سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت(نشریه368)

on . ارسال شده در وضعیت

وضعیت :

 • امام خامنه‌ای در دیدار با دانشجویان فرمودند: من همواره جریان جوان انقلابی را تأیید کرده و می‌کنم، البته ..من خطا را تأیید نمی‌کنم اما جوان انقلابی را حتماً تأیید می‌کنم و اگر چیزی غیر از این نقل شد، حتماً آن را قبول و باور نکنید...در بیان تعابیر و انتقادها باید دقت کنید چراکه بی‌دقتی در بیان، علاوه بر مؤاخذه‌ی خدایی، آثار نامطلوب دیگری خواهد داشت.
 •  رهبرمعظم انقلاب در دیدار رمضانی دانشجویان و نمایندگان تشکلهای دانشجویی با تقدیر از ورود دانشجویان برای تحقق مطالبات کارگران نیشکر هفت تپه و ماشین‌سازی و فعالیتهای بین‌المللی درباره‌ی یمن، نیوزلند، نیجریه و... افزودند: حضور جلوی سفارتها خوب است؛ همین نشان دادن تجمع شما تأثیرگذار است، البته متانت و عقلانیت لازم است. در همه‌جا از دیوار بالا رفتن خوب نیست؛ هرچند در یک جاهایی مثل لانه‌ی جاسوسی خوب است.
 •  امام خامنه ای فرمودند: در صحبتها بود که تصویب برجام را به رهبری نسبت داده‌اند؛ خب شما چشم و گوش دارید و همه‌چیز را می‌بینید. نامه‌ای که درباره‌ی برجام نوشته شد و شرایطی که ذکر شده که در این صورت تصویب میشود را ببینید. منتها اگر این شرایط اجرا نشده، وظیفه‌ی رهبری این نیست که وارد بشود...آن‌طور که برجام عمل شد، من خیلی اعتقادی نداشتم و بارها هم به رئیس جمهور و وزیرخارجه گفتیم و تذکر دادیم.
 •  امام خامنه‌ای با انتقاد از ولنگاری زبانی و ساخت لفظی بسیار نازل برخی ترانه‌ها و پخش آنها  در سریالها از صدا وسیما گلایه کرده و فرمودند: زبان فارسی قرنهای متمادی است که عمدتاً بوسیله شاعران بزرگ حفظ شده و اینگونه سالم و فصیح به دست ما رسیده است، بنابراین ما باید حرمت زبان را حفظ کنیم و اجازه نداریم با بی‌مبالاتی آن را به دست فلان ترانه‌سرای بی‌هنر بدهیم که الفاظ را خراب کند و بعد نیز با پول بیت‌المال در صداوسیما و دستگاههای دولتی و غیردولتی پخش شود.
 •  آیت الله رئیسی رئیس دستگاه قضا تاکید کرد: نباید اجازه دهیم فساد و تبعیض و رشوه خواری رایج شود زیرا تناسبی با نظام پاک و اسلامی ما ندارد. اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه کمرنگ شود به فرموده حضرت علی(ع) زشتی‌ها بر جامعه حاکم می‌شود.نگوئید اگر امر به معروف و نهی از منکر کنیم به ما می‌گویند به تو چه ارتباطی دارد؟ نمی‌خواهیم برای اسلام از آبروی خود مایه بگذاریم؟
 •  حجه الاسلام خرسند،امام جمعه کازرون بعد از مراسم احیای شب قدر، با ضربات چاقوی یک مهاجم، به شهادت رسید.
 •  دکتر گلشنی عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد:آقایان ضرغامی و رحیم‌پور سخن غیرمعقول نگفته‌اند بلکه ایرادهای قانونی را مطرح کرده‌اند اما آقای روحانی تاب انتقاد را ندارند و این به‌وضوح دیده شده است.بیش از ۲۰ سال است که در شورایعالی انقلاب فرهنگی بوده‌ام. تمامی رؤسای جمهوری قبلی شأن شورا را حفظ می‌کردند؛ اما در زمان حاضر چنین نیست. وی افزود:دکترروحانی هر مصوبه شورا را که نپسندند، ابلاغ نمی‌کنند.مقام معظم رهبری بر تشکیل جلسات شورا با یکی از نواب رییس (یکی از رؤسای دو قوه دیگر) در صورت غیبت رئیس‌جمهور تأکید کرده‌اند.
 •  اخیرا ظریف در ضيافت افطار با مديران و سردبيران روزنامه‌ها گفته: در نظرسنجی جديد دانشگاه مريلند، محبوبيت من به زير ۵۰ درصد سقوط كرده و محبوبيت سردارسليمانی از ۷۰ درصد به ۹۰ درصد ارتقا يافته است و اين يعنی مردم ايران گزينه مقاومت را برگزيده‌اند و از شرايط پيش آمده ناراضی نيستند و من ظريف نيز اگر در اين نظرسنجی شركت می كردم، بين خودم و سليمانی به سليمانی رأی می دادم.
 •  معاون اول قوه قضائیه تاکید کرد: به جای اینکه دشمن از ما فیلم بگیرد در صورت مشاهده ناهنجاری، ما از آنان فیلم و عکس بگیریم و برای دستگاه قضا بفرستیم و نترسیم از فیلم‌هایی که از امر به معروف ما در شبکه‌های اجتماعی پخش می‌شود.
 •   لایدن رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان را در سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر کرد و در میان مؤثرترین دانشگاه‌های دنیا نام ۲۶ دانشگاه ایران را نیز در لیست خود قرار داده است.
 •  جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد:ناوهای آمریکا در منطقه تحت کنترل کامل ارتش و سپاه هستند.همه چیز در شمال تنگه هرمز تحت کنترل ماست. چند سال پیش به فکر دوستان ما رسید که همه ناوهایی که در خلیج فارس هستند باید فارسی صحبت کنند؛بنابراین اکنون در همه این ناوها مترجم زبان فارسی وجود دارد و این یعنی اقتدار.
 •  هادی رضوی داماد شریعتمداری و سرمایه‌گذار سریال شهرزاد در جلسه دادگاه گفت: نزدیک به هشت میلیارد تومان در سریال «شهرزاد» سرمایه‌گذاری کردم و اصلاً پشیمان نیستم .هر ماه ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان به سوپراستارها می‌دادیم که معقول بوده و خبری از پول‌های کثیف نبوده است!.
 •  رئیس اداره سلامت جمعیت وزارت بهداشت اعلام کرد: در یک بازه زمانی 8 ساله از سال 89 تا سال 96 ازدواج در کشور 30 درصد کم شده است.بررسی‌های ما در سال 95 نشان داد که میانگین سن مناسب ازدواج دختران 24 سال و پسران 27.5 سال بوده که متاسفانه شاهد افزایش این عدد در سال‌های گذشته هستیم.در کشور ما تولدها در سال‌های اخیر به شدت کاهش یافته است.
 •  عضو هیأت مدیره انجمن فعالان حجاب اسلامی خبر داد:هیچ تسهیلاتی در زمینه  تولید محصولات عفاف و حجاب وجود ندارد و تهیه پارچه برای فعالان این عرصه معضل اصلی است.وجود تعرفه ٣٢ درصدی برای واردات پارچه چادر مشکی از مبادی قانونی باعث افزایش ٢٠ درصدی قیمت تمام شده این محصول شده است. ورود کالا از مبادی گمرکی سخت شده و گمرک به سختی اجازه واردات پارچه چادر مشکی را می‌دهد. به دلیل نبود سکوی مناسب فروش برای تولیدکنندگان محصولات عفاف و حجاب ، ٣٠ درصد تولیدکنندگان حجاب و عفاف در یک سال گذشته از گردونه تولید حذف شده‌اند.
 •  حمید مقیمی دبیر انجمن لوازم آرایشى و بهداشتی خبر داد: ۶۰ تا ۷۰ درصد از لوازم آرایشی و بهداشتی موجود در بازار خارجی و بعبارتی وارداتی است که بیشتر از کشور‌های اروپایی از جمله آلمان، فرانسه، سوئیس، ایتالیا و اسپانیا وارد می‌شود.
 •   وزارت جهاد کشاورزی با قرارندادن غذای سگ و گربه در لیست ۱۳۳۹ قلم کالاهای ممنوعه وارداتی غیرضروردر سال گذشته، موجب هدر رفت ۸ میلیون دلار ارز کشور در شرایط سخت اقتصادی شد.
 •   ابوالفضل ابوترابی نماينده مجلس گفت: زنگنه امروزه در شرايط تحريم تمام سيستم را معطل كرده و هر روز بهانه می آورد.ماموران امنيتی ۳ كارت‌ خوان با گردش مالی ده ميلياردی و مقاديری طلا و دلار در دفتر وزير نفت پيدا كردند كه موجب اختلافات و بحث‌هایی بين زنگنه و وزير اطلاعات شده است! يكی از اين كارت‌خوان‌ها به نام آبدارچی دفتر وزير نفت است!
 •   «سلیمی» عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: طی چند روز گذشته اخباری از فعالیت مدارس لاکچری در تهران به گوش رسیده است. گویا در این مدارس ۸۰ میلیون پول از خانواده‌ها دریافت شده است و دانش‌آموزان را به کشورهای سوئد و فرانسه برده اند. وی افزود:در کشور ما چه می گذرد؟ آیا صحیح است در شرایطی که بخشی از جامعه در فشار اقتصادی قرار دارند چنین مدارسی در تهران فعالیت کنند؟
 •  رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در صحن علنی مجلس طی تذکری به رئیس مجلس گفت: تعیین تکلیف تخصیص ۱۴ میلیارد دلار ارز برای کالاهای اساسی موضوع بسیار مهمی است.ما از شما می خواهیم در سطح رییس قوه، تذکری به رییس قوه مجریه بدهید که این رفتاری که انجام می شود درست نیست، وزیران یا اطلاع ندارند یا می گویند به من ربطی ندارد. وزیر اقتصاد می گوید به من ربطی ندارد، وزیر تعاون هم که در جلسه حضور نمی یابد و معاونش در مجلس حاضر می شود، معاونش هم که می گوید در جریان نیستم، یک موضوع به این مهمی متوقف و معطل شده است.
 •  جهانگیری معاون اول رئیس جمهور که رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی هم هست پروژه‌های تکراری سالهای گذشته را به اسم پروژه‌های اولویت دار اقتصادی مقاومتی سال ۹۸ دوباره ابلاغ کرده است!
 •  بررسی صورت مالی حسابرسی شده شرکت ارتباطات سیار در پایان سال ۹۷ نشان می‌دهد این شرکت در سال ۱۳۹۷ بیش از ۲۱۵ میلیارد تومان برای تبلیغات هزینه کرده است.