سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه 364)

on . ارسال شده در وضعیت

وضعیت کشور:

 • امام خامنه ای در جریان دیدار از بهشت زهرا(س) در آغاز دهه فجر فرمودند:یکی از کارهای بدی که بعضی از مدیران گلزارهای شهدا انجام میدهند، این کار غلط یکسان‌سازی قبور شهدا است. این[جا] خوب است؛ همین درست است، بیایند صاحبان این شهدا، پدرانشان، مادرانشان، فرزندانشان،‌ همسرانشان، علامتی داشته باشند، عکسی داشته باشند، این خوب است. این شکل، شکل طبیعی است. هیچ لزومی ندارد که ما این [علامت‌ها] را صاف کنیم، به خیال اینکه میخواهیم زیباسازی کنیم.
 •  امام خامنه‌ای در دیدار مسئولان دفتر تبلیغات اسلامی، با اشاره به سؤالهای متنوعِ دینی که برای دست‌اندرکاران فعالیت‌های فرهنگی و هنری وجود دارد، خاطرنشان کردند: پاسخگویی به این سؤالها و ابهام‌ها، وظیفه حوزه و دستگاههایی همچون دفتر تبلیغات اسلامی است.ایشان افزودند: دستگاههای مختلفی در فضای مجازی حضور دارند اما حضور در این فضا باید یک حضور جریان‌ساز باشد، ضمن اینکه بهترین راه شناسایی و ارتباط با گروههای مؤثر فرهنگی و یافتن سؤالها و سرنخ‌های فکری آنان، استفاده از فضای مجازی است.
 •  آیت‌الله علوی گرگانی با تاکید بر اینکه باید  دست افراد رانت‌خوار از مناصب حکومتی کوتاه شود گفت:متأسفانه برخی افراد نسبت به سخنان صریح رهبری حاشیه زده و منویات ایشان را به‌عنوان فصل الخطاب قبول ندارند، اگر نیازی به حاشیه زنی بود رهبری معظم چنین کاری را انجام می‌داد. برخی مسئولان مسائلی که از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است را برای تحت‌فشار قرار دادن نظام به‌صورت علنی بیان می‌کنند. مسئولان در مسئله‌ای که در آن مهارت ندارند اظهارنظر نکنند، افرادی که در مسائل حوزوی تخصص و مهارتی ندارند نباید به‌راحتی اظهارنظر کرده و نسبت به حوزه علمیه کم‌لطفی به خرج دهند، بزرگان حوزوی نیز در مسائلی که مهارت و تخصصی در آن ندارند حق اظهارنظر ندارند.
 •  آیت‌الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری  گفت: متاسفانه برخی مسئولان امروز بیش از اینکه به فکر مردم باشند به فکر خود هستند یا اینکه عرضه مدیریت و حل مشکلات را ندارند. امروز می بینیم که دنیا طلبی بر خیلی از مسئولان غلبه کرده است. لعنت به این فکرهای غلط که در برخی مسئولان وجود دارد که احساس می کنند آمریکایی‌ها و غربی ها هستند که میتوانند مشکلات ما را حل کنند.
 •  دفتر آیت الله مکارم شیرازی با صدور اطلاعیه ای از آنچه فرافکنی دفتر رییس جمهور خوانده، انتقاد کردواعلام داشت: پس از سخنرانی مشکل دار ریاست جمهوری و موضع گیری صریح آیت الله العظمی مکارم شیرازی، متأسفانه دفتر ریاست جمهوری به جای عذر خواهی و اصلاح اشتباه، دست به فرافکنی زده و اظهارات اشتباه دیگری نیز داشته است. با توجه به سوالات مکرر مخاطبان در مورد سخنان رئیس جمهور، موضع معظم له و بیانیه دفتر ریاست جمهوری، علی رغم میل باطنی ناچار به انتشار بخش هایی از سخنان رئیس جمهور شدیم.امیدواریم خداوند متعال عاقبت همه را ختم به خیر بفرماید.
 •  آیت الله نوری همدانی به مسئولان دولتی هشدار داد:این مردم جان و خون دادند چرا باید در رنج باشند ؟ تا کی باید رنج بکشند؟ چرا به مردم رسیدگی نمی کنید؟ چرا مدیریت ضعیف است؟ چرا عده ای با کم کاری خودشان مردم را نسبت به نظام و انقلاب بدبین می کنند؟بروید به این مردم، به قشر ضعیف خدمت کنید، به داد مردم برسید.
 •  سردار جعفری فرمانده کل سپاه در سخنان مهمی گفت: با کمال تأسف و در حالی که در هیچ جای دنیا مرسوم نیست، افرادی در عرصه انتخابات حضور می‌یابند که چارچوب اصلی نظام را هم قبول ندارند.از این رو بعد از مدتی افرادی بر سر کار می آیند که مدیران ناکارآمد و با سنین بالا را انتخاب کرده و کشور را معطل می‌کنند.در حالی که بسیاری از مدیران جوان، با انگیزه و مؤمن در کشور هستند که به‌کار گرفته نمی‌شوند و این بزرگترین خسارت را به کشور وارد می کند.
 •  مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) اعلام کرد:منویات مقام معظم رهبری درباره قبور شهدا با توجه ویژه دنبال خواهد شد.یک آجر از قطعات مطهر شهدا جابه‌جا نخواهد شد.
 •  سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست ۱۰ متفکر برتر حوزه دفاعی-امنیتی اندیشمندان برتر دنیا قرار گرفت.
 •  آيت‌الله سيفي مازندراني، استاد برجسته حوزه علميه قم تصریح کرد: تصميماتي نظير برجام و اف آ تي اف، هويت انقلابي نظام اسلامي را تضعيف مي‌كند. فردي گفته است منتقدان سي اف تي از اسلام چه مي‌فهمند؛ همين شخص اگر يك روايت ساده را به او بدهيد معلوم نيست بتواند آن را درست بخواند! اين ادعا كه كشور در شرايط بحراني است و تصويب لوايح مرتبط با اف اي تي اف موجب مي‌شود عوايدي نصيب كشور شود. دروغ محض است، چون همين دروغ را در برجام هم گفتند.
 •  آیت‌الله نوری همدانی اعلام داشت:اخباری از جشنواره فیلم فجر رسید که در افتتاحیه به نام جشن انقلاب اسلامی اعمال ضدارزش اتفاق افتاده، آقایان بدانید این انقلاب اسلامی بود، به بهانه جشن انقلاب ارزش‌های اسلامی را زیر پا نگذارید این مایه تأسف است.
 •  سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه در واکنش به صید ماهی توسط چینی‌ها در جنوب گفت:سیستم‌های دولتی و شیلات نباید جلوی مردم در استفاده از منابع طبیعی دریا را بگیرند و با دادن مجوز به کشتی‌های خارجی مردم را بیکار کنند. به نهاد‌های بسیج و سپاه دستورات لازم صادر شده تا از مردم مستضعف جاسک و بهره برداری آنان از دریا حمایت شود.
 •  پدر شهید احمدی‌روشن تصریح کرد:گوشت ۱۰۰ هزار تومانی حاصل انقلاب و نگاه انقلابی نیست بلکه حاصل انتخاب اشتباه است. دشمن از خودمان خائن و جاسوس به ما تحمیل کرد. دولت چرخ اقتصاد و صنعت هسته‌ای را با هم متوقف کرد.
 •  یاسر هاشمی فرزند هاشمی رفسنجانی در سالگرد پدرش در مشهدگفته:« در سال ٧۶ پدرم از آقای خاتمی تبلیغ می کرد ولی به ناطق نوری رأی داد.» وی افزود:« تنها شخصی که جرأت می کرد مخالف نظر امام صحبت کند هاشمی بود... حتی نامه‌های بی‌سلام نیز به امام می نوشت»!!
 •  روحانی در جدیدترین سخنان حاشیه ساز خود گفت: با هیچ سانسور و فیلتری نمی‌توانیم جلو سوال و شبهه را بگیریم. اگر همه قلم‌ها شکسته و زبان‌ها بریده شود، با اشاره هم شبهه و سوال به وجود می‌آید. با شعار و فریاد کار درست نمی‌شود.با رقیب سخن بگوییم نه اینکه جنگ کنیم. ما اهل جدال احسن هستیم نه اهل نزاع. گفتنی است: رئیس جمهور حرفی از شکایات متعدد دولت از منتقدان و رسانه های انقلابی به میان نیاورد.
 •  حجه الاسلام منتظری دادستان کل کشور تاکید کرد:کسانی که در مخیله خود می‌پرورانند که بخواهند وارد مسایل فساد شوند، بدانند که قوه قضاییه گلوی آنها را خواهد گرفت.امروز شاهدیم روابط خانمان برانداز جنسی در این شبکه ها ترویج‌می شود حتی آموزشهای خطرناک را به مردم یاد می دهند و اگر می گوییم مسئولین کاری کنند که این بلایا دامن جامعه را نگیرد آن وقت درست است که ما را تمسخر کنید؟ بگویید فیلترینگ به تاریخ پیوست؟ عزیزان! ما به تاریخ می پیوندیم اما بستن راه شر و راه فساد به تاریخ نمی‌پیوندد.
 •  آیت الله آملی لاریجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رییس قوه قضاییه در واکنش به کانال اینستکس اتحادیه اروپا تصریح کرد: اروپایی‌ها پس از ۹ ماه، دو شرط برای اجرای سازوکار مالی گذاشته‌اند که دو شرط تحقیرآمیز است؛ یکی پذیرش FATF و یکی هم اینکه باید بپذیریم روی مسائل موشکی هم مذاکره کنیم؛ مگر جمهوری اسلامی ناتوان است که برای دارو و غذا FATF را بپذیرد؟ ایران به هیچ وجه شروط تحقیرآمیز اروپا را نخواهد پذیرفت.
 •  آیت‌الله صدیقی خطیب نماز جمعه تهران گفت :با توجه به اینکه در دو کمیسیون تخصصی مجمع fatf رد شده است، امیدوارم رئیس مجمع تشخیص مصلحت و سایر اعضا اقتدار کشور را حفظ کنند.وی افزود:برجام نتیجه اش این شده که گوشت امروز حدود 100 هزار تومان است و شخصی به من می‌گفت خانواده‌اش چندماه است گوشت نخورده‌اند.
 •  دانشجویان وطلاب متحصن درمسجد لولاگر تهران از وزرای امضا کننده نامه به رهبری و آقایان همتی و عراقچی دعوت کردند تا با حضور در مسجد لولاگر به بیان استدلالهای خویش و شنیدن نقدهای تخصصی کارشناسان بپردازند.
 •  ۹ نفر از نمایندگان مجلس طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور نسبت به عدم واریز یک میلیارد و ۱۷۷ میلیون دلار منابع حاصل از فروش نفت و گاز به حساب صندوق توسعه ملی در سال ۹۶ اعتراض کردند.
 •  پس از انتشار خبری از سوی اصلاح طلبان که مدعی شده بودند: ضرغامی پس از درگیری لفظی با روحانی در جلسه شورای عالی فضای مجازی، از سوی دفتر یکی از مقامات عالی‌نظام از حضور در جلسات شورا منع شده، این خبر تکذیب شد.
 •  تایمز اسرائیل در واکنش به رزمایش نیروی زمینی ارتش نوشت: نیروی زمینی ایران با ۱۲ هزار نفر از نیروهای هجومی با تاکتیک‌های نوین آفندی و یگان های واکنش سریع و نیروهای ویژه رزمایش بزرگی را در ایران برگزار کردند که هدف آن آمادگی لازم برای مقابله با آمریکا و اسرائیل بوده است.
 •  آیت‌الله مجتهد شبستری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد :نمایندگان دولت در جلسه مجمع تشخیص پاسخ قانع‌کننده به اعضای مجمع ندادند و فضای جلسه مجمع تشخیص به نفع تصویب پالرمو نبود.
 •  حجت الاسلام نوروزی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت : هزینه‌های انتخابات با استانی شدن چندین برابر می‌شود و افراد مستقل و غیرحزبی رأی نمی‌آورند و مجلس محلی برای سرمایه‌داران می‌شود.
 •  ضرغامی، عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد:دو قطبی فیلترینگ و عدم فیلترینگ یک دوقطبی خائنانه است و من بارها اعلام کرده‌ام که فضای مجازی را خدا برای نجات انقلاب اسلامی آفرید. اگر نبود فضای مجازی و فضایی که نیروهای انقلابی «آتش به اختیار» در اختیار دارند و روشنگری می‌کنند معلوم نبود با این الیگارشی‌ها و باندهایی که آمده‌اند صدای همه را خفه کنند تا بیانات رهبر انقلاب شنیده نشود چه اتفاقی می‌افتاد.
 •  ۷۲ نفر از نمایندگان مجلس طی نامه به سران قوا تاکید کردند که زنگنه نه تنها اهتمام عملی برای مقابله با تحریمها ازخود بروز نداده است بلکه تقریبا همه روزنه های موجود جهت بی اثر کردن تحریمها را خواسته یا ناخواسته مسدود کرده است.
 •  مرضیه هاشمی پس از آزادی از زندان امریکایی ها با بیان اینکه در آمریکا مدام دم از حقوق بشر می زنند اما واقعیت این است که در این کشور خبری از حقوق بشر نیست. گفت:زندان های آفتابگیر فقط مختص فیلم های هالیوود است.آنها حتی ۱۰ دقیقه به ۳ نیمه شب زندانیها را بیدار می کردند تا صبحانه بخورند و همه اینها به نوعی شکنجه روانی محسوب می‌شود که کسی نسبت به آن پاسخگو نیست. من آنجا تعجب کردم و حدود ۹۸.۵ درصد از زندانیان سیاه پوست بودند.
 •  ۲۰ نماینده مجلس طی نامه‌ای به آیت الله آملی لاریجانی، خواستار رسیدگی علنی به پرونده «حسین فریدون» و «مهدی جهانگیری»، برادران رئیس جمهور و معاون اول رئیس‌جمهور شدند.
 •  وزیر نفت در پاسخ به خبرنگاران گفت: اروپایی‌ها عملاً مجوز خرید نفت از ایران را دارند و ما بارها با آنها تماس گرفته‌ایم اما جواب تماس ما را نمی‌دهند. بعد از تحریم فقط ترکیه است که از جمع کشورهای اروپایی از ما نفت می‌خرد.
 •  بسیج دانشجویی دانشگاه های کشور طی نامه‌ای خطاب به رئیس سازمان انرژی اتمی اعلام کرد: هرگونه دست درازی به محیط علمی کشور را برنتافته و مسئولیت هر گونه اتفاق در صورت ادامه روند غیرقانونی بازرسی ها از دانشگاه ها و اساتید بر عهده مسئولین این حوزه از جمله شما خواهد بود.
 •  آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه در جلسه مسئولان عالی قضایی کشور گفت:  به مناسبت دهه فجر ۵۰ هزار زندانی عفو می‌شوند.تعداد زیادی از این افراد از زندان آزاد می‌شوند و تعداد دیگری هم مشمول عفو و کاهش میزان زندان خواهند شد.
 •  سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج گفت: با وجود دشمنی های دشمنان انقلاب،  در چهل سالگی انقلاب فرزندان بسیجی می خواهند یک کار بزرگ و یک هدیه به مردم را با آغاز به کار ٤٠ هزار پروژه عمرانی زودبازده آغاز کنند.
 •  ریولین رئیس رژیم صهیونیستی با پیش‌بینی حمله ایران به مواضع این رژیم در شمال فلسطین اشغالی، گفت: تل‌آویو با اوضاع پیچیده و زوال مواجه خواهد شد.
 •  نمایندگان مجلس با ۱۶۳ رای موافق با یک فوریت بررسی طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان و اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی موافقت کردند.
 •  حزب‌الله عراق تاکید کرد: اگر آمریکا از خاک عراق به ایران یا سوریه تعدی کند دستانش را قطع می‌کنیم.گروه‌های مقاومت هرگز برای مدتی طولانی منتظر تصمیم پارلمان درباره مساله خروج نظامیان آمریکایی از عراق نمی‌‌‌مانند.

وضعیت شهرستان ها:

 •   آیت‌الله حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه کرج  تصریح کرد:چند روزی در فضای مجازی مطرح بود که تعدادی از وزرا به حضرت آقا نامه محرمانه نوشتند و درخواست دستور تسریع و تصویب لوایح را کردند .بعد هم نامه علنی شده، بدون آن که پاسخ رهبر انقلاب مطرح شود.آیا این شیطنت نیست؟! یک عده می‌خواهند همان مسیر برجام را طی کنند.
 •  آیت‌الله علم‌الهدی امام جمعه مشهد تصریح کرد: اکنون شاهد هستیم مردم باید برای گوشت ارزان صف طولانی داشته باشند و یا اینکه گوشت کیلوئی 85 هزار تومان بخرند. این چه مدیریتی است؟ بنا دارید آمریکا را کمک کنید که موفق شود؟ جلوی سوءمدیریت را بگیرید.
 •  حجت الاسلام سیدمصطفی محمدی امام جمعه انقلابی شهرستان عباس آباد گفت:گاهی ما مردم در انتخابات افراد با کفایت و با لیاقت را کنار می زنیم و فرومایگانی را انتخاب می کنیم.امروز اگر مسئولین به دنبال اشرافیگری هستند به فکر مردم و اشتغال جوانان مومن و انقلابی نیستند به فکر رفع فقر نیستند بی عدالتی می کنند، ثروت های نامشروع جمع می کنند. این همان(تقديمِ الاَراذِلِ وَ تَاخيرِ الاَفاضِلِ) است که به دست خودمان انجام شد.
 •  جمعی کثیری از مردم کرج با امضای طوماری، ضمن اعتراض به نحوه انتخاب سخنران مراسم ۲۲ بهمن، خواستار تغییر سخنران (علی لاریجانی) شده و تصریح کردند: سخنرانی آقای لاریجانی برای راهپیمایی مردم بصیر و انقلابی کرج مصداق تمام «وصله ناجور» است.گفتنی است: این اعتراضات مردمی و سخنان امام جمعه ی کرج در این زمینه موجب لغو سخنرانی لاریجانی در کرج شد.
 •  سه هزار نفر از دانشجویان، طلاب و نخبگان شیراز در نامه‌ای به مجمع تشخیص مصلحت نظام خواستار بررسی لوایح CFT ‌و پالرمو با منطق انقلابی و توجه به تجربه خسارت برجام شدند.
 •  اصناف،بازاریان و فعالان اقتصادی کشور با صدور بیانیه‌ای با تاکید بر اینکه دولت و مجلس باید از اعتماد به غرب دست بکشند از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام هنگام بررسی FATF خواستند مانع از به یوغ کشاندن ایران با تصویب آن شوند.
 •  ۷۱۴ نفر از اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای ضمن پشتیبانی و حمایت قاطع از بیانات مراجع عظام تقلید مخصوصا حضرات آیات مکارم شیرازی، سبحانی و نوری همدانی، خواستار عدم تصویب کنوانسیون‌های مرتبط با FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام شدند.
 •  فرمانده انتظامی تهران اعلام کرد:  با افرادی که در اماکن عمومی و خودروها اقدام به سگ‌گردانی می‌کنند، برخورد جدی خواهد شد.
 •  مدیرکل بهزیستی استان تهران عنوان داشت:١٨٠  هزار معلول و بیش از ١٠ هزار زن سرپرست خانوار در استان تهران تحت پوشش این سازمان هستند.
 •  سربازان گمنام امام زمان(عج)، شبکه سازمان‌یافته اخلال در نظام اقتصادی کشور در حوزه پتروشیمی را در استان یزد شناسایی و متلاشی کردند.
 •  دادستان تهران تاکید کرد:در شمال شهر تهران کمتر به گوشت‌های سهمیه‌ی نیاز است، اما شاهد توزیع بیشتر گوشت در این مناطق نسبت به فروشگاه‌های مستقر در جنوب شهر هستیم!!
 •  فرماندهی انتظامی استان خراسان‌رضوی با اشاره به دستگیری 40 ماساژور فاقد مجوز در مشهد گفت: در پی رصد و پایش شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های تبلیغاتی، صفحات متعدد از تبلیغات غیر مجاز ماساژ مردان و زنان مشاهده شد که منتشر کنندگان آن در قالب ماساژ درمانی دنبال فعالیت غیراخلاقی بودند.
 •  دادستان  شهرستان ملارد از دستگیری یک عضو شورای شهر و دو کارمند شهرداری به جرم ارتشاء و فساد مالی خبر داد.
 •  دادستان کرج گفت: محمدحسین خلیلی اردکانی عضو شورای شهر کرج و نماینده مجلس ششم به جرم نشر اکاذیب به ‌قصد تشویش اذهان عمومی و معاونت در تبلیغ علیه نظام  بازداشت شد و بعد از یک شب بازداشت با وثیقه آزاد شد.
 •  مقدری عضو حاشیه ساز شورای شهر اصفهان، با حکم مراجع قضایی به 6 ماه حبس محکوم شد.
 • در حکم صادره که اخیرا به تایید مراجع تجدید نظر نیز رسیده است، بر جرایم مقدری همچون: تشویش اذهان عمومی از طریق فضای مجازی توئیتر، اعلام مواضع و مطالب تحریک آمیز علیه برخی مسئولان و سیاه نمایی های کاذب در مورد وضعیت شهر اصفهان، تاکید و بر اساس قانون  وی به 6 ماه حبس تعزیری محکوم گردیده و اجرای حکم وی تا دو سال تعلیق شده است.گفتنی است: این عضو غیربومی شورای شهر اصفهان، مسئولیت یک تشکیلات سیاسی اصلاح طلبان را نیز بر عهده دارد که برخی دیگر از اعضای این حزب سیاسی، دارای سوابق محکومیت می باشند.
 •  با اقدامات اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) سه باند قاچاق سوخت در شهرستان‌های مرودشت، کازرون و لامرد استان فارس منهدم شد.

وضعیت جهان:

 •  سید حسن نصرالله با بیان اینکه  هر خشونتی یا جنگی از سوی  رژیم اسرائیل در لبنان و حتی سوریه را پاسخ خواهیم داد گفت: به مردم رژیم اسرائیل می گویم ! به نفع شماست که به نتانیاهو بگویید اجازه دهد ما موشک نقطه زن داشته باشیم در این صورت فقط نقاط نظامی را مورد حمله قرار می دهیم وگرنه شما هم مورد هدف قرار خواهید گرفت میخواهید این را تهدید بدانید، شوخی بدانید یا هرچیزی! قطعا ما موشک نقطه زن به تعداد زیادی به دست می آوریم  در جنگ آینده هر هدفی که بخواهیم در نقشه ما خواهد بود.
 •  دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق تاکید کرد: اگر رژیم اسرائیل به لبنان یا سوریه حمله کند و آنها درخواست کمک کنند، اولین کسی خواهیم بود که به این درخواست پاسخ مثبت خواهد داد.
 •  دفتر پادشاهی عربستان سعودی اعلام کرد که پرونده «مبارزه با فساد» و ماجرای بازداشت مسئولان و شاهزادگان این کشور( باج‌خواهی بن سلمان از شاهزادگان و مسئولان سعودی) در هتل‌زندان «ریتز کارلتون» ریاض، پس از تسویه حساب مالی با آنها به ارزش ۴۰۰ میلیارد ریال (۱۰۷ میلیارد دلار) بسته شد.
 •  وزیر دفاع و فرماندهان ارشد ارتش ونزوئلا در نطقی تلویزیونی با تلاش مخالفان دولت قانونی برای کودتا مخالفت کرده و بار دیگر بر وفاداری خود به مادورو تأکید کردند.
 • «اولمرت»، نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی اذعان داشت:دوران حضور نتانیاهو در قدرت به سر آمده است.او از سمتش برای ارتکاب جرایم سوء استفاده کرده است.نمی‌شود کشوری مانند ایران را تحریک کنیم و فکر کنیم آن‌ها پاسخی نمی‌دهند.
 •  آمریکا اعلام کرد به مدت ١٨٠ روز از پیمان مهم منع موشکهای میانبرد با روسیه خارج خواهد شد.«پوتین»، رئیس جمهور روسیه در پاسخ به خروج آمریکا از معاهده منع موشکهای میان برد هسته‌ای موسوم به INF، عضویت مسکو در این پیمان را به حالت تعلیق درآورد.این پیمان آمریکا و روسیه را از تملک، تولید یا پرتاب آزمایشی موشک‌های کروز با برد بین ۳۰۰ تا ۳۴۰۰ مایل منع می‌کند.
 •  کنسرت خوانندگان عربی-غربی که در یک سال گذشته در مناطقی مثل ریاض و جده عربستان برگزار شده، این بار با یک خواننده زن آمریکایی به شهر مقدس مکه هم رسید.

وضعیت قرمز:

 •  «دهقان»، نماینده مجلس در نامه‌ای به رئیس کل گمرک از تبانی یک شرکت حمل و نقل بین‌المللی و گمرک شهید رجایی در قاچاق مشروبات الکلی پرده برداشت.
 •  در حالی که ۱۶۸ هزار جوان در صف دریافت وام ازدواج قرار دارند، بانک‌ها در استفاده از منابع قرض الحسنه دچار انحراف شده اند و برخلاف سهمیه های ابلاغی بانک مرکزی، حدود ۳۹ درصد از تسهیلات قرض الحسنه را فقط به کارکنان خود پرداخت کرده‌اند.
 •  حجت‌الاسلام حسینی در برنامه سمت خدا با انتقاد شدید نسبت  به تیپ و حجاب بازیگران در جشنواره فيلم فجر گفت: من یک سال درباره حجاب صحبت می‌کنم؛یک جشنواره فجر انقلاب، همه بحث‌های ما را از بین می‌برد. دین به کنار،از این مردم خجالت نمی کشید با این تیپ و قیافه‌ها ولباس های گران قیمت جلوی‌شان رژه می‌روید؟
 •  ولایتی رییس هیات امنای دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد در ۳۰ سال فعالیت قبلی، حسابرسی مستقل مالی نشده بود که این امر در تاریخ مالی موسسات جمهوری اسلامی بی‌سابقه است.
 •  منابع خبری با انتشار عکسی اعلام داشتند:علیرغم سختی زندگی مردم متاسفانه جهانگیری  معاون اول رئیس‌جمهور درکاخ سعد آباد جشن تولد خود را گرفت!
 •  امیرآبادی فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس خبرداد: آقای قربانعلی فرخزاد که کارخانه ماشین‌سازی تبریز را خریداری کرده است، 420 میلیون دلار برای ورود قطعات به کشور برای این کارخانه دریافت کرده اما در بازار آزاد آن را فروخته است.کارخانه الکترونیک رشت  به همسر برخی مسئولان فروخته شده است درحالی‌که آن‌ها دستگاه‌های این کارخانه را فروخته و کارگرها را اخراج کردند چراکه نیت آن‌ها فروش زمین‌های آن کارخانه بوده است.
 •  دادستان کل کشور خبر داد عده‌ای با ارز ۴۲۰۰ تومانی خوراک سگ و گربه وارد کرده‌اند!
 •  در حالی که در سال ۸۹ بیش از ۲۳۳ هزار پروانه ساختمانی صادر شده بود، این تعداد در نیمه اول سال جاری به عدد ۷۲ هزار پروانه ساختمانی رسیده که نشان دهنده کاهش قابل توجهی در صدور تعداد پروانه‌های ساختمانی طی سالهای اخیر است.
 •  نماینده مردم  گچساران گفت: داماد فرد خاصی علی رغم بدهی ۵هزار میلیارد تومانی بدون هیچ مشکلی راست راست در جامعه می گردد.
 •  فرمانده سپاه عاشورا هشدار داد: افتتاح جشنواره فجر امسال بیانگر وجود نفوذی‌ها در وزارت ارشاد داشت .خیلی غمناک است که در جشنواره فجر از دستیار اشرف پهلوی در سینمای طاغوت تقدیر به عمل آید.
 •  سرپرست سازمان توسعه تجارت خبر داد: حدود 33 میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داشته ایم که از این میزان 10 و نیم میلیارد دلار، یعنی حدود یک سوم ارز حاصل از صادرات کالای غیر نفتی به کشور برگشته و حدود 22 و نیم میلیارد دلار برنگشته است.
 •  حسابی عضو اتاق بازرگانی گفت: افراد دولتی بازنشسته با نگرش منفی و با پشتوانه صنوف دولتی وارد اتاق بازرگانی می‌شوند. این افراد به همراه خود هیات‌هایی را از افراد دولتی می‌آورند تا قدرت نفوذ آنان را بالا ببرند. از زمان نهاوندیان به بعد درآمدهای میلیاردی وارد اتاق بازرگانی شده که صرف هیچ می‌شود ومالیات بازرگانان صرف حقوق ۵۰ میلیون تومانی کارکنان اتاق می‌شود.مدیرانی که رییس اتاق بازرگانی شده‌اند افرادی هستند که با طرز فکر دولتی و منفی‌نگری و عدم اطلاع از مسائل تجاری و حقوقی بخش خصوصی تصمیمات غلط اتخاذ می‌کنند.
 •  علوی‌تبار(از سران اصلاح‌طلب) در مصاحبه با نشریه‌ اندیشه‌ی پویا در افشاگری دردناک از خوی اشرافی روحانی گفت: برای پروژه‌ها بودجه کم داشتیم، اما برای درست کردن استخر بودجه کم نبود. وی افزود:اگر نان کنجدی و پنیر و گردو و سبزی آماده نبود، جلسه تشکیل نمی‌شد. آقای روحانی فردی راست محافظه کار بود، اما در باطن به چیزی اعتقاد نداشت.
 •  در جلسه علنی مجلس، قاسم میرزایی نیکو در نطق میان دستور خود به جای اینکه به قیمت بیش از ۱۰۰ هزار تومانی گوشت اشاره کند و از روحانی بخواهد گرانی ها را کنترل کند، خواستار آزادی فتنه گران شد! وی افزود: ما در دهه فاطمیه قرار داریم بهتر است به این مناسبت ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌افرادی که د‌ر حصر هستند هم آزاد شوند؛ چراکه دو نفر از آنها سید هستند و حتی به این د‌لیل هم که شده آنها ر‌ا آزاد کنید!
 •  براساس گزارش تفریغ بودجه ۹۶، تصریح شده: واگذاری شرکت‌هایی همچون پالایش نفت کرمانشاه، نیشکر هفت‌تپه، هپکو اراک و ماشین‌سازی تبریز، ریخته‌گری ماشین‌سازی تبریز و املاک ائل‌گلی به دلیل فقدان اهلیت و تخصص کافی توسط خریدار، موجب بروز ضرر و زیان به بیت‌المال گردیده است.
 •   محمد دهقان، عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس درباره اینکه چرا رئیس سازمان خصوصی‌سازی دولت روحانی برکنار نشده است؟ گفت: چون پوری‌حسینی، رئیس ستاد روحانی و قبلا هم رئیس ستاد خاتمی در آذربایجان هم بوده و به‌نوعی ثروت‌شان را صرف انتخابات می‌کنند.
 •  در حالی از فاطمه معتمد آریا در جشنواره فیلم فجر تجلیل ویژه شد که وی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ ازمیرحسین موسوی حمایت کرده بود و در فیلم تبلیغاتی او به همراه زهرا رهنورد حضور پیدا کرده بود وبه دلیل فعالیت و حمایت از فتنه سبز  در مهر ماه آن سال ممنوع‌الخروج شد. معتمدآریا در خرداد ۱۳۸۹ در جشنواره کن بدون حجاب و با مچ‌بند سبز حضور پیدا کرد که منجر به ممنوع‌التصویر شدن وی شد. گفتنی است وی در موقع دریافت جایزه در این جشنواره سخنانی بر ضد انقلاب اسلامی به زبان آورد. در افتتاحیه این جشنواره همچنین یک زن اقدام به تک خوانی کرد!
 •  جاوید نیا معاون فضای مجازی دادستان کل کشورخبر داد:حدود ۹۰ درصد فضای مجازی کشور در اختیار بیگانگان می باشد و هدف اصلی آنان نیز تغییر ذائقه جامعه است.طی رصدی که سال گذشته انجام شد هر روز محتوای مجرمانه بسیاری در اینستاگرام منتشر می شود.
 •  محمدرضاباقری منتقد سینما در برنامه هفت با اعتراض  به وضعیت انتخاب فیلم های جشنواره فجر گفت:فیلم ها سرشار از روابط آزاد، سکس پنهان، مشروب و تک خوانی زنان است!
 •  رسانه های اصلاح طلب، خبر از بازگشت صفدر حسینی به دولت به عنوان دستیار معاون اول ریاست جمهور داده اند. گفتنی است فیش حقوقی صفدر حسینی، رئیس وقت صندوق توسعه ملی ایران که توسط حسن روحانی منصوب شده بود، توسط یکی از کارکنان صندوق توسعه ملی منتشر شد که نشان می‌داد او در سال ۹۵ ماهانه ۵۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کرد که مواردی چون کمک‌هزینه ورزش، خرید کتاب و اوقات فراغت فرزندانش نیز در آن لحاظ شده بود. به عبارت دیگر حسینی در سال ۱۳۹۴ جمعاً حدود ۶۸۶ میلیون تومان بابت حقوق به‌علاوه ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات وام آن هم با نرخ سود ۴ درصد از صندوق توسعه ملی دریافت کرده‌است.