سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت(نشریه381)

on . ارسال شده در وضعیت

وضعیت کشور:

 

 •  صفحه رسمی رهبر معظم انقلاب در فضای مجازی در اقدامی معنادار، هشدار 11 سال قبل ایشان را بازنشر داد که فرموده اند: اگر جمهوری اسلامی دچار شاه سلطان حسین‌ها بشود، دچار مدیران و مسئولانی بشود که جرأت و جسارت ندارند؛ در خود احساس قدرت نمی کنند، در مردم خودشان احساس توانائی و قدرت نمیکنند، کارجمهوری اسلامی تمام خواهد بود. همچنین در تیتر نشریه اخیر خط حزب الله که توسط دفتر حفظ و نشر آثار امام خامنه ای منتشر می شود با هشدار به توطئه برای بی ثبات سازی کشور نوشته است: دست هایی در کار است...
 •  آیت‌الله العظمی نوری همدانی اعلام کرد: با طرح بانکداری که از مجلس فرستادند و مطالعه کرده‌ام، با این کیفیت مخالفم.بارها گفته‌ام گرفتن دیرکرد حرام است، نباید با حیله شرعی آن را قانونی کرد. آقایان با حوزه و علمای که در این رشته کار کردند در ارتباط باشند تا موضوع حل شود. گفتنی است: نمایندگان مجلس اخیرا کلیات «طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران» را تصویب کردند.
 •  سناتور لندزی گراهام در سخنانی تصریح کرد: بعد از سرنگون شدن پهپاد با ترامپ صحبت کردم. ترامپ به من گفت اگر به ایران حمله کنیم آیت الله حتما جوابمان را می‌دهد.
 •  رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه وعده های توخالی غرب گره گشای مشکلات نخواهد بود،تاکید کرد: مهمترین راه برخورد با توطئه دشمنان رسیدگی به معیشت و ایجاد آرامش در زندگی مردم است. آیت الله رئیسی در بخش دیگر از سخنانش گفت: قاضی شجاع، قانونمند و نفوذناپذیر با تهدید و ملامت از میدان به در نمی‌شود و مایه افتخار و مورد حمایت ماست.
 •  آیت‌الله موحدی‌کرمانی در خطبه های نماز جمعه تهران هشدار داد: نباید مثل آن فردی که گفت من شب خوابیدم و صبح بیدار شدم و دیدم بنزین گران شده است، نسبت به مسائل تدبیر صورت گیرد.عجب! شما هم مطلع نبودید و شما از وضع کشور مطلع نبودید که حالا مطلع شده‌اید؟!‍ خدا کند که این حرف که من هم خبر نداشتم دروغ باشد.جان مردم به لب رسیده است و مردم دارو پیدا نمی‌کنند؛ اگر هم دارو پیدا کنند نمی‌توانند خریداری کنند. در آشوب‌های اخیر نه روشنگری شد و نه مردم مطلع شدند؛ نه افزایش قیمت بنزین گام به گام و تدریجی بود. وی افزود: خیال کردی حال که مسئولیتی داری کسی هستی. وای بر آن کسی که فکر کند کسی هست.
 •  استاد رحیم‌پورازغدی تصریح کرد: حواسمان به لانه‌های جاسوسی فتح نشده هست؟ می‌شود تصور کرد آمریکایی که جاسوس‌هایش، اول انقلاب تا مقام ریاست جمهوری نفوذ کرده بودند، امروز دست از ایران کشیده باشد؟ وقتی سی و چند سال پیش در همه ی دانشگاه های ما آدم داشتند؛ آیا الآن جاسوس نیست؟ آیا می‌شود باور کرد در دانشگاه های ما جاسوس نباشد؟ در دولت موقت بعد از انقلاب ۵-۶ نفر جاسوس آمریکا بودند. در بیت آقای شریعتمداری پسر و دامادش را جاسوس کردند. هرچه که در اسناد لانه جاسوسی است، ۱۰۰۰ برابرش الآن انجام می‌شود. عین دستورات جاسوس های آمریکایی الآن توسط بعضی مسئولان انجام می‌شود.
 •  براساس رده‌بندی انجام شده از سوی «گلوبال فایر پاور» که همه ساله با بررسی بیش از ۶۰ فاکتور قویترین قدرت‌های نظامی جهان را اعلام می‌کند، نیروهای نظامی ایران در جایگاه ۱۴‌ قدرتمندترین ارتش‌های جهان قرار دارند.این جایگاه درحالی است که ایران از لحاظ صرف بودجه نظامی در ردیف ۳۹ جهان قرار دارد.
 •  نیروی دریایی سپاه پاسداران در اطلاعیه ای عمومی، به همه صیادان ایرانی اعلام کرده است که نه شناورهای ائتلاف و نه شناورهای آمریکایی حق هیچگونه بازرسی، توقیف و سوال و جواب از هیچ یک از قایق‌های صیادی ایرانی را بخصوص در آب‌های سرزمینی و منطقه‌ای انحصاری و اقتصادی کشورمان ندارد.
 •  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: از اول سال حدود چهار بار طرح افزایش قیمت بنزین به مجلس آمد و هر بار به‌صورت استمزاجی، مجلس رأی منفی به این طرح داد و خود لاریجانی بدون اطلاع نمایندگان این طرح را امضا کرد.
 •  دبير هيات نظارت بر مطبوعات با توهين‌آميز خواندن ضرب‌المثل به‌كاررفته در تيتر وطن امروز در پي سفر روحاني به ژاپن با عنوان «خربزه آبه» گفت: روزنامه وطن امروز به دليل درج تيتري برخلاف منافع و مصالح ملی و دستگاه ديپلماسي كشور در صفحه يك آن روزنامه، تذكر گرفت! اين در حالي است كه «خبرگزاری دولتی ايسنا» علیرغم اقدامات ضدامنيت ملی ازجمله شايعه‌پراكني عليه زوار عراقي و يا انتشار اخبار دروغ و التهاب آور در آشوب‌هاي اخير، نه تنها تذكر نگرفت بلكه به‌عنوان يكي از رسانه‌هاي برتر اربعين تقدير شد!. خبرآنلاين(وابسته به لاریجانی) هم با وجود اقدامات ضدامنيت ملی ازجمله توهين به سپاه، سگ خواندن منتقدان و شايعه‌پردازي در ماجرای «دروغ دختر آبي» مواخذه نشده و مسئولانش در دولت، صاحب‌منصب مي‌شوند.
 •  نمایندگان مجلس پاسخ‌های «غلامی» وزیر علوم  درباره «علت تبعیض وزارت علوم درباره جذب خانم‌ها در این وزارتخانه به عنوان عضو هیأت علمی» را قانع‌کننده تشخیص نداده و به وی کارت زرد دادند. همچنین نمایندگان مجلس از پاسخ‌های وزیر علوم به سؤال «علت انتصاب رئیس و معاونین مرد برای دانشگاه‌های دخترانه چیست؟»، قانع نشدند و برای بار دوم به وزیر علوم کارت زرد دادند.
 •  استادحسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: در تصمیم اخیر درباره بنزین دیدید مسئولان دولتی می‌گفتند «ما مراقب بودیم مردم نفهمند.»، مگر قرار بود به مردم شبیخون بزنید؟ مگر جنگ با مردم است؟ بعد هم می‌گویند «خودمان هم نمی‌دانستیم».وی افزود:بنده در یکی از جلسات درباره مشکلات سؤال پرسیدم و همین مسائل را گفتم، به‌جای پاسخ، با «خاموش باش»، توهین «بیخود کردی» و «چرا از این دعوت کردید؟»، روبه‌رو شدم. گفتند «فلانی توهین کرده»، اما من توهین شنیدم.من هم گفتم در شورایی که این‌گونه اداره می‌شود، نباشم بهتر است. ما در شورا هستیم که حرف بزنیم. اگر قرار باشد حرفی نزنیم و چیزی نگوییم، نباید آنجا باشیم. برخی مسئولان کشور می‌گفتند که مردم بعد از افزایش قیمت بنزین مشکلی نداشتند و راضی بودند ولی برخی مراجع و نمایندگان اعتراض کردند و این اتفاقات رخ داد. عجیب است تقصیر را هم گردن مراجع انداختند.
 •  نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خطاب به روحانی گفت: ۶ سال از عمر دولتی گذشت که قرار بود ۱۰۰ روزه مشکلات کشور را حل کند. تقویم دستتان هست؟! بیش از ۲۲۰۰ روز گذشت و هنوز ملت ما منتظر حل مشکلات ابتدایی‌شان هستند! ‏قرار بود آنقدر رفاه بیاورید که ۴۵ هزار تومان به حساب هم نیاید، نه آنکه امروز خیل مردم گرفتار نان شب  باشند. البته خیالتان راحت! ۴۵ هزارتومان برای مردم هیچ شد، هییییچ! ‏قرار بود شفافیت سرلوحه کارتان و مردم محرمتان باشند، نه اینکه با سرکشی از قانون لیست اموال خود و وزرای میلیاردی‌تان را ارائه نکنید، مگر چه دارید که از ملت پنهان می‌دارید؟ ‏تاکی میخواهید خود را در برابر غرب وحشی تحقیر کنید و التماس آنان را داشته باشید، بجای اتکا وانتظار از غرب به جوانان برومند ایران اسلامی تکیه کنید. بدانید که عبرت دوران شدید و تاریخ فراموش نخواهد کرد.
 •  «نورعلی تابنده» قطب دراویش گنابادی در سن ۹۲ سالگی مرد. دو سال قبل هواداران تابنده در تهران، اغتشاش کرده که منجر به شهادت محمدحسین حدادیان و شهادت و زخمی شدن چند مامور ناجا شد.
 •  فتاح رئیس بنیاد مستضعفان تصریح کرد : فروش کل بنیاد در 9 ماه امسال 26 هزار میلیارد تومان بوده که بیشتر از برنامه ریزی های صورت گرفته است. در مجموع سال 97 سود بنیاد 5400 میلیارد تومان بوده و تاکنون 670 میلیارد تومان مالیات پرداخت کرده ایم و فکر می‌کنم به 1000 میلیارد تومان برسیم، مالیات سال آینده بنیاد 1600 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
 •  با وجود ادعای رسانه‌های دولتی مبنی بر عدم پرداخت مالیات از سوی نهادهای انقلابی، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الأنبیاء(ص) گفت: در سال گذشته ۴۰۰ میلیارد تومان مالیات توسط مجموعه قرارگاه ‌پرداخت شد. ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و تاکنون ستاد یک‌هزار و ۷۰۶ مدرسه و ۱۲ بیمارستان هزار و صد تختخوابی، ۲۱۰ مرکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور ساخته و همه هزینه‌های بیماران صعب العلاج را تقبل کرده با این حال مالیات اینگونه فعالیت‌ها نیز به صورت کامل پرداخت شده است.
 •  محمدعلی خطیبی، رئیس اسبق امور بین الملل شرکت ملی نفت گفت: سال قبل دولت در لایحه بودجه فروش روزانه ۱.۵ میلیون بشکه را پیش بینی کرد ولی آیا محقق شد؟ قطعا نشد. دیدید که در اواسط سال دوباره جلسه تشکیل دادند و رقم تخمینی صادرات را به ۳۰۰ هزار بشکه کاهش دادند. اگر سال گذشته این رقم صادرات نفت محقق نشد چرا دوباره این اشتباه تکرار می شود و با ایجاد انتظار، کسری بودجه و دیگر مشکلات را به وجود می‌ آورند؟
 •  نمایندگان مجلس بر خلاف نظر کمیسیون بهداشت با انجام تحقیق و تفحص از عملکرد جمعیت هلال احمر موافقت کردند.گفتنی است: اخیرا رئیس جمعیت هلال احمر و برخی معاونان این سازمان به اتهام فساد مالی دستگیر شده اند.
 •  خدابنده از اعضای ارشد سازمان منافقین که از این گروه جدا شده است گفت:حدود یک سال و نیم پیش، یک هزار دستگاه رایانه برای سازمان از طریق یک شرکت آلبانیایی وارد آلبانی و به سازمان که سفارش‌دهنده بود، داده شد.فعالیت‌های سازمان در شبکه اجتماعی اینستاگرام افزایش پیدا کرده چون توئیتر و فیس‌بوک محیط کنترل‌شده‌تری هستند. اینها اکانت‌های جعلی زیادی می‌سازند و از آن‌ها استفاده می‌کنند. وی افزود:تصویری که از گورخوابی برخی از مستمندان منتشر شد، به قدری توسط سازمان بازنشر داده شد که دختر من که در انگلیس است، فکر می‌کرد نیمی از مردم تهران گورخواب هستند!
 •  عبدالملکی  کارشناس مسایل سیاسی نوشت: ‏اگر دولت نصف تلاشی که برای پرداخت دستمزد ‎استراماچونی و برگرداندنش به استقلال انجام دادند را به کار میگرفت، الآن روزی يک و نيم ميليون بشکه نفت ميفروختيم! انوقت نه نیازی به بنزین 3 هزار تومنی داشتیم و نه شوخی های بی مزه بعضی وزرا برای فراموشی سایر گندها!
 •  حکم قطعی محمدعلی نجفی  شهردار اسبق تهران به ۶ سال و نیم حبس برای قتل عمد و یک سال و ۳ ماه حبس برای نگهداری سلاح غیرمجاز صادر شد.
 •  نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند تمام حبس‌های ابد غیرحدی به حبس درجه یک (حبس بیش از ۲۵ تا ۳۰ سال) جزای نقدی بیش از ۱۰۰ میلیون تومان، مصادره کل اموال و انحلال شخص حقوقی تبدیل شود.
 •  وزیر کشور اعلام کرد از مجموع 16033 نفر داوطلبانی که برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام اولیه کردند تا پایان زمان قانونی رسیدگی به صلاحیت‌ها در هیاتهای اجرایی، تعداد 848 نفر اعلام انصراف نمودند. در نهایت پرونده 15185 نفر مورد بررسی قرار گرفت و در نتیجه صلاحیت 91.2 درصد از افراد در هیئت‌های اجرایی مورد تایید قرار گرفت و نتیجه به هیئت‌های نظارت اعلام شد.
 •   سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: به ازای هر کرسی مجلس شورای اسلامی ۵۵نفر نام نویسی کردند که استان های البرز و تهران بیشترین نسبت و استان های هرمزگان و کهگیلویه وبویراحمد کمترین نسبت را دارند.
 •  محمدرضا یزدی زاده، اقتصاددان و عضو کمیته اصلاح نظام مالیاتی پیشنهاد داد: ۱۷ میلیون نفر، جمعیت ۲ دهک بالای جامعه است که اگر از این تعداد سالی ۱۰ میلیون تومان، فقط از سرمایه‌های غیرمولدشان مانند خودرو و ملک، مالیات بگیریم، تقریبا ۱۷۰ هزار میلیارد تومان را شامل می شود و گرفتن این مبلغ مالیات از ۲ دهک پولدار جامعه واقعا سخت نیست.

وضعیت شهرستان ها:

 •  رئیس ستاد مدیریت بحران کشور خبر داد: مقام معظم رهبری با درخواست وزیر کشور مبنی بر تخصیص ۴ هزار میلیارد تومان به اهواز موافقت کردند. وی افزود: ۵ تا ۶ سال نیاز است تا بتوان با تخصیص اعتبارات، مشکل را برطرف کرد. گفتنی است: رهبر معظم انقلاب در سالهای گذشته نیز با دستور و اختصاص هزینه هایی، نسبت به رفع مشکلات شهری خوزستان و اهواز، اقدام نموده بودند که با کم توجهی مسئولان روبرو شده است.
 •  سازمان اطلاعات سپاه خوزستان، عوامل اصلی تیراندازی به مردم و نیروهای نظامی و انتظامی را شناسایی کرد  و با هماهنگی دستگاه قضایی تعدادی از عوامل مسلح حوادث ماهشهر را که در جهت اخلال در امنیت و فلج نمودن صادرات و واردات و اختلال در فعالیت مجتمع های پتروشیمی و تیر اندازی به سمت مأمورین نظامی، انتظامی و مردم  اقدام نموده اند را دستگیر نمود.
 • یکی از معاونین گمرک بازرگان  به جرم معاونت در ورود قاچاق سازمان یافته دستگیر شد.
 •   دادستان عمومی و انقلاب پاکدشت گفت: با همکاری سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات، 2 نفر از اعضای شورای شهر پاکدشت شامل رئیس شورای شهر و یک عضو شورا، 13 نفر از کارمندان شهرداری و پلیس ساختمانی و 2 نفر از افرادی که از بیرون در تخلفات آنان همکاری داشتند بازداشت شده اند. هر 17 نفر به اتهام سوء استفاده های مالی، اخذ رشوه و واسطه گری در اخذ رشوه تفهیم اتهام شدند.
 •  مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران خبر داد: چهار پزشک متخصص در یک بیمارستان خصوصی به سبب دریافت مبالغی خارج از تعرفه مصوب از بیمار، در مجموع به پرداخت ۱۱ میلیارد ریال جریمه نقدی در حق دولت و استرداد حدود ۷ میلیارد ریال به شکات محکوم شدند.
 •   دادستان دماوند هشدار داد:در راستای مبارزه بی‌امان با مفسدان اقتصادی، اداری، اجتماعی و پرونده مشهوری که بعد از سه سال تحقیق اخیراً کشف شده است، به این نتیجه رسیدیم که بیش از ۵۰ نفر از مفسدین اعم از مسئولان، مقامات و زمین‌خواران که مشهور نیز هستند، در این جرائم نقش دارند. در راستای کشف حقیقت به دلایل بسیار خوبی رسیدیم که این ۵۰ نفر از حافظان حقوق بیت‌المال برعلیه بیت‌المال اقدام کرده‌اند.لذا به مفسدین اعم از مقامات و مسئولان و دیگر رده‌ها هشدار می‌دهیم که مراجعه کنند تا شامل رأفت اسلامی شوند و اگر مقاومت کنند به زودی تیغ برّان عدالت دستان آنها را قطع خواهد کرد.
 •  وزارت اطلاعات اعلام کرد:با پیگیری‌های مستمر دادستانی تهران، ضمن شناسایی تصرف‌های انجام شده بر روی بخش‌هایی از اراضی ملی منطقه اوشان، سند ۲۳۰ هکتار از این اراضی بنام دولت صادر و با وقوع زمین‌خواری گسترده در حریم این شهر مقابله شد.
 •  ۴ نفر از اعضای شبکه فعال سلطنت‌طلب استان اصفهان حین برگزاری جلسه با موضوع موج دوم اغتشاشات با اقدام اطلاعاتی و عملیاتی پاسداران سازمان اطلاعات سپاه استان دستگیر شدند.

وضعیت جهان:

 •  فرماندهان نیروهای کُرد عراق هشدار دادند گروه های تروریستی مرحله تجدید قوای خود را به اتمام رسانده و ناآرامی‌های اخیر در این کشور، این منطقه را به بهشتی برای داعشی‌ها تبدیل کرده است.
 •  شماری از عاملان جنایت قتل فجیع نوجوان عراقی در میدان «الوثبه» بغداد دستگیر شدند و به این جنایت وحشیانه اعتراف کردند. از جمله این افراد دستگیر شده،‌ «هند بشار» خواهر «احمد بشار» یکی از فرماندهان میدانی داعش است که چندی قبل به درک واصل شد.
 •  میلیتاری تایمزنوشت: معضل خودکشی کهنه سربازان به یک بحران در آمریکا تبدیل شده است به گونه ای که هر روز بطور میانگین ۲۰ کهنه سرباز آمریکایی خودکشی می کنند.
 •  وزیر خارجه چین تاکید کرد:پکن هرگز نخواهد پذیرفت که واشنگتن در برابر چین به قلدری و تحریم یکجانبه متوسل شود. آمریکا «مایه دردسر جهان» است.چین اجازه دخالت در امور داخلی خود را نمی‌دهد.
 •  دبیرکل عصائب الحق عراق تصریح کرد: علت استعفای نخست‌وزیر عراق به دنبال تظاهرات اخیر، آمریکا است، عبدالمهدی هزینه مخالفت خود با درخواست ترامپ را می‌‌دهد.ترامپ از طریق واسطه‌ها پیامی به عبدالمهدی فرستاد مبنی بر اینکه او باید در مقابل بازسازی عراق، نیمی از ذخایر نفت را به آمریکا بدهد که نخست‌وزیر عراق با این درخواست ترامپ مخالفت کرد.آمریکا به دنبال این است که نظام سیاسی در عراق را تغییر داده تا نخست‌وزیری بر سر کار باشد که موافق طرح «معامله قرن» باشد و با اسکان فلسطینی‌ها در غرب عراق موافقت کند.
 •  پس از تصویب هر دو لایحه‌ی استیضاح ترامپ، وی سومین رییس‌جمهور تاریخ آمریکاست که رسما استیضاح شده است.در قانون اساسی آمریکا، استیضاح منجر به خلع قدرت نمی‌شود. این استیضاح بعد از این به مجلس سنا می‌رود. برای برکناری و خلع رییس‌جمهور، نیاز به رای موافق حداقل دو سوم اعضای مجلس سنا به لایحه‌ی استیضاح است. اما در مجلس سنا جمهوری خواهان (حزب ترامپ)در اکثریت هستند.
 •  نمایندگان کنگره آمریکا با بودجه ۱۷۵ میلیون دلاری پیشنهادی کاخ سفید برای اجرای طرح معامله قرن مخالفت کردند.این تصمیم که یک توافق دو حزبی در زمینه بودجه پیشنهادی ترامپ برای سال ۲۰۲۰ است، نشان می‌دهد طرح خائنانه ی موسوم به صلح معامله قرن به این زودی‌ها اجرایی نخواهد شد.
 •  دادگاه پاکستان «پرویز مشرف» رئیس‌جمهور پیشین این کشور را به اتهام «خیانت بزرگ به کشور» محکوم  به اعدام کرده است. در بندی از حکم مشرف که توجه رسانه‌ها را جلب کرده و باعث شگفتی شده، آمده است که اگر او پیش از دستگیری و اعدام درگذشت، جسد او باید در خیابان‌های اسلام‌آباد کشیده شود و در آنجا به مدت سه روز آویزان شود. سرلشکر «آصف غفور» سخنگوی ارتش پاکستان در واکنش به این حکم گفت:فرماندهی ارتش با محکوم کردن حکم اعدام مشرف که زمانی رئیس ستاد مشترک ارتش، فرمانده ارتش و رئیس‌جمهور پاکستان بود، نسبت به آن به شدت ابراز نگرانی می‌کند

وضعیت قرمز:

 •  معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر روحانی گفت: مذاکره روحانی و نخست وزیر ژاپن با حضور هیات‌های دو کشور طولانی و مبسوط بود. تقریبا درباره همه موضوعات دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی مذاکره و بحث شد. اما آنچه این دیدار را اهمیتی افزون می‌بخشد مذاکرات خصوصی این دو بود که بیش از یک ساعت پشت درهای بسته انجام شد.
 •  طرح تحقیق و تفحص از قراردادهای خرید هواپیما در زمان آخوندی متوقف شد. این خریدها باید طبق قانون قراردادهای خارجی در مجلس تصویب می‌شد که نه تنها تصویب نشد بلکه حتی متن قرارداد محرمانه ماند و شفاف نشد.
 •   استاد تاریخ انقلاب؛ حجت الاسلام و المسلمین سید حمید روحانی،گفت: خصلت‌هایی از بنی امیه و بنی عباس درحسن روحانی جمع شده و اولین نشانه آن خصلت‌ها دروغگویی است.
 •  حجت‌الاسلام رسایی گفت: دولت معیشت مردم را گروگان گرفت و برجام اول را تحمیل کرد.الان هم امنیت مردم را گروگان گرفته! وی افزود: سفیر انگلستان گفته بود اگر امنیت ایران به هم بریزد، رهبر انقلاب و سپاه پاسداران عقب نشینی می‌کنند! سرویس امنیتی عربستان چهارم آبان خبر داشته که در تاریخ ۲۴ آبان، در ایران اتفاقی خواهد افتاد! الان در رده‌های بالا این بحث وجود دارد که سرویس امنیتی عربستان از کجا خبر داشته! یک وزیری سه روز به مرخصی می‌رود و تا عصر شنبه تلفنش را جواب نمی‌دهد! آَشوبگران هم به راحتی در فضای مجازی هماهنگی‌ها را انجام می‌دهند!!!
 •  وزیر بهداشت با اشاره به اینکه صندلی دانشگاه‌های علوم پزشکی جای افراد نخبه است، گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته، اتفاقات تلخی به دلیل سوءاستفاده از موقعیت پدر و مادر و رانت ایجاد شده و بچه پولدارهای بیسواد، آقازاده و دروغگو که نه لیاقت داشتند و نه سواد، این صندلی‌ها را اشغال کرده‌اند.وی گفت: 134 دانشجوی پزشکی که از حداقل های شرایط این رشته محروم بوده اند، یا باید به رشته دامپزشکی برگردند و یا به منزل بروند.
 •  معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت کشور گفت: آمار مراجعان به نظام خدمات درمانی کشور نسبت به سال گذشته حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است. نرخ خدمات طوری شده که فاصله هزینه درمان با سطح درآمد خانوارها چشمگیر است. مردم دیگر برای مشکلات عادی خود به پزشک مراجعه نمی‌کنند. نه به این خاطر که پوشش بیمه‌ای وجود ندارد. بلکه برای این که همه چیز گران‌تر شده است.
 •  طبق اعلام گمرک، در ۹ ماهه امسال، بیش از ۲۷ هزار میلیارد ریال کالای قاچاق و ۴۸۰ تن انواع مواد مخدر در گمرک کشف و ضبط شده که بیشترین سهم قاچاق کالای وارداتی با ۲۰۶۱ دستگاه متعلق به خودرو بوده و سوخت نیز در صدر کالای صادراتی قاچاق قرار داشته است.
 •  گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در خصوص «موضوع پذیرش و نحوه جذب حسین فریدون برای تحصیل در مقطع دکتری» منتشر شد.سازمان سنجش آموزش کشور در تاریخ 31 فروردین ۱۳۹۳ طی نامه‌ای به صورت محرمانه، خطاب به رئیس وقت دانشگاه شهید بهشتی ضمن اشاره به درخواست آقای حسین فریدون، می‌خواهد که برای ثبت نام در پردیس دانشگاه شهید بهشتی و اعلام معدل کارشناسی با معدل 38/17و کارشناسی ارشد 75/17 اعلام شود. لازم به ذکر است، معدل کارشناسی اعلام شده از سوی سازمان سنجش با معدل واقعی تطابق ندارد و مطابق دانش‌نامه صادره از سوی دانشگاه آزاد اسلامی در تاریخ 30/5/1373 معدل ایشان با گذراندن تعداد ۱۴۷ واحد درسی با میانگین کل 33/13بوده است!!.
 • یک منبع خبری نوشت:پول ویلموتس توسط یک پتروشیمی در بندرماهشهر پرداخت شده است! مبلغ ۳۰ میلیارد تومان توسط مدیرعامل یک پتروشیمی و از حساب ارزی خارج از کشور این پتروشیمی، بدون اخذ مصوبه هیات مدیره مرکزی به سرمربی تیم‌ملی پرداخت شده است.گفته می‌شود با ورود بازرسی و قوه قضائیه به قصد حمایت از حقوق سهامداران، احتمال بازداشت افرادی در این زمینه وجود دارد.
 •  معاون اول رییس جمهور در مراسم تجلیل از خدمات وزیر سابق کشاورزی خطاب به حجتی با خنده گفت:حالا که کار شما در بخش دولتی تمام شد، در بخش خصوصی خوب پول دربیار. دیگه خیلی احتیاط نکن.گفتنی است: حجتی یکی از ثروتمندترین وزرای دولت روحانی است که با دارا  بودن چندین شرکت و صدها هکتار زمین، در طول دوران وزارت نیز، مشغول کار خصوصی بوده است!
 •  «کیهان» نوشت:  مجموعه شاخص‌های اقتصادی مانند «بدهی دولت به بانک مرکزی»، «نقدینگی»، «تورم»، «قدرت خرید»، «فلاکت»، «شکاف طبقاتی»، «ارزش پول ملی»، «قیمت مسکن»، «قیمت خودرو» و «رشد اقتصادی» نشان می‌دهد در دوره پسابرجام تمام این شاخص‌ها بدتر شدند و حداقل اقدام ممکن در تغییر ریل روند گذشته، قطع امید از برجام و پاره کردن آن می‌باشد.در حال حاضر شاخص فلاکت به ۵۳ درصد افزایش یافته که بالاترین رقم شاخص فلاکت از سال ۱۳۷۵ به بعد است.
 •  یک کارشناس اقتصادی در برنامه تلویزیونی اعلام کرد وزارت نفت اقدام به عقد قرارداد  با یک شرکت صوری به اسم «پسر شجاع»! کرده که پس از بررسی ها مشخص شده به دلیل نبود نظارت اصلا این شرکت وجود خارجی ندارد.
 •  وکیل مدافع شبنم نعمت‌زاده اذعان داشت:قویاً و قلباً، ظن بسیار قوی دارم که بگویم یک گروهی به رهبری لشگری‌پور و اشخاص دیگر در این موضوع، مفاسد بزرگی را انجام دادند و یک شبکه قاچاق دارو به افغانستان، عراق و پاکستان باید کشف شود چون ردهای آن وجود دارد.تمام گزارش‌های اقتصادی این شرکت را دقیق تحلیل کردیم و دیدیم که خراسان جنوبی در شرق و ایلام در غرب تقرییاً معادل تهران دارو گرفتند.
 •  براساس توضیحات موسسه حسابرسی در صورت مالی بانک دی، فقط یکی از شرکت‌های زیرمجموعه این بانک به نام شرکت آتیه‌سازان دی تا پایان اسفند سال ۹۷ حدود ۱۱۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از بابت خرید و فروش آهن در سال ۹۳ به بانک دی بدهکار است.
 •  در پیش نویس لایحه بودجه ۹۹ حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان درآمد ناشی از حذف معافیت‌های مالیاتی از جمله سلبریتی‌ها و مناطق آزاد در نظر گرفته شده بود که تمامی این پیشنهادها توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه و هیات وزیران از دستور کار خارج شده است.
 •  حاجی دلیگانی عضو كمیسیون برنامه و بودجه خبر داد: اخیرا اعلام شده كه معادل نصف بودجه كشور معوقه مالیاتی وجود دارد كه یك‌سوم این معوقات مربوط به صد نفر است. در كشور هیچ‌گونه خلأ قانونی و... برای وصول مالیات وجود ندارد و همه این معوقات مالیاتی مربوط به دولت یازدهم و دوازدهم بوده كه خود دولت متولی وصول آنها بوده است.
 •  اعضای شورای شهر تهران در حالی که مدارس و دانشگاه‌ها برای روزهای متوالی به دلیل الودگی هوا تعطیل شده‌اند به نامگذاری خیابانی به نام «عباس کیارستمی» و خیابان دیگری به نام «بهمن کشاورز» رای مثبت دادند.گفتنی است: کیارستمی فیلمساز مورد تشویق غرب و بهمن کشاورز، وکیل کرباسچی است که هر دو فوت شده اند!
 •  روزنامه «جوان» با اشاره به سخنان جهانگيري مبني براينكه «نفت خيلي كم مي‌فروشيم اما به خاطر گوش‌هاي نامحرم نمي‌گويم چه ميزان صادرات نفت داريم»، نوشت: معلوم نيست كه از اين حرف روشن‌تر چه چيزي به گوش نامحرمان مي‌توان رساند و اين بازي مسخره با لغات چرا بايد در سطح اول مديريت اجرايي كشور انجام شود؟! تا پيش از اين‌ با توصيفات خود از اقتصاد كشور، به توپخانه تحريم‌ها گرا مي‌داديد! دولت روحاني دولتي است که همه راه‌هاي دور زدن تحريم‌ها و فروش نفت را با همين تريبون‌هايي كه در دست داشت و حرف‌هايي كه با نامحرمان زد، بست.
 •  تأثیر وضعیت اقتصادی بر بازار کار در سال‌های اخیر به صورت ملموسی قابل مشاهده است و یکی از پدیده‌های این موضوع افزایش جمعیت «بیکاران با درآمد» است (یعنی کسانی که بدون اینکه کاری داشته باشند، بخاطر تورم وافزایش سرمایه درآمد دارند و گاه درآمدی که آنها به دست می‌آورند از درآمد شاغلان نیز بالاتر است).طبق گزارش مرکز آمار ایران جمعیت «بی‌کاران با درآمد» در سال ۹۶ از مرز ۵ میلیون و صد هزار نفر می‌‌گذرد.یعنی سرعت رشد آنان در دولت روحانی در هر سال حدود ۰.۳۳ است.
 •  سلیمانی عضو هیأت مدیره اتحادیه صنف فروشندگان و تولید کنندگان پوشاک با اشاره به اینکه  انحصار واردات چادرمشکی در اختیار چند نفر با سود ۵۰۰ درصد گفت: نامناسب بودن فضای کسب و کار در کشور تعطیلی کارخانجات تولید چادر مشکی را در پی داشته است.اگر تولید در کشور به صرفه باشد، تجار این بخش خود کارخانه ایجاد می کنند اما اکنون به دلیل حمایت نکردن دولت، 90 درصد چادر مشکی کشور از چین، کره و ژاپن که کارخانجات بسیاری با فناوری بالا ایجاد کرده اند وارد می شود.امکان ندارد در دو سال آینده به خودکفایی در چادر مشکی برسیم و ادعاها در این زمینه به این دلیل است که وزارت صمت از یارانه ای که باید به چادر مشکی اختصاص دهد شانه خالی کند. برخی مسئولان به چادر مشکی حساسیت دارند و اگر محصول دیگری مانند شیلات بود اکنون به داد ما رسیده بودند اما چون اسم چادر روی آن است از ما حمایت نمی کنند و نخواهند کرد.