سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه 357)

on . ارسال شده در وضعیت

وضعیت کشور:


 • امام خامنه‌ای  درجلسه سران قوای سه‌گانه با موضوع مسائل اقتصادی تأکید کردند: حل مشکلات جاری اقتصاد کشور و تأمین نیازهای عمومی مردم، نیازمند کارجهادی و تلاش فوق العاده است زیرا این مشکلات بویژه مشکل گرانی و کاهش قدرت خرید، معیشت بخش زیادی از مردم بویژه طبقات ضعیف را دچار تنگنا کرده است.
 •  رهبرمعظم انقلاب در دیدارنخبگان علمی فرمودند: اگر از لحاظ علمی پیشرفت نکنیم، تهدید دشمنان تمدنی ما دائمی خواهد بود. ما ۲۰۰ سال به‌خاطر بی‌اعتنایی به نخبگان و استعداد ایرانی از قافله‌ی علم دنیا عقب ماندیم.از سال ۱۳۱۳ که اولین دانشگاه کشور تأسیس شد تا ۴۴ سال بعد آن در سال ۵۷، کل موجودی دانشجوی کشور ۱۵۰ هزار نفر بود اما امروز موجودی دانشجوی ما بیش از ۴ میلیون نفر است.
 •  امام خامنه ای در دیدار نخبگان با کنایه سنگینی فرمودند:«وقتی هنوز انرژی هسته ای حق مسلم ما بود، در اینجا نمایشگاهی از دستاوردهای عظیم جوانان ما در این صنعت برگزار شد...»
 •  امام خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای جلسه‌ی درس خارج فقه خود، فرمودند: در منطق حکومت علوی اگر کسی به خاطر مسئولیتش دارای امتیاز و احترامی شد، این موضوع نباید اخلاق و رفتار او را با مردم تغییر بدهد و او را از مردم دور کند. مسئولان نظام اسلامی بدانند شکر  نعمت مسئولیتشان در  این است که به بندگان خدا  نزدیکی بیشتری پیدا کنند، با آنان نشست و برخاست کنند و نسبت به آنها مهربانی و توجه بیشتری به خرج دهند. این شفّافیّتی که حالا سر زبانها است که «آقا شفّاف، شفّاف»، در کلام امیرالمؤمنین است. بعضی‌ها عادت کرد‌ه‌اند هر چیز خوبی که در جامعه‌ی اسلامی است را نسبت بدهند به غربی‌ها. واقعاً انسان تعجّب میکند از کوته‌فکری بعضی‌ها! ، وقتی کلمات امیرالمؤمنین و رسول مکرّم اسلام را نمیخوانید، بلد نیستید، خب بله، از غربی‌ها باید یاد بگیرید، شفّافیّت را امیرالمؤمنین یاد داده؛ میگوید حقّ شما بر من این است که هیچ رازی را از شما پنهان ندارم، هیچ حرفی را از شما پنهان نکنم، مگر در جنگ و مسائل جنگ و مسائلی که با دشمن طرف هستیم.
 •  در پی تدوین الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت، که در آن اهمّ مبانی و آرمان‌های پیشرفت و اُفق مطلوب کشور در پنج دهه آینده ترسیم و تدابیر مؤثر برای دستیابی به آن طراحی شده است،رهبر معظم انقلاب اسلامی دستگاهها، مراکز علمی، نخبگان و صاحب‌نظران را به بررسی عمیق ابعاد مختلف سند تدوین‌شده و ارائه نظرات مشورتی جهت تکمیل و ارتقای این سند بالادستی فراخواندند.
 •  آیت الله مکارم شیرازی در نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه نوشت:پیشنهاد می کنم همانگونه که خود شما اشاره کرده‌اید دادستان کل کشور و دو نفر از قضات عالی رتبه که سوابق حوزوی داشته باشند تشریف بیاورند تا چهار مسئله مهم درباره مهریه در محیط عالمانه حل و فصل شود.آیت الله مکارم شیرازی اخیرا  انتقاداتی در خصوص مسئله عندالمطالبه و عندالاستطاعه بودن مهریه و زندانی شدن افراد به دلیل ناتوانی در پرداخت مهریه داشت.
 •  آیت‌الله علوی‌گرگانی با بیان اینکه نباید چشم امید مسئولان ‌به خارجی‌ها باشد تصریح کرد:ضعف مدیریت در کشور زیاد است و در کشوری که سرمایه زیادی دارد، بدون شک فقیر نیست وقتی دست مسئولان خالی می‌شود نشان دهنده مدیریت ضعیف است.
 •  آیت الله خاتمی امام جمعه موقت تهران تصریح کرد:لایحه FATFبرای تصویب نهایی باید در شورای نگهبان نیز تصویب شود و درصورت رد شدن آن در شورای نگهبان، اگر نمایندگان مجلس قانع نشدند، موضوع به مجمع تشخیص مصلحت نظام می رود. بنابراین نباید این قصه را تمام شده بدانیم.دبیر اجراییFATF به صراحت گفته است که هیچ تضمینی برای خروج ایران از لیست سیاه نیست. حالا که تضمینی نیست، آیا باید این طناب دار را به گردن خود بیندازیم و خود را خفه کنیم؟
 •  مقصودی نماینده مردم سبزوار با تاکید بر اینکه مجلس به وزرای پیشنهادی دوتابعیتی رای نمی‌دهد گفت: گزینه‌هایی که مطرح می شوند، بیشتر نزدیک به جریان و فرد خاصی هستند. برخی از این افراد  نیز یا سابقه اقامت در آمریکا را دارند یا خانواده آنها در این کشور اقامت دارند!
 •  دادستان کل کشورتصریح کرد:معاون اول رئیس جمهور سخنانی را درخصوص مهر زدن به پیشانی مدیران خائن بیان کرد که کاملا هم درست است, اما تاکنون هیچ مدیر خائنی برای برخورد به ما معرفی نشده است.
 •  حجت الاسلام علیرضا پناهیان گفت: این مدل توزیع ارز در دو شهر نجف و کربلا آن هم در ایام اربعین که امکان جابجایی در این دو شهر وجود ندارد, بی تدبیری مسئولین است.برخی اقدمات دولتی ها، ما را یاد رفتار انگلیسی ها می اندازد. ممانعت از احداث موکب ها در ایلام و مهران باعث کاهش موکب ها شده، انتظار کمک از دولت داشتیم نه اینکه امکانات و برق به موکب ها ندهند.
 •  مقام‌های اطلاعاتی آمریکا در بیانیه‌ای، بار دیگر  ایران، روسیه و چین را به تلاش برای دخالت در انتخابات آمریکا متهم کردند.
 •  جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به موافقت رهبرمعظم انقلاب با برداشت ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه گفت: از صندوق توسعه ملی 500 میلیون دلار را تبدیل به ریال خواهیم کرد تا از این طریق از شرکت‌های دارویی حمایت کنیم.
 •  حجت‌الاسلام منتظری دادستان کل کشورگفت: آقای عادل آذر،رئیس دیوان محاسبات در مصاحبه‌ای در خصوص مسائل اقتصادی و ارزی گفت که در دی ماه سال گذشته، به این نتیجه رسیده‌ایم که رئیس بانک مرکزی و برخی معاونان را به انفصال محکوم کردیم اما به دلایلی حکم را ابلاغ نکردیم و اجرا نشد.آیا این حکم قطعی بوده؟ اگر نبوده نباید گفته شود اگر بوده پس چرا اجرا نشد؟ اعلام کردند به دلیل این که التهاب در بازار به وجود نیاید اعلام نکردیم در صورتی که التهابات از اواخر فروردین آغاز شد.از این موضوع گلایه دارم، چرا حکم انفصال رئیس بانک مرکزی را اجرا نکردید؟ اگر مدیر باید منفصل شود چه اجازه‌ای دارید مدت مدیدی باشد تا التهابات بازار بیشتر شود؟ چرا خصوصی به بنده اطلاع ندادی و بعد از ۸ ماه می‌گویید؟
 •  سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه ‌ راه عبور از مشکلات از درونِ توانایی ما برای جهاد عبور می‌کند گفت: در عرض 12 دقیقه خاورمیانه را از شرّ دشمنان نجات می‌دهیم.هیچ قدرتی قادر به شکست حزب‌الله و انصارالله نیست.
 •  دادستان‌های بلژیک گفته‌اند: این کشور یک دیپلمات ایران و سه فرد دیگر را به تلاش برای بمب‌گذاری در اجلاس گروهک منافقین در فرانسه متهم کرده‌اند.
 •  رئیس اداره عملیات زمینی کل سپاه اعلام کرد:در ماه محرم بیش از ۱۰۰۰ توطئه خنثی شد. وی از کشف خودروهای انتحاری که قصد داشتند وارد تهران شوند خبر دا وگفت:برای انتقال یک بمب از شرق و انفجار آن در تهران ۲۰ میلیون دلار هزینه می‌کنند.برای بر هم زدن مراسم تاسوعا و عاشورا فتوای جهاد داده بودند.
 •  نقوی‌حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه هدف آمریکا نابودی «انقلاب اسلامی» است؛ توافق و کنوانسیون بهانه است.با وجودی که برجام برای ملت ایران چیزی جز بیکاری جوانان، افزایش قیمت دلار، رکود و تعطیلی کارخانه‌ها و مشکل ازدواج جوانان چیزی را به ارمغان نداشته است، اما برخی مسئولان اعتقاد دارند برجام همه چیز را آماده کرده و عدم تصویب FATF  مانع اجرای آن است و اگر مانع برداشته شود تمام مشکلات ارزی و نظام بانکی و ازدواج جوانان برطرف می‌شود.وزیر اقتصاد و دارایی بدون اطلاع مجلس در سال 94، FATF را امضا کرد و 41 توصیه آن را پذیرفت و وعده عمل داد اما نه تنها هیچ مشکلی برطرف نشد بلکه اعلام کردند چهار لایحه آن را نیز باید تصویب کنید تا مشکلات برطرف شود.اگر کسی دنبال این است که بهانه از دست آمریکا بگیرد باید انقلاب اسلامی را از ما بگیرد.
 •  ۱۱۸ نفر از اساتید دانشگاه تهران در نامه سرگشاده‌ای به رئیس این دانشگاه نسبت به شیوع بدحجابی و عدم رعایت احکام اسلامی در دانشگاه‌ها اعتراض کردند.
 •  علاوه بر حضور نیافتن اقتصاددانان طیف نهادگرا مانند فرشاد مومنی، عباس شاکری و حسین راغفر در جلسه با رئیس جمهور، اقتصاددانان موسوم به طیف اسلامی نیز از دیگر غایبان بزرگ این جلسه بودند. عدم حضور اقتصاددانان منتقد دولت (طیف اسلامی)نیز از نکات قابل توجه این نشست بود. همچنین حضور چهره‌های سیاسی به‌عنوان اقتصاددان و دعوت از اقتصاددانان درجه دوم و سوم باعث شد این جلسه در تراز یک نشست تخصصی با رئیس‌جمهور ارزیابی نشود.
 •  یدالله طاهرنژاد از فعالان سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه اگر یک سازمان برنامه کارآمدی داشتیم حتما 700 هزار پروژه معطل در کشور وجود نداشت گفت:اگر به این نتیجه برسیم که امور زندگی و معیشت مردم با حمایت ما از آقای لاریجانی بهتر می‌شود، احتمال دارد که  اصلاح طلبان از در انتخابات 1400 از آقای لاریجانی حمایت کنند.
 •  فرمانده نیروی هوافضای سپاه خبر داد: پهپادهای بمب‌افکن ما با استفاده از بمب‌های هوشمند، 700 عملیات رزمی علیه داعش در صحنه نبرد سوریه داشته و در انهدام تانک‌ها، ‌نفربرها،‌ ماشین‌های انتحاری و سنگرهای توپ 23 میلی‌متری از آنها بهره‌برداری شد.امروز موفق شده‌ایم موشک ساحل به دریای بالستیک و نه کروز را که خود یک فناوری پیچیده دارد، تولید کنیم و از فاصله 700 کیلومتری ناو و کشتی را مورد هدف قرار دهیم.امروز موشک‌های تولیدی ما از 200 کیلومتر تا 2000 کیلومتر همه نقطه‌زن هستند و موشک‌های تولیدی گذشته هم همه در حال تبدیل شدن به نقطه‌زن هستند.در حوزه موشکی در دنیا هفتم یا هشتم هستیم؛ کره شمالی از ما عقب‌تر است.در پهپاد، از روسیه و چین جلوتریم. در پدافند هوایی تجهیزاتی داریم که از روسیه، فرانسه، چین و انگلیس جلوتر است.
 •  روحانی درحالی  به مناسبت آغاز سال تحصیلی دانشجویان در دانشگاه تهران ودر یک سالن ۴۰۰ نفره برای دانشگاهیان سخنرانی کرد که به گفته نمایندگان تشکل‌های قانونی این دانشگاه تنها ۵ درصد صندلی‌ها در اختیار دانشجویان قرار گرفت.
 •  جمعی از دانشگاهیان منتقد به عملکرد دولت همزمان با حضور و سخنرانی حسن روحانی در دانشگاه تهران، در مقابل سالن سخنرانی رئیس‌جمهور تجمع کردند.تجمع‌کنندگان با در دست داشتن پلاکاردها و دست‌نوشته‌هایی اعتراض خود را به عملکرد دولت اعلام کردند. آنها با سر دادن شعارهایی به عملکرد دولت مخصوصا در حوزه اقتصاد انتقاد کردند. شعار « بیکاری، گرانی؛ جواب بده روحانی» از شعارهای تجمع کنندگان بود.
 •   ابوالقاسم طالبی کارگردان فیلم های قلاده های طلا و یتیم خانه ایران در واکنش به حکم حبس برای استاد حسن عباسی نوشت: باید فیلم ملاقات روحانی در سال 65 (با صهیونیست ها)ساخته شود و سریع به جشنواره برسد.
 •  عربستان اعلام کرد: کاهش صادرات نفت ایران و کشورهای دیگر را نمی‌توانیم جبران کنیم و هیچ تضمینی برای اینکه قیمت نفت افزایش نیابد، وجود ندارد و اگر صادرات نفت روزانه سه میلیون بشکه کاهش یابد، ما نمی‌توانیم این کمبود را جبران کنیم.
 •  براساس تازه‌ترین آمار گمرک ایران از تجارت خارجی، طی شش‌ماهه اول سال جاری بیش از 9 میلیون و 130 هزار تن کالای اساسی وارد کشور شده است که از نظر وزنی 56 درصد از کل واردات را به خود اختصاص داده است.
 •  رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در پاسخ به اظهارات اخیر وزیر بهداشت گفت: اگر جوانی نسبت به عملکرد مسئولان انتقاد کرد، نباید به او برچسب فرقانی بزنیم. نهاد رهبری از جوانان مومن انقلابی که برخی با برچسب زدن.هایی از قبیل فرقانی بودن به دنبال منزوی کردن آن هستند، دفاع می‌کند. ما با صدای رسا مدعی هستیم که دانشگاه‌ها و جوانان دانشگاهی ما در حال حرکت به سمت خوبی‌ها هستند.کدام مقطع بوده که ما وضعیت دینی را با آن گذشته مقایسه کنیم و خودمان را بهتر از آن نبینیم؟
 •  دفتر نظارت بر دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌ داری آمریکا (OFAC) اعلام کرد ۲۰ نهاد و شرکت مرتبط با بنیاد تعاون بسیج که از فعالیت‌های بسیج حمایت می کردند از سوی این وزارتخانه مورد تحریم قرار گرفته است.تحریم های مذکور به بهانه «مبارزه علیه تروریسم» هستند!
 •  طی عملیات شناسایی و غافلگیری نیروهای مقاومت در استان دیاله عراق«ابوضحی» امیر داعش در این استان و طراح و برنامه ریز اصلی جنایت تروریستی اخیر اهواز همراه با چهار تروریست دیگر به هلاکت رسیدند.
 •  با پيشنهاد سازمان برنامه و بودجه كشور و تصويب هيات وزيران هزينه كرد اعتبارات در امور غيرضروری ممنوع شد .بر اساس این مصوبه، ممنوعیت‌ها و محدودیت‌هایی در موارد زیر اعلام شده است: اجاره و خرید ساختمان جدید اداری، رفاهی، فرهنگی و ورزشی/نوسازی تجهیزات و لوازم اداری/هزینه‌های مصرفی و ملزومات اداری/هزینه‌های سفرهای خارجی و مأموریت‌های داخلی/هزینه‌های برگزاری هر گونه همایش، گردهمایی و نظایر آن/چاپ نشریات غیرمرتبط با وظایف دستگاه اجرایی .
 •  محسنی اژه ای گفت: حکم اعدام دو متهم پرونده مفاسد اقتصادی ارز و سکه قطعی شده است.
 •  وزیر کشور در آماری عجیب گفت:در گذشته ۳میلیون معتاد در کشور وجود داشت که این رقم، ۷۰۰ هزار نفر کاهش یافته است.
 •  وکلای‌ملت  در جریان بررسی طرح سوال از رضا اردکانیان، وزیر نیرو، درباره مشکلات حق‌آبه کشاورزان شرق اصفهان و عدم جاری شدن حق‌آبه آنها در رودخانه زاینده رود طی سال جاری با 114 رأی موافق، 96 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 228 نماینده حاضر در جلسه علنی از توضیحات وزیر قانع نشدند و وزیر،کارت زرد مجلس را دریافت کرد.

وضعیت شهرستان ها:

 • آیت‌الله سیدمصطفی موسوی‌اصفهانی، مدیر حوزه علمیه و نماینده مردم استان همدان در مجلس خبرگان نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص تصویب FATF ارسال کرد و گفت: جای تعجب است که علی رغم نظر روشن مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (ادام الله ظله) در خصوص کنوانسیون‌های بین المللی، مجلس شورای اسلامی بجای جایگزین کردن قوانین داخلی، به بهانه بهانه‌زدایی از غرب به ویژه آمریکای جنایتکار بدعهد، اقدام به بررسی و تصویب لوایح استعماری کرده و شما خود می‌دانید که استفسار از امام خامنه ای در این شرایط هزینه کردن از رهبری است و انصاف آن است که شما و مجلس در این خصوص نظر رهبری و مراجع معظم تقلید را نادیده گرفته اید .
 •  مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) مازندران از توزیع هزار بسته‌ لوازم‌التحریر هدیه مقام معظم رهبری به دانش‌آموزان بی‌بضاعت استان در طرح پویش مردمی مشق احسان خبر داد.
 •  دانشجویان یزدی در اعتراض به ورود سفیر انگلیس به این شهر، در مقابل اتاق بازرگانی یزد تجمع کردند، معترضین با حمل پلاکار‌هایی با این مضمون «به انگلیس نمی‌توان اعتماد کرد» و «انگلیس حامی تروریسم است»، اقدامات خباثت آمیز دولت انگلیس علیه ملت ایران را به مسئولین استان گوشزد کردند.

وضعیت جهان:

 •  جلسه سازمان ملل درباره سوریه با جنگ لفظی بین نمایندگان سوریه و عربستان همراه شد ودر آن بشار الجعفری نماینده سوریه خطاب به همتای سعودی خود گفت: قاتلان خاشقجی در امور سوریه دخالت نکنند . عربستان در حالی از لزوم تدوین قانون اساسی برای کشور من سخن میگوید که این کشور خود نه قانون اساسی دارد، نه پارلمان و نه حتی اسم.
 •  خبرگزاری رسمی عربستان (واس)  سرانجام به قتل خاشقچی اعتراف کرد وتایید کرد:خاشقچی در نتیجه مشاجره در« کنسولگری ریاض در استانبول» کشته شده است.
 •  روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارانوت نوشت: میان سازمان‌های اطلاعات اسرائیل و سعودی در زمینه‌های مشترک همکاری وجود دارد. اگر گزارش های رسیده از استانبول صحیح باشد(اینکه رژیم سعودی، خاشقجی را ترور کرده است) این امر حداقل بیانگر آن است که اسرائیل در این زمینه(چگونگی انجام ترور) به سعودی آموزش نداده است.
 •  بن‌سلمان خطاب به کوشنر درباره پرونده قتل خاشقجی گفت: هرگز کودتای غرب علیه خود را فراموش نمی‌کنم .احساس می‌کنم از طرف غرب به من خیانت شده و حمایت از خود را در جای دیگری جستجو خواهم کرد
 •  وزیر دادگستری آمریکا ادعا کرد که پنچ سازمان، از جمله حزب الله لبنان، جزو لیست «سازمان‌های جنایی فراملی» قرار گرفته‌اند.چند کارتل مواد مخدر و گروه های جنایی نیز جزو این طبقه بندی قرار گرفته‌اند و بر این اساس مشمول شدیدترین تعقیبات قضایی و اعمال قانون از جانب آمریکا قرار می گیرند.

وضعیت قرمز:

 •  دبیر آمریکایی اجراییFATF اعلام کرد: هیچ تضمینی وجود ندارد که ایران با اجرای خواسته های ما از لیست سیاه خارج شود! ایران باید استثناهایی را که برای برخی گروه ها در نظر گرفته حذف کند! گفتنی است: نمایندگان موافق تصویب این معاهده ی استعماری در مجلس، از جمله علی لاریجانی، بر اجرای شروط ایران و موافقت FATF با این شرطها تاکید نموده بودند.
 •  بر اساس یک بررسی میدانی، پردرآمدترین اصناف ایرانی عبارتند از: جراحان زیبایی و قلب با درآمد سالیانه 8 میلیارد تومان! فوتبالیست ها در رتبه ی دوم و دندانپزشکان و طراحان لباس عروس و مدرسان کنکور نیز مشترکا با متوسط یک میلیارد و 200 میلیون تومان در سال در رتبه سوم قرار دارند.در این رتبه بندی، چهارمین کرسی به هنرپیشه ها با 800 میلیون تومان در سال اختصاص یافته است.
 •  خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس تصریح کرد:متاسفانه در تحقیق و تفحص از گمرک شاهد اتفاقات و تخلفات عجیب و غریبی بوده ایم و تاکنون 130 نفر دراین رابطه دستگیر شده اند. نحوه تخلف انجام شده نشان می دهد که دراین مسئله برخی مسئولان و مدیران نیز نقش داشته اند وگرنه خودرو، عدس و مگس نیست که شبانه و مخفیانه وارد کشور شود.متخلفان باهمکاری برخی افراد در وزارت صمت و وزارت اقتصاد، با بازکردن ال سی های صوری تخلفات زیادی را انجام داده اند. وی افزود:به عنوان مثال این افراد کریستال چک و آلمانی را در تبانی با برخی مسئولان به عنوان شیشه خورده ویا شیشه شکسته وارد کشور کرده اند و این درحالیست که عوارض گمرکی کریستال 75 درصد اما عوارض خورده شیشه صفر و یا نهایتا 5 درصد است.
 •  تصاویری از دیدار اخیر آیت‌الله‌ شبیری زنجانی با محمد خاتمی و عبدالله نوری، موسوی خوئینی‌ها، معادیخواه و کرباسچی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.
 •  انتخاب یک خانم برای موتورسواری در مراسم افتتاح خط تولید موتورسیکلت برقی در اصفهان توسط استاندار و مسئولان شهری, اعتراض مردم را بدنبال داشته است. اخیرا عکسی در فضای مجازی منتشر شده که حاکی از موتورسواری رسمی یک بانو ولبخندها و تشویق های معنادار برخی از مسئولان شهر اصفهان، در روز شهادت حضرت رقیه دارد! گفتنی است: معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری اصفهان اعلام داشته : استانداراصفهان گفت از نظر من موتور سواری بانوان مشکلی ندارد!!گفتنی است: دوچرخه سواری و موتورسواری بانوان در احکام فقهی مراجع, جایز نمی باشد.
 •  آقای «م-ر» به دستور مقام قضایی توسط نیروی انتظامی در کیش بازداشت شد.«م- ر» در جنوب فارس که از افراد نزدیک به موسوی لاری وزیر کشور دولت اصلاحات و انصاری لاری استاندار فارس در دولت اصلاحات به شمار می‌رود، بدلیل اتهامات در رابطه با موسسه مالی اعتباری ثامن‌الحجج (ع) در بازداشت به سر می‌برد.در سابقه این چهره شاخص سیاسی، امنیتی، فرمانداری شهرستان‌های لامرد و بندرعباس نیز به چشم می‌خورد.
 •  آخرین گزارش از تعداد بیکاران کشور به روایت بانک مرکزی عبارت است:جمعیت فعال در بهار 97: 27.4 میلیون نفر نرخ بیکاری کل: 12.1 درصد نرخ بیکاری در شهرها: 13.6 درصد نرخ بیکاری در روستاها: 7.9 درصد.
 •  یکی از رفتگران شهرداری کرمانشاه دارای مدرک دکترای تخصصی عمران است، اما همچنان به عنوان کارگر و رفتگر شهرداری فعالیت می کند! وی که دارای 35 مقاله ISI و علمی پژوهشی معتبر نیز می باشد، از عدم شایسته سالاری در سیستم مدیریتی کشور انتقاد کرد.او که متاهل و دارای یک فرزند و همچنین سرپرست پدر و مادرش نیز می باشد، حدود 4 سال است که به عنوان رفتگر، زیر نظر یکی از شرکت های پیمانکاری حوزه خدمات شهرداری کرمانشاه، فعالیت می کند.جالب است که این شهر مدتهاست فاقد شهردار است.
 •  منابع خبری اخیرا از برگزاری پارتی با حضور دختران ایرانی در سفارت فرانسه خبر می دهند از این پارتی فیلمی هم در فضای مجازی منتشر شده است.
 •  دفتر دادستانی پاریس خواهان مصادره 250 میلیون یورو از دارایی های توتال و 750 هزار یورو جریمه برای این شرکت نفتی فرانسوی شد. این دادخواست به علت پرداخت 30 میلیون دلار رشوه به واسطه ها و مشاوران ایرانی برای عقد قرارداد گازی در سال 1997 ارائه شده است.کریستوف مارژوری، مدیر وقت بخش خاورمیانه شرکت توتال، بیژن دادفر، مدیر شرکت مشاوره ای و عباس یزدی متهمان این پرونده بودند که به شیوه مشکوکی ناپدید شده و یا مرده اند.متهم اصلی این پرونده مهدی هاشمی است.
 •  منابع خبری از مرگ ۶۹ نفر در یک ماه به دلیل مشروب تقلبی خبر می دهند. ۷۶۸ نفر در یک ماه اخیرنیز با این مشروبات مسموم شدند! همچنین در حدود ۱۷۰ نفر کلیه‌های خود را از دست دادند و ۱۶ نفر دیگر نابینا شدند.کم‌سن‌ترین فرد در میان مسموم شدگان دو پسر نوجوان ۱۲ ساله از استان‌های البرز و خراسان شمالی و مسن‌ترین فرد، یک مرد ۶۵ ساله از استان هرمزگان هستند.
 •  کریمی قدوسی درباره خیانت سران فتنه‌۸۸ افشا کرد:کمیسیون امنیت ملی درایام فتنه ۸۸،بادکترفیروزآبادی ملاقات داشت.درآن جلسه آقای فیروزآبادی گفت:سران فتنه باسازمان نظامی ناتو به توافق رسیدندمبنی برآنکه:ما درایران طرح براندازی راشروع میکنیم؛ وازشمابرای کمک به مردم استمدادمیخواهیم وشماحمله نظامی رابه ایران آغازکنید.
 •  دکتر نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد:این تحلیل نیست، خبر است: لاریجانی برای انتخابات 1400 می آید، از چندماه قبل ستادهایش را هم ساماندهی کرده.وی ادامه داد: وقتی مجلس تصمیم به سوال از روحانی گرفت، نوبخت نمایندگان را دعوت کرد و شام داد تا در آن جلسه نظرشان عوض شود، وقتی این ماجرا را افشا کردم دفتر نوبخت کل ماجرا را تکذیب کرد! اما در همان تاریخ شام را داد!
 •  منبع خبری از پشت پرده فرار عضو تیم تشریفات رئیس جمهور از کشور خبر دادند:تیرماه سال جاری یکی از پرسنل تشریفات نهاد ریاست جمهوری به منظور پاره‌ای از اقدامات دیپلماتیک و تدارک سفر رئیس جمهور، تهران را به مقصد سوئیس ترک کرد و دیگر به کشور بازنگشت.علی رغم اینکه برخی گمانه زنی‌ها از پناهندگی وی در کشور سوئیس می‌دهد، رئیس نهاد ریاست جمهوری نسبت به بازگشت کارمند خود اظهار بی اطلاعی کرده و بیان داشت که خبری مبنی بر بازگشت وی ندارد!
 •  در اقدام خلاف شرع وقانون, عده ای از زنان  برای تماشای دیدار فوتبال ایران, بولیوی در ورزشگاه آزادی حضور پیدا کردند.
 •  حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: افرادی ۲۴۰ میلیون یورو ارز دریافت کرده‌اند دریغ از آن که حتی یک قلم کالا وارد کنند و این پول را در کشور تبدیل به ریال کرده‌اند درحالی که صنعتگران ما در کشور گرفتار مشکلات متعدد هستند.
 •  معاون وزیر اسبق صنعت گفت: سفیر برزیل اخیرا  نامه‌ای به ایران نوشت و درخواست کرد در زمان تشدید تحریم‌ها، به آنها نفت بدهیم، کالاهای صنعتی بگیریم، این درخواست در سفارتخانه گم شد.
 •  کوهکن عضو کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: برخی‌ها در کشور تلفنی بین خودشان ‌از ۱۰۰ ‌تا ۵۰۰ میلیارد تومان ارز خریدند، اما هیچ ارزی مبادله نشد‌ و برای مردم و بازار التهاب ایجاد کردند.کشور قانونی با عنوان اخلال در نظم اقتصادی دارد که مجازات آن اعدام است.   قطعاً اگر این افراد به‌استناد این قانون مجازات و کنار دیوار گذاشته شوند، مردم خوشحال خواهند شد.
 •  دو تن از بازیگران سینما(امیرحسین صدیق و ستاره اسکندری) در اقدامی عجیب، با مجرمی از دراویش گنابادی، پس از دوران محکومیتش عکس یادگاری گرفته‌‌اند تا بار دیگر ثابت کنند کسانی که خود را چهره هنر این مملکت می‌دانند، فاقد درک سیاسی و تشنه ی دیده‌شدن هستند.
 •  در حالی که عاشقان حسینی در تلاش برای حضور میلیونی در مراسم اربعین هستند روزنامه اصلاح طلب ابتکار در گزارشی عجیب تلاش کرده است تا با رویکرد متفاوت و هراس افکنی به استقبال این حماسه برود. در بخشی از گزارش روزنامه ابتکارآمده است :زائران اربعین هر سال پیش از سالگرد چهلمین روز «درگذشت» امام حسین (ع) راهی شهر کربلا می‌شوند....یک هشدار جدی است برای مسافران صحرای کربلا که بدانند بیماری در کمین آن‌ها است.این احتمال وجود دارد که در دام بیماری بیفتند. بیماری‌هایی که برخی از آن‌ها خطر مرگ را برای فرد به همراه خواهد داشت.
 •  فرانسه از حضور شرکت های ایرانی در نمایشگاه بین المللی مواد غذایی در پاریس جلوگیری کرد. علت این اقدام، دستور فرد آمریکایی برگزار کننده ی این نمایشگاه بوده است. گفتنی است: این اقدام فرانسه، نشانگر عدم استقلال این کشور در مقابل آمریکا و پوچ بودن دلبستگی برخی مسئولان به اروپاست.
 •  علی خدایی عضو کارگری شورای عالی کارخبرداد: طبق آمار رسمی سازمان تامین اجتماعی بیش از ۸۰ درصد کارگران، دریافتی کمتر از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان دارند که با این تحلیل قطعا دریافتی ۹۰ درصد کارگران کمتر از ۳ میلیون تومان در ماه است.
 •  امانوئل والرشتاین جامعه‌شناس و نظریه‌پرداز آمریکایی که مدتی قبل میهمان مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری بود،پس از بازگشت، به واشنگتن‌پست در مصاحبه ای گفته است: برخی از استادانی که گرایشات لیبرالی داشتند به من گفتند:«در ایران علیه افول آمریکا صحبت نکن چون در ایران از این صحبت‌ها علیه لیبرالیسم استفاده می‌شود»!!.
 •  دادستان تهران گفت: خانمی با اعضای خانواده‌اش ۳۲ هزار سکه خرید کرده‌اند و در تحقیقات مشخص شد که متهم زن در شرکت‌های هرمی اوریف لیم نقش داشته و با این پول‌ها سکه خریداری کرده. در بازرسی از منزل این خانم ۲۴۵۰۰ عدد سکه در کولر منزل و ۱۰۸ کیلو طلا کشف شده است. فرد دیگری که از آن‌سوی مرز‌ها به کشور آمده، ۱۲ هزار سکه خریداری کرده که موضوع در دست بررسی است. فردی۲۴۰میلیون دلار ارز دولتی اخذ نموده و آن را در بازار آزاد فروخته و با سود حاصله کارخانه‌ای را در تبریز خریده است.فردی در خوزستان هم شرکتی را خریداری کرده و از سال ۹۴ تا ۹۶، ۸۰۰ میلیون دلار گرفته است و تاکنون تعهدات ارزی خود را انجام نداده و درحال حاضرنیز متواری است.
 •  اخیرا اخباری ازحضور عبدالحسین فریدون و مهدی مونسان، پسرعمو و خواهرزاده رئیس جمهور در هیات مدیره گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران!منتشر شده است.گفته می‌شود  این شرکت سهم بزرگی درتولید قطعات اتومبیل دارد.