سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه370)

on . ارسال شده در وضعیت

وضعیت کشور:

 

 •  امام خامنه‌ای در دیدار دست اندرکاران و کارگزاران حج «ابعاد سیاسی حج» را یکی دیگر از ویژگی های این فریضه استثنایی برشمردند و تأکید کردند: اینکه برخی می گویند حج را سیاسی نکنید، سخن نادرستی است زیرا ابعاد سیاسی حج، مطابق با خواسته و دستورات اسلام است.ایشان خاطرنشان کردند: برائت از مشرکین یک فریضه اسلامی و یک کار لازم است و به همین دلیل ما اصرار داریم که این موضوع هر سال، به بهترین وجه انجام شود.
 •  آیت‌الله موحدی‌کرمانی خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد:نام دولت‌تان که «تدبیر و امید» است و می‌گویید کلید را هم دارید، پس مشکلات قفل شده را با کلید‌تان حل کرده و قفل‌ را باز کرده و گرانی‌ها را بکاهید.اگر دیدید قفل‌ها با کلید‌تان باز نمی‌شود لااقل آن را با چکش باز کنید.اگر می‌بینید قفل و کلیدتان باز نمی‌شود از نظرات نخبگان و کارشناسان استفاده کنید ضمن اینکه بهتر است دولت و مجلس برای حل معضلات مشترکاً گام بردارند.وی افزود:مستضعفان جانشان به لب و کارد به استخوانشان رسیده و ممکن است که این کارد به حلقوم‌شان برسد.این میزان اجاره بها چه خبر است؟ چرا وضعیت این گونه است؟ مردم نه می‌توانند خانه خریده و نه می‌توانند مسکن اجاره کنند؛ بهتر است دولت وضع اجاره بها را حل کند.
 •  سایت شبکه المیادین نوشت: ایران هرگز در برابر آمریکا تسلیم نخواهد شد از سوی دیگر ایالات متحده به هیچ عنوان علیه ایران اقدام نظامی نخواهد کرد به ۱۰ دلیل: عدم آمادگی افکار عمومی مردم آمریکا - مخالفت کشورهای دیگر با حمله به ایران - تهدید آسمان کشورهای همسایه ایران - عدم تامین امنیت اسرائیل - قدرت موشکی ایران و امکان درهم شکستن ابهت آمریکا - تعطیلی صادرات نفت کشورهای همسایه ایران و تاثیر آن بر قیمت نفت - فلج شدن دریانوردی در دریای سرخ و مدیترانه - تاثیر شدید بر اقتصاد جهانی - احتمال کشیده شدن جنگ به بیرون از منطقه - احتمال بروز جنگ جهانی سوم.
 •  رئيس سازمان پدافند غيرعامل تصریح کرد:آمریکا پس از سرنگونی پهپاد متجاوزش از طریق واسطه‌های دیپلماتیک اعلام می‌کند که ما برای حفظ آبروی خود می خواهیم عملیاتی محدود در منطقه‌ای کم ارزش انجام دهیم و شما پاسخ به آن ندهید.پاسخ نظام جمهوری اسلامی این است که ما هر عملیاتی را شروع جنگ تلقی می کنیم و به آن پاسخ خواهیم داد و زمین جنگ را ما طراحی می کنیم و اگر شما آن را شروع کردید، پایانش را ما اعلام می کنیم.
 •  آیت الله رئیسی ، رئیس قوه قضاییه در جلسه مسئولان عالی قضایی تاکید کرد: در برخورد با فساد درون قوه‌ای هیچ رحمی نخواهد شد.برای گسترش عدل و دفاع از آزادی‌های مشروع باید ساز و کار دقیق فراهم شود. وی ادامه داد: امروز اولویت اول کشور، مقاومت و ایستادگی، رونق تولید، معیشت مردم و صیانت از ارزش پول ملی است.از مسئولان دستگاه‌های مختلف می‌خواهم که ضمن پرداختن به این اولویت ها، از هر گونه حاشیه سازی پرهیز کنند.
 •  در پیش‌بینی مدیر برنامه خاورمیانه اندیشکده  امنیت آمریکای جدید از پیروزی جریان انقلابی در انتخابات 1400 آمده است:در حال حاضر [به واسطه حضور جریان غرب‌گرا در رآس قوه مجریه] امکان امتیاز‌گیری از ایران به واسطه مذاکرات وجود دارد  اما درانتخابات آتی ایران (ریاست جمهوری)  که با پیروزی جریان انقلابی همراه خواهد بوداین مسیر بر روی آمریکا بسته خواهد شد.
 •  مستند واقعی پرونده «جیسون رضاییان» جاسوس ایرانی- آمریکایی از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.این مستند که برگرفته از واقعیت پرونده این جاسوس آمریکاست، به ابهامات بسیاری پاسخ خواهد داد و کسانی که مدعی بودند سریال گاندو چیزی متفاوت از حقیقت تصویر شده، با دیدن این اثر با آنچه که در واقعیت روی داده بیشتر آشنا خواهند شد.
 •   در دیدار معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با محمد بدر ناصر معاون امنیتی وزیر کشور عراق توافقی دو جانبه انجام شد که طبق آن برای ایام اربعین صدور ویزا حذف شد و زائران می توانند با داشتن برگه بیمه نامه از مرز عبور کنند.
 •  هیأت وزیراندر مصوبه ای عجیب، آیین‌نامه اعطای مجوز اقامت پنج‌ساله به اتباع خارجی که 250 هزار یورو سرمایه گذاری کنند را به تصویب رساند!
 •  رئیس دیوان محاسبات اعلام کرد: حدود ۷۰ پرونده از دستگاه‌های مختلف بابت حقوق‌های غیر قانونی برای رسیدگی قضائی به دادسرا ارسال کردیم که بر اساس آرای صادره، ۵۷ میلیارد تومان به خزانه بازگشت.تعدادی از حقوق بگیران نامتعارف، معزول شدند و برخی‌ها هم به زندان رفتند.
 •  رئیس سازمان اطلاعاتی اسرائیل، گفت: دو زن و چهار مرد که عملیات ربودن اطلاعات محرمانه و آرشیوی هسته‌ای ایران را هدایت کردند، جایزه دریافت کردند. این جایزه در خانه  رئیس جمهور اسرائیل، به این افراد داده شد.اشاره رئیس موساد به عملیاتی جاسوسی است که در آن اسرائیل مدعی شد بخشی از اسناد و اطلاعات محرمانه آرشیوی مربوط به برنامه هسته‌ای ایران را ربود.
 •  کواکبیان در برنامه جهان‌آرا  اذعان داشت:در دولت مطرح شده که اصلاح‌طلبان دولت را از بین می‌برند، تازه ما بدهکار هم شده‌ایم! وی افزود:زمانی ما برای حمایت از روحانی شب و روز نداشتیم اما رویمان نمی‌شود بگوییم از روحانی حمایت کردیم.
 •  «محمدرضا خاتمی» که مدعی وجود 8 میلیون تقلب در انتخابات 88 شده بود، در دادگاه بدوی به تحمل دو سال حبس تعزیری به جرم نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی محکوم شد.
 •  سردار سلیمانی رئیس جدید سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: اصلی‌ترین رویکرد بسیج سازماندهی مردم به‌ویژه سازماندهی نوجوانان و جوانان برای حضور در صحنه‌های انقلاب اسلامی است و این حضور باید تکامل یافته و در حد و اندازه ضرورت‌های نظام باشد.
 •  وزیر خارجه اسپانیا اعلام کرد انگلیس به درخواست آمریکا، نفتکش حامل محموله نفتی ایران را در منطقه جبل‌الطارق توقیف کرد.بورل اضافه کرد، از آنجایی که این نفت‌کش ظاهراً در آبهای اسپانیا توقیف شده، مادرید در حال بررسی این موضوع است که آیا این حادثه حاکمیت اسپانیا را تحت تأثیر قرار داده است یا خیر.
 •  همزمان با ۱۲ تیر ماه سالروز حمله ددمنشانه آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران در سال ۶۷، با دستور تولیت آستان قدس رضوی چهار تن از نیروهای نظامی که در سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی به حریم هوایی کشور نقش مستقیم و عملیاتی داشته اند، ، به دریافت خادمی آستان مقدس حضرت رضا علیه السلام مفتخر شدند.
 •  بسیاری از رسانه های کشور نشست خبری متکبرانه ی سفیر انگلیس را تحریم کردند.تیم رسانه‌ای سفارت انگلیس با ارسال اطلاعیه‌ای موهن خطاب به رسانه‌های ایرانی، نوشته است که سفیر، تنها یک بیانیه به زبان انگلیسی و بدون امکان ترجمه و بدون حضور مترجم همزمان سفارت قرائت خواهد کرد؛ هیچ خبرنگاری اجازه همراه داشتن ضبط صوت نخواهد داشت و هیچ عکاسی هم اجازه حضور در برنامه را ندارد. همچنین مسئولان رسانه‌ای سفارت انگلیس نیز در تماس با رسانه‌ها اعلام کرده‌اند سفیر به هیچ عنوان به هیچ سؤالی پاسخ نخواهد داد!
 •  فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشورتاکید کرد:مأموران پلیس اگر مواردی را مشاهده کنند که پوشش افراد مروج مدل‌های غربی است، حتماً با آن برخورد خواهیم کرد و ممکن است از سفر افراد بدحجاب جلوگیری شود.

وضعیت شهرستان ها:

 •  حجت الاسلام بهجت‌پور، مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه دشمن در قم کوچه‌به‌کوچه به خرابکاری می‌پردازد!گفت: اینکه قم به این وضعیت کشیده شده نگرانی برای ما ایجاد می‌کند که ما به عنوان متولیان دین در قم چه کار می‌کنیم؟!  وکار به جایی برسد که رهبر انقلاب به ما تذکر بدهد.نگرانی رهبر انقلاب درباره تغییر سیمای شهر قم، نباید صرفا به مسئله پوشش زنان تقلیل داده شود،... متاسفانه قم به حال خود رها شده است و همان‌گونه که درباره تغییر بافت شهری یزد و کاشان حساسیتهای بالایی وجود دارد، این حساسیت در قم نیز باید وجود داشته باشد.
 •  حجت‌الاسلام  لواسانی، امام جمعه لواسانات در خطبه های نماز جمعه درباره ویلاهای غیر قانونی ساخته شده در این منطقه گفت:درحوزه تخریب ویلای خانم نعمت زاده (دختر وزیر سابق) ایشان پیش من آمدند به ایشان هم گفتم قانون باید اجرا شود و هیچ راه دیگری وجود ندارد.البته تخلفات فقط مربوط به ایشان نیست و افراد دیگری هم هستند که حتما باید با آنها هم برخورد شود .وی افزود: آقای رئیسی به بنده گفتند که در حوزه لواسانات ورود کرده اند و ان‌شالله خبرهای خوبی خواهید شنید.
 •  در حکم جالب آقای اکبر حیدری قاضی فهیم و انقلابی اردبیل برای یک خبرنگار که شهرداری اردبیل شاکی وی بوده، آمده است: افشاگری جرم نیست؛ چون موجب رفع نقص و کشف فساد می شود. بیان انتقاد از مسئولان، نوعی امر به معروف و نهی از منکر است...اگر مطلب انتشاری صحت داشته باشد ولو موجب تشویش اذهان عمومی شود، جرم نیست.
 •  روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) نیروی زمینی سپاه اعلام کرد: رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) با  یک تیم تروریستی که قصد نفوذ به داخل مرزهای کشورمان را داشت، در منطقه عمومی چالدران آذربایجان غربی درگیر و با هلاکت دو تن  و زخمی شدن بقایای اشرار، این تیم تروریستی را منهدم کردند.در این درگیری دو نفر از رزمندگان شجاع و دلاور بومی چالدران به فیض شهادت نائل آمدند.
 •  جلسه محاکمه عامل شهادت امام جمعه کازرون در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس به ریاست قاضی محسن رجایی نیا برگزار شد.در متن کیفرخواست نماینده دادستان با اشاره به اقرار صریح متهم و اظهارات شهود تقاضای مجازات قصاص متهم را از دادگاه مطرح کرد.
 •  معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری مشهدخبر داد: دو عضو شورای اسلامی بخش مرکزی این شهرستان به اتهام برخی تخلفات، از سوی مراجع قضایی تحت تعقیب قرار گرفته بازداشت شده اند.
 •  براساس تصمیم مدیرعامل پارک ارم و ابلاغ دستوری به مدیران اجرایی مجموعه ارم از این پس بانوان جوان محجبه و جوانانی که برای اقامه فریضه نماز اول وقت به نمازخانه های پارک ارم مراجعه می کنند با بلیط خدمات رایگان شهربازی ارم مورد تشویق قرار می گیرند.
 •  در اقدامی شایسته هنگام افتتاح یک بوستان درکرج ،شهردار پیشنهاد داد روبان قرمز را یکی از کارگران فضای سبز قیچی کند تا افتتاح به دست کسانی صورت گیرد که زحمات زیادی را برای ساخت این بوستان به دوش کشیده‌اند.
 •  جاس استون خواننده زن انگلیسی  که در پایان تور دور دنیای خود راهی بازدید از ایران شده بود در فرودگاه کیش متوقف و اخراج شد.
 •  در اقدامی شایسته امام جمعه ساوجبلاغ به دستفروشان  این شهر اعلام کرد مصلی از شنبه تا پنجشنبه مال شما، جمعه صبح تا غروب مال ما.
 •  امام جمعه اصفهان در جلسه ای که با حضور عناصر حزب الله اصفهان برگزار کرد گفت: ماذنه مصلای اصفهان کار بری تجاری نخواهد داشت لازم به ذکر است:پیش از این با نصب تابلویی عنوان شده بودکه در این مکان (ماذنه)مرتفع ترین کافی شاپ اصفهان احداث خواهد شد که با این وعده امام جمعه اصفهان قطعا از این پس بر ای این منظور استفاده نخواهد شد. ضمنا شایعاتی نیز مطرح شده که بر خی بدنبال فروش بلیط به گردشگران برای حضور در این مکان بوده اند که با این سخن صریح امام جمعه اصفهان عملا این مسئله نیز منتفی خواهد شد و با توجه به تاکید ایشان بر حفظ حرمت مصلای اصفهان ولزوم رعایت شئونات اسلامی در مجموعه تفریحی ایران زمین (مجموعه رستورانها وکافی شاپ ها)مسئولان این مکان باید به تعهد خود در این زمینه عمل نمایند والا بنا بر آنچه به صراحت اعلام شده باید نسبت به تعطیلی این مکان وتغییر کاربری آن اقدام نمایند.

وضعیت جهان:

 •  فرزند شیخ زکزاکی(رهبر شیعیان نیجریه) خبر داد: مقادیر بسیار زیاد و خطرناک و کشنده ای از سرب و کادمیوم در خون پدرم وجود دارد.دندان های پدرم از حدود یک ماه قبل الان کاملا سیاه شده اند.در این شرایط، تقریبا همه گزینه ها برای حفظ جان ایشان عملا از دست رفته‌اند و یک قتل هم اکنون در حال انجام و تقریبا رو به پایان است.واقعیت این است که تلاش ایشان برای زنده ماندن تا الان، حقیقتا یک معجزه است.گفتنی است: دولت نیجریه جمعی از مردم معترض به وضعیت رهبرشان را به شهادت رسانده و زخمی و دستگیر نمود.
 •  شبکه المسیره از رونمایی از موشک جدیدی با عنوان موشک بالدار قدس 1  در یمن خبر داد. همچنین از پهپاد صماد 3 و پهپاد شناسایی صماد 1 و پهپاد قاصف رونمایی شده است.
 •  پوتین رئیس‌جمهور روسیه با امضای قانون توقف اجرای معاهده «منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد»، همکاری مسکو در این پیمان را به حالت تعلیق درآورد.این تصمیم مسکو در واکنش به خروج رسمی آمریکا از این معاهده در آگوست ۲۰۱۹ اتخاذ شده است.
 •  رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی مضحک در دیدار با محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی، در حاشیه نشست گروه 20 در ژاپن از آنچه تلاش‌های عربستان در مبارزه با تروریسم خواند، قدردانی کرد و گفت: جهان از عربستان به علت مبارزه با تروریسم ممنون است!! وی افزود:از عربستان به خاطر اینکه سلاح های ما را می خرد متشکریم.
 •  پس از گشایش دیسکوی حلال در عربستان، اکنون شاهد تبلیغ مشروبات الکلی حلال در این کشور هستیم!
 •  به گزارش یورونیوز در مراسم سالگرد روز ملی استقلال آمریکا کمی دورتر از محل سخنرانی دونالد ترامپ، مردم  پرچم آمریکا را به آتش کشیدند و معترضان شعار «آمریکا هرگز بزرگ نبوده است» را سر دادند. این جمله در پاسخ به شعار معروف دونالد ترامپ «بیاید دوباره آمریکا را با عظمت کنیم» سر داده می‌شد.

وضعیت قرمز:

 •  یک منبع مطلع گزارش داد به‌واسطه اجرای طرح طوبی، تاکنون بیش از 5 میلیون هکتار از اراضی ملی برای اجرای طرح‌های کشاورزی به متقاضیان واگذار شده است که البته بخش عمده این اراضی به‌جای آنکه به کشاورزی اختصاص یابند، قربانی تغییر کاربری شده و به‌گفته مسئولان محلی در اختیار «عیسی کلانتری» است و معاون فعلی رئیس جمهور در امور محیط زیست و وزیر اسبق جهاد کشاورزی و مجری طرح طوبی، راهکاری امن و نسبتاً بی‌حاشیه را هم برای واگذاری این 4 هکتار از اراضی ملی حاجی‌آباد لواسانات انتخاب کرده است: زمین، به برادرش «مصطفی کلانتری!» واگذار شده است.
 •  دکتر فریدون عباسی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی تصریح کرد:از سال ۹۲ به بعد بودجه لازم به بخش هسته ای تعلق نگرفته است.برخی ها را به طور خزنده از صنعت هسته ای بیرون می‌کنند که نگویند ما کسی را بیرون انداختیم‌.وی افزود: قائم مقام بنده مگر کم کسی بود؟ مگر دشمن نمی‌خواست او را ترور کند؟‌ او اکنون به کشاورزی خود بازگشته است.اراده لازم برای استفاده از اساتید در حوزه هسته ای  وجود ندارد.
 •   دکتر عبدالله گنجی، مدیر مسئول روزنامه جوان نوشت: یک پزشک جهت پیگیری وضعیت وخیم شیخ زکزاکی با حدود ده نماینده مجلس تماس گرفته از ده نفر، دو نفر گفتندشیخ زکزاکی کی هست؟دونفر گفتند مگر شهید نشده؟ و دو نفر فکر میکردند ایشان در ایران است!
 •  «ابوترابی» نماینده مجلس تصریح کرد:برخی نمایندگان برای انصراف از استیضاح‌ها آپارتمان گرفته‌اند که اسامی آپارتمان بگیران به شواری نگهبان ارسال شده است.
 •  در اقدامی مشکوک، سفیر بلژیک، به بهانه دیدار از اماکن گردشگری، با حضور در استان قزوین دیدارهایی با فعالان حوزه زنان داشته است.همچنین در اقدامی عجیب با ابلاغ استانداری حضور کلیه معاونان و مشاوران زن استانداری، فرمانداری ها و دستگاه‌های اجرایی استان در این جلسات اجباری اعلام شده است.  سال گذشته نیز تلاشهایی از سوی این افراد برای راه‌اندازی استخرهای روباز زنان در چند استان کشور به ویژه قزوین و برخی مناطق اطراف تهران صورت گرفته بود.
 •  حجت الاسلام ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد:مجلس شورا یکی از پایه های تحمیل برجام و این وضعیت بر زندگی مردم است. فضای حاکم بر مجلس فضایی نیست که بتواند از برجامی دیگر به نام «اینستکس» جلوگیری کند.
 •  رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس اعلام کرد: ٣٤ هزار خودرو غیرقانونی در سال‌های ٩٦و ٩٧ ثبت سفارش شده است و همچنین چهار خانواده با استفاده از رانت و تشکیل باند‌های فساد اقتصادی ١٢٥ هزار خودرو خارجی را به کشور وارد کردند.
 •  یک منبع آگاه خبر داد: بانک‌ها معمولا ۲ تا ۳ درصد از منابع بانکی را به عنوان ذخایر احتیاطی نزد خود نگه می‌دارند اما پرداخت نشدن حدود ۱۹ درصد منابع بانکی بابت تسهیلات معادل ۳۴۷ هزار میلیارد تومان از سپرده‌ها، اتفاقی عجیب و قابل تامل است.
 •  درنشست «دختر ایران دیروز، امروز و فردا»  که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شده است.خانم ساعده سیما دبیر کارگروه دختران و جوانان معاونت امور زنان معاونت ریاست جمهوری، انتخاب اجباری را عامل از بین رفتن نشاط و رانده شدن دختران جامعه اعلام و اولویت دادن ازدواج در مسائل دختران را سرپوش گذاشتن بر توانایی های آنها ارزیابی کرد!
 •  شهین مولاوردی از فعالان فمینیستی ایران و معاون اخراجی روحانی که به پولدار و پرخرج بودن مشهور است و همواره مادر خرج سلبریتی ها و دوستان می شود، نشست های انتخاباتی خود را برای ۸ ماه دیگر آغاز کرده است.
 •  حسینی‌کیا عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون صنایع با اشاره به اخطار مجلس به «آذری‌جهرمی» درباره اجرای سند ۲۰۳۰ در وزارت ارتباطات گفت:سند 2030، سندی استعماری است که در حوزه‌های مختلف ورود کرده است. مطرح کردن مباحث فمنیستی، جنسی و زیر سوال بردن بحث جهاد از مواردی است که در این سند استکباری به آن اشاره شده است. به طور مثال سند 2030 در حوزه ارتباطات می‌خواهد استفاده ابزاری کند تا جامعه را به سمت براندازی و ناهنجاری‌های اجتماعی سوق دهد.
 •  بررسی آمارهای مرکز آمار ایران نشان می‌دهد شاخص فلاکت (مجموع نرخ بیکاری و نرخ تورم) در دولت روحانی  در زمستان سال ۹۷ به ۳۹ درصد رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ حدود ۱۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.همچنین شاخص فلاکت در دولت روحانی از ۲۲ درصد در سال ۹۴ به ۳۹ درصد در زمستان سال ۹۷ رسیده است.
 •  یزدانی، مدیرعلمی طرح جامع مسکن اعلام داشت: با توجه به خلأهای موجود در(طرح خانه‌دار شدن کارکنان دولت) از جمله عدم شفاف‌سازی درباره چگونگی تأمین مالی، در اولویت نبودن کارمندان دولت برای خانه دارکردن و محدود بودن جامعه هدف؛ با قاطعیت می‌توان گفت این طرح اجرا نمی‌شود. با توجه به اینکه نزدیک انتخابات مجلس است و تعداد کارمندان دولت هم بسیار است، ارائه چنین طرح‌هایی در این شرایط، مسبوق به سابقه است و گرنه به نظر نمی‌رسد که طرح خانه دارکردن کارمندان دولت اجرایی شود.
 •  در اقدامی عجیب نشریه آستان امام خمینی(ره) به سرپرستی حسن مصطفوی ، سیاه‌پوست‌ها را آدمخوار معرفی کرده!!
 •  بر اساس افشاگری مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کشوری، برخی از مدیران این صندوق در سال گذشته حقوق‌هایی حتی بالاتر از ۵۰ میلیون تومان هم دریافت کرده‌اند.
 •  بررسی ها تایید می‌کند لیست ۴۱ نفره مدیران شرکت‌های صندوق بازنشستگی کشوری در بنگاه‌هایی فعالیت می‌کنند که هیچ ارتباطی بین مدرک تحصیلی و شغلشان وجود ندارد. مثلا یک دامپزشک عضو هیات مدیره کفش ملی است یا فردی که لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارد عضو هیات مدیره صنایع غذایی پیچک است.
 •  «مصلحی» وزیر اسبق اطلاعات تصریح کرد: فقط ۲۰ درصد مشکلات اقتصادی به خاطر تحریم است و عامل بقیه مشکلات اقتصادی بحث سوء مدیریت است.یک گروهی در وزارت خارجه آمریکا تشکیل شده و مبلغ ۲۵۰ میلیون دلار بابت برنامه ریزی و مقابله با ایران هزینه شده است.فتنه در امسال و ماه های آینده است.می خواهند  از لحاظ اقتصادی مردم را تحت فشار قرار بدهند تا این عامل فتنه شود همان طور که در سال گذشته ایجاد شد.
 •  دبیر انجمن قطعه سازان با بیان اینکه ترامپ‌های داخلی قیمت خودرو را گران می‌کنند! گفت: بیش از ۹۰درصد مشکلات صنعت خودرو در افزایش چند برابری قیمت‌ها و کاهش تولید، داخلی است، فقط ۱۰درصد مشکلات تقصیر ترامپ است.بیشترین حدِ مصرف دلار در تولید یک خودروی ایرانی، نهایتا ۲۰درصد است.
 •  بر اساس اطلاعات موجود در حال حاضر نزدیک به ۲/۶ میلیون واحد مسکونی خالی با بیش از ۲۶۳ میلیون مترمربع مساحت در کشور وجود دارد که با احتساب قیمت هر مترمربع زیربنای مسکونی در زمستان ۹۷ (آمار مرکز آمار ایران)، ارزش این واحدها در کل کشور به ۷۷۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. همچنین در بین استان‌های کشور، ارزش خانه‌های خالی استان تهران ۴۱۰ هزار میلیارد تومان یعنی برابر کل بودجه عمومی کشور در سال ۹۸ است. پس از تهران، ارزش خانه‌های خالی استان اصفهان ۵۴ هزار میلیارد تومان، خراسان رضوی ۳۰ هزار میلیارد تومان، البرز ۲۷ هزار میلیارد تومان، آذربایجان شرقی ۲۶ هزار میلیارد تومان و استان فارس ۲۳ هزار میلیارد تومان است.
 •  «حجت‌الله عبدالملکی» کارشناس مسایل سیاسی نوشت:انتخابات مجلس امسال بسیار دشوار است!خدا کند ده‌ها هزار میلیارد تومان رانتی که از محل ارز ۴۲۰۰ بین عده ای معلوم الحال توزیع شده، راه به انتخابات باز نکند!
 •  در حالیکه آمریکا هر روز تحریم‌های ظالمانه و شدیدتری نسبت به ایران وضع میکند، فروش برخی کالاهای لوکس این کشور در بازارهای ایران همچنان رونق دارد! به عنوان مثال گوشی‌های موبایل برندهای آمریکایی از جمله گران‌ترین گوشی‌های پرفروش دیجی‌کالا هستند که به‌طور میانگین بین ۱۲ تا ۲۱ میلیون تومان قیمت دارند.
 •  حمید حاج‌اسماعیلی فعال حوزه کارگری گفت: آمار سازمان تامین اجتماعی نشان می‌دهد که بیش از ۱۳.۵ میلیون نفر در فهرست بیمه کارگاه‌های تولیدی قرار داشتند و اکنون این افراد به زیر ۱۰ میلیون نفر کاهش پیدا کرده‌اند. یعنی طی دو سال اخیر بیمه حدود چهار میلیون نفر از کارگران قطع شده است.
 •  رئیس دیوان عدالت اداری کشور اعلام کرد: تامین اجتماعی، وزارت کار و ریاست جمهوری درصدر جدول شکایات مردمی قرار دارند.
 •  اکبریان رئیس کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه آنچه که از آمارهای داخلی و سازمان های بین المللی برداشت می شود، امسال رشد اقتصادی کشور منفی شش و نیم درصد و تورم 40 درصد است گفت: نمی دانیم رئیس جمهور بر چه اساسی گفته است رشد اقتصادی امسال مثبت خواهد شد. وی افزود:با این روند با رکود سختی در انتهای سال روبرو خواهیم شد.