سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه 360)

on . ارسال شده در وضعیت

وضعیت کشور:

 •  رهبر معظم انقلاب، در دیدار جمعی از خانواده‌های شهدا فرمودند: نقشه آمریکا لو رفته. میخواهند به کمک تحریم و کارهای ضدامنیتی در ایران اختلاف و جنگ داخلی ایجاد کنند. گفتند ایران، تابستان داغی خواهد داشت و ۴۰ سالگی را نمی بیند. به کوری چشم آنها ملت ایران ۲۲ بهمن امسال، ۴۰ سالگی انقلاب را با شکوه برگزار خواهد کرد. همه حواسشان را جمع کنند. ممکن است آمریکا در سال ۹۷ جنجال کند و نقشه را برای سال ۹۸ کشیده باشد.
 •  امام خامنه ای فرمودند: نباید لحظه‌ای غافل شد و همه باید بیدار و هوشیار باشند. توصیه‌ی من به ملت ایران به‌ویژه جوانان و مجموعه‌های گوناگون کشور اعم از همه‌ی صنوف و جریان‌های سیاسی این است که مراقب باشند میدان را برای دشمن آماده نکنند زیرا اگر غافل شویم، همان دشمن ضعیف، زهر خود را خواهد ریخت.
 •  امام خامنه‌ای در پیامی به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز فرمودند: بخش مهمی از گرفتاریها و آلودگیهای ما براثر نپرداختن به این حقیقت هشدار دهنده است. از این رو ترویج نماز با همه‌ی شیوه‌های اثرگذار، در شمار وظایف بزرگی است که همه باید بدان اهتمام ورزیم .
 •  رهبر معظم انقلاب در ابتدای درس خارج فقه خود فرمودند: این قانون بازنشستگان، یک قانون بسیار خوبی است. این از آن قوانینی است که ما به آن احتیاج داشتیم، جایش هم خالی بود. منتها اطلاق قانون، اطلاق درستی نیست یعنی اینکه هر بازنشسته‌ای باید به کار گرفته نشود، این اطلاق درست نیست... اینجا به فکر ولایت فقیه می‌افتند که بالاخره ولی‌ّفقیه اجازه بدهد. می‌آیند از ما سؤال میکنند، ما هم مواردی را، بنده اینهایی را که می‌آیند سؤال میکنند که نمی‌شناسم، مگر بعضی معدودشان را؛ ...وَالّا اصل این قانون، قانون خوبی است، باید هم اجرا بشود و بهترش هم همین است که خود نمایندگان محترم مجلس قانون را جوری ترتیب بدهند و اصلاح کنند که دیگر این اشکالات پیش نیاید، مجبور نشوند که به اجازه‌ی رهبری متوسل بشوند.
 •  آیت‌الله مکارم شیرازی در تذکری مجدد به مجلس و قوه قضاییه درباره زندانیان مهریه اعلام داشت: به تازگی در جراید دیدیم که هنوز قریب به چهار هزار نفر در زندان هستند و دولت ماهیانه ۷۰۰ میلیون تومان خرج آنان می کند.اکثریت قریب به اتفاق این زندانیان بی گناهند و نباید این همه بی‌گناه در زندان باشند؛ ...برای آزادی این زندانیان، راه‌های شرعی خوبی وجود دارد که باید از این راه ها وارد شد و با این ورود، اکثریت قریب به اتفاق آنان آزاد می شوند.
 •   آیت‌الله سبحانی از مراجع تقلید اظهار داشت: مطلع شدیم در تهران تئاتری برگزار شده که دختران با کلاه گیس در آن بازی می‌کنند، این حرکت در جمهوری اسلامی چه معنایی دارد که به معاون وزیر ارشاد تذکر دادیم تا هرچه سریع تر به این مسئله رسیدگی کند.
 •  فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت:تورم افسارگسیخته امسال محاسبات ما را کاملا برهم زد.۶۰۰ هزار خانواده جدید وارد چرخه حمایتی کمیته امداد شدند.
 •  دادستان کل کشور تصریح کرد: رهبر انقلاب گاهی نسبت به مسئولان عصبانی و تند می‌شوند که در بخش اقتصادی و فضای مجازی بسیار شدیدتر بوده است، اما مسئولین کم‌کاری دارند.وی افزود: مگر رهبر معظم انقلاب می‌تواند در هر وظیفه رئیس‌جمهور، رئیس مجلس و غیره ورود پیدا کنند.بنده بارها نامه نوشته و هشدار دادم که بانک‌ها دچار مشکلات زیادی هستند و وضعیت ارز خطرناک است، اما در جلسات مرتبط با این موضوعات تنها هستم و تنها یک رأی دارم. وی ادامه داد: بنده برای حضور بانوان در ورزشگاه آزادی اعتراض کردم؛ حمله بسیاری از سوی اصلاح‌طلبان، اصولگرایان، آقایان برخاسته از حوزه علمیه قم و غیره به بنده شد که البته باکی از این حملات ندارم؛ اما چه مقدار حمایت شدم؟
 •  یک شبکه تلویزیونی اسرائیلی فاش کرد: ریاض و تل‌آویو در نحوه تقابل با پهپادهای ایرانی با یکدیگر همکاری می‌کنندو عربستان و اسرائیل نسبت به این پهپادها احساس خطر مشترکی دارند.
 •  امیرخانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در آستانه دهه چهارم انقلاب، شاهد الحاق نسل جدیدی از ناوشکن‌ها به نام «سهند» به نیروی دریایی خواهیم بود ‌ و در آینده هم شاهد الحاق ناوشکن «دنا»، ناوشکن «دماوند» و زیر‌دریایی‌های کلاس متوسط «فاتح» به نداجا خواهیم بود.نسل جوان انقلاب اکنون انگشتانشان روی ماشه است تا دشمن حتی فکر تجاوز به خود ندهد.
 •  سناتور ارشد آمریکایی اذعان داشت: اگر ما نبودیم، سعودی ها مجبور بودند بعد از یک هفته فارسی صحبت کنند.“لیندسی گراهام” گفت:ارتش آن‌ها توان جنگیدن ندارد. نیاز ما به آن‌ها به مراتب کمتر از نیاز آن‌ها به ماست.
 •  حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به  پیشنهاد افزایش یارانه نقدی به ۹۱ هزار تومان گفت:قطعا نمایندگان پیشنهاد طرح افزایش میزان یارانه نقدی در بودجه سال 98 را مطرح می‌کنند. با توجه به تورم و افزایش قیمت کالا‌ها ، یارانه نقدی حداقل باید به میزان 2 برابر افزایش یابد.
 •  مدیر مرکز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها خبر داد: اجرای پروژه بارورسازی ابرها و همکاری نیروی هوا و فضای سپاه هیچ مانعی نداریم و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.این پروژه در استان‌های یزد، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، خوزستان، کرمان و فارس از طریق هواپیما و مناطقی همچون خراسان جنوبی و آذربایجان شرقی و غربی از طریق پهپاد اجرا خواهد شد.
 •  «نوری مالکی» نخست وزیر اسبق عراق تاکید کرد:تشکیل ناتوی عربی علیه ایران محکوم به شکست است.دولت عراق عضو هیچ ائتلافی با آمریکا و عربستان سعودی علیه ایران نخواهد شد، چرا که عربستان سعودی جز جنگ و ویرانی برای عراق چیز دیگری نداشته است.تحریم‌های آمریکا علیه ایران غیر اخلاقی است.
 •  طبق گزارش گمرک در 8 ماه اول امسال مهمترین مقصد صادراتی ایران, عراق با 6 میلیارد و 757 میلیون دلاربود.چین، امارات،افغانستان و هند، به ترتیب، جایگاه های دوم تا پنجم صادرات ایران را دارا هستند.
 •   طبق آمارهای رسمی استخراج شده، کشور بیشترین درآمدهای نفتی را در نیمه نخست امسال داشته است. در حالیکه نیمه نخست پارسال، درآمد نفتی ایران به 30 هزار میلیارد تومان هم نرسیده بود، این عدد در نیمه نخست امسال به بالای 51 هزار میلیارد تومان رسید.
 •  نماینده بسیج دانشجویی در مراسم روز دانشجو با حضور رئیس جمهور در سمنان با انتقاد شدید از وی گفت :چطوری آب و صابون بیاریم روتون رو بشوریم؟ گفتید تمام تحریم ها لغو خواهد شد ؛شد؟ [دانشجوها:نشد]  البته تجربه نشان داده مطالبات مردم با یک جنگ روانی جدید پاسخ داده خواهد شد،پس ادامه نمی‌دهم.وی افزود:تفکرات شما بلایی بر سر اقتصاد کشور آورد که جنگ جهانی نمی‌توانست بیاورد.در این مراسم هنگام ورود روحانی دانشجویان فریاد می کشیدند: تورم گرانی جواب بده روحانی.
 •  «کامران»، نماینده مردم اصفهان در مجلس  در صحن علنی گفت: مگر تحقیق و تفحص لولو است که نمی‌گذارند در مجلس انجام شود؟چطور تفحص دستگاه‌های دیگر باید انجام شود اما بر مجلس نباید این امر صورت گیرد؟
 •  فرمانده نیروی هوافضای سپاه با تایید خبرتست اخیر موشک بالستیک گفت: ما تست‌های موشکی‌مان را انجام می‌دهیم و این کار اخیر هم تست مهمی بود. واکنش آمریکایی‌ها نشان می‌دهد که این موضوع برای آنها بسیار مهم بود که فریادشان درآمد. در سال، بیش از ۴۰ یا ۵۰ تست انجام می‌دهیم.
 •  در بازرسی سازمان تعزیرات، یک شرکت لبنی معروف به علت گرانفروشی ۶ میلیارد و ۸۹۶ میلیون تومان جریمه شد.مسئولان این شرکت بعد از جریمه شدن رسما اعلام کردند قیمت ها را پایین نمی‌آورند!
 •  حکم «انفصال از خدمت ولی‌اله سیف، رئیس سابق بانک مرکزی» در مرحله تجدید نظر مجدداً تائید شد.با توجه به تایید حکم، او نمی‌تواند مشاور روحانی در امور پولی و بانکی باشد.
 •   «علیرضاقزوه» شاعر متعهد کشور در برنامه زنده گفت:  هوس پیشه‌ها شده اند هنرمند و به اصطلاح سلبریتی وملیجک‌ها آمدند و مولاناها را کنارگذاشتند.
 •  حجه الاسلام رئیسی در جمع دانشجویان با کنایه گفت: خدا رحم کرد که ما رئیس جمهور نشدیم که دلار بشود ۵ هزارتومان.چرا نقدینگی کنترل نمی‌شود و چرا به سمت تولید نمی‌رود؟
 •  برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، اعلام کرد :این وزارتخانه موضوع اخراج فرزندان مقامات جمهوری اسلامی از این کشور را بررسی می‌کند. وی گفت: در حالی که مقامات دولت ایران شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهند خانواده‌های خود را به کشور «به اصطلاح شیطان بزرگ» می‌فرستند تا با استفاده از پول مردم ایران در آنجا زندگی و تحصیل کنند.
 •  میرسلیم تاکید کرد: FATF موقعى برحق است كه امكان دسترسى همگان را به اطلاعات خزانه دارى آمريكا در مورد كمك مالى به امثال القاعده و داعش و منافقان ميسر سازد و الا ابزار جديدى براى سلطه بيشتر استكبار است.
 •  صادق زیباکلام فعال سیاسی اصلاح‌طلب اعتراف کرد: بخاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم.حجاریان تلاش می‌کند تا حساب خود را از دولت جدا کند.اگر تلاش‌های اصلاح طلبان نبود روحانی 4 میلیون رای نیز نداشت وی افزود:آقای حجاریان! مردم اسباب بازی ما نیستند. ما نمی‌توانیم از مسئولیت اجتماعی خود در قبال انتخاب روحانی شانه خالی کنیم.
 •  حجت‌الاسلام ناصری نژاد عضو فراکسیون نمایندگان ولایی تصریح کرد: عملکرد مجلس دهم را در شأن و جایگاه مجلس ندیدیم.موضع‌گیری‌های مجلس ۱۸۰ درجه با مواضع آیت‌الله مدرس تفاوت دارد‎.
 •  بهمن کلباسی خبرنگار بی بی سی در پاسخ ادعای علی مطهری نوشت: «این شوخی ها چیست که نایب ریس مجلس میکنه؟در برجام،تاسیسات هسته‌ای که سهله، اگر ایران همه موشکهاش را هم‌بار میزد و میرفت کاخ سفید تحویل میداد، باز  ترامپ،بولتون،پومپئو.. از برجام خارج می شدند».گفتنی است: مطهری مدعی شده بود «بخشی از دلایل خروج ترامپ مخالفانی بودند که با کارشکنی اجازه ندادند برجام درست اجرا شود.»البته این نکته را باید متذکر شد که با تاکید و تضمین آقایان ظریف و روحانی مبنی بر اینکه «حتی در صورت خروج آمریکا، باز هم  در برجام می مانیم»، آمریکایی ها باید خیلی بی عقل می بودند که به تعهدات برجامی خود پایبند بمانند.
 •  حاجی‌پورفعال سیاسی نوشت: رئیس‌جمهور در حالی که روند قانونی پیوستن یا نپیوستن به FATF در کشور جاری است، در رویکردی پوپولیستی وعده داد اگر به FATF بپیوندیم، ۲۰ درصد ارزانی می‌شود! روحانی سه سال پیش نیز همین مقدار (۲۰ درصد) وعده داده بود که اگر برجام را بپذیریم، ارزانی خواهد شد! با این حال تکرار وعده ۲۰ درصدی در شرایطی که ارزانی ۲۰ درصدی پسابرجام به گرانی حداقل ۲۰۰ درصدی منجر شده، خیلی عوامفریبانه است.
 •  فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پی تصویب مجدد بخش‌هایی از لایحه «CFT» با انتقاد از عدم فرصت کافی برای بررسی این لایحه در مجلس، خواستار اعلام اسامی نمایندگان موافق با این لایحه شده است.
 •  با وجود انتشار اخباری در مورد احمد بساق زاده دبیر سابق هیئت مدیره ی فولاد اکسین خوزستان، که چندی پیش از کار کنار گذاشته شده بود، شواهد موجود حاکی از تعهد نامبرده به انقلاب در طول خدمت و التزام وی به قوانین می باشد که هم اکنون در جایگاه مشاور مشغول خدمت شده است.
 •  محمدرضا خاتمی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب پس از ادعای جدیدش مبنی برتقلب ۸ میلیونی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ به دادگاه فرا خوانده شد.خاتمی اخیرا در پاسخ به سؤالی درباره انتخابات ۸۸ مدعی شده بود که در ستاد انتخابات وزارت کشور و در زمان تجمیع و اعلام آراء نهایی انتخابات، تعداد ۸ میلیون رأی به آرای احمدی‌نژاد اضافه شده است.
 •  یک دانشجوی دانشگاه تربیت مدرس  از دبیرکل کارگزاران سازندگی که به دانشگاه جهت سخنرانی رفته بود پرسید: آقای کرباسچی! تجربیات تان در زمینه اختلاس و فساد چه کمکی به آینده ی ما دانشجویان می‌کند؟
 •  حکم نهایی دیوان محاسبات کشور درباره بورسیه‌های دولت دهم صادر شد.بر این اساس تخلفی متوجه شورای مرکزی بورس دولت دهم نیست و این شورا در حدود وظایف و اختیارات قانونی عمل کرده است.گفتنی است: جنجال بورسیه ها در ابتدای دولت روحانی و حمله به عملکرد دولت قبلی تا مدتی حاشیه ساز شده بود.

وضعیت شهرستان ها:

 •  آیت الله مهدوی عضو مجلس خبرگان رهبری در حاشیه جلسه ای در واکنش به دفن آقای تاج الدین در گلستان شهدای اصفهان اعلام داشت: این بدعتی که در گلستان شهدا اصفهان با زور و قلدری و ضرب و شتم مادر، همسر، فرزند شهید و توهین به یک روحانی معمم انجام شد به راستی دل انسان را آزرده می ‌کند.امام  جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه مسئول بنیاد شهید کشور ادعا کرده است بنیاد شهید اصفهان با فریب من مکان دفن جناب تاج  الدین را قطعه صالحین معرفی کردند که من اجازه تدفین را صادر کردم، گفت: پیدا شدن این قطعه در گلستان شهدا خیلی عجیب و خنده دار است.
 •  آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی امام جمعه مشهدمقدس تصریح کرد : آمریکا اگر به ماندن ایران در برجام مطمئن نبود به‌سادگی از برجام خارج نمی‌شد. درست نیست که مجلس و دولت و مسئولان دنباله‌رو عوامل اطمینان‌بخش آمریکا باشند.ترامپ به دولت قبلی آمریکا گفت زمانی که ایرانی‌ها در مذاکرات به این میزان سخاوتمندانه برخورد کردند و خودشان هسته‌ای‌شان را نابود کردند نباید به همین میزان اکتفا می‌کردید.وی افزود:کسانی که می‌گویند مانعی ندارد با آمریکا سازش کنیم، این‌ها نسبت به انقلاب از یزید و معاویه بالاتر و از سلاخان آمریکایی در منطقه بدتر هستند.
 •  آیت الله طباطبایی‌نژاد امام جمعه اصفهان با انتقاد از خلف وعده رئیس‌جمهور درباره زاینده‌رود گفت:رئیس جمهور در سفر به اصفهان مبنی بر پمپاژ آب برای احیای رودخانه زاینده‌رود وعده داد ولی این وعده عملی نشده است.وی افزود:در دیداری که بنده با رهبر معظم انقلاب داشتم، گفتم که مردم اصفهان توقع دارند همان‌گونه که برای احیای دریاچه ارومیه از صندوق ذخیره ارزی برداشت شد، برای احیای رودخانه زاینده‌رود نیز این کار انجام شود که آقا با ناراحتی فرمودند که دولت درخواستی در این زمینه نکرده است.
 •   ترکی ( نماینده مردم فریدون شهر ) با اشاره به استعفای دسته‌ جمعی 19 نماینده مجلس استان اصفهان گفت:نمایندگان به دلیل حذف پروژه‌های آب رسانی استان اصفهان از ردیف‌های بودجه سال آینده، نامه‌ای را تدوین و در آن استعفای خود را اعلام کردند. حجه الاسلام سالک نماینده اصفهان نیز در این زمینه گفت:موضوع استعفای نمایندگان به 2 موضوع مربوط می‌شود، یکی موضوع آب استان اصفهان است که علی‌رغم صحبت‌های تبلیغاتی رئیس جمهور در اصفهان که قول داد آب در زاینده‌رود جاری می‌شود اما هیچ خبری نشد و وضع بدتر شد.هم چنان برداشت‌های بی‌رویه از زاینده‌رود در حال انجام است و بارگذاری‌های جدید هم روی رودخانه انجام شده است، 5 سال است انتقال آب در ردیف‌های بودجه نیست و امسال هم به طور کلی از آن حذف کردند.
 •  کربلایی سید رضا نریمانی مداح متعهد وانقلابی در واکنش به دفن تاج الدین در گلستان شهدای اصفهان در بیانیه ای اعلام داشت: اینجانب همصدا با هزاران خانواده ی شهید دفاع مقدس و مدافع حرم که اینروزها در حال اعتراض به این مسئله هستند، ضمن محکوم نمودن ضرب و شتم روحانیون و خانواده معظم شهدا و اعمال تبعیض و بی عدالتی در دفن آقای تاج الدین، شناسایی و برخورد با همه ی عوامل این موضوع، در هر جایگاه و موقعیت را خواستارم و برای تداوم اعتراض تا حصول نتیجهٰ، همه ی دوستان انقلابی و فعالان فرهنگی را به تداوم حضور در صحنه دعوت می نمایم .
 •  دادستان زاهدان از دستگیری 10متهم در رابطه با حادثه تروریستی چابهار خبر داد وگفت: این افراد در شهرستان‌های مختلف استان سیستان و بلوچستان دستگیر شده‌اند.

وضعیت جهان:

 •  «نیکی هیلی»، نماینده مستعفی آمریکا در سازمان ملل اذعان داشت:  واشنگتن برای به کرسی نشاندن حرفهایش و تحقق اهدافی که در سر دارد، اینطور وانمود می‌کند که «ترامپ» مردی دیوانه است و هر اقدامی ممکن است انجام دهد.
 •  جنگنده‌های اف ۱۶ عراقی با استفاده از گزارش‌های دقیق اطلاعاتی از مواضع تروریست‌ها، ۲ مرکز استقرار آنها در منطقه سوسه در داخل خاک سوریه را بمباران کردند.
 •  در ادامه انزوای آمریکا و رژیم صهیونیستی؛ مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه ضدفلسطینی آمریکا را رد کرد. قطعنامه پیشنهادی ایرلند که بر لزوم پایان اشغالگری در فلسطین تأکید داشت، با رأی مثبت اکثریت قریب به اتفاق اعضای سازمان ملل تصویب شد.
 •  روزنامه نیویورک‌تایمزنوشت: یکی از طرح‌های سعودی‌ها که به دولت ترامپ ارائه شد، طرح مشهور به «ناتوی عربی» است.سعودی‌ها از آن به عنوان یک ائتلاف نظامی اسلامی یاد می‌کنند که هرگاه رئیس‌جمهور منتخب آمریکا (ترامپ) اراده کند، وارد عمل خواهد شد.
 •  مشاور یاسر عرفات رئیس سابق تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که صورت جلسه‌ نشستی را در اختیار دارد که ثابت می‌کند ترور عرفات با موافقت رژیم سعودی انجام شد.
 •  وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی اعلام کرد FATF با عضویت این رژیم در این کارگروه مالی موافقت کرده است.رویترز با اعلام این خبر، نوشت: عضویت تل آویو در FATF نفوذ این رژیم برای اثرگذاری بر تصمیمات این نهاد در مورد ایران  را افزایش می دهد.

وضعیت قرمز:

 •  دکتر «جبرائیلی»، پژوهشگر اقتصاد سیاسی خبر داد:از ابتدای انقلاب تا کنون ۴۵ تعهد سپرده شده که ۳۲ تای آن در این دوره (دولت روحانی ) بوده! جالبه که تو اکثر این پروژه ها نفوذی وجود داشته. وی افزود:خاموشی‌های تابستان اخیر به این دلیل بود که(بخاطر تعهد دولت در معاهده ی اقلیمی پاریس) توسعه ظرفیت نیروگاه‌های کشور از محل سوخت فسیلی را ادامه ندادند.
 •  استاد رحیم پور‌ ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد :نتیجه تفکر غرب زده برخی از مسئولین این است که مدام به دنبال امضای قراردادها و معاهدات خارجی همچون برجام، FATF هستند.دولت کنوانسیون اسلامی حقوق کودک، که خودمان تنظیم کرده‌ایم را ابلاغ نمی‌کند؛ اما کنوانسیون حقوق کودک سازمان ملل را ابلاغ و اجرا می‌کند.7 عضو اصلی FATF پول‌شویی 227 میلیارد دلاری داشتند. آن وقت به ما می‌گویند برای مبارزه با پولشویی باید به آنها بپیوندیم.
 •  دادستان کل کشورتاکید کرد :‌ عوامل نفوذ در محیط‌زیست دستگیر شدند؛ اما متأسفانه حمایت‌هایی از نفوذی‌ها شد، البته مدارک نفوذ آنان به صورت کامل موجود است.وی افزود:نفوذ در نهادهای مختلف کشور جدی گرفته شود.چند سال است که آمریکا و اسرائیل از طریق عوامل خود در محیط زیست در مکان‌های حساس و حیاتی کشور نفوذ پیدا کرده و دوربین‌های خود را به کار گذاشته تا به عنوان مثال از فلان حیوان مراقبت داشته باشند.
 •  در اقدامی عجیب تابلو نقاشی آیت‌الله سیدمحمود طالقانی که سالهاست بر روی یکی از ساختمان‌های تهران نصب شده، توسط شهرداری تهران حذف و به جای آن تبلیغات گذاشته‌ شد!
 •  کوچکی‌نژاد، رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها خبر داد :از سال 89 باید حدود 310 هزار میلیارد تومان به این سازمان وارد می‌شد. دستگاه‌هایی که باید این رقم را به سازمان پرداخت می‌کردند حدود 50 هزار میلیارد تومان را پرداخت نکردند که از دستگاه‌ها خواسته شده علت پرداخت نکردن این رقم را به کمیته تحقیق و تفحص اعلام کنند. 30 درصد از منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها باید به برخی از دستگاه‌ها که طبق قانون وظایفی به آنها محول شده بود، پرداخت می‌شد. تنها 3 درصد از این 30 درصد پرداخت شده که به دنبال علت این موضوع هستیم. به طور نمونه از 10 درصد یارانه‌‌ای که باید به حوزه بهداشت پرداخت می‌شد، فقط یک‌و نیم درصد از آن پرداخت‌ شده است!
 •  کیهان درباره جزئیات بازداشت تعدادی از فعالان حوزه جمعیت نوشت: نفوذی‌های شکار شده در حوزه جمعیت، با حرکت چراغ خاموش و تحریف آمارهای بحران جمعیتی و عادی جلوه‌دادن این موضوع، مانع رسیدن آژیر خطر جمعیت به گوش برخی مسئولان می‌شدند. آنها حتی با لابی‌گری در سازمان ملل تمامی گزارشات این سازمان درباره بحران جمعیتی ایران را پاک کرده بودند.
 •  محمد ایمانی کارشناس مسایل سیاسی نوشت:آقای صالحی عضو  تیم مذاکرات برجام به یورونیوز گفت«فشار اقتصادی غوغا می‌کند؛ حقوق من سه هزار دلار بود، الان هفتصد دلار شده است».اما میان مردم عادی و امثال آقایان صالحی و ظریف، سه تفاوت مهم وجود دارد: نخست اینکه تیم مذاکره کننده و دولت، به اعتبار تنظیم توافقی خسارت بار و سوء مدیریت، مقصر وضع اقتصادی موجود هستند. ثانیا حقوق مردم عادی نه بالای 30 میلیون که زیر 3 میلیون تومان است.سوم اینکه، صالحی و ظریف، بهمن 94 از روحانی نشان درجه یک شجاعت و لیاقت به همراه ۱۰۰ سکه بهار آزادی دریافت کردند. عراقچی و تخت‌روانچی هم ۷۵ سکه بهار آزادی دریافت کردند. در این مراسم مجموعا 750 سکه اعطا شد.اگر مردم در اثر برجام، خسارت دیدند و به قول صالحی، ارزش پولشان 75 درصد کاهش یافته، اما شخص آقای صالحی یکصد سکه طلا (به ارزش 400 میلیون تومان) دریافت داشته است. چاه برجام اگر برای مردم آب نداشت، برای بانیان آن سکه داشت.سکه قبل از برجام، زیر 900 هزار تومان بود و در پسا برجام (حتی قبل از خرج آمریکا از توافق) به 4 میلیون (450 درصد افزایش) صعود کرد!
 •  حناچی شهردار تهران در پاسخ به این سوال که آیا شما عضویت تعدادی از بستگان‌تان در سازمان منافقین را تایید می کنید یا خیر، گفت: کسی را در قبر کس دیگر نمی‌گذارند و شما هم بروید برای آخرت‌تان کار کنید!
 •  روحانی در توجیه گران کردن سوخت گفت:چه اشکالی دارد سوخت را برای کسی که درست رانندگی می‌کند و کسی که احتیاط نمی‌کند دونرخی کنیم؟!در کشور ما سوخت نرخ ثابتی دارد. در دنیا روز تعطیل یک نرخ دارد، موقع شلوغی یک نرخ دارد.
 •  اخیرا جلسه روسای ستاد جوانان حسن روحانی در دفتر جمشید انصاری معاون رییس جمهور تشکیل شده و حسن روحانی دستور همکاری برای استخدام این افراد را صادر نموده.در همین خصوص از طریق معاون پارلمانی ریاست جمهوری نیز مکاتبه ای رسمی با کلیه وزارت خانه ها درباره این توصیه نامه سیاسی برای بکارگیری اعضای ستاد انتخاباتی ارسال می گردد که حکایت از ابعاد وسیع این اقدام رانتی برای انتصاب اتوبوسی هوادارن حسن روحانی دارد.لازم به ذکر است که هفته گذشته یکی از مسئولین ستاد انتخاباتی حسن روحانی در استان قم به اتهام فساد اقتصادی گسترده بازداشت شده است.
 •  درحالی که این روزها توجه فضای رسانه‌ای به حواشی و جنجال‌های برنامه‌ای از شبکه شما جلب شده، شبکه‌ سلامت صداوسیما به طرح مسائل انحرافی و خلاف اصول اخلاقی آلوده شده است.شخصی که علی‌رغم سوابق سوء و سخنان خلاف و نسنجیده در فضای عمومی به عنوان کارشناس در برخی از برنامه‌های شبکه سلامت سیما حضور می‌یابد، در قالب آموزش مسائل جنسی به پرده‌دری و ترویج روابط نامشروع می‌پردازد و به صراحت، دوستی بین دو جنس مخالف را امری مطلوب و بی‌اشکال معرفی می‌کند!
 •  در حالی که به قول وزیر بهداشت برای تامین داروی برخی بیماران صعب العلاج، دلار کافی نداریم ۳ میلیون ۸۱۰ هزار دلار غذای لوکس ‎سگ و ‎گربه با ارز دولتی! وارد کشور شده است .
 •  براساس آمار سازمان ثبت احوال، بیشترین طلاق مربوط به ازدواج هایی است که کمتر از یک سال از عمر آنها گذشته است
 •  فلاحت‌‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس تصریح کرد: لایحه بودجه 1398 در دولت در حالی تصویب شده است که علی‌رغم توصیه‌ها و هشدارهای لازم، اخبار خوشایند و مناسبی از وضعیت بودجه دفاعی شنیده نمی‌شود و این موضوع به یک نگرانی جدی برای ما تبدیل شده است.آقایان و مسئولان محترم بهتر است به نقاط صفر مرزی بروند و ببینند که مرزبانان ما برای دفاع از حریم مرزی و امنیت کشور بعضا حتی از حداقل امکانات لازم برخوردار نیستند.
 •  مسئول مرکز مطالعات تحقیقات زنان حوزه علمیه قم خبر داد:۱۳ میلیون مجرد قطعی، چهار میلیون زن بیوه، ۳.۲ میلیون پسر ۱۵ تا ۲۰ سال مجرد نیز در جامعه وجود دارند.۲۰میلیون نفر در کشور برای تامین نیاز جنسی خود دچار مشکل هستند.
 •  رئیس انجمن تولیدکنندگان، صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات دخانی خبر داد: بر اساس آمارهای موجود در کشورمان ۱۲ میلیون نفر مصرف‌کننده حرفه‌ای سیگار وجود دارد که گردش سالیانه این صنعت بین ۱۲ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان به نرخ خرده‌فروشی است.
 •  امیر خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس گفت :16 هزار میلیارد تومان در بانک سرمایه غارت شد.باید مسئولان پاسخ دهند که چرا دلار و ارز کنترل نمی‌شود و امروز استخوان‌های مردم زیر بار فشارهای اقتصادی در حال خورد شدن است.وی افزود:مگر می‌شود یک مسئول در نظام 2 هزار میلیارد تومان دارایی داشته باشد.باید حکم خدا در مورد سران مفاسد اقتصادی اجرایی شودومجلس در مورد مفاسد اقتصادی سکوت کرده است.بسیاری از نمایندگان با شفاف‌سازی آراء مخالفند.باید دید وزیری که در وزارتخانه قبلی موفق نبوده چگونه با 200 رای مجدد وزیر می‌شود.
 •  آشنا، مشاور رییس جمهوری در دانشگاه تهران با ذوق زدگی درباره رفع حصر از سران فتنه گفت :شک نکنید که شرایط آقای موسوی از نظر حصر بسیار تغییر کرده است؛ حصر برداشته نشده، اما از نظر من شاید تا برداشته شدن حصر یک پوسته مانده است.آنچه باید توسط دولت و رییس شورای عالی امنیت ملی اتفاق بیفتد، افتاده است و آنچه که مانده تنها یک پوسته است که امیدواریم این اتفاق بیفتد!
 •  یک مبع آگاه خبر داد:تعلل وزارت نفت در استفاده از منابع میادین مشترک نفت و گازی با ۸ کشور همسایه حداقل سالی ۱۷ میلیارد دلار به ایران ضرر می‌زند.
 •  برخی خبرها حاکیست در ساخت نیروگاه هرمز که با حضور وزیر نیرو و معاون اول رئیس جمهور افتتاح شده است، به جای استفاده از ظرفیت های داخلی و ایجاد کار برای نیروی کار ایرانی در صنعت نیروگاهی کشور، برای کارگران آلمانی و ایتالیایی ایجاد اشتغال شده است و در ساخت این نیروگاه، هم از پیمانکار خارجی (شرکت GIC آلمان) استفاده شده و هم مهمترین تجهیز آن یعنی توربین گازی نیروگاه به صورت دست دوم از ایتالیا وارد کشور شده است.