سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه 366)

on . ارسال شده در وضعیت

 وضعیت کشور:

 • دفتر رهبر معظم انقلاب متن هشدار هشت ماه پیش ایشان به دولت را منتشر نمود. امام خامنه ای در دیدار هیئت دولت فرموده اند: ما یک روز مشکل اقتصادی کشور را موکول کردیم به برجام، امّا برجام نتوانست مشکل اقتصادی کشور ما را برطرف کند و به ما کمک قابل توجّهی بکند؛ و نتیجه این شد که مردم نسبت به برجام شرطی شدند، حالا هم مردم را درباره‌ی بسته‌ی اروپایی شرطی نکنید.
 •  امام خامنه ای در ابتدای جلسه درس خارج فقه فرمودند: توصیه من به همه کسانی که مسئولیتی دارند، چه در قوه مجریه، چه در قوه قضائیه، چه در مدیریتهای گوناگون، این است که افسردگی و ملالت را و بی حوصلگی و ناامیدی را از خودشان دور کنند، و بدانند که کار دارد پیش میرود، انقلاب حرکت میکند...اینکه مرتب می‌گوییم نشاط، بعضی خیال می‌کنند که نشاط یعنی رقاصی! که فلان برنامه موسیقی را در تئاتر یا تلویزیون بگذاریم تا مردم نشاط پیدا کنند! معنای نشاط این نیست.نشاط یعنی حوصله کار، که دل انسان آماده باشد برای حرکت و کار کردن.
 •  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار آقای بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه، رمز پیروزی سوریه و به شکست کشاندن آمریکا و مزدوران منطقه‌ای آن را استقامت رئیس‌جمهور و مردم سوریه و پافشاری آنان بر مقاومت خواندند و با تأکید بر لزوم مراقبت در مقابل توطئه‌های آینده خاطرنشان کردند: جمهوری اسلامی ایران، کمک به دولت و ملت سوریه را کمک به حرکت و جریان مقاومت می‌داند و از صمیم قلب به آن افتخار می‌کند. ایشان خطاب به رئیس‌جمهور این کشور گفتند: جنابعالی با ایستادگی که از خود نشان دادید به قهرمان جهان عرب تبدیل شدید.
 •  رهبرمعظم انقلاب، در دیدار مداحان فرمودند: این همه مداح و ذاکر اهل‌بیت یک ذخیره و موجودی ارزشمند است. اگر این ذخیره باطل و بی‌اثر بماند ظلم شده، اگر این سرمایه را نداشتیم، مسئولیتمان به این سنگینی نبود. اما این سرمایه هست و برای انقلاب و اسلام و سیدالشهدا و فاطمه زهرا است. از این سرمایه باید در راه اهداف حسینی و فاطمی استفاده شود.
 •  امام خامنه ای افزودند: در این برهه به‌خصوص روی مسئله خانواده تأکید کنید. دشمن بشریت تصمیم گرفته خانواده را از بین ببرد. از صد سال پیش تصمیم گرفتند خانواده را از بین ببرند؛ این ازدواج‌های سخت و دیرهنگام و فرزندآوری کم، این ازدواج به تعبیر زشتشان سفید که سیاه و غلط است و از بین بردن حیا و عفت از برنامه‌های دشمن است.شما مقابله با این‌ها را وظیفه خود قرار دهید.
 •  حجه الاسلام «سالک»نماینده مجلس گفت:علنی برگزار شدن دادگاه جهانگیری و فریدون (برادران رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور) مردم را در جریان عمق فساد این افراد قرار می‌دهد.با توجه به ارتباط جهانگیری و فریدون با رجال سیاسی کشور دادگاه و قوه قضائیه نباید در تحت فشار و تاثیر توصیه‌ها قرار گیرند.
 •  ۳۰۰۰ استاد دانشگاه ضمن اعلام حمایت از بیانیه رهبر فرزانه انقلاب آمادگی خود را برای ایجاد تحوّل انقلابی در نظام علمی کشور برای نیل به تمدّن نوین اسلامی اعلام کردند.
 •  آيت الله رئیسی گفت:تداوم جریان انقلاب در اجرای عدالت و مبارزه با فساد است.زندگی اشرافی سازگاری با تفکر انقلابی اسلامی ندارد.روشنفکر کسی است که جامعه را بشناسد، نیاز جامعه را درک کند و آماده خطر کردن باشد.عده‌ای می‌خواهند طاغوت و طاغوتیان را تطهیر کنند.
 •  آیت الله وفسی استاد حوزه تهران تصریح کرد:رییس جمهور نوکر مردم است و پولش را مردم از بیت المال می دهند. حق ندارد اگر مردم انتقاد کردند بگوید شما بی سوادید.وکیل مردم غلط می کند با مردم درشت صحبت می کند. حق ندارد وکیل و نماینده مجلس در فلان اداره با کسی درشت حرف بزند.یکی از آقایان گفته بود باید از خارج مدیر وارد کنیم. اگر چنین شعوری داری جای تو هم می توانیم کسی را از خارج بیاوریم. به تو نیاز نداریم.»
 •  مجری برنامه ثریا در واکنش به سخنان  روحانی درباره قاچاق کالا گفت: آقای رییس‌جمهور، علت اصلی قاچاق، بی تدبیری و نابودی سامانه‌های شفافیت است نه ارزانی کالاها. به اعضای کابینه بگویید حداقل به صورت نمادین هم که شده در این شرایط اقتصادی با مردم همدردی کنند و کمی شبیه مردم زندگی کنند.
 •  حسین صمصامی، اقتصاددان در برنامه تلویزیونی تصریح کرد: این دولت، شایسته اداره مملکت نیست.قبلا به مردم هشدار داده بودم، روحانی رای بیاورد، با افزایش بیکاری و تورم مواجه خواهیم شد.
 •  حسین راغفر استاد اقتصاد خطاب به معاون اول رئیس جمهورگفت: آقای جهانگیری ما به پولدارها حسودی نمی‌کنیم ولی به چپاول و غارت مردم معترضیم. نباید به نام خصوصی سازی عده‌ای با غارت جیب مردم پول دار شوند.
 •  ۳۵ نماينده مجلس طی نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه خواستار برگزاری علنی دادگاه حسين فريدون(برادر رئیس جمهور) شدند.
 •  حجّت‌الاسلام ذوالنوری، نماینده مردم قم در مجلس با اشاره به اظهارات محمود واعظی، رئیس‌ دفتر رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه طرح استیضاح رئیس‌جمهور تبلیغاتی است؛ طی جوابیه ای اعلام کرد:آقای واعظی!! کاش به جای نیت خوانی ...حداقل برای ساعاتی از زرورق و پر قوی زندگی اشرافی دولتی خارج می شدید و سرکی به متن زندگی مردم می کشیدید تاببینید، وضعیت معیشتی مردم، بیکاری، قیمت ارز، وضعیت قیمتها، مانند خودرو، گوشت و بسیاری از نیازمندیهای مردم، اعتیاد، طلاق، فساد اجتماعی و اخلاقی وعدم اراده و ناتوانی و سستی دولت غیرپاسخگو، علت استیضاح است.
 •  آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به سخنان اخیر روحانی اظهار داشت:شبهه افکنی در مورد تصمیمات نهادهای برآمده از قانون اساسی نادرست است.رئیس جمهور محترم، اخیرا درباره مجمع تشخیص مصلحت نظام مطالبی را به تعریض بیان کردند که لحن ایشان قابل قبول نیست و این تعبیر که «ده، بیست نفر نشسته اند و برای مردم تصمیم میگیرند!» هم سخنی هضم ناپذیر است.چه کسی گفته که نهادهای قانونی برآمده از رای مردم نیستند؟چرا مسئول عالی مقام نظام جمهوری اسلامی، که سوگند خورده پاسدار قانون اساسی باشد، باید این طور صحبت کند؟اگر این منطق باب شود ، فردا، مردم می توانند در مورد تصمیمات دولت هم این را بگویند.
 •  ضرغامی نوشت : اگر رئیس جدید قوه قضاییه نتواند در شش ماهه اول ماموریت، بازی را برهم بزند،تا آخر دوره محکوم به توجیه و انفعال است.
 •  محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با توجه به اهمیت لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو ما بارها از آقای روحانی برای حضور در جلسات مجمع دعوت کرده‌ایم اما متاسفانه تاکنون در این جلسه حاضر نشدند.
 •  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: رییس جمهور در نامه‌ای به مقام معظم رهبری فرصت چهارماهه‌ای را برای اصلاح ساختار بودجه درخواست کردند اکنون که در روزهای پایانی بررسی بودجه هستیم نه تنها این اتفاق رخ نداده که بودجه فعلی با بودجه سنوات گذشته تفاوت ندارد.سوال این است که قرار است اصلاح ساختار چه زمانی رخ دهد؟
 •  روحانی در واکنش به شکایت دادستانی از وزیر ارتباطات گفت:وزیر جوان داریم قوه قضائیه می‌گوید از او شکایت می‌کنم؛نمی‌ترسد اصلاً...خب شکایت بکنید. وزیر جوانی که به نفع مردم کار می‌کند و به دستورهای بی‌ربط اعتنا نمی‌کند این می‌شود وزیر!!
 •  جیسون رضائیان جاسوس آمریکایی با ابراز نگرانی از استعفای ظریف اعلام داشت:اگر چه محمد جواد ظریف را دوست ندارم اما خروج وی ممکن است چیز خوبی نباشد و در حال حاضر با توجه به روابط پرتنش با آمریکا این استعفا نگران کننده خواهد بود.
 •  حکم یازده سال حبس «گونن سگو» از وزرای سابق رژیم صهیونیستی به جرم جاسوسی برای ایران تایید شد.
 •  سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی سپاه با اشاره به سخنان اخیر سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان که به بدعهدی‌های باراک اوباما در قبال برجام اذعان کرده بود اظهار داشت: اینکه عده‌ای فکر می‌کردند اگر دموکرات‌ها رهبری آمریکا را در دست داشتند به برجام پایبند بودند، به دلیل تحلیل سرتاپا غلط است.آنهایی که فکر می‌کنند مشکل اقتصادی کشور با روابط خارجی حل می‌شود، تحلیل تماماً اشتباهی دارند.
 •  جعفری‌ دولت‌آبادی دادستان تهران اعلام داشت:در این ۸ ماهه که از فعالیت شعب ویژه اقتصادی گذشته است، ۲۸۲ قرار بازداشت، ۶۸۰ ممنوع الخروجی ۱۳۸ صدور کیفرخواست، ۱۲۱ متهم تعفیب شدند که ۱۰۰ نفر حکمشان اجرا شده  است.در پرونده‌های خاصی هم افرادی بازداشت هستند.پرونده بسیار مهم ثبت سفارش خودرو نیز حدود ۲۰ نفر بازداشت هستند.درباره عفو گسترده در استان تهران ۵ هزار آزادی و ۳ هزار تخفیف مجازات داشتیم. در سطح کشور هم ۴۰ هزار آزادی و ۳۰ هزار تخفیف مجازات ارائه شده است.
 •  سربازان گمنام امام زمان (عج) با همکاری کارکنان پاکدست گمرک با شناسایی باند فساد اقتصادی، تعدادی از کارمندان متخلف، مرتبطان و دلالان این پرونده از جمله یکی از مدیران کل گمرک را دستگیر کردند.
 •  نمايندگان مجلس در بودجه ۹۸ بانك مركزي را موظف كردند به اجرای طرح بخشودگی سودتسهیلات زیر 100 میلیون تومان اقدام کند.
 •  سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: متاسفانه سیستم های اقتصادی کشور که بعضاً دولتی هستند، بهای چندانی به اقدامات خوب جوانان ما نمی دهند.
 •  رئیس کل بانک مرکزی درباره ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه توضیح داد:تمام دارایی‌های بانک‌‌های انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و مؤسسه اعتباری کوثر تا چهار ماه آینده کارشناسی خواهد شد و 5 ماه دیگر آنها دیگر وجود خارجی نخواهند داشت.این بانک ها در مجموع 2500 شعبه و بانک سپه 1600 شعبه در سراسر کشور دارند.در این بانک‌ها 215 هزار میلیارد تومان سپرده‌گذاری شده و 130 هزار میلیارد تومان هم تسهیلات اعطا شده است.
 •  رئیسFATF صراحتا ادعا کرد: ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است. وی گفت:آنها به تامین مالی گروه‌هایی مانند حزب الله، حماس و رژیم سوریه که مردم خود را می‌کشند ادامه می‌دهد و همزمان برنامه موشکی خود و بی‌ثبات‌سازی منطقه را پیش می‌برند.
 •  داوودی رئیس دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به اظهارات روحانی گفت: رهبری صرفاً گفتند با «بررسی» لوایح FATF مخالفت ندارند وبه روشنی درباره FATF نظر داده‌اند، اما بر طی مسیر قانونی تأکید دارند. وی افزود:سقف مطالبات FATF مشخص نیست.رئیس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌جمهور‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ درباره مجمع می‌گوید «که چرا ۱۰ الی ۲۰ نفر درباره لوایح تصمیم بگیرند؟»؛مگر خود دولت چند نفرند که لوایح را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تدوین کرده‌اند؟
 •  «لندمن»، نظریه پرداز آمریکایی تصریح کرد:اصرار به پیوستن ایران به FATF توهین به حاکمیت و مردم ایران است.در واقع INSTEX و FATF جایگزین‌های غیر قابل قبول هستند.
 •  مظفرعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد: در صورت تصویب پالرمو، عربستان و اسرائیل باید بر اجرای تعهدات ایران نظارت کنند.
 •  مجری ثریا در واکنش به استعفای ظریف در این برنامه تلویزیونی گفت:این استعفای شبانه اینستاگرامی هم مانند خود برجام، عجولانه، احساسی و ساده اندیشانه بود و بزرگترین دستاورد خبری مقاومت را تحت شعاع قرار داد.قیمت سکه هایی که آقای ظریف و همکارانشان برای برجام هدیه گرفتند در طول سه سال و به برکت اقتصاد برجامی، پنج برابر شده است!آقای ظریف! شما باید بمانید و پاسخگوی نتایج برجام و‌ حقوق‌ از دست رفته ملت ایران باشید.
 •  نمایندگان مجلس  در نشست علنی مجلس به پیشنهاد حسین امیری خامکانی نماینده مردم زرند مبنی بر اینکه کاندیداتوری کسانی که ۳ دوره متوالی نماینده بوده‌اند ممنوع می باشد رای مثبت دادند.طبق این مصوبه، نمایندگی مجلس شورای اسلامی پس از ۳ دوره متوالی ممنوع می‌شود. لاریجانی/مطهری/پزشکیان/بروجردی/تابش/نقوی حسینی/کریمی قدوسی/آشوری/اختیاری/امیری خامکانی/اکبریان/لاهوتی/بت کلیا/جلالی/حسن پور بیگلری/خسته بند/دهقانی نقندر/رضایی کوچی/سلیمی/شهریاری/شوشتری/عثمانی/فرهنگی/فولادگر/قاضی زاده هاشمی/قاضی پور/قوامی/کامران/کوچکی نژاد/مفتح/محجوب/مره صدق/موسوی لارگانی/یوسفیان ملا شامل این قانون می شوند.
 •  با دستور قضایی و در اجرای رای کمیسیون ماده صد نسبت به تخریب حدود ۱۰۰۰ متر بنای غیر مجاز شبنم نعمت زاده دختر وزیر سابق دولت روحانی در لواسان اقدام شد.
 •  رئیس دایره جنگ سایبری ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد:ایران در سال ۲۰۱۷ در آستانه هک کردن سامانه هشدار موشکی تل‌آویو قرار داشته است.
 •  پاسداران گمنام امام زمان (عج ) در سازمان اطلاعات سپاه با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی توانستند شبکه سازمان یافته قاچاق سوخت را شناسایی و متلاشی کنند.بیش از ١٠ میلیون لیتر سوخت دپو شده در مخازن سوخت این باند در مناطق مختلف کشور شناسایی و توقیف شد.
 •  سرلشکر سلیمانی با بیان اینکه ۱۰ دلیل برای شکست دشمن مقابل ‌ایران دارم گفت:چرا اینقدر اصرار بر برجام 2 دارند. این برجام یک برجام سه ضلعی است که هدف اصلی آن خشکاندن جریان‌های اسلامی و هدف نهایی آن نابودی ایران است که به واسطه آن اسلام را نابود کنند.هیچ کشوری امروز به اندازه ایران در منطقه قدرت و اقتدار ندارد و عوامل قدرت ما زیاد هستند.خیلی کشورها مال و پول دارند اما کوتوله‌های سیاسی هستند که در حقیقت هیچ چیز ندارند.
 •  وزیر علوم اعلام کرد :بیش از ۷۰ درصد دانشجویان گفته‌اند در صورتی که برای میهن اتفاقی پیش آید ما ایستادگی می‌کنیم و این آمار زیبایی است.نظرسنجی‌های ما نشان می‌دهد بیش از ۸۵ درصد دانشجویان گفته‌اند ما انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و شخصیت‌های ملی و فرهنگی کشور را دوست داریم.

وضعیت شهرستان ها:

 •  در پی سفر روحانی به گیلان بهراد ذاکری جوانترین عضو شواری شهر رشت خطاب به وی گفت: متاسفم كه نماينده مجلس به جای تشكيل ستاد بازخواست از دولت، رئيس ستاد استقبال از دولت می شود. جناب آقای روحانی! شما به  چند درصد از وعده های انتخاباتی خود عمل کردید،کدام وعده سیاسی و اقتصادی خود را جامه عمل پوشانده اید،در کجا با مردم شفاف و صریح بوده اید؟مردم گیلان بالاترین رای در انتخابات را به شما دادند و پاداشتان برای اعتمادشان امروز طرح غیر علمی و خلاف منافع ملی انتقال اب دریای خزر است،تا همین سرمایه خدادادشان را هم نابود کنید.
 •  آیت الله علم‌الهدی امام جمعه مشهدمقدس با انتقاد از عدم رسیدگی به وضعیت معیشتی مردم؛ گفت: بیش از دو سه ماه است مردم گرفتار گرانی در اولیات زندگی و کالاهای اساسی هستند. گوشت ندارند بخورند و اولیات زندگی اداره نمی‌شود.شما چه می‌کنید؟ یک تکان به خود می‌دهید بیشتر مسئله را در گرداب فرو می‌برید.مردم می‌خواهند گام دوم را بردارند باید این قدر گرفتار باشند؟ مرز مملکت دست کیست که گوسفند قاچاق می‌کنند؟مگر چشم ندارید که قاچاق می‌کنند.
 •  آیت الله توکل، نماینده انقلابی مجلس خبرگان رهبری و استاد اخلاق حوزه علمیه قم  با انتقاد شدید از بی‌تفاوتی مسئولان مختلف قم نسبت به رواج فساد و انقلاب‌زدایی از شهر مقدس قم گفت: می‌خواهند همان بلایی که سر مشهد آوردند سر قم هم بیاورند. به هر کس می‌گوییم به جای دیگر حواله می‌دهد.نه شهردار قم تکان می خورد ، نه استاندار تکان می خورد ، نه فرماندار تکان می خورد ، نه حتی نیروی انتظامی! اگر مسئولی در هر رده ای نتواند حق مسئولیت خودش را ادا کند، در آن پست ماندن برای او حرام است. آن‌چنان به خواب فرورفته‌اند که با بمب اتم هم بیدار نمی‌شوند! وی افزود:رهبر انقلاب ما فرموده اند آن قدر آسیب ها را بگوئید و بگوئید و بگوئید تا گفتمان بشود و مشکل ان شاءالله حل بشود.
 •  آیت‌الله قوامی، امام جمعه پردیسان قم با اشاره به تلاش های برخی افراد طرفدار جدایی دین از سیاست در لباس روحانیت تاکید کرد: اخیراً نغمه‌ی شومی از حوزه بلند شده است. گرا می‌دهند به دشمن. انگلستان این‌ها را تقویت می‌کند قطعاً. شاگرد دارند و کرسی درس دارند، سرشان شلوغ است، شهریه می‌دهند. وی افزود:چرا می‌روید درس می‌دهید می‌گویید با سیاست کاری نداشته باشید؟ این حرف، حرفِ کیست؟ آبرویتان را می‌بریم. چرا به طلبه‌ها می‌گویید به سیاست کاری نداشته باشید؟ چرا طلبه‌ها را از نظام جدا می‌کنید؟ الآن یازده هزار روحانی از جهان آمده‌اند در قم درس می‌خوانند و به کشورهایشان می‌روند.
 •  امام جمعه لواسان خبر داد: سه مسئول اوقاف در شمیرانات و تهران به علت زمین خواری و سوءاستفاده از موقعیت شغلی بازداشت شدند. سربازان گمنام امام زمان (عج) در حال بررسی پرونده این مسئولان متخلف هستند.
 •  وزارت اطلاعات تعداد ۱۹ نفر از سرشبکه‌ها، افراد شاخص و تأثیرگذار یک شبکه هرمی، در استان‌های فارس، گلستان و سمنان را دستگیر کرد و تحویل دستگاه قضایی داد.
 •  فرمانده انتظامی خوزستان از کشف و ضبط 342 قبضه سلاح شکاری و جنگی غیرمجاز در اجرای طرح جمع آوری سلاح و مهمات غیرمجاز در یک ماه گذشته این استان خبر داد، ضمن اینکه 272 نفر نیز در این رابطه دستگیر شدند.
 •  با حکم دادگاه تجدید نظر اصفهان، علی معینی مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری سپاهان( از شرکت های وابسته به شهرداری) بدلیل ارتکاب جرایم رسانه ای و تبلیغ علیه نظام به دو سال حبس محکوم گردید و نیمی از حکم حبس وی به مدت 5 سال تعلیق شد. گفتنی است: سال گذشته انتصاب وی که در فتنه ی 88 نیز فعال بوده، با اعتراض گسترده ی فعالان انقلابی روبرو شد.
 •  همتی نماینده مردم سمنان در مجلس خبر داد: طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان با ۸۱ درصد رأی نمایندگان مجلس تصویب شد!.
 •  وزارت اطلاعات اعلام کرد:دو تیم تروریستی که به دنبال بمب گذاری و اقدامات ایذایی بودند شناسایی و دستگیر شدند. ١٣ نفر از عناصر وابسته به گروهک داعش که در قالب دو تیم تروریستی قصد کشتار مردم و ترور برخی روحانیون اهل سنت کشور را داشتند، توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در استان کردستان شناسایی و دستگیر شدند.
 •  آیت‌الله عباسعلی سلیمانی امام جمعه زاهدان، در خطبه‌های نماز جمعه از مردم سیستان و بلوچستان خداحافظی کرد و علت آن را تفکر زیبای مقام معظم رهبری مبنی بر جوان‌گرایی عنوان کرد.
 •  معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشورخبر داد:حدود ۲هزار نفر از مردم اهواز و نیز مدعی العموم از وزیر ارتباطات طرح شکایت کرده‌اند که احتمال می‌ورد بعد از بررسی پرونده، حکم انفصال از خدمات دولتی برای وزیر صادر شود.وزیر ارتباطات دو عنوان شکایت دارد، یکی عدم اجرای قوانین و مقررات دولتی و عدم اجرای دستورات قضایی موضوع ماده ۵۷۶ کتاب تعزیرات قانون مجازات اسلامی است.دومین عنوان شکایت وزیر ارتباطات هم بسترسازی برای جاسوسی رایانه‌ای دشمنان از اطلاعات کلان مردم (بیگ دیتا) است، طبق قانون جرائم رایانه‌ای در دسترس قرار دادن این‌گونه داده‌ها سری برای بیگانگان جاسوسی رایانه‌ای محسوب می‌شود.
 •  در حالی که فتنه ۸۸ و حامیان آن، موجب خسارات فراوان به مردم، نظام اسلامی، انقلاب شدند و کشور را به تعبیر رهبری تا مرز پرتگاه پیش بردند، فرنیاپور معاون سیاسی فرمانداری شهریار در پست اینستاگرامی صفحه خود روز مهندس را به یکی از سران فتنه که در برپایی فتنه و آشوب نقش اصلی را داشت تبریک گفت که این موضوع واکنش تند مردم ،چهره‌های انقلابی و اِئمه جمعه این منطقه  را در پی داشت و خواستار عزل وی از سمت معاونت فرمانداری شدند.

وضعیت جهان:

 •  پوتین رئیس جمهور روسیه تاکید کرد: آمریکا با استقرار سامانه‌های پرتاب موشک در خاک رومانی، مستقیما و بطور جدی پیمان نابودی موشک‌های برد کوتاه و متوسط را نقض کرده است. سلاح‌های روسیه نه تنها کشورهایی را هدف قرار خواهد داد که موشک‌های برد کوتاه و متوسط آمریکایی در آنجا مستقر می‌شوند، بلکه در صورت تهدید علیه امنیت کشور، خاک خود آمریکا نیز هدف قرار خواهد گرفت.
 •  نتایج نظرسنجی موسسه گالوپ نشان می دهد اگر امروز انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا برگزار شود ترامپ بازنده این انتخابات خواهد بود.
 •  همزمان با تلاش‌های آمریکا برای تشدید فشار به حزب‌الله لبنان، «ساجد جاوید» وزیر کشور انگلیس اعلام کرد لندن کلیت حزب‌الله را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده است.
 •  موسسه جهانی اعتبارسنجی «استاندارد اند پورز» عربستان سعودی را بدهکارترین کشور منطقه در سال میلادی جاری پیش‌بینی کرد.
 •  روسیه و چین قطعنامه آمریکا علیه ونزوئلا را وتو کردند. هیئت روسیه در شورای امنیت سازمان ملل متحد با بیان اینکه دولت آمریکا به دنبال براندازی دولت ونزوئلا است گفت قطعنامه این کشور علیه ونزوئلا را رد می‌کند.

 وضعیت قرمز:

 • قاضی سراج رئیس بازرسی کل کشور  درباره تخلف آشکار در برخی واگذاری‌ها  افشا کرد: اداره کل ویژه سازمان بازرسی در زمینه خصوصی‌سازی ورود پیدا کرده و پرونده‌های سنگینی هم تشکیل داده‌ایم.دشت مغان 27 هزار هکتار است، قانون مشخص کرده باید واگذاری به افراد دارای اهیلت و سابقه فعالیت درزمینه مرتبط و دارای مناعت مالی در آن زمینه باشند، فردی که این دشت به آن واگذار شد در زمان واگذاری یک هزار و 350 میلیارد تومان به سیستم بانکی بدهکار بود. سال گذشته به بحث هپکو ورود کردیم، ورود ما سبب شد که از فردی که هپکو به او واگذار شده بود خلعیت کرده و به فرد جدیدی واگذار شود.
 •  آصفری نماینده مجلس تصریح کرد: زنگنه در پاسخ به اینکه چرا با وجود مشتریانی که حاضرند به قیمت اوپک از ما نفت بخرند، تحریم‌ها را دور نمی‌زنید؟جواب داد که آقای روحانی اجازه نمی‌دهد و می‌خواهد که همه مسائل از مسیر برجام حل شود.
 •  سردار میراحمدی جانشین اطلاعات ستاد کل نیرو‌های مسلح هشدار داد:حمایت‌کنندگان با ظرفیت‌های گسترده مالی تروریست‌ها را پشتیبانی می‌کنند به طوری که در استان سیستان و بلوچستان سال‌های گذشته با گروه‌های تروریستی مواجه بودیم که پای برهنه بودند و یا امکانات بسیار ابتدایی در اختیار داشتند اما امروزه این گروه‌های تروریستی به مدرن‌ترین و مجهزترین سلاح‌ها مجهز شده‌اند.آمریکا با تشکیل ستاد چندصد نفره تلاش می‌کند با تعبیر خودشان درآمد جمهوری اسلامی را به صفر برسا‌ند و ورود هر امکانی را به کشور‌مان ناممکن کند و‌ در اثر فشار اقتصادی ایران دچار اغتشاش و ناامنی ‌شود و مردم برای اعتراض به حکومت به خیابان‌ها بیایند.
 •  رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز درباره علوفه هشدار داد: دشمن می‌خواهد سرمایه‌های روستاییان را به تاراج ببرد.متأسفانه امروز شاهد قاچاق علوفه نیز هستیم و انتظار داریم مسئولان و مردم در حفظ و حراست و صیانت از این سرمایه‌های عظیم همکاری لازم را داشته باشند.
 •  «محمودزاده»دبیر هیأت تحقیق و تفحص مجلس خبر داد:هم‌اکنون هلدینگ پتروشیمی باختر ۲۰ هزار میلیارد تومان ارزش دارد؛ این درحالی است که در زمان واگذاری این هلدینگ نزدیک ۷۰۰۰ میلیارد تومان ارزش داشته اما متاسفانه آن را ۱۲۰ میلیارد تومان فروخته‌اند و این تفاوت فوق‌العاده زیاد نشان‌دهند قیمت غیرکارشناسی و رانت در روند واگذاری است.
 •  نائب رئیس مجلس اختصاص هزارمیلیارد توسط روحانی به «پدیده شاندیز» را تایید کرد.پیش از این پژمانفر نماینده مجلس این خبر را داده بود و واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور آن را تکذیب کرد.
 •  «دهقان» نماینده مجلس افشا کرد:دولت می‌خواست تمام اطلاعات را به اروپایی‌ها بدهد و کار غیر رسمی نکند برای همین واردات دلار را ممنوع کرد.کدام آدم عاقلی در حالی که کشور مشکلات ارزی دارد واردات دلار را ممنوع می کند؟ علت اینکه دلار به ۱۹ هزار تومان رسید اجرای الزامات FATF است.
 •  دکتر فریدون عباسی رییس سابق انرژی اتمی با اشاره به خروج  ده تن اورنیوم غنی شده از کشور گفت:در دو ماه چطور میشود ده تن اورانیوم غنی شده ۳.۵ درصد تولید کرد؟ نباید بگوییم صادر کننده شدیم بلکه برجام مارا مجبور به خروج از کشور کرد.وی افزود:چرا رژیم صهیونیستی برای ما رجز میخواند؟چرا عربستان رجز میخواند؟زیرا به اندازه کافی نه آب سنگین و نه اورانیوم غنی شده  داریم چون اینها عامل بازدارنده ما بودند.
 •  رئیس کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه دولت بودجه کافی برای انسداد ‌مرزها را اختصاص نداد گفت:رئیس‌جمهور گفته که به کلمه انسداد مرزها حساسیت دارد و تقاضای بنده به عنوان رئیس کمیسیون امنیت ملی این است که هر کلمه‌ای که روحانی می‌پسندد همان کلمه را استفاده کند اما به وظیفه خود در قبال مرزها عمل کند.
 •  فرشاد مومنی اقتصادان با انتقاد از سخنان حسن روحانی مبنی بر واگذاری‌ها دارایی‌های سازمان تامین اجتماعی گفت:متاسفم که بگویم آقای رئیس جمهور هنوز نمی‌دانند که حق تعرض به دارایی‌های سازمان تامین اجتماعی را ندارد، حتی اجازه صدور فرمان در این زمینه را نیز  ندارد.این عجیب است که هنوز ایشان نمی‌دانند که بخش بزرگی از دارایی‌های تامین اجتماعی حق الناس است و متعلق به کارگران و کارفرمایان است بطوریکه اصلا دولت اجازه صدور فرمان در این مورد را ندارد.
 •  بر اساس آمارهای گمرک در ۱۰ ماهه نخست امسال میزان واردات فرآورده‌ها برای آرایش لب حدود ۷۵ تن معادل سه میلیون و ۱۰۸ هزار دلار بوده است.ارزش ریالی این نوع محصولات که عمدتاً از آلمان، فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی وارد می‌شوند، حدود ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.
 •  رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ از کشف ۱۵ تن و ۵۰۰ کیلو موادمخدر طی سال ۹۷ در تهران خبرداد وگفت :هزار نفر معتاد متجاهر زن در تهران وجود دارد.مصرف گل با سرعت سرسام‌آوری در تهران در حال افزایش است، بذر آن تراریخته است و از کشورهای اروپایی وارد می‌شود و هر بذر آن بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.اکنون در تهران به ترتیب تریاک، هرویین، شیشه و حشیش بیش‌ترین مصرف موادمخدر را به خود اختصاص داده‌ است.
 •  «خجسته»رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس تصریح کرد:با هیچ جناحی تعارف نداریم و هرجا گزارشی مبنی بر فساد به دست ما برسد، ورود می‌کنیم.وی افزود:مافیای قاچاق بيشتر توسط آقازاده ها و خانم زاده‌ها انجام می‌شود.قاچاق توسط افراد معمولی صورت نمی‌گیرد.