سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه369)

on . ارسال شده در وضعیت

وضعیت:

 

 • رهبرمعظم انقلاب در دیدار نخست وزیر ژاپن اظهار داشتند: من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمیدانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم و نخواهم داد. مشکل ما با امریکایی‌ها موضوع تغییر رژیم نیست، زیرا آنها اگر چنین قصدی هم داشته باشند، قادر به اجرای آن نیستند، همانطور که رؤسای جمهور قبلی امریکا، در چهل سال گذشته، برای نابودی جمهوری اسلامی ایران تلاش کردند، اما نتوانستند.اینکه ترامپ می گوید قصد تغییر رژیم را ندارد یک دروغ است، زیرا اگر می توانست این کار را انجام دهد، انجام می داد اما نمی تواند.
 •  ما به هیچ وجه تجربه تلخ مذاکره چند سال اخیر با امریکا را تکرار نخواهیم کرد.بعد از توافق هسته ای، اولین کسی که برجام را بلافاصله نقض کرد، شخص اوباما بود، همان کسی که درخواست مذاکره با ایران کرده و واسطه هم فرستاده بود.این تجربه ما است و جناب آقای آبه بدانید که ما این تجربه را تکرار نمی کنیم.ما به لطف خداوند، بدون مذاکره با امریکا و با وجود تحریم هم به پیشرفت خواهیم رسید.
 •  «المار نور علی‌اف» برنده طلای مسابقات کشتی از کشور اوکراین اظهار داشت: مرجع تقلید من آقا سیدعلی خامنه‌ای است.من نیت کرده بودم که اگر این مدال طلا را کسب کنم با تصویر حضرت آقا به روی سکو بروم.وی افزود:دیدار با آقا سیدعلی خامنه‌ای آرزوی من است؛ کاش روزی برسد که ایشان را ببینم.عاشق شهید حججی هستم و دوست دارم من هم همانند او باشم.
 •  آیت‌الله اراکی با بیان اینکه لاریجانی سخن خود در ابتدای مذاکرات هسته‌ای را فراموش کرده است گفت:خطرناک‌ترین چیزی که می‌تواند یک نظام را نابود کند،‌ حالتی است که نخبگانش برای دستیابی به قدرت،‌ حاضر باشند منافع ملّی را زیر پا لِه کنند.وی افزود:آنچه دولت را سرِ پا نگه داشته، طرفدارانش نیستند بلکه خویشتنداری نیروهای انقلاب است.وی تصریح کرد:تدیّن «ظریف» از جنس تدیّن «بازرگان» است.
 •  سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد: وظیفه نیروی انتظامی برخورد با هر نوع هنجارشکنی و حفظ ارزش‌هاست و در حمایت از آمران به معروف و ناهیان منکر نیز ما حافظ ارزش ها خواهیم بود و طبق قانون با هرگونه جرایم مشهود و هنجارشکنی برخورد می‌کنیم.
 •  مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات درباره جزئیات جدیدترین ضربه جهانی وزارت اطلاعات به شبکه‌ جاسوسی سیا گفت: ما در یک عملیات دیگر توانستیم شبکه جدیدی از جاسوسان آمریکا را هم مورد ضربه قرار دهیم که این موضوع مربوط به ماه‌های اخیر است و جزئیات آن بعد از طی روند قضایی این جاسوسان با شرح عملیات وزارت اطلاعات در این زمینه اعلام و برخی از مستندات فعالیت‌های ماموران CIA در خارج از کشور و اطلاعات مربوط به این جاسوسان منتشر خواهد شد.
 • بر اساس آئین‌نامه اجرایی قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران، که پس از مدتها معطلی اخیرا با توصیه رهبر معظم انقلاب و توسط آیت الله رئیسی امضا وابلاغ شد. ۲۸ گروه از مقامات، مسئولان و کارگزاران موظفند حداکثر ظرف ۳ ماه آتی، فهرست دارایی‌های خود، همسران و فرزندان‌شان را به قوه قضائیه اعلام کنند. ۱- رهبری ۲- رئیس‌جمهور۳- معاونان رئیس ‌جمهور۴- وزیران ۵- نمایندگان مجلس خبرگان ۶- اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام۷- مقامات منصوب از سوی رهبری۸- اعضای شورای نگهبان۹- نمایندگان مجلس شورای اسلامی و معاونان رئیس مجلس و مدیران کل مجلس۱۰- معاونان رئیس قوه قضائیه و رؤسای سازمان‌ها و دستگاه‌های وابسته به این قوه و معاونان و مدیران کل آنان۱۱- دادستان کل کشور، رئیس دیوان عالی کشور و رئیس دیوان عدالت اداری و رؤسای کل دادگستری استان‌ها و معاونان همه آنها و سایر دارندگان پایه قضائی۱۲- مشاوران سران سه قوه۱۳- رؤسای دفاتر سران سه قوه، مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس خبرگان رهبری۱۴- دستیار ارشد رئیس جمهوری، معاونان وزرا، مدیران کل و همترازان آنها۱۵- دبیران شورای عالی امنیت ملی، مجمع تشخیص مصلحت نظام، هیئت دولت، شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی۱۶- رئیس و دادستان دیوان محاسبات کشور، معاونان آنان و اعضای هیئت مستشاری۱۷- رئیس، قائم مقام، معاونان و دبیرکل بانک مرکزی۱۸- رؤسا و معاونان سازمان‌ها و مؤسسات دولتی، نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی و مدیران کل آنها۱۹- فرماندهان و مسئولان نیروهای مسلح از درجه سرتیپ تمام و بالاتر و همترازان آنها و رؤسای کلانتری‌ها۲۰- مدیران عامل، اعضای هیأت مدیره بیمه‌ها، بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری دولتی و شرکت‌ها و مؤسسات وابسته به آنها، رؤسای مناطق و رؤسای شعب ارزی و ویژه و سرپرست‌های مناطق۲۱- رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و معاونان وی، رؤسای بورس‌های تخصصی، مناطق و فرابورس۲۲- رئیس و اعضای هیأت عامل صندوق توسعه ملی۲۳- استانداران و معاونان آنان، فرمانداران، شهرداران و اعضای شورای شهر تمام شهرها و شهرداران مناطق کلان شهرها و معاونان آنها۲۴- سفرا و کارداران، سرکنسول‌ها و مسئولان حفاظت منافع و رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج کشور۲۵- نمایندگان دولت در مجامع عمومی، هیئت مدیره، هیئت امنا و مدیرعامل شرکت‌ها و مؤسسات دولتی یا وابسته به دولت و نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی۲۶- اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل و بازرسان مناطق ویژه و مناطق آزاد تجاری و معاونان آنان۲۷- رئیس کل گمرک و معاونان وی و مدیران کل گمرک و رؤسای گمرکات کشور۲۸- رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، معاونان، مدیران کل و سرممیزین.
 •   شهردار منطقه ۲۲ تهران اعلام کرد: از مجتمع «ایران مال» در قالب جریمه و عوارض رقمی حدود ۵۰۰ میلیارد تومان اخذ شده و به حساب شهرداری تهران واریز شده است.
 •  علیرغم تصویب نشدن دوفوریت لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در مجلس و در آستانه برگزاری نشست جدید گروه ویژه اقدام مالی FATF، دولت متن لایحه مذکور را مجددا تصویب کرد و در قالب مصوبه دولت به نهادهای ذیربط ابلاغ کرد.
 •  یک منبع خبری نوشت:پس از فاش شدن همایش میلیونی مدیران بازرسی استانداری تهران در مشهد مقدس در رسانه‌ها این بار شاهد برگزاری مسابقات فوتسال اعضای شوراهای اسلامی استان تهران در جزیره کیش با ورودی هر تیم ۴۵ میلیون تومان هستیم ! استان تهران ۴۱ شهر دارد که اگر هر شهرداری برای شرکت اعضای شورایش در مسابقات فوتسال ۴۵ میلیون تومان پرداخت کند جمعا مبلغی بالغ بر یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان می‌شود !
 •  دکتر راغفر، اقتصاددان خبر داد:سال گذشته ما 44 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشتیم که یک چهارم آن برگشته است. در تیر و مرداد ماه 250 هزار تن کاغذ و خمیر کاغذ صادر کردیم. ما فریاد زدیم و اعلام کردیم که جلوی این کثافت کاری و غارت منابع مردم را بگیرید. امروز در کشور می‌بینیم که چه اتفاقی بر سر کاغذ افتاده است. وی افزود:برندگان چه کسانی هستند؟ چه کسانی اجازه‌ی صادرات می‌دهند؟ کسانی که در مجلس و دولت نشسته‌اند این مجوزها را می‌دهند. از 44 میلیارد، 11 میلیارد برگشته است. بقیه را گذاشته‌اند تا با قیمت های بالاتر دلار وارد کنند.
 •  ابطحی نماینده خمینی‌شهر در مجلس اعلام کرد:اخیراً مدارکی به دست نمایندگان رسیده که نشان از وجود تخلفات گسترده در شرکت دخانیات ایران دارد. یکی از تخلفات و تبانی‌های که در مجموعه دخانیات رخ داده این است که ارز 4200 تومانی به یک شرکت آمریکایی- انگلیسی که در تهران هم دفتر دارد پرداخت شده تا از زیمباوه و برزیل تنباکو وارد کشور شود.گزارشاتی که کارشناسان شرکت دخانیات به برخی از نمایندگان داده‌اند نشان از این دارد که این شرکت برای 6 ماه آینده ذخیره تنباکو دارد اما این شرکت با تبانی اقدام به واردات تنباکو از کشورهای فوق کرده است.
 •  در حالی که اکثر مردم این روزها با گرانی قیمت گوشت دست و پنجه نرم می‌کنند و یا آن را از سبد کالاهای غذایی خود کنار می‌گذارند. رستورانی در شمال تهران استیک گوشت با روکش طلا سرو می‌کند.
 •  بررسی آمارهای بانک مرکزی ایران نشان می‌دهد بانک مرکزی فقط در یک فقره بیش از ۱۰ میلیون دلار ارز ۴۲۰۰ به خیریه خانواده موسوی اردبیلی داده است که در سال ۸۶ وام ارزی دریافت کرده بودند. شرکتهای هواپیمایی و موسسات مسافری نیز از دیگر بخش‌هایی هستند که برای بازپرداخت بدهی خود به بانکها، از نعمت ارز ۴۲۰۰ برخوردار شده‌اند.
 •  مدتی است برخی سفارت خانه های خارجی در پوشش مهمانی، اقدام به برگزاری پارتی های مختلف می کنند و شئونات ملی و اسلامی را زیر پا می گذارند، یا برخی فعالان سیاسی و فرهنگی را به خدمت می گیرند، تابعیت می دهند و برای نفوذ و اثرگذاری در ایران سوء استفاده می کنند.قبلا تصاویر نامناسبی از یک برنامه در خانه سفیر سوئد منتشر شده بود و اخیرا تصاویر زنان نیمه عریان در مهمانی باغ سفارت ایتالیا وانگلیس(به بهانه برگزاری جشن تولد برای ملکه انگلیس) به نمایش در آمده است. استرالیا، فرانسه و برخی کشورهای دیگر اروپایی هم در پوشش مهمانی و آشنایی و تقدیر از هنرپیشگان و ... فعالند. و البته برخی کشورهای آسیایی. اخیرا نیز در یک پارتی شبانه در  ولنجک که همراه با سرو مشروبات الکلی و مواد مخدر بود، دو دیپلمات‌ سفارت هلند و انگلیس دستگیر شدند. در این پارتی مختلط،  چند بازیگر زن و مرد نیز حضور داشتند.
 •  براساس آمار بانک مرکزی، از ابتدای دولت دوازدهم تا خرداد ۹۸ ارزش ریال ایران در برابر دلار آمریکا در بازار آزاد ۷۲درصد کاهش پیدا کرده تا رکورد تضعیف واحد پول ملی در دولت‌های اخیر شکسته شود.
 •  کریمی‌قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد:بنده به عنوان عضوی از خانه ملت که از حضور برخی مسئولین در سفارت انگلیس به مناسبت تولد ملکه مطلع هستم به ویژه به همکارانم که یک بار فریب نظر کارشناسان وزارت خارجه را خوردند  می گویم عکس‌هایی که از آن مراسم دیدم اگر روزی پخش و چهره این افراد در فضای مجازی معرفی شود فاجعه خواهد بود.
 •  براساس گزارش بانک مرکزی، حسین بهشتی پدر داماد رئیس‌جمهوربا 9/8 میلیون یورو دومین دریافت‌کننده بیشترین ارز نیمایی در میان اشخاص حقیقی است.وی در زمینه واردات موز فعالیت می‌کند!