سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه 363)

on . ارسال شده در وضعیت

وضعیت کشور:

 • امام خامنه ای در دیدار محققان ستاد توسعه علوم شناختی فرمودند: برای پیشرفت علمی از همه‌ی توانایی‌های غربی‌ها استفاده کنید و از شاگردی کردن و یادگرفتن هرگز پرهیز نکنید. ما از شاگردی کردن ننگمان نمی‌آید بلکه از همیشه شاگرد ماندن ننگمان می‌آید.
 •  رهبر معظم انقلاب در پیامی به نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا تاکید کردند:آنچه همه باید بدانند این است که به توفیق الهی هم اکنون خیل عظیمی از دانشجویان دیروز، در کشور به کارهای بزرگ سرگرمند و لذت خدمت به پیشرفت دانش و فناوری در میهن خود را با همه‌ی وجود حس می‌کنند. دانشجویان امروز ما -در هر نقطه‌ی جهان- این فرصت را خواهند داشت که به این مجموعه‌های مؤمن و خدوم بپیوندند و کشور را از بیگانگان کاملاً بی‌نیاز کنند.
 •  آیت الله مکارم شیرازی در واکنش شدید به سخنان رئیس جمهور، مسئله حجاب را جزو مسائل ضروری تمام مذاهب اسلامی دانست و خطاب به رئیس جمهور گفت: رئیس‌جمهور که قسم‌خورده که همه ارزش‌های اسلامی را باید حفظ کند، باید در حفظ آن کوشا باشد، از منبعی شنیدم که اکثر بدآموزی‌ها، انحرافات و طلاق‌ها از فضای مجازی است، درحالی‌که رئیس‌جمهوری می‌گویند که وقتی مردم می‌خواهند نباید جلوی آن را گرفت، نادرست است، شما رئیس‌جمهوری اسلامی هستید و نه رئیس‌جمهور کشور دموکرات سکولار و این اشتباهات را باید ایشان اصلاح کنند.درحالی‌که مردم با مسائل و مشکلات اقتصادی دست‌وپنجه نرم می‌کنند، چرا باید به مسائل حاشیه‌ای بپردازیم؟
 •  آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان اینکه  مردم آثار ارزانی را در سفره‌ها احساس نمی‌کنند اظهار داشت: این مقدار از پایین بودن ارزش پولی یک کشور جای تأسف دارد، تأسف بیشتر این مسئله زمانی بهتر مشخص می‌شود که فردی بخواهد به کشورهای دیگر سفر کند. اشراف و نظارتی بر بازار نیست و بازاریان خودسرانه قیمت کالا و اجناس را بالا و پایین می‌کنند.مسئولان از آمار و ارقامی حرف می‌زنند که هرگز در بازار و جیب مردم واقعیت بیرونی ندارد.
 •  آیت الله مکارم شیرازی در دیدار اعضای هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: بانک‌ها وام قرض الحسنه ای که می‌دهند قطعاً خلاف شرع است، چهار درصد حق الزحمه را تعیین کردیم که بانک‌ها با یک زرنگی، بیش از این میزان را از مردم دریافت می‌کنند که میزان آن به ۲۰ درصد رسیده و نوعی رباخواری آشکار محسوب می‌شود. باید مشخص شود بانک مرکزی چه ضمانت اجرایی دارد که هیچ بانکی به دستورات آن عمل نمی‌کند.
 •  آیت‌الله علوی گرگانی در دیدار اعضای هیئت‌رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد:مردم نسبت به عملکرد اقتصادی مدیران و مسئولان حکومتی معترض بوده و از آن‌ها ناراضی هستند.
 •  امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش  ایجاد اختلاف میان ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را از مهمترین اهداف دشمنان دانست و تصریح کرد: دشمنان با تمام توان می‌خواهند میان ارتش و سپاه اختلاف ایجاد کنند.به عنوان مثال این موضوع را در فضای مجازی منتشر می‌کنند که چرا میان بودجه ارتش و سپاه تفاوت وجود دارد؛ باید در پاسخ گفت که آیا منافقین دلشان برای ارتش سوخته است؟ یا آمریکای جنایتکاری که دارو، شیر خشک و ملزومات اولیه زندگی مردم را تحریم کرده، دلش برای کاهش بودجه ارتش و سپاه سوخته است؟!
 •  سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه  با اشاره به اظهارات اخیر سخنگوی وزارت خارجه ایران،عنوان داشت: اگر وی گفته باشد «ایران هیچ نیروی نظامی در سوریه ندارد» منظورشان این بوده که ایران یگان نظامی در سوریه ندارد و شما خوب می‌دانید که اقتدار و ابهت یگان های نظامی ایران به حدی است که اگر حضور حتی یکی از آنها را در سوریه ببینید، از ترس قالب تهی خواهید کرد.وی افزود: هم تمامی مستشاران نظامی و انقلابی و هم تجهیزات و سلاح‌هایی که برای آموزش و توانمند سازی مبارزین  مقاومت  اسلامی و حمایت از مردم مظلوم سوریه، در این کشور اسلامی داریم را حفظ خواهیم کرد.فقط بدانید که دارید با دم شیر بازی می‌کنید! بترسید از روزی که موشک‌های نقطه زن ایران غرش کنان بر سرتان فرود آید و انتقام همه خون های به ناحق ریخته مسلمانان مظلوم منطقه را از شما بگیرد.
 •   دادستان کل کشور با انتقاد شدید‌ از افزایش غیراصولی و هیجانی قیمت اقلام، گفت: دادستان‌ها به میدان بیایند و با گرانی‌ها مقابله کنند. شرایط اقتصادی کنونی ما یک شرایط طبیعی نیست و مسئولان باید در برخی موارد تصمیمات فوری بگیرند و اینکه کسی تصور کند باید تصمیمات اقتصادی در یک شرایط عادی گرفته شود، این خیانت به مردم است.
 •  «گونن سگو» وزیر صهیونیست متهم به جاسوسی برای ایران به ۱۱ سال حبس محکوم شد
 •  سردار نقدی معاون فرهنگی سپاه گفت: انقلاب اسلامی تنها انقلابی است که به چهل سالگی خود رسیده است و هیچ یک از انقلاب‌های دنیا به چهل سالگی خود نرسیده است مانند: انقلاب‌های فرانسه و شوروی.
 •   پامپئو  وزیر خارجه امریکا در دانشگاه آمریکایی قاهره گفت: ایران که جسورتر از قبل شده، نفوذ خود را در یمن،‌ سوریه و عراق بیشتر کرده است. حزب‌الله در زرادخانه‌های خود بیش از صدهزار فروند موشک دارد که به سمت متحد ما، اسرائیل هدف گرفته شده است.
 •  رئیس ستادمشترک ارتش رژیم صهیونیستی با دفاع از توافق هسته‌ای با ایران، گفت این توافق به تل‌آویو اجازه داد منابع خود را در اموری جز مقابله با برنامه هسته‌ای ایران هزینه کند.
 •  قاضی زاده هاشمی در فیلمی که به تازگی منتشر شده، به صراحتا اذعان می کند که برخی از اقدامات برخی مسئولان دولت عمدی و در راستای ایجاد نارضایتی در مردم است.
 •  در بخشی از مصاحبه ی جنجالی موسوی‌ خویینی به مناسبت دومین سالگرد درگذشت هاشمی رفسنجانی آمده است: اگر آقای هاشمی معتقد بود کاری باید انجام شود، دیگر هیچ مانعی را بر سر راه نمی‌پذیرفت؛ چه این مانع قانون باشد، چه اشخاص و حقوق دیگران. هر حقی را در قبال این حقی که معتقد بود باید زنده کرد، نادیده می‌گرفت. آقای هاشمی هیچ‌وقت در خط اعتدال نبود. ایشان در تقسیم‌بندی اولیه یکی از عناصر برجسته جناح چپ بود. صحبتهای ایشان در خطبه‌های نمازجمعه دهه ۶۰ چپ رادیکال بود. در نمازجمعه گفت باید از کسانی که پول‌ در بانک‌ دارند خمس بگیریم. در مورد برخورد با خانم‌ها که بدحجاب بودند. ایشان در نمازجمعه گفت باید زندان مختص زنان درست کنیم به شکلی که نگهبان و همه عوامل آن زن باشند. خطبه‌های نمازجمعه ایشان را در دهه ۶۰ بخوانید سوپر رادیکال‌ بود.آقای هاشمی خط اعتدال نبود. حسابی سوپرچپ بود. اما در دوران مدیریت و ریاست جمهوری فکر می‌کرد باید از همه نیروها استفاده کند؛ این شد که به سمت جناح راست غلتید. ولی نتوانست هم جناح چپ را نگه دارد و هم جناح راست را! گفتنی است: این مصاحبه ی مفصل با انتقاد شدید اصلاح طلبان و همفکران آقای هاشمی و حملات تند به خوئینی ها، مواجه گردید.
 •  جمعی از اساتید و فضلای حوزه علمیه قم در نامه‌ای خطاب به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام  تاکید کردند:تصویب FATF منجر به اشراف اطلاعاتی اجانب بر شریان‌های بانکی کشور خواهد شد.
 •  آیت‌الله رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد:رگه‌هایی در حوزه، دفاع از انقلاب را «تندروی» می‌دانند.شاید این هم بخشی از القائات دشمنان انقلاب باشد که از زبان برخی افراد ناآگاه درون حوزه مطرح می‌شود.قاطبه حوزه قم «انقلابی» است.
 •  «حضرت‌پور» نماینده مجلس گفت :با استانی شدن انتخابات وابستگان به صاحبان قدرت و ثروت به مجلس راه پیدا می‌کنند.این نوع از انتخابات باعث می‌شود تا دیگر نمایندگان در کنار مردم نباشند.
 •  میرسلیم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه لاریجانی پشت پرده طرح استانی‌شدن انتخابات مجلس است گفت:موضوع استانی شدن تاکنون سه مرتبه در مجلس مطرح شده که هر سه بار از سوی مجمع تشخیص مصلحت رد شده است.
 •  رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا از  کشف ۵۸۰ تُن موادمخدر در سال ۹۷ خبر داد وگفت: با توجه به اینکه کنترل تردد قاچاقچیان و شبکه‌های قاچاق در مرزهای زمینی کشور با دقت صورت می گیرد شاهد تغییر مسیر آنها هستیم که بخشی از این تغییر به مسیر دریا سوق پیدا کرده است.
 •   جان کری وزیر خارجه سابق آمریکا در اعتراف بی سابقه در مورد ایران گفت: باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، پس از امضای توافق هسته‌ای با ایران قصد داشت به سراغ برنامه موشکی این کشور برود.
 •  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد: یک میلیون کتاب قاچاق در ماه‌های اخیر کشف و ضبط شده است.
 •  حجه الاسلام «پژمانفر»،‌ عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن انتقاد از حضور کارگردان و تهیه‌کننده فیلم ضد ایرانی «یک خانواده محترم» در جشنواره فیلم فجر گفت: مسئولان اشتباه خود را قبل از آغاز جشنواره اصلاح کنند و اجازه ندهند جشنواره فیلم فجر امسال با تلخی شروع شود.
 •  سرانه روزانه حضور ایرانیان در شبکه‌های اجتماعی یک ساعت و ۴ دقیقه است. درحالی که سرانه مطالعه روزنامه یک ساعت و ۲۷ دقیقه در ماه! و سرانه مطالعه کتاب غیردرسی به غیر از ادعیه نیز۴ ساعت و ۳۴ دقیقه در ماه ! است.
 •  وزیر اطلاعات اعلام کرد: با اقدامات پیچیده اطلاعاتی یک اخلال‌گر اقتصادی دستگیر و به کشور بازگردانده شد.متهمه «شیرین ن» سال گذشته معادل ۸۰۰ میلیارد تومان در قالب ارزهای رایج از یکی از بانک‌های کشور اختلاس و به خارج از کشور متواری شده بود.
 •  ۲۰۰ تشکل دانشجویی در نامه ای به شورای نگهبان درباره تبعات پیوستن به پالرمو نوشتند:پذیرش کنوانسیون پالرمو توسط ایران به معنای تعهد ضمنی کشورمان به قطع همکاری با گروه‌های مقاومت از جمله حزب الله لبنان است، و نیز از سوی دیگر بسیاری از اقدامات در عرصه بین المللی مانند دور زدن تحریم‌ها با عنوان پولشویی شناخته شده است.
 •  ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن درخواست مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در سفر اخیر به این کشور برای پیوستن به ائتلاف علیه ایران را به طور قاطع رد کرده است.
 •  با موافقت مجلس؛ ثبت سفارش کالاهای خارجی دارای مشابه ایرانی تا ۱۴۰۰ ممنوع شد.
 •  روزنامه صهیونیستی جروزالم پست با استناد به آمار رده بندی قدرت های نظامی اذعان کرد که نیروی نظامی رژیم اسرائیل از ایران عقب تر بوده و جمهوری اسلامی موفق شده است تا توان نظامی خود را در رتبه بندی جهانی ارتقا دهد.
 •  نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: ایران قدرتمندترین نیروی اسلامی است. ما اکنون از سوی نیروهای اسلامِ ستیزه‌جو مورد حمله قرار داریم؛آنها در حال بلعیدن یک کشور پس از دیگری هستند،سوریه، یمن، لبنان، عراق.آنها این اقدامات را برای هدفی که آشکارا اعلانش می‌کنند، انجام می دهند، که آن نابودی اسرائیل است.
 •  ارتش آمریکا در گزارشی به این نتیجه رسیده که ایران تنها پیروز حمله‌ آمریکا به عراق در سال  ۲۰۰۳ بود که به سرنگونی دیکتاتور معدوم این کشور، «صدام حسین» منجر شد.

وضعیت شهرستان ها:

 •   پس از سوء قصد به جان  حجه الاسلام مزارعی رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد که اخیرا با فساد گسترده ی اداری مقابله ی جدی نموده بود، وی گفت:برای یک لحظه مقابل مفسدان کوتاه نمی‌آیم و نهایت اینکه در این راه کشته می‌شوم.همانگونه که قبلا هم گفته‌ام در راه مبارزه با فساد عمامه‌ام را کفنم قرار داده‌ام.وی افزود:مردم استان دعا کنند به عنوان یک قاضی صادق در راستای احقاق حقوق آنها تلاش کنم و آرزو دارم در این مسیر کشته شوم.
 •   آیت‌الله علم‌الهدی با انتقاد از توجیه‌گری دولت در برجام  گفت:مگر نگفتید از دو روز دیگر تحریم نیست؟مگر روزنامه‌های شما شعار ننوشتند «روز نخست زندگی بدون تحریم»؟ حالا می‌گوئید برای رفع تحریم نبوده است و برای امنیت بوده است؟ کدام دلیل امنیتی؟آمریکا قریب 30 سال است مثل سگ پارس می‌کند اما به دلیل بچه‌های بسیجی ما جرات نزدیک شدن ندارد. شما در چاله آب سنگین بتون ریختید که آمریکا جنگ نکند؟ این مردم عقل و شعور دارند و این حرف‌ها را که می‌زنید شک می‌رود که نکند با آنها همدست هستید.
 •   بیش از ۲۰۰۰ کلاس درس مدارس سیستان و بلوچستان به سیستم گرمایش تابشی توسط بنیاد اجتماعی احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)و با مشارکت جمعیت هلال احمر در زاهدان تجهیز شدند .
 •   حجت الاسلام باقری  امام جمعه شهرستان پیشوا خطاب به رئیس جمهور گفت:  بعد از گذشت ۶ سال از عمر دولت هنوز به ملت وعده می دهند، البته از مسئول و مدیری که در ولنجک و بالاتر از آن زندگی می کند و سکونت دارد نباید توقع کار برای مردم را داشت، وزیر و مسئولی که در بین مردم نیست نمی تواند مشکلات آنان را هم حل کند.
 •   اخیرا در یک اقدام ارزشی، دادگستری اصفهان 9 تن از عوامل فرقه ی ضاله ی بهائیت  را بدلیل ارتباط با بیت العدل!اسرائیل و اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغات برضد جمهوری اسلامی، وهمچنین برنامه ریزی گسترده برای نفود در قشر جوان ونوجوان مسلمان به حبس محکوم نموده است.گفتنی است: تا چندی پیش، بخش هایی از برخی محلات اصفهان به محل امن فعالیت بهائیان تبدیل شده بود.
 •   دادستان فردیس اعلام کرد: افرادی که مبادرت به سگ‌گردانی تحت عنوان تفریح یا خودنمایی در سطح شهر کنند، مشمول تذکر خواهند شد و به دستور قضایی جلب و به دادسرا اعزام می‌شوند.
 •   چند تن از کارکنان سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان به اتهام همکاری با باند اخلال در نظام اقتصادی کشور توسط پاسداران گمنام امام زمان (عج) دستگیر شدند
 •   معاون دادستان مشهد خبر داد:سرشاخه اصلی باند توزیع داروهای غیرمجاز موسوم به باند «سلطان ترامادول» پس از دو ماه فعالیت نیرو‌های اطلاعات سپاه مشهد شناسایی و دستگیر شد.
 •   تعدادی از اعضای شورای شهر سابق اشتهارد به اتهام ارتشاء و اختلاس بازداشت شدند.گفته می شود در روند رسیدگی به پرونده مذکور تعداد قابل توجهی از مرتبطین متهم اصلی اعم از پرسنل خاطی شهرداری و پیمانکاران متخلف مورد احضار قضایی و بازداشت قرار گرفته اند.
 •   با دستور جانشین دادستان سیروان و براساس مصوبه شورای اداری شهرستان، استفاده اختصاصی از خودروی دولتی توسط مدیران در ساعات غیراداری ممنوع شد.علیرغم ابلاغ این مصوبه دادستان تعدادی از خودروهای دولتی متخلف توقیف و راهی پارکینگ شدند. به دنبال این اتفاق، مدیران در اقدامی تلافی‌جویانه تصمیم به تعطیلی نمایندگی ادارات خود در سیروان در دو روز متوالی کرده‌اند.مدیران این ادارات تصمیم تعطیلی را به خاطر توقیف خودروهای سازمانی تکذیب کرده و دلایل دیگری را برای تعطیل کردن ادارات خود در سیروان عنوان کرده‌اند.
 •   دادستان عمومی و انقلاب یزد از بازداشت مدیرکل سابق اداره حفاظت محیط زیست استان به اتهام ارتشاء و تضییع حقوق دولت خبر داد.
 •   در عملیات پیچیده اطلاعاتی چند ماهه توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) سازمان اطلاعات سپاه عاشورا و برابر دستور دادستان تبریز، باند تهیه، تولید و توزیع موادمخدر ماری‌جوانا (گل) بصورت عمده در سطح استان آذربایجان شرقی و استان‌های همجوار متلاشی شد.
 •   دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران خبر داد: ۷۲ نفر در پارتی مختلط شبانه در ساری دستگیر شدند.فردی که خانه را در اختیار قرار داده است؛ سابقه قماربازی و محکومیت ۶۰ میلیارد تومانی دارد.

وضعیت جهان:

 • ماهاتیر محمد نخست‌وزیر مالزی در دفاع از عدم صدور مجوز ورود شناگران رژیم صهیونیستی به مسابقات جهانی شنای معلولان به میزبانی مالزی گفت: ما اصلا رابطه دیپلماتیک با اسرائیل نداریم و هرچند خیلی‌ها جرات حرف زدن علیه آن‌ها را ندارند، اما بر این باوریم که آن‌ها اقدام‌های نادرست بسیاری انجام می‌دهند .وزیر امور خارجه مالزی نیز رسما اعلام کرد از این پس، کوالالامپور میزبانی هر مراسمی که نمایندگان رژیم صهیونیستی در آن حضور داشته باشند را نخواهد پذیرفت.
 •  نمایندگان مجلس بریتانیا طی گزارشی که نشان می‌دهد از هر 5کودک زیر 15سال، یک‌نفر به غذا دسترسی ندارد! خواستار تشکیل وزارت گرسنگی شدند.همچنین یک مدیر مدرسه درمصاحبه با بی‌بی‌سی گفته: دانش‌آموزان من به حدی گرسنه هستند که پس از ورود به مدرسه در سطل آشغال‌ها دنبال غذا می‌گردند!
 •  سفیر سابق آمریکا در ناتو تصریح کرد: ایالات متحده دیگر مهم‌ترین بازیگر دنیا نیست.مطمئن نیستم که در سال ۲۰۲۱، برای رهبران دنیا هنوز هم اهمیتی داشته باشد که آمریکا می‌خواهد چه کاری انجام دهد.
 •  خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس نوشت: میلیاردها دلار برای سرنگونی بشار اسد خرج شد اما او نجات یافت. بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه از هشت سال جنگ و میلیاردها دلار هزینه و تسلیحات که با هدف سرنگون کردن وی خرج شد، جان سالم به در برده است. کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس که زمانی حامی اصلی مخالفان برای سرنگونی اسد بودند هم اکنون به صف شده‌اند تا سفارت‌های خود در سوریه را بازگشایی کنند و نگران هستند سوریه به ایران و ترکیه که رقبای منطقه‌ای این کشورها هستند واگذار شده و پروژه‌های بازسازی سودآور در این کشور را از دست بدهند.
 •  آمار دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد نشان می‌دهد، تعداد پناهجویان سعودی در سال 2017 در مقایسه با سال 2012،   318 درصد افزایش یافته است.

وضعیت قرمز:

 •  آیت‌الله مکارم در دیدار دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد:گفته می‌شود که سند ۲۰۳۰ به صورت مرموز در برخی از جاها در حال اجرا است، متاسفانه برخی گوششان به تذکرات بدهکار نیست. برخی از افراد نفوذی بدون توجه به وزیر آموزش و پرورش به دنبال اجرای این سند هستند.فضای مجازی در زمان کنونی مشکلات زیادی دارد، اگر این فضا اصلاح نشود، بسیاری از مشکلات در جامعه ظاهر می‌شود.
 •  محمد دهقان نماینده مجلس با بیان اینکه  نگرانی ها از خصوصی سازی نیست بلکه از نحوه واگذاری ها، مفت فروشی ها و فساد و زیرپاگذاشتن قانون است گفت:مشکل اصلی خصوصی خواری است.شرکت ماشین سازی تبریز را به قیمت ۶۸۷ میلیارد فروخته اند و واگذری ها به صورت پنهان و بدون نظارت انجام شده است.هفت تپه را دلالان دلار خریداری کرده اند و در اصل اموال ملت را غارت کرده اند.هفت تپه ۲۴ هزار هکتار زمین دارد که در واگذاری به دو فرد جاعل و رشوه دهنده در حد چندصد سکه واگذار شده است. زمین هفت تپه اکنون حدود ۸ هزار میلیارد تومان ارزش دارد که ۲۶۰۰ میلیارد تومان فروخته شده و آنهم به ۹۰۰ میلیارد تومان کاهش یافته که در حقیقت فروشی نبوده بلکه غارت صورت گرفته است.
 •  محمدمهدی مفتح، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه گفت:در مصوبه ای به استانداران اجازه داده شد که برای احداث مجتمع های اداری در شهرستان ها، ساختمان های ملکی ادارات دولتی را با مجوز شورای برنامه ریزی استان، به فروش برسانند و بر این مبنا منابع لازم برای احداث این مجتمع ها و ارائه خدمات به مردم، به دست آورند.
 •  بدلیل عدم حمایت از تولید داخلی، بر اساس آمار 65 درصد از مهر و تسبیح مشهد از هندوستان و چین و بخش مهمی از پارچه چادری کشور از ژاپن و سوئیس وارد میشود!
 •  حاجی بابایی نماینده مجلس تصریح کرد:باید شفاف سازی شود، ۱۴.۵ درصد، حاصل از فروش نفت به کجا رفته است، ۶.۶ میلیارد دلار حاصل با احتساب دلار ۸ هزار تومان که بالغ بر ۵۳ هزار میلیارد تومان می شود، به کجا رفته است؟با «شفاف سازی» ۵۳ هزار میلیارد تومان درآمد، می توان ده هزار میلیارد تومان به رتبه بندی معلمان اختصاص داد.باید وارد درآمدهای شرکت های دولتی، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، پتروشیمی ها شویم وهمه را برای مردم «شفاف سازی» کنیم.
 •  احمد توکلی با بیان اینکه  دولت بجای خریدار آلومینیوم المهدی و هرمزال، اقساط «ساچه» ایتالیا را داد تا آبرویش نرود  گفت: موقع واگذاری, 140 هزار تن (ماده اولیه باتس) که در قالب یک تپه بزرگ بوده را ندیده اند و محاسبه نکرده اند وخریدار که متعهد شده بود قسط ‌های این مجتمع را به «ساچه» ایتالیا پرداخت کند از پرداخت بدهی‌ها شانه خالی کرد و دولت مجبور شد خودش وام بگیرد و این اقساط را پرداخت کند تا ابروی ایران نرود.اداره آلومینیوم المهدی و هرمزال بعد از واگذاری به مراتب بدتر شد؛ یعنی از 400 دیگ فعال، 300 دیگ پس از واگذاری سوخت؛ این درحالی بود که خریدار تعهد داشت پس از خرید، کارایی را ارتقاء دهد و سازمان خصوصی سازی هم تماشاگر بود.
 •  مدیرکل سابق اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال خبر داد: به افرادی که از سن تجرد قطعی عبور کرده باشند، مجردان قطعی می‌گویند و تعداد آنها در کل کشور ۲۲۰ هزار نفر است. ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر مجرد هرگز ازدواج نکرده در کشور داریم که با احتساب افراد بدون همسر در اثر فوت یا طلاق، جمعیت مجردان ایران به رقم ۱۳ میلیون و ۳۲ هزار می‌رسد.
 •   علیرضا بیگی نماینده مجلس با اشاره به ابعاد جدید فساد در خصوصی‌سازی گفت:کارخانه ۱۰هزار میلیاردی به ۷۰میلیارد تومان به یک بی‎سواد فروخته شد.همین کارخانه ماشین‌سازی را ضررده می‌کنند و بعدش این کارخانه منحصر به فرد را به کسی می‌فروشند که 4 کلاس سواد هم ندارد و نه تنها اهلیت لازم را ندارد، بلکه یک اخلالگر ارزی است.جالب اینجاست که حالا مشخص شده این فرد با خریدار شرکت هفت تپه هم مرتبط است.در جریان واگذاری این شرکت منحصر به فرد که 5 هزار میلیارد تومان ارزش زمین آن بدون تاسیسات بوده و 5 هزار میلیارد تومان هم ارزش ماشین‌آلات آن بوده و در شرایط فعلی تحریم که دیگر نمی‌توان این ماشین‌آلات را وارد کشور کرد، قیمت‌گذاری روی این ماشین‌آلات ممکن نیست، قیمت کارشناسی را 1700 میلیارد تومان اعلام کردند و جالب‌تر اینکه از این رقم، تنها 70 میلیارد تومان پرداخت شد.خریدار نیشکر هفت تپه، یک صنعتِ 2000 میلیارد تومانی را به قیمت 226 میلیارد تومان خریداری می‌کند که از این مبلغ هم فقط 10 میلیارد تومان را پرداخت می‌کند.واگذاری مجتمع گوشت اردبیل مشابه رشت الکتریک است. وزارت اطلاعات بگوید چه ارتباطی بین خریداران گوشت اردبیل و کشت و صنعت مغان است؟ بیگی با اشاره به تخلفاتی مثل واگذاری شرکت‌ها، درحالی که ارزیاب یا فروشنده، در نقش خریدار هم به معاملات ورود کرده‌اند گفت: نیروگاه اصفهان هم به یکی از اقوام یکی از مسئولان وقت وزارت نیرو فروخته می‌شود که امروز یکی از مسئولان ارشد وزرات نفت است؛ این واگذاری در حالی انجام شده که فردی که نیروگاه اصفهان را قیمت گذاری کرده و کارشناس قیمت گذاری برای واگذاری این نیروگاه بوده امروز از مدیران آن مجموعه است. متاسفانه بررسی‌ها نشان می‌دهد که علاوه بر حرف و نقدهای جدی که در زمینه قیمت گذاری این نیروگاه وجود دارد، همه مبالغی که از بابت ثمن این معامله پرداخت شده، همان روز از یک بانک، وام گرفته شده و در وجه خصوصی سازی واریز شده است؛ این یعنی عملا خریدار این نیروگاه آورده‌ای بابت این خرید، نداشته است.
 •  اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و معادن تصریح کرد:گرانی در کشور خیلی جدی است و یکی از موضوعات بحث گوشت است که توزیع آن مکانیسم درستی ندارد.ما پیشنهاد دادیم که توزیع گوشت به صورت کوپن یا کارت باشد اما دولت قبول نکرد. متأسفانه از مجموع گوشت منجمدی که باید در اختیار مردم قرار گیرد بخشی سر از رستوران‌ها در می‌آورد، همین روزهاست که اعلام کنند سلطان گوشت هم دستگیر شده است.
 •  دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدرگفت:۱۱.۷ درصد از تولید ناخالص ملی صرف موضوع مواد مخدر می‌شود، این برای کشوری مثل ایران بسیار زیاد است.بخش زیادی از طلاق‌ها و ۷۰ درصد زندانیان به صورت مستقیم و غیرمستقیم به مواد مخدر مرتبط می‌شوند.
 •  امیر آبادی  نماینده مردم قم در مجلس افشا کرد: استیضاح آخوندی در مجلس داشت به ثمر می‌رسید که یک نفر از بیرون مانع شد.مجری گفت: چه کسی؟وی گفت: کسی که(خاتمی ) از مردم خواست تَکرار کنند.
 •  «سلیمی» نماینده مجلس با بیان اینکه روحانی درباره تنخواه چند صد میلیاردی در اختیارش توضیح دهد زیرا ادعای شفافیت در بودجه دارد.گفت:رئیس جمهور، مرکز استراتژیک و نهاد ریاست جمهوری باید لیست فرد یا افراد یا گروه‌هایی که از کمک‌ها و اعتبارات بهره‌مند شده‌اند را به مردم بگویند.نهاد ریاست جمهوری برای سال آینده قرار است چه کند که بودجه آن ۳ برابر سال ۹۷ شده است. نهاد ریاست جمهوری باید به صراحت درباره بودجه در اختیار مرکز استراتژیک ریاست جمهوری توضیح دهد که آنها اعتباراتشان را چگونه هزینه کرده‌اند؟
 •  دادستان تهران خبر داد:تاکنون ۱۴ متهم در حوزه کاغذ بازداشت شده‌اند و۱۵۰ میلیون دلار از سوی متهمان اخذ شده است.
 •   ۳ متهم پرونده بانک سرمایه در دادگاه انقلاب به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور و همچنین در پاره‌ای از موارد خیانت در امانت محاکمه شدند. نماینده دادستان در این پرونده اعلام داشت:۴۷ درصد سهام بانک سرمایه متعلق به صندوق فرهنگیان و ۳۷ درصد مربوط به مجموعه گروه ریخته‌گران است. تعدادی از این مدیران بابت این کار رشوه و تسهیلات دریافت کرده‌اند ازجمله یاسر ضیایی معاون وقت بانک بابت اعطای وام ۱۳۰ میلیارد ریالی بدون وثیقه، ۲۵ میلیارد ریال از محل تسهیلات مذکور از حسین هدایتی  دریافت کرده و اکنون نیز در خانه وی اقامت دارد و مدیرعامل شرکت لوله‌نورد اهواز است.اعطای وام ۶۰۰ میلیارد ریالی به حسین هدایتی توسط پرویز کاظمی عضو هیئت مدیره وقت بانک سرمایه که در ازای پرداخت این وام، کاظمی به عضویت هیئت‌مدیره استیل‌آذین درآمده است.حجم کلی تخلفات این پرونده، ۲۹ هزار میلیارد و ۳۵۴ میلیون و ۸۸۰ هزار ریال است.
 •  آقای روحانی در گرگان با اشاره به اینکه برخی با فاکتورسازی باقیمانده ارز دولتی را در بازار فروختند اذعان داشت:گفتند می خواهیم جنس وارد کنیم، ثبت سفارش کردند از بانک مرکزی دلار گرفتند اما با دلال خارجی طرف حساب خود هماهنگ کرده و با وجود دریافت 100 میلیون دلار ارز دولتی، به واسطه داشتن فاکتور دروغ 50 میلیون دلار کالا وارد کردند و مابقی آن را در بازار آزاد فروختند.گزارشی به ما می رسد که خدا کند دروغ باشد اما مطابق آن فردی که برای وارد کردن دارو ارز دولتی گرفته به جای آن که دارو با عمر 3 سال را وارد کشور کند، ماده اولیه ای که عمرش به ماه مانده و تقریبا مجانی است وارد می کند که با پایان زمان مصرف، اثر مفید دارو از بین می رود.گفتنی است آقای روحانی اشاره نکرد که چه کسی در دولت وی باعث این سوءاستفاده از منابع ارزی کشور شده است.
 •  یک منبع آگاه خبر داد: در ابتدای دولت یازدهم در سال ۱۳۹۲ میزان مطالبات معوق بانك‌ها  ۶۴هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود كه در پنج سال اخیر بیش از دو برابر شده و به عدد ۱۵۴ هزار میلیارد تومان رسیده است.
 •  وحید جلیلی، مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی  هشدار داد:به‌تازگی با فشار برخی جریانات دستور داده‌شده است تا دکه‌هایی که در اطراف حرم به‌عنوان راهنمای زائر فعال بودند تابلوهایشان را پایین بکشند و به‌جای آن تابلوی راهنمای مسافر نصب کنند!موضوع حذف عنوان زائر از عاشقان زیارت امام رضا(ع) را نمی‌توان بحثی سیاسی دانست بلکه اقدامی برای اعلام جنگ تمدنی و فرهنگی در مشهد مقدس است.وی افزود:کسانی که تاکنون برای زیارت به حرم رضوی نرفته‌اند اکنون تئوریسین توسعه مشهد هستند که در نشریات مصاحبه می‌کنند و اعلام می‌کنند در مشهد نباید زائر داشته باشیم و باید توریست جذب کنیم. برخی در حال مقابله با ماهیت امام رضایی(ع) مشهد مقدس هستند.
 •  گزارش عملکرد بودجه ۹۷ نشان می‌دهد، در ۶ ماه نخست سال جاری ۱۲۱ جلسه هیئت دولت برگزار شده و برای این منظور حدود ۳.۴ میلیارد تومان هزینه صورت گرفته است. در سال ۹۶ بطور کلی ۲۶۶ جلسه با هزینه ۸.۹ میلیارد تومانی برگزار شده است. همچنین در سال ۹۸ نیز پیش بینی برگزاری ۲۷۰ جلسه با هزینه ۱۱ میلیاردتومانی انجام شده است. گفتنی است، سال آینده برآورد برگزاری هر جلسه هیئت دولت ۴۱ میلیون تومان خواهد بود.
 •  زندانی سیاسی مجید توکلی، طرفدار تحریم ایران و سردسته ی اهانت کنندگان به مقدسات در نشریات دانشجویی و یکی از لیدرهای اصلی فتنه ۸۸ که موقع فرار با لباس زنانه دستگیر شد. با حضور در جلسات رسمی شورای شهر تهران اقدام به ایده پردازی درباره هوای تهران کرد!