سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه378)

on . ارسال شده در وضعیت

وضعیت کشور:

 

 •  امام خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان فرمودند:مذاکره با آمریکا هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد؛ ما برای اینکه این را امتحان کنیم -البته من یقین داشتم ولی برای اینکه برای همه روشن شود- گفتیم اینها از خطایی که کردند [بازگردند]، تحریمها را بردارند و به برجام برگردند و بعد در مجموعه‌ی برجام مذاکره کنند. نخیر، نپذیرفتند. خواسته‌های جدیدی را مطرح میکنند و ایران این خواسته‌ها را نخواهد پذیرفت. میگویند در منطقه فعال نباشید، به مقاومت کمک نکنید، موشک نداشته باشید؛ کم‌کم هم خواهند گفت روی حجاب تکیه نکنید و قوانین دیگر را مطرح خواهند کرد. خواسته‌های اینها حد یقف ندارد. آمریکا دنبال حالتی است که قبل انقلاب بود اما انقلاب و جمهوری اسلامی محکم‌تر از این حرفها است و اراده‌ی حاکم بر جمهوری اسلامی به اذن خدا راسخ و پولادین است و اجازه نخواهد داد آمریکا به کشور بازگردد.
 •  رهبر معظم انقلاب در دیدار هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان، به مسئولان هشدار دادند:یکی از راه‌های «رونق تولید»، جلوگیری از واردات زائد و بی‌رویه است. چرا مسئولان جلوگیری نمیکنند از این مسئله؟ یک کسانی با واردات تنفّس میکنند؛ ثروت بادآورده‌شان وابسته به واردات است و نمیگذارند جلوی واردات زائد که تولید داخلی را به شکست میکشاند، گرفته شود. اینها در اولویت‌اند یا آن جوان بیکار کشور؟
 •  آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان طی سخنان مهمی، ضمن هشدار نسبت به قصد تخلف برخی مسئولان دولتی در انتخابات آینده گفت: حاشیه‌سازی و دخالت دولت در انتخابات خلاف «حق‌الناس» است. متأسفانه از مدت‌ها قبل تغییر گسترده استانداران و فرمانداران را شاهد هستیم و این احتمالاً برای این است که خط آن‌ها را پیگیری کنند و خیلی از این افراد جناحی هستند. در دوره قبل انتخابات، تخلفاتی از برخی استانداران و فرمانداران وجود داشت که آن‌ها را دادگاهی کردند، در این دوره از انتخابات باید مراقبت کرد تا چنین اتفاقاتی تکرار نشود. از آقای رئیسی می‌خواهیم که با دقت بیشتر به تخلفات انتخاباتی رسیدگی کنند. دبیر شورای نگهبان همچنین در پاسخ به سخنان روحانی گفت: عصبانیت و درشت‌گویی پاسخ مناسبی به مطالبه مردم نیست. بالاخره این سؤال وجود دارد که 18 میلیارد دلار ( قریب 200 هزار میلیارد تومان) مداخله ارزی در سال 96 با چه منطقی انجام شد و چه نتیجه‌ای داشت؟مردم نمی‌پذیرند که یک مقام ارشد بلافاصله پس از برخورد با فساد بخواهد هر روز با سخنان تحریک‌آمیز کشور را دچار تنش کند.
 •  آیت الله رئیسی در واکنش به سخنان روحانی تاکید کرد: گرفتارحاشیه ها نمیشویم ومصمم تر از همیشه پای کار مبارزه بافساد خواهیم ماند. وحدت از نظر ما راهبردی است و هرگونه تفرقه و وحدت شکنی خواست دشمن است.
 •  سرلشکر جعفری فرمانده سابق سپاه در واکنش به سخنان روحانی در یزد اعلام داشت: جناب رئیس‌جمهور اگر در مسیر مبارزه با بی‌عدالتی‌ها کاری نمی‌کنند، لااقل کارهایی که دیگران انجام می‌دهند را تخریب نکنند.
 •  دادستان دیوان محاسبات در نامه‌ای به دولت اعلام کرد:«تعیین نرخ 4200 تومان برای هر دلار، تعیین نرخ ارز کمتر از نرخ تعادلی بازار محسوب می‌شود به نحوی که قیمت ارز با ارزشی که اقتصاد برای آن ارز تعیین می‌کند عملاً موجبات حراج منابع ارزی را فراهم کرده ... لذا تصمیم به تعیین نرخ 4200 تومان برای هر دلار و آن هم برای تمامی اقلام کالایی با عنایت به موارد مذکور از مصادیق تصمیم نادرست موضوع بند (هـ) ماده 23 قانون دیوان محاسبات کشور محسوب می‌شود».
 •  صادق زیبا کلام از حامیان تندروی اصلاح طلب در واکنش به سخنان روحانی گفت:آقای روحانی اگر برادر شما در زندان نبود، باز هم از این حرف‌ها می‌زدی؟از ۲۴ میلیون رای سال ۹۶، الان روحانی ۲۴۰ هزار رای هم ندارد.الان روحانی بیاید و از خاتمی و میرحسین اسم ببرد، کسی آن را باور نمی‌کند.این رفتار  فقط یک فرصت طلبی سیاسی است.
 •  دعایی مدیر مسئول موسسه اطلاعات که به دستبوسی خاتمی مشهور است نیز،در واکنش به سخنان روحانی گفت: اظهارات روحانی در یزد قطعاً جزء اشتباهات اوست .رئیس‌جمهور نباید مرتکب اشتباه شود و نباید سد راه کسانی شود که در حال حاضر با قدرت و قوت خدمات ارزشمندی را ارائه می‌دهند.اگر آقای روحانی مطالبی را بیان کرده که تعریضی به قوه قضاییه و آیت‌الله رئیسی است، قطعا این مورد از اشتباهات وی است.
 •   دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدرخبر داد: بر اساس اعلام سازمان ملل، سهم جمهوری اسلامی ایران از کشفیات تریاک در جهان هم‌اینک به 90 درصد رسیده است.جمهوری اسلامی ایران همچنین 67 درصد کشفیات مرفین جهان را دارد و این نشان از عزم جدی ما در مبارزه با موادمخدر است.بیش‌از 550 تن موادمخدر در هفت ماهه نخست سالجاری در کشور کشف شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 15 درصد افزایش یافته است.
 •  شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:آقای روحانی می‌فرمایند؛ «بدانید در این دولت یک دلار    هم گم نخواهد شد»! که باید گفت؛ مگر کسی ادعا کرده که دلارها گم شده است؟! سخن از برباد دادن ۱۸ میلیارد دلار در میان است و نه گُم شدن آن، زیرا همه می‌دانند این ۱۸ میلیارد دلاری که از کیسه بیت‌المال خارج شده، به جیب چه کسانی سرازیر شده است؟!پرخاش آقای روحانی به دستگاه قضایی ممکن است خدای نخواسته این تلقی را پیش بکشد که نگرانی جناب رئیس‌جمهور از پیدا شدن دلارها‌ست و نه گم شدن آنها !
 •  سخنگوی قوه قضائیه تاکید کرد: با سخنرانی و دو قطبی سازی بی جهت جامعه میدان مبارزه با فساد را خالی نخواهیم کرد.برای ما فرقی نمی‌کند که پرونده فساد مربوط به زنجانی باشد یا کرسنت و استات اویل میدان مبارزه با فساد را خالی نمی‌کنیم وفرقی نمی‌کند که پرونده مربوط به دلار‌های ادعایی گم شده باشد یا پرونده ارز‌ها و سکه‌هایی که در سال ٩٦ و ٩٧ بانک مرکزی با سیاست‌های مورد بحث، خزانه ارزی و طلای کشور را در اختیار افراد فرصت طلب قرار داد.ضمنا در پرونده بابک زنجانی برای مسئولینی کیفر خواست صادر شد که در این دولت ارتقاء سمت گرفتند!
 •   حکم بازداشت شبنم نعمت‌زاده تمدید شد. اخیرا وکیل شبنم نعمت‌زاده در گفت‌وگویی مدعی شد امکان تمدید بازداشت این متهم وجود ندارد. این در حالی است که قرار بازداشت شبنم نعمت زاده توسط قاضی تمدید شده است و نعمت‌زاده همچنان در بازداشت خواهد بود.
 •   آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه خطاب به قضات گفت:وقتی این موضوع را می‌پرسیم، چرا قراری صادر می‌شود که منتهی به بازداشت می‌شود؟قاضی می‌گوید من قرار بازداشت صادر نکرده‌ام؛ قرار وثیقه صادر کرده‌ام؛ قرار وثیقه صادر کردی، مگر نمی‌توانی تا بعدازظهر صبر کنی تا وثیقه را بگذارد و برای یک یا دو ساعت هم که شده پای او به زندان کشیده نشود؟ رفتن به زندان برای او و خانواده‌اش عوارض دارد.وی افزود: همه قضاتی که قرار صادر می‌کنند، باید هفته‌ای یک بار یا ماهی یک بار به زندان ها سر بزنند و شرایط را بررسی کنند.
 •  یک کاربر یمنی در واکنش به شعار عده‌ای از بعثی‌ها علیه ایران نوشت: ما از عراقی‌هایی که خروج ایران از کشورشان را فریاد می‌زنند، از آنها متنفرند و به فرماندهان‌شان توهین می‌کنند می‌خواهیم ایران را به ما بدهند تا همسایه‌ ما باشد و عربستان با نفت، پول و ثروتش همسایه‌شان باشد. معامله‌ی پر سود، یک ماه تجربه‌ش کنید، بگذارید ما خسارت کنیم.گفتنی است: سران قبائل و طوائف شهر کربلا با حضور در کنسولگری ایران به نمایندگی مردم کربلا و عراق از تعرض آشوبگران عذرخواهی کردند.
 •  مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت اعلام کرد: مساحت میدان نفتی جدیدی که کشف شده ۳ برابر کشور بحرین است! حجم ذخایر نفت درجای این میدان ۵۳ میلیارد بشکه است و این میدان از بستان آغاز می‌شود و تا نزدیکی امیدیه ادامه دارد. وسعت این میدان ۲۴۰۰ کیلومتر مربع است و ۸۰ متر ضخامت دارد.
 •  سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) میزان درآمدهای نفتی ایران در سال ۲۰۱۸ میلادی را ۶۰ میلیارد دلار برآورد کرد.
 •  کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:از زمان دستگیری زم نگرانی در جریان معاند و ضدانقلاب خارج نشین به وجود آمده است.ظرف این مدت جمع بسیاری از آنها با دستگاه‌های اطلاعاتی ایران تماس گرفته و اظهار پشیمانی کرده اند، آنها همچنین خواسته‌اند تسهیلاتی برای بازگشتشان به کشور فراهم شود.آنها به این جمع‌بندی رسیده‌اند دیگر امنیتی در سطح کشورهای اروپایی باقی نمانده و این معاندان خارج نشین دیر یا زود از سوی جمهوری اسلامی دستگیر می‌شوند، البته افراد بسیار زیادی هم در داخل کشور از زمانی که یکی از نهادهای امنیتی سامانه پیامکی گرداب را برای خوداظهاری اعلام کرده، برای تخفیف در مجازات خود با این شماره تماس گرفته‌اند.
 •  کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی  درباره بازرس سازمان بین المللی انرژی اتمی  که به او  اجازه ورود به نطنز داده نشدگفت: سیستم کنترلی نشان می‌داد که این خانم بازرس یا آغشته به مواد است یا موادی همراه اوست، که ظاهرا (بعد از مشکوک شدن ما) در دستشویی دفع کرده بود. بار‌ها کنترل شد.گزارشی این امر را هم به آژانس دادیم که به جز آمریکا و رژیم صهیونیستی همه متقاعد شدند و گفتیم اسناد و فیلم‌ها را نشان می‌دهیم که حرفمان براساس منطق است.
 •  سعید نمکی وزیر بهداشت با بیان اینکه من نیامدم با مصلحت اندیشی و عدول از حق، وزیر بمانم. گفت:اجازه نمیدهم آقازاده ای با سرمایه بادآورده پدرش بر صندلی دانشگاه بنشیند، من از استیضاح نمیترسم از افتضاح میترسم.
 •  آمریکا نام ۹ فرد و یک نهاد را به فهرست تحریم‌ها علیه ایران اضافه کرد.بر اساس آنچه وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرده اسامی آقایان «محمد باقری»، «حسین دهقان»، «حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی»، «غلامعلی حداد عادل»، «وحید حقانیان»، «حجت الاسلام سید مجتبی خامنه‌ای»، «آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی»، «غلامعلی رشید»، «علی‌اکبر ولایتی» به فهرست تحریم‌ها علیه ایران اضافه شده‌اند. خزانه‌داری آمریکا همچنین «ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران» را نیز به فهرست تحریم‌ها اضافه کرده است.
 •  امیرآبادی عضو هیأت رئیسه مجلس گفت :موضوع قائم مقام اجرایی برای رهبری توسط «پزشکیان» نایب رئیس اول مجلس در جلسه هیأت رئیسه مطرح شد.در یکی از جلسات هیأت رئیسه،‌ «پزشکیان» عنوان کرد که همانطور که در دوران جنگ دفاع مقدس امام راحل(ره) جانشین فرمانده کل قوا داشت و همه امور کشور را به وی سپرده بود، اکنون نیز در جنگ اقتصادی کنونی، رهبر معظم انقلاب باید یک قائم مقام اجرایی انتخاب کنند و بسیاری از اختیارات را به وی بسپارند تا ایشان بتواند کشور را از این جنگ اقتصادی عبور دهد!!.
 •  حجت الاسلام سیدحمید روحانی از یاران حضرت امام خمینی(ره)، ضمن انتقاد شدید از اقدامات رئیس جمهورگفت: اگر راه علی علیه السلام را شناخته بودیم نباید امروز در سکوت مرگبار فرو می رفتیم. چه فرقی است بین این شیخ کذاب به عنوان رئیس جمهور با شاه؟
 •  استاد حسن عباسی پس از آزادی از زندان(با شکایت وزیر اطلاعات) در سخنرانی پرشور خود در دانشگاه آزاد اردبیل گفت: آقای روحانی! از امروز به بعد ما هستیم وپاسخگو کردن خودت و دولتت. بالا بری، پایین بیایی،یه روز تو حکومت اسلامی محاکمه می شوی.
 •  رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: سقط جنین، مادامی که با مجوز پزشک و در چارچوب رویکرد درمانی باشد، مانعی ندارد اما موارد غیرمجاز آن باید به عنوان حرام شرعی مسلم، قتل نفس محترمه و خلاف نظامات اجتماعی مورد توجه قرار گیرد.دادستان‌ها به شدت با افرادی که برای سودجویی در مراکز زیرزمینی اقدام به سقط جنین می‌کنند، برخورد کنند.
 •  سخنگوی دولت خبر داد: روحانی نامه‌هایی با موضوع صلح در منطقه برای پادشاه عربستان ارسال کرده است.
 •  وکیل مدافع علیرضا زیباحالت منفرد «جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی» خبر داد: دادگاه بدوی در حکم صادره برای زیباحالت، او را به 20 سال حبس و یک میلیارد و 200 میلیون یورو رد مال و جزای نقدی محکوم کرده است.
 •  دادستان کل کشور با اشاره به اینکه به پرونده تخلفات 5 تا 6 قاضی ظرف 15 روز رسیدگی شده و این افراد از دستگاه قضایی منفصل شده‌اند گفت: با صدای بلند اعلام می‌کنیم که با قاضی فاسد برخورد خواهیم کرد... حدود هفت الی ده پرونده دیگر نیز آماده رسیدگی در دادگاه عالی است.

وضعیت شهرستان ها:

 •  دانشجویان انجمن اسلامی دانشگاه یزد به نشانه نابود شدن جوانی دانشجویان در دولت تدبیر و امید یک سبد گلابی گندیده به واعظی رئیس دفتر شیخ حسن روحانی  اهدا کردند.
 •  آیت‌الله رئیسی رئیس قوه قضائیه در شورای اداری استان آذربایجان غربی در واکنش  به ادعای اخیر علی لاریجانی  گفت: برخلاف ادعای یک فرد مسئول مبنی بر تعطیلی یک کارخانه به دلیل بازداشت مدیر آن که براساس اطلاعات غلط بوده است، ماجرا از این قرار است که این فرد با فروش مواد اولیه کارخانه در بازار و عدم پرداخت حقوق چند ماه گذشته کارگران، موجب تعطیلی این کارخانه از مردادماه شده بود و کارگران از او شکایت کرده بودند و سپس دستگاه قضایی اقدام کرد.گفتنی است کارخانه مورد اشاره در شهرستان فسا (استان فارس) واقع شده است.
 •  تعدادی از عناصر تشکیلاتی فرقه ضاله بهائیت در شیراز توسط سازمان اطلاعات سپاه فجر فارس دستگیر شدند.

وضعیت جهان:

 •  عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن تاکید کرد: بعد از آن‌که به عمق عربستان سعودی حمله کردیم پس دیگر مشکلی وجود نخواهد داشت که اراضی اشغالی را هدف قرار دهیم. اگر اسرائیل بخواهد به طور مستقیم به یمن حمله کند، ما به تجاوز آن پاسخ خواهیم داد.
 •  «بها ابوالعطا» فرمانده ارشد جهاد اسلامی در حمله تل‌آویو به غزه به شهادت رسید. بدنبال این اقدام رژیم صهیونیستی مجاهدان فلسطینی اقدام به موشک باران آویو و برخی شهرهای اسرائیل کردند.
 •  رئیس جماعت علمای اهل سنت عراق در سخنانی تصریح کرد:آن روزی که داعش به دروازه های بغداد رسید این ایران بود که در کنار عراق ایستاد.آنهایی که شعار علیه ایران سر دادند خوراک فکری خود را از کجا می‌گیرند؟!
 •  همزمان با روند استیضاح ترامپ، گروهی از روانپزشکان آمریکایی قرار است درباره خطر سلامت روانی رئیس جمهور آمریکا شهادت دهند.
 •  دولت عراق ضمن اعلام خسارت‌های ناشی از تظاهرات اعتراضی در برخی از شهرهای این کشور، نسبت به تداوم مسدود کردن جاده‌ها و بنادر هشدار داد. از آغاز تظاهرات اعتراضی اخیر در برخی شهرها خزانه دولت عراق بیش از  6 میلیارد دلار خسارت متحمل شده است.
 •  رئیس جنبش مقاومت اسلامی فلسطین از حفر صدها کیلومتر در زیر زمین برای نبرد با دشمن خبر داد وگفت: موشک‌هایمان شهرهای اسرائیلی را به شهرهای اشباح تبدیل خواهد کرد. اگر حمایت ایران از مقاومت غزه و فلسطین نبود، به این وضعیتی که هستیم نمی‌رسیدیم، برادران ما در ایران در همه زمینه‌ها از ما حمایت کردند.مقاومت حتی یک لحظه هم از رویارویی با آنها در صورت تجاوزگری کوتاه نخواهد آمد و بینی اشغالگران و اقتدار آنها را در نبرد آینده به خاک خواهد مالید.
 •  نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی بلومبرگ گفت:اگر از کارگران آمریکایی این سوال را بپرسید آن‌ها می‌گویند که شاهد رکود هستند. وضعیت زندگی آن‌ها خوب نیست. آن‌ها احساس یاس و ناامیدی دارند. آن‌ها شاهد کاهش دستمزد‌ها، از بین رفتن فرصت‌ها هستند. آن‌ها احساس می‌کنند که همه چیز در رکود به سر می‌برد. ما باید برای تمامی افراد فرصت ایجاد کنیم. ما باید به جای فریب دادن خود بیشتر فکر کنیم.

 وضعیت قرمز:

 •  قاضی‌زاده هاشمی، نماینده مجلس با بیان اینکه متاسفانه برخی مدیران کشور(در دولت روحانی) خودشان در کار واردات بودند و یکدفعه به مجوز دهنده واردات تبدیل شدند! گفت: متاسفانه شاهد هستیم کسانی بوده‌اند که در حوزه پتروشیمی بزرگترین دارنده و مالک و سهامدار این حوزه بودند و به سیاست‌گذار تبدیل شدند، یا کسی که خودش در کار واردات و خرید کالا‌های اساسی بود به مجوزدهنده واردات کالا‌های اساسی تبدیل شد، یا کسی که در حوزه دارو صاحب شرکت تولید دارو بود به مجوزدهنده واردات یا تولید دارو تبدیل شد و از این دست بسیارند.
 •  جیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) دراقدامی مداخله جویانه، طی نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که قصد دارد به‌زودی به ایران بیاید و در کنار تماشاگران زن در ورزشگاه، از نزدیک یکی از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران را تماشا کند!خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که یک هیئت نمایندگی نیز از سوی فیفا به‌زودی به ایران خواهد آمد تا تدارکات سفر جیانی اینفانتینو را فراهم سازد. بنا به این گزارش، فیفا می‌خواهد مطمئن شود که حضور زنان ایران در ورزشگاه‌ها دایمی خواهد بود و عقب‌نشینی در این زمینه صورت نخواهد گرفت.
 •  روحانی در سفر به یزد و رفسنجان برنامه انتخاباتی دولت برای انتخابات مجلس را کلید زد وی که در یزد با سخنان تند خود  پروژه دو قطبی‌سازی جامعه را رسما آغاز کرد، در رفسنجان از پرداخت به ۱۸ میلیون خانوار خبر داد. امری که تیتر اول رسانه رسمی دولت شد تا برنامه تبلیغاتی دولت که در هفته پیش نیز به صورت ناگهانی از طرح مسکن ملی پرده برداشتند وارد فاز عملیاتی شود.
 •  رئیس شعبه اول ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی از متواری بودن 10 متهم از 17 متهم پرونده اخلالگران ارزی خبر داد
 •  حسین شریعتمداری با انتشار نامه یکی از مسئولان خطاب به وزارت علوم پیرامون موضوع دانشجویان بورسیه می نویسد: کیهان به اسنادی دست یافته است که به وضوح نشان می‌دهند لغو بورسیه هزاران دانشجو، صرفاً یک اقدام حزبی بوده است تا از ورود نیروهای  نخبه و متدین انقلابی به هیئت‌های علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی جلوگیری کنند. یکی از این اسناد نامه‌ای است که آقای... خطاب به آقای «پ»، یکی از معاونان وقت وزارت علوم نوشته است و با ارائه اسامی تعداد قابل توجهی از دانشجویان بورسیه دکترا، خواستار جلوگیری از ادامه تحصیل آنان شده است. و جالب آنکه در مقابل نام هر یک از دانشجویانی که دستور لغو بورسیه آنان را صادر کرده‌اند، به نام و مشخصات شخصیت انقلابی که دانشجویان یاد شده از نظر فکری به آنان وابستگی دارند نیز اشاره شده است.
 •  خجسته نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس تصریح کرد:مگر می‌شود در این کشور سرمایه یک مسؤل دو هزار میلیارد تومان باشد؟ این سرمایه از کجا آمده؟ آیا به‌ غیر از باند و رانت بوده است؟عملکرد جزیره‌ای سایت‌ها در کشور هیچ نتیجه‌ای نداشته و یکی از کارهای بزرگ ما این است که بتوانیم سایت گمرک و «صمت» را به سایت ملی وصل کنیم، زیرا مدیریت سایت گمرک، داخلی است، بنابراین با یک اقدام کوچک می‌شود یک هزار میلیارد تومان را جابه‌جا کرد، چنانکه در وزارت «صمت» شاهد هستیم، 34 هزار خودرو از ساعت دو تا چهار صبح به‌ صورت غیرقانونی ثبت‌ شده‌ است.
 •  در ادامه ی ریخت و پاش های فوتبالی، منابع خبری از هزینه هر دقیقه 5 میلیون تومان برای حضور بازیکن خارجی در تیم گل‌گهر سیرجان خبر دادند.
 •  وزیر بهداشت بازداشت ۳ مدیر سابق وزارت بهداشت به دلیل اتهامات مالی را تایید کرد و گفت: دو نفر از افراد بازداشت شده از اعضای هیات امنای ارزی وزارت بهداشت بودند که شرکت آوای سلامت زیر مجموعه این نهاد است و یک نفر دیگر از افراد بازداشت شده از مدیران سابق حوزه مالی- اداری وزارت بهداشت است.
 •  مینامهرنوش (مدیرعامل مستعفی رایتل)افشاکرد: قرارداد بیمه تکمیلی بسیاری از شرکت‌های ict توسط خواهرخانم وزیر (ثنا اسدیان) بسته شده، به طوری که بالای ۱۰۰ میلیون در ماه برای این قراردادها پورسانت دریافت می‌شد! مدیرعامل سابق رایتل یک خودرو مگان را در زمان حضور آقای آذری جهرمی در رایتل از شرکت داتک که اقای جهرمی پیش از آن در آنجا مشغول بوده، خریداری می‌کند. ظاهرا این خودرو با راننده در اختیار همسر آقای جهرمی بوده! مدیرسابق رایتل (علیرضا صفی) خواهرزاده خودش را به عنوان راننده شخصی زن آقای وزیر استخدام می‌کند! این فرد هیچگاه در شرکت حضور نداشته و در طول این سالها بیمه، حقوق، پاداش، هزینه سوخت و تعمیرات خودرو از طرف رایتل پرداخت می‌شده!حتی چندین سال بعد از رفتن آذری جهرمی از رایتل، همچنان این هزینه‌ها را رایتل پرداخت می‌کرده است؛ اینها حق الناس است.یکی از دلایل زیان ۱۷۰۰ میلیاردی رایتل همین چیزهاست؛ من جلویشان ایستادم، زورم نرسید و دیدید چه کردند.
 •  «زرآبادی» نماینده اصلاح طلب قزوین گفت:آقای آذری‌جهرمی باید پاسخگو باشد و انتصابات خود را اصلاح کند که این کار را نکرد.آیا هر کسی که دفتر نمایندگی بیمه دارد گردش مالی‌اش این گونه است؟خانم ثنا اسدیان متولد ۶۵ خواهر خانم آقای وزیر است که ماهانه ۶۹ میلیون حقوق می‌گیرد. کارمزد او طی سه سال  ۲ میلیارد و۳۰۰ میلیون تومان بوده است.
 •  آذري جهرمي در لايو اينستاگرام، قرارداد خواهرزنش با شركت رايتل را رسما تاييد كرد. در شرايطي كه افكار عمومي در انتظار پاسخ هاي درخوري از سوي وزير ارتباطات مطابق وعده وي در لايو اينستاگرام بود اما آنچه در عمل پيش رفت صداي حاميان وزير ارتباطات را هم در اورد.جهرمي در اين لايو كه ابتداي آن به سخنراني گذشت با چرخش دوربين به سمت باجناق خود عملا ادعاي مربوط به قرار داد خواهرزنش با شركت رايتل را تاييد كرد.باجناق جهرمي ضمن تاييد اصل قرارداد، آن را محصول شايستگي و توان شخصي خود و همسرش خواند! و البته گفته مبلغ اعلام شده سود ناخالص بوده و قرار داد هم قبل از وزارت جهرمي و البته در دولت روحاني منعقد شده است. جهرمي در اين لايو هيچ اشاره اي به رسوايي سايت انتخاب در كاسبي با خدمات ارزش افزوده  و اخبار مربوط به قرارداد ماهي ٣٠ ميليون تومان ياشار سلطاني با زير مجموعه وزارت ارتباطات نكرد.
 •  روزنامه جوان نوشت: درست همزمان با ورود زنان به ورزشگاه آزادی در جریان بازی ایران - کامبوج تبلیغ لوازم بهداشتی زنان در ورزشگاه برای اولین بار رقم خورد که تو خود حدیث مفصل بخوان از این تبلیغ! گفتنی است: اخیرا به بهانه ی ترویج بهداشت، برخی شرکتها با حضور در مدارس دخترانه، اقدام به تبلیغ لوازم بهداشتی ویژه زنان و پرده دری در این زمینه ها می کنند.
 •  یک منبع آگاه در شستا خبر  داد: یکی از مدیران سابق شرکت کشتیرانی به دلیل دریافت رشوه ۴ میلیون دلاری بازداشت شد.«م. س» در حال حاضر با قرار وثیقه آزاد شده است.
 •  توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد:کالاهای اساسی در طول یکسال ۱۱ میلیارد دلار بیشتر ارز نمی خواهد. دولت در عرض حدود دو ماه ۱۸ میلیارد دلار ارز و ۶۲ تن طلا را بر باد داد. حالا می گویند چرا می‌گویید ما اینها را به تاراج دادیم!
 •  رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: از موضوع اجاره منزل جدید برای شهردار رشت باخبر بودم اما به هیچ عنوان با منزلی که هم‌اینک به قیمت ۹۵۰ میلیون تومان برای وی اجاره شده موافق نیستم.
 •  تصاویری از حضور مهدی جهانگیری کنار رئیس جمهور در سفر استانی روحانی به کرمان منتشر شد !  برادر معاون اول رئیس‌جمهور به دلیل تخلفات مالی کلان در مهرماه ۹۶ بازداشت شده بود و هم اکنون نیز با قید وثیقه آزاد است.
 •  بعد از جهانگیری و جهرمی، نوبخت نیز با جت اختصاصی به سنندج رفت! در همین راستا نماینده اراک در مجلس گفت: فرودگاههای کشور بیش از آنکه استفاده عمومی داشته باشند، برای دولتمردان بهره‌کشی اختصاصی دارند.