سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه 359)

on . ارسال شده در وضعیت

وضعیت کشور:

 

 • امام خامنه ای در دیدار مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت فرمودند: نصیحت ما به حکام کشورهای اسلامی این است که به ولایت اسلام برگردند؛ ولایت آمریکا و طاغوت به کار آن‌ها نخواهد آمد. امروز برخی کشورهای منطقه به جای ولایت «الله» از آمریکا تبعیت می‌کنند. آمریکا هم بنا به طبع استکباری خود، آن‌ها را تحقیر می‌کند. شنیده‌اید که رئیس‌جمهور یاوه‌گوی آمریکا، حکام سعودی را به «گاو شیرده»تعبیر کرد. اگر آل سعود از اهانت به خودش بدش نمی‌آید به‌جهنم؛ اما این اهانت به مردم آن کشور و ملت‌های مسلمان است.چرا باید حکام اسلامی در حرکت جنایت‌آمیز علیه فلسطین و مردم یمن [با آمریکا] همراه شوند؟ این حکام مطمئن باشند که در هر دو [جبهه] هم پیروزی با مردم فلسطین و یمن است و آمریکا و تبعه‌ی آمریکا در این قضیه شکست خواهند خورد
 •  امام خامنه ای فرمودند: آمریکا امروز به‌وضوح در این منطقه از ۱۰ سال پیش ضعیف‌تر است؛ رژیم صهیونیستی به‌وضوح از چند سال پیش ضعیف‌تر است. رژیم صهیونیستی چند سال پیش ۳۳روز توانست در مقابل حزب‌الله لبنان مقاومت کند و بعد شکست خورد؛ چند سال بعد ۲۲روز در مقابل فلسطینی‌ها مقاومت کرد و بعد شکست خورد؛ چندی بعد ۸روز در غزه مقاومت کرد و بعد شکست خورد؛ در هفته‌ی اخیر هم بعد از ۲روز شکست خورد.
 •  امام خامنه‌ای در دیدار آقای برهم صالح رئیس جمهور عراق و هیأت همراه، با اشاره به حضور بیش از دو میلیون زائر ایرانی در راهپیمایی اربعین امسال خاطرنشان کردند: دلهای همه زائران ایرانی بعد از بازگشت، مملو ازتشکر از میهمان‌نوازی مردم عراق است.
 •  آیت‌الله نوری همدانی تصریح کرد: وضعیت گرانی و معیشتی امروز مردم به‌شدت غم‌انگیز و ناراحت‌کننده است که بخش قابل‌توجهی از آن‌ها به علت تحریم‌ها نبوده و از کمبود نظارت‌ها و عدم وجود روح جمعی در حوزه اقتصادی ناشی می‌شود.ایشان افزود:در مسئله حجاب احساس می‌شود این فریضه مهم الهی در دست برخی تغییرات نگران‌کننده است.ایشان تاکید کرد:دریافت پول به‌عنوان دیرکرد ربا قطعی و حرام است و دریافت وجهی با این عنوان توسط بانک‌های کشور حرام قطعی و رباخواری آشکار و محض است
 •  آیت‌الله سبحانی در بیانیه‌ای، کمک به مردم مظلوم یمن از طریق هلال احمر و موسسات مربوطه را بر مومنین واجب دانست.در این بیانیه آمده است:در این برهه از زمان بر مؤمنین واجب است با هماهنگی هلال‌احمر و مؤسسات مربوطه به کمک غذائی و درمانی آنان بشتابند و به هر وسیله صدای مظلومانه آن ها را به گوش جهانیان برسانند.
 •  فرمانده کل ارتش در مراسم گرامیداشت سردار شهید تهرانی مقدم با بیان اینکه موشک های شهید تهرانی مقدم, اسرائیل را نابود خواهد کرد گفت:رژیم نامشروع صهیونیستی از عدم کارایی گنبد پنبه‌ای، سرخورده است و از دسترسی زمینی ایران به مناطق اشغالی هراسناک است.
 •  «امیر سرلشکر موسوی» در همایش روحانیون ارتش تصریح کرد:امروز بزرگترین خطر برای جامعه و ارتش، جدا شدن از روحانیت و مسجد است.
 •  عادل‌ عبدالمهدی نخست وزیر عراق در پاسخ به سئوالی درباره موضع عراق در مقابل تحریم‌های خصمانه آمریکا علیه ایران  تصریح کرد: ما در برنامه و شیوه وزارتی تاکید کردیم که بخشی از نظام تحریم‌ها نیستیم، آمریکا تحریم‌هایی را علیه کشور و اشخاصی تحمیل کرده و این به خودش مربوط است.
 •  مأمور ویژه سابق اف‌بی‌آی با اشاره به قدرت منطقه ای ایران اعتراف کرد: امروز و به لطف پیروزی‌های محور مقاومت، قاسم سلیمانی می‌تواند سوار بر خودرویش از تهران تا مرز فلسطین اشغالی برود، بدون آن‌که کسی جلویش را بگیرد.
 •  روزنامه جمهوری که به هواداری از دولت مشهور است، با انتقاد از حضور زنان در استادیوم‌ها برای دیدن فوتبال نوشت:آقای رئیس‌جمهور حتماً خبر ندارند در استادیوم با حضور بانوان چه گذشت.خوب است ایشان فیلم صحنه‌ها را ببینند و پاسخ دهند که آیا چنین صحنه‌هایی با تشخص زن مسلمان سازگاری دارد یا نه؟دولت‌مردان به‌ظاهر طرفدار حضور بانوان در استادیوم‌های ورزشی آیا حاضرند زنان و دختران‌شان را در چنین صحنه‌هایی که فیلم‌های منتشر شده از استادیوم نشان می‌دهند ببینند؟
 •  پرچمدار کاروان ایران در بازیهای پاراآسیایی گفت: تمجید رهبر از حجاب من برایم کولاک روحی بود.وی افزود:پایم روی مین رفت به همه چیز رسیدم «جانبازی» را با دنیا عوض نمی‌کنم. مهمتر از مدال طلا ایستادن در خط ولایت است.
 •  «برایان هوک»، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران اذعان داشت: مجبور بودیم برخی کشورها را از تحریم‌ها ضد ایران معاف کنیم، چون نمی‌خواستیم قیمت نفت به ۹۰ تا ۱۰۰ دلار به ازای هر بشکه برسد.
 •  رئیس کل دادگستری استان تهران تاکید کرد: امروز موضوع ورود بانوان به ورزشگاه مسأله مهم یا مشکلی از مشکلات مردم نیست که رئیس جمهوری یا وزیر به آن بپردازند. اگر امروز گوشه ای از ورزشگاه را به بانوان اختصاص داده ایم که مبادا فدراسیون فوتبال تعلیق نشود، فردا می گویند زن و مرد باید در کنار هم فوتبال تماشا کنند؛ حتما بعدا اظهار می دارند که زنان بدون حجاب باید در استادیوم حضور پیدا کنند.
 •  سردار سلامی جانشین فرمانده سپاه در واکنش به سخنان توهین آمیز وزیر آمریکایی گفت: دورریز غذای ایرانی‌ها ۴۰ میلیون گرسنه را سیر می‌کند که اگر دولت آمریکا نمی‌تواند شرایط گرسنگان را مدیریت کند، ما از دور ریز غذای ایرانیان این کار را می کنیم.
 •  مجاهد یمنی در تجمع طلاب حوزه علمیه در مدرسه فیضیه گفت: به‌زودی در یمن مردانی خواهید یافت که پوزه متجاوزان را به خاک خواهند مالید. وی افزود:هزاران دستگاه از ادوات زرهی ساخت آمریکا در یمن منهدم شده و به نمادی برای شکست متجاوزان تبدیل‌شده است.
 •  آیت الله آملی لاریجانی در واکنش به سخنان ظریف درباره پولشویی گفت: اگر پولشویی عظیمی در کشور وجود دارد چرا این موضوع را به قوه قضاییه اطلاع نداده اید؟توقع نیست که برخی مسئولان سخنان دوپهلویی بر زبان بیاورند که موجب سوء استفاده دشمنان شود. قانون مبارزه با پولشویی در دهه 80 به تصویب رسیده و بر اساس آن کسانی که از پولشویی مطلع اند موظف به اعلام آن به مرجع قضایی هستند.مسئولان نیز نباید سخنانی به زبان بیاورند که مانند خنجر به قلب نظام فرو برود.گفتنی است: سخنان ظریف در مورد پولشویی گسترده در ایران، مورد استفاده ی گسترده ی رسانه های آمریکا و اروپا در متهم نمودن ایران قرار گرفته است.
 •  رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: امروز کارگر تحت فشارهای معیشتی بسیار زیادی است به هرحال حقوق ثابتی داشته‌اند و یکباره قیمت ارزاق و اجناس بالا رفته است، ما باید به حل مشکلات آنها توجه داشته باشیم.دولت نیز باید مسئله معیشت کارگران را واقعاً مد نظر داشته باشد و در جا‌هایی که مشکلاتی پدید می آید فوراً رسیدگی کند.دولت باید در عین واگذاری بخش‌های دولتی به بخش خصوصی، نظارت تام داشته باشد و شرط اصلی و اساسی اش نیز نگهداری کارگران در بستر کار کارخانه باشد.نه اینکه کارخانه را بفروشند و فردی هم که خریدار است، از فضای فیزیکی کارخانه استفاده کند و زمین‌های آن را بفروشد! شرط اساسی این است که کارخانه باید به قوت خود باقی باشد. گفتنی است: به تازگی کارگران نیشکر هفت تپه نسبت به واگذاری غیرمنطقی این کارخانه دولتی به بخش خصوصی (و خواهرزاده های آقای جهانگیری) و تعویق حقوقهای خود و بی عدالتی بشدت اعتراض کرده اند.
 •  آیت الله خاتمی خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه مردم انقلاب کردند که شراب‌خواری‌ها،‌فساد و فحشا نباشد گفت:روزنامه‌ای(روزنامه دولتی ایران) از بودجه بیت‌المال تغذیه می‌کند و می‌نویسد چون شراب قلابی بلای جان مردم شده شما مثل زمان طاغوت شراب را آزاد کنید.اینهایی که امروز می‌گویند شراب باید آزاد شود فردا روز به دنبال بی‌حجابی می‌روند این مردم به اسلام رای داده‌اند و برای دفاع از آن تا آخرین نفس و قطره خون مقاومت می‌کنند. برخی‌ها نگویند حالا یک مطلبی در روزنامه‌ای درج شده و شما آن را در نماز جمعه علنی می‌کنید بنده جریانی را می‌بینم که می‌خواهد اسلام‌زدایی را تئوریزه کند.
 •  دادستان تهران با بیان اینکه اتهام وحید مظلومین اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق بهم ریختن اوضاع بازار پولی و بانکی کشور بوده است گفت:۲ نفر از معاونان دادستان تهران در مراسم اجرای حکم حضور داشتند، عد‌ه‌ای در آنجا شاهد بودند و فیلمبرداری شده، جنازه‌ها تحویل گردیده، فیلم آن نیز در اختیار صدا و سیما قرار گرفته و اینکه عد‌ه‌ای مدعی هستند که حکم اجرا نشده، ادعای مضحکی است. گفتنی است: بدنبال اجرای حکم این دو مفسد اقتصادی، برخی از نخبگان و مردم، نسبت به عدم احضار و مجازات دانه درشت هایی نظیر سیف و احمد عراقچی(رئیس و معاون بانک مرکزی) و سرنوشت اموال سلطان سکه سوالاتی را بیان نموده اند.
 •  اسماعیلی رئیس کل دادگستری تهران از ارسال کیفر خواست احمد عراقچی معاون سابق بانک مرکزی و سالار آقاخان یکی از دلالان ارز و سکه به دادگاه‌های ویژه مفاسد اقتصادی خبرداد. گفتنی است: بعد از اعلام برگزاری دادگاه علنی برای وی، اعلام شد که دادگاه وی علنی نخواهد بود!!.
 •  حکم قطعی متهمان پرونده اخلالگران نظام اقتصادی از طریق تضییع کالای استراتژیک گندم صادر شد که در آن مخلوط کنندگان خاک با گندم در مجموع به ۸۱ سال حبس و افزون بر ۷۵۴ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند.
 •  عراقچی معاون ظریف، اعتراف کرد: اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا، بهره‌مندی ایران از مزایای برجام را به صفر نزدیک کرده است.اگر ایران از مزایای برجام بهره‌مند نشود این توافق زنده نمی‌ماند.
 •  طرح استیضاح رئیس مجلس کلید خورد.در بخشی از متن استیضاح «علی لاریجانی» رئیس مجلس آمده است:ریاست محترم مجلس شورای اسلامی ، مصوبات لوایح الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی و اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را که مورد ایراد شورای نگهبان بوده است؛ بدون ارجاع به کمیسیون و متعاقباً طرح در صحن علنی رأساً و مستقیماً و بدون اطلاع مجلس به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال می‌کند.این اقدام لاریجانی مغایر صریح اصل ۱۱۲ قانون اساسی و ماده ۲۰۰ آئین‌نامه داخلی مجلس و ناقض سوگندی است که برابر ماده ۱۶ آئین‌نامه به خداوند قادر متعال در برابر قرآن کریم یاد کرده است. گفتنی است: درخواست سوال از آقای لاریجانی ۲۷ امضا داشته، ولی در حال حاضر به ۲۰ امضا کاهش پیدا کرده و چون از نصاب ( ۲۵ امضا ) افتاده است، فعلا قابل بررسی نیست.
 •  جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دنبال اظهارات محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در خصوص پولشویی طرح استیضاح وی را کلید زدند.
 •  کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان درباره میزان تخلفات انتخاباتی گفت:بیش از حدود 700 پرونده در رابطه با تخلفات انتخابات اخیر در قوه‌قضائیه تشکیل شد که از همین تعداد، حدود بیش از 60 کیفر خواست صادر شده و پرونده تعدادی نیز در حال رسیدگی است.
 •   بدنبال انتشار تصاویری از اعطای حکم خادمی حضرت رضا(ع) به برخی وزرا و مسئولان؛  استاد حسن رحیم پورنوشت: اشکالی ندارد که مسئولین خادم افتخاری امام رضا(ع) می‌شوند، خیلی هم خوب است اما چرا اغلب دوستان با یه دونه از این گردگیرهای رنگی کنار استراتژیک ترین معبر می‌ایستند که اتفاقا خیلی خوب هم دیده می‌شوند، برام سواله که چرا نمی‌روند توالت‌های حرم را بشورند؟! برای شکستن غرور ریاست‌شان خیلی هم خوب است.
 •  سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت:مواد مورد نیاز برای باروری ابرها وارداتی بود، این موضوع به یکی از دانشجویان واگذار شد و او در مدت یکی و دو ماه، این ماده را ساخت، این مواد تولید شده به آزمایشگاه‌های روسی ارائه شد و نتیجه آن کیفیت بالا و در سطح استاندار جهانی بود.امروز مقدار زیادی از این ماده تولید شده ‌و با توافق وزارت نیرو 4 پایگاه هواپیمایی بدون سرنشین و یک پایگاه هوایی با سرنشین در تهران برای باروری ابرها بسیج شده است.

وضعیت شهرستان ها:

 •  امام جمعه غیور شهرستان خوروبیابانک در خطبه های نماز جمعه در اعتراض نسبت وضعیت بد گردشگری در این منطقه (منطقه کویری مصر و...)تاکید کرد: اگر وضعیت بد گردشگری سامان نگیرد، کفن خواهم پوشید و با گردشگرانی که هتک حرمت و کشف حجاب می کنند مقابله کرده و نخواهم گذاشت هیچ اتوبوسی به این منطقه بیاید.وی گفت : صنعت گردشگری تبدیل به صنعت ولگردی شده است.وی ادامه داد:در این چند روز بالغ بر ۱۰۰ اتوبوس و نزدیک به ۴ هزار نفر جمعیت به منطقه آمده اند که نزدیک به ۷۰ درصد آنها کشف حجاب داشته اند.ما مخالف گردشگری نیستیم و آن را قبول داریم، ولی مخالف صد درصدی منکرات و کشف حجاب هستیم. بنده دیگر در این زمینه کوتاه نخواهم آمد.
 •  مسئول ستاد کارآفرینی تبلیغات انتخاباتی روحانی، در سفر هیات دولت، در نامه ای رئیس جمهور را تهدید به آتش زدن کارخانه خود کرد! مدیران ناکارآمد امکان هیچ گونه فرصتی برای ایجاد اشتعال و کارآفرینی را بر نمی تابند. شخص جنابعالی توان و اختیار کافی در نظارت و انتخاب مدیران کل استانی را ندارید!
 •  دادستان عمومی و انقلاب استان کرمان خبرداد:سربازان گمنام امام زمان «عج» در اداره کل اطلاعات استان کرمان سه باند کلان و بین المللی قاچاق مواد مخدر را شناسایی و منهدم کردند.در این رابطه مقادیری سلاح و مهمات جنگی از قبیل اسلحه کلاشینکف و کلت کمری و مقدار یک تن و سیصدکیلوگرم تریاک کشف و  سه دستگاه خودرو نیز توقیف شده است.
 •  سازمان اطلاعات سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) اصفهان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در ادامه برخورد قاطع اطلاعات سپاه با عرفان‌های دروغین و جریان‌های منحرف در سطح استان اصفهان، ۲ نفر از لیدرهای اصلی عرفان کاذب حلقه به همراه ۱۰ نفر از اعضای این گروه را در کلان‌شهر اصفهان دستگیر کرد.
 •  دادستان کرج از دستگیری یکی از اعضا اصلی عرفان حلقه به همراه همسرش خبر داد.

وضعیت جهان:

 •  خبرگزاری روسی اسپوتنیک نوشت: نمایش فیلم هدف گرفتن اتوبوس در حال حرکت سربازان اسرائیلی توسط نیروهای فلسطینی نشان می‌دهد، فلسطینی ها به تسلیحات موشکی نقطه زن پیشرفته دست یافته اند که می‌توانند وسایل نقلیه و تانک های در حال حرکت را هدف قرار دهند. موشک باران وسیع شهرک‌های اسرائیلی با بیش از 200 موشک توسط فلسطینی‌ها آنهم فقط در یک روز و توانایی دفاع سپر موشکی فوق مدرن گنبد آهنین در هدف گرفتن تنها 30 درصد موشک ها و اصابت 140 موشک به اهدافی در خاک اسرائیل یک فاجعه برای اسرائیل است.
 •  ناصر ابو شریف، نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه درگیری اخیر با اسراییل فقط یک هشدار بود گفت:در درگیری اخیر با اسرائیل می توانستیم آتش سنگین تری به راه بیاندازیم ولی تمایلی به این کار نداشتیم و موشک های مقاومت بصورت عمدی به سمت جاهایی پرتاب شد تا اخطاری باشد برای اسرائیلی ها؛ اسرائیلی ها هم پیغام ما را دریافت کردند.
 •  دادستانی عربستان سعودی در اعترافی جدید در پرونده قتل خاشقچی اذعان کرد که او در کنسولگری عربستان تکه‌تکه سپس به بیرون انتقال داده شده است.سخنگوی دادستانی سعودی همچنین گفت که آمر اصلی این پرونده «نایب رئیس سابق سازمان استخبارات» است که دستور داده بود اگر خاشقچی از طریق مذاکره به عربستان بازنگشت، او را با زور برگردانید.
 •  یک افشاگر دانمارکی در برابر مجلس این کشور به بزرگ‌ترین پولشویی تاریخ در یکی از اصلی‌ ترین اعضای FATF شهادت داد وگفت: دانسک بانک به عنوان بزرگ‌ترین بانک این کشور در یکی از بزرگ‌ترین پولشویی‌های تاریخ جهان دست داشته است.این حجم پولشویی در مجموع، حدود ۲۲۷ میلیارد دلار برآورد شده است.
 •  روزنامه ترکیه‌ای «ینی‌شفق» با اشاره به همکاری نظامی آمریکایی ها با گروهک های تروریستی نوشت: چند صد نظامی آمریکایی در اقدامی هماهنگ با پ.ک.ک، طی ده روز اخیر در مناطق شمال شرقی سوریه مستقر شدند.
 •  روزنامه کارار ترکیه خبر داد: یک سرکرده ارشد داعشی که مسئولیت اعدام مخالفان و هدایت ترورهای این گروه تروریستی در ادلب سوریه بر عهده داشت به همراه همسرش در شهر ترابوزان ترکیه دستگیر شد.
 •  روزنامه «گاردین» با اعلام حضور ولیعهد عربستان در نشست اجلاس بیست درآرژانتین خبر داد: حقوقدانان در سرتاسر جهان می‌توانند علیه بن‌سلمان اقامه دعوی کرده و از طریق اینترپل او را در بوینس آیرس در آرژانتین دستگیر کنند و با توجه به اینکه بن سلمان رهبر یک کشور محسوب نمی‌شود در صورت اقامه دعوی خطر دستگیری برای او بسیار زیاد خواهد بود.

وضعیت قرمز:

 • گزارش رسمی مرکز آمار از رسوخ تورم ۴۰ تا ۱۰۰ درصد برسر سفره های مردم خبر می دهد.بررسی جدول تورم نقطه ای اقلام خوراکی و آشامیدنی در گزارش مرکز آمار ایران حاکی است، افزایش قیمت انواع گوشت بالای 50 درصد، ماهی ها بالای 60 درصد و میوه و خشکبار بالای 70 درصد بوده است.بر اساس این گزارش، نرخ تورم نقطه ای محصولات خوراکی طبقه بندی نشده هم به مرز 100 درصد رسیده است.در همین راستا روحانی در گزارش اخیر خود، اعلام کرد: تورم این ماه، یک سوم شده است!
 •  در مقاله تامل‌برانگیز«فارین پالیسی» درباره نقش تلگرام در سقوط مداوم قیمت ریال و گرانی ارزآمده است:وقتی ریال وارد مسیر شوم خود شد, صدها کانال تلگرامی ایجاد شد و هرگونه تغییر قیمت دلار را اعلام کردند.ایرانیان بطور وسیع به این کانال‌ها پیوستند؛ کانال‌هایی که بعضاً بیش از دو میلیون عضو دارند؛ و بعنوان نیرویی بر نرخ ارز تأثیر گذاشتند.
 •   ۲ سال پس از افشای فیش‌های نجومی و تعهد رئیس قوه قضائیه، رئیس جمهور و رئیس مجلس به رهبرمعظم انقلاب برای برخورد با نجومی‌بگیران، بر اساس اسناد منتشر شده فیش حقوقی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، ۹۹ میلیون تومان است!
 •   بررسی آخرین سرشماری مرکز آمار نشان می‌دهد میزان رشدجمعیت کشور چه در بخش شهری و چه در بخش روستایی با کاهش مواجه شده است بطوریکه در بخش شهری متوسط کاهش سرعت رشد جمعیت به منفی ۱۷ درصد و در بخش روستایی به منفی ۱۰ درصد رسیده.
 •  حجت‌الاسلام مزارعی، دادستان کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با مدیران بانک‌های استان افشا کرد:۲۷۵ میلیارد تومان تسهیلات به خانواده «باقری» داده‌شده است، بانک ملی و صنعت و معدن استان درب بانک را بازکرده‌اند و گفته‌اند ببرید. ۱۵ مورد تسهیلات به یک خانواده خاص داده شده است، آقایان بانک ملی و صنعت و معدن استان! چطوری می‌خواهید جواب خدا را بدهید؟اداره برق استان ۲ میلیارد تومان از این طلب دارد، و یکی دیگر از ادارات بیش از ۷ میلیارد تومان طلبکار هستند و دنبال طلب خود نمی‌روند. وی تاکید کرد:من با این بی‌انصافی‌ها تاب نمی‌آورم، فساد یعنی همین.استان کهگیلویه و بویراحمد متعلق به یک گروه خاص شده است، این‌جوری بی‌حساب‌وکتاب که نمی‌شود، بنده کوتاه نمی‌آییم، بنده مقابل تک‌تک این افراد ایستاده‌ام.وی افزود:اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویراحمد مکلف است که ظرف مدت ۲۰ روز تکلیف معوقات مالیاتی را مشخص کند و گزارش دهد. در غیر این صورت رئیس امور مالیاتی استان را احضار می‌کنم.
 •  امیرآبادی فراهانی عضو هیئت‌رئیسه مجلس با بیان اینکه تعداد کارمندان و مدیران دو تابعیتی در ‌کشور ‌نگران‌کننده است گفت: در مسئله دو تابعیتی‌ها، از هر دو جناح اصلاح‌طلبان و اصولگراها افرادی دخیل بوده که شرایط و وضعیت هرکدام با یکدیگر متفاوت است. وی افزود:در یکی از وزارت خانه‌های کشور در روزهای اخیر فساد 170 میلیون دلاری به اثبات رسیده با همکاری مؤثر وزیر مربوطه جلوی اشاعه و عملیاتی شدن آن گرفته شد.
 •  شواهد موجود حاکی است: برادر، و خواهر شهردار منتخب تهران(حناچی) در عضویت سازمان منافقین قرار دارند.این در حالی است که برخی فشارها به وزارت اطلاعات و دیگر نهادهای امنیتی و نظارتی از سوی شخص خاتمی و همفکران وی برای تائید صلاحیت حناچی شدت گرفت، اما وزارت کشور در نهایت نتوانست صلاحیت او جهت پذیرش این مسئولیت را اعلام کند و شورای شهر اصلاح طلب نما و اعتدالی پنجم بعد از 1.5 سال از آغاز فعالیت خود، باید به فکر انتخاب پنجمین فرد برای نشستن بر صندلی شهرداری تهران باشد.
 •  دکتر فریدون عباسی رییس سابق سازمان انرژی اتمی تصریح کرد:ما در آستانه غلبه بر غربی‌ها بودیم امّا مالک را از پشت خیمه معاویه برگرداندند! خفت از این بالاتر که معاون رئیس جمهور برود دست به ایرباس نو بکشد؟
 •  «حکیمی‌پور»استاد دانشگاه علامه تصریح کرد:دولت با تغییر نرخ ارز، کسری بودجه خود را می‌پوشاند.کاهش ارزش پول ملی با بالا رفتن نرخ ارز بزرگترین خیانت به مردم است.
 •  نقوی حسینی با اشاره به جلسه نمایندگان ولایی مجلس، باحجت‌الاسلام اژه‌ای، معاون اول قوه‌قضائیه گفت:در این جلسه، ضرورت اعلام نتیجه پرونده برادر رئیس‌جمهور، برادر معاون اول رئیس‌جمهور، سیف و دیگران، مطرح شد.اعضای فراکسیون در این جلسه معتقد بودند که اظهارات ظریف درباره پولشویی گسترده برخلاف منافع ملی است و این سؤال را مطرح کردند که چرا قوه‌قضائیه این موضوع را پیگری نمی‌کند.وی افزود:آقای اژه‌ای در این جلسه گفت که «وقتی در یک فاصله کم، 18 میلیارد دلار برای ثبت سفارش اختصاص داده و توزیع می‌شود، آن هم در شرایطی که فشار اقتصادی بر کشور وجود دارد و بدون حساب و کتاب  این مسئله توزیع می‌شود به عنوان مثال با یک برنامه‌ریزی ده‌ها تُن، طلای کشور توزیع می‌شود، قوه قضائیه چه باید بکند؟»
 •  وزارت اطلاعات بزرگترین شبکه اخلال‌ در پتروشیمی را متلاشی کرد. این شبکه غیرقانونی به صورت سراسری به ویژه در استان های تهران، خراسان رضوی، گیلان، قم، مازندران، گلستان، کهکیلویه و بویراحمد و قزوین فعالیت داشتند و درصدد ایجاد تقاضای کاذب در بازار بودند.حجم تخلفات مالی این شبکه حدود 500 میلیارد تومان برآورد شده است و با تلاش بی وقفه سربازان گمنام امام زمان (عج) علاوه بر کشف ده هزار تن محصولات پتروشیمی، 14 نفر از عوامل اصلی این شبکه دستگیر و به دستگاه قضایی معرفی شده‌اند.
 •  «جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس قبل از ورود به تهران در هشداری گستاخانه گفت: به سران ایران هشدار می‌دهم که زندانی کردن افراد دوتابعیتی ایرانی-انگلیسی را متوقف کند. باید آن افراد بیگناه دو تابعیتی بریتانیایی ایرانی که در ایران زندانی هستند، به جمع خانواده‌های خود باز ‌گردند.خواستار آزادی «نازنین زاغری» هستم.من با پیام روشنی برای سران کشور وارد ایران می‌شوم، زندانی کردن افراد بیگناه!! نباید به عنوان اهرم دیپلماتیک استفاده شود!گفتنی است این گستاخی با برخورد مناسبی از سوی مسئولان اجرایی کشور روبه رو نشد و فیلم استقبال مرعوبانه ی ظریف از وزیر خارجه انگلیس، موجب نگرانی و احساس سرافکندگی مردم شد!
 •  ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در گفت‌وگویی در واکنش به درخواست تابعیت آمریکای «نصیری احمدآبادی» رئیس بخش مبارزه با پولشویی وزارت اقتصاد گفت:متاسفانه یکی از افراد سینه‌چاک که در جلسات غیرعلنی مجلس و کمیسیون‌ها از FATF و CFT  بسیار حمایت می‌کرد، همین شخص بود.این شخص یکی از کارشناسانی بود که همیشه به همراه ظریف در مجلس حضور می‌یافت تا با اهرم کارشناسی، نمایندگان را برای تصویب FATF  و CFT مجاب کند؛  وای به حال نمایندگانی که با ریسمان این شخص به چاه رفتند.
 •  افشانی شهردار سابق تهران در سخنانی تعجب برانگیز گفت:در مدت حضورم در مجموعه مدیریت شهری ۲۷ انتصاب انجام داده‌ام وتنها ۶ نفر از اقوام بنده در شهرداری  در این مدت منصوب شده‌!!
 •  رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:آقای وزیری که ان شاءالله حضرت امیر المومنین(ع) حسابش را می‌دهد و جمهوری اسلامی نیز حساب و کتابش را کف دستش می‌گذارد بی‌محابا در نامه‌ای به استان می‌نویسد که ملکی را معادل ۱۰۰۰ میلیارد تومان به فلان آقا به قید فوریت واگذار کن، چکاره‌ای که این کار را می‌کنید؟ مگه مال بابات هست که از بیت المال می بخشید؟
 •  «احمد بساق زاده» مشاور فولاد اکسین خوزستان که تا چندی پیش 3 پست مشاور مدیرعامل، مدیر دفتر مدیرعامل و دبیر هیئت مدیره فولاد اکسین را در قبضه خود داشت، حدود یک ماه پیش از سه پست مذکور عزل شد و مشاور مدیر عامل در امور برق شد.وی در نامه ای به سرپرست این شرکت نوشته « دستور فرمائید تا تعیین تکلیف مدیریت یا معاونت و یا مشاوره مدیرعاملی اینجانب، حقوق و مزایای اینجانب در سطح مدیر دفتر حوزه مدیریت و با در نظر گرفتن 100 ساعت اضافه کار محاسبه و پرداخت گردد.نکته مهم این نامه این است که سرپرست فولاد اکسین که این روزها پیگیری فراوانی را برای  دریافت حکم مدیرعاملی کرده است، با این درخواست غیرقانونی موافقت کرده است.
 •  جعفری دولت آبادی دادستان تهران در پاسخ به سئوالی در رابطه با بازداشت مدیرعامل شرکت عظیم خودرو و اتهامات وی و تعداد شکات، اظهار کرد: ۱۷ پرونده پیش فروش خودرو در دادستانی تهران مفتوح است و از جمله شرکت‌هایی که پرونده‌های آن‌‎ها مفتوح است شرکت عظیم خودرو بود.وی با اشاره به بازداشت ۲ متهم در رابطه با این پرونده، گفت: این شرکت صرفا ۱۵۰ فقره مجوز پیش فروش خودرو داشته، ولی متاسفانه حدود ۴ هزار پیش فروش انجام داده و ۷۰۰ میلیارد تومان شکات مطالبه دارند .
 •  بر اساس اطلاع منابع خبری، نادره رضایی خواهرزاده خانم مولاوردی بدون تخصص لازم وارد مجموعه تابعه ایران خودرو می شود و خیلی زود به پستهای مدیریتی دست پیدا می کند و اکنون آماده انتصاب بعنوان معاون وزیر کار، تعاون و امور اجتماعی می شود!تاسف بارتر اینکه وی از امضا کنندگان آن نامه کذایی به اوباما برای تحریم ایران بوده است!
 •  برخی خبرهای رسمی و غیر رسمی از متواری شدن مدیران عامل برخی شرکت‌‌های وارد کننده خودرو حکایت دارد؛ به نحوی که واردکنندگان برخی برندها در پرونده واردات غیر قانونی خودرو که از سوی مراجع قضایی در حال پیگیری است، متخلف شناخته شده و از کشور متواری شده‌اند.