سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه 291)

on . ارسال شده در وضعیت

وضعیت نشریه291

وضعیت کشور:

 • خبر گزاري (ريانووستي) روسيه پس از سفر پوتين به ايران تأكيد كرد: آيت الله خامنه اي از دانش بسيار بالايي برخوردار است و بر مسائل روز بين الملل اشراف كامل دارد صدها كليد نامرئي براي حل بسياري از مسائل سياسي و اقتصادي خاورميانه در دست ايشان وجود دارد.
 •  روزنامه ي تايمز اسرائيل به نقل از «نامير شايون» از فرماندهان ارشد اسرائيل نوشت:« خاورميانه اي كه ما امروز شاهد آن هستيم با گذشته تفاوت بسيار دارد ، تفكرات مقامات مذهبي ايران، منطقه را تحت تأثير قرارداده است».
 •  در برنامه کارشناسی شبکه ( CNN)سه کارشناس سعودی ادعا کردند که در ۴ تا ۶ ساعت می‌توانند آسمان و حریم هوایی ایران را تصرف کنند و در اختیار بگیرند.«کالین پاول» وزیر جنگ  اسبق آمریکا که به عنوان مهمان و کارشناس تلفنی برنامه بود، نسبت به این اظهارات واکنش نشان داد. او پس از خنده‌ای تمسخر آمیز گفت : نه نه ، من چنین فکر نمی‌کنم . صحبت‌های شما بیشتر جنبه جوک و خنده دارد؛ اگر ایران مستقیم با شما وارد جنگ شود، شما حتی فرصت پیدا نمی کنید که تلفن را بردارید تا از ما تقاضای کمک کنید. بهتر است کمی واقع بین باشید و ایران را با یمن و هیچ کشور دیگر مقایسه نکنید؛ حتی ما هم تا کنون چنین ادعایی نکرده ایم.
 •    براساس آمار از زمان انتشار نامه دوم مقام معظم رهبري خطاب به جوانان غربي، تنها سايت هاي مربوط به معاونت برون مرزي که امکان رصد شمار بازديد کننده را دارند، موفق شده اند رقمي نزديک به 19 ميليون بازديد را تاکنون از اين نامه به ثبت برسانند.در همین راستا گروه های خودجوش جوانان اروپایی در انگلیس و.. نیز اقدام به انتشار و توزیع این پیام در سطح شهرهای خود نموده اند.
 •  علامه مصباح يزدي گفت: این فکر که بالاخره آمریکا کدخداست و باید از او اطاعت کرد و نمی‌توان برای همیشه با او جنگید، همچنان وجود دارد، وقتی از آنها می‌پرسید پس دین برای چیست، می‌گویند دین برای روابط انسان با خداست، اعتکاف کنید، در ماه رمضان روزه و احیا بگیرید، اینها برای دین است؛ اما مسائل سیاسی و روابط بین‌الملل و این نوع امور به شما ارتباطی ندارد و به تخصص خاص خودش نیاز دارد.آیت الله مصباح تاكيد كرد: گاهی شرایطی پیش می‌آید که به دلیل خیانت مسئولان همه هستی انسان بر باد  می‌رود.
 •  معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به جلسه هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب گفت: ایشان ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی را به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تغییر نام دادند، بر اجرای جدی‌تر اقتصاد مقاومتی تأکید کردند و همچنین ایشان تأکید مجددی بر این نکته داشتند که اقتصاد ایران باید مردمی شده و بخش واقعی اقتصاد ایران به دست فعالان اقتصادی سپرده شود.
 •  رییس دستگاه قضا برخی اقدامات رسانه‌ای در خصوص انتخابات را ناصحیح دانست و تصریح کرد: گاهی رسانه ها به حرف هایی دامن می زنند که صحیح نیست؛ از آن جمله سخنان بی پایه ای است که درباره نظارت مجلس خبرگان بر رهبری و نهادهای زیرمجموعه ایشان مطرح می شود.آملی لاریجانی با اشاره به اینکه «برخی افراد، آرزوها و توقعات غیرقانونی خود را که ربطی به قانون اساسی ندارد مطرح می کنند» «نظارت مجلس خبرگان بر رهبری» را سخنی نادرست و غیرقانونی اعلام کرد و گفت: در قانون اساسی چیزی به نام نظارت بر رهبری نداریم.
 •  هاشمي رفسنجاني اعلام كرد: بهترين كار خود را در زندگیم، اتمام به موقع جنگ مي دانم. اين در حالي است كه پيش از اين، وي در بسياري از اظهارات خود، بحث پايان جنگ را تصميمي عنوان كرد كه به صورت مستقيم از طرف امام اتخاذ شده و انتقادات به وي که آن زمان در سمت فرماندهي جنگ بود، ربطی به وی ندارد.
 •   پایگاه اطلاع رسانی هاشمی رفسنجانی در اقدامي مضحك با جمع کل آرای وي در انتخابات ادوار مختلف نوشت:آیت الله هاشمی با اعلام حضور خود در انتخابات (خبرگان)اسفند ماه ۹۴، عملاً در آستانه دستیابی به رکورد تاریخی و بی بدیل اخذ مجموع ۵۰ میلیون رای از مردم ایران قرار گرفت!!
 •  سخنراني رئيس‌جمهور در روز16 آذر روز امريكاستيزي در جايگاهی که با رنگ بنفش  و بدون هرگونه كليد‌واژه ای در مورد «‌استكبار» آماده شده بود حضور یافته و حتي براي يك بار هم از «‌امريكا» نام نبرد تنها اشاره رئيس‌جمهور به «امريكا» وقتي بود كه جمعي از دانشجويان شعار «مرگ بر امريكا» دادند و رئيس‌جمهور (بر خلاف تاکید امام(ره) و رهبری مبنی بر این که آمریکا شیطان بزرگ است)گفت: اين مال آن زمان (16 آذر 1332) بوده است (!) و روي خود را از شعاردهندگان برگرداند. در مجموع بيشتر محتواي سخنراني رئيس‌جمهور، ارائه آمارهای اقتصادي، توصيه‌هاي انتخاباتي و تمجيد از رأي‌آوري خود در انتخابات 92 بود.
 •  علي اكبر ولايتي با بيان اينكه بعد از سفر آقای پوتین به تهران،‌ لازم بود که آقای اسد و سیدحسن نصرالله در جریان آخرین تحولات سیاسی قرار بگیرندتصریح کرد: رفت و آمد سردار سلیمانی و هماهنگی با مقامات روسی در وضعیتی که اتحاد ایران و روسیه در مبارزه با گروههای تروریستی رو به گسترش بوده کاملاً طبیعی است.
 •  با حکم فرمانده کل سپاه، سردار غلامحسین غیب پرور فرمانده جدید قرارگاه امام حسین و جایگزین شهید سردار همدانی در این قرارگاه شد.سردار غیب پرور نیز پیش از این فرمانده سپاه فجر شیراز بودواز شخصيت هاي پر سابقه در مقابله با فتنه هاي داخلي وخارجي مي باشد .
 •  آيت الله كعبي نماینده خبرگان رهبری با تاکید بر این که طراحی های پیچیده فتنه 88 در قالب نفوذ جریانی پیگیری می شود، گفت: شبکه مطبوعاتی دستگیر شده به شکل جریانی در تیم رسانه ای برخی از شخصیت های اجرایی مهم نظام نفوذ کرده بودند و دستگیری های اخیر نشان داده که دشمنان حداقل 200 میلیون دلار از طریق یکی از جاسوسان خرج کردند تا از راه اردوهای سیاحتی و جهانگردی به خارج از کشور برنامه های نفوذ و اغتشاش را هدایت کنند که این مسأله در اعترافات این افراد موجود است.در برخی از اعترافات آمده که برنامه های نفوذ تنهابايک واسطه توسط جان کری هدایت می شود.
 •  سردار نقدی با بيان اينكه بصيرت را امام(ره) به جامعه بخشيد، گفت: امام فرمود مرزبندي شيعه و سني را كنار بگذاريد، مرزبندي‌هاي ما اسلام امريكايي و اسلام ناب محمدي(ص) است.‌ آنكه(خاتمی) در جريان فتنه ۸۸ و بدون توجه به مسئوليت‌هاي قبلي‌اش، نزد شاه شرابخوار آل‌سعود مي‌رود و براي انتخابات ايران كسب تكليف مي‌كند و از دولت امارات پول مي‌گيرد، شيعه(واقعی) نيست بلكه نوعي از داعش است. آن آقاي وزير ارشاد سابق هم كه به دربار سعودي رفت، نمونه‌اي از اسلام امريكايي است.
 •  سازمان توسعه تجارت طی بخشنامه جدیدی، واردات 227 قلم کالا از آمریکا را ممنوع اعلام کرد.در این بخشنامه با تمرکز بر برخی اشیای کاملا ابتدایی، عملا راه برای ورود دیگر محصولات از آمریکا باز شده است. بعنوان مثال: بر اساس این بخشنامه، پوشاک و متعلقات آن، انواع لوازم التحریر، تمبر، شامپو، فرآوده های آرایش ناخن و اصلاح صورت، دستمال سفره، بامبو یا نخل رونده، تابلو نقاشی و متعلقات آن، از کالاهای ممنوعه وارداتی از آمریکا هستند.همچنین در بین محصولات خوراکی ممنوع‌الورود از آمریکا می‌توان به انواع چای، سس، سرکه، نمک، انواع آدامس، آب معدنی و آب گازدار اشاره کرد.تانک! و سایر زره پوش های جنگی، وسایل نقلیه، سینمای خانگی، نوار کاست تصویری، انواع CDو DVD ، مبل، صنایع دستی،‌انواع لامپ، سیگار برگ، توپ بد مینتون، میز بیلیارد، خمیر و نخ دندان، کاغذ توالت، انواع باطری، پشت دری، پاکت و در بازکن اشاره کرد!!.
 •  حجه الاسلام محمدي عراقي عضو مجمع تشخيص مصلحت با اشاره به اعتراض رئيس‌جمهور به بررسي سياست‌هاي برنامه ششم توسعه در مجمع گفت: وقتي اعضاي مجمع به پيشنهاد رئيس‌جمهور رأي موافق ندادند، ايشان به مجمع نيامد.
 •  نمایندگان مجلس با تقاضای بررسی طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی براساس اصل ۸۵ قانون اساسی موافقت کردند.وکلای ملت در نهایت این تقاضا را با 126 !! رای موافق، 43 رای مخالف و 6 رای ممتنع از مجموع 197 نماینده حاضر!! در صحن علنی مجلس تصویب کردند.گفتنی است: تعداد نمایندگان مجلس حدود 290 نفر است!
 • روزنامه كيهان با اشاره به اينكه در مراسم‌های برگزار شده به مناسبت روز دانشجو در برخی دانشگاه‌ها، عده‌ای از مرفهین بی‌درد از لزوم رسیدگی به محرومان گفتند، فتنه گران از قانون شکنی گله کردند و دارندگان پرونده‌های فساد اقتصادی از لزوم مبارزه با فساد دم زدند،نوشت: وضعیتی که می‌توان گفت جای بابک زنجانی به عنوان سخنران خالی بود!
 •  بدنبال اقدام غیرقانونی دعایی در انتشار تصویر و مصاحبه ی خاتمی در روزنامه اطلاعات، معاون اول قوه قضائیه گفت: براساس اقداماتی که مدیر مسئول روزنامه اطلاعات بدون توجه به تعهد خود در احضار اولیه به دادگاه ویژه روحانیت انجام داده بود، در احضار دوم به او تفهیم اتهام شد و پرونده دعایی آماده ارسال به دادگاه است.
 •  پایگاه خبری ضد ايراني العربیه( رسانه وابسته به دستگاه سلطنتی سعودی) با بیان اینکه روزنامه اطلاعات خبر و عکس یکی از سران فتنه را در شماره خود کار کرده با ذوق زدگی این اتفاق را روایت کرد.
 •  میتینگ انتخاباتی فعالان فتنه در پوشش «همایش زنان در تاریخ مجالس ایران» در حالی با مجوز دولتی در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد که کلکسیونی از صدر تا ذیل عناصر سران و فعالان فتنه 88 از جمله رئیس دولت موسوم به اصلاحات، فائزه هاشمی، زهره  و زهراکاظمی(رهنورد)، فاضل میبدی، فخر السادات محتشمی پور و ... به نوعی در آن حضور داشتند.در ابتدای این همایش به اصطلاح علمی که با پیام‌هایی از هاشمی رفسنجانی و یکی از سران فتنه همراه بود الهه کولایی (از متحصنین مجلس ششم و دبیر همایش) مدعی شدکه هدف از برپایی این همایش، بحث و بررسی در مورد راهکارهای هموارسازی امور دموکراتیک (!) و ارتقاء و پیشرفت کشور در این جهت است.
 •  منابع خبري با اشاره به غيبت روحاني در 65 درصد جلسات شوراهاي عالي نوشتند: از 21 شورايي که آمار آنها در رسانه ها منتشر شده، روحاني در بيش از نيمي از شوراها شرکت نکرده است. در همين راستا رئيس جمهور در 13 شورايي که رياست آنها را برعهده داشته، هيچ حضوري طي دو سال و سه ماه گذشته نداشته است. نام اين شوراها به قرار زير است: شوراي عالي اطلاع رساني، اداري، فناوري اطلاعات، آموزش و پرورش، صادرات غير نفتي، ورزش، جوانان، ايرانيان خارج از کشور، فضايي، انرژي، حج، ميراث فرهنگي و گردشگري و علوم، تحقيقات و فناوري است.   در بين بقيه شوراها، رئيس جمهور در 4 شورا تنها يک بار شرکت داشته که نام اين شوراها عبارت است از: شوراي عالي سلامت و امنيت غذايي، اشتغال، آب و اقتصاد.
 •  حجت الاسلام سعيدي، نماينده ولي فقيه در سپاه با انتقاد شديد از مواضع دولتمردان در قبال منتقدان، تصريح كرد: نوع رفتار دولت با منتقدان واقعا غيرقابل باور است، مگر چند روزنامه در خصوص قضيه هسته‌اي انتقاد كردند كه اين‌گونه دولت به‌روي آن‌ها شمشير كشيد؟ واقعا تعجب‌آور است كه امروز بسيج و سپاه مورد هجمه قرار گرفته و نيروهاي انقلابي با الفاظي مانند تازه به دوران رسيده مورد خطاب قرار مي‌گيرند.وي ادامه داد: متاسفانه عده‌اي در كشور ما وجود دارند كه كلا فراجناحي و منفعل عمل مي‌كنند، واقعيت امر اين است كه فراجناحي بودن اين معنا را دارد كه من نه با امام علي(ع) هستم و نه خود را منتسب به طلحه و زبير مي‌دانم.
 •  بدنبال مصاحبه ی آقای مصباحی مقدم نماینده مجلس درباره منتفي دانستن نقش شوراي فقها (موحدي كرماني ، مصباح و يزدي )براي ائتلاف اصولگرايان ، آیت الله موحدی کرمانی به وی تذکر داد. منابع خبری اعلام کردند:آقای موحدی کرمانی از مصاحبه ی نادرست و اختلافی آقای مصباحی مقدم ناراحت بودند؛ چرا که مسیر وحدت اصولگریان ذیل شورای فقها روندی امیدوار کننده دارد و اینکه این جلسات ادامه نخواهد داشت، درست نیست.
 •  يك منبع خبري با اشاره به نقش پسر مهاجراني در پرونده دكل گمشده نوشت :رسانه های زنجیره ای که سعی می کنند خود را داعیه دار مقابله با فساد معرفی کنند تا جایی به موضوع دکل نفتی پرداختند که گمان می کردند متهم گم شدن این دکل ها در دولت دهم بوده است اما هنگامی که پای پسر مهاجرانی وزیر دولت خاتمی به میان آمد، دیگر پیگیری موضوع دکل را متوقف کردند.گفتني است : در اواسط سال 93 یک مقام آگاه در وزارت نفت اعلام کرد که علیرغم گذشت یک سال از پرداخت کل بهای ۸۷ میلیون دلاری یک دستگاه دکل حفاری نفتی از سوی یک شرکت ایرانی به یک فروشنده خارجی، هنوز خبری از این دکل نیست و دو نهاد نظارتی احتمال وقوع فساد در این پرونده را بررسی می‌کنند.
 •  محمدعلی ابطحی متهم فتنه 88 با انتشار عکسی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: در مجلس روضه منزل غلامحسین کرباسچی، فرزند شهید بهشتی سخنران بود، آقای ناطق نوری هم همین بغل بود که توی عکس نیست، با عبدالله نوری و صفدرحسینی در طول مراسم یواشکی درگوشی کلی درباره مسائل کشور صحبت کردیم و البته عزاداری مختصری هم کردیم. تشکر ویژه ای هم بعد از مراسم از آقای دعایی کردیم.لازم به ذکر است که سید حسن مصطفوی و مهدی هاشمی رفسنجانی نیز در منزل کرباسچی حضور یافته بودند.
 •  شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهور در امور زنان تصريح كرد: دولت اعتقادی به برخورد با بدحجابی ندارد و ریشه کنی همیشگی این مشکل ، نیازمند چاره اندیشی همه دستگاه های متولی امور فرهنگی است . برخورد و مبارزه با بدحجابی ، این مشکل را حل نخواهد کرد ولازم است دستگاه های فرهنگی کشور ، برای ریشه کنی آن برنامه ریزی کنند .
 •  در ادامه ی سیاست خارجی انفعالی دولت تدبیر! تصاویر منتشر شده از دیدار جهانگیری با اردوغان نشان دهنده نکات قابل تاملی است ، در حالی که جهانگیری لبخند بزرگی بر لب دارد، اردوغان عصبانی است و به صورت یک طلبکار ظاهر شده است! از سوی دیگر با وجود پرچم ترکیه در تصویر و پشت سر اردوغان خبری از پرچم ایران نیست و نیز صندلی‌های در نظر گرفته شده برای دو طرف نیز متفاوت و تامل برانگیز است.
 •  در حالیکه مسئولان اعلام کرده‌اند که بیماری آنفولانزای خوکی در کرمان جان 33 نفر و در ایلام جان 2 نفر را تاکنون گرفته است دغدغه‌های سیاسی رئیس و وزرای دولت تدبیر و امید آنقدر زیاد است که فرصتی برای مدیریت این بیماری خطرناک باقی نمی‌گذارد. به گونه ای که فرزند كروبي یکی از سران فتنه صهیونیستی 88 گفت: عمل جراحی روی پای پدرم با موفقیت انجام شد و حسین فریدون، برادر و دستیار حسن روحانی، با حضور در بیمارستان، سلام رییس‌جمهوری را به پدر ابلاغ و برای ایشان آرزوی سلامت و بهبودی کرد. همچنین وزیر بهداشت با حضور در بیمارستان، در جریان کم و کیف پرونده درمانی وی قرار گرفت!!
 •  امير محبيان کارشناس مسائل سياسي گفت: اينکه يک عده مخالف حضور سيد حسن خميني در رقابت هاي سياسي هستند، دلايل مختلفي دارد. بعضي ها فکر مي کنند نبايد ظرفيت خاندان امام(ره)، تفسير به راي يک جريان سياسي شود. گروهي معتقدند رقابت ها در خبرگان بيشتر از سياسي بودن، علمي است. بنابر اين بايد افراد را فارغ از انتسابشان از لحاظ علمي براي وظيفه مهمي که پيش رو دارند، بر گزيد. بعضي بر اين باورند که نبايد سيد حسن خميني درون بازي طراحي شده از سوي اصلاح طلبان يا از منظر آنها هاشمي وارد صحنه شود. ضمن احترام شخصي که براي آقاي سيد حسن و نگرش بازش دارم ولي معتقدم که سيد حسن نبايد عجله کند. وي افزود:موقعيت و جايگاه و نيز رفتارها و حتي اهداف سياسي هاشمي کاملا با سيد حسن خميني متفاوت است. اگر جاي سيد حسن بودم کارگردان بازي خودم مي شدم نه بازيگر سناريوي ديگران.
 •  پس از دستیابی به توافق هسته ای، دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در نامه‌ای به حسن روحانی در اقدامي مداخله جويانه  از وی خواسته است تا کمال فروغی، جاسوس سرویس های مخفی انگلیس در ایران را آزاد کند(!) این درخواست که همزمان با روز جهانی حقوق بشر بود، معنای دیگری پیدا کرده و رسانه های بیگانه را به سمت تفسیرهای خاص از وضعیت حقوق بشر در ایران و بزرگ نمایی در این باره سوق داده است.
 •  آيت الله مومن در مصاحبه اي درباره روند انتخابات خبرگان تاكيد كرد :ما که با کسی تعارف نداریم. ما امتحان اجتهاد می‌گیریم، اگر بلد است و فاضل است بفرماید! البته تنها نباید فاضل باشد، بلکه شرایط دیگری هم در متن قانون است که ما باید به عنوان فقهای شورای نگهبان همه را احراز کنیم  فقهای شورای نگهبان در مقابل کسی کوتاه نمی‌آیند تا فردی خلاف قانون تائید صلاحیت شود. اصلا چرا کوتاه بیایند؟ چرا بترسند؟ اگر آدم بمیرد بهتر از این است که بترسد.وي افزود:یکی از جهاتی که تصمیم گرفته شد، اجازه اجتهاد فایده ای نداشته باشد این بود که اعتبار داشتن اجازه اجتهاد موجب می‌شد که عده ای برای گرفتن اجازه اجتهاد به مراجع عظام تقلید اصرار کرده و باعث آزار و اذیت ایشان شود و حتی بعضی از مراجع فرمودند که به اجازه اجتهاد ما ترتیب اثر ندهید.
 •  رئيس سازمان امور مالياتي در كميسيون امنيت ملي مجلس با بيان اينكه وزارت اطلاعات را در جريان برخي فرارهاي مالياتي قرار داده‌ايم، گفت: يك شركت براي فرار مالياتي و نامشخص بودن عمليات مالي‌اش در 350 بانك و مؤسسه حساب دارد و هم‌اكنون با تهيه طرح جامع مالياتي در‌صدد هستيم، احتمال انحراف مالياتي به پايين‌ترين حد ممكن كاهش ‌يابد.

 وضعیت شهرستان ها

 • مدیر کل اطلاعات سیستان و بلوچستان اعلام كرد: حدود 60 نفر از فریب خوردگان توسط گروهک های تروریستی در این استان پس از اظهار ندامت و پشیمانی از اعمال گذشته خود، در مدت دو سال گذشته امان نامه دریافت کردند.
 •  بدنبال اقدام کادر درمان بیمارستان دولتي در خمینی شهر که به دلیل عدم بضاعت مالی خانواده یک بیمار خردسال، بخیه چانه پسر چهار ساله را شکافتند ، کارشناسان با انتقاد از اجرای طرح پر سر و صدای سلامت که با تبلیغات فراوان دولتی ها اجرایی شد، این سوال را مطرح کردند که چگونه در یک بیمارستان دولتی، هزینه ی چهار بخیه برای یک کودک، رقمی بیش از 100 هزار تومان را شامل می شود؟!
 •  شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس در اخطار قانون اساسی نسبت به برگزاری مسابقات رالی در روز اربعین حسینی انتقاد کرد و اظهار داشت: در روز اربعین که تمام شیعیان عزادار هستند مسابقه رالی آن هم به صورت مختلط برگزار شده و منجر به فوت یک نفر از هموطنان‌مان می‌شود.وی خطاب به رئیس مجلس تاکید کرد: حتما باید به وزیر ورزش و جوانان تذکر داده شود تا این موضوع مورد بررسی قرار گیرد، چرا که مردم استان سیستان و بلوچستان بسیار عصبانی و نگران هستند..
 •  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به آمار ۸ ماهه امسال در برخورد با بدحجابی پرداخت و گفت: در این مدت بالغ بر ۴۰ هزار مورد برخورد با بدحجابی داشتیم که برخوردها به شکل توقیف وسیله نقلیه و معرفی به دستگاه قضایی بوده است.
 •  در پي اعتراض مردمي  ولغو برنامه حضور دونفر از فتنه گران در مراسمي در كرج، روزنامه دولتي ايران  آن را لغو مراسم عزاي اهل بيت (ع) خوانده وبه تقبيح آن پرداخت. در اين مراسم قرار بود هادي غفاري ورسول منتجب نيا از حاميان فتنه 88 به ايراد سخنراني بپردازند.
 •  بر اساس آمار رسمی، در ۲۳‌ ماه گذشته ۱۶۰ هزار میلیارد تومان از ارزش بورس تهران کاسته شده و سهامداران به‌طور میانگین با ۳۵درصد زیان مواجه شده‌اند.

 وضعیت جهان

 • چند روز پس از راهپیمایی بزرگ و بی‌سابقه اربعین در نیجریه که با حضور هزاران شیعه نیجریه ای با طی مسافت 180 کیلومتر در آن کشور برگزار شد، آل سعود انتقام این عزاداری باشکوه را گرفت و ارتش نیجریه به دستور وهابیون سعودی دهها نفر از شیعیان مظلوم این کشور را به خاک و خون کشیده و ارتش نیجریه اقدام به آتش‌زدن منزل شیخ زکزاکی کرده و با تخریب بخش زیادی از خانه، شماری از افراد همراه شیخ را کشته و شیخ زکزاکی را بازداشت کرده است.گروه تروریستی بوکوحرام در آن راهپیمایی بزرگ با حمله به عزاداران حسینی ده‌ها نفر را به خاک و خون کشید اما این کشتار نه تنها مانع حضور گسترده مردم در عزاداری اربعین نشد بلکه بسیاری از مسیحیان نیجریه نیز همراه با شیعیان به این راهپیمایی پیوستند. شيخ زكزاكی از مريدان امام خميني(ره) است كه خودش به عشق امام(ره) و انقلاب ایران شيعه شده بود و حالا میليونها نفر را به تنهايی شيعه كرده است .علاقه به انقلاب اسلامی ایران و امام خمینی (ره) در بین مردم نیجریه به قدری بالاست که گاهی شیعیان نیجریه، «خمینیون» نیز خوانده می‌شوند.
 •  انقلابیون یمنی، برای نخستین بار برای هدف قرار دادن مواضع نظامی عربستان، از موشک بالستیک «قاهر1» استفاده کردند.این موشک دقیقا به هدف اصابت کرد. شلیک این موشک، در واکنش به حملات مستمر عربستان به مناطق مختلف یمن و کشتار شهروندان یمنی صورت گرفت.«قاهر 1» موشک بالستیک زمین به زمین و ساخت روسیه است که درداخل یمن ارتقا یافته است.این موشک که 11 متر طول و 2 تن وزن دارد 250 کیلومتر برد مفید دارد.
 •  در پی تنش‌های اخیر روسیه و ترکیه که به دنبال سرنگونی جنگنده مسکو به وجود آمد، رئیس‌جمهور روسیه در سخنرانی سالانه خود برای ابراز خشم خود به ترکیه از لفظ «الله» استفاده کرد و گفت: « الله، حاکمان ترکیه را تنبیه می‌کند» وي افزود:خدا تصمیم گرفت سران ترکیه را از عقل و منطق محروم کند. اما ما هیچگاه سلاح را بر زمین نمی‌گذاریم و تا آخر با تروریست‌ها مبارزه خواهیم کرد.گفتنی است: پوتین در سخنرانی های اخیر خود، چند بار از واژه ی مقدس(الله) استفاده کرده است.
 •  ولادمیر پوتین درباره مفهوم نام خانوادگیش که «پوتین» است، گفت: خیلی ها این مطلب را ازمن می پرسند پس اجازه دهید تا توضیح دهم. من لبنانی الاصل هستم از استان جنوبیه در منطقه ای که معروف به میوه انجیر می باشد، پدر من انجیر فروش بود از این جهت وی را «بوتین (ابوتین= پدر انجیر)» می نامیدند و هنگامی که برای درس خواندن به روسیه آمدم به خاطر احترامی که برای پدرم قائل بودم نام خود را در کونسولگری به ولادمیر پوتین ثبت کردم.
 •  انقلابيون يمني موفق شدند تنها در يك عمليات يك روزه 12 پايگاه نظامي از جمله«الرديف»، «ملحمه»و«الممعود» جيزان عربستان در عمق خاك اين كشور را تصرف و ده نظامي ائتلاف سعودي را نيز به هلاكت برسانند.
 •  روزنامه نیویورک تایمز نوشت: باراک اوباما رئیس‌جمهوری آمریکا، جدیدترین کتاب «سلمان رشدی» نویسنده انگلیسی-هندی‌تبار کتاب «آیات شیطانی» را با عنوان «دو سال، هشت ماه و بیست و هشت شب» خریداری کرد. این کتاب به زندگی مخفیانه رشدی پس از صدور حکم ارتداد و اعدام وی می‌پردازد.
 •  تروریست‌های ‏داعش با نبش قبر فاطمه بنت نهبان، نوه  حضرت موسی بن جعفر (علیه السلام) در حلب، بقایای پیکر مطهر ایشان را از قبر خارج کردند.تروریست‌های داعش بارها تهدید کرده‌اند، در صورت مسلط شدن بر شام، بارگاه عقیله بنی هاشم، حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) در‏ «زینبیه‏ » دمشق را با خاک یکسان خواهند کرد و نام آن منطقه را به یزیدیه تبدیل می‌کنند و مجسمه‌ای از یزید در حالی‌که سر مطهر ‏ سیدالشهداء را در دستان ناپاکش گرفته است در ورودی آن قرار می‌دهند.
 •  انقلابیون یمن با حمله به نیروهای بدنام بلک‌واتر که در پوشش سربازان کلمبیایی به استخدام آل سعود در آمده‌اند، دست کم 16 تن از آنها از جمله فرمانده بلک واتر در یمن را به هلاکت رساندند.
 •  روزنامه «الدیار» افشا كرد:سازمان جاسوسی برون مرزی رژیم صهیونیستی «موساد» از طریق یکی از محافظان یاسر عرفات رئیس سابق تشکیلات خودگردان فلسطین، او را ترور کرد.محافظ عرفات با ریختن ماده سمی ساخته شده از پلوتونیم در شیر و نسکافه ی عرفات او را مسموم کرد.تحقیقات فلسطینیان نشان داد که این محافظ از فلسطین خارج شده واز طریق انجام عمل جراحی زیبایی تغییر قیافه داد و موساد در این کار به او کمک کرد، این محافظ هم اکنون در آمریکا به سر می‌برد، بی آنکه کسی او را بشناسد.

وضعیت قرمز:

 • سردار نقدي رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصريح كرد: الان مفسد اقتصادی هست که یک شبکه رسانه ای در اختیار دارد. این شخص چندین روزنامه، ماهنامه و هفته نامه دارد هیچ مشکلی هم برای اداره ی آن ندارد. این جریان ثروت های بادآورده فراوان دارد و از طرفی هم چون به اسم بخش خصوصی ثبت کردند، دولت و وزارت ارشاد هم عمده یارانه مطبوعاتی را به همین افراد و مفسدین اقتصادی و خانواده های ویژه می‌دهد.
 •  رئيس اتحاديه كارگران: بيش از 80درصد كارگران زير خط قرمز قرار دارند و حقوق و دستمزد آنها به 1 ميليون تومان نمي رسد، در حالي كه بيش از 40 ميليون خانوار كارگري در كشور وجود دارد.
 •  علي رغم موضع گيري هاي صريح مقامات عالي كشور در مورد منع واردات كالاهاي مصرفي ،دبير انجمن وارد كننگان برنج اعلام كرد: با آمريكا براي واردات برنج مذاكره شده است!!
 •  طبق آمارهای رسمی، تمایل گردشگران ایرانی برای سفر به دوبی درحالی طی سال‌های اخیر کاهش یافته است که علاوه‌بر افزایش قیمت ارز، تامین امنیت گردشگران ایرانی در این شیخ‌نشین نیز در این امر تاثیرگذار بوده است. این ناامنی با واقعه‌ی تجاوز به بانوان ایرانی شکل حادی به خود گرفته است.گفتني است: اخيرا رسانه‌های اماراتی از ربوده شدن دو گردشگر زن ایرانی به مدت پنج ساعت در یکی از سواحل معروف و پرتبلیغ دوبی و تجاوز، آزار و اذیت، ربایش، سرقت و تهدید آن‌ها خبر دادند.
 •  سيده زهرا حسيني نويسنده كتاب پر مخاطب«دا» با بيان اينكه  آيا ما شهيد داديم كه اين بي حجابيهاو بدحجابي ها همه جا را بگيرد گفت : در منطقه ي بالاي شهر تهران شاهد بودم كه خانمها بدون روسري در حال رانندگي هستند، نه اينكه روسري از رو ي سرشان افتاده باشد و دور گردنشان باشد، اصلاً‌روسري نداشتند.
 •  استاندار سیستان و بلوچستان، فرماندار زاهدان و بعضی از مدیران استان در مجلس جشن عقد پسر مولوی عبدالحمید که درایام اربعین حسینی(ع) برگزار شد شرکت کردند.با توجه به اینکه برگزاری مجالس عقد و عروسی در چنین زمانی طبق سنت‌های رایج در کشورمان شایسته نیست،اين اقدام با واکنش شديد افکار عمومی استان وكشورمواجه شده است.
 •  يك منبع آگاه اعلام كرد: در حالي كه دولت مدعي  استفاده از ظرفيت هاي صنعتي داخلي است وضعيت صنعت فولاد در دو سال اخير با كاهش بعضاً 40 در صدي توليد در برخي كارخانجات فولاد و افزايش 25 درصدي واردات آن روبه رو بوده است .همچنین منابع خبری از ورشکستگی صنعت سیمان کشور بدلیل رکود ساخت و ساز و توقف پروژه های عمرانی  و مسکن مهرخبر می دهند.
 •  گروه سینمایی «هنر و تجربه» که رانت ویژه وزارت ارشاد به فیلم‌های شبه روشنفکری ضدمردمی است، این بار، هم جهت با جریان‌هایی چون داعش و رژیم آل سعود، اقدام به اکران فیلمی توهین آمیز علیه سپاه پاسداران کرد! فیلم‌ به نمایش درآمده در گروه سینمایی «هنر و تجربه» هر چند می‌کوشد با استعاره و در لفافه به انقلاب اسلامی و پاسدارانش بتازد، اما آن‌قدر عیان و شفاف است که حتی حامیان فیلم از مجوز گرفتن آن متعجب شده‌اند! این فیلم تلاش دارد به صورت سمبلیک روایتگر سرنوشت یک قوم تحت سلطه گروهی مستبد به نام «داسداران» باشد.«داسداران» گروهی ستمگر و خون ریز هستند و توانسته‌اند بر سرزمینی که مردمان آن مطیع‌ترین مردم جهانند حاکم شوند.
 •  معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه بخش دولتی نیازی به واردات گندم ندارد گفت :چرا علیرغم اعلام عدم نیاز به واردات گندم همچنان آمار گمرک حکایت از واردات این محصول دارد وي افزود: طبق برآورد سالانه 2 هزار میلیارد تومان نان دور ریز می شود!!
 •  به تازگی موتور سیکلت 3 چرخ فوق لوکسی در تهران در معرض فروش قرار گرفته است .این 3 چرخه های جدید در 2 مدل و با قیمت نجومی 280 و 230 میلیون تومان در معرض فروش قرار گرفته.
 •  رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت نسبت به کاهش سن ابتلا به HIV‌ در کشور هشدار داد و گفت: این اتفاق زنگ خطری است که باید به آن توجه شود. گویا با بیان اینکه بیشترین گروه سنی در معرض خطر ابتلا به ایدز نوجوانان هستند، گفت: در سال 2012 در برخی کشورها حدود 40 درصد مبتلایان را نوجوانان تشکیل می‌دادند. سن ابتلا به تدریج در حال پایین آمدن است و در کشور ما نیز همین روند وجود دارد و موارد ابتلا به ایدز در کشور در سنین زیر 19 سال به صورت آهسته در حال افزایش است و این زنگ خطری برای ماست.گفتني است : گسترش HIV ‌در کشور از طریق معتادان تزریقی کنترل شد اما امروز به نحو خطرناکی انتقال از طریق تماس جنسی ادامه دارد و نگرانی از بازگشت انتقال HIV‌ از طریق تزریق مواد  نیز  وجود دارد.
 •  عضو هیأت‌علمی دانشکده‌ی اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی در بیان مصادیق یکی از بی عدالتی‌ها گفت : بررسی فیش حقوقی مجموعه مدیران یک صندوق بازنشستگی که در شرف ورشکستگی است نشان می‌دهد که حقوق پایه مدیران این صندوق بازنشستگی 19 میلیون و 300 هزار تومان است که با جمع مزایا حقوق مدیران این صندوق بازنشستگی 31 میلیون و 400 هزار تومان می‌شودوصندوقی که در حال ورشکستگی است و اعضای آن در ماه‌ها و هفته های اخیر بارها در مقابل مجلس تجمع کرده‌اند، مدیران آن این‌گونه حق سایر اعضا را می‌خورند و نمی‌توانند مطالبات آن‌ها را برآورده کنند.
 •  خضري عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از فروش نقل و نباتی و بدون نسخه مخدر ترامادول در برخی از داروخانه ها خبر دادوگفت: فروش مخدر ترامادول بدلیل ایجاد تنش و عوارض جبران ناپذیر آن ، بدون نسخه پزشک ممنوع است اما متاسفانه تهیه این دارو در برخی از دارو خانه ها به راحتی انجام می شود.
 •  روزنامه دولتي ايران خبر از دسته گل جدید وزارت ارشاد دادونوشت:«سیمین... که معمولاً یکی از پرمخاطب‌ترین کنسرت‌های بانوان را در تهران برگزار می‌کند، دی‌ماه در تالار وحدت با هوادارانش دیدار خواهد کرد!!»گفتني است: سیمین... از خوانندگان زن دوران طاغوت است که برای اولین بار پس از انقلاب در سال ۷۸ به مدد وزیر ارشاد وقت که بعدها به انگلیس پناهنده شد و در زمره هواداران بهاییت قرار گرفت، به برگزاری کنسرت پرداخته بود.
 •  معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به سود 400 درصدی قاچاق سیگار در کشور تصريح كرد:هیچ تجارتی به اندازه سیگار سود ندارد سالانه در ایران 83 میلیارد نخ سیگار مصرف می‌شود که درآمد حاصل از آن 10 هزار میلیارد تومان می‌باشد. وي افزود: در همه‌ی کشورهای دنیا کمپانی‌های تولید کننده و تجار سیگار، مسئولان کشورها و تصمیم گیرندگان دولت‌ها را با این پول‌هایی که از راه فروش سیگار حاصل می‌شود، تطمیع می‌کنند و فرصت تصمیم‌گیری درست را به آنها نمی‌دهند، در این اوضاع نیز این چنین است.
 •  در اقدامی بی سابقه که نمادی از تسلط اشرار است، روزنامه دولتي ايران كه عكس چند بازيگر زن بدحجاب يكي از سريال هاي شبكه نمايش خانگي(شهرزاد) را در روزنامه اصلاح كرده بود، در دو شماره بعد به خاطر انتقاد شديد! بازيگران زن اين سريال ،ضمن انتشار عكس هاي اصلي و اصلاح نشده ی اين نشست كه حجاب سه زن بازيگر مذكور در آن برخلاف عرف و موازين شرعي بوده از اين عمل عذرخواهي كرد !!  احتمالاً از آنجايي كه محمدهادي رضوي سرمايه گذار اصلي اين سريال تاريخي، داماد شریعتمداری معاون اجرايي رئيس جمهور است، اين اعتراضات با سرعت بيشتري به مسئولان روزنامه دولتي ايران منعكس شده و خواستار جبران مافات و عذرخواهي اين روزنامه از عوامل سريال تاريخي مذكور مي شوند. گفتنی است: محتوای سریال مذکور نیز که در سطح وسیعی در کشور در حال تبلیغ و توزیع است، آکنده از بدحجابی و موضوعات سیاسی و فرهنگی نامناسب است.
 •  احمد توکلی در یادداشتی انتقادهای خود به طرح ادغام بیمه‌ها در نظام درمان و لزوم تحقیق و تفحص از طرح تحول سلامت به مذاکرات خود با قاضی زاده هاشمی اشاره كرد و گفت: جناب وزیر بهداشت من و آقای نادران را دعوت کردند و آنجا همین استدلال را مطرح کردیم که این افزایش تعرفه‌ها به رشد هزینه‌های بخش درمان می‌انجامد و بیمه‌ها توان پرداخت آن را نخواهند داشت. آقای هاشمی و معاونانش توضیح دادند و ما در انتها گفتیم قانع نشدیم. به وزیر محترم گفتم معاون محترم شما، یک روز در هفته در بیمارستان مشغول خدمت هستند و ماهانه ۶۰ تا ۸۰ میلیون تومان درآمد دارند. مگر ایشان چقدر در تولید ناخالص ملی نقش دارند که تصمیم دارید این حقوق را به ۲۰۰ میلیون تومان در ماه برسانید؟!
 •  ناصر سراج در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار مهر در مورد یک فساد جدید در کشور گفت: فرد ۱۰۰ میلیارد تومان از وزارت نفت پول گرفته است که از طریق تلفن با یکی از مدیران سازمان بازرسی در ارتباط است و توانسته‌ایم از طریق خانه‌های بسیار شیک و خودروهای آخرین سیستم، ۶۰ میلیارد تومان آن را با هماهنگی خود فرد که به کانادا گریخته است، برگردانیم..
 •  به رغم تأكيدات و هشدارهاي فراوان درباره خطر نفوذ دشمن خصوصاً در دوران پسابرجام، چندي پيش وزارت خارجه كشورمان ميزبان سياستمداران كهنه‌‌كار امريكايي( جرالد.دي‌.‌گرين) از شخصيت‌هاي بانفوذ امريكا بوده و به دعوت مؤسسه مطالعات وزارت خارجه براي سخنراني به ايران سفر كرده است.اين فرد بر انتخابات رياست جمهوري امريكا نفوذ فراواني دارد و سفر او به تهران در پوشش «تبيين تغيير سياست‌هاي امريكا از خاورميانه به آسياي شرقي» در واقع با هدف ايجاد تغيير و نگرش بدنه وزارت خارجه كشورمان نسبت به سياست‌هاي امريكا بوده است.
 •  نوبخت سخنگوی دولت با بيان اينكه کاری نداشته باشید صاحبان شرکت های خارجی چه کسانی هستند و از کجا می آیند! تاکید کرد: وقتی تحریمها رفع می شود، شرکتهای بزرگ به ایران می آیند. اینکه سهامداران این شرکتها چه کسانی هستند و سودش به کجا می رود و در کدام کشورها خرج می شود را دنبال کنیم و بعد ماجرا درست کنیم، این درست نیست!!
 •  دهدشتي عضو کمیسیون انرژی مجلس با بيان اينكه  روابط عمومی آقای ترکان، سکه‌هایی به عنوان زیرمیزی برای تهیه‌کننده صدا و سیما می‌فرستد(برنامه پايش) و وقتی اعتراض می‌کند، می‌گویند اشتباه من این بود که سکه‌ها کم بود؛ اگر بیشتر می‌فرستادم، اعتراض نمی‌کردند.وي افزود : مردم منتظر برخورد با این فساد هستند، اما نامبرده(مسئول روابط عمومي) صوری، برکنار و بلافاصله به عنوان مسئول دفتر دوبی سازمان منطقه آزاد اروند، حکم جدید می‌گیرد و به منطقه محروم دوبی تبعید می‌شود. دهدشتي تصریح کرد: متاسفانه در این دوران هم آقای ترکان در برابر ورود دیوان محاسبات به مناطق آزاد، دو سال مقاومت کرد و اجازه ورود نداد.وي خطاب به ترکان گفت: سربسته می‌گویم اعطای وام‌های کلان با بهره دو درصد و ماشین‌های گران‌قیمت به بعضی مسئولان ذی نفوذ در آبادان، خرمشهر و اهواز توسط سازمان منطقه آزاد اروند چه توجیهی دارد؟نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی افزود: شما نهادهای نظارتی دیگر را هم آلوده کرده‌اید. شما که به جای برخورد با سکه‌های کثیف زیرمجموعه‌تان، متخلف را ارتقای شغلی می‌دهید؛ چرا دم از مبارزه با پول‌های کثیف می‌زنید؛ چه نفعی دارید؟
 •  فائزه هاشمی به عنوان سخنران برنامه روز دانشجوی انجمن اسلامی دانشگاه تهران به نظام حمله کردودر هتاكي جديد خود گفت: ما انقلاب کردیم تا خودی و غیرخودی نداشته باشیم تا همه بتوانند با هم فعالیت کنند. قانون اساسی این ظرفیت را برای فعالیت همه اقشار در کشورما مهیا کرده است و در این قانون خودی و غیرخودی جایی ندارد.فتنه و فتنه گر را قبول ندارم.کسانی که جلوی مردم ایستادند فتنه‌گر هستند و در واقع فتنه گر کسی است که مخالفان رو سرکوب می کند. همیشه باید دست آویزی وجود داشته باشد. الان از فتنه عبورکردیم رسیدیم به پروژه نفود. چون همیشه می خواهند با ایجاد فضای رعب و وحشت و ارعاب بتوانند مردم را سرکوب کنند.