سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه 292)

on . ارسال شده در وضعیت

وضعیت کشور:

 • یک مقام عالی رتبه در دیدار سید حسن مصطفوی، پیش از اعلام کاندیداتوری در پاسخ به درخواست وی جهت اعلام نظر درباره ی کاندیدا شدن برای مجلس خبرگان اظهار داشته اند: من نفیا یا اثباتا در هیچ انتخاباتی برای ورود یا عدم ورود اشخاص اظهار نظر نمی کنم. ایشان پس از اصرار مجدد سید حسن تاکید فرموده اند: کاندیداتوری شما ایرادی ندارد اما نباید به حیثیت حضرت امام(ره) لطمه ای وارد شود.
 •  امام خامنه ای در دیدار اعضای کنفرانس وحدت اسلامی و مسئولان کشور در سخنان مهمی هشدار دادند: دشمن دارد کشورهای اسلامی را یکی پس از دیگری نابود می‌کند/ روزی که کلمه سنی و شیعه در ادبیات آمریکایی‌ها پیدا شد همه اهل نظر نگران شدند./انگلیسی‌ها در ایجاد اختلاف و جنگ شیعه و سنی ماهر و سابقه ‌دارند.اما نقشه امروز آمریکایی‌ها خطرناک‌تر است/طرفداری از فرقه‌ای در مقابل فرقه دیگر./ چرا در بحرین اینجور مسلمانان را زیر فشار قرار می‌دهند؟/ در نیجریه چرا با آن شیخ مصلح تقریبی مؤمن اینجور فاجعه آفرینی می‌کنند؟ حدود هزار نفر از مردم دور و بر او را به قتل و ۶ فرزند او را در ۲ سال به شهادت می،رسانند./ چرا دنیای اسلام مقابل این فجایع ساکت می‌ماند؟/ چرا دنیای اسلام قریب یک‌سال بمباران شبانه روزی یمن را تحمل می‌کند؟/ امید ما به علمای دنیای اسلام و روشنفکران راستینی است که غرب را قبله خود نمی‌دانند وگرنه من امید چندانی به سیاستمداران دنیای اسلام ندارم./ نگاهمان به‌دست دشمنان دنیای اسلام و به لبخند و اخم آنها نباید باشد.
 •  در جريان ديدار رهبر معظم انقلاب با يک خانواده مسيحي در ايام ولادت حضرت عيسي (ع)ایشان فرمودند: «ما به مسلمان‌ها قرآن هدیه می‌دهیم. اگر می‌توانستم یک انجیل خوب پیدا کنم، می‌آوردم. این انجیل‌های الان، عموماً روایت هستند نه کلام وحی. البته یوحنا، لوقا، پتروس و... بزرگان مسیحیت هستند که بعضاً هم شهید شدند. در اين جلسه آلبرت(یکی از اعضای خانواده) گفت: «دکتر احمدی‌نژاد آمده بود منزل ما. گفت چه چیزی لازم دارید؟ گفتم فقط سلامتی رهبر. همین که شما آمدید اینجا، برای ما یک دنیا ارزش دارد.» و رهبر انقلاب پاسخ دادند: این روحیه‌های وفاداری خیلی ارزش دارد. بعضی‌ها فقط نگاه مادی دارند و فقط پول را می‌شناسند. اما اینها معنویات است.
 •  در جلسه آسیب های اجتماعی که چندی قبل با حضور مسوولان کشوری در محضریک مقام عالی رتبه برگزار شده،معظم له بعد از استماع گزارش و پخش مستند فرموده اند:حاکمان در جامعه اسلامی پدر امت هستند وهمه ی ما پدر امت هستیم ،اینها دختران من و شماهستند. دختر شما است. در این جلسه تصمیم گیری می شود که سازمان ملی مسائل اجتماعی تشکیل شود و یک بخش اجتماعی به شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه شود. مقام عالی رتبه به یکی از اعضای دفترشان گفته بودند که شما توجه داشته باشید که راس 6 ماه باید این جلسه برگزار و همه کارها باید انجام شده وگزارش آن ارائه شود.
 •  رییس جمهور ترکمنستان كه اخیرابرای اجلاس گازی به ایران آمده بود در ديداري كه  با رهبر معظم انقلاب داشته به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و گفته است : این جلسه برای من خیلی مفید بود. اجازه بدهید من سالی یک بار به حضور شما مشرف شوم. كه ايشان  پاسخ دادند, چرا سالی یک بار, سالی دو بار بیایید.
 •  علامه مصباح یزدی عضو مجلس خبرگان رهبری تصريح كرد: افرادی در داخل به دنبال این هستند که از طریق قانونی و با عنوان نمایندگان خبرگان رهبری، زمینه رفراندومی برای کنار گذاشتن ولی‌فقیه را آماده کنند. وی با اشاره به اظهار نظر فوکویاما (از بزرگترین تئوریسین‌های آمریکا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی) اظهار داشت: دشمن می‌داند که بزرگ ترین خطر علیه آمریکا و غرب، اسلام است، و مهم‌ترین گروه از مسلمانان نیز شیعه است، و در این بین شیعیان خمینی (ره) بیش از همه برای منافع غرب خطرناکند. لذا از همان زمان برنامه‌ریزی کردند که برای مبارزه با انقلاب اسلامی باید این تشیع را از بین ببرند، و البته محور آن تشیع نیز ولایت‌فقیه است، که باید اول آن را تضعیف کنند.
 •  آیت الله قرهی اظهار کرد: ما در دورانی هستیم که دوران امامت حضرت حجت(عجّل اللّه تعالي فرجه الشّريف) است امّا در پرده غیبت است کسی نمی‌تواند بگوید امامت نیست، ثانیاً اتفاقاتی رخ خواهد داد من سربسته بیان کنم: اتّفاقاتی برای همین نظام مقدس و هم جهان تشیع و هم بلاد اسلامی رخ خواهد داد، به خصوص در اواخر سال و اردیبهشت آینده که باید منتظر باشیم. بعضی‌هایش مبارک و میمون است و بعضی گرفتاری دارد که باید مراقب بود؛ مثل فتنه ۸۸ که آیت‌الله مولوی قندهاری فرمودند: فتنه‌ای هست و فتنه اکبری که اگر مراقب نباشیم بعد از آن بوجود می‌آید.
 •  آیت الله آملی لاریجانی گفت: آیا كسانی كه دنبال مادام‌العمركردن ریاست جمهوری بودند با مردم هستند؟
 • رئیس قوه قضاییه با اشاره به سخنان و رفتار هاشمی رفسنجانی گفت: عده ای علامه تراشی می کنند آیا واقعاً شما تشخیص دهنده علامه هستید؟ کسانی که این حرفها را می زنند آیا قادر به فهم دقیق متون معمولی کتب حوزوی هستند؟  اینها بازیگری است، اینها استهزاء حوزه‌های علمیه است، اینها خندیدن به شعور مردم است.
 •  حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه در دومین گردهمایی فرماندهان مراکز مقاومت بسیج سراسر کشور قوه قضاییه در سخنانی کم نظیر و مهم گفت: منافق سخن و فعل و انفعالش مورد خشنودی دشمن است و در واقع دشمن سخن خود را از زبان منافق بیان می‌کند، منافق در مقابل مومنین حالت تکبر و نخوت دارد و در مقابل مستکبرین و سرکشان طاغوت نرم و به اصطلاح با زبان دیپلماسی سخن می‌گوید و لبخند می‌زند. منافقین امروز نشست با ظالمین و سران ظلم و استکبار غرب را افتخار می‌دانند و قهرمانان و جان‌برکفان مردم خود را تحقیر می‌کنند، آنها را عقب مانده، افرادی کلاغ و بی‌سواد می‌دانند. معاون اول قوه قضاییه افزود: منافقین به سر میز نشستن با شیطان بزرگ افتخار می‌کنند و می‌گویند هنر ما است که امروز شیطان بزرگ آمریکا به ما نظر خوبی دارد، آیا این افتخار دارد که شیطان نظر مساعد به ما داشته باشد؟ البته زهی خیال باطل که آنها با مردم مومن خوب باشند و روی خوش نشان دهند.
 •   سرلشگر فیروزآبادی در واکنش به سخنان هاشمی مبنی بر شورایی شدن رهبری در پیام مهمی تاکید کرد: هدف و قصد مطرح‌کنندگان شورا در این روزها در مطلع انتخابات خبرگان چیست؟ امروز که شمشیر فتنه کند شده است، حیله جدیدی به نام «شورا» به کار گرفته می‌شود تا راهکار قانون اساسی برای شرایط اضطرار با طرح شورا در  مجمع خبرگان، ولایت فقیه زنده، پویا و برقرار در کشو را بشکنند. مردم به گوش باشید که کلید شکستن استحکام داخلی اقتدار ایران اسلامی، امروز واژه «شورا» است. آنان که این واژه را به کار می‌برند، کسانی هستند که امامت فتنه‌گران در نماز جمعه، شیرین جلوه کرد و جمعی از اهالی فتنه به‌صورت مختلط و با کفش پس از شعار علیه مقدسات مردم در صفوف نماز جمعه به آنان اقتدا کردند و سخنی نگفتند و علیه تندروان ساختارشکن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سکوت کردند. وی افزوده است: در تاریخ هیچ‌گاه امامت شورایی و فرماندهی کل قوایی شورایی را شاهد نبوده‌ایم و بر فرض محال چنانچه شورا به جای مقام ولایت مطلقه فقیه که در قانون اساسی آمده است، بنشیند، در کشور چندزبانی پیش خواهد آمد و استحکام وحدت در برابر آمریکا و صهیونیست و دشمنان استکباری و مرتجع، شکسته خواهد شد.
 •  جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر اسلامی گفت: 93 درصد اعدام‌ها مربوط به مواد مخدر است و ریاست قوه قضائیه به این نتیجه رسیده است که به اندازه اعدام‌ها از جرایم جلوگیری نمی‌شود. بنابر این جای بازنگری دارد.
 •  آقای هاشمی رفسنجانی در جلسه ای با آقای حسن روحانی تاکید کرده است:نقش آقای ناطق نوری در انتخابات آینده از آقای علی لاریجانی مهم تر است و فعال سازی آقای ناطق نوری برای ما اهمیت زیادی دارد.
 •  اخيرا  آستان حضرت امام(ره)مؤسسه ای فرهنگی هنری با عنوان «عروج  » را تأسیس نموده است. گفته مي شود آستان حضرت امام(ره) با تأسیس مؤسسات مختلف و با عناوین متعدد به دریافت پروژه های زیاد ازبرخي  مديريتهاي شهري و نهادهای دیگر اقدام نموده و در سطح تهران پروژه های متعددی را در دست دارد. گفتني است: تأسیس شرکت ها و مؤسسات وابسته به آستان حضرت امام(ره)  بستر مالی مناسبی برای این طیف شده است و این در حالی است که کارکنان حرم حضرت امام(ره) از شرایط مالی خود راضی نیستند.
 •  شنيده شده محمدرضاعارف گفته است که روحانی را من رئیس جمهور کردم و او نیز باید تمام تلاش خود را انجام دهد تا من به ریاست مجلس برسم!
 • پولیتیکو يک پایگاه آمریکایی در خبری درباره برجام مدعی شده که دلیل آنکه دولت «رئیس‌جمهور روحانی» به سرعت در حال «برچیدن زیرساخت هسته‌ای» است، انتخابات پیش رو در ایران است.در این گزارش آمده است: «ایران 26 فوریه انتخابات پارلمانی برگزار می‌کند و اگر تحریم‌ها برداشته شوند، انتظار می‌رود در این صورت حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران و میانه‌روهای حامی توافق هسته‌ای نفع ببرند. این اعتقاد وجود دارد که یک دلیل آنکه ایران به سرعت در حال برچیدن زیرساخت هسته‌ای خود است، انتخابات(آتی) باشد.
 •  دختر مرحوم پرورش وزير اسبق آموزش وپرورش گفت:روزی خانم عفت مرعشی با پدر تماس گرفته و گفته‌اند که می‌خواهم یکی از اقوام ما را که در آموزش و پرورش کرمان است، به تهران منتقل کنی و باید این کار را انجام بدهی؛پدر گفته بودند «بایدی» در این مورد وجود ندارد و اگر ایشان صلاحیت و شرایط لازم را داشته باشند منتقل می‌شوند وگرنه این اتفاق نمی‌افتد.او از رفتار پدرم ناراحت می‌شود و می‌گوید شناختی من چه کسی هستم؟! پدر گفته‌اند بله شناختم...! شما بهتر است به جای دخالت‌کردن در این امور به خانه‌داری بپردازید. خانم هاشمی هم از این موضوع ناراحت می‌شود. چند روز بعد پدرم آقای هاشمی را می‌بیند و گله می‌کند که نباید اجازه دهید همسرتان در این امور دخالت کند؛خانم خانه‌دار نباید در امور کشوردخالت کند.
 •  روحانی در همایش بین‌المللی وحدت اسلامی بر خلاف تاکید رهبر معظم انقلاب، مجددا به جای اسلام ناب، مسلمانان را به اسلام رحمانی دعوت کرد ! وگفت:ظلم امروز ظلم بزرگ تنها بر مسلمانان نیست و ظلم بزرگ بر مردم یمن،‌ عراق،‌ لیبی، سوریه نیست بلکه بزرگترین ظلم بر چهره اسلام رحمانی است. گفتني است مسئله اسلام رحماني تا كنون مورد سوءاستفاده بسياري از افراد براي نشان دادن يك اسلام ليبرالي بوده است .
 •  يك منبع مطلع اعلام كرد: شورای نگهبان در یک امتحان زودهنگام در تابستان گذشته، از افرادی که تمایل به نامزدی در انتخابات خبرگان داشته اند دعوت کرده بود تا در این امتحان که در شهر قم برگزار می شود، شرکت کنند که از میان حدودا ۲۰۰ نفر داوطلب، تنها ۴۰ نفر نمره قبولی در آزمون کتبی را به دست آورده و در آزمون شفاهی نیز فقط ۱۱ نفر قبول شده اند.گفتني است:بسیاری از نامزدهایی که هفته گذشته درانتخابات خبرگان ثبت نام کرده اند در امتحان تابستان گذشته شورای نگهبان شرکت نکرده و در روزهای آینده از برخی از آنها برای امتحان کتبی و شفاهی دعوت خواهد شد.بسیاری از چهره های سرشناس روحانی نیز ملزم به شرکت دراين آزمون هستند.
 •   فانی وزیر آموزش و پرورش، سومین کارت زرد خود را از مجلس دریافت کرد. سوال از فانی وزیر آموزش و پرورش درباره علت به کارگیری نیروهای ناکارآمد و بازنشسته در آموزش و پرورش و عدم توجه به منابع مالی و مدیریت نیروی انسانی آموزش و پرورش و نیز تعطیلی مدارس راهنمایی در روستاها و بعضی از شهرها مطرح شد که پس از طرح این سوال از سوی نماینده سوال کننده، توضيحات وزير،نمايندگان را قانع نكرد .
 •  درآستانه ی ایام الله 9 دی، در مراسم شب خاطره كه براي اولين بار در زمينه فتنه 88 صورت گرفت جایزه « قلاده طلا»  که از ابتکارات مجریان این برنامه ی مردمی بود به سه نفر از سران این فتنه پیچیده و مرموز در قالب تندیس اهداءگرديد.
 •  شبکه سلطنت‌‌طلب «من و تو» در آستانه انتخابات خبرگان و مجلس،تفاهم‌نامه ی همکاری با شبکه‌های اسرائیلی را امضاء کردتا ضمن حفظ منافع این رژیم سناریوهای فتنه‌گرانه‌ برای انحراف افکار عمومی را اجرا کند.
 •  حزب اعتدال و توسعه وابسته به نوبخت  سخنگوي دولت روحاني، با صدور بيانيه اي از شورای‌نگهبان و دیگر نهادهای مسئول خواست  با سعه‌صدر احراز صلاحیت کاندیداها را انجام دهند!!گفتني است بسياري از نزديكان فكري دولت بخصوص برادر آقاي نوبخت در اين انتخابات به عنوان كانديدا ثبت نام كرده اند .
 •  در پی اظهارات اخیرنوبخت سخنگوی دولت عليه صداوسیما به دليل عدم پخش مصاحبه ی خودسرانه ی فردوسي پور وظريف در شب یلدا، روابط عمومی رسانه ملي، اعلام داشت: دعوت از آقاي ظریف در برنامه نود خارج از قوانین و ضوابط متعارف رسانه در دعوت از رجل سیاسی و مذهبی وبدون هماهنگي صورت گرفته است. جای بسی تأمل و تعجب است که سخنگوی دولت با وجود اذعان به تلاش‌های صداوسیما در پوشش فعالیت‌های دولت در مقاطع مختلف، صفت نامفهوم اپوزیسیون را به صداوسیما نسبت می‌دهد.آیا رشد سه برابری برنامه های رسانه ملی در هفته دولت نسبت به سال‌های گذشته و ایجاد امکان برای همه وزرای محترم برای ارائه گزارش از عملکرد حوزه وزارتی خود نشان دهنده برخورد اپوزیسیون گونه صداوسیماست؟
 •  سردار نقدی با اشاره به اينكه: عده اي اول انقلاب با یک ژیان آمده بودند، ولی الان خانه شخصی ۶ طبقه در نیاوران دارند،درباره فتنه  88 تصريح كرد: دشمن خارجی و آدم‌های غارتگر بیت‌المال در سال ۸۸ به هم پیوند خوردند و آن وقایع را شکل دادند، این افراد اکنون هم در حال توطئه هستند. ملت یکباره چشم خود را باز کرد و دید تعداد زیادی از کسانی که حتی سران قوای نظام بودند و مسئولیت‌ های کلیدی در اختیار داشتند آنها را به مقابله با نظام دعوت می‌کنند. وي افزود :این افراد می‌خواهند به هر قیمتی در مدیریت کشور باقی بمانند. برای همین منظور هم برای خود حزب درست کرده‌اند و از آزادی بیان و حقوق بشر صحبت می‌کنند و تأکید می‌کنند که هیچ کس نباید آنها را رد صلاحیت کند چون در کنار امام (ره) بودند.
 •  عده‌ای از اصلاح‌طلبان در پاسخ به این پرسش که «در حماسه ۹ دی کجا بودید و چه می‌کردید؟» گفتند: الهه کولایی: یادم نیست.علیرضا بهشتی: مصاحبه نمی‌کنم.محمد علی ابطحی: قبلا گفته‌ام.شهربانو امانی: بعدا تماس بگیرید.اکبر اعلمی: نمی‌توانم صحبت کنم.آذر منصوری: اخبار را مرور کنید تا ببینید کجا بودم.موسوی لاری: «الو»...کرباسچی: نهم دی ماه؟! محمدرضا خاتمی: نمیدانم شما که هستی.محمدجواد حق‌شناس: خاطرم نیست.کواکبیان: در جلسه بودم!
 •  حمید بعیدی‌نژاد، عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای دولت یازدهم ایران، طی یادداشتی  نوشت:اگر کسی از من بپرسد که آیا بابسته شدن پرونده «پي ام دي» نرخ دلار پایین می‌آید، یا اقتصاد کشور بهبود می‌یابد یا کالاهای مصرفی ارزان می‌شود، می‌گویم آنها را نمی‌دانم! و ان‌شاءالله که وضع اقتصادی کشور بهبود هم خواهد یافت، اما اینقدر می‌توانم بگویم که مگر همه‌ی زندگی پول است؟
 • گفتني است يكي از شعار هاي مهم دولت، وعده ی چرخيدن چرخ اقتصاد مردم با اتمام مذاكرات هسته اي بوده است.
 •  مهندس بذرپاش در همایش جشن بزرگ ساندیس که به مناسبت 9 دی توسط بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، ضمن خاص دانستن شرایط فعلی کشور گفت: این انتخابات پیش رو انتخابات صف آرایی آقازاده ها در مقابل غیرآقازاده هاست.وي افزود: البته اگر باز هم نگویند وجود این آقازاده ها تقصیر دولت قبل است؛ زیرا این گونه که این افراد پیش می روند ما انتظار داشتیم حادثه منا را نیز بر گردن دولت سابق بیندازند.
 •  محمد اشرفی اصفهانی رئیس هیئت رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست‌جمهوری كه يك مقام دولتي محسوب      مي شودو چندي است باحجه الاسلام رسايي نماينده مردم تهران در مجلس  درگيري دارد با تعيين تكليف براي شوراي نگهبان خواستار رد صلاحیت وي و یکی دیگر از نمایندگان، از سوی اين شورا شد!گفتني است اين در حالي است كه حاميان دولت هميشه از اقدام شوراي نگهبان براي رد صلاحيت احتمالي خورده گرفته وبه آن انتقاد داشته اند .
 • پرویز سروری، رییس کمیسیون نظارت شورای شهرگفت: موج انفعال در مجریان و مسئولین ذی‌ربط با آلودگی هوا به خوبی قابل مشاهده است و مسئولان به این نتیجه رسیده‌اند که کارگروه‌های دعا تشکیل دهند و با مدیریت باد و باران مسئله آلودگی هوا را حل کنند.
 •  در ر فتار توهین آمیز ديگر دولت نسبت به نمایندگان ملت ،نجفی مسئول تدوین برنامه ششم در دولت، درباره علت تعلل در ارائه برنامه ششم توسعه به مجلس گفت : روحانی حاضر به ارائه لایحه برنامه ششم توسعه به مجلس نیست و رئیس ‌جمهور با توجه به اختیارات قانونی خود معتقد است نیازی نیست مجلس وارد جزئیات تصویب برنامه شود! و فقط احکام کلی و موارد نیازمند مصوبه مجلس تقدیم نمایندگان خواهد شد.گفتني است تاکنون روال كار اين بوده كه تیم اقتصادی دولت ها برای یک دوره 5 ساله برنامه توسعه را برای تصویب کامل به صورت لایحه در اختیار نمایندگان ملت قرار می دادند.
 •  دفتر تحکیم وحدت  در نامه ای به آیت‌الله جنتی دبير شوراي نگهبان اعلام داشت :ما دانشجویان انقلابی و شاگردان مکتب حضرت روح الله و امام خامنه‌ای در اتحادیه دانشجوی دفتر تحکیم وحدت ضمن توجه به عملکرد غیرقابل انکار آقای هاشمی رفسنجانی و همچنین پیش‌بینی عواقب جبران‌ناپذیر نفوذ در مجلس خبرگان رهبری، ایشان را فاقد صلاحیت لازم جهت ورود به این عرصه می‌دانیم.
 •  سردار نجات معاون فرهنگي سپاه گفت: سران فتنه به خاطر فتنه دومی که می‌خواستند بعد از 25 بهمن88 برپا کنند و مصطفی تاج‌زاده هم از زندان آن را حمایت می‌کرد به حصر رفتند.وي افزود :سران فتنه در خانه‌ای مجلل نگهداری می‌شوند، کروبی هر روز استخر و سونا می‌رود، همه جای دنیا حکم چنین افرادی اعدام بود.
 •  کوثری نماینده مجلس : دولت یازدهم را با این وضعیت باید «دولت دود و رکود» نامید .وی گفت: دولت اگر همین رویه را ادامه دهد نه تنها در انتخابات مجلس موفق نخواهد شد بلکه مردم در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم نیز به او اعتماد نمی‌کنند.
 •  حکم متهمان بیمارستان خمینی شهر صادر شد: پزشک اورژانس: دیه + ۲۴ ماه حبس + ۱۸ ماه انفصال از خدمت . پرستار: ۲۴ ماه حبس + ۱۸ ماه انفصال از خدمت و سوپروایزر: ۹ ماه حبس + ۱۸ ماه انفصال از خدمت.
 •  کانال رسمی تلگرامی آقای سیدحسن مصطفوی،  اظهارات مرحوم حاج سید احمد خمینی را در تقبیح «چماقداری» منتشر کرد.این در حالیست که ماجرای این موضع مرحوم سیداحمد خمینی ، که بعدها از بابت آن «عذرخواهی» کرد، به غائله ۲۲ خرداد ۵۹ و سخنرانی مسعود رجوی در ورزشگاه امجدیه تهران(شهید شیرودی فعلی) باز میگردد که بعد از درگیری های ایجاد شده در این میتینگ و متهم ساختن نیروهای انقلاب و حزب اللهی از سوی مسعود رجوی و گروهک نفاق ، مرحوم سیداحمد خمینی طی مصاحبه تندی با چماقدار خواندن حزب اللهی ها از آنان انتقاد کرده بود.
 •  محمدرضا باهنر پس از عدم ثبت نام برای نمایندگی مجلس گفت: نمایندگی مجلس شغل دائمی نیست و بنده هم موقت بودم و ۲۸ سال نمایندگی‌ام تمام شد.(!)
 • سخنگوي كمیسیون اصل۹۰ با اشاره به ورود اين كميسيون به پرونده‌های وزارت نفت از احضار زنگنه به مجلس خبر داد وگفت : عدم واریز سهم صندوق توسعه از درآمدهای نفتی، عدم توسعه میادین پارس جنوبی و قصور  در برخورد با قاچاق سوخت، تعدادی از این پرونده‌هاست.
 • حجه الاسلام رسایی نماینده تهران گفت: برخی از مسئولان در دفتر کارشان دستگاه تصفیه هوا گذاشته‌اند؛ مردم که از این دستگاه‌ها ندارند.
 • 205 نماینده مجلس در نامه اي خواستار حل مشکل رکود بی‌سابقه حاکم بر اقتصاد کشور و اشتغال‌زایی توسط رئیس جمهور شدند.
 •  روزنامه زنجیره ای شرق اعتراف کرد : نامزدی خانواده هاشمی به اصلاح‌طلبان آسیب می‌زند.اين روزنامه  اشرافیگری را از جمله نقاط ضعف خانواده هاشمی عنوان کرد و نوشت: نکته مهم دیگری که اصولگراها می‌توانند با مانور رسانه‌ای خود از پتانسیل آن در مبارزه انتخابی بهره ببرند، تقابل اشراف‌گرایی و ساده‌زیستی است، پدیده‌ای که در سال‌های 84 و 88 به خوبی پی به قدرتش برده‌اند. آنها با توجه به حجم رسانه‌های رسمی و غیررسمی خود از رسانه‌های مکتوب و رسانه ملی تا هیئت‌ها، مسجدها و منبرها این توانایی را دارند که برخی از افراد برخوردار درون یا حاشیه دولت را با بدنه دولت و احزاب اصلاح‌طلب مرتبط بدانند و این‌گونه تلقین کنند که ویروس اشرافی‌گری تمام پیکره اصلاح‌طلبی و دولت را بیمار کرده است. در همین راستا یکی از افرادی که اصولگراها در فرصت باقی مانده بر ایشان تمرکز ویژه‌تری خواهند کرد آقای «هاشمی رفسنجانی» است.
 •  درحالی‌که مردم کلان‌شهرها، به‌خصوص تهران، نزدیک به سه هفته است با آلودگی شدید هوا دست و پنجه نرم می‌کنند،معصومه ابتكار، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست از پایتخت آلودگی خارج شده و بعد از سفر به كيش به دنبال سفرهای شبه انتخاباتی است!
 •   سخنگوی شورای نگهبان اعلام كرد :امسال قصد داریم آمار تفصیلی از علت احراز نشدن صلاحیت ها را ارائه دهیم.وي افزود :از 12 هزار نفر داوطلبان انتخابات مجلس، 8 هزار نفر برای اولین بار ثبت نام کرده اند.
 •  با رای اکثریت قاطع اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، نام هاشمی رفسنجانی از فهرست انتخاباتی این تشکل روحانی در انتخابات خبرگان رهبری حذف شد. سوابق حمایت از فتنه یکی از مهمترین دلایل این تصمیم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم است.گفتنی است جامعه روحانیت و جامعه مدرسین برای انتخابات خبرگان فهرست مشترک ارائه خواهند داد.
 •  معاون سیاسی دادستان کل کشور گفت: با افرادی برخورد کرده‌ایم که اگرچه در اقلیتند اما چندین محکومیت دارند. به عنوان نمونه یک نفر با 12 سابقه محکومیت نام‌نویسی کرده است و واقعا نمی‌دانم که فردی با این سوابق با چه انگیزه‌ای وارد گردونه انتخابات شده.
 •  کمال- ف که در سال ۹۱ به جرم جاسوسی برای سرویس اطلاعاتی انگلیس به بیش از ۷ سال زندان محکوم شد؛ یک مورد نادر در فعالیت‌های اطلاعاتی محسوب می‌شود چرا که وی هم زمان با سفارتخانه بیش از ۳۵ کشور در تهران مرتبط بوده است.
 •  حسين مرعشي سخنگوي حزب كارگزاران گفت:به اولین نفری که در انتخابات مجلس رای خواهم داد آقای مطهری است. همه گروههای آزاده کشور باید از آقای مطهری دفاع کنند.اصلاح طلبان بایستی از مطهری، حمایت کامل کنند. گفتني است: چندي پيش مرعشي اعلام كرد که حزب کارگزاران لیبرال دموکرات مسلمان است که در این میان محمد هاشمی به عنوان مسلمان، عطریان‌فر دموکرات و بنده نماد لیبرال آن هستم !
 •  عفت مرعشی همسر هاشمی رفسنجانی، گفت: بازهم می گویم حکم مهدی جان، پدر سوخته بازی است!!
 •   بدنبال تاکید هاشمی رفسنجانی مبنی بر ثبت نام حداکثری هوادارانش در انتخابات.فرزندان هاشمی نیز به همراه مادرشان(عفت مرعشی) در وزارت کشور حضور یافته و فاطمه و محسن هاشمی ثبت نام کردند.گفتنی است: ثبت نام بدون نوبت محسن و فاطمه هاشمی، علی رغم اینکه تعداد زیادی از داوطلبین دقایقی زیادی را در صف انتظار ثبت نام نمایندگی مجلس گذرانده و همچنان منتظر فرارسیدن نوبتشان بودند، باعث اعتراض دیگر داوطلبین ثبت نام و تشنج در ستاد انتخابات شد.
 •  آیت‌الله یزدی گفت: اهدافی پشت پرده برخی نام‌نویسی‌ها برای مجلس‌خبرگان است800 نفر برای شرکت در انتخابات مجلس خبرگان ثبت‌نام کرده‌اند که به نظر می‌رسد اهداف دیگری پشت پرده این نام‌نویسی‌هاست بنابراین باید مراقبت بود.
 •  وزیر نفت از طرح دولت برای افزایش قیمت بنزین خبر داد.براساس این طرح، جایگاه‌های عرضه سوخت به سه کلاس تبدیل می‌شوند و تنها جایگاه‌های کلاس سه، بنزین را به قیمت دولتی خواهند داشت!!

 وضعیت شهرستان ها

 • آيت الله علم الهدي امام جمعه مشهد با اشاره به ناراحتی رهبر معظم  انقلاب پس از مشاهده کلیپی درباره وضعیت مشهد گفت: کلیپی از اطراف حرم رضوی به مقام معظم رهبری نشان دادند و به ایشان گفتند، مشهد به این وضع درآمده و کالاهای خارجی در این بازارها عرضه می‌شود که ایشان بسیار ناراحت شدند .امام جمعه مشهد ادامه داد : به فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی گفتم شما قرار بر این بود که زن‌های بدحجاب به حرم نزدیک نشوند، اما امروز زن‌های بدحجاب در اطراف حرم دیده می‌شوند و وی به من گفت، وقتی هتل چند ستاره در کنار حرم ساخته می‌شود دیگر نمی‌توان جلوی برخی موضوعات را گرفت.علم الهدي افزود: مشهد سالانه 27 میلیون زائر را میزبانی می‌کند، اگر اینجا کانون تفریحات و کنسرت‌ها شد دیگر هویت امام رضا(ع) به هم می‌خورد پس نباید با هر نوع آزادی در این شهر موافقت شود.
 •  سردا باقرزاده اعلام كرد: پیکرهای طیبه ۴ تن از شهیدان یمن که به خاطر شرایط خاص جنگی و ممانعت آل سعود برای انتقال آنها از ۸ ماه پیش تاکنون در معراج شهدای تهران نگهداری می‌شوند. با اذن ولی امر مسلمین در جوار امامزاده جلیل القدر، «ناصرالحق»  در شهرستان آمل خاکسپاری خواهند شد.
 •  یاسر سلیمانی برادرزاده حاج قاسم سلیمانی از کاندیداتوری حوزه انتخابیه بافت و راور انصراف قطعی اعلام کرد. وی دلیل این اقدام را  خرج نکردن از نام سردار سلیمانی در رقابت های انتخاباتی و سیاسی دانست.
 •  سخنراني موسوي لاري از عناصر فتنه 88 در دانشگاه يزد  به واسطه اقدامات رئيس تشكل توسعه و اعتدال در گزينش هدايت شده سوالات و پاسخ‌هاي تكراري موسوي لاري كه دانشحويان را قانع نكرده بود باعث خشم دانشجويان شد و وي نيز كه از پاسخگويي به دانشجويان مستأصل شده بود سخنراني را رها كرد و از سالن خارج شد!در اين مراسم محافظان لاري به دانشجويان حمله و پاي دبير يكي از تشكل‌هاي دانشجويي را شكستند. در همين راستا برخي اعضاي حراست دانشگاه يزد ، دانشجويان منتقد را تهديد و مانع از سوال آنان شدند.
 •  در مراسم جشني كه توسط معاونت فرهنگی دانشگاه زنجان به بهانه آغاز امامت امام زمان(عج) و همزمان با شب یلدا تحت عنوان «جشن ربیع» در اين دانشگاه برگزار شد،برخي از دختران وپسران حاضر با تحريك مجري برنامه ونواختن موسيقي تند ، در اين مراسم اقدام به رقص وپايكوبي نمودند.اين در حالی است که رهبرمعظم انقلاب بارها نسبت به این مسائل در دانشگاه ها هشدار واخيرا فرمودند: دانشگاه جای برپايي کنسرت موسیقی نیست.

وضعیت جهان:

 • روزنامه «تایمز» چاپ لندن در گزارشی به  افشای اهداف پنهان سفر ماه اکتبر «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان به کشور انگلستان پرداخت ونوشت: صدر اعظم آلمان در اقدامی نادر به طور مستقیم با رؤسای سازمان های اطلاعاتی انگلیس دیدار کرده تا ضمن به روز رسانی دانسته های خود درباره داعش، اطلاعاتی را درباره «پوتین» در اختیار آنها بگذارد.
 •  بر اساس آمار منتشر شده :در سال 2015 نیروهای پلیس آمریکا 965 نفر را در تیراندازی‌های سال جاری کشتند که حدود ۱۰۰ تن از آنها در زمان تیراندازی پلیس اصلا سلاح نداشتند و 40 درصد نیز سیاه‌پوست بوده اند.
 •  به دنبال ترور سمير قنطار وچند تن از فرماندهان نيروهاي مقاومت در سوريه توسط رژيم صهيونيستي، سيدحسن نصرالله در پيامي خطاب به مقامات اين رژيم گفت: «زماني كه تجاوز مي‌كني هرچه باشد و در هركجا كه باشد و در هر زمان كه باشد، مقاومت حق پاسخ را خواهد داشت.» روزنامه صهيونيستي « هاآرتص »اعلام كرد، هربار كه دبيركل حزب‌الله لبنان اسرائيل را تهديد كرده آن را عملي كرده است گفتني است: پاسخ احتمالي نيروهاي مقاومت، ترس و وحشت را در سرزمين‌هاي اشغالي حاكم كرده و ارتش صهيونيستي نيز به حالت آماده باش درآمده
 •  زهران علوش فرمانده ی کل گروه تروریستی جیش الاسلام یکی از بزرگترین گروه های تروریستی در سوریه و فعال در غوطه ی شرقی دمشق که باعث کشته شدن صدها غیر نظامی در شهر های ریف دمشق بوده در بمباران هواپیماهای روسیه به هلاکت رسید.
 •  نیروهای امنیتی سومالی در اقدامی سئوال برانگیز ۲ ایرانی را به اتهام تلاش برای رواج مذهب شیعه در این کشور دستگیر کردند!
 •  نشریه انگیسی «دیلی اکسپرس» طی گزارشی با اشاره به تغییر اساسی در رویکرد و نگرش غرب نسبت به رئیس‌جمهور روسیه پس از آغاز عملیات علیه داعش، «ولادیمیر پوتین» را رهبری قوی و «مرد آهنین» سال ۲۰۱۵ از نگاه غرب معرفی کرد.
 • گروه داعش با انتشار پیامی دختر برگزیده عراق  را تهدید کرد که یا برای «جهاد نکاح» به داعش بپیوندد و یا به زودی به اسارت گرفته می‌شود. مراسم انتخاب دختر برگزیده عراق برای اولین بار پس از 40 سال در روزهای اخیر برگزار شد!!

وضعیت قرمز:

 • روزنامه صهيونيستي «اسرائیل نشنال نیوز» در گزارشی نوشت: آنچه این روزها در ایران بسیار مهم و حائز اهمیت است، برگزاری انتخابات آتی پارلمانی و خبرگان در این کشور می‌باشد که قرار است در ماه فوریه 2016 برگزار ‌شود.مجلس خبرگان وظیفه انتخاب جانشین رهبر ایران را برعهده دارد به همین دلیل است که انتخابات آینده خبرگان، احتمالا یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین در تاریخ جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. ولی انتخابات پارلمانی نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، چرا که پارلمان راه  را برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2017 ایران هموار خواهد کرد.
 •  دولت لایحه جدیدی برای تأسیس و اداره مدارس غیر دولتی تقدیم مجلس  کرده که بنا بر آن مقرر شده است، تسهیلات ویژه ای برای تأسیس و ایجاد این مدارس در نظر گرفته و کار برای متقاضیان تأسیس این مدارس آسان تر شود.كارشناسان معتقدند : این یک دروغ است و با مشوق هایی که ایجاد شده، عملا جامعه به سمت آموزش پولی سوق داده خواهد شدچرا كه هر چقدر مدارس خصوصی بیشتر شود، مدارس دولت کاهش پیدا خواهد کردو این موضوع، خلاف قانون اساسی و مغایر با اصل آموزش رایگان در کشور است، زیرا سیاست گذاری دولت اگر به این نحو در سیستم آموزش کشور اجرا شود، دیگر مدارس دولتی نخواهد ماند.
 •  در شرايطي كه مخالفان برجام در امريكا معتقدند دولت اين كشور بايد واكنش شديدي به آزمايش‌هاي موشكي ايران نشان مي داده، رئيس كميته روابط خارجي سناي امريكا گفت: دولت اوباما به دليل نفوذ در انتخابات ايران پاسخي به برنامه موشكي ايران نداده است.
 •  اخيرا ژنرال فرانک جی کولتز،معاون وزیر انرژی امریکا اطلاعات حیرت انگیزی را درباره ابعاد همکاری بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی با دولت بویژه وزارت انرژی آمریکا فاش وتاکید کرد: بازرسان آژانس یا امریکایی هستند یا اگر نباشند از آموزش و تجهیزات امریکایی استفاده  می کنند.وي افزود : همه بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی در آزمایشگاه ملی لاس الاموس در ایالت نیومکزیکو دوره مدیریت مواد هسته ای را سپری می کنندكه حدود 800 نفر در بخش پادمانها در آژانس بین المللی انرژی اتمی فعالیت دارند.وي ادامه داد: در یکی از آزمایشگاههای ملی ما دوربینها و تجهیزات پایشی و امثال آن ساخته می شود که آژانس بین المللی انرژی اتمی از آن در ایران استفاده خواهد کرد.این اظهارات که پیش تر به نحو اجمالی از سوی ارنست مونیز وزير انرژي امريكا هم مطرح شده بود، رسمی ترین سخنانی است که ثابت می کند آژانس بین المللی انرژی اتمی هیچ هویت مستقلی ندارد و صرفا یک بازوی اطلاعاتی برای امریکاست.
 •  رحمان سيفي‌آزاد در حالي به عنوان يك مدير ارشد،رئيس مركز امور نمايشي سيماي جمهوري اسلامي ايران منصوب شد كه در سابقه سينمايي‌اش نويسندگي فيلم ضدقصاص «من مادر هستم» به چشم مي‌خورد.
 •  با قرار گرفتن نام مدل Trax از محصولات شورولت!! در فهرست خودروهای سواری مجاز برای واردات ؛ رسما نخستین قدم برای بازگشت این برند آمریکایی به ایران برداشته شد.
 •  بدنبال اقدام زشت برخی مسئولان در رونمايي از تنديس «هيچ بزرگ»!! كه با حضور جمعي از مديران ارشاد و يکي از اعضاي شوراي شهر تهران انجام شد، استاد رسولی از اساتید فرهنگی کشورگفت: وقتي عده اي به نبش قبر پوچگرايي در جامعه ما مشغول مي شوند، يعني اينکه اين افرادنيازمند اين نبش قبر هستند.افراد پوچ انگار،در طول تاريخ گويي که هيچ وقت نبوده اند و حالاکه باز دور هم جمع شده اند انگار که بر طبل توخالي مي کوبند.اينان فکر مي کنند مردم در پي آنها خواهند بود، اما باز هم خواهند ديد که حرف و اثر پوچ آنها مشتري ندارد.
 •  پس از اکران ده فیلم توقیفی توسط وزارت ارشاد و در آستانه انتخابات قرار است فیلم  «پریناز» نیز از توقیف خارج شود . در این فیلم زنان چادری مورد توهین قرار گرفته اند.گفتني است : فیلم «این سیب برای تو» که مدتی است در برنامه اکران سینماها قرار دارد، علاوه بر دارا بودن الفاظ رکیک روایتگر عشق مثلثی می باشد.
 •  روزنامه‌ی دولتي ایران با انتشار مطلبي  اعتراض حامیان بهرام بيضايي کارگردان بهایی و ضد انقلاب، علیه نظام به سبب عدم امکان حضورش در ایران را پوشش داد!گفتنی است بهرام بیضایی از فیلمسازان حامی فتنه است که پس از شکست کودتای آمریکایی – اسراییلی 88 در ایران از کشور خارج شد تا در خارج از ایران فیلم بسازد! همچنين بیضایی جایزه «میراث فرهنگ» كه از سوی موسسه آمریکایی - صهیونیستی «هوور” و زیر نظر دانشگاه استنفورد مي باشد را دريافت كرده است.وی پیش از این گفته است: «من بهایی هستم و بهایی بودنم را انکار نمی‌کنم!»
 •  رئیس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدرگفت: در حال حاضر میزان اعتیاد در محیط های کاری در کشور حدود 20 درصد است که نیازمند اقدامات جدی پیشگیرانه اعتیاد است.وی ادامه داد: اگر اعتیاد در محیط کاری حل شود، با 33 درصد کاهش مرخصی استعلاجی، 65 درصد کاهش حوادث، 40 درصد صرفه جویی در از دست دادن زمان و 40 درصد کاهش اعتراضات کارگران مواجه خواهیم شد که می تواند حتی در کاهش اعتیاد کارگران نیز تاثیرگذار باشد.
 •  در ادامه ی وضعیت نگران کننده ی فیلم ها و سریال های تولیدی و عدم نظارت لازم توسط وزارت ارشاد، قسمت جدید سریال (ش) که در شبکه نمایش خانگی در حال توزیع است، رسما روایتگر علاقه مرد به زن متاهل و همچنین علاقه یک زن متاهل دیگر به مرد نامحرم می باشد.پوشش بازیگران در این سریال نیز فاصله زیادی با ارزش های جامعه اسلامی دارد و نوعی بدعت در فضای سینمایی کشور محسوب میشود.گفتنی است: این سریال که با هزینه ی چندین میلیاردی و تبلیغات وسیع در داخل و خارج از کشور در حال توزیع است و عملا به روایت غیر واقعی و ملی گرایانه ی بخشی از دوران پهلوی می پردازد، توسط داماد معاون اجرایی رییس جمهور (محمد شریعتمداری) سرمایه گذاری شده است.
 •  به رغم ممنوعیت خرید کالا از آمریکا، یک فروند کشتی حامل 10 هزار تن برنج آمریکایی در اسکله شهید بهشتی چابهار پهلو گرفت.
 •   براساس آمارهای گمرک ایران، اقتصاد ایران در دولت یازدهم چینی‌تر شده و تاکنون بالغ بر ۲۹ میلیارد دلار برای چینی ها اشتغالزایی شده است.
 •  سخنگوی هیات رئیسه مجلس، گفت: صدها هزار تن برنج آلوده و تاریخ مصرف گذشته در یکی از انبارهای غرب کشور است که می‌خواهند آنها را حمل کرده و به تهران بیاورند. سپس بسته بندی را تعویض کرده و به خورد مردم بدهند. اسناد در این رابطه دارم که آنها را به مردم خواهم داد.
 •  شیخ محمود امجد که در جریان فتنه 88 به مالزی رفته و سخنرانی های جنجال برانگیزی داشت، دیروز جزو همراهان سید حسن مصطفوی در جریان ثبت نام وزارت کشور بود.
 •  خبرگزاری کتاب وابسته به معاونت فرهنگی وزارت ارشاد با انتشار مصاحبه‌ای به استقبال روز تولد رامین جهانبگلو، محکوم امنیتی و خارج‌نشین رفت.جهانبگلو سال ۸۵ به جرم اقدام علیه امنیت ملی دستگیر شده بود.
 •  در راستای سیاست دشمنان انقلاب در تجلیل و بزرگنمایی از سیاستمداران هم سو با خود با هدف جذب بیشتر آنان، یک موسسه بین المللی انگلیسی محمد جواد ظریف را به عنوان ریسک‌پذیرترین سیاستمدار جهان در سال 2015 معرفی کرد!!  طی هفته های اخیر نیز شبکه سی ان ان امریکا، در گزارشی تصویری از بهترین خنده‌های جهان درسال ۲۰۱۵ ، تصویری از ظریف را  قرار داد. همزمان مجله بین المللی « نیچر» علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی  را  که در سال 2015 هیچ فعالیت علمی را در کارنامه خود نداشته ، جزو 10 چهره برتر علمی سال معرفی کرد!
 •  کاندیداتوری افراد وابسته به مدیران و خاندان های خاص در انتخابات پیش روی مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نسبت به تمام انتخابات قبلی بی سابقه بوده و آمارهای اولیه نشان میدهد که ۵۲.۸ درصد از کاندیداها ، مستقیم یا غیرمستقیم به  شبکه خانواده های مدیران دولتی و خاندان های خاص مرتبط هستند که از این پدیده می توان به خیزش خاندان های حاکم ، علیه جمهوریت تعبیر کرد.در همین راستا متاسفانه ثبت نام روحانیون در انتخابات مجلس، از تمام دوره های تاریخی گذشته کمتر بوده است!
 •  در تداوم حملات عوامل وهابیون و صهیونیست ها به پایگاه های هم سو با جمهوری اسلامی، ارتش نیجریه یک حسینیه دیگر شیعیان در شهر زاریا شمال این کشور را ویران کرد.  در حمله ی شدید قبلی به شیعیان نیجریه که منجر به شهادت بیش از 300 تن از شیعیان مظلوم این کشور و مجروحیت و اسارت آیت الله شیخ زکزاکی شد، آقای روحانی به گفتگوی تلفنی با رییس جمهور این کشور ( عامل اصلی حمله به شیعیان) و تاکید بر مقابله با تروریسم! بسنده کرد.
 •  به رغم ممنوعیت خرید کالا از آمریکا، یک فروند کشتی حامل 10 هزار تن برنج آمریکایی در اسکله شهید بهشتی چابهار پهلو گرفت. مدیر روابط عمومی بازرگانی دولتی ایران در راستای توجیه این اقدام گفت: بار برنج‌های آمریکایی که در حال تخلیه در بندر چابهار است، در تیر ماه امسال خریداری شده و قبل از صدور بخشنامه تحریم بوده!
 •  درست با گذشت دو ماه از اعلام خبر بازداشت معلمان ایرانی در امارات، دادگاه العین در حکمی نهایی ضمن محکوم نمودن 9 معلم ایرانی با در نظر گرفتن جریمه سنگین برای معلمان ایرانی، حکم ممنوع الخروج شدن آنها را به نیروهای امنیتی و فرودگاه های این کشور ابلاغ نموده است که این نوع بی احترامی به معلمین ایرانی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با کشورهای همسایه بی سابقه بوده است.
 •  در اقدامی جدید و تکرار ادعاهای مربوط به تقلب ، صفحه ی رسمی آقای رفسنجانی در اینستاگرام، با انتشار عکسی از آیت الله جنتی و دکتر احمدی نژاد و آیت الله شاهرودی، نوشت: فتنه نتیجه ی برگزاری انتخابات ناعادلانه!