سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه 358)

on . ارسال شده در وضعیت

وضعیت کشور:

 • امام خامنه‌ای در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای قزوین فرمودند:اگر روحیه جهادوشهادت گسترش یابدگرایش به شرق وغرب رخت برخواهد بست.یاد شهیدان نه تنها فراموش نخواهد شد بلکه روز به روز زنده‌تر می‌شود.اگر چه سی سال از پایان دوران دفاع مقدس می گذرد اما یاد شهیدان نه تنها فراموش نخواهد شد بلکه روز به روز در جامعه زنده‌تر می‌شود چرا که شهدا الگو و اسوه هستند.
 •   رهبرمعظم انقلاب، در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان سه سفارش به جوانان فرمودند: اول اینکه دشمنی آمریکا را فراموش نکنید و فریب لبخند دشمن را نخورید... سفارش دوم اینکه نظریه‌ی «مقاومت در مقابل دشمن قوی‌پنجه» را تبلیغ کنید. این نظریه از لحاظ عملی و نظری درست است. سفارش سوم اینکه شما جوانان، خود را در قبال مسئله‌ی پیشرفت کشور مسئول بدانید؛ ترس وتنبلی را کنار بگذارید و نوآوری را وظیفه‌ی خود بدانید. بدانید آینده‌ی کشور و آینده‌ی ایران اسلامی به‌مراتب بهتر و درخشان‌تر از گذشته است و در مناسبات جهانی دست برتر را خواهد داشت. این چیزی است که حتمی و قطعی است و در آن تردیدی نیست و شما این آینده را به چشم خود خواهید دید.
 •  امام خامنه ای فرمودند: آمریکا رو به افول است؛ این را همه بدانند. آن کسانی که گرایش به سازش دارند، نقشه‌ی بی‌پایه می‌کشند.این [افول] مربوط به امروز و دیروز هم نیست و یک مسئله‌ی بلندمدت است. این‌ها محکوم هستند به اینکه ساقط شوند و افول کنند.
 •  امام خامنه ای در دیدار جمعی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم با بیان اینکه اگر مدافعان حرم نبودند، راهپیمایی اربعین نبود فرمودند: اگر این کسانی که رفتند آنجا مجاهدت کردند نبودند، دشمن تا نزدیکی قبر مطهّر حضرت اباعبدالله، چند کیلومتری کربلا، جلو آمده بود».درواقع شبیه حرکت آن‌کسانی است که با جانِ خودشان توانستند قبر حضرت اباعبدالله را حفظ کنند.کار بزرگی که این جوانهای شما انجام دادند، این است. و این برای خدا بوده؛ وَالّا ما که کسی را تشویق نکردیم [برود].مثل دوره‌ی جنگ که تشویق میکردیم و امام دستور میدادند و مارش عملیّات میزدند؛ این خبرها نبود، امّا درعین‌حال این جوانها با شوق، با التماس، با علاقه‌مندی، بلند شدند رفتند.
 •  آیت‌الله سیستانی با بیان اینکه  امروز شاهد برادری و اخوت کامل بین شیعه و سنی هستیم.اظهار داشت:از حشدالشعبی خواستم خود را سپر بلای اهل سنت کند.ایشان افزود:امروز اربعین امام حسین (ع) محور وحدت در جهان اسلام شده است.برای ملت و مسئولان ایران دعا می‌کنم و امیدوارم هر چه زودتر سایه سنگین تحریم از سر ملت ایران برداشته شود.
 •  معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از رکوردشکنی حضور ایرانیان در مراسم اربعین با وجود افزایش قیمت ها  خبر داد وگفت:آخرین آمار مربوط به تردد زائران ایرانی به کشور عراق از طریق سه گذرگاه مرزی مهران، شلمچه و چذابه ویژه ایام اربعین بیش از 2 میلیون 346 هزار نفر بوده است.
 •  کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری تایید این نظریه است که عده ای در داخل در این فکر هستند که با آمریکایی ها مذاکره کنند.گفت: حال من از افکار عمومی سوال می کنم، زمانی که رهبری معظم انقلاب در جمع 100 هزار نفری بسیجیان فرمودند کسانی در حال انجام بزرگ ترین خیانت هستند و می خواهند مردم را به باور غلط برسانند که به بن بست رسیده ایم و راهی به جز زانو زدن با آمریکا و مذاکره نداریم و یا در دیدار با دانش آموزان نیز همین مضمون را تکرار می کنند، مخاطب معظم له کیست؟ بار دیگر تاکید می کنم، دولتی ها تمایل و تلاش پنهان برای القای این موضوع دارند که چاره ای به غیر از مذاکره نیست، همان هایی که روزی اصرار داشتند و می گفتند تا با آمریکایی ها مذاکره نکنیم، به توافق هسته ای دست پیدا نمی کنیم، همان تفکر اصرار می کند تا به CFT  و FATF نپیوندید و با آمریکا مذاکره نکنیم، مشکلمان حل نمی شود!
 •  رییس رژیم صهیونیستی در حمایت از تحریمهای آمریکا علیه ایران با گستاخی گفت: جانور ایرانی را باید گرسنه نگه داشت نه اینکه به آنها غذا داد. این تنها راه تضمین ثبات در جهان است.همچنین یکی از مقامات آمریکایی تصریح کرد: ایرانیان باید زجر بکشند، آنها باید فشار تحریمها را کامل حس کنند.
 •  معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور، با تکذیب خبر منتشرشده در برخی رسانه‌ها مبنی بر معافیت مالیاتی بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی اعلام کرد: نهادها و بنیادهای انقلاب اسلامی، مالیات عملکرد کلیه فعالیت های اقتصادی خود و همچنین کلیه مالیات های تکلیفی و ارزش افزوده را پرداخت می کنند.
 •  حجه الاسلام اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: یک مدیرکل بانک مرکزی به اتهام مالی دستگیر شده و چند نفر هم احضار شده اند و سیف هم همچنان ممنوع‌الخروج است.
 •  عراقچی معاون ظریف اعلام کرد: اروپایی‌ها بسیار آهسته‌تر از تصور ما حرکت کردند. آنها هنوز به راهکارهای عملیاتی نرسیده‌اند و انتظارات ما را برآورده نکرده‌اند.
 •  شورای هماهنگی تشکل‌های حوزوی در نامه‌ای به وزیر اطّلاعات و رئیس اطّلاعات سپاه، خواستار برخورد با مسببان درز کردن اطلاعات شرکت‌های ایرانی تحریم شده توسط آمریکا شدند.همچنین«ساداتی‌نژاد» نماینده مردم کاشان نوشت : باید مشخص شوداطلاعات شرکت‌هایی که توان دور زدن تحریم‌ها را دارند، چگونه به آمریکایی‌ها رسیده است؟
 •  فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت: شورای نگهبان ۲۲ ایراد به همراه یک ایراد کلی را به مصوبه مجلس وارد کرده که به نظر می رسد ایراد کلی بسیار جدی تر از ایرادات ۲۲ گانه است.اما موضوع بسیار مهم جمله آخری است که بعد از ۲۲ ایراد مطرح شده با این عنوان که «با توجه به ایراداتی که وجود دارد این کنوانسیون خلاف منافع ملی ارزیابی می شود و لذا خلاف موازین شرعی تشخیص داده می شود»، این جمله جمله ای کلی بوده و به نظر ما به معنای رد cft از طرف شورای نگهبان است.
 •  پژمان‌فر عضو کمیسیون فرهنگی خبر داد:متن کامل طرح  «مقابله با حمله سایبری احتمالی آمریکا به زیرساخت‌‌های حیاتی جمهوری اسلامی ایران» به شرح زیر است:در صورت حمله سایبری آمریکا به زیرساخت‌‌‌های حیاتی و حساس جمهوری اسلامی ایران که موجب قطع خدمات‌رسانی به مردم و ضرر و زیان به کشور گردد، این حمله به منزله حمله به خاک جمهوری اسلامی تلقی شده و نیروهای مسلح می‌بایست اقدام به مقابله نمایند.
 •  حجه الاسلام مجتبی ذوالنوررئیس کمیته هسته ای مجلس گفت:در صورت پیوستن ایران به FATF تمام سر پل های دور زدن تحریم ها را خودمان به آمریکا معرفی می کنیم.ایرادات شورای نگهبان به لایحه CFT قابل رفع نیست.لایحه به مجمع تشخیص می رود.امکان وضع شروط جدید برای الحاق به کنوانسیون CFT وجود ندارد. قبل از اینکه ما شرطی بگذاریم چند ماه قبل 12 کشور روی شروط احتمالی ایران اعتراض گذاشتند.این شروط فقط دل خوش کردن است و هیچ فایده ای ندارد.
 •  برخی منابع رسانه‌ای در عراق از پیشنهاد جالب قطر به مقامات عراقی برای تشکیل یک ائتلاف پنج جانبه با حضور این دو کشور و جمهوری اسلامی ایران، ترکیه و سوریه خبر می‌دهند.این خبر مهم در حالی منتشر شده که قطر در حال ترک شورای همکاری خلیج فارس است و چنین روندی کاملا در راستای منافع جمهوری اسلامی است.
 •  صادرات غیر نفتی ایران به عراق تقریبا 7 برابر مجموع صادرات غیرنفتی کشورمان به 30 کشور اروپایی است. براساس آمار گمرک، در نیمه اول امسال ایران بیش از 4.5 میلیارد دلار کالای غیرنفتی به عراق صادر کرده است. این در حالی است که مجموع صادرات غیر نفتی به 30 کشور اروپایی 675 میلیون دلار بوده است.
 •   روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست در گزارشی با اشاره به هراس نیروهای آمریکایی از درگیری با ایران نوشت: ایران دستکم ۱۰۰۰ قایق تندروی مسلح دارد، که قادر است هزاران مین دریایی را در آب‌های‌ منطقه کار بگذارد و با زیردریایی‌های کلاس «کیلو» تنگه هرمز را ببندد.
 •  وزیر اطلاعات گفت:دستگاه‌های امنیتی بیش از ۳۰۰ تیم تروریستی را کشف کردند و ۱۱ تیم را در ایام اربعین شناسایی کردند. از هر۱۰۰توطئه علیه امنیت کشور، یکی از آن موفق شده است.در ایران بالای ۹۰ درصد توطئه‌ها خنثی می‌شود.
 •  رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا علناً از «احتمال بالای» بروز حادثه برای نفت‌کش‌های ایرانی سخن گفت وتصریح کرد:هیچ کشور خارجی هم (از نظر آمریکا) حق ندارد نفت ایران را جابجا یا بیمه کند.
 •  رئیس پدافند غیر عامل: پس از شنود اخیری که از تلفن همراه آقای روحانی انجام گرفت تصمیم گرفتیم تا گوشی غیر قابل شنودی از طریق تلفن های موجود ایجاد کنیم البته این اتفاق هنوز «در دست اقدام» است.
 • جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی شکوائیه‌ای علیه عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی تهیه کرده‌اند که قرار است به قوه قضائیه ارسال شود.
 •  «آیت‌الله اراکی» دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت:بعد از نامه آیت‌الله یزدی، آیت‌الله شبیری به یکی از بزرگان فرموده‌اند که من ارادت قدیمی به آیت‌الله یزدی دارم و می‌دانم که ایشان دلسوز انقلاب و دین است و انسان متدینی است و ایشان را قبول دارم.
 •  دادستان تهران: در رابطه با پرونده‌های اخلال در نظام اقتصادی اخیر ظرف سه ماه گذشته ۱۵۰۰ نفر احضار ، ۱۷۰ نفر بازداشت و ۱۴۵ نفر با صدور ۶۹ فقره کیفرخواست تحت تعقیب قرار گرفته، ۴۸۶ نفر از متهمان ممنوع‌الخروج شده‌ و در مورد پنجاه نفر حکم صادر شده است.
 •  یاهو نیوز گزارش داده ایرانی‌ها سال ۲۰۱۱ در میان بهت آمریکایی‌ها یک شبکه از جاسوسان سیا را کشف و آن را متلاشی کردند.
 •  رئیس بنیاد مستضعفان تاکید کرد: برخلاف شایعات، بنیاد مستضعفان در ۱۴سال گذشته ۵۰۰۰میلیارد تومان مالیات پرداخت کرده است.
 •  خبرگزاری اسپوتنیک روسیه نوشت : امروزه میلیون ها ایرانی به همراه مقامات عالیرتبه شان در شرایطی می توانند در خیابان های معمولی و پیاده روی اربعین شرکت کنند که حتی تعداد انگشت شماری شهروند آمریکایی جرات ندارند در منطقه های حفاظت شده عراق قدم بزنند، همین کافی است تا نشان دهد قدرت دست کیست.


وضعیت شهرستان ها:

 • نماینده ولی فقیه در استان قزوین در نشست ائمه جمعه استان تاکید کرد: رفتار توهین‌آمیز آقای نوبخت در واگذاری بودجه استان به یک قلدر که هیچ سمت قانونی در این کشور ندارد را محکوم می‌کنیم.آیت‌الله عبدالکریم عابدینی با تأکید بر اینکه ائمه جمعه استان قزوین رفتار توهین‌آمیز آقای نوبخت را در واگذاری بودجه استان به یک «قلدری که هیچ سمت قانونی در این کشور ندارد» محکوم می‌کنند، خطاب به رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: تنها سمت آنها «قلدری، زورگویی و خلاف قانون عمل کردن» است.امام جمعه قزوین افزود: شما حتی استاندار را نیز نادیده گرفتید در حالی که ایشان نماینده رسمی دولت محسوب می‌شوند. این چه معنایی دارد و چرا اینقدر با بی‌قانونی و توهین‌آمیز با مردم استان قزوین برخورد کردید؟ چرا هنوز برای مردم آن «سیستم زورگویی شاهانه» را که پیش از انقلاب وجود داشت می‌پسندید؟
 •  سربازان گمنام امام زمان (عج) در سپاه الغدیر موفق به کشف ۴۰۰۰ تن شمش آلومینیوم احتکار شده به ارزش ۱۲۰ میلیارد تومان در شهرستان بافق شدند.
 •  دادستان عمومی و انقلاب تهران از حکم ده سال حبس برای حجت الله یازرلو قاضی متخلف خبر داد.این حکم اجرا شده و اتهام این قاضی دریافت رشوه بوده است .
 •  رضا مهردادعضو شورای شهر نیشابور که به دلیل توهین به ساحت اباعبدالله(ع) تحت تعقیب قضایی بود به یک سال حبس و دو سال تعلیق محکوم شد
 •  دادستان همدان خبرداد : ۴ نفر شامل مدیرکل گمرک و معاونش و دو نفر رشوه‌دهنده دستگیر شده و در بازداشت هستند.
 •  روابط عمومی دادگستری استان فارس اعلام کرد: حکم اعدام دو نفر از اخلالگران نظام اقتصادی و شبکه بانکی کشور صادر شد.
 • سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات آذربایجان غربی 5 باند بین المللی قاچاق مواد مخدر را متلاشی و بیش از 6 تن پیش ساز هروئین و 385 کیلوگرم هروئین فشرده کشف و ضبط کردند.در این عملیاتها، 11 نفر از عناصر اصلی باندهای قاچاق که تعدادی از آنها از اتباع کشورهای اروپایی هستند ، دستگیر شدند.

وضعیت جهان:

 • دبیر ستاد اربعین خبر داد: بیش از ۲۴ میلیون نفر از ۱۰۰ کشور با ملیت و مذاهب مختلف در اربعین حسینی امسال شرکت کرده اند.
 •  سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد:حدود ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار کودک و ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار زن باردار یمنی از سوءتغذیه حاد رنج می‌برند.نیمی از مراکز بهداشتی و بیمارستانی در یمن از کار افتاده هستند.
 •  در جریان برگزاری انتخابات اخیر آمریکا، مجلس نمایندگان به دست دمکراتها و مجلس سنا به دست جمهوریخواهان افتاد.این وضعیت موجب سخت تر شدن اجرای برنامه های ترامپ خواهد شد.
 •  بدنبال تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه، رزمندگان حماس صدها موشک را به سمت سرزمین های اشغالی شلیک کرده و خسارات مالی و جانی فراوانی را به صهیونیستها وارد کردند. در همین راستا اسرائیل خواستار آتش بس میان دوطرف شد.
 •  رهبر انصارالله تاکید کرد: تشدید تجاوزات عربستان به یمن با مجوز مستقیم آمریکا صورت گرفته است.همپیمانی رژیم‌های سعودی و امارات با دشمن اسرائیلی هر روز آشکارتر از قبل می‌شود.دشمن با امکانات بالا تجاوزات به الحدیده و اطراف آن را تشدید کرده است، اما در مقابل اراده ملت یمن شکست خواهد خورد.
 •  روزنامه لبنانی البنا به نقل از یک منبع اروپایی نوشت : طبق برنامه هماهنگ‌شده بین لندن و واشنگتن، محمد بن‌سلمان به زودی از ولایت‌عهدی حکومت سعودی ساقط و احمد بن‌عبدالعزیز ولی‌عهد و محمد بن‌نایف جانشین ولی‌عهد می‌شود.
 •  اندیشکده صهیونیستی «جینسا» ادعا کرد:امروزه حزب الله قدرت شلیک بیش از ۹۵ از ارتش‌های متعارف جهان را دارد. حزب الله اینک بیشتر  از همه اعضای اروپایی ناتو موشک و راکت دارد و بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ هزار موشک و راکت دارد.
 •  با کسب مدال مسابقات قهرمانی جودو در شهر ابوظبی امارات متحده عربی توسط یک جودوکار رژیم صهیونیستی، سرود رژیم نامشروع اسرائیل برای نخستین بار در خاک یک کشور اسلامی نواخته شد.
 •  نیویورک تایمزخبر داد: روسیه و چین برای بدست آوردن اطلاعاتی که بتوان از آن برای اثرگذاری بر سیاست خارجی آمریکا استفاده کرد، تماس های رئیس جمهور آمریکا را شنود کرده اند.
 •  پوتین تاکید کرد: در صورتی که آمریکا موشک های میان برد خودش را در اروپا مستقر کند، روسیه چاره ای جز هدف قرار دادن کشورهای میزبان آن موشک ها نخواهد داشت.
 •  دستگاه‌های امنیتی حماس در غزه طی عملیاتی پیچیده موفق شدند، یکی از خطرناک‌ترین جاسوس‌های رژیم صهیونیستی در این منطقه را بازداشت کنند.
 •  ترامپ در واکنش تند و تحقیرآمیزبه ایده ماکرون برای تشکیل ارتش اروپایی گفت: اگر ما وارد جنگ جهانی اول و دوم نمی‌شدیم، فرانسوی‌ها باید در پاریس آلمانی یاد می‌گرفتند.
 •  سخنگوی ارتش یمن و انصارالله از کشته و زخمی شدن شدن ۳۰۰۰ «مزدور» ائتلاف سعودی و انهدام بیش از ۳۰۰ خودروی نظامی آنها در عملیات نیروهای یمنی در جبهه‌های مختلف این کشور طی ۱۲ روز گذشته خبر داد.

وضعیت قرمز:

 • رسانه ملی در اقدامی عجیب و ناشایست در برنامه بدون توقف با حضور عباسعلی کدخدایی، اجازه داد خانم‌هایی با حجاب غیر شرعی و پسرانی با وضعیت نامناسب ظاهری با عنوان دانشجوی حقوق! حضور یافته و اقدام به سوال از وی نمایند.
 •  ۲ طلبه در نیشابور مورد حمله اوباش مسلح به چاقو قرار گرفتند. گفتنی است: علیرغم مصدوم شدن طلاب، برخی از عوامل این حادثه همچنان آزادانه در حال تردد هستند.
 •  بر اساس آمار؛ نقدینگی شهریورنود وهفت ١٦٧٢ هزار میلیارد تومان شدکه نسبت به شهریور ٩٦ معادل 20.3 درصد رشد داشته است.
 •  رئیس انجمن علمی حقوق پزشکی ایران تصریح کرد:جراحی‌های نوظهور زیبایی مثل تغییر رنگ چشم و شکل گوش جزو عمل‌های جراحی مشروع تلقی نمی‌شود.همچنین سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، از تعیین ۲ ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق بر اساس ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی هم برای افراد متقاضی انجام عمل‌های چشم گربه‌ای و گوش الاغی و هم پزشکان این اقدام خبر داد.
 •  پس از بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا ،تعدادی از هواداران استقلال در بخش زرنه شهرستان ایوان با حضور در خیابان از اینکه تیم پرسپولیس نتوانست عنوان قهرمانی را کسب کند ابراز شادمانی نمودند .این شادمانی،خشم طرفداران پرسپولیس را به دنبال داشت که تداوم آن منجر به بروز درگیری زخمی شدن تعدادی و قتل یکی از شادی کنندگان شد.
 •  علیرضا زاکانی نماینده سابق مردم تهران و رییس کمیسیون برجام تصریح کرد:علی لاریجانی مجلس را به مجلس یک نفره تبدیل کرده و ریاست کمیسیون ها را با برخی نمایندگان معامله می کند.وی افزود:پرونده مالی حسین فریدون (برادر روحانی) فاجعه است، وام درهمی از بانک ملت دوبی گرفته اند و در داخل سپرده گذاری کرده اند و سالانه 24 درصد سود می گیرند!
 •  ملکی در سعادت‌آباد به‌صورت رهن و با تخفیف ۷۵درصدی در اختیار یک عضو شورای شهر تهران قرار گرفته و جالب است که وی طی یک سال گذشته بارها نسبت به واگذاری املاک در دوره گذشته انتقاد کرده است.مدیرعامل املاک و مستغلات شهرداری تهران اظهار کرده است که این تخفیف‌ برابر قانون داده شده است! و طی 14 ماه گذشته تنها 6 واحد به‌صورت اجاره در اختیار یک عضو شورای شهر تهران و پنج مدیر شهرداری قرار گرفته است.بر اساس قانون مجاز هستیم به کارکنان تا 50 درصد تخفیف و به مدیران تا 75 درصد تخفیف دهیم!!
 •  آخوندی وزیر مسکن روحانی و باجناق ناطق نوری در مراسم تودیع خود گفت:کار درستی کردم که حتی ۱ واحد مسکن مهر را افتتاح نکردم . حضرات هر روز تبلیغ می کنند که این دولت حتی یک مسکن هم نساخته  است، این افتخار دولت است که حتی یک واحد مسکونی را نساخت. از ابتدا قرار نبود دولت خانه ای بسازد. حتی در پیام مرحوم امام برای تاسیس حساب 100 امام ساخت خانه توسط دولت پیش بینی نشده بود!
 •  تولید گسترده آثار سخیف و مبتذل در سینما و شبکه نمایش خانگی، توسط فیلمسازهایی با گرایش‌های فکری و سیاسی خاص، گویای آن است که ساخت این گونه فیلم‌ها برنامه‌ریزی شده است و اهدافی فراتر از حوزه سرگرم سازی دارد.تا چند سال قبل، فیلم‌های بی‌مایه و متکی به شوخی‌های غیراخلاقی فقط توسط برخی از فیلمسازهای ضعیف و کم سواد صورت می‌گرفت، اما موج جدید این گونه فیلم‌ها توسط فیلمسازهایی با تعلقات سیاسی و شبه روشنفکرانه ساخته می‌شود. محمدتقی فهیم، منتقد سینما نیز در برنامه تلویزیونی «کیوسک» تصریح کرده بود: «در سینما و شبکه نمایش خانگی یک جریان فکری انحرافی ایجاد شده است که با هدف به اصطلاح دموکراتیک کردن جامعه، ابتذال را رواج می‌دهد.»
 •  حجت‌الاسلام‌ مصلحی وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه ۸۰ درصد مشکلات اقتصادی کشور ربطی به تحریم ندارد گفت:دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی ۶ برنامه برای مقابله با انقلاب اسلامی را حدود پنج سال پیش طراحی کردند که برای اجرای آن تلاش می‌کنند و در کمال تأسف عوامل داخلی آن‌ها و نفوذی‌ها همراه آنان هستند.آمریکا همیشه اعلام کرده که با تحریم‌ها ایران را به‌زانو درمی‌آورد ولی به‌عنوان فردی که درگذشته مسئولیت اطلاعات در کشور را داشتم و در زمینه‌های اقتصادی نیز اطلاعاتی دارم عرض می‌کنم که اثر تحریم‌ها بر کشور حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد است و بقیه هیچ ربطی به تحریم‌ها ندارد.بالا بردن قیمت ارز نیز برنامه‌ای بود که در چند وقت اخیر با نقش عوامل داخلی تأثیر آنان را مشاهده کردیم.
 •  برای دومین بارمتوالی، یک کشتی فله بر حامل سویا، بنادر آمریکا را به مقصد ایران ترک کرده است.این محموله ۵۶ هزار و ۹۵۱ تنی سوئدی تراریخته(دستکاری ژنتیکی) سیزدهمین محموله ای است که از ماه جولای از آمریکا عازم ایران می شود.آمارهای وزارت کشاورزی آمریکا نشان می دهد که میزان صادرات سویای این کشور به ایران از ۲۶ میلیون میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ به ۲۱۱ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است.
 •  در اقدامی تاسف برانگیز شرکت «اسنپ»(متعلق به شرکت MTN و ایرانسل)کلیپ تمسخر شعار «مرگ برآمریکا» را در روز تسخیر لانه جاسوسی منتشر کرد.
 •  نمایندگان مجلس در روز 13 آبان و پس از سردادن شعار مرگ بر آمریکا، با ۸۸ رای موافق و ۱۱۱ رای مخالف، از تشکیل کمیسیون ویژه مقابله با تحریم‌ها در مجلس شورای اسلامی مخالفت کردند!.حاجی‌دلیگانی نماینده مجلس با اشاره به مخالفت نمایندگان با تشکیل کمیسیون ویژه مقابله با تحریم! گفت:در همه کشورها تشکیل چنین کمیسیونهایی مرسوم است.در مجلس نمایندگان آمریکا و مجلس سنای این کشور برای تحریم بر علیه ایران کمیسیون تشکیل شد.متاسفانه نمایندگان مجلس برای تشکیل این کمیسیون رای منفی دادند و بیشترین رای هم توسط اعضای فراکسیون امید مجلس داده شد.
 •  وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کنکور تیشه به ریشه تربیت صحیح می‌زند گفت: کنکور فضایی ایجاد کرده که اجازه نمی‌دهد مدرسه و معلم به هدف‌های تربیتی هم توجه کنند.
 •   پسر علی مطهری پست دیگری را نیز بدست آورد. وی که عضو هیئت مدیره موسسه نشر شهر وابسته به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بود، هم اکنون معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۷ تهران را نیز عهده دار شد.
 •  یک منبع آگاه با اشاره به اینکه حیوان‌گردی؛ کسب و کار جدید در پارک‌های تهران شده است خبر داد:درآمد روزانه حاصل آن بیش از سایر مشاغل تعریف نشده اجتماعی است، ‏یعنی چیزی حدود ١٠٠‌ هزار تومان برای هر ساعت گشت‌وگذار.یک حیوان‌گرد می‌گوید:  روزانه اگر شرایط جور باشد یکی دو حیوان را در پارک‌ها و پیاده‌رو‌ها می‌چرخانم و چیزی حدود ‌‏٢٠٠ تا ٣٠٠‌هزار تومان دریافت می‌کنم. البته قیمت حیوان‌گردانی با توجه به قیمت و نژادشان تعیین ‏می‌شود.
 •  در اقدامی عجیب وتامل برانگیز ۱۶۰ نماینده مجلس در نامه‌ای از عملکرد عباس آخوندی وزیر ناکارآمد سابق راه و شهرسازی تشکر کردند.