سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه377)

on . ارسال شده در وضعیت

 وضعیت کشور:

 • امام خامنه‌ای، در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان افسری  ارتش فرمودند: بزرگ‌ترین لطمه‌ای که دشمنان میتوانند به یک کشور بزنند، این است که امنیت را از آن سلب نمایند؛ کاری که امروز در برخی کشورهای منطقه شروع کردند و امنیت را از مردم میگیرند. در دنیا بیشتر از همه، آمریکا و سرویس‌های اطلاعاتی غربی با پشتیبانی پول کشورهای مرتجع منطقه دارند آشوب به پا میکنند. این بدترین دشمنی و خطرناک‌ترین کینه‌ورزی علیه یک ملت است.
 •  آیت‌الله جوادی آملی اظهار داشت:حضرت سید الشهداء نفرمود با یزید بیعت نمی‌کنم؛ فرمود هر کس آزاداندیش است، حسینی فکر می‌کند؛ مثل من فکر می‌کند، زیر بار ظلم نمی‌رود. امروز هم همین‌طور است، امروز کسی که حسینی فکر می‌کند؛ نه آمریکا را، نه آن معامله قرن را، نه صهیونیست را، هیچ کدام را تحمل نمی‌کند. تا ظهور حضرت این اصل حاکم است؛ یعنی کسی که حسینی فکر می‌کند زیر بار ظلم نمی‌رود.
 •   سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله تصریح کرد:آمریکا جنگی علیه ایران به راه نخواهد انداخت. جنگی بین آمریکا و محور مقاومت رخ نخواهد داد.آمریکایی‌ها درگیر مسایل خود هستند.
 •   وال‌استریت ژورنال گزارش داد که ایران با داشتن هزاران موشک قدرتمند و نقطه‌زن تبدیل به حریفی سخت و متفاوت برای آمریکا شده است. ایران با توسعه زرادخانه موشکی خود چالشی بزرگ را برای آمریکا و عربستان سعودی ایجاد کرده است و اعزام سامانه‌های ضدموشکی پنتاگون به عربستان ناشی از همین افزایش توان نظامی تهران است.
 •  پایگاه خبری اسپوتنیک روسیه نوشت: همین یکی دو ماه پیش، زمانی که ایرانی ها هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را سرنگون کردند بسیاری منتظر واکنش آمریکا نسبت به این ماجرا بودند. اما واقعیت این بود که ایران از کانال سفارت سوئیس در تهران نامه ای را برای آمریکا ارسال کرد که در آن ذکر شده بود هواپیمای دیگری که 36 افسر آمریکایی سوار آن بودند نیز در کنار پهباد در حال پرواز بود و ما پهپاد را زدیم اما آن هواپیما را نزدیم. نام افسران نیز ظاهرا ضمیمه شده بود.آمریکایی ها بسیار متعجب بودند که ایرانی ها از کجا لیست مسافران آن هواپیمای نظامی را در اختیار دارند و بالطبع همین که ایرانی ها اینقدر دقیق چنین اطلاعاتی را داشته باشند یعنی احتمالا در سیستم های امنیتی نظامی آنها نفوذ کرده اند و ممکن است اطلاعات بسیار دقیق تر در موارد نظامی دیگر هم در اختیار داشته باشند.
 •  جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با انتقاد از برخی بی‌مبالاتی‌ها در ‌سوق دادن بانوان به ورزشگاه‌ها‌ اعلام کرد: مع‌الأسف به نظرمی‌رسد برخی مسئولان می‌کوشند به‌جای حل مشکلات مردم، در هر فرصتی حاشیه‌سازی کرده و فضای کشور را دوقطبی کنند.
 •  مهسا رازانی، همسر مدیر آمدنیوز گفت: همسرم جمعه عصر ۱۹مهر با پرواز از پاریس به بغداد رفت. او توقف کوتاهی در امان، پایتخت اردن، داشت و بامداد شنبه ۲۰ مهر به بغداد رسید.۲۴ساعت نخست ورود به بغداد، ما خبری از او نداشتیم و به تماس‌های زیاد من پاسخ نداد.تا بامداد روز یکشنبه که در تماس تلفنی یک‌ دقیقه‌ای با لحن و ادبیاتی غیرمعمول از سلامتی‌اش خبر داد و دوباره از او بی‌خبر شدیم تا این‌ که در رسانه‌های ایران خبر بازداشت‌اش منتشر شد.
 •  دادسرای تهران با اشاره به توقیف فیلم«خانه پدری» اعلام داشت: مرتکبین ومقصرین تحت تعقیب قانونی قرار گرفتند. علیرغم این‌که مقرر شده بود  این فیلم مورد اصلاح و بازسازی قرار گیرد ولی در این خصوص اقدام اصلاحی انجام نگرفته است. در این فیلم ضمن نمایش تصاویری مشمئز‌کننده از قتل و دفن یک دختر توسط پدر و برادرش، این جنایت را به فرهنگ و عقاید و سنت‌های ایرانیان نسبت می‌دهد. گفتنی است: این فیلم که قبلا توقیف شده بود، اخیرا با حمایت دولت، در حال اکران در سینماها بود.
 •   بر اساس اسناد، پرداختی شرکت ارتباطات سیار ایران به دولت های یازدهم و دوازدهم از سال ۱۳۹۲ تاکنون حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان بوده است.
 •  قاضی مسعودی‌مقام که این روزها ریاست دادگاه‌های ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی مخصوصا شبنم نعمت زاده را بر عهده داشت، رئیس مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی شد.
 •  پس از شادی خاص مهدی ترابی، که بر روی پیراهن خود نوشته بود تنها را نجات کشور  اطاعت از رهبری است، این بازیکن پرسپولیس با هزینه مادر شهید محمدخلیل‌ پورنهر به سفر معنوی مشهد مقدس دعوت شد.
 •  سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی تاکید کرد : بازگشت ۲۶ میلیارد تومان به حساب مشترکین تلفن همراه (از زائران اربعین)کفایت نمی‌کند. وزیر ارتباطات باید اپراتورهای متخلف را معرفی کند تا در دادگاه پاسخگو باشند.
 •  جانشین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: مهلت مجمع برای اعلام نظر درباره لایحه الحاق به «پالرمو» در تاریخ ۱۷ مهر ۹۸ منقضی شد لذا در رابطه با این لایحه،نظر شورای نگهبان، معیار است؛ از نظر این شورا نیز لایحه «پالرمو» به سبب مغایرت با سیاست‌های کلی نظام، مردود است. دولت چنانچه کماکان خواهان الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو است، باید لایحه جدید ارائه دهد.
 •  دانشجویان در اعتراض به تریبون یک طرفه ی رئیس جمهور در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها، بعد از اعتراض به وی، مراسم را ترک کردند.
 •  طبق ضوابط مالی ناظر بر تنظیم لایحه بودجه سال آینده خرید خودروی داخلی و خارجی و کلنگ زنی طرح عمرانی جدید توسط دستگاه‌های دولتی در سال ۹۹ ممنوع شد.
 •  «حاجی‌بابایی» عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بر اساس تحقیقات انجام‌شده درآمد حاصل از هدفمندی یارانه‌ها در سال ۹۸ مبلغ ۱۴۲هزار میلیارد تومان است.درآمدهای نفتی کشور امسال ۱۵۵ هزار میلیارد تومان است. گفتنی است: با این رقم، مبلغ یارانه ی هر نفر باید چند برابر شود.
 •  فرمانده قرارگاه اربعین ناجا با اشاره به رشد ۷۴ درصدی زائران ایرانی اربعین اعلام کرد:در اربعین امسال، ۳ هزار و ۲۴۱ زائر در اربعین زیر یک سال، ۷۰ هزار زائر زیر پنج سال و بیش از ۲ هزار زائر بالای ۸۵ سال بودند. متوسط سن زائران ایرانی اربعین ۴۴ سال است. مسن ترین زائر امسال در میان مردان با ۱۰۷ سال و نیز مسن ترین درمیان بانوان با ۱۱۳ سال سن زائرحرم اباعبدالله (علیه السلام) بودند.

وضعیت شهرستان ها:

 •  سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: دشمنان در بیرون از مرزها، در مرزها، در دریاها، آسمان‌ها و هر کجا که بودند تهدیدشان کردیم و سر جایشان نشستند و فهمیدند که نباید با این ملت دست و پنجه نرم کنند اما ما به این دشمن اکتفا نکردیم و علاوه بر آمریکا، اسرائیل، انگلیس و متحدان و مزدوران آنها، با فقر و محرومیت هم می‌جنگیم و آنها را هم دشمن ملت ایران می‌دانیم.
 •  عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران و رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان بازداشت شد.
 •  معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان گفت: از هفته‌ها قبل از اربعین تیم‌هایی که قصد خرابکاری داشتند، دستگیر و تجهیزات آن‌ها توقیف شد. در کشور عراق نیز مواردی از این دست خنثی شد.

وضعیت جهان:

 •   آیت‌الله سیستانی در بیانیه ای از معترضان خواست به اموال عمومی و خصوصی آسیب نرسانند و به نیروهای امنیتی تعدی نکنند.ایشان همچنین تاکید کرد که نیروهای امنیتی باید تضمین کننده امنیت اعتراضات باشند.در این بیانیه آمده است: تعدی به نیروهای امنیتی و ضربه زدن به اموال عمومی و خصوصی در جریان اعتراضات از لحاظ شرعی درست نیست و مغایر با اصول تظاهرات مسالمت آمیز است. خشونت زمینه را برای مداخلات خارجی فراهم می کند. گفتنی است: دور دوم اعتراضات عراق با تحریک برخی جریان ها از جمله مقتدی صدر، موجب کشته و زخمی شدن دهها نفر شد.
 •  «زارعی»، کارشناس مسائل منطقه خبر داد: آمریکایی‌ها یک سوم از فروش نفت عراق را به عنوان هزینه‌های جنگ و اسقاط صدام برمیدارند!
 •  نیروهای ویژه گروه عصائب اهل الحق عراق موفق شدند قاتل شهيد مظلوم وسام العلياوى از فرماندهان عصائب كه در روزهاى گذشته به طرز فجیعی به شهادت رسانده بود را دستگير كنند. لازم به ذکر است در ناآرامی های اخیر عراق، برخی از سران و قهرمانان نبرد با داعش، به طرز مرموزی ترور شدند.
 •  طبق آمار اتحاديه اروپا يك سوم زنان مورد سوءاستفاده جنسی ياآزار جسمی قرار ميگيرند. بر اساس اين آمار به ١٠درصد از دختران قبل ١٥ سالگی تجاوز مي شود پس از ١٥ سالگی از هر ١٠زن يكنفر خشونت جنسی را تجربه و ازهر ٢٠زن يكنفر مورد تجاوز قرارمي گيرد بدترين كشورهای اروپايی از نظر خشونت عليه زنان، دانمارك ٥٢ درصد، فنلاند ٤٧درصد، سوئد ٤٦درصد،هلند٤٥درصد،فرانسه ٤٤درصد،انگلستان ٤٤درصد، لتونی٣٩ درصد. جالب است که این کشورها همواره در صدر آمار امنیت و زندگی بهتر و تمدن قرار دارند!
 •  پس از هلاکت ابوبکر  البغدادی برخی منابع وابسته به شبه نظامیان کُرد در سوریه اعلام کردند که سخنگوی گروه تروریستی داعش موسوم به «ابوحسن المهاجر» در جریان عملیات نظامی مشترک به هلاکت رسید. رسانه‌های آمریکایی در ادعایی عجیب اعلام کردند که جسد «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریتسی داعش به دریا انداخته شد!!
 •  مالک الزیباوی، کاراته‌کار لبنانی در مسابقات قهرمانی اروپا به میزبانی پرتغال با وجود کسب مدال طلای این مسابقات به خاطر حضور نماینده رژیم صهیونیستی در جایگاه سوم از رفتن روی سکوی قهرمانی صرف نظر کرد.
 •  یک منبع خبری درتحلیل کودتا در عراق در پوشش تظاهرات نوشت: از زمانی که عبدالمهدی مأمور تشکیل کابینه در عراق شد، تلاش‌هایی برای بسترسازی سرنگونی آن توسط آمریکا، امارات و عربستان سعودی صورت گرفت. مهم ترین دلایل این کودتا هم عبارتند از: 1-موضع وی در قبال تحریم‌ها علیه ایران؛ 2- گسترش نفوذ الحشدالشعبی(بسیج مردمی عراق) در نهادهای حکومتی 3- بازگشایی گذره مهم مرزی «قائم-بوکمال» بین سوریه و عراق.
 •  روزنامه صهیونیستی هاآرتص اعتراف کرد: بر کسی پوشیده نیست که اسد در جنگ پیروز شده است.اتحادیه عرب به زودی اسد را دوباره در فهرست خود وارد می‌کند.افسران اطلاعاتی اسرائیل پیش‌بینی کردند اسد نهایتا چند هفته‌ای سرنگون می‌شود.آنها حمایت ایران و دیگر متحدانش را در نظر نگرفته بودند.اوباما، نتانیاهو و اردوغان نباید به اسد اجازه پیروزی می‌دادند.
 •  دولت تونس در اقدامی تحسین برانگیز در حمایت از مردم فلسطین، مانع ورود هیئت ورزشی رژیم صهیونیستی به این کشور شد.قرار بود رژیم صهیونیستی در رقابت‌های بین المللی تکواندو به میزبانی تونس، ۲ ورزشکار داشته باشد که با ممانعت دولت مواجه شد.
 •  گروهی از دانشجویان در کره جنوبی در اعتراض به حضور نظامی آمریکا در کشورشان وارد منزل سفیر آمریکا در سئول شدند. ۱۹ دانشجو به‌دلیل ورود به حریم خانه سفیر آمریکا در سئول دستگیر شدند.
 •  سایت خبری العهد منابع مالی متعددی کودتا در لبنان  را برملا کرده است. مهمترین این منابع مالی سفارتخانه های امارات و عربستان در لبنان هستند.سفارت امارات همه هزینه های لجستیکی از وسایل نقلیه و سیستم های صوتی و بلندگوها و پرچم های لبنان گرفته تا سرویس های بهداشتی و وعده های غذایی آماده و آب آشامیدنی را تقبل کرده است.100 دلار نیز برای هر کسی که روزانه در خیابانها برای بستن آنها حاضر شود، پرداخت می شود. 150 دلار نیز به هر پسرو دختر جوانی پرداخت می شود که شب را در داخل چادرها یا خارج از آن در خیابانها سپری می کند.
 •  ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر با لحنی تحقیرآمیز درباره عربستان سعودی گفت: آنها به‌جز پول، چیز دیگری ندارند.

وضعیت جهان:

 •  دولت برای کسب رضایت FATF تحریم‌های شورای امنیت را به رسمیت شناخت و در آئین نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی برای جلب رضایت FATF، فهرست افراد و نهادهای تحریمی مورد پذیرش کشور را شامل قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد کرده است.همچنین در ماده ١٢٢ این آئین نامه اجرایی از اشخاص داخلی درخواست شده است نسبت به توقیف اموال اشخاص مندرج در «فهرست تحریمی» اقدام کنند.
 •  در پی دستگیری خلیل آقایی  معاون وزیر جهاد کشاورزی ورئیس سازمان  جنگل داری ،مراتع وآبخیز داری این وزارت خانه مشخص شد در ۵ سال اخیر حدود ۴۰ تن از مدیران و کارمندان حجتی در وزارت جهادکشاورزی توسط دستگاه قضا بازداشت شده اند.
 •  رییس سازمان امور مالیاتی با اشاره به درآمد میلیاردی 300 هزار نفر و عدم پرداخت مالیات توسط آن‌ها گفت: این افراد میلیاردر درآمد مشمول مالیات دارند و بیش از 50 درصد آن‌ها مؤدی مالیاتی نیستند؛ در واقع این افراد در سازمان امور مالیاتی هیچ پرونده‌ای ندارند.
 •  امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، گفت: یک محموله 14 هزار تنی برنج و همچنین محموله دارو به ارزش 19 میلیارد تومان که با ارز دولتی به کشور وارد شده بود در حال قاچاق معکوس به کشور پاکستان بود که توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) کشف شد. علاوه بر این فردی از گمرکات استان سیستان و بلوچستان اقدام به واردات بنز، سانتافه و خودروهایی از این قبیل می‌کرده و آن را به عنوان لوازم خانگی اظهار به گمرک می‌کرده است.
 •  لشگری‌پور متهم ردیف دوم پرونده دارویی در دادگاه گفت:سال ۸۶شبنم نعمت‌زاده (دختر وزیر سابق دولت روحانی)می‌خواست شرکت رساپخش را تأسیس کند که گفتم اداره غذاودارو مخالفت می‌کند اما او گفت « نگران نباش، اداره غذاودارو یعنی من. در سال ۹۴ شرکت آزمایشگاهی آدونیستر را تاسیس کردیم که به ۶۰۰ میلیون تومان سرمایه نیاز داشت، ایشان از پدرشان یک میلیارد گرفتند، اما به صورت ربا؛ یعنی یک میلیارد به ما دادند و هر ماه ۳۰ میلیون تومان سود آن را گرفتند و این کار به مدت دو سال ادامه داشت. چک‌ها هم به نام مریم بختیار همسر آقای نعمت‌زاده صادر شده بود. پدر ایشان در این دو مورد به شرکت پول دادند و گفتند هزینه دفترمان است و باید پس بدهید.
 •  نماینده حقوقی وزارت بهداشت در جریان دادگاه شبنم نعمت زاده با حضور در جایگاه اعلام کرد: چهارشنبه هفته گذشته یکی از اقوام نعمت زاده در وزارت بهداشت حضور یافت و اعلام کرد که نمایندگان شما در دادگاه چنین و چنان می‌گویند و بعد از آن بود که یکی از مدیران کل این وزارتخانه برکنار شد!
 •  عباسیان، عضو شورای عالی نظام پزشکی با اشاره به اینکه اکثریت مردم از نظر مالی توان ترمیم دندان های آسیب دیده خود را ندارند، گفت: اغلب بیماران برای رهایی از درد دندان به مراکز دولتی مراجعه می کنند. یکی از کارهای پایه‌ای که در حوزه دندانپزشکی باید انجام شود ورود جدی سازمان‌های بیمه‌گر برای پوشش خدمات دندانپزشکی است، زیرا ۷۰ درصد مردم که اکثریت را تشکیل می‌دهند توان پرداخت هزینه‌های دندانپزشکی را ندارند و زمانی به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند که دیگر چاره‌ای جز کشیدن دندان خود ندارند.
 •  سخنگوی قوه قضاییه  در پاسخ به پرسشی درباره سهامداران تاکسی‌های اینترنتی که ۸۵ درصد سهام خارجی دارند و سهامداران‌شان در عربستان سعودی و امارات مسئولیت بعضی از تاکسیرانی‌های اینترنتی آن کشورها را هم بر عهده دارند. آیا با توجه به رعایت پدافند ملی نبایستی به این موارد رسیدگی شود و آیا این موضوع جریان نفوذ نیست؟ گفت: سهامداران را به ما بگویید تا بررسی کنیم. تا الان در این ارتباط اطلاعاتی به ما منعکس نشده. ما آمادگی داریم در صورتی که چنین اطلاعاتی بود حتماً مورد رسیدگی قرار گیرد.
 •  حاجی‌دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خبر داد: از وزیر صنعت سوال کردم چرا ۱۳ تن سنگ پا به کشور وارد شده است؟ که در پاسخ به بنده گفت: « ۸ تن سنگ پا به کشور وارد شده» که به اعتقاد بنده حتی وارد کردن یک سنگ پا در این شرایط اقتصادی هم ضرورتی نداشت.گفتنی است: کارشناسان اقتصادی معتقدند: برخی کالاهای مهم و غیرمجاز با عنوان و ردیف سنگ پا وارد کشور می شود که باید مورد توجه نهادهای امنیتی قرار گیرد.
 •  در حالی قرار است در طرح ملی مسکن به متقاضیان، ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان با سود ۱۸ درصدی پرداخت شود که، قشر متوسط باید حدود ۱۶۰ میلیون سود این وام را پرداخت کند.
 •  بررسی ها نشان می‌دهد در واردات تنها ۲۹ قلم کالای لوکس و غیرضروری با ارز دولتی(با ملاحظه اختلاف دلار ۴۲۰۰ تومانی و ۱۰ هزار تومانی) بیش از ۹۲۸ میلیارد تومان رانت ارزی به وجود آمده است.
 •   نماینده شهرضا در مجلس تصریح کرد :سؤالی که سال 96 در مورد آسیب‌های اجتماعی از وزیر کشور داشتم به دلیل عملکرد هیأت رئیسه سال 98 فرصت طرح پیدا کرد و در نهایت هم پاسخ قانع کننده‌ای از وزیر نشنیدم؛ گاهی ارتباطات هیأت رئیسه با یک وزیر خاص باعث چنین اتفاقاتی می‌شود.گفتنی است: رحمانی فضلی از نزدیکان و دوستان علی لاریجانی است.
 •  پس از گزارش یکی از اعضای کابینه در خصوص پیش بینی های صورت گرفته برای حضور زنان در بازی تیم ملی فوتبال که با تقدیر تعدادی از وزیران و مسئولان مهم اجرایی مواجه شد، وی در گزارش تکمیلی خود درباره فراهم کردن زمینه حضور بانوان در ورزشگاه ها، از حضور بانوان در مسابقات بین‌‌المللی فوتبال باشگاهی  داخلی هم خبر داده است!
 •  یک منبع آگاه اعلام کرد: مهدکودک‌هایی هستند که حاضرند، کودکانی که چهره زیباتری دارند را به دفاتر مدلینگ معرفی کنند و حق تبلیغ خودشان را بگیرند! مدیر یک مهدکودک می‌گوید: مبلغ ۶۰۰ تا سقف یک میلیون تومان را برای هر کودک می‌گیرد و بچه‌ها هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۲ ظهر در دفتر مدلینگ هستند.متاسفانه والدین صرفا از معروف شدن کودکانشان راضی هستند و اطلاعی از استفاده سودجویان و تأثیر روانی این کار در آینده فرزندانشان ندارند.
 •  مدیر یک شبکه مسیحی با انتقاد به رواج فساد اخلاقی در کلیساهای خانگی در ایران اذعان داشت: در کلیساهای خانگی، هر روز خبرهای مختلفی از فساد اخلاقی به گوش می‌رسد.گفتنی است: این خبرها قبلا توسط  شبکه‌های مسیحی تکذیب می شد؛ اما با وخیم‌شدن اوضاع، حالا همین شبکه ها نیز زبان به انتقاد از این وضعیت تاسف‌بار گشوده‌اند.
 •   عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از جلسه طرح سوال بنده از وزیر علوم در مجلس مبنی بر صدور احکام بورسیه، لیست 98 نفره از آقازاده‌های بورسیه‌ای در اختیار قوه قضائیه قرار گرفته که شامل بسیاری از آقازاده های مسئولان در رده های مختلف است.
 •  رهبران دو کشور آلمان و فرانسه با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند ما خواهان بازگشت ایران به تمامی تعهدات خود ذیل برجام هستیم.ایران باید یک چارچوب مذاکرات بلندمدت جدید برای برنامه هسته‌ای خود را بپذیرد!این چارچوب جدید باید شامل تمامی فعالیت‌های منطقه‌ای ایران و برنامه موشک‌های بالستیک و هر سامانه پرتاب شونده دیگر شود!
 •  سخنگوی قوه قضائیه با هشدار  به مسئولین درباره جلوگیری از خسارات ناشی از سیل از تشکیل پرونده برای ۲۴۵ مدیر در ارتباط با سیلاب‌های بهار ۹۸ خبر داد.
 •  بخشی از محدوده جزایر ناز به عنوان چهارمین میراث ملی استان هرمزگان در منطقه آزاد قشم با واگذری به بخش خصوصی در مسیر تخریب و تغییر در اصالت قرار گرفته است.جزایر سه گانه ناز یکی از جاذبه‌های مشترک زمین شناختی و اکولوژیکی است که در فاصله ۲۲ کیلومتری ساحل جنوبی شهر قشم قرار دارد.اسناد موجود بیانگر آن است که بیش از ۱۰ هزار مترمربع از این اثر ملی ثبت شده، متری  ۴۵ هزار تومان به بخش خصوصی فروخته شده است! این اقدام، اعتراضات مردمی را در ابعاد مختلف متوجه این سازمان ساخته است.
 •   سردار ذوالقدر رئیس پلیس امنیت عمومی تهران خبر داد: سوالات کنکور به مبلغ ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان به شرط قبولی در کنکور پیش‌فروش شده بود.
 •  با افزایش شکاف طبقاتی،گوشت لاکچری یا همان گوشت ویل (گوشتی که گوساله آن تنها منبع تغذیه‌اش شیر است و دام آن با گرفتن ماساژ عضلانی، گوشتی با بافت لطیف خواهد داشت) در برخی مغازه‌های شمال شهر کیلویی ۱ میلیون تومان عرضه می‌شود.
 •  جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت نشان می‌دهد که در پنج ماه نخست امسال بیش از نیمی از حجم کل سرمایه‌گذاری خارجی در طرح‌های صنعتی،‌ معدنی و تجاری، به افزایش سرمایه‌گذاری برای تولید سیگار در استان زنجان و گیلان مربوط بوده است.
 •  کتاب عرفان صهیونیست‌ها «کابالیست» در دولت روحانی مجوز انتشار گرفت.انتشارات «علمی و فرهنگی» که یکی از معروف ترین موسسات انتشاراتی داخلی است اقدام به انتشار کتاب «ز» از جمله کتاب های عرفان های صهیونیستی که در آن آموزه های یهودیان وجود دارد را در ۲۰۰۰ نسخه منتشر کرده است.
 •  «قاضی پور» نماینده ارومیه در مجلس گفت:احیای دریاچه ارومیه برای آذربایجان غربی آب نداشت اما برای خیلی‌ها نان داشت.اخیرا ۷ نفر از اساتید دانشگاه در سفری به آمریکا مطالعاتی درباره این موضوع داشته‌اند که هزینه این سفر ۳۰۰ هزار دلار(3 میلیارد تومان) بوده است.از ستاد دریاچه ارومیه خواسته‌ایم درباره جزئیات این سفر، هزینه‌ها و نتایج مطالعات اطلاع رسانی کند اما متاسفانه دولتمردان از این قضیه ناراحت شدند.دیوان محاسبات به تخلفات این موضوع ورود کرده است.
 •  فائو ،سازمان بین المللی غذا اعلام کرد:آمار سالانه ضایعات غذایی در ایران ، تقریبا معادل ۶۰ درصد درآمد نفتی کشور است.هدر رفت روزانه غذا در ایران به ازای هر فرد ۱۳۴ کیلو کالری می‌باشد.در بخش کشاورزی نیز،سالانه ۳۰ درصد محصولات تولیدی در کشور،به صورت ضایعات از چرخه مصرف خارج می‌شود.آب مصرف شده برای تولید این ضایعات 9/3 میلیارد متر مکعب است که عدد بسیار نگران کننده ای به شمار می‌رود.طبق برآورد ها ، مجموع ضایعات غذایی و کشاورزی ایران ، به اندازه سیر کردن جمعیت گرسنه یک کشور ۱۸ میلیون نفری است!
 •  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از حقوق ماهانه ۸۵ میلیونی یک مدیر در یکی از وزارتخانه‌ها خبر داد و گفت: این فرد که نماینده اسبق هم است، به رغم ممنوع‌الخروج بودن با پیگیری وزیر مربوطه به خارج از کشور رفت.این مدیر وقتی در ایام مرخصی به ایران آمد، دستگاه اطلاعاتی وی را بازداشت کرد و پرونده وی در دادسرای کارکنان دولت در حال بررسی بود که قاضی پرونده وی را ممنوع‌الخروج کرده بود.متاسفانه با پیگیری وزیر مربوطه و لابی‌های صورت گرفته این فرد به خارج رفت.این فرد برای دفتری که در جردن تهران اجاره کرده بود، به یورو هزینه دریافت می‌کرد. وی گفت: از رئیس دستگاه قضا می خواهیم که عواملی که سبب رفتن این فرد به خارج از کشور شدند، را از سمت شان عزل کند.همچنین وزیر مربوطه باید مواخذه شود که چرا با لابی باعث شد تا فرد ممنوع الخروج از کشور خارج شود.
 •   اسناد نشان می‌دهد غلامحسین صباغی عضو هیأت مدیره سابق پست بانک ایران و مدیرعامل کنونی موسسه کوثر در زمان عضویت در هیئت مدیره بانک دولتی پست‌ بانک ۵ فقره وام‌ کم‌بهره ۱۸۰ تا ۲۴۰ ماهه (20 ساله)از این بانک دریافت کرده است.گفتنی است سال ۹۲ وقتی محمود واعظی (رئیس دفتر کنونی رئیس جمهور) وزیر دولت یازدهم بود، غلامحسین صباغی را به سمت عضو هیأت مدیره پست بانک ایران منصوب کرد.
 •  به گفته یک مقام مسئول سالانه قریب به ۴۵۰۰ میلیارد تومان گردش مالی برای موسسات آمادگی کنکور تنها در این شهر وجود دارد که رقمی معادل ۱۵ درصد بودجه آموزش و پرورش و آموزش عالی در سال است.