقان نایب رئیس فراکسیون ولایی تصريح كرد:آقای لاریجانی تقاضا کرده اند بر ارجاع سوال از رئیس جمهور به قوه قضائیه اصرار نشود، زیرا این امر موجب بی ثباتی دولت و آشفتگی کشور می شود .لذا با وجود اینکه طبق قانون این سوال باید به قوه قضائیه ارسال شود، نمایندگان از احضار مجدد صرف نظر کردند.
 •  استاد رحیم‌پور ازغدی گفت: فضاسازی اخیر کاری رسانه‌ای بود که از تهران هدایت می‌شد. وی افزود: امام حرف‌هایی را زده که من اصلا جرأت نمی‌کنم بگویم! امام می‌گوید افعی‌های خوش خط و خال حوزه! چه کسی جرأت می‌کند این حرف‌ها را بزند؟ خوب شد من این حرف را نزدم، وگرنه می‌گفتند فلانی گفته در حوزه افعی داریم.آنجا بحث عدالتخواهی بود؛ اینکه مسئولان فاسد باید مجازات شوند، ده‌ها پلاکارد بود که هیچ‌کدام از این پلاکاردها را هیچ‌کس نشان نداد، البته من فهمیدم که این فضاسازی برای چه بوده، یک کار رسانه‌ای بود که از تهران هم هدایت می‌شد و در قم اجرا شد.
 •  حجه الاسلام سیدحمید روحانی، با اشاره به شعار تجمع طلاب در قم تاكيد كرد: اخلاقی ترین وارزشمندترین شعار این تجمع ،شعار «ای آنکه مذاکره شعارت، استخر فرح در انتظارت» بود که به کسانی که در قدرت هستند و در برج عاج نشسته اند و قدرت مستشان کرده است، نهیب زد و هشداری بسیار اخلاقی و عظیم داد که حواستان باشد که شما نیز روزی از دنیا می روید. شما از مرحوم هاشمی رفسنجانی بالاتر نیستید که با آن دبدبه و کبکبه، عزرائیل جانش را در استخر گرفت؛ پس به خود آیید و حواستان باشد که همیشه در این جایگاه قرار ندارید.
 •  آیت‌الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در پنجمین اجلاس این مجلس تصريح كرد:نقشه شوم دشمنان و بلندگوهای آنان در کشور این است که نابه ‌سامانی ‌های اقتصادی را به گردن رهبر انقلاب بیاندازند.طوری تبلیغ می‌کنند که انگار رهبری، در همه امور اجرایی کشور، «فعال مایشاء» هستند و دولت، مجلس و قوه قضائیه کاره‌ای نیستند.رهبری بیشترین اختیارات را به دستگاه‌ها داده‌اند و بیشترین پیگیری‌ها را هم داشته‌اند. وی افزود: رئیس دستگاه قضا در برخورد با مفاسد اقتصادی آفتابه دزدها را رها كنندوبه سراغ دانه‌درشت‌ها بروید.مردم ناراضی هستند و حق هم دارند.
 •  فرمانده نیروی انتظامی تاكيد كرد:ناجا بر اساس وظیفه ذاتی و قانونی با هر نوع هنجارشکنی برخورد می‌کند.بر همین اساس با بی‌حجابی در خودرو برخورد شده و به مالک خودرو تذکر داده می‌شود و در صورت تکرار دوباره خودرو توقیف خواهد شد.
 •  حاجی نماینده مردم شاهین شهر در صحن علنی مجلس خطاب به لاریجانی گفت: شما که در جلسات شورای هماهنگی اقتصادی قوا شرکت می‌کنید، بگویید که راه حل مشکلات اقصادی چیست؟مشکلات مردم افزایش یافته مردم در حالت بی اطلاعی هستند، رئیس جمهور هم با مردم صحبت نمی‌کند، انگار با مردم قهر است! نمایندگان در حوزه انتخابیه‌شان نمی‌توانند جواب مردم را بدهند. چکار کنیم؟ داد بزنیم، گریه کنیم یا استعفا بدهیم؟ حداقل به جای دو هفته تعطیلی مجلس، یک هفته تعطیل کنید و یک هفته دیگر در جلسات غیرعلنی از وزرا دعوت کنید تا مشکلات طرح شوند و مورد بررسی قرار گیرد.
 •  وزیر اطلاعات با تائید جاسوسی وزیر اسرائیلی برای ایران گفت:بخش ضد جاسوسی وزارت اطلاعات از قوی‌ترین بخش‌های وزارت خانه و قوی‌ترین بخش در دنیاست، چنانکه در کابینه یکی از دشمنانمان ما جاسوس داشتیم. در همین زمینه روزنامه تایمز آف‌ اسرائیل نوشت: این اولین تأیید روابط با وزیر انرژی اسبق اسرائیل «گونن سیگو» است که در ماه مه دستگیر و از گینه به اسرائیل مسترد شد.
 •  اژه ای، سخنگوی قوه قضائیه گفت:تقاضای من از مردم این است که افراد آلوده به فساد را به ما معرفی کنند، البته این کار باید مستند باشد و هر شایعه‌ای را به ما منتقل نکنند.کسانی که اطلاع رسانی صحیحی در جهت معرفی مفسدین به ضابطین یا به قوه قضاییه داشته باشند، حتما از آنها حمایت می شود و اگر بخواهند که مشخصات آنها محفوظ بماند، حتما نام آنها و مشخصات آنها محفوظ خواهد بود و برای آنها مشکلی پیش نخواهد آمد.
 •  پوتين رئیس‌جمهور روسیه، در ديدار خود با رهبر معظم انقلاب مسئله برجام را محور بعدی مذاکرات دوجانبه با رئیس‌جمهور ایران خواند و با ابراز تأسف از پایبند نبودن برخی طرفهای مقابل ایران در برجام به تعهدات‌شان، گفت: آمریکایی‌ها با اقدامات نابجا شرایط را خراب کرده‌اند‌ و اروپایی‌ها نیز به دلیل وابستگی به آمریکا در عمل تابع آنها هستند، اگرچه اعلام می‌کنند به دنبال راههایی برای حفظ برجام نیز هستند.
 •  جان کری وزیر امور خارجه پیشین آمریکا با انتقاد از اقدام رییس جمهور این کشور برای خروج از بر جام گفت‌ که دونالد ترامپ ثابت کرد که بی اعتمادی ایرانی‌ها به آمریکا درست بوده است.وی افزود: هدف نهایی ترامپ براندازی رژیم جمهوری اسلامی است نه مذاکره.
 •  بسیج دانشجویی ۴۰ دانشگاه‌ کشور در نامه‌ای به نمایندگان مجلس، اقدام صورت‌گرفته نمایندگان مجلسی که از طرح شفافیت آرا در برابر مردم اعلام حمایت کردند ولی در روز رأی‌گیری به آن رأی منفی دادند‌، را فریب مردم دانستند.گفتنی است: بیش از 150 نفر از نمایندگان مجلس، طرح شفافیت آراء را امضاء کردند ولی هنگام رای گیری، این طرح فقط 56 رای موافق کسب کرد!
 •  سرلشگر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت:حمله اخیر موشکی سپاه به مقر تجمع تروریست‌ ها در عراق، بیانگر قدرت اطلاعاتی و موشکی نیروهای مسلح است. ما صبر می‌کنیم، اتمام حجت می‌کنیم، پیغام و تذکر می‌دهیم؛ اما اگر توطئه‌ها ادامه پیدا کند، چاره‌ای جز برخورد نیست؛ چرا که بر اساس منشور ملل متحد، این حق طبیعی هر ملت و کشوری است که در برابر دشمن از خود دفاع کند.ما صبر نمی‌کنیم که ناامنی به داخل خانه‌های مردم ما بیاید.
 •  هاجر چنارانی، نماینده نیشابور در مجلس ایران، در نطق میان‌دستور خود گفت: «ایران جنگ‌زده، طاعون‌زده، سیل‌زده یا ورشکسته نیست. بلکه خیانت‌زده است. جمعی خیانت می‌کنند و خائن هستند.»
 •  سردار غیب‌پروررئیس سازمان بسیج تصريح كرد:۲ نامه به رییس جمهور در خصوص مسائل اقتصادی نوشتم و‌‌ پاراف هم شده اما متاسفانه روی آن اقدام نشده است.ما منتظریم تا ستاد اقتصادی از ما بخواهد تا برنامه هایمان را ارایه دهیم.ادعای حل همه مشکلات اقتصادی را نداریم، بلکه می‌خواهیم بگوییم با روش‌های جهادی می‌توان کارها را انجام داد.
 •  فیش حقوقی نمایندگان مجلس از شهریور ماه منتشر می‌شود . طبق مصوبه مجلس قرار شده که مجلس نیز به سامانه متمرکز فیش حقوق و دستمزد کارکنان بپیوندد.
 •  ابوترابی، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور از طرح «الزام مالکان برای اجاره دادن خانه های خالی» خبر داد وگفت: براساس این طرح صاحبان منازل مسکونی‌خالی باید ظرف یک ماه خانه‌های خالی خود را اجاره دهند و درصورت خودداری، دادستان به نیابت از مالکان با متقاضیان قرارداد منعقد کرده و خانه را اجاره می دهد
 •  معاون پیشین فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی اعتراف كرد: کسانی که فکر می‌کنند نظام ایران در آستانه سقوط است، در حال خوش‌خیالی هستند.
 •  شکایت شجریان از صدا و سیما رد شد.وکیل محمدرضا شجریان گفت:دادگاه شکایت مبنی بر پخش بدون مجوز آثار را در صدا و سیما رد کرده و گفته انتشار این آثار در رسانه ملی موجب شهرت شجریان شده است.
 •  فتاح رئیس کمیته امداداعلام كرد: 11 میلیون نفر از مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و نیازمندان سراسر کشور از این ماه سبد کالا دریافت می کنند.
 •  دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد:بیش از ۲۰۰ دانشمند ایرانی در سطح دانشمندان برتر جهان هستند و این نشان از شکوفایی استعداد ملی کشور در پرتوی انقلاب اسلامی دارد.امروز ۱۸ دانشگاه کشورمان در رده‌های بالای جهانی هستند.
 •  با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ارسال ۲ هزار جهیزیه اهدایی رهبر معظم انقلاب به زوجین مناطق محروم کشور آغاز شد. در مرحله اول ۳۰۰ جهیزیه برای زوجین مناطق محروم ارسال شد و مابقی جهیزیه‌ها طی یک ماه آینده به این مناطق ارسال می‌شود.
 •  بررسی بودجه عمومی دولت نشان می‌دهد، در ۴ ماهه امسال درآمد نفت نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۰ درصد رشد کرده است.

وضعیت شهرستان ها:

 •  استاندار خراسان رضوی گفت: تخریب مشهد با سفارش سعودی ها و از روزنامه انگلیسی گاردین آغاز شد. عده ای نیز در داخل کشور بلندگوی دشمن در این زمینه شده اند. دشمن تلاش می کند در آستانه اربعین حسینی به سیاه نمایی پرداخته و رابطه بین ایران و عراق و مردم دو کشور را تیره کند.
 •  معاون و جانشین دادستان عمومی و انقلاب زاهدان خبر داد: مدیر پشتیبانی اموردام سیستان و بلوچستان به اتهام تخلفات مالی به ویژه در معاملات دولتی بازداشت شد.
 •  حکم اعدام سه نفر از اشرار مسلح ضدانقلاب کرد که با انجام اقدامات نظامی و تروریستی در غرب کشور موجبات ناامنی و داغدار شدن برخی خانواده‌ها را فراهم آورده بودند، اجرا شد. از جمله اقدامات زانیار و لقمان مرادی ترور و شهادت ۴ نفر از شهروندان با هدف ایجاد تفرقه و اختلافات مذهبی، با هدایت و دستور مستقیم سرویس اطلاعاتی بیگانه بوده است.فعالیت به نفع گروهک تروریستی تجزیه طلب، عزیمت به همراه تیم تروریستی با هدف انجام بمب‌گذاری و اقدامات خرابکارانه و ترور شهروندان کُرد در روز قدس سال گذشته، درگیری مسلحانه با نیروهای نظامی در ۲ تیرماه ۱۳۹۶ از جمله اقدامات رامین حسین پناهی، فرد تروریست دیگر بوده است.
 •  تعداد ۱.۵ میلیون بسته پوشک بچه از سه انبار در استان البرز کشف شد.صاحب این پوشک‌ها از سال گذشته این پوشک‌ها را با ارز ۳۸۰۰ تومانی به کشور وارد و تاکنون احتکار کرده بود.
 • جوان منتقدي که اخیرا علی مطهری در گلپایگان و در پاسخ به انتقاد وی، اورا نادان واحمق خطاب کرد، درانتخابات۹۶ ازهواداران حسن روحانی بوده وفرد همراه مطهری که اين جوان را باجمله «می اندازمت داخل گونی» تهدیدکرده بود، رییس ستاد انتخاباتی روحانی بود!
 •  یک منبع آگاه در شهرستان مرودشت از دستگیری بخشدار مرکزی و کارشناس عمرانی فرمانداری مرودشت توسط اداره‌کل اطلاعات فارس به اتهام مفاسد اقتصادی خبر داد.پیش از این شهردار مرودشت، ۶ عضو شورای شهر و راننده شهردار نیز به اتهام مفاسد اقتصادی توسط اطلاعات استان فارس دستگیر شده بودند.
 •  سخنگوی تعزیرات حکومتی از کشف محموله ۵۰ میلیاردی لوازم یدکی در سمنان با گزارش‌های مردمی خبر داد و گفت: متهم این پرونده فردی دو تابعیتی بود که با رای شعبه رسیدگی کننده روانه زندان شد.

وضعیت جهان:

 •  نتایج نظرسنجی مشترک روزنامه واشنگتن پست و خبرگزاری «ای بی سی» آمریکا نشان می‌دهد که نزدیک به نیمی از مردم این کشور از استیضاح رئیس جمهوری «دونالد ترامپ» حمایت می‌کنند.
 •  دبیرکل اهل الحق عراق با بيان اينكه حيدر العبادي بايد استعفا دهد  تصريح كرد:حوادث در بصره در چارچوب سناریوی آمریکا برای تقسیم عراق است و اگر امور به نقطه بحرانی برسد الحشد الشعبی وارد عمل خواهد شد. «واشنگتن می‌خواهد عراق را وارد توطئه‌ها و برنامه‌های بین‌المللی کند. نقشه آمریکا واضح است آن می‌خواهد نخست‌وزیر شخصی خاص و مطابق با خواست کاخ سفید باشد.»«حمله به مقر احزاب و گروه‌های عراقی در بصره کار افرادی است که طرح‌های خارجی و مشکوک را پیاده می کنند.گفتني است در آشوب‌های بصره، فقط كنسولگرى ايران به آتش كشيده نشد، بلكه مقر «جنبش نُجَباء»، مقر «حشد الشعبى»، مقر «سازمان بدر»، ساختمان منتسب به «حزب الدعوة» و بسيارى از اماكن سياسى و نظامى عراق تخريب شد
 •  روزنامه «الثبات» لبناناعلام کرد:تل‌آویو پیام مهمی دریافت کرده که در تماس میان «بشار اسد» با «سیدحسن نصرالله» گرفته شده است.این تصمیم شامل اقدام نظامی خارج از محاسبات همه ،به نحوی که تل‌آویو یا یکی از پایتخت‌های کشور عربی که در آن اتاق عملیات مشترک با افسران اسرائیلی درباره جنگ یمن وجود دارد را تکان می‌دهد.
 •  «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق در اقدامي عجيب بعد از بركناري رئیس الحشد الشعبی خود ریاست الحشد را بر عهده گرفت!
 •  ترامپ در توئيتي نوشت: می بینم که جان کری پدر برجام که تمام شده در فکر کاندیداتوری برای ریاست جمهوری است.من خیلی خوش شانسم.
 •  فارن پالیسی فاش کرد: رژیم صهیونیستی به ۱۲ گروه معارض سوری حقوق ماهانه پرداخت کرده است.
 •  وزارت جنگ آمریکا به‌تازگی گزارشی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد آمریکا پس از حوادث ۱۱ سپتامبر، بیش از ۱.۵ تریلیون دلار در افغانستان، عراق، و سوریه هزینه کرده است.

وضعیت قرمز:

 •  محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران گفت: در ۱۲ سال گذشته روزنامه همشهری بسیار بزرگ شده است و در حال حاضر ۱۱۰۰ نفر نیرو دارد و ماهیانه شهرداری ۴۵ میلیارد تومان به روزنامه همشهری یارانه می‌دهد!!
 •  آیت الله مومن عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت:بعد از اینکه کشور دچار اختلال در بازار ارز شد و مردم مشکلات معیشتی پیدا کردند، خبرگان مناسب دید که با توجه به فرمایش رهبری نسبت به این مسئله حساس باشد و آن را پیگیری کند.بحث معیشت در راستای همان فرمایش رهبری بود که تصمیم گرفتیم در اجلاسیه به آن توجه داشته باشیم.برای تکمیل این بحث از روسای قوا دعوت کردیم که حضور پیدا کنند که «رئیس جمهور گفت وقت ندارد».
 •  سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت:براساس ارزش ریالی، مهمترین پرونده های ما در رده اول مربوط به آهن و میلگرد بود که استان های آذربایجان شرقی، اصفهان و کرمانشاه بیشترین تخلفات را در این حوزه دارا بودند. لوازم خانگی، برنج و اقلام خوراکی و لوازم یدکی خودرو در رده های بعدی قرار دارند که استان های تهران، آذربایجان شرقی، اصفهان، کرمانشاه و فارس در این حوزه بیشترین تخلفات را دارا هستند.
 •  یک منبع آگاه از بازداشت « شبنم نعمت زاده»دختر یکی از وزرای سابق دولت روحاني خبر داد.این منبع آگاه افزود: برای این خانم قرار وثیقه ۴۰۰ میلیارد تومانی صادر شده که به دلیل تهیه نشدن آن بازداشت شده است.شرکت «پ.ر»، متعلق به دختر وزیر سابق است که بدهی‌اش به شبکه دارویی کشور بیش از ۳۵۰میلیارد تومان عنوان شده است.گفتنی است اواسط مرداد ماه بود که انبار دارو‌های احتکار شده بعضا تاریخ مصرف گذشته متعلق به این خانم با ارزش ۵ میلیارد تومان در استان البرز کشف شد.
 •  میثم رضایی دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو از مرزهای غربی کشور در حال خروج بود که با هوشیاری وزارت اطلاعات دستگیر شد. گفتني است همچنين بیش از ۵ هزار خودرو در سلفچگان  توقیف شد.
 •  خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس گفت: ما باید جلوی سوء استفاده آقازاده ها، افراد خاص و یا افرادی که با ایجاد ارتباطات، هزاران میلیارد سوء استفاده کرده اند را بگیریم. ما اسامی این افراد را داریم، تقاضای ما از وزارت صنعت و گمرک برای ارائه لیست ال. سی‌های باز شده نیز به همین دلیل است، اما ترس آن‌ها از ارائه لیست به این دلیل است که نام افرادی در آن قرار دارد که اگر افشا شود، مشخص می‌شود که یک باند و شبکه فساد در پس این اقدامات وجود داشته است.ما می‌خواهیم لیست 31 نفری که در بانک ها، گمرک و همه جا دست انداخته اند تعیین تکلیف شود که البته تعدادی از آنان دستگیر و مابقی نیز در حال پیگیری هستند تا درس عبرتی برای دیگران شود.
 •  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت :به روز رسانی قانون بانک مرکزی ( که از زمان رضاشاه هنوز تغییر نکرده) و اصلاح و تغییر ساختار آن در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس است تا بانک مرکزی بتواند نقش نظارتی را به صورت ویژه انجام دهد.
 •  در دادگاه دوم مشايي قاضی غضنفرآبادی درباره اتهام وي مبني بر تلاش برای دیدار با جیسون رضاییان، خودداری از قرائت کیفرخواست، ارتباط با جاسوسان انگلیس و اسراییل، اعلام هویت پانته‌آ فیروزی و آزیتا شفازند، واقعیت ارتباط لیلا زند با انگلیس و اینکه چرا سرویس امنیتی انگلیس به وي گفته فرآیند استفاده از بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان را تئوریزه کند، سوال کرد که مشایی از پاسخ به این سوالات خودداری کرد قاضي پرونده خطاب به مشايي گفت:شما دنبال ریاست جمهوری از طریق جریان نفاق و کشورهای کانادا و انگلیس بودید. شما با این بهانه‌جویی‌ها به خودت ظلم می‌کنی؟
 •  جمعی از تشکل های دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی با غیرقانونی و رانتی‌خواندن تحصیل برادر رئیس‌جمهور در مقطع دکترا خواستار توقف روند دفاع از پایان‌نامه‌ وی شدند.گفتنی است: جلسه ی دفاع برادر رئیس جمهور از رساله ی دکترای غیرقانونیش، به تازگی و بدون حضور اساتید مربوطه برگزار شد.
 •  با شکایت نهاد ریاست جمهوری،پنج نفر از طلاب فعال در تجمع مرداد ماه فیضیه که در اعتراض به نابسامانی های اقتصادی برگزار شده بود، به صورت موقت بازداشت شدند. این اقدام با شکایت نهاد ریاست جمهوری به بهانه تهدید رئیس جمهور به بهانه انتشار یک مصرع شعر (ای آنکه مذاکره بود شعارت، استخر فرح در انتظارت)توسط یکی از حاضرین در تجمع صورت پذیرفته است!
 •  بنا بر آمار موجودحجم نقدینگی در کشور در پایان تیر ماه امسال به ۱۶۰۲ هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۰.۱ درصد رشد کرده است.
 •  سعید لیلاز، قائم مقام حزب کارگزاران سازندگی اذعان داشت: اختیاراتی که آقای(امام) خامنه ای به روحانی و سران سه قوه داده اگر به چوب داده بود تا الان یک کاری کرده بودند.
 •  پس از «شرق»، روزنامه «ایران» به شکاف انداختن میان مردم ایران و عراق اقدام کرد روزنامه «ایران»، ارگان رسمی دولت در گزارشی زائران عراقی را متهم کرد که برای خرید به ایران سفر می کنند! این نشان میدهد که پس از ناکامی روزنامه شرق و واکنش افکار عمومی به طرح مسائل غیراخلاقی درخصوص زائران عراقی، روزنامه رسمی دولت در آستانه ماه محرم و سفر زائران ایرانی جهت زیارت اربعین با پرداخت به اينگونه مسائل باعث ایجاد فضای منفی در افکار عمومی است.
 •   زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر با گلایه از ضعف قوه قضائیه گفت:چرا برخی قاچاقچیان بعد از حکم اعدام یا ابد آزاد می‌شوند؟ مواردی وجود داشته که فرد در زندان با سوءاستفاده از موضوع «استیناف» و موارد دیگر توانسته احکام را برگرداند؛ در این موارد هم بعد از پیگیری، به نتیجه رسیده‌ایم؛ متاسفانه اشکالاتی در این بخش هست و افراد با روش‌های مختلف مسیر پرونده را تغییر داده‌اند.
 •  مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه کیفری یک به ۱۵ سال حبس تعزیزی محکوم و متهمان ردیف دوم و سوم تبرئه شدند!.گفتنی است: اتهام این فرد اخلال اقتصادی به مبلغ 12 هزار میلیارد تومان! بوده است.
 •  کاشیان اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه سمنان تصريح كرد: وزارت خزانه داری آمریکا قریب به 380 نفر از افراد خبره و صاحب نظر که بعضا در بهترین دانشکده‌های اقتصاد دنیا درس‌خوانده‌اند را صرفا برای مسایل مربوط به تحریم ایران استخدام کرده است و به همین نسبت کشورهای اروپایی نیز مطالعات لازم را در این خصوص انجام می‌دهند.این در حالی است که در سطوح کارشناسی کشور چنین چیزی را نمی‌بینیم.ومسئولان هنوز آرایش جنگی نگرفته اند.
 •  امیرآبادی عضو هیئت‌رئیسه مجلس گفت :خبر موثقی درباره اینکه خریدار شرکت ماشین‌سازی تبریز 200 میلیون یورو ارز دولتی برای واردات دریافت کرده، اما همه این مبلغ را به نرخ بازار آزاد فروخته دارم.
 •  سخنگوی قوه قضائیه در برنامه نگاه یک سيما گفت:عده ای از بانک مرکزی و وزارت صمت را که در وقوع فساد نقش داشتند دستگیر کردیم و تحقیقات از این افراد برای به نتیجه رسیدن پرونده شان ادامه دارد.ما از افراد پایین‌تر به دانه درشت‌ها و به نقطه مرکزی می‌رسیم‌.اکنون ما از طریق دلال‌ها به افراد بالاتر رسیدیم‌. مثلا از دلالی در کف سبزه میدان به مظلومین و از وی به عراقچی و از او به سیف می‌رسیم.وي افزود:از نظر شما شهردار، وزیر، استاندار، نماینده مجلس، کارمند ثبت، قاضی دانه درشت هستند یا نه؟ همه این افراد جزو کسانی هستند که با آنها برخورد قانونی صورت گرفته است و محکوم شده‌اند.
 •  امام جمعه بابل مازندران درباره بازداشت ۵ عضو شورای شهر این شهرستان گفت:عده‌ای از بیرون شورا با کمک عناصری از درون شورا با استفاده از یک زن شورا را به فحشا کشاندند.یکی از اعضای شورای شهر برای از بین بردن فیلم رابطه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان٬ یکی ۴۵۰ میلیون تومان و دیگری هم ۳۷۰ میلیون تومان هزینه کرده بودند. این پول‌ها از کجا آمد؟جانورهایی این چنین در این مسئولیت‌ها نفوذ کرده اند.اعضای شورا به هم رحم نکرده و دام برای همدیگر پهن کرده و فیلم گرفتند.
 •  در برنامه پایش مطرح شد:۲۰ شرکت پتروشیمی بدلیل دریافت مواداولیه با نرخ ۳۸۰۰ تومان و فروش ارزصادراتی به قیمت بازارثانویه، از ۳۰هزارمیلیارد تومان رانت توسط دولت بهره مند هستند. در حال حاضر تعدادی از پتروشیمی ها خوراک خود را با قیمت ارز دولتی دریافت می کنند. مجموع این پتروشیمی ها حدود ۲۰ شرکت هستند که پتروشیمی مروارید، بوعلی ، فن آوران ، بندرامام و زاگرس از مهمترین این شرکت ها هستندکه خوراک خود را به صورت مستقیم یا غیر مستقیم و با ارز ۳۸۰۰ تومانی از دولت دریافت می کنند.
 •  یامین پور نوشت: شهرداری تهران با علامت ضرب‌در روی رنگ سیاه از زنان خواسته با رنگ های نارنجی و قرمز و سبز، شهر را زیباتر کنند. مگر زنها عناصر زیباسازی شهری هستند که شهرداری از آنها چنین درخواستی کرده؟! این نگاه ابزار انگارانه توهین به زن و زنانگی نیست؟‌.حتی اگر بگوییم شهرداری می‌تواند رنگ‌های مورد علاقه خودش را تبلیغ کند، چه دلیلی دارد که رنگ سیاه چادر را مورد اهانت قرار دهد؟ چرا باید به حق انتخاب زنان چادری توهین کنیم؟وی افزود: آیا علامت ضرب‌در روی رنگ سیاه در آستانه سیاه پوش شدن شهر در ایام محرم، معنای دیگری هم دارد؟!
 •  خوانساری رئیس اتاق بازرگانی خبر داد:۱۳۹ هزار کانتینر در بنادر کشور رسوب کرده که شامل ۷ میلیون تن کالاست که از این میزان ۲.۵ میلیون تن آن کالای اساسی است. در سال جاری 22 فروردین ماه تا 22 مرداد بیش از 33 بخشنامه از سوی دولت در ارتباط با مسائل ارزی صادر شده که به تبع آن نیز گمرک مجبور به صدور دستورالعمل‌های جدیدی شده که تعداد آن در حدود 160 دستورالعمل است.تولیدکنندگان و تجار در سردرگمی خاصی به سر می‌برند و عدم قطعیت و بی‌اعتمادی در میان آنها نسبت به تصمیمات دولت ایجاد شده است.
 •  تقوی‌نژاد معاون وزیر اقتصاد گفت:در بررسی‌ها به افراد بعضا فقیری برخوردیم که بدهی‌های کلان مالیاتی دارند. این افراد با تشکیل شرکت صوری توسط سودجویان یا اجازه کارت بازرگانی مورد سواستفاده قرار گرفته بودند.به عنوان مثال یک لحاف‌دوز ۳۰ میلیارد تومان بدهی مالیاتی داشت.
 •   اخیرا در بازرسی از یک پارکینگ متعلق به شهرداری مشهد مشخص شده که ماموران شهرداری طی سالهای گذشته صدها دستگاه خودرو پارک شده ی مردم را به بهانه ی آلایندگی و سدمعبر و... به پارکینگ منتقل کرده و شماره ی پلاک آنها را به نیروی انتظامی گزارش نکرده اند و مالکان سالها دنبال آنها گشتند!.