سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه 356)

on . ارسال شده در وضعیت

وضعیت کشور:

 •  امام خامنه ای در جمع شرکت‌کنندگان در همایش صدهزار نفری بسیجیان فرمودند:جمهوری اسلامی، ایران را از زیر سلطه آمریکا و انگلیس بیرون کشید. عظمت ايران, يك امر تاريخی است. جمهوری اسلامی مانع از تجزیه کشور شده است. جمهوری اسلامی توانسته یک تنه مقابل جبهه استکبار بایستد.دلیل شکست ناپذیری ملت ایران را می شود در پیروزی ملت ایران در انقلاب بزرگ اسلامی، دفاع مقدس و ایستادگی ملت ایران مقابل 40 سال دشمنان دانست.
 •  امام خامنه‌ای با بیان اینکه نوک پیکان حرکت عظیم ملی، شماجوانان هستید. فرمودند: پیرانِ مجرب، اگر خسته و بی‌حال نباشند می‌توانند راهنمایی کنند ولی موتور پیش‌برنده‌ی این قطار، شما جوانان هستید. در گذشته هم همین جور بوده است. در طول ۴۰ سال در دوران مبارزات، در جهاد با تجزیه‌طلبان در آغاز پیروزی انقلاب، در جهاد سازندگی، در جهاد با تروریسم خائن در اوایل دهه‌ی ۶۰، در جهاد با متجاوزین در ۸ سال دفاع مقدس، در جهاد برای ترمیم خرابی‌های بعد از جنگ، در جهاد فرهنگی دهه‌ی ۷۰ این جوان‌ها بودند که توانستند آن فضای دشوار را به نفع انقلاب تغییر بدهند. در جهاد علمی از آغاز دهه‌ی ۸۰، در جهاد با تروریسم تکفیری در دهه‌ی ۹۰ و امروز هم جهاد فکری و عملی برای گشودن گره‌های اقتصادی بازهم جوان‌ها هستند.
 •  رهبرمعظم انقلاب فرمودند: فعلاً دشمن از ابزار رسانه برای اثرگذاری بر افکار عمومی استفاده می‌کند. ابزار رسانه، ابزار مهم و اگر دست دشمن باشد، ابزار خطرناکی است... امروز از تلویزیون، از اینترنت، از شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی علیه افکار عمومی ما استفاده می‌شود.کسانی که مسئولیت این بخش را دارند به این مطلب درست توجه کنند؛ ما در جلسات حضوری هم تأکید کردیم؛ گفتیم این‌ها ابزاری نشوند برای اینکه دشمن، راحت، سلاح شیمیایی خود را علیه این مردم به کار ببرد. وظیفه‌ی خود را بدانند و با جدیت عمل کنند.
 •  در جریان دیدار 6 تن از مجریان محجبه صدا و سیما با رهبر معظم انقلاب، ایشان خطاب به آنان فرمودند:«من همیشه شما را که با حجاب در تلویزیون می‌بینم خوشحال می‌شوم. همین پوشش را حفظ کنید که بسیار مهم‌ است.» یکی از مجریان به آقا گفت: با توجه به برخی مشکلات و هجمه‌ها، حفظ حجاب، کار راحتی نیست امام خامنه ای فرمودند: «استقامت مهم است و همین استقامت ارزشمند است. ایستادگی کنید و همانطور که ما استقامت می‌کنیم شما هم استقامت کنید. این چادر و حجاب و حضور شما با این پوشش در رسانه، هم الگو و هم خیلی مهم و ارزشمند است. آن را حفظ کنید.»
 •  آیت‌الله نوری همدانی اظهار داشت: مبادا FATF مانند برجام شود ، وکلای مردم باید در خانه ملت مراقب باشند.حوزه علمیه با تمام قوا مخالف FATF است.
 •  آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه  پذیرش FATF ‌سیاهی مطلق است وپذیرش شرایط غرب عقلا، شرعاً و منطقاً حرام است اظهار داشت: از نظر غرب حزب‌الله و سپاه پاسداران تروریسم هستند. اگر به مفاد کنوانسیون توجه شود مشخص خواهد شد که مفاد این کنوانسیون کاملاً استعماری و سبب سلطه محسوس اجانب بر ما می‌شود.
 •  آیت‌الله علوی گرگانی قبل از تصویب قرارداد FATF گفت: تصویب قرارداد FATF به مصلحت کشور و نظام نیست.نباید اختیار امور مالی کشور را به دست دشمن بدهیم و این مطلب واضح و مشخص است اگر هم نیاز به تصویب قوانین مالی است این قوانین به‌صورت داخلی و با نظارت خود ما باشد.
 •  آیت الله یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز قبل از تصویب قرارداد FATF در نامه‌ای خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس نوشت:با توجه به رهنمودها و تذکرات مقام معظم رهبری و سایر مراجع عظام تقلید قم و نگرانی‌های اعضای محترم جامعه مدرسین...متذکر می‌شویم کاری نشود که ضمن مخالفت با مقامات ذکر شده، به زیان مملکت و نظام حاکمیت جمهوری اسلامی و در تاریخ کشور نقطه‌ضعف مجلس به حساب آید.
 •  سردار سرلشکر قاسم سلیمانی گفت: اکسیر غیرت، معنویت، شهامت، شجاعت و دینداری دوران دفاع مقدس علاج اصلی خانواده‌ها، ملت کشور و جوان‌های ماست به همین دلیل مقام معظم رهبری به رغم اینکه ولی فقیه است هم عمامه پیغمبر را بر سر دارند و هم چفیه جبهه را بر گردن دارند و مهمترین کتاب‌هایی که مورد تفقد قرار می‌دهند کتاب‌های جبهه است، ایشان می‌خواهند ما‌ را به تجربه موفق واقعی و راستینی که در ملت ما اتفاق افتاده است، توجه دهند.
 •  آیت‌الله مکارم شیرازی با انتقاد از تعلل در برخورد با مفسدان اقتصادی گفت: دستگاه قضا مدت‌ها است که می‌گوید با مفسدان اقتصادی برخورد می‌کنم، اما در عمل چیزی نمی‌بینیم.تشریفات زیادی در رسیدگی به پرونده‌های قضایی وجود دارد، امیدواریم نتیجه اجازه مقام معظم رهبری در خصوص برخورد با مفسدان اقتصادی را ببینیم. باید به صورت سریع السیر به پرونده‌های فساد اقتصادی رسیدگی شود.
 •  آیت‌الله اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب اهل بیت، گفت:کسانی که به CFT رأی دادند ۳ بهانه می‌آورند: اولا می‌گویند نمی‌توانیم؛ دوم اینکه می‌گویند می‌ترسیم و سوم اینکه می‌گویند ما تنها هستیم و عده دشمن خیلی زیاد است، اقتصاد ما، ارز ما همه دست اوست؛ مگر شما ایمان ندارید که خدا پشتوانه شماست چرا از تنهایی می‌ترسید؟چرا به حرف بزرگان حوزه گوش نکردید و نمی‌کنید؟ حال که گوش نکردید پای حرف‌تان بایستید.من پیشنهادم این است آنها که رأی به FATF  ندادند، اسمشان را اعلام کنند، از هیچ چیز هم نترسند، یقین هم داشته باشند که آینده از آن آنهاست و ملت ما از آنها قدردانی و تشکر خواهد کرد.
 •  آیت‌الله مکارم‌شیرازی تصريح كرد:گرانی کمر جامعه را شکسته؛ دولت در بالا و پایین رفتن نرخ ارز نقش دارد.عده‌ای برای مخارج درمان و تحصیل مانده‌اند.هم مردم و هم دولت در مشکلات گرانی سهمی دارند.تا دلار بالا می‌رود عده‌ای به‌صف می‌ایستند که ارز و دلار یا طلا خریداری کنند، عده‌ای هم احتکار می‌کنند، سه هزار انبار احتکاری در کشور پیداشده که جای تأمل دارد.دولت باید این کالاهای احتکاری را آزاد کنند، پلمب فایده‌ای ندارد، حکم شرعی این است درصورتی‌که کالایی احتکار می‌شود، دولت ‌درب انبارها را باز کرده و به قیمت عادلانه در اختیار مردم قرار دهند.گاهی عده‌ای مسائل و مشکلات کشور را به گردن خارجی‌ها می‌اندازند درحالی‌که باید مشکل را هرکسی از خودش شروع کند.
 •  سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در خصوص حمله  موشکی سپاه به مقر سران داعش اظهار کرد: منطقه شرق فرات و مقرتروریست‌های داعشی تحت حمایت کامل امریکا بوده و دارای موقعیت خاصی می باشد.این منطقه از غرب بواسطه رود فرات پدافند طبیعی دارد ، از طریق هوا نیز منطقه ممنوعه پروازی و تحت حفاظت هواپیماهای ائتلاف است. به کارگیری هواپیماهای بدون سرنشین همچون شاهد 129 به منظور تصویربرداری از لحظه اصابت ، عملاً موجب لو رفتن عملیات و اطلاع رسانی توسط ائتلاف امریکا و تخلیه مقر از گروه‌های تروریستی می گردید.در عملیات موشکی و پهپادی «ضربت محرم» از تاکتیک متفاوتی استفاده کردیم. در این عملیات با استفاده از روش های خاص اطلاعاتی و پس از اطمینان از حضور فرماندهان داعشی ،عملیات با غافلگیری انجام شد.طبق اطلاعات بدست آمده ۴۰ نفر از سران داعش در این عملیات به هلاکت رسیدند. یکی از این افراد، فرمانده بخش موصل که یک فرد عراقی بود که به هلاکت رسیده است. طبق تصاویر بدست آمده تمام اهداف در این عملیات نابود شده‌اند
 •  اردوغان رئيس جمهور تركيه در واكنش به عمل به تحريمهاي عليه ايران گفت:آیا ما باید مردم را در زمستان سرد بلرزانیم؟ هیچ کسی نباید دلخور شود.چطور خانه‌های مردمم را گرم کنم اگر گاز از ایران خریداری نکنم؟ترکیه براساس تأمین نیازهای خود عمل خواهد کرد.
 •  جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام كرد:طی چهارسال اخیر، ۶۰۰ هزار نفر برای پرداخت جریمه غیبت سربازی، ثبت‌نام کرده و از این میان، ۴۴۴ هزار نفر فرآیند پرداخت جریمه را تکمیل کرده‌اند.طی این مدت حدود ۵ هزار میلیارد تومان از محل پرداخت جریمه‌های غیبت سربازان به حساب خزانه واریز شده است.
 •  مورالس رئیس جمهور بولیوی در جلسه شورای امنیت درحمله اي کم‌سابقه به آمریکا گفت: حالا که ایران کنترل منابع خود را به دست آورده، دوباره آمریکا ایران را تحریم کرده است.آمریکا در سال 1332 در ایران کودتا کرد و تا زمان انقلاب 57 از یک رژیم غارتگر (رژیم پهلوی) دفاع کرد.آمریکا بر اساس یک دروغ به عراق حمله کرد و یک میلیون نفر در عراق به خاطر جنگ کشته شدند.
 •  بررسی ها دقيق نشان می‌دهد: تصویری که نتانیاهو در نشست سازمان ملل به عنوان محل مخفی یک سایت هسته‌ای در ايران معرفی کرد، در واقع یک کارخانه قالیشویی است! این رفتار نتانیاهو, موجب تمسخر شدید اسرائیل و زیرسوال رفتن دستگاه امنیتی و جاسوسی رژیم صهیونیستی گردیده است.
 •  سردار نقدی فرمانده سابق بسیج در مصاحبه ای اخیر خود با تاکید بر وجود نوار مکالمات خاتمی با شاه عربستان گفت:آقای خاتمی که طرفدار شفافیت است شفاف توضیح دهد در دیدار سال 87 با پادشاه عربستان چه گفت و چه شنید؟وی افزود:در دادگاه محکوم شدم که چرا به کرباسچی گفتم دزد! قاضی می گفت او اختلاس کرده نه دزدی! چون جواب سخنانم را نمی توانند بدهند، حرفهایم را تقطیع و تحریف می کنند.
 •  دادگاه لاهه به نفع ایران رای داد.بر اساس تعهدات مصرح در پیمان مودت، ایالات متحده باید به نحو مقتضی تحریم ها و محدودیت‌های اعمال‌شده در زمینه اقلام دارویی، بشردوستانه، هوانوردی و کشاورزی بر اساس تصمیم ۸ می ۲۰۱۸ علیه ایران را رفع کند.
 •  ستاد حوزوی احیای امربه معروف ونهی از منکر قم در نامه‌ای به سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نوشت: چیزی که ذهن ما بسیجیان را به خود مشغول کرده این است که چرا باز هم سخنران ثابت مراسمات و گرامیداشت های شهدا علی لاریجانی است؟
 •  «جیمز جفری»، نماینده ویژه وزیر خارجه آمریکا در امور سوریه تصریح کرد: به دنبال ایجاد سوریه‌ای هستیم که با ایران ارتباط نداشته باشد.
 •   صادق زیباکلام،علی دایی وبرخی دیگر از سلبریتی ها بخاطر توضیح درباره سرنوشت کمک های مالی دریافتی از مردم برای زلزله زدگان کرمانشاه به اداره آگاهی احضار شدند.
 •  در پی برخوردهای ناشایست وزیر بهداشت با برخی مردم وخبرنگاران بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز دراقدامی نمادین برای وزیر بهداشت به عنوان هدیه داروی آرامبخش و گل گاو زبان ارسال کرد.
 •  گاردین در گزارشی مفصل درباره تلویزیون ایران اینترنشنال نوشت: «ایران اینترنشنال، می سال ۲۰۱۷، پيش از انجام انتخابات ریاست‌جمهوری ایران افتتاح شد. حقوق کارکنان ایران اینترنشنال بسیار سخاوتمندانه است و به هر يک از کارکنان آن دو برابر دستمزد رسانه‌های رقیب پرداخت می‌شود.بودجه این رسانه رقمی نزدیک به ۲۵۰ میلیون دلار است و از دربار سلطنتی سعودی تأمین می‌شود.
 •  سایت جدول لحظه ای بدهی آمریکا نشان می دهد:دولت فدرال آمريکا بدهي اش بیش از ۲۱ هزار و پانصد ميليارد دلار است که اين ميزان معادل بيش از ۴۰۰ سال درآمد نفت ایران است.
 •  رئیس رژیم صهیونیستی در دیدار با مرکل در اهانتی آشکار  به ایرانی‌ها گفت:جانور ایرانی را باید گرسنه نگه داشت، نه اینکه به آن غذا داد.فشار به ایران، تنها راه تضمین ثبات جهان است.
 •  وزیر جنگ اسبق آمریکا خطاب به بولتون گفت: این تصور که میتوان ایرانی ها، روس ها یا سوری ها را با تهدید به کاری مجبور کرد، کاملا احمقانه است، کارتهای بازی آنها، بیشتر از ماست. بیرون کردن ایرانی ها از سوریه با 2000 نیرو احمقانه است. ایرانی ها در آن منطقه زندگی می کنند. آمریکا آنجا زندگی نمی کند، مگر آنکه بخواهید واقعیات ژئوپلتیکی را تغییر دهید. موفق باشید!
 •  سردار سلامی جانشین فرمانده سپاه به نتانیاهو توصیه کرد: شنا کردن در مدیترانه را تمرین کن چرا که بزودی هیچ راهی جز به دریا گریختن ندارید.
 •  نیوزویک نوشت: هند با نادیده گرفتن هشدارهای آمریکا، سلاح‌های خود را از روسیه و نفت را از ایران خواهد خرید.
 •  محمد عطریانفر عضو حزب کارگزاران تصریح کرد: ریاست لاریجانی بر مجلس را بر ریاست عارف ترجیح می دهم .وی افزود: احتمال اجماع اصلاح طلبان در ۱۴۰۰ بر سر لاریجانی وجود دارد.عطریانفر گفت:  تقسیم کار روحانی و لاریجانی را قبول دارم. ترساندن مردم از پیروز رئیسی و رشد سه برابری دلار  جزو شگرد‌های تبلیغاتی بود. دولت روحانی همچنان مورد تایید و حمایت اصلاح طلبان است.
 •  سایت اسرائیلی دبکا ادعا کرد که روسیه هدایت و کنترل سامانه پدافند هوایی اس-۳۰۰ را که به تازگی در اختیار سوریه قرار داده است، به عهده نیروهای ایرانی گذاشته است.سوریه دقیقا همان مدلی از اس-۳۰۰ را از روسیه دریافت کرده که ایران دو سال پیش خریداری کرده بود، یعنی مدل پی ام یو-۲.
 •  در اقدامی ارزشی امسال نام و ایثارگری شهید حججی در کتاب درسی دانش‌آموزان پایه دوازدهم وارد شده است.

وضعیت شهرستان ها:

 •  در پی دستگیری مدیر عامل فراری سکه ثامن فرماندار تبریز خبر داد: همسر فرهاد زاهدی فر مدیرعامل سکه ثامن نیز در تبریز بازداشت و تحویل مقامات قضایی شده است.این دو نفر متهم به اخلال ده هزار میلیارد تومانی در سیستم اقتصادی کشور هستند.
 •  حاجتی عضو شورای اسلامی شهر شیرازكه به اتهام حمایت از فرقه ضاله بهاییت بازداشت شده بود با قرار وثيقه آزاد شد.
 • فرمانده نیروی زمینی سپاه از هلاکت ملاهاشم نکری نفر دوم گروهک تروریستی جیش‌الظلم در عملیات قرارگاه قدس این نیرو در منطقه مرزی سراوان خبر داد.

وضعیت جهان:

 •  «برهم صالح» رسما رئیس جمهور  عراق شد. برهم صالح از رهبران اتحادیه میهنی کردستان و از چهره های نزدیک به ایران و دارای نسب ایرانی است که علیرغم تهدیدات و فشار شدید آمریکاییها اکثریت آرای نمایندگان پارلمان عراق را بدست آورد.
 •  ترامپ رئیس جمهور آمریکا در یک راهپیمایی انتخاباتی خطاب به شاه‌ سعودی گفت :ما از عربستان سعودی محافظت می کنیم. شاید بگویید آنها ثروتمند هستند و من عاشق شاه سعودی هستم. پادشاه عربستان از من خواست در یک عملیات بزرگ فوق سری به آن‌ها کمک کنیم. به او گفتم ۴ میلیارد دلار بدهید تا کمکتان کنیم.اگر حمایت ما نباشد، ایران دو هفته‌ای بر عربستان غلبه می‌کند.
 •  در جریان تجمع اعتراضی مخالفان گزینه پیشنهادی ترامپ برای ریاست دیوان عالی، در کنگره آمریکا، بیش از ۳۰۰ نفر بازداشت شدند.
 •  بر اساس اعلام وزارت بهداشت فلسطين، از آغاز راهپيمايي بازگشت فلسطينيان در دهم فروردين، 198 فلسطيني به شهادت رسيده و 21 هزار و 600 نفر مجروح شده‌اند.
 •  با تشدید تنش بین دو اقتصاد بزرگ جهان چین به عنوان دومین وارد کننده نفت آمریکا واردات نفت از این کشور را کاملا متوقف کرد.
 •  «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر جدید عراق تصریح کرد: «حیدر العبادی» در انجام وظایف خود شکست خورده و از این رو هیچ وزارت‌خانه‌ای به او در دولت جدید تعلق نخواهد گرفت.
 •  وبگاه «المانیتور» خبر داد:گروهک تروریستی کومله خود را به عنوان یک عامل خارجی قانونی در وزارت دادگستری دولت ترامپ به ثبت رسانیده است.کومله در اقدام‌های مسلحانه علیه ایران فعالیت دارد.
 •  سخنگوی ارتش یمن ضمن هشدار به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در امارات اعلام کرد که تا زمانی که تجاوزات ائتلاف اماراتی-سعودی علیه یمن ادامه داشته باشد، امارات رنگ امنیت و آرامش را به خود نخواهد دید.
 •  ایوانیکا دختر ترامپ درباره سفر خود به عربستان گفت:من قبلا فکرمیکردم که پدرم‌ احمق ترین آدم است اما الان دریافتم که زرنگ ترین است .او مرا باخودش به سعودی برد و بواسطه بودن من میلیاردها دلاراز جیبشان راخالی کرد. بایک خنده من اونها حاضر به هرکاری بودند،حالا فکرش را بکنید که اگرمن به اونها اجازه میدادم بمن دست بزنند اونوقت معلوم نبود,اونها در قبالش چکارها که نمیکردند.

وضعیت قرمز:

 •  «مارشال بیلینگزلی» دستیار بخش تامین مالی تروریسم وزارت خزانه‌داری آمریکا و رئیس‌FATF در جلسه استماع کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا صراحتا اذعان کرده است که برای مقابله با ایران همکاری نزدیکی با اسرائیل و عربستان داریم. پیشتر هم خوان زاراته، معاون سابق مدیریت مبارزه با تروریسم و جرائم مالی در وزارت خزانه‌داری آمریکا گفته بود: «برای قراردادن ایران در تنگنا و سخت‌تر کردن شرایط برای این کشور، به حضور کامل FATF نیاز است.»
 •  اسامی برادران «روزچنگ» که به اتهام اخلال در بازار ارزی کشور در سال‌های ۹۰ و ۹۱ محکوم به حبس طولانی شده بودند، در لیست دریافت کنندگان ارز دولتی سال ۹۷ دیده می‌شود!
 •  اخیرا با بررسی اسناد مشخص شده که فاطمه هاشمی, دختر هاشمی رفسنجانی بدون رعایت ضوابط جذب و عدم صلاحیت علمی به عضویت گروه علوم سیاسی واحد تهران جنوب دانشگاه آزاد در آمده است و مدرک دکتری ارائه شده توسط فاطمه هاشمی رفسنجانی از یک دانشگاه در لهستان و به صورت غیرحضوری است که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تنها در یک مقطع خاص آن را ارزشیابی کرده و در ادامه از تأیید آن امتناع کرده است.
 •  دهقان، نماینده مجلس اظهار داشت:از مردم شرمنده‌ام! طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان با ١٨٠ امضا، با بهانه يك نماينده(کواکبیان) که خلاف آیین نامه بود توسط رئيس مجلس از دستور خارج شد!
 •  حاجی دلیگانی نماینده مجلس تصریح کرد : یازدهم مهرماه 97 تلاش های رئیس مجلس و تخلف برادر خانمش از آئین نامه داخلی مجلس، به خروج دستور کار فعلی مجلس منجر شد تا به FATF برسند! لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز بعنوان قانون بومی و جایگزین FATF از دستور کار خارج شد تا بر خلاف نظر «آقا» راه برای لایحه استعماری FATF باز شود!
 •  رئیس دیوان عدالت اداری خبر داد: تعداد شکایت های مردمی از وزارت بهداشت در سال های ۹۴ تا ۹۶ افزایش داشته و متأسفانه باید بگویم که میزان شکایت‌ها در حدود ۶۰ درصد رشد پیدا کرده است.شکایت از دستگاه‌های دولتی در حال افزایش است و سوالی که اینجا مطرح می‌شود این است که چرا این همه شکایت و نقض قانون انجام می‌شود.
 •  «نقوی حسینی» نماینده مجلس افشا کرد: رئیس مجلس حتی یک جلسه برای تحقق فرمایش رهبر انقلاب در خصوص FATF نگذاشت ولی برای رای آوردن آن ۷جلسه در مجلس گذاشت!
 •  مسابقه بسکتبال مردان را در شهر اراک یک زن داوری کرد! اراک چندی پیش، یکی ازشهرهای آموزش‌پذیر ازطرف یونسکو برای سند۲۰۳۰ معرفی شد.اين امر مورد اعتراض مردم مومن ومتدين اراك قرار گرفته است.
 •  نقوی حسینی در مخالفت با CFT و افشاگری علیه دولت و لاریجانی گفت: چرا به نمایندگان دروغ می گویید که اگر به این کنوانسیون نپیوندیم مشکل شهرستان های شما حل نمی شود. پشت همین تریبون می گفتید به برجام بپیوندیم مشکل آب خوردن مردم حل می شود اما نشد. ما برجام را تصویب کردیم اما مشکل ما حل نشد. آقای لاریجانی 20دقیقه ای برجام را تصویب کردید و اجازه مخالفت و تذکر ندادید. این چه مدیریتی در مجلس است که اجازه اخطارهای ما را نمی دهد.آقای لاریجانی که جلسات متعدد تشکیل دادید که FATF تصویب شود چرا بعد از صحبت رهبرانقلاب یک جلسه تشکیل ندادید تا مطالبه رهبری از نمایندگان را عملیاتی کنیم؟
 •  نقوی حسینی تصریح کرد: ظریف ۴۰ توصیه FATF را اجرایی کرد اما هیچ مشکلی از ما حل نشد. سه لایحه را تصویب کردیم اما مشکل حل نشد. چرا به مردم نمی گویید؟ چرا روراست نیستید؟ به شما گفته اند اول برجام بعد FATF بعد موشکی و بعد حقوق بشر را حل کنید.اگر عضوCFT هم بشویم مشکل مالی و پولی حل نمی شود. آقای رئیس جمهور یک سطر بنویسید و تضمین بدهید اگر به این کنوانسیون بپیوندید مشکل ما حل می شود ما رای می دهیم. اعلامیه تفسیری روی FATF به خاطر خطرناک بودن این کنوانسیون است.
 •  نمایندگان پس از بحث و تبادل نظر با ۱۴۳ رای موافق، ۱۲۰ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۷۱ نماینده حاضر در جلسه به لایحه استعماری سی اف تی رای مثبت دادند!
 •  نادر قاضی‌پور در روز تصویب CFT  در نطق شفاهی در مجلس گفت: امروز عهدنامه ننگینی تصویب شد.امروز روز مهمی برای مجلس بود. از ساعت 6 صبح نمایندگان مشغول بررسی لایحه cft بودند.با اینکه مضرات تصویب FATF گفته شد اما دولتی‌ها بر تصویب این لایحه اصرار کردند و بالاخره عهدنامه ننگینی مثل ترکمانچای و پاریس تصویب شد.
 •  یک مقام ارشد دولت گفت: پیشنهاد‌ی به منظور افزایش قیمت حامل‌های انرژی در همان جلسه اول یا دوم شورای عالی قوا مطرح و با نظر اعضا تصویب شد. بر اساس پیشنهادات مطرح شده قیمت بنزین آزاد نیز در سناریو‌های مختلف از ۱۲۰۰ تومان تا ۴۰۰۰ هزار تومان یعنی قیمت فوب خلیج‌فارس پیش‌بینی شده است.
 •  علی علیزاده کار شناس مسائل سیاسی افشا کرد: حدود ۲۰۰ روزنامه نگار وابسته ایرانی، هرماه حقوق نجومی شان را مستقیماً از بن‌سلمان دریافت میکنند.
 •   رییس دیوان محاسبات خبر داد:پاسخ کتبی به وزارت کشور ارسال شده که همه شهرداران از جمله شهردار تهران مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان هستند.200 نفر از مقامات باید پستشان را ترک کنند.
 •  رئیس سازمان مدیریت بحران کشوردرباره اینکه سلبریتی‌ها (هنرپیشه ها و ورزشکاران مشهور)با کمک‌های مردمی برای زلزله چه کرده اند گفت:برخی از این افراد بدهکار بانکی بودند و بانک این مبالغ را برداشت کرده است.
 •  منتجب‌نیا قائم مقام سابق حزب اعتماد ملی اذعان داشت: شورای عالی اصلاح‌طلبان نماد استبداد است.وی افزود:روحانی نه تنها نتوانسته مطالبات اصلاح طلبان را تامین کند بلکه مطالبات و نیازهای مردم را نیز نتوانسته آنطور که باید و شاید بر‌آورده سازد.«شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان» انحرافی بود و خلاف اصول و قواعد دموکراسی است.خاتمی نتوانسته خود را از حصر سوءاستفاده‌کنندگان خارج کند. وی افزود: ما زمانی که در مجمع روحانیون مبارز بودیم سالی چند مرتبه جلسات مشترک با رهبر انقلاب داشتیم. گاهی خود ایشان نیز دعوت می‌کردند که ما به دیدار ایشان برویم.
 •  سازمان پزشکی قانونی کشورخبر داد:در پنج ماهه نخست سال جاری ٣٠٨ نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج در کشور جان خود را از دست دادند. هیچ پادزهر اختصاصی در درمان مسمومیت حاد با قرص برنج وجود ندارد  و اقدامات درمانی تنها شامل اقدامات حمایتی ـ علامتی است. همچنین معاون اجتماعی وزیر بهداشت:حدود ۳۰ درصد از افرادی که در جاده‌ها تردد می‌کنند ابتلا به مواد مخدر دارند.
 • اخیرا برگه ای در فضای مجازی با مهر بانک دی متعلق به بنیاد شهید در حال انتشار است که در آن حقوق یکی از مدیران اصلی این بانک زیان ده, ماهیانه 48 میلیون تومان عنوان شده است.
 •  رئیس فراکسیون جوانان مجلس اعلام کرد: یکی از معاونین وزرا ۶۰۰ میلیون به یک صندوق تامین اجتماعی داده تا مشمول قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان نشود.
 •  در اقدامي عجيب احمدي يکي از مديران بازنشسته شرکت ملي نفت، نماينده سابق مجلس و مجری طرح جامع توسعه پایدار پارس جنوبی در نامه‌اي خواستار پرداخت حقوق ۳۰ ميليون توماني به صورت علي الحساب شد!!
 •  دادستان کل کشورگفت: هیچ مدیر خائنی از سوی دولت به دستگاه قضایی معرفی نشده است.معاون اول رئیس جمهور سخنانی را درخصوص مهر زدن به پیشانی مدیران خائن بیان کرد که کاملا هم درست است اما تاکنون هیچ مدیر خائنی برای برخورد به ما معرفی نشده است.
 •  قوامی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خبر داد:از ابتدای امسال تا پایان شهریور ۲۴ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داشته ایم اما شرکت های پتروشیمی و فولاد که از انرژی ارزان قیمت کشور برای تولید استفاده می کنند فقط ۴ میلیارد دلار به سامانه نیما تزریق کرده اند.وي افزود:افراد و شرکت هایی که ارز حاصل از صادرات خود را به جای تزریق به سامانه نیما در جای دیگری می فروشند، به مردم، کشور و پول ملی خیانت می کنند. مابقی ارزهای حاصل از صادرات نباید سر از بازار سلیمانیه و هرات در بیاورد تا با رقم حداکثری به کشور وارد شود و خود را به شکل تورم در داخل کشور نشان دهد.
 •  کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:سوال ما از نمایندگان دولت در کمیسیون این بود که شما ضمانت می‌دهید که اگر FATF تصویب شد، مشکلات پولی و بانکی کشور حل شود؟! برای اولین بار همگی این افراد گفتند که خیر ما ضمانت نمی‌کنیم و این اتفاق نخواهد افتاد.وي افزود:پشت پرده‌ی اصرار برای تصویب FATF عهد و پیمانی است که دولت در برجام به عنوان توافق جامع داده است، توافق جامع یعنی تمام استاندارد‌های نظام بین الملل را در حوزه‌ی علم، آموزش و پرورش، بانک، پول، محیط زیست و همه‌ی این موارد را ایران باید بپذیرد تا به عنوان یک کشور استاندارد نظام بین الملل شناخته شود.وي افشا كرد:آقای عراقچی همین الان مسئول مذاکره در مورد بحث موشک‌ها است و ما آمار و اخبار دقیقی از این موضوع داریم.
 •  «امیرآبادی فراهانی» عضو هیئت‌رئیسه مجلس افشا كرد:برخی دست‌های پشت پرده برای عصبانیت مردم فعالیت می‌کنند، مسئولانی که با تصمیم‌گیری‌های اشتباه و غیرمنطقی خود سبب ایجاد مشکلات معیشتی می‌شوند یا کالاهای اساسی مردم را به دست آن‌ها نمی‌رسانند و در نتیجه سبب ناامیدی و عصبانیت مردم می‌شوند.ورود خودروهای لوکس و لوازم‌آرایشی در حالی به ایران آزاد بوده که آمریکا اجازه ورود دارو و برخی دیگر از لوازم مصرفی را به کشور نمی‌دهد.برخی از مسئولان وزارت صنعت با صدور مجوز واردات خودرو عملاً در زمین و نقشه دشمن بازی می‌کنند.در 5 ماه گذشته بانک مرکزی برای واردکردن اجناس اساسی 15 میلیارد دلار ارز در اختیار واردکنندگان قرار داده، اما این افراد تاکنون جنسی را به کشور وارد نکرده‌اند و عموماً این ارزهای دولتی را با قیمت‌های بالاتر در بازارهای سیاه فروخته‌اند یا در کشورهای دیگر جابه‌جا کرده‌اند.وي افزود:تمام واردات از صفر تا صد پوشک در ایران، در اختیار یک فرد ترکیه‌ای بوده و مسئولان دولت تمام اختیارات در این بخش را به این فرد خارجی داده‌اند و این فرد با احتکار این جنس، سبب عصبانیت و ناراحتی مردم شده است.فاتحه این مجلس را باید خواند، این مجلس قدرت و توانایی استیضاح یک وزیر ناکارآمد را ندارد، وقتی نمایندگان مجلس با حمایت از دولت وارد مجلس شده‌اند، قدرت موضع‌گیری و ایستادگی در برابر تصمیم‌های اشتباه دولت را ندارند، در مسئله استیضاح وزیر راه با یک اشاره فردی نسخه استیضاح پیچیده شده و مختومه می‌شود!