سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه375)

on . ارسال شده در وضعیت

وضعیت کشور:

 

 • امام خامنه‌ای در دیدار جمعی از موکب‌داران عراقی فرمودند: از صمیم قلب خودم و ملت ایران تشکر میکنم؛ هم از شما موکب‌داران که در ایام اربعین، کرامت و مودّت را به منتها درجه میرسانید، هم از ملت بزرگ عراق و هم از مسئولین عراق که امنیت و زمینه را فراهم کردند و بخصوص از علمای بزرگوار و مراجع بزرگ عراق که فضای زیارت و برادری را بین آحاد مردم و دو ملت فراهم کردند. آنچه برای ما نقل میشود از رفتار شما برادران عزیز در مواکب میان راه و رفتار کریمانه‌ی شما با زائران حسینی، در دنیا نظیر ندارد؛ همچنان که راه‌پیمایی اربعین در تاریخ نظیر ندارد.
 •  رهبرمعظم انقلاب فرمودند: مراسم اربعین را باید هرچه میتوانیم پُربارتر و معنوی‌تر برگزار کنیم. ملتهای اسلامی ظرفیت عظیمی دارند که اگر از آن استفاده شود، امت اسلامی به اوج خواهد رسید. ایجاد تمدن اسلامی هدف نهایی ما است. اگر ایران و عراق و دیگر کشورهای غرب آسیا و شمال آفریقا به هم برسند و این دستها در هم گره شود، آن وقت امت اسلامی نشان خواهد داد که عزت اسلامی یعنی چه و تمدن اسلامی را به جوامع دنیا نشان خواهد داد. راه‌پیمایی اربعین میتواند یک وسیله برای تحقق این هدف باشد.  
 •  رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای جلسه درس خارج فقه با اشاره به طرح مجدد موضوع مذاکره از جانب آمریکایی‌ها، هدف آنها از ترفند مذاکره را تحمیل خواسته‌های خود و اثبات تأثیرگذاری فشار حداکثری بر ایران خواندند و تأکید کردند: سیاست فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی ارزش ندارد و همه مسئولان جمهوری اسلامی یک‌صدا معتقدند که با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد.  ایشان افزودند:چنانچه آمریکا حرف خود را پس گرفت و توبه کرد و به معاهده هسته‌ای که آن را نقض کرده است، بازگشت، آن‌وقت در جمع کشورهای عضو معاهده که شرکت و با ایران صحبت می‌کنند، آمریکا هم می‌تواند شرکت کند، اما در غیر این‌صورت هیچ مذاکره‌ای در هیچ سطحی بین مسئولان جمهوری اسلامی و آمریکایی‌ها اتفاق نخواهد افتاد نه در نیویورک و نه غیر آن.
 •  «رائول مارک گرشت» افسر سابق سازمان سیا طی مصاحبه ای با فارین پالیسی در واکنش به انهدام تاسیسات نفتی آرامکو توسط یمن گفت: با این حمله، ایرانی‌ها در دو جبهه پیروز شدند، هم آمریکا را تحقیر کردند و هم به عربستان که از آن نفرت دارند، ضربه‌زدند. این افسر سابق سیا و تحلیلگر ضدایرانی افزود: «فکر می‌کنم رهبر عالی ایران درپی کشاندن ترامپ به یک نبرد سیاسی است. بدون شک او یک قهرمان جدی است. من فکر می‌کنم او موفق‌ترین رهبر خاورمیانه از جنگ جهانی دوم به این سو است. او فوق‌العاده باهوش بوده و از مهارت‌های ممتاز و استعدادهای عالی برخوردار است. من می‌توانم بر مبنای مستندات آماری بگویم که رهبر ایران قطعا برتر از ترامپ و در نقطه مخالف او قرار دارد.»
 • آیت الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه  من به مدیران فعلی هیچ امیدی ندارم اظهار داشت: ما برای روزی کار می‌کنیم که اینها با مدیران جوان و انقلابی جایگزین شوند. غارتگرها در داخل و خارج تلاش می‌کنند تا مردم مستمند باشند. اروپایی‌ها نیز وعده سر خرمن به ما می‌دهند و کمکی به ما نمی‌کنند. هدف قرار دادن پهپاد آمریکایی و نفتکش انگلیسی سبب شد ترامپ در برابر ایران عقب‌نشینی کند. برخی آدم‌های نادان و جاهل دنبال مذاکره با آمریکا هستند. یک عده با پول‌های کثیف می‌خواهند وارد مجلس شوند و این خط قرمز ما در شورای نگهبان است.
 •  سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه  نابودی اسرائیل قطعی است گفت:پیش‌بینی رهبر انقلاب درباره عمر رژیم صهیونیستی مسئله‌ی کاملاً جدی است.تمامی داده‌ها، بررسی‌ها و اطلاعات نشان می‌دهد که چنین اتفاقی رخ خواهد داد؛ اما تحقق این مهم، بدون قید و شرط نیست و شرط و شروطی دارد.شرایط میدانی و واقعی می‌گوید که اسرائیل نیز قادر نخواهد بود ۲۵ سال در منطقه بماند.
 •  مراجع عظام تقلید و علما در دیدار با رئیس سازمان امور مالیاتی، بر ضرورت اخذ مالیات از دانه درشت ها که می تواند نقش مهمی در جبران کسری بودجه امسال ایفا کند، تاکید کردند.
 •  آیت‌الله رئیسی رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: مثل شرکت هپکو شرکت ها و کارخانجات زیادی در کشور هستند که خصوصی‌سازی در آنها پیامدهایی داشته و مشکلاتی را ایجاد کرده است.در بسیاری از این شرکت‌ها ضوابط قانونی خصوصی سازی رعایت نشده است، کارخانه دچار رکود شده، کارگران بیکار شده‌اند، کارگران حقوق نگرفته اند، به اعتراضات توجهی نشده و نهایتا قوه قضاییه درگیر موضوع شده است.بر این اساس باید در ساختارها و رفتارها بازنگری و اشکالات را رفع کرد تا شاهد بروز این مسائل نباشیم.
 •  رئیس قوه قضاییه تاکید کرد:کسانی که چشم خود را روی فساد بسته اند باید محاکمه شوند.تمام پرونده‌هایی که در ذهن مردم سوال ایجاد کرده است، باید رسیدگی و هر نتیجه‌ای داشت اعلام شود.این که بگوییم فلانی وابسته به فلان شخص است و سخنانی از این قبیل، اصلاً پذیرفته نیست. نباید هیچ پرونده‌ای زیر میز برود و رسیدگی به همه پرونده‌هایی که مطرح شده، قطعی است.مردم باید احساس کنند که قوه قضائیه، پناهگاهی مهربان است.بگذارید مزه شیرین عدالت به کام مردم، خوش آید.
 •  مشاور وزیر دفاع کویت تصریح کرد: ایران عطسه کرد، نصف صادرات نفت شما متوقف شد چطور می‌خواهید با ایران بجنگید؟! وی افزود: بعضی این حرف مرا خیانت تلقی می‌کنند و برخی ندامت چون حقیقت تلخ است. جنگ با یک دشمن قوی خودکشی است. ترامپ را تایید نکنید چون در صورت جنگ، اثری از نفت نمی‌ماند و برمی‌گردیم به صحرانشینی.
 •  مدیرعامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خبر داد:امسال ۲۵۰ هزار بسته کامل لوازم التحریر ایرانی ـ. اسلامی که از تولید کنندگان داخلی خریداری شده است به مناطق محروم ارسال می‌شود.این لوازم‌التحریر از ۱۰۰ تولید کننده داخلی خریداری شده است و ۲۱۰ شغل جدید را ایجاد کرده است. وی افزود:از سوی رهبر معظم انقلاب نیز ۴ هزار بسته لوازم التحریر به فرزندان شهدای مدافعان حرم هدیه شد.
 •  «مالکی» مدیر شبکه النعیم عراق تصریح کرد:اقدام ایران برای تکریم خدام امام حسین (علیه‌السلام) بسیار بجا و در زمان خودش انجام شد و اثر مثبت اقدام خود را در ایام زیارت اربعین نشان خواهد داد؛ چرا که همه خدام و هیئت‌داران آن را پذیرفتند. همه از این دعوت خوشحال شدند و با اشتیاق منتظر این دعوت بودند.آثار تکریم رهبر انقلاب اسلامی از موکب‌داران را در اربعین مشاهده خواهیم کرد.
 •  سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت:بعد از ساقط کردن پهپاد آمریکایی، به طور مشخص پایگاه العدید (پایگاه آمریکایی‌ها در قطر)، پایگاه الظفره (پایگاه آمریکایی‌ها در امارات) و یک ناو آمریکایی در دریای عمان نیز توسط موشک های سپاه هدف گیری شده بود.اگر آمریکایی ها واکنش نشان می دادند و حتی اگر یک زمین خالی ما را هم می‌زدند، به آنها پاسخ می دادیم و در این صورت اگر آنها مجددا جواب می‌دادند، جنگ شروع می شد.لازم است همه بدانند که تمامی پایگاه‌های آمریکایی و شناورهای آنها تا فاصله 2هزار کیلومتری زیر برد موشک های ما قرار دارد.
 •   سازمان مالیاتی اعلام کرد: با توجه به ثبت نشدن حدود 65درصد کارتخوان پزشکان در سامانه مالیاتی در موعد مقرر، طبق قانون این افراد باید ٢ درصد درآمد خود را جریمه بپردازند.این جریمه علاوه بر جرایم کتمان درآمد یا فرار مالیاتی محاسبه می‌شود.
 •  رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با بیان اینکه ۲ هزار مدرسه در مناطق محروم کشور ساخته می‌شود، گفت: تاکنون قرارداد ساخت ۱۶۵۰ مدرسه منعقد شده است.
 •  رئیس ستادکل نیروهای مسلح  با اشاره به همکاری سپاه و الحشدالشعبی برای تامین امنیت راهپیمایی اربعین گفت:اجازه نخواهیم داد به امنیت اربعین خدشه‌ای وارد شود.
 •  سخنگوی قوه قضائیه خبرداد: در پرونده امیر منصور آریا، ۶۰۰ میلیارد تومان جزای نقدی واصل شده و ۱۷۰۰ میلیارد تومان رد مال به بانک ها انجام شده است.در پرونده بابک زنجانی، ۱۸۰۰ میلیارد تومان از اموال داخل کشور تحویل وزارت نفت شده است در مورد پرونده قربانعلی فرخ زاد نیز  ۶۸۸ میلیارد تومان ارزش واگذاری بوده که واگذاری ابطال و به بیت المال اعاده شده است. وی افزود:در یکی از پرونده‌ها متهم به بانک ایران زمین و سینا بدهکار بود که  ۶۰۰ میلیارد تومان پیش از رفتن پرونده به دادگاه به بانک ایران زمین و سینا برگشت داده شد.در یک پرونده دیگر که مربوط به بدهی بانکی می‌شود بیش از ۳هزار میلیارد تومان از اموال یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی را برگرداندیم.
 •  اخیرا حجت‌الاسلام «علیرضا پناهیان» در بخشی از سخنان خود اظهار کرد: «آن موشک جمهوری اسلامی ایران که توانست پهپاد آمریکایی را با موفقیت مورد اصابت قرار دهد، چند تجهیزات خاص داشت. یکی از گروه‌های مرکزی سازنده این تجهیزات، جوانانی بودند که صنایع دانش بنیان را راه انداخته بودند و با وزارت دفاع قرارداد بسته بودند؛ این جوانان الان اموال‌شان مصادره است و دارند به زندان می‌روند به خاطر اینکه چند وقت است نتوانسته‌اند بدهی‌هایشان را به بانک‌ها بپردازند». بدنبال این سخنان  پناهیان گفت: از طرف وزیر دفاع تماس گرفتند و پیگیر مشکلات آن چند جوانی شدند که در راه ساخت موشک به بانک بدهکار شده بودند. قول مساعد دادند که مشکل آن جوانان حل شود.
 •  پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس با بیان اینکه لاریجانی و  روحانی مجلس را ناکارآمد کردند گفت: لاریجانی از رئیس‌جمهور شدن بدش نمی‌آید.وی افزود: به علت افشای جعلی بودن مدرک دکترای رئیس‌جمهور، هجمه زیادی علیه بنده شد و نگذاشتند که این پرونده باز شود.
 •  سرلشکر موسوی فرمانده غیور کل ارتش در برنامه دستخط توضیح داد:اخیرا آمریکایی‌ها پیغام داده بودند که یک نقطه را می‌زنیم و شما هم جواب ندهید تا دعوا تمام شود! پاسخ دادیم که اگر یکی بزنید ۱۰ تا می‌خورید.
 •  معاون آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه خبر داد:براساس ابلاغ آیین نامه رئیس قوه قضاییه تمام مقامات، مسئولان و کارگزاران کشور باید اموال خود را در آغاز و پایان سمت خود در سامانه ثبت اموال مسئولان اعلام کنند.به غیر از اصل ۱۴۴ و فهرست مربوطه، ۲۴ عنوان و مسؤولیت شامل این قانون می‌شوند و باید اموال خود و خانواده را ثبت کنند.در فهرست ۲۴ عنوان، نمایندگان مجلس اعضای مجمع تشخیص نظام و شورای نگهبان، تا رده مدیر کلی در سازمانها را شامل می شود.
 •  فاضل لاریجانی پس از هفت سال وشش ماه از ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم وتحقیات آیت‌الله آملی برکنار شد.
 •  اکبر ترکان مشاور سابق رئیس جمهوراذعان داشت: در چند وقت اخیر و با ورود آقای رئیسی به قوه قضائیه مقابله با فساد جان‌گرفته است و نقطه امیدواری اینجاست مقاماتی که مرتکب فساد درون سیستم شده‌اند، درحال شناسایی هستند و من از این موضوع که آقای رئیسی در برخورد با فساد جدی هستند بسیار خشنودم.ایشان مبارزه با فساد را از لایه‌های بالای قوه قضائیه آغاز کردند. با این شیوه می‌توان تا حدودی جلوی رانت خواری را گرفت. هر چند که در حال حاضرفساد بسیار گسترده شده و در هر سه قوه رخنه کرده است. باید در هر قوه فردی مانند آقای رئیسی حضور داشته باشد که با فساد برخورد کند. یک نمونه بارز مبارزه با فساد قوه‌ای می‌تواند از مجلس شورای اسلامی آغاز شود.وی افزود:ضرورت دارد تا بر چگونگی مال اندوزی نمایندگان مجلس نظارت شود. نماینده‌ای که تا پیش از این یک معلم ساده بوده اگر منابع مالی خود را از راه فساد به‌دست نیاورده است چطور می‌تواند در طول چهار سال به ثروت برسد و سطح زندگی‌اش تغییر کند.
 •  سه کشور اتحادیه اروپا (موسوم به تروئیکای اروپایی) طی بیانیه‌ای مشترک مدعی شدند که: فرانسه،‌ بریتانیا و آلمان معتقدند ایران به‌ وضوح مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان سعودی است.«زمان آن رسیده که ایران مذاکرات بلندمدت درباره برنامه هسته‌ای و مسائل مرتبط با امنیت منطقه‌ای از جمله برنامه موشکی خود را بپذیرد.» گفتنی است: همزمان با صدور این بیانیه، سران این کشورها در مقر سازمان ملل با روحانی ملاقات کرده و با استقبال گرم و صمیمانه ی وی روبرو شدند!!
 •  جلسه رسیدگی به اتهامات مسؤولان سابق شرکت خودروسازی سایپا و مرتبطان این پرونده برگزار شد.نماینده دادستان اعلام کرد: این پرونده ۲۶ متهم دارد، اتهامات موجود شامل اخلال در نظام ارزی از طریق ثبت سفارش‌های غیر واقعی ، انجام معاملات ارزی کلان، اخلال در نظام توزیع از طریق تحصیل ۱۶۷ هزار و ۸۳۴ خودرو و اخلال در نظام اقتصادی از طریق فعالیت شرکت هرمی به مبلغ ۲۶۳ میلیارد ریال و پولشویی به میزان سه هزار و دویست میلیارد تومان با ۲۶۰ حساب بانکی است.در کیفرخواست قرائت شده نام دو تن از نمایندگان مجلس نیز به عنوان متهم به چشم می‌خورد.
 •  علیرضا کریمی که در امیدهای جهان ۲۰۱۷، به کشتی‌گیر روس باخت تا به اسرائیل نخورد، در کشتی قهرمانی جهان ۲۰۱۹ همان کشتی‌گیر روس را ضربه کرد و به فینال رسید.
 •  سخنگوی قوه‌قضائیه درباره جوسازی دو نماینده مجلس در ماجرای خودسوزی سحر خدایاری گفت: منتظر اقدام جدی از سوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان هستیم؛ اگر اقدام نشود یا اقدام انجام شده موثر نباشد، دادسرا، اقدام قضایی لازم را انجام می‌دهد.
 •  نقوی‌حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند تصریح کرد:قطعا در مجلس احکام قوی به طرح بازگشت خانواده مسئولان اضافه می‌شود تا در صورتی که مسئولان مشمول طرح از سمت خود استعفا ندهند، دستگاه‌ها موظف به عزل آنها شوند.

وضعیت شهرستان ها:

 •  مرکز روابط عمومی وزارت اطلاعات اعلام کرد: یک شبكه ارتشاء و اختلاس در شیلات سیستان و بلوچستان شناسایی شد. در جريان اين پرونده، ۱۳ نفر از اعضای اصلی اداره کل شیلات و دلالان دستگیر گردیدند.
 • دادستان مرکز گلستان گفت:براساس گزارش سازمان بازرسی ۱۱ نفر از مدیران در خصوص حادثه سیل سال جاری به عنوان متهم معرفی شدند.این افراد اغلب از ادارات آب و گاز هستند.دادستان ایلام از بازداشت ۴نفر از متهمان اخلال در نظام اقتصادی کشور که از طریق تشکیل شرکت‌های هرمی به انتقال سرمایه‌ها به خارج از کشور مبادرت می کردند، خبرداد.
 •  دادستان نطنز درباره جزئیات پرونده «زن خواننده در ابیانه» گفت: زن خواننده به یک سال حبس غیرقطعی محکوم شد، با توجه به متواری بودن این خانم، حکم به وکیل نامبرده ابلاغ شد که در صورت عدم اعتراض و یا تأیید حبس، حکم اجرایی و در صورت متواری بودن متهم وثیقه سپرده‌شده طبق قانون ضبط خواهد شد.
 •  دادستان شیراز گفت: پلمب برخی سفره‌خانه‌ها و کافی‌شاپ‌ها ارتباطی با ماه محرم ندارد.اخیرا ودر اقدامی ارزشی ۱۱۰ کافی شاپ متخلف در شیراز پلمب شدند.

وضعیت جهان:

 •  میدل ایست نیوز خبرداد:آیت‌الله مصباح در سفری  به نجف اشرف در سال جاری، ضمن زیارت عتبات عالیات با آیت‌الله سیستانی، مرجع عالی شیعیان عراق، دیدار کرد.آیت‌الله سیستانی در این دیدار اظهار داشت که از زمان سقوط صدام حسین در سال ۲۰۰۳ مقامات آمریکایی از طرق مختلف درخواست ملاقات به  ایشان را داده بودند اما با این درخواست موافقت نکرده زیرا حضور آمریکایی‌ها در عراق را نامشروع می‌دانست.
 •  عربستان به منظور جبران کمبود عرضه‌ای که پس از حملات اخیر نفتی به وجود آمده، به دنبال خرید نفت عراق است. این کشور در پی حملات  اخیرکه باعث توقف تولید ۵.۷ میلیون بشکه در روز نفت شده، از ذخایر نفتی فراوان خود برای جبران تولید از دست رفته‌اش استفاده کرده است. حسن الکعبی رئیس فراکسیون بدر در پارلمان عراق در واکنش به درخواست سعودیها برای خرید نفت از عراق گفت: عراق یک بشکه نفت هم به عربستان نخواهد داد زیرا عراق خارج از بازی اخیر است.
 •  اردوغان رئیس جمهور ترکیه پس از آنکه دید السیسی و دونالد ترامپ بر سر یک میز نشسته اند مراسم ناهاری را که در سازمان ملل متحد برگزار شده بود ترک کرد.
 •  سخنگوی جنبش انصارالله  هشدار داد:آنچه که نیروهای مسلح یمن انجام می‌دهند، یک اقدام دفاعی برای مقابله با دشمن است.برای هدف قرار دادن اهداف ویژه، سلاح‌های جدیدی در اختیار داریم. افزایش پاسخ‌های یمن به عربستان در چارچوب اقدامات حساب شده صورت خواهد گرفت.آنچه امارات انجام می‌دهد، این حق را به ما می‌دهد که این کشور را نیز همانند عربستان هدف قرار دهیم.
 •  «قیس قریشی» تحلیلگر مسائل منطقه در گفتگو با بی‌بی‌سی گفت: هدف بعدی یمنی‌ها، تاسیسات شیرین کننده‌ آب است که عربستان به شدت به آن متکی است؛ این عملیات خطرناکتر از عملیات قبلی خواهد بود.
 •  بر اساس آمار از ۹ سال پیش تاکنون تعداد بی‌خانمان‌ها فقط در بریتانیا ۱۶۵ درصد افزایش داشته است.
 •  ۵۳ نفر از نمایندگان عراقی با امضاء بیانیه‌ای تاکید کردند پارلمان باید طرح اخراج نیروهای آمریکایی را در دستور کار خود قرار دهد.

وضعیت قرمز:

 •  رئیس مرکز تجارت جهانی ایران با بیان اینکه قانون جدید تجارت خطرناکتر از تحریم‌های آمریکاست گفت: تدوین کنندگان لایحه تجارت لطفاً پاسخ دهند در این روزگاری که نیمی از تجارت ایران و جهان از طریق «تجارت الکترونیکی» انجام میشود، جایگاه «تجارت الکترونیکی» در کجای قانون تجارت شما دیده شده است؟حدود 10 سال پیش زمانیکه آقای لاریجانی تازه وارد مجلس شده و ریاست قوۀ مقننه را برعهده گرفته بودند قول دادند که تصویب «قانون تجارت جدید ایران» را در مجلس شورای اسلامی پیگیری نمایند و هم اکنون که سه دوره نمایندگی شان به پایان رسیده و در حال ترک همیشگی مجلس میباشند، میخواهند این قانون ابتدایی و ناقص را بعنوان یادگاری از خود بجا میگذارند!! تصویب قانون تجارت جدید آنهم در سال «رونق تولید» بیش از آنکه به نفع تولید باشد و چرخهای تولید را روغن کاری کند، بیشتر در راستای «رونق دلالی» تدوین و در حال تصویب میباشد.با تصویب این قانون، همیاری و همکاری خوبی با «ترامپ» در جهت توقف «اقتصاد ایران» صورت خواهد گرفت.
 •  در اقدامی تاسف برانگیز حسین امینی سرپرست جدید روابط عمومی شورای شهر اصلاح طلب شیراز با افتخار تصاویر بدون حجاب همسر، مادر و خانواده خود را منتشر کرده و زیر آن نوشته است: آزادی غیریواشکی!
 •  سازمان استاندارد وجود «ضایعات در گندم» را تایید کرد واعلام داشت: بررسی‌های ما نشان می‌دهد که در خرید تضمینی گندم در مواردی برای اینکه بتوانند پول بیشتری از خریدار گندم دریافت کنند، گندم را با ناخالصی‌هایی مخلوط کرده‌اند. گفتنی است: طبق برآورد کارشناسان، 700 هزار تن ماسه و خاک با گندم ها قاطی شده و از این طریق 1200 میلیارد تومان به بیت المال ضرر وارد شده است!.
 •  رئیس سازمان ثبت با اشاره به زمین خواری در سواحل مکران با مجوزهای قانونی، از واگذاری میزان زیادی تسهیلات ارزی و ریالی و واگذاری زمین به یک جوان ایرانی ساکن اسپانیا در این منطقه خبر داد و خواستار رسیدگی به موضوع شد.
 •  نماینده دادستان در جلسه‌ی محاکمه‌ی مدیران سایپا گفت: جای تامل دارد از حساب‌های وحید بهزادی و نجوا لاشیدایی در شرکت شهاب پارس بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان به حساب خانمی واریز شده که بنا بر تحقیقات به عمل آمده این خانم مجری شبکه ضد انقلاب «من و تو» و مجری «مرجان تی‌وی» بوده که در سال ۹۴ از کشور خارج شده است.
 •  مدنی مدیرعامل اسبق سایپا گفت: در زمان مدیرعامل سابق ایران خودرو ۴ هزار نفر با «توصیه و معرفی» جذب شدند! اغلب نیروهای ستادی در صنعت خودروسازی ما با توصیه جذب شده‌اند.بسیاری از مدیران عامل شرکت‌های خودروسازی ما با یک نامه وزیر و یا توصیه نماینده مجلس اقدام به جذب نیرو می‌کردند.
 •  «قاضی‌زاده هاشمی» نماینده مجلس تصریح کرد: شرکت نفت به تنهایی یک‌ونیم برابر کل بودجه کشور بودجه دارد و وقتی حرف هم میزنیم تهدید می‌کنند!
 •  قاضی مسعودی مقام در جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده گفت:به دلیل بیم فرار و اختفای شما و موضوع اسناد وثیقه گذاشته شده، قرار بازداشت موقت صادر شد.سندی که گذاشته بودید از طرف فردی به نام امیر بارانی متولد ۷۳ است و وی در دادگاه حضور نیافت اما بیست میلیارد اسناد ارایه کرده است.ردیابی ها در این رابطه انجام خواهد شد. همچنین نماینده دادستان اعلام کرد:۲۲ فقره حساب شخصی در مورد متهمه شبنم نعمت‌زاده شناسایی شده که از سال ۸۸ تا ۹۷ بوده است.
 •  نماینده دادستان اعلام کرد: مشخص شده است که بدهی شرکت دارویی رسا به شرکت شستا متعلق به تامین اجتماعی ۱۰۰ میلیارد تومان است و ۲۰۰ فقره چک برگشتی داشته است.مستندات متقن وجود دارد که بدهی ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد بوده، اما این مستندات ارائه نشده است و ۹۰ درصد سهام شرکت متعلق به ۲ دختر آقای نعمت‌زاده است که البته ۴۰ درصد سهام مربوط به شبنم نعمت‌زاده است.
 •  استفاده ی شبنم نعمت زاده متهم بزرگ اخلال دارویی در دادگاه از پوشش چادر، اعتراض بسیاری از فعالان فرهنگی را بدنبال داشت. گفتنی است: نعمت زاده که همواره از لباس ها و مانتوهای رنگی استفاده نموده است، در جلسه ی دادگاه با چادر حاضر شد که نوعی اهانت به زنان متدین کشور و البته قابل پیگیری توسط مدعی العموم است.
 •  «عزیزی» مشاور رئیس سابق بانک مرکزی از هزینه ۷۶ هزار میلیارد تومانی از جیب ملت برای پیروزی در انتخابات ۹۶ خبر داد وگفت: دولت در زمان انتخابات، رقمی در حدود ۱۸ الی ۱۹ میلیارد دلار مداخله ارزی انجام داده تا نرخ ارز پایین نگه داشته شود اما شخص یا نهادی پیگیر آن نشده است. سازوکار مداخله در نیمه دوم سال ۹۶ اینگونه بود که اسکناس دلار در اختیار عامل بانک مرکزی قرار می‌گرفت و عملیات امنیتی نیز برعهده وزارت اطلاعات بود و معادل ریالی دلارهای فروش رفته هم به نرخ روز به حساب خزانه واریز شد.
 •  حسین راغفر استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا تصریح کرد: اعترافات مدیران دستگیر شده بانک مرکزی نشان می‌دهد که گرانی دلار با همکاری دولت و مجلس اتفاق افتاده است.کاهش و افزایش قیمت ارز نشان دهنده یک کودتای ارزی است. کسانی که این افزایش را رقم زدند، رانت‌های بسیاری را به جیب افراد فاسدی در اقتصاد سرازیر کردند. بخشی از دستگیری‌ها و زد و بندها نشان می‌دهد اتفاقا همه چیز برنامه‌ریزی شده بود. این حرکت کاملا سیاسی است که من از آن به کودتای ارزی نام بردم. هنوز هم این اعتقاد را دارم که جریان‌هایی در اقتصاد آن را هدایت کردند. آنها به دنبال نارضایتی در گروه‌هایی از جامعه به خصوص طبقات پایین جامعه هستند. وی افزود:مدیران بانک مرکزی، وزارت صنعت و دستگاه‌های مختلف دولتی در فساد دلار ۴۲۰۰ تومانی شریک بودند. اعضای اتاق‌های بازرگانی خودشان بخشی از این چپاولگران هستند.
 •  بررسی‌ها نشان می‌دهد به پیشنهاد یک عضو اقتصادی کابینه که پس از تایید مسئولان ارشد اجرایی، چندی پیش به وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی ابلاغ شده یکی از ملک‌های دولتی موجود در تهران برای استفاده و ارائه خدمات به افرادی خاص، به مدت ۳۰ سال به یک بنیاد خیریه واگذار شود که در میان مدیران این بنیاد خیریه، نام چند نفر از همسران مسئولان بعضا مهم و مشهور اجرایی مشاهده می‌شود.
 •  با اقدامات به موقع وزارت اطلاعات، یکی از بزرگترین پرونده‌های زمین‌خواری کشور کشف و از پایمال کردن حقوق بیت‌المال جلوگیری شد .این اراضی به‌مساحت تقریبی 85هزار مترمربع در منطقه شهرک غرب تهران واقع شده و قسمتی از بوستان ایران‌زمین و بزرگراه شهید همت را در بر می‌گیرد و دارای ارزش تقریبی بیش از 5 هزار میلیارد تومانی است.