سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه 362)

on . ارسال شده در وضعیت

وضعیت کشور:

 

 •  امام خامنه ای در دیدار مردم قم فرمودند: قم شهر انقلاب و مرکز انقلاب و مادر انقلاب است.البته انگیزه‌هایی وجود دارد که فضای قم را تغییر دهند و فضا و روحیه‌ی انقلابی قم را کم‌رنگ کنند. از کید و مکر دشمن نباید غافل شد. بزرگان و جوانان قم باید نگذارند دست‌های خائن، نقش کانونی قم را در انقلاب کم‌رنگ کنند. ایشان افزودند: چندی پیش یکی از دولتمردان آمریکایی در جمع یک مُشت تروریست و اوباش گفت امیدوار است که جشن کریسمس ۲۰۱۹ را در تهران بگیرد. جشن ۲۰۱۹ چند روز پیش بود. بعضی سران آمریکا وانمود می‌کنند دیوانه‌اند، که البته من این را قبول ندارم، اما احمق‌های درجه یکی هستند.
 •  درمتن حکم امام خامنه‌ای جهت انتصاب آیت الله آملی لاریجانی  به مجمع تشخیص مصلحت نظام آمده است:همان‌طور که پیش از این در حکم دوره‌ی جدید آمده است، مجمع در این دوره عهده‌دار مسئولیت مهم و اساسی تغییرات در ساختار و محتوای آن نهاد مؤثر و مهم نیز می‌باشد ...با عنایت به اهمیت مسئولیتها در مجمع و شورای نگهبان انتظار می‌رود در فرصت زمانی مناسب، با تنسیق امور در قوه قضائیه، در مسئولیت‌های خطیر یادشده مُتَمحّض گردید.
 •  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین و هیأت همراه تأکید کردند: فلسطین با قدرت خواهد ماند و به لطف الهی در آینده نه چندان دور، پیروزی نهایی ملت فلسطین محقق خواهد شد و تشکیل حکومت فلسطین در تل آویو محقق خواهد شد.
 •  حجت‌الاسلام گلپایگانی با اشاره به ناگفته‌های زندگی رهبری عنوان داشت: بنده از خود رهبری شنیدم که اگر مسائل حفاظتی نبود، با پیکان به این طرف و آن طرف می‌رفتم. در دفتر ایشان ماشین‌هایی وجود داشته و از آن استفاده می‌شود؛ اما معظم له هر شش ماه یکبار پول بنزین و هزینه استهلاک ماشین‌هایی را که از آن استفاده کرده‌اند، به حفاظت بر می‌گردانند.وی افزود: آقازاده‌های ایشان اجاره‌نشین هستند، رعایت بیت ‌المال از سوی فرزندان ایشان همیشه انجام شده و حتی با پرداخت پول از امکانات دفتر همچون یک فتوکپی ساده استفاده می‌کنند.وی ادامه داد:پادشاه عربستان بعد از حضور خدمت مقام معظم رهبری از مکانی که ایشان در آن حضور داشتند، تعجب کرده و برای او قابل باور نبود که رهبر ایران در چنین مکانی زندگی می‌کنند. وی هدیه بسیار گرانقیمتی برای حضرت آقا آورد اما ایشان تمام هدایا را فروخته و با پول آن منازلی را ساخته و به فقرا دادند؛ هدایای بسیاری برای ایشان می‌آید اما هیچکدام را تصرف نمی‌کنند.
 •  نشریه صهیونیستی هاآرتص نوشت: اسرائیل برای نخستین بار از دشمنی پیچیده شکست خورده است. رهبر ایران پیش نویس چشم انداز پیشرفت ۵۰ساله ایران را ترسیم کرده تا کشورش یکی از پنج کشور برتر جهان در زمینه علم و فناوری و یکی از هفت دست برتر در «پیشرفت و عدالت» از جمله ریشه کنی فقر، فساد و تبعیض و یکی از ده اقتصاد بزرگ جهانی شود.او همچنین خواستار تقویت قدرت دفاعی و بازدارندگی ایران، ارتقاء اتحاد مسلمان،تقویت جنبش های آزادی خواهانه است. رهبر ایران شجاعانه میخواهد از طریق خودکفایی ملی با مقاومت در برابر غرب، سیاست بین المللی را به نفع ایران تغییر دهد .بایدبپذیریم که ایران پیچیده ترین و خطرناک ترین دشمن اسرائیل است که تا به حال به خود دیده و ما تا امروز موفق به شکست آن نشده ایم .اسرائیل هیچ برنامه ای برای مقابله با چنین دشمن قدرتمندی ندارد.اگر ماهم مانند رهبرایران چنین برنامه های جامع بلندمدتی برای ارتقا جایگاه کشورمان داشتیم امروز اسرائیلی به مراتب پیشرفته داشتیم.
 •  آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار وزیر اقتصاد و دارایی اظهار داشت: متأسفانه نظارت درستی بر عملکرد بانک‌ها صورت نمی‌گیرد و بانک‌ها مردم را جریمه و بر جریمه آنان نیز سود می‌گیرند.برای خلق پول و افزایش نقدینگی در کشور فکری کنید.برخی مواقع شنیده می‌شود که برخی در پی مشکلات کشور پیشنهاد مذاکره به آمریکا را می‌دهند که آن‌ها در میز مذاکره ابتدا می‌گویند انرژی اتمی و موشک خود را کنار گذاشته و بعد از سوریه و عراق و یمن بیرون رفته و کاری به اسرائیل نداشته باشید.در این شرایط جایی برای مذاکره باقی نمی‌ماند چراکه این افراد نمی‌دانند هدف اصلی، ساقط کردن نظام است.
 •  علامه مصباح یزدی در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با بیان اینکه در نیروسازی غفلت کردیم اظهار داشت: اگر هوشیارانه‌تر عمل کرده بودیم، امروز نظام برای این‌که کسی را برای پستی تعیین کند، این قدر در تنگنا نبود. از واجبات نیروهای فهیم، آگاه و دلسوز انقلاب این است که از همین امروز به فکر ساختن نیروهایی برای بیست سال آینده کشور باشند.علامه مصباح افزود:علاوه بر تحریم‌های خارجی، نفوذی‌های داخلی را نیز به جان این انقلاب انداختند.
 •  آیت‌الله جوادی آملی در دیدار وزیر اقتصاد و دارایی تصریح کرد: ما باید به مانند کشاورزانی که گندم به امیدی انبار کرده‌اند مواظب باشیم موش‌هایی به ذخایر مملکت نفوذ نکرده و به آن آسیب نرسانند.اگر اختلاس و بی‌نظمی مالی در کشور نباشد هیچ‌گاه تحریم‌ها تأثیری نخواهند داشت.مادامی‌که اختلاس‌گران را از ثروت و دارایی کشور دور نکرده و نظام بانکی خود را اصلاح نکنیم شکست قطعی است.
 •  آیت الله العظمی نوری همدانی با اشاره به نقش تاثیرگذار مردم در پیروزی انقلاب اسلامی گفتند: امروز مردم گرفتار گرانی، بیکاری و سختی های فراوان هستند و باید این بار از روی دوش آن‌ها برداشته شود.
 •  آیت‌الله جعفر سبحانی در دیدار با وزیر اقتصاد و دارایی عنوان داشت: بخش قابل‌توجهی از مشکلات کشور مرتبط با بانک‌هاست. بانک‌ها در این شرایط بیشتر باید به حوزه تولید توجه داشته و پس از آن تسهیلات ارائه کنند.ایشان در بخش دیگری از سخنانش گفت:وضعیت اخلاق و فرهنگ دینی در کشور تأسف‌آور و روزبه‌روز تقوا و حجاب زنان ضعیف‌تر می‌شود.هیئت دولت باید به موضوع حجاب نگاهی ویژه داشته باشد.
 •  در پی سقوط اتوبوس دانشجویان دردانشگاه علوم تحقیقات، مسئولان دانشگاه آزاد از «عزل و اخراج پنج تن از مدیران دانشگاه آزاد اسلامی و ارجاع پرونده آنها به مراجع قانونی» خبر دادند.
 •  موسسه‌ی هادسن نزدیک به حزب جمهوری خواه و همچنین امریکن اینترست نزدیک به دموکرات‌ها اعلام کرد: ایران امروز هفتمین قدرت جهان است.این درحالی است که این نظام چهل سال تمام تحت فشار شدیدترین تحریم‌ها بوده است.
 •  براساس قانون تضمین خرید محصولات کشاورزی مصوب سال ۶۸ و اصلاحیه سال ۱۳۸۴، دولت، قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی را هرساله باید مطابق هزینه‌های تمام‌شده تولید و تورم سالانه تعیین کند، اما دولت روحانی به‌جز سال ۹۳، در هیچ سالی قانون فوق را رعایت نکرده.
 •  معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تاکید کرد:گاهی اوقات بدپوششی‌ها در محیط دانشگاه صرفا فقط رفتار ناهنجار نیست، بلکه ترویج و تسهیل انقلاب جنسی است.نباید در مقابل بدپوششی‌ها در دانشگاه بی تفاوت باشیم.
 •  یک مقام آگاه عنوان کرد: یکی از دلایل اصلی قهر و ادعای وزیر بهداشت که منجر به استعفای وی شد مربوط به برداشت ۳ هزار میلیارد تومانی از منابع عمرانی دولت بود. قاضی‌زاده هاشمی قصد داشت با لابی و فشار سیاسی از تعهد پس دادن ۳ هزار میلیارد تومان شانه خالی کند.
 •  فرمانده انتظامی تهران تاکید کرد: بی‌حجابی در دسته هنجارشکنی قرار دارد؛ کسانی که شئونات را رعایت نکنند در دسته هنجارشکنان جای دارند و پلیس طبق قانون با آنها برخورد خواهد کرد.
 •  رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس خبر داد: ۲۰ هزار میلیارد تومان برای تقویت بنیه دفاعی به بودجه ۹۸ اضافه شد
 •  فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الأنبیا خبر داد: قرارگاه با احداث ۳۹۰۰ کیلومتر زیرسازی و روسازی راه‌آهن‌ ۴۱ درصد به ظرفیت کشور در این زمینه اضافه کرد.در بخش تولید بنزین، کل ظرفیت کشور روزانه ۶۸ میلیون لیتر بود‌ که قرارگاه، روزانه ۳۷ میلیون لیتر معادل ۵۴ درصد به این رقم‌ اضافه کرد.
 •  سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در تجمع مردم تهران با بیان اینکه  فتنه ۸۸ از جنگ تحمیلی سهمگین‌تر و عامل تحریم کشور بود گفت:فتنه ۸۸ نقطه متراکم توطئه هایی بود که دشمنان برای ایران اندیشیده بودند‌. فتنه هزاران میلیارد به اقتصاد کشور ضرر زد، بر چهره مردم سالاری ایران چنگ زدند و این تصور را پیش آورد که ملت ایران متزلزل شده است و این به ایجاد طمع به دشمنان ما جهت هجوم مجدد به این ملت کمک می کرد.
 •  «علی طادی» در جشنواره عمارافشا کرد: فاطمه هاشمی با دیدن مستند «هاشمی زنده است» گفت ما با پخش این مستند مخالفیم. او گفت که اگر آن را پخش کنید، ما همه رسانه‌هایی را که داریم علیه شما به خط خواهیم کرد.
 •  دکتر کوشکی در برنامه ثریا به صحبتهای رییس جمهور  درباره خصوصی سازی آموزش و پرورش پاسخ داد وگفت:بیت‌المال متعلق به مردم است، آقای روحانی! چرا بر سر دانش‌آموزان این کشور منّت می‌گذاری؟دولت برای صرفه‌جویی دیواری کوتاه‌تر از آموزش و پرورش ندیده است.اگر بنا بر صرفه‌جویی است چرا در هزینه‌های تشریفات، نهاد ریاست جمهوری، سفرهای خارجی وحشتناک و تعویض دکوراسیون مدیران صرفه‌جویی نمی‌شود؟
 •  کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه تنها ۲ ایراد شورای نگهبان درباره CFT در مجلس برطرف شده است.گفت: سایر ایرادات همچنان به قوت خود باقی است.
 •  فرمانده انتظامی پایتخت گفت:در ۹ ماه اخیر ضد انقلاب شبانه‌روز فراخوان داد و 1006مورد فراخوان آنها با اقدامات پیش دستانه و اشراف اطلاعاتی پلیس ناکام ماند.
 •  حجه الاسلام «پژمانفر»نماینده مشهد عنوان داشت:جایی برای آزادی بیان در فضای دیکتاتوری دولت نمانده است.دولت از مناظرات شفاف‌سازی استقبال نمی‌کند.دولت به سرعت و با شدت به دنبال بایکوت و خفه کردن منتقد کننده است.دولت تلاشی برای آسایش و رفاه مردمی نمی کند که با اختلاس‌ها و حقوق‌های نجومی مدیران دولتی کشتی زندگی‌شان به گل نشسته است.
 •  ایران در سال ۲۰۱۷ مقام اول علوم زیستی در کشورهای غرب آسیا و مقام هشتم را در سطح کشورهای جهان به خود اختصاص داده است.
 •  استاد رحیم‌پور ازغدی گفت: رسانه‌های بیگانه و چند نفر از دولتی‌ها مثل آقای آشنا و… به گونه‌ای جوسازی کرده‌اند که گویا در عملیات کربلای 4   هزاران شهید داده‌ایم و دکتر محسن رضایی آن را حرکتی انحرافی دانسته است حال آنکه اساسا خود این آدم‌ها زمان کربلای 4 در خانه‌ها نشسته بودند.این تیپ افراد برخلاف رزمنده‌ها و شهدای دانشگاه امام صادق (ع)، از آن امام صادقی‌هایی بودند که در آن زمان جبهه نمی‌رفتند، بعدها هم یک روز معمم بودند و یک روز عمامه‌ها را برمی‌دارند، روزی در وزارت اطلاعات بودند و روزی با خارج نشین‌های معاند هم‌صدایی می‌کنند. به نظر می‌رسد این حرف‌ها نشاندن بدهکار به جای طلبکار است. توقف کربلای 4، نتیجه خیانت منافقین و ماهواره‌های آمریکا و... بود.
 •  دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت از تکمیل بخش بنزین‌سازی فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس خبر داد و گفت: تولید بنزین کشور اکنون به ۱۰۵ میلیون لیتر در روز رسیده است و فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس در دهه فجر امسال رسما افتتاح می‌شود.
 •  فاطمه هاشمی دختر رفسنجانی با بیان اینکه چه کسی گفته روحانی اشبه الناس به پدرم است؟ گفت:یک مدت نسبت به کسانی که آقازاده خطاب می شدند معترض بودم که بیخودی به آنها آقازاده می‌گویید،چون ما آقازاده هستیم! وی افزود:پدرم گفت حتما با مانتو و روسری به دانشگاه برو.
 •   نقوی حسینی، عضو کمیسیون امنیت‌ملی خبر داد: بررسی ایرادات شورای نگهبان درباره لایحه CFT در دستورکار کمیسیون قرار داشت.کمیسیون به بررسی ایرادات این شورا درباره لایحه CFT پرداخت و بر نظر قبلی خود اصرار کرد.در نهایت مجموعه نظر کمیسیون امنیت ملی، تصویب لایحه CFT با نظر قبلی این کمیسیون بود که لایحه مصوب در اولین جلسه صحن علنی، در دستورکار قرار می‌گیرد.

وضعیت شهرستان ها:

 •  آیت الله حسینی همدانی امام‌جمعه کرج  در پاسخ به سخنان اخیر علی مطهری نائب رییس مجلس گفت:یک‌دفعه می‌بینیم کسی در این بحث در حد نایب‌ رئیسی مجلس دهانش را باز می‌کند و می‌گوید «کسی که دارد از فتنه سال 98 آینده خبر می‌دهد بگوید که دارد چه فتنه‌ای را طراحی می‌کند» .هرکسی از هرجایی که بلند شد شروع کرد به حرف زدن. رهبری و جایگاه ولایت خط قرمز ماست. ما در مقابل این‌گونه حرف‌ها کوتاه نمی‌آییم. کسی حق ندارد وارد این حریم شود.
 •  امام جمعه ساوجبلاغ پیشنهاد داد:دستفروشان در هوای سرد می‌توانند از مصلی جهت فروش محصولات خود استفاده کنند.اگر راهی برای ساماندهی دست فروشان نیست، مصلی در اختیار دستفروشان است تا در زمستان از آن استفاده کنند.
 •  آیت الله علم الهدی امام جمعه شهر مقدس مشهد هشدار داد: دشمن در حال زمینه سازی برای فتنه ۹۸ با استفاده مجدد از خواص است .افرادی که با رهبری زاویه دارند به دنبال توطئه هستند.رهبری چند ماه قبل از اتفاقات ۸۸، آن را پیش‌بینی کرده بودند .وی با اشاره به اینکه برخی به نام مدارا ترویج بی‌حجابی می‌کنند گفت:اخیرا در برخی همایش‌ها شنیدم تحت عنوان مدارا نمادهایی را از بی‌حجابی نشان می‌دهند.
 •  فرمانده انتظامی هرمزگان از انهدام بزرگترین شبکه مدلینگ در هرمزگان خبر داد وگفت:اعضاء این شبکه با ‌انتشار تصاویر و کلیپ های غیراخلاقی اقدام به هنجارشکنی کرده که در این رابطه با هماهنگی مقام قضایی تعداد ۵۴ نفر شناسایی و برخوردهای قانونی لازم در این خصوص انجام شد.
 •  ۴ عضو شبکه تبشیری صلیبی صهیونیستی در البرز دستگیر شدند.این افراد به صورت برنامه‌ریزی شده با عناصر خارج از کشور در ارتباط بوده و عقاید و افکار انحرافی در مسیحیت را ترویج می‌کردند.
 •  رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد دستگیر شد.

وضعیت جهان:

 •  ترامپ بعد از حضور در پایگاه عین الاسد عراق گفت:هفت هزار میلیارد دلار در خاورمیانه خرج کردیم.با هواپیمایی که چراغهایش خاموش بود و تمام شیشه هایش پوشیده بود در تاریکی محض و با اسکورت چند جت ، در عراق نشستیم.ترسناک بود ... من برای حیثیت ریاست جمهوری نگرانم. من نگران بانوی اول آمریکا هستم. من تا به حال سوار هر هواپیمایی با سایزهای مختلف شده بودم ، اما هیچ وقت چنین تجربه ای نداشتم! وقت آن است که برگردیم و پولها را خرج کشور خودمان کنیم.
 •  پلوسی رئیس جدید مجلس نمایندگان آمریکا احتمال محاکمه ترامپ را دور از ذهن ندانست و در گفتگو با شبکه ان‌بی‌سی‌نیوز با عدم رد احتمال محاکمه ترامپ در مجلس نمایندگان که با هدف عزل وی انجام می‌شود تاکید کرد نظر دمکرات‌ها به نتایجی که تحقیقات رابرت مولر دادستان ویژه تحقیق ارائه می‌دهد بستگی خواهد داشت.
 •  عمر البشیر رئیس‌جمهور سودان مدعی شد برخی طرف‌ها به او توصیه کرده‌‌اند در صورتی که به سمت عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی برود، مشکلات کنونی سودان نیز حل خواهد شد.وی چندی پیش با قول مساعد عربستان و دریافت پول از این کشور، روابط دوستانه ی 30 ساله ی خود را با ایران قطع کرد.
 •  اخیرا بخشی از نیروهای آمریکا که در سوریه بودند، از این کشور خارج شده و در پایگاه «عین الاسد» عراق مستقر شده‌اند.
 •  وبگاه آمریکایی «فری‌بیکن» با اشاره به اینکه از واشنگتن تا شیکاگو در تیررس موشک‌های نقطه‌زن روسیه است  نوشت: برخی مقامات آمریکایی می‌گویند روسیه قصد دارد با استقرار موشک‌های «کالیبر» در کشتی‌های جنگی و زیردریایی‌های خود ماموریت‌های گشتزنی در نزدیک سواحل آمریکا را به اجرا گذارد.

وضعیت قرمز:

 •  اسماعیلی، عضو کمیسیون صنایع خبر داد:ماشین سازی تبریز که واگذار شده است ۱۲۶ هکتار زمین کارخانه است و ۸ هزار ۸۳ هزار متر مربع زمین و ۴۰۰ آپارتمان دارد که  ۸۳۵ میلیارد تومان پول زمین‌های اطراف کارخانه است. پول زمین‌های کارخانه و این واحد بیش از ۵۰۰۰ میلیارد است، حداقل ۵۰۰ ماشین در این کارخانه وجود دارد که تکنولوژی را وارد کشور کرده و مادر صنایع است که یک واحد ماشین آلات آن نیز ۱۰ میلیون یورو قیمت دارد که ۶۸۷ میلیارد تومان این کارخانه به فروش رفته است اما فردی که این کارخانه را خریداری کرده کاملا نااهل بوده است.
 •   حجه الاسلام «پژمان‌فر»، نماینده مردم مشهد در مجلس تصریح کرد: متاسفانه رفتار دولت نشان می‌دهد که نمی‌خواهد بر بازار و رساندن کالاهای مورد نیاز مردم حتی نظارتی داشته باشد.شاید این سهل‌انگاری بخشی از پروژه عصبانی کردن مردم برای زمینه سازی برجام ۲و ۳ است.
 •  درپی اهمال و بی توجهی در نظارت به پخش یک  فیلم سینمایی خارجی در مرکز کیش که منجر به انتشار تصاویر ضدفرهنگی در آن جزیره شد، مدیرکل صدا وسیمای مرکز کیش برکنار شد.
 •  «ابوترابی»، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به برخی اخبار مبنی بر اعمال نفوذ «حسین فریدون» برای چینش ترکیب هیات مدیره برخی بانک‌ها، گفت:متأسفانه یکی از مدیران منسوب به وی که مدیرعامل یکی از بانک‌های بزرگ هم شده بود توسط فریدون سفارش شده و با اعمال نفوذ وی بر آن صندلی نشسته بود.به فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد توصیه می‌کنم صادقانه با مردم درمورد فشارهای وارده حرف بزند تا مانع حضور افراد فاقد اهلیت در سیستم پولی و بانکی شود.نباید اجازه دهیم افراد از نفوذشان برای تعیین اشخاصی که اهلیت حضور در هیأت مدیره بانک‌ها و سیستم پولی را ندارند سوءاستفاده کنند.
 •  تقی‌پورعضو شورای عالی مجازی با بیان اینکه اطلاعات اقتصادی کشور در اختیار دشمن قرار دارد گفت: امروزه از هر کس سؤال شود، کسانی که در گذشته قراردادهایی همچون دارسی را امضا کرده‌اند به بی‌لیاقتی محکوم می‌شوند، در حالیکه اکنون اطلاعات اقتصادی کشور با جزئیاتی بیشتری از اطلاعات مراکز اطلاعاتی کشور در اختیار دشمن قرار دارد.
 •  در حالی که فشار مقامات دولتی برای حذف آمارهای منفی از گزارشات بانک مرکزی به اوج خودش رسیده است .بعد از حذف تورم نقطه به نقطه 42 درصدی از سایت بانک مرکزی، این بار مسئولان بانک مرکزی با فشار دولت آمار ضریب جینی را هم از گزارش بودجه خانوار حذف کردند، تا میزان شکاف طبقاتی مشخص نشود.
 •  پورمختار عضو کمیسیون قضایی مجلس خبر داد:تعداد زیادی از بازرسان د‌ر وزارت صنعت هستند که حقوق می‌گیرند و کارشان نظارت است و یا از سوی د‌یگر سازمان تعزیرات حکومتی ر‌ا دا‌ریم که حسب اطلاع، دولت اخیرا دست‌شان ر‌ا بسته و اجازه نمی‌دهد که آنها د‌ر امر نظارت ورود کنند، به ویژه د‌ر رابطه با‌ کارخانجاتی که مواد تولیدشده و یا حتی مواد اولیه ر‌ا دپو کردند و نگه داشتند و حاضر به عرضه نیستند و به بهانه‌ها مختلف این کالاها و مواد اولیه ر‌ا احتکار کردند. د‌ر چند مرحله ما شاهد برخورد با‌ این احتکارها بودیم ا‌ما معلوم شد‌ با‌ فشاری که دولت وارد کر‌د، این برخوردها نیز متوقف شد‌ و سازمان تعزیرات نیز کاری از پیش نمی‌برد.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
 •  بر اساس اخبار موجود ۱۸۰۰ درخت کریسمس در تهران فروخته شده است که قیمت هر درخت ۲ تا ۵ میلیون تومان بوده که ۹۰ درصد خریداران مسیحی نبوده اند.
 •  دادستان عمومی تهران  در واکنش به اجرای تئاتر لاکچری گفت: درباره جریانات تئاتر بینوایان که در هتل ها در حال نمایش است،حوزه فرهنگ و ارشاد، دستگاه ها باید با دقت و نظارت بیشتری مسائل را دنبال کنند.برای دیدن تئاتر بینوایان بدون اطلاع قبلی 2بار بازرس فرستادیم. متأسفانه نتیجه بازرسی ها این است که  حجاب در این تئاتر وضعیت مناسبی ندارد. از سوی دیگر تبلیغات ضد دینی انجام می شود. در این تئاتر پرچم کشور فرانسه برافراشته بوده است.نوع رفتار هنرپیشه ها در این نمایش مناسب نبوده است.
 •  رسیدگی به پرونده دو اخلالگر نظام اقتصادی به جرم واردات غیرقانونی پروتز و ایمپلنت‌های اسکلتی قاچاق در اصفهان به پایان رسید.حمید رضا جانقربان  متخصص مغز و اعصاب و آزاده سجادیه متخصص پوست و مو که به جرائم فوق متهم شدند متهم به فروش بیش از 607 هزار قطعه پزشکی تقلبی و غیراستاندارد به ارزش 230 میلیارد تومان به بیماران هستند.از محل باغ و منزل این متهمان 60 هزار قطعه ایمپلنتی اسکلتی قاچاق چینی کشف شده است. این دو نفر به 30 سال حبس و پرداخت یکهزار و ٢٠٠ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند.
 •  براساس جزئیات لایحه بودجه سال آینده، شرکت‌ها، بانک‌ها و موسسات وابسته به دولت فقط ۳.۵ درصد از مالیات۱۵۳ هزار میلیارد تومانی بودجه را تامین می کنند.
 •  آزاد عمرانی عضو هیئت رئیسه انجمن علمی ارگانیک تصریح کرد:مصوبات شورای ملی ایمنی زیستی در کشور به سمتی می‌رود که محصولات تراریخته به سهولت به بازار وارد شوند! اگر علاوه بر دستکاری‌های ژنتیکی متدوال در محصولات وارداتی، ژن عقیم کننده «اپی سایت» هم در یک ذرت تراریخته وجود داشته باشد، از تیررس آزمایش ما مصون مانده است. بسیاری از تحقیقات بین‌المللی برخی بیماری‌های گوارشی و تخریب غدد و فلور میکروبی بدن را مرتبط با مصرف محصولات تراریخته نتیجه‌گیری کرده‌اند؛ در کشور ما سرطان دستگاه گوارشی رتبه نخست را در بین سرطان‌ها دارد اما هنوز ارتباط آن با مصرف محصولات تراریخته مبهم است.
 •  در محاکمه یکی از مدیران سابق حراست بانک مرکزی و پسرانش مطرح شد.متهمان اصلی این پرونده قربانعلی فرخ‌زاد به همراه تیمور عامری به همراه 2 پسرش هستند که اتهام آنها اخلال گسترده در نظام ارزی و پولی از طریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه‌ای و سازماندهی شده است.تیمور عامری که از مدیران سابق حراست بانک مرکزی است، متهم به معاونت در اخلال در نظام ارزی است که در دادگاه حضور دارد اما 2 پسر وی به نام‌های علیرضا و حمیدرضا متواری هستند. اتهام دو پسر عامری نیز مشارکت در اخلال در نظام ارزی به ترتیب به میزان 300 میلیون و 662 هزار دلار و 20 میلیون دلار است.دو متهم دیگر این پرونده به اسامی مکی سلطانی و محمد وکیلی هستند که آنها نیز در حال حاضر متواری هستند که به ترتیب متهم به 300 و 320 میلیون دلار اخلال در نظام ارزی هستند. همچنین قربانعلی فرخزاد متهم به اخلال در نظام ارزی از طریق دریافت 446 میلیون دلار ارز دولتی با قیمت 4200 تومانی برای واردات ورق استیل و اقلام دیگر از بانک‌های ملی، توسعه تعاون و اقتصاد نوین با فرم‌های جعلی و صوری است.
 •  رئیس پلیس پایتخت اعلام کرد: سلطان کاغذ همراه یک گروه ۱۶ نفره بازداشت شد.ارزش این پرونده بیش از هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است.این افراد بالغ بر ۳۰ هزار تُن کاغذ با ارز دولتی وارد کردند که هیچ گرمی از این کاغذها در بازار وارد نشد یا به صورت آزاد به فروش رسید، با تعدادی از ارزهای دولتی نیز اصلا کاغذ وارد نشده و به صورت آزاد در بازار فروخته شده است.
 •  قبح شکنی رابطه با اسراییل و صهیونیست ها در قلب تهران با نمایش آثار گرافیست اسرائیلی آثار یوسی لمل، گرافیست اسرائیلی ساکن تل آویو را به مدت یک هفته در نمایشگاه «به رنگ حیات» در باغ موزه قصر انجام شده است.این نمایشگاه توسط شهرداری تهران برگزارشده.یوسی لمل از حامیان اسحاق رابین است که آثار متعدد ضدمقاومت دارد.
 •  مرکز اسلامی فرقه شیرازی در لندن میزبان نمایشگاه حمایت از واقعه هولوکاست شد. این نمایشگاه توسط موسسه «یاد وَشِم» که یک موسسه اسرائیلی است، برگزار می گردد.
 •  سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت:در 9 ماهه نخست امسال در مجموع یک هزار و 879 گردشگر آمریکایی به ایران سفر کرده اند.در سال 96 هم بیش از دوهزار نفر و در سال 95 هم بیش از شش هزار آمریکایی به ایران سفر کرده اند!
 •  بر اساس آمار با اجرای طرح تحول سلامت میزان پرداختی صندوق بیمه سلامت به پزشکان از ۳۷۷ میلیارد تومان به ۱۲۷۴میلیارد  تومان (نزدیک به ۳/۴ برابر شده است).
 •   براساس آمارهای گمرک ایران، در هشت‌ماهه اول سال جاری 1500 تن ظروف ملامین با دلار 4200 تومانی به ارزش 1.8 میلیون دلار وارد کشور شده است!این در حالی است که بهترین کارخانه های تولید ملامین در ایران وجود دارد.
 •  رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها خبر داد: طبق شواهد، یارانه  ۶ میلیون ایرانی خارج‌نشین حذف نشده است.شفاف‌سازی ادعای دولت مبنی بر حذف یارانه این افراد در دستور کار قرار دارد. دولت در مسیر حذف یارانه دهک‌های بالا قانون را اجرایی نکرده است.
 •  شبکه ایران اینترنشنال که سابقه حمایت از انفجار تروریستی اهواز، پخش همایش گروهک تروریستی منافقین و همراهی با رضا پهلوی فرزند شاه مخلوع را دارد، در یک رپرتاژ آگهی تمام عیار سراغ تئاتر لاکچری «بینوایان» رفت که این شب‌ها در سالن بزرگ یک هتل شمال شهر تهران برگزار می‌شود.
 •  به تازگی در تهران و برخی شهرهای دیگر، کلاس‌های آموزشی طراحی برگزار می‌شود که هنرجویان رسما اقدام به کشف حجاب کرده و از این هنجارشکنی برای تبلیغ در فضای مجازی استفاده و درآمدزایی می‌کنند!
 •   گمرک اعلام کرده میزان صادرات 8 ماه نخست سال جاری 31 و نیم میلیارد دلار بوده است. ولی با وجود صادرات 31.5 میلیاردی تنها 6 میلیارد ارز به چرخه اقتصادی کشور بازگشته.
 •  سگ‌گردانی این روزها به حدی در شهرهای بزرگ رواج پیدا کرده است که برخی افراد از کنار آن کسب درآمد دارند، آن هم با گرداندن سگ پولدارها. سگ‌‌‌هایی که قیمت برخی از آنها از ۲۰۰ میلیون تومان هم تجاوز می‌کند، این روزها به عنوان عضو برخی خانواده‌ها به حساب می‌آیند و یکی از جوان‌های تهرانی روزانه بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان از این راه کسب می‌کند.
 •  از مجموع ۱۷۰۳ هزار میلیارد تومان بودجه کل کشور در لایحه سال ۱۳۹۸، فقط ۲۵ درصد آن در مجلس بررسی می‌شود و بودجه ۱۲۷۴ هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دولتی، موسسات انتفاعی و بانک‌های دولتی که نزدیک به ۷۵ درصد از کل بودجه کشور را شامل می‌شود، عملا در هیچ دوره توسط مجلس بررسی نشده است.نکته قابل تامل این است که فقط چهار شرکت دولتی «شرکت ملی نفت ایران، شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، شرکت پالایش نفت آبادان و شرکت ملی گاز» درمجموع ۸۶ درصد از بودجه شرکت‌های دولتی یا به عبارتی دیگر ۵۹ درصد از بودجه کل کشور را به خود اختصاص داده‌اند. بر این اساس کافی است مجلس فقط بودجه همین چهار شرکت دولتی را بررسی کند که بیشترین رانت‌ها، حقوق و دستمزدهای دریافتی، هزینه‌های جاری، زیان و حیاط‌خلوت‌ها را در داخل خود دارند.
 •  بر اساس آمار موجود «شریعتمداری» و «رحمانی» وزرای کار و صنعت هر کدام ۱۵ مشاور، دژپسند وزیر اقتصاد ۶ مشاور و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی ۵ مشاور دارند! این تعداد مشاور در نوع خود بی‌نظیر است و یک رکورد محسوب می‌شود.این سوال مطرح است که در کمتر از ۳ ماه فعالیت، انتصاب ۴۱ مشاور عجیب نیست؟!