سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه 365)

on . ارسال شده در وضعیت

وضعیت کشور:

 

 •  امام خامنه‌ای در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش فرمودند:گله می‌کنند که چرا می‌گویید مرگ بر آمریکا. اولاً به حضرات آمریکایی بگویم: مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر ترامپ و جان بولتون و پمپئو. یعنی مرگ بر سردمداران آمریکا که در این دوره این افراد هستند. مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر شما عده‌ی معدودی که این کشور را اداره می‌کنید؛ ما با ملت آمریکا کاری نداریم.ثانیاً تا وقتی که آمریکا خباثت و رذالت دارد، این مرگ بر آمریکا از دهان ملت ایران نخواهد افتاد.
 •  ایشان افزودند: درباره‌ی آمریکا هم چند سال پیش در زمان مذاکره‌ی هسته‌ای دائماً در جلسه‌ی خصوصی با مسئولین و جلسات عمومی می‌گفتم که به آمریکایی‌ها، به قول و لبخند و امضایشان اعتماد نکنید، این‌ها مورد اعتماد نیستند. خب، نتیجه این شد که مسئولینی که آن روزمذاکره می‌کردند، حالا خودشان می‌آیند و می‌گویند آمریکا غیر قابل اعتماد است. [حالا هم] درباره‌ی اروپا، نمی‌گویم با آن‌ها ارتباط نداشته باشیم، بحث سر اعتماد است. در خیابان‌های پاریس به مردمی که اعتراض می‌کنند، حمله می‌کنند و کورشان می‌کنند؛ آن‌وقت از ما با کمال وقاحت مطالبه‌ی حقوق بشر می‌کنند.
 •  مقام معظم رهبری تصریح کردند: تلقی من از آینده تلقی خوش‌بینانه است؛ نه‌اینکه گرانی و مشکلات را ندانم، چرا، خبرها به من می‌رسد، بیشتر از افراد دیگر هم می‌رسد، اما ملت ایران امروز مثل یک قهرمان، مثل یک شخصیت برتر در مقابل یک دشمن خبیث حیله‌گر ایستاده و می‌داند دنبال چیست. آرمان‌ها و هدف‌ها روشن است. ملت ایران با همه‌ی قدرت، پشت انقلاب ایستاده است.یک جاهایی گله‌مندی هم هست،‌ اما این‌ها باعث نشده که ملت ایران از سرافرازی و عزت روی‌گردان شود و نشده. تصویر من از ملت این است.
 •  امام خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند و خطاب به دستگاههای مسئول تأکید کردند با تمرکز بر این جنایت که ارتباط عاملان آن با سازمانهای جاسوسی برخی کشورها مسلّم است، موضوع را با جدیت دنبال کنند.همچنین عنوان داشتند: پیگیری قصور احتمالی در این حادثه نیز وظیفه‌ی حتمی سپاه است.
 •  رهبر معظم انقلاب، در دیدار مردم آذربایجان شرقی فرمودند: اینهایی که از امنیّت موجود کشور در کارشان، کاسبی‌شان، هنرشان، ورزششان، درس خواندنشان، در همه‌کارشان استفاده میکنند، آن‌وقت بعضی از همین استفاده‌کننده‌ها که نمک خوردند، نمکدان را میشکنند!، بدانند امنیت از این راه به‌دست می‌آید. یادمان نرود که امنیت چطور به دست می‌آید.
 •  مسئولان، دوست و دشمن را بشناسند و فریب نخورند. دشمن گاهی دندان نشان می‌دهد، گاهی مشت می‌زند و گاهی لبخند می‌زند؛ این‌ها فرقی ندارند و لبخند آن‌ها هم از سر دشمنی است. در دل‌های نجس و سرشار از کینه‌ی آن‌ها نسبت به اسلام و جمهوری اسلامی «دشمنی» است. دشمنی آمریکا که آشکار است؛ اروپایی‌ها هم امروز خدعه می‌کنند. من نمی‌گویم چه کار کنند، اما مسئولان مواظب باشند مخدوع نشوند وفریب نخورند. به نام اینکه حالا یک کاری بکنیم، کشور را دچار مشکل نکنند؛ بدانند دست خدا بالای دست‌هاست.
 •  آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت:امیدوارم مسؤولان پیام حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را بشنوند و بدانند باید در حل مشکلات بیشتر و محکم‌تر بکوشند.
 •  «نوروزي» سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس خبر داد: آیت الله «رئیسی» به جای آیت الله «آملی‌لاریجانی» سکان‌دار قوه قضائیه می‌شود.
 •  سرلشکر جعفری فرمانده سپاه با بیان اینکه تروریست‌های جنایت زاهدان در حمایت پاکستان هستند گفت: آن صبری که در گذشته نظام در برابر توطئه‌ها و دولت‌های مرتجع منطقه بخصوص عربستان و امارات که با دستور آمریکا و رژیم صهیونیستی دست به این اقدامات می‌زنند متفاوت بوده و ما حتما اقدامات جبرانی انجام خواهیم داد.
 •  فرمانده هوافضای سپاه گفت:اخیرا صنعت خودروسازی کمک‌هایی خواسته که ورود کردیم ولی اصل آن است متولیان آن حوزه از خارج قطع امید کنند.
 •  اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام بار دیگر تصمیم‌گیری درباره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملّی (پالرمو) را به نشست بعدی خود موکول کردند.
 •  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: در بحث لایحه پالرمو باید به موضوع عزت مردم و عزت کشور هم توجه داشته باشیم. انسان احساس می‌کند که اروپایی ها با وجود این تعویق و تعلیقی که در انجام کارهایشان تا الان داشته‌اند در جریان اینستکس، نشان دادند چیزی که طلب می‌کنند فراتر از این حرف ها است. جمهوری اسلامی، مجمع تشخیص مصلحت، مجلس و نهادهای دیگر آیا واقعا مصلحت است که با این طلب های قلدرمابانه کشورهای غربی همراهی کنند؟
 •  اندیشکده آمریکایی استراتفور با اشاره  به  شکست نشست ضد ایرانی ورشو  نوشت: استدلال‌های آمریکا درباره لزوم اتخاذ مواضع سرسختانه علیه ایران در همراه کردن بسیاری از مقام‌های اروپایی، بار دیگر شکست خورده است.
 •  رویترز نوشت: «مونیکا الفرید ویت» افسر سابق ضداطلاعات نیروی هوایی آمریکا جذب سرویس‌های اطلاعاتی ایران شده است.در کیفرخواست صادرشده آمده است، خانم ویت افسر ضداطلاعات نیروی هوایی آمریکا بوده است. وی به اطلاعات رده سری و فوق سری آمریکا دسترسی داشته است.اف‌بی‌آی پیش از این در اطلاعیه‌ای، مونیکا ویت را یک معلم معرفی و اعلام کرده بود که از سال ۲۰۱۳ مفقود شده و ممکن است به ایران یا امارات سفر کرده باشد.دادستان‌های آمریکایی ادعا کرده‌اند این افسر ضداطلاعاتی اسم رمز و مأموریت‌های یک برنامه مخفیانه پنتاگون برای انجام عملیات‌های اطلاعاتی را در اختیار ایرانی‌ها قرار داده است. و همچنین با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز همکاری می‌کرده است.قابل ذکر است که چندی پیش یک وزیر کابینه ی رژیم صهیونیستی هم به اتهام جاسوسی برای ایران محاکمه شد که نشان از قدرت نفوذ ایران حتی در قلب کابینه ی این دولت جعلی است.
 •  سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت:کلید موشکی دست دولت نیست؛ به هیچ وجه و با هیچ کس درباره آن مذاکره نمی کنیم.
 •  احمدتوکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: درباره پذیرش FATF ابهام داشتم اما بیانیه وقیحانه اروپا و شرایط تحقیرآمیزش برای تجارت با ایران در اینستکس، نشان داد در مقابل مستکبران، هرچه کوتاه بیاییم، طلبکارتر و گستاخ‌تر می‌شوند و پایانی هم ندارد.تجربه و منطق می‌گوید التماس از متکبر، معیشت را بر مردم تنگ‌تر خواهد کرد.
 •  «دن بویلند» خبرنگار و کارشناس حوزه امنیت ملی آمریکاتصریح کرد:جدای از اینکه چه دولتی در آمریکا روی کار باشد، هدف نهایی هر دو تغییر نظام در ایران و کنار زدن حکومت رجال دینی آن است. اوباما تلاش می‌کرد این کار را با تحریم و دولت کنونی تلاش می‌کند از طریق تشدید کردن تحریم‌ها این کار را انجام دهد.
 •  سردار نقدی با بیان اینکه اوضاع اقتصادی امروز نتیجه رأی دیروز خود ماست  گفت:اگر امروز به وضع اقتصادی اعتراض داریم، قصور و تقصیر متوجه خود ماست، وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟
 •  جلسه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون و وشش نفر از  مرتبطین وی در شعبه ۱۰۵۷ مجتمع قضایی کارکنان دولت برگزار شد.
 •  دیوان بین المللی دادگستری لاهه به آمریکا دستور داد که 2 میلیارد دلار از دارایی های توقیف شده ایران را به این کشور بازپرداخت کند.
 •  بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد فقر مطلق در ایران کمتر از کشورهایی مثل انگلیس، بلژیک، اسپانیا، کرواسی، یونان و رومانی است.
 •  سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت:یک نکته ظریف در رونمایی ازشهر تولید موشک وجود داشت و آن اینکه حاکمان رژیم صهیونیستی و برخی آمریکایی ها و دستگاه های جاسوسی دنیا مدعی هستند هر اتفاق در ایران می افتند آنها مطلع هستند. این رونمایی نشان داد که ادعای دشمنان درباره دانستن همه چیز ایران اشتباه است.ده ها برابر از این تجهیزات وجود دارد که آنها از آن اطلاعی ندارند.
 •  منابع  رسمی خبری با اشاره به سبقت قدرت نظامی ارتش ایران از رژیم صهیونیستی در آخرین رتبه‌بندی‌های جهانی نوشتند:در رتبه بندی نظامی کشورهای جهان که سایت GlobalFirepower برای سال ٢٠١٨ منتشر کرده است، ارتش ایران (بدون در نظر گرفتن قدرت سپاه و بسیج) سیزدهمین قدرت نظامی جهان معرفی شده اند.رتبه رژیم صهیونیستی در مقایسه با سال ٢٠١٦ پنج شماره و سال ٢٠١٧ یک مرتبه سقوط کرده است. ایران در سال ٢٠١٧ رتبه بیستم را در اختیار داشته است که امروز در جایگاه سیزدهم قرار داد و دست برتر را در قبال دشمن منطقه‌ای خود کسب کرده است.

وضعیت شهرستان ها:

 •   آیت الله حسینی همدانی امام جمعه کرج در واکنش به حواشی لغو سخنرانی لاریجانی در کرج گفت: بنده با خدا عهد کردم درمقابل ظلم و فساد بایستم و وابستگی هم به مسئولیت ندارم. بنده از لحظه ای که فهمیدم لاریجانی به کرج می آید ، باتوجه به شناختی که از فضای کرج داشتم خودم اقدام کردم و تماس گرفتم و جواب ندادند و گفتیم که من در نماز جمعه اعلام می کنم چون مردم و تشکل ها از من می خواهند.
 •   جمعی از طلاب و روحانیون انقلابی شهر مقدس قم ، کرج و تهران به همراه تعدادی از دانشجویان عدالتخواه تهران و کرج با آیت الله حسینی همدانی دیدار کردندو حمایت خود را از مردم بصیر این منطقه و به ویژه امام جمعه انقلابی اعلام داشتند.
 •   دادستان عمومی و انقلاب قزوین خبر داد:معاون اداره کل ارشاد استان قزوین به دلیل اتهام اختلاس و تصرف غیرقانونی در اموال دولتی دستگیر شد.
 •   آیت‌الله موسوی جزایری از «امامت جمعه اهواز» استعفا داد.

وضعیت جهان:

 •  سازمان «الحشد الشعبی» عراق با اعلام شلیک ۵۰ موشک به مواضع داعش در شرق سوریه تأکید کرد که این حمله منجر به تلفات در میان داعش شده است.
 •  در فاجعه ای کم نظیر که سراسر جهان را متاثر ساخت، یک پسربچه 6 ساله که به همراه پدر و مادرش از شهر «الاحسا» برای زیارت مسجد النبی(ص) به مدینه رفته بود، از سوی فردی مورد حمله قرار گرفت. مهاجم مردی 40 ساله و وهابی است که با شکستن یک شیشه گلوی «زکریا بدر علی الجابر» را در مقابل چشمان مادرش برید.برخی رسانه ها علت این جنایت را شیعه بودن کودک و خانواده اش اعلام کرده اند. قاتل پس از بازداشت توسط ماموران به زندان انتقال یافت. مادر کودک نیز به دلیل شوک، دچار حمله قلبی شده و به حالت کما رفته است.
 •  بر اساس اعلام وزارت خزانه داری ایالات متحده، بدهی ملی دولت فدرال آمریکا برای اولین بار در تاریخ این کشور به بالاترین میزان یعنی ۲۲ تریلیون دلار رسید.
 •  وزیر کشور فرانسه از دستگیری 8 هزار و 400 نفر از معترضان موسوم به جلیقه زردها در جریان تجمعات این کشور خبر داد.
 •  خبرگزاری «اسپوتنیک» نوشت بالگردهای آمریکایی داعشی‌های تسلیم شده را با جعبه‌های حاوی مقادیر زیادی طلا از منطقه «الدشیشه» در استان «الحسکه» در جنوب سوریه به مکانی دیگر منتقل کرده‌اند.
 •  ۱۶ ایالت آمریکا از رئیس‌جمهور این کشور بابت اعلام وضعیت اضطراری جهت تأمین بودجه ساخت دیوار در مرز مکزیک شکایت کردند.

وضعیت قرمز:

 •  منتظری دادستان کل کشور تصریح کرد:برخی مدیران کشور بی‌عرضه‌اند.وضعیت به‌وجود آمده برای گوشت در کشور ناشی از کمبود نیست، ناشی از ضعف مدیریت و اهمال به مردم است.
 •  حسن روحاني گفت: «اگر مي خواهيم جلوي قاچاق بنزين، دام و كالاهاي اساسي گرفته شود بايد همه كمك كنند و يكي از دلايل قاچاق، ارزاني آن كالاست و اگر قيمت بنزين هزار تومان است و در تركيه ده هزار تومان دليل قاچاق آن ارزاني سوخت در ايران است. دليل قاچاق دام ارزان بودن آن نسبت به كشورهاي اطراف است، شما ببينيد گوشت در كشورهاي همسايه چند دلار است و اينجا چند است، بنابراين دليل قاچاق كالا به خارج از كشور گراني نيست بلكه دليل آن ارزاني نسبت به كشورهاي همسايه است!!». روحانی در حالي علت قاچاق دام از كشور را گرانتر بودن گوشت در كشورهاي همسايه مي داند كه اين تفاوت قيمت، ريشه در سقوط ارزش پول ملي در دولت روحاني، سوءمديريت در واردات و توزيع گوشت و... دارد.
 •  استاد حسن رحیم پورازغدی تصریح کرد:آقای روحانی  رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی چند نفر را نام برده و گفته این ها دیگر نباید به شورا بیایند و شاید یکی  دو ماه دیگر نیز این جلسات تشکیل نشود. اما من خود از صحت و سقم این اخبار مطمئن نیستم.آقای روحانی اصلا آدم انتقادپذیری نیست و این خیلی عجیب است. ما در شورای عالی انقلاب فرهنگی هم به رئیس دولت اصلاحات و هم به آقای احمدی نژاد انتقاد می‌کردیم و آن‌ها گوش می‌دادند، اما آقای روحانی وقتی در جلسه صحبت‌ها برخلاف میلشان باشد، عصبانی می‌شود و توهین می‌کند.
 •  براساس آمارهای گمرک ایران، طی ۱۰ماهه سال ۹۷ نزدیک به ۲۸ تُن کلاه‌گیس، ریش و مژه مصنوعی با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور شده است.
 •  کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: در حالی که ارز 4200 تومانی برای واردات 25 قلم گروه کالای اساسی اختصاص می یابد ساز و کارهایی که بتواند کالاهای وارد شده را با قیمت مناسب به جامعه هدف برساند دچار اختلال است.در واردات کالاهای اساسی با استفاده از ارز نیمایی بیش از 50 هزار میلیارد تومان رانت وجود دارد که مشخص نیست در جیب چه کسی می رود.با وجود هشدارها برای جلوگیری از قاچاق دام زنده در چند ماه اخیر متأسفانه اقدام جدی برای جلوگیری از این پدیده نشده است.
 •  یک منبع آگاه درباره فیلم اسرائیلی که در ایران ساخته شده است نوشت:فیلم «مامور مخفی» ساخته یوال آدلر، کارگردان و فیلمنامه‌نویس اسرائیلی، درباره برنامه‌ریزی سازمان اطلاعاتی اسرائیل (موساد) علیه برنامه هسته‌ای ایران، در جشنواره بین‌المللی فیلم برلین 2019 به نمایش درآمد.شاید یکی از عجیب‌ترین مسایل درباره فیلم برای مخاطب ایرانی هنگام تماشا این باشد که چطور فیلمی محصول اسرائیل درباره عملیات موساد علیه برنامه اتمی ایران و شامل صحنه‌های ناهنجار در تهران فیلمبرداری شده است!
 •  مأموران انتظامی تهران موفق به بازداشت متهمی شدند که قصد داشت 100 شیشه بطری مشروب الکلی را در تهران توزیع کند.شیشه‌های مشروب کشف شده بعضاً تا 2.5 میلیون تومان قیمت داشت و برخی از مشروبات حاوی براده‌ و روکش طلا بودند. همچنین فرمانده انتظامی غرب استان تهران خبر داد: ۳ تن موادمخدر در دو عملیات جداگانه در شهریار کشف شد. ۴ قاچاقچی موادمخدر دستگیر شده به همراه مواد مکشوفه به مرجع قضایی تحویل داده شدند.
 •  «یوسف سالوجی»، سفیر سابق آفریقای جنوبی که قبلاً به دریافت رشوه در ارتباط با مجوز فعالیت شرکت مخابراتی «ام‌تی‌ان» در ایران متهم شده بازداشت شده است .گفتنی است: فرزند محمدرضا عارف سال گذشته در مصاحبه ای با برنامه ای اینترنتی از افتخارات و توانایی های خود سخن گفته بود. توانایی هایی که مدعی بود حاصل «ژن خوبِ» پدر و مادرش بوده است. اما نکته جالب توجه در آن مصاحبه، بخشی است که به فعالیت های اقتصادی خود می پردازد و می گوید: «افتخار میکنم در سن 22 سالگی، زمانیکه همراه اول فقط وجود داشت، در یک مزایده رسمی با 32 شرکت، من یک شرکتی را از «افریقای جنوبی» آوردم، همه می گفتند مگر افریقایی ها کار بلدند؟ من با بضاعت خودم رفتم MTN را اوردم. مگر همه جای دنیا، ادم های کوچک در سن 19-20 سالگی کار بزرگ نکردند؟ مثل اقای زاکربرگ».
 •  روحانی در بازگشتش از سوچی روسیه از اولین پله برقی برای هواپیمای اختصاصی خود در فرودگاه مهرآباد رونمایی واستفاده  کرد .نکته جالب ماجرا اینجاست که روحانی چند ماه پیش از مسئولین خواسته بود به جای پرواز فرست کلاس از پروازهای معمولی استفاده کنند چون در شرایط سخت اقتصادی هستیم.
 •  اخیرا فیلمی در فضای مجازی از جزیره کوچک مارو در استان هرمزگان در ایام متصل به فاطمیه و پیروزی انقلاب پخش شده که در آن نمونه هایی از شنای مختلط تا سرو مشروبات الکلی وجود دارد  .با عدم نظارت بر جزیره های کوچک از طرف مسئولین هرمزگان طی سال های اخیر  مردم این منطقه همچنان شاهد بی بندوباری و هنجارشکنی هستند.
 •  بانک مرکزی در واکنش  به سخنان اسدالله عسگراولادی اعلام داشت؛ وی ۱۶.۶ میلیون یورو صادرات داشته ولی هیچ اطلاعاتی ارائه نکرده! برخی آقایان طی سالیان طولانی، در اتاق های بسته حوزه تجارت خارجی کشور را قبضه کرده‌اند. عسگراولادی قبلا گفته بود :با ندانم کاری بانک مرکزی صادرات کشور قفل شد.
 •  «حاجی دلیگانی» نماینده مجلس گفت:شنیده می‌شود عربستان در اختیار برخی افراد پول قرار داده که دام را از داخل کشور خریداری و از کشور خارج کنند.حتماً باید در این خصوص جلسه‌ای گذاشته شود.
 •  حاج بابایی:رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس تصریح کرد :هم اکنون بیشتر مسئولان مدرسه دارند و در این زمینه چپ و راست نیز با هم مشترک هستند. این که برخی افراد الاف و الوفی می‌رسند فقط از جانب کارخانه و صنعت نیست، از طریق مدارس هم این موضوع محقق می‌شود و حتی برخی مدارس درآمدشان بیشتر از کارخانه‌ها و صنعت نفت است و دردسرش هم کمتر است و تازه مدعی هستند که برای نظام نیرو تربیت می‌کنند.
 •  بر اساس گزارش مرکز پژوهش های  مجلس مالیات واقعی که پزشکان در سال باید بپردازند حدود 6700 میلیارد تومان است. این مبلغ، چیزی نزدیک به یارانه ۲ ماه کل مردم کشور است؛ جالب اینجاست که در حال حاضر پزشکان فقط ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات پرداخت می‌کنند.
 •  فرمانده کل سپاه گفت: تا می‌خواهیم مشکل مردم را حل کنیم، یک عده که منافع‌شان در خطر است پیدا می‌شوند.چرا مشکل ماهی‌گیری چینی‌ها در جنوب کشور حل نمی‌شود؟ گفتنی است: با دستور فرمانده کل سپاه، تعدادی از شناورهای متخلف چینی و هندی که اقدام به صید غیرقانونی انواع ماهی در سواحل جنوب می کردند توقیف شدند اما متاسفانه فشارهایی از سوی برخی مسئولان برای ادامه ی تخلفات آنان وجود دارد.
 •  در گزارشی از دستمزد نجومی بازیگران سینما برای هر پروژه سینمایی آمده است:رضا عطاران بالای یک میلیاردتومان؛حمید فرخ‌نژاد ۸۰۰میلیون تومان؛جواد عزتی ۷۰۰میلیون تومان؛پژمان جمشیدی حداقل ۴۰۰میلیون تومان؛امیر جعفری ۴۰۰میلیون تومان؛نوید محمدزاده برای یک سریال ۲ماهه یک میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان؛بهرام رادان ۴۰۰میلیون تومان؛مهناز افشار و لیلا حاتمی بین۵۰۰ تا ۷۰۰میلیون تومان؛ترانه علیدوستی بین ۴۰۰ تا ۶۰۰میلیون تومان؛ دریافت می کنند.در این گزارش همچنین آمده است. تمام لباس‌های مجلل این بازیگران زن و مرد، آرایش‌ها، کاشت مو و دندانپزشکی آنها همه رایگان است و صفحات اینستاگرام آنها محلی برای تبلیغات برنده است و البته خبری هم از دریافت مالیات از این افراد بگوش نمی رسد.