سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه 293)

on . ارسال شده در وضعیت

وضعیت کشور

 • امام خامنه‌ای در جلسه درس خارج فقه، جنایت بزرگ عربستان سعودی در به شهادت رساندن عالم مؤمن و مظلوم، شیخ نمر باقر النمر را به شدت محکوم کردند وخاطرنشان کردند:بدون تردید خون به ناحق ریخته این شهید مظلوم به سرعت اثر خواهد کرد و دست انتقام الهی گریبان سیاستمداران سعودی را خواهد گرفت. این عالمِ مظلوم نه مردم را به حرکت مسلحانه تشویق می‌کرد و نه به صورت پنهانی اقدام به توطئه کرده بود، بلکه تنها کار او، انتقاد علنی و امر به معروف و نهی از منکرِ برخاسته از تعصب و غیرت دینی بود.
 •  امام خامنه ای در دیدار با مردم قم فرمودند: همه در انتخابات شرکت کنند؛ حتی کسانی که نظام را قبول ندارند برای حفظ اعتبار کشور شرکت کنند. ممکن است کسی بنده را قبول نداشته باشد، اما شرکت کند. انتخابات مال رهبری نیست، برای ایران اسلامی است؛ برای این است که ماندگاری کشور تأمین بشود و کشور در حصار امنیت کامل باقی بماند.
 • ماندگاری انقلاب برای دشمن بهت آور و سخت است. این کارهای سال ۸۸ از ابتکارات جدید آنها علیه انقلاب بود؛ به بهانه ی انتخاب یک دولتی که مورد قبول آمریکا نیست، آن اقلیتی را که رأی نیاورده بکشند در خیابان و یک رنگی به آنها بدهند و کمکشان کنند؛ آمدند اینجا هم انجام بدهند و نتوانستند. این، انقلاب رنگی بود؛ کودتای رنگی ناموفق.
 • آیت الله العظمی سبحانی با انتقاد از تعداد بالاي داوطلبان خبرگان رهبري اظهار کرد: چرا جایگاه خبرگان را این‌قدر تنزل داده‌اند؟! آیا واقعا این ۸۰۱ نفر فقیه و مجتهد هستند؟! بسیاری از آن‌ها به بنده رجوع کردند که تأییدیه بگیرند؛ ولی بنده از دادن تأییدیه اجتهاد امتناع کردم. چرا که می‌دانم این‌ها اشخاص فاضلی هستند ولی نه در حد اجتهاد.وی تاکید کرد: بعضی‌ جایگاه خبرگان را خیلی سطح پایین گرفته‌اند و منظور ما از خبرگان رهبری در قانون اساسی، هیچ‌گاه چنین سطح و وضعی نبود.
 •  آیت الله العظمي علوی گرگانی اظهار داشت: صدا و سيما نبايد هر تصوير و صدايي را پخش كند.امروز جهان، اسلام را در چهره ايران مي بيند از اين رو صدا و سيما نبايد هر تصوير و صدايي را پخش كند چون مردم صدا و سيما را صدا و سيماي دين اسلام مي دانند.
 •  آیت الله العظمي مکارم شیرزای با بيان اينكه  عربستان و جیره خوارانش با التماس برمی گردند. برخی وقتی شنیدند که عربستان سعودی و چند کشور جیره خوار با ایران قطع رابطه کرده اند، هول شده و فکر کردند که آسمان به زمین آمده؛ در حالی که هیچ مهم نیست؛ چراکه برخی از رابطه ها برای انسان عیب است و قطع آن، رفع عیب می باشد.
 •  نماینده ولی فقیه در سپاه با بيان اينكه جریانی در داخل کشور در حال تکرار جریان شوروی هستندگفت:ظرف چند سال گذشته، امام خامنه ای بیش از 70 بار از واژه نفوذ استفاده کرده اند که حاکی از اهمیت این موضوع در نظر ایشان است وي افزود: ولی مردم باید بدانند که در این شرایط فقط و فقط باید به سخنان و بیانات رهبری گوش کنند.مردم باید بیدار باشند تا شاهد مجلسی همانند مجلس ششم نباشند.
 •  نماینده ولی فقیه در سپاه تصريح كرد : کسی که از یک طلبه یک علامه می‌سازد اگر در راس مجلس خبرگان قرار گیرد چه کاری با انقلاب می‌کند و بنده واقعا نگران هستم.
 • حجه الاسلام مصلحي  وزير سابق اطلاعات تصريح كرد:در فتنه ۸۸ طی بررسی‌هایی که انجام دادیم، بیش از ۲۵۰ نفر در سفارت انگلیس کار می‌کردند که از این میان ۵۴ نفر انگلیسی و ۲۰۰ نفر ایرانی بودند. این افراد در سطح کشور پراکنده شدند و ملاقات‌های مختلفی با خواص انجام دادند تا آنان را دچار اشتباه محاسباتی کنند.وي با بیان اینکه فتنه ۸۸ و تجمع برخی بر سر چهارراه‌ها با مخارج یک فاحشه انجام می‌شد، گفت: زمانی که متوجه شدیم در یکی از چهارراه‌های تهران، جمعیتی حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ نفر تجمع کردند، این وضعیت را مورد بررسی قرار دادیم که نتیجه آن به یک زن فاحشه ایرانی که از انگلیس به کشور وارد شده، رسید که مأموریتش، ارتباط برقرار کردن با افراد و پول دادن به آنها در راستای تجمع کردن بود. .وی ادامه داد: در فتنه ۸۸، فیسبوک و فضاهای اجتماعی نیز نقش بسیار مهمی داشتند.
 •  شورای نگهبان مصوبات مجلس درباره طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس از جمله انتخابات الکترونیکی را مغایر شرع و قانون اساسی دانست.
 •  نشریه میدل‌ایست‌آی تصريح كرد :هاشمی رفسنجانی با اساسی‌ترین بنیاد نظام ایران در افتاده است.اين نشريه افزود:ثروتمند سالخورده تا الان اشتباهات پرهزینه‌ای داشته او به‌دنبال به دست آوردن نفوذ سیاسی از دست رفته خود است.
 •  بدنبال اقدام عزتمندانه ی سپاه در توقیف دو شناور متجاوز آمریکایی، بعد از عذرخواهی مقامات آمریکا، این شناورها به همراه افراد دستگیر شده، آزاد گردید.
 •  بی بی سی (BBC):عربستان توانست مسئله شیخ نمر را در منطقه به فراموشی بسپارد و حمله به سفارت این کشور در تهران را در رأس اخبار منطقه ای قرار دهد. فعلا  دیپلماسی عربستان توانسته قوی تر از ایران عمل کند.
 • آیت الله یزدی:رئیس مجلس خبرگان رهبری با بيان اينكه احراز صلاحیت نامزدهای خبرگان تنها به فقهای شورای نگهبان مربوط است خاطرنشان کرد: شورای نگهبان برای احراز شرایط داوطلبان مجلس خبرگان رهبری تحت هیچ فشاری قرار نمی‌گیرد و اجازه‌های اجتهادی که توسط مراجع تقلید صادر می‌شود تنها در امور آخوندی است.
 • ‌سردار نقدي رئیس سازمان بسیج مستضعفین: آمریکا همان‌طور که از طریق عراق با ما به مدت هشت سال وارد جنگ شد، می‌خواهد این بار از طریق عربستان علیه ما وارد نبرد شود؛ لذا باید هوشیار باشیم و بدانیم دشمن اصلی ما آمریکاست.
 •  آیت‌الله قرهی تصريح كرد: بحث شورایی شدن رهبری دلالت بر حُب نفس دارد. اگر قرار بود رهبری شورایی شود، امام حسن و امام حسین(ع) نیز کشور را شورایی اداره می‌کردند اما زمانی که امام حسن(ع) امام است، امام حسین(ع) ولو اینکه امام بالقوه باشد، امام بالفعل نیست. قرآن کریم بر امام و امت تاکید دارد و عنوانی به نام «امامان» نیامده است و زمانی که یکی امام است، دیگری امام نیست.وي تاكيد كرد:سیاسی کردن مجلس خبرگان اشتباه بزرگی است.
 •  اخیرا چند مورد بزرگ فساد مالی و اقتصادی شامل تقلب‌های مالیاتی، سوءاستفاده در خرید سهام شرکت فولاد هرمزگان، تخلف مالی ۲۰۰ میلیون یورویی در شرکت نفت فلات قاره و هزاران هکتار 'زمین‌خواری' توسط وزارت اطلاعات کشف شده است.
 •  خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد: تاریخ اثبات می کند که بازدارندگی هسته ای قدرتمند بهترین و مستحکمترین ابزار برای جلوگیری از تجاوز خارجی و دشمنان این کشور است. رژیم صدام حسین در عراق و رژیم قذافی در لیبی پس از محروم شدن از برنامه توسعه هسته ای و تسلیم کردن برنامه هسته ای خود، نتوانستند از سرنوشت نابودی رهایی یابند.هر دو اشتباه کردند که در نتیجه فشار غرب به رهبری آمریکا، تسلیم شدند و این تسلیم شدن به قیمت سرنگونی رژیم های عراق و لیبی تمام شد.
 •  وزارت اطلاعات دليل رد صلاحيت وكيل خانواده هاشمي رفسنجاني را  اعلام کرد: وی ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﺯﻧﺪﺍﻧﯿﺎﻥ ﺭﺍ ﺗﺤﺮﯾﮏ ﻣﯽﮐﺮﺩه است ﺗﺎ ﺩﺭ ﺭﺍﻫﭙﯿﻤﺎﯾﯽﻫﺎ-علیه نظام-ﺷﺮﮐﺖ ﮐﻨﻨﺪ!!
 •  در 9 ماهه امسال 1523 میلیارد و 147 میلیون و 764 هزار و 515 ریال ارز برای مصرف لوازم آرایشی از کشور خارج شده است!
 •  قاضی پوردر مجلس در اعتراض به تاخیر دولت در ارائه ی لایحه بودجه 95 تذکر داد كه لاریجانی تذکر وی را رد نمود.قاضی پورگفت: در دولت احمدی نژاد ما هر روز درباره تاخیر دولت تذکر میدادیم، چطور اون موقع نمی گفتید وارد نیست؟!
 •  رئیس قوه قضائیه پس از نامه‌نگاری رسایی، پرونده وزیر صنعت را به دادستانی تهران ارجاع داد.نامه رسایی درباره دوشغله بودن وزیر صنعت و عضویت همزمان نعمت‌زاده در رأس این وزارتخانه و هیأت مدیره و مدیر عاملی ۱۹ شرکت خصوصی مربوط به پتروشیمی‌ها بود. وزیر صنعت پیشتر به همین خاطر از نمایندگان مجلس کارت زرد گرفته بود.
 •  ملی پوش دیگری از کشورمان که با ترفندهای مختلف، مال و اموال یک دختر را صاحب شده است با شکایت مال باخته به جرم سوء‌استفاده از شهرت و دسیسه چینی برای تصاحب اموال وی به مراجع قانونی فراخوانده شد.
 •  وزیر خارجه امارات در اظهاراتی طلبکارانه گفت: ایران باید تعیین کند که همسایه‌ای خوب است یا همسایه‌ای تنش‌زا!! اگر ایران همان تلاشی را که برای رفع تحریم‌ها و رفع اختلاف با غرب به کار برد، برای رفع اختلاف با کشورهای عربی به کار گیرد، موفق خواهد شد. ما تاکنون فقط حرف شنیده‌ایم و اقدامات منفی!! ایران باید حسن نیت خود را نشان بدهد.
 •  عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان با گستاخی، ایران را تهدید کرد و گفت: اگر ایران به اصول پایبند باشد در منطقه زندگی خواهد کرد وگرنه پاسخ خود را دریافت خواهد کرد.
 •  بر اساس مصوبه شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح طلبان، در انتخابات دهمین دوره مجلس، اصلاح طلبان با شعار«امید و آرامش، رونق اقتصادی»  و با نام «ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان(گام دوم)» رقابت می کنند.گفتنی است آقای روحانی نیز با شعار تدبیر وامید و رونق دادن به اقتصادو چرخیدن زندگی مردم به میدان آمد که متاسفانه با گذشت بیش از دو سال، هنوز موفق به عملی کردن  این وعده های انتخاباتی نشده است.
 •  بی.بی.سی اعلام کرد: آمریکا حساب ویژه‌ای روی انتخابات آینده ایران بازکرده واز این رو واشنگتن بدنبال کاهش تنش‌ بین تهران و ریاض است تا تندروها بیش از این نتوانند تأثیری بر روی سیاست داخلی ایران بگذارند!
 •   ظریف در یادداشتی اذعان داشت :دولت سعودی و عمال آن، در سه سال گذشته تاسیسات دیپلماتیک ایران در یمن، لبنان و پاکستان را به طور مستقیم مورد هدف قرار داده‌اند که منجر به کشته شدن دیپلمات‌های ایرانی و افراد محلی شده است.خطیبان دولتی در عربستان سعودی گفته اند: مخالفت ما با شیعه و عملیات انتحاری ما بر علیه آن‌ها تا زمانی که روی زمین هستند، از بین نخواهد رفت!!
 •  رئیس‌جمهور در مراسم بهره برداری از فاز ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی گفت:برخی نیایند و از رکود صحبت کنند. دولت کشور را در شرایط نفت ۳۰ دلاری اداره می‌کند نه نفت ۱۴۷ دلاری.قول می‌دهم که سال ۹۵ با عبور از تحریم و با همت جوانان سال رونق اقتصادی خواهد بود.دولت آنچه نسبت به فضای باز سیاسی! وعده داده بود در انتخابات به آن عمل خواهد کرد و شورای نگهبان هم در همین مسیر! خواهد بود!
 •  در حالي كه با اهتمام دولت های نهم و دهم، عملیات ساخت فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی در خشکی و دریا، حفاری و ساخت پالایشگاه، با ۹۱ درصد پیشرفت تحویل دولت یازدهم شده، آقاي حسن روحانی اين فازها را افتتاح كرد.
 •  غلامعلی دهقان سخنگوی حزب اعتدال و توسعه (نوبخت) با اشاره به پيغام در گوشي اصلاح طلبان گفت:اکنون اصلاح‌طلب‌ها در جلسات خصوصی به ما پیغام می‌دهند که به آقای روحانی بگویید اینقدر تند نرود. آنها اکنون از ما معتدل‌تر حرکت می‌کنند. می‌گویند که دولت تجربه ما را تکرار نکند.
 • علي لاريجاني باز هم بدعهدی آمریکایی ها در برجام را نادیده گرفت!وگفت: ايران در مقابله با کارشکني هاي آمريکا در برجام با صبر و متانت رفتار ميکند!!... خيلي نبايد به اين جنجال آفريني ها توجه کرد.
 •  عطریانفر یکی از متهمان فتنه ۸۸ گفت :آقای لاریجانی  از عارف برای ریاست مجلس آینده مناسب تر است .
 •  سايت هاشمی رفسنجانی با پرده برداری از نقش وی در صف بندی های موجود در عرصه سیاسی کشور نوشت : هاشمی اکنون فرمانده جبهه‌ای به نام اعتدال است در مقابل لشگر سراپا مجهز افراطیون!! صحنه هم صحنه انتخابات است، از انتخابات ریاست جمهوری و مجلس گرفته تا خبرگان!. انتخابات ۹۴ برای هاشمی فقط یک انتخابات نیست. یک نقطه عطف تاریخی است!
 •  در پیام تسلیت هاشمی رفسنجانی به مناسبت شهادت آیت الله شیخ نمر، هیچ اشاره ای به آل سعود نشده است. کانه شیخ نمر قاتلی به نام آل سعود نداشته! وزن غالب پیام هاشمی، ذکر فضایل شیخ نمر بدون اشاره صریح و اعتراضی به آل ملعون سعود است.
 •   مسعود درخشان عضو هیات علمی  دانشگاه علامه طباطبایی در برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت:متن قراردادهای نفتي که تهیه شده، بازگشت به گذشته  و مربوط به پیش از ملی شدن صنعت نفت است ، بر اساس این قراردادها شرکت های نفتی بین المللی  حضور بسیار بلند مدتی در کشور خواهند داشت و سهم  قابل ملاحظه ای از مخزن را برداشت خواهند کرد .پیامی که از شرکت نفت منتشر می شود این است که  ما نمی توانیم و دیگران باید بیایند و کارها را انجام دهند و این با اقتصاد  مقاومتی مغایرت دارد .
 • سردارحاج سعید قاسمی با بيان اينكه برخی  فتنه را به‌ گونه‌ای تفسیر می‌کنند که انگار این فتنه‌گران درآن هشت ماه  از مریخ با سفینه آمده بودند و بعد دوباره با همان سفینه برگشتند!گفت: فتنه 88 از جنس خودی‌ها و سنگین‌تر از این حرف‌ها بود. اینکه یک نفر می‌آید و می‌گوید با شورای رهبری، رهبر جامعه را تعیین کنیم، هدفش مشخص است و آنها همانند طلحه و زبیرها در پی غصب صندلی رهبری هستند.
 • زارع فومنى(دبیر کل حزب مردمى اصلاحات) اعلام کرد: سرلیست انتخاباتى اصلاح طلبان شهر تهران برای انتخابات مجلس «محسن هاشمى» و سرلیست خبرگان در تهران «هاشمى رفسنجانى» است!
 • «س س ج»، روحانی ای که در آزمون اجتهاد خبرگان شرکت کرده بود، در هنگام خروج از جلسه چمدانی را با خود به همراه داشت و  برگه هایی را بین خبرنگاران توزیع  می کرد همراه با تصویر خود که روی آن نوشته شده بود «معرفی کوتاه حافظ دین و طائفه اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه و آله) متوجه الی الله و منقطع الی الله، استاد علامه !!!فانی در افق بقاء الحق «س س ج»(دام الله تعالی ظله الوارف، کاندیدای محترم دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه تهران)».خبرنگاران در خصوص این برگه از او سؤال کردند که پاسخ داد جدی نگیرید هوادارانم چاپ کرده اند!
 • یکی از نزدیکان دکتر احمدی نژاد نوشت: «در زمان دولت نهم طی سفری که دکتر احمدی نژاد به دعوت امیر امارات به این کشور داشت، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم که نخست وزیر و نایب رئیس امارات متحده عربی و همچنین حاکم دبی بود، به رئیس جمهور کشورمان گفت اجازه می خواهم افتخار رانندگی شما را داشته باشم. او از فرودگاه تا کاخ، رانندگی کرد و بابت این اتفاق در پوست خود نمی گنجید. اکنون در دیپلماسی لبخند متمایل به قهقه باشیب ملایم، ملت بزرگ ایران اینگونه تحقیر می شوند.
 • نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن تقدیر از دستور رئیس جمهور برای پیگیری حمله به سفارت سعودی در تهران، تاکید کرد: «پیگیری دولت برای تامین امنیت اتباع سعودی در ایران کار ارزنده ای است اما خوب است آقای روحانی در این باره هم توضیح دهند که دولت برای پیگیری تعرض به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده و کشته شدن صدها ایرانی در فاجعه منا چه پیگیری هایی کرده و این پیگیری ها چه نتایجی داشته است.»
 • پیام آقای روحانی برای محکومیت اعدام شیخ نمر براساس تحلیل، 310کلمه بوده که 181کلمه آن به محکومیت تجمع اعتراضی اختصاص یافته است!
 •  رسول منتجب نیا، قائم مقام حزب اعتماد ملی گفت:خواسته اصلاح طلبان از روحانی در این انتخابات پاسخ به مطالبات ایشان در ایام تبلیغات انتخاباتی است چون رفع حصر زندانیان سیاسی!فضای باز سیاسی و آزادی های مدنی است!! بالاخره دولت باید به این مطالبات جامه عمل بپوشاند وگرنه امکان یاس و ناامیدی به وجود می آید.
 •  انور عشقی مشاور شاه سعودی با گستاخي در توهيني آشكار گفت:: کاری با ملت ایران خواهیم کرد که مثل ولگردها در خیابان های عربستان گدایی کنند!
 •  سخنگوی شورای نگهبان درپاسخ به سایت جماران ، وابسته به سید حسن مصطفوی گفت:قانون مسئول تائید اجتهاد افراد را شورای نگهبان می داند نه مراجع .وی در پاسخ به این سوال که «اگر افرادی باشند که از سوی برخی مراجع  اجتهادشان به تایید رسیده باشد و درس خارج فقه برگزار کند، آیا باز هم الزام این است که فقط فقهای شورای نگهبان درباره اجتهاد آنها اظهار نظر کنند؟» گفت: بله، همینطور است و قانون همین را عنوان می دارد.
 • موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی وابسته به نهاد ریاست جمهوری اذعان داشت:خوش بینی ناشی از توافق هسته‌ای و انتقال تقاضا به دوره پس از توافق، عامل موثر دیگری است که در شش ماهه اول سال 1394، به رکود طرف تقاضا دامن زده است.
 • سقف مبلغ وام خرید کالای ایرانی با تصمیم ناگهانی بانک مرکزی از ۱۰ به ۶ میلیون تومان کاهش یافت!
 • دیوید ایگناتیوس تحلیلگر ارشد آمریکایی در یادداشتی نوشت:نامزدی حسن خمینی، معیار سنجش سیاسی آمریکا برای انتخابات ایران است!نزاع قدرت در تهران بین میانه‌روها و تندروها در انتخابات ماه آینده، می‌تواند توازن سیاسی در ایران برای سال‌های پیش رو را ترسیم کند.
 •  حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به برخی اخبار منتشرشده مبنی بر عدم حضور وی در آزمون علمی خبرگان رهبری، اعلام کرد:بنده نه برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و نه برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری ثبت‌نام نکرده‌ام، موضوع ثبت‌نام بنده شایعه و دروغ بود.
 • تاج زاده عضو تندرو دو حزب منحله مشارکت و سازمان مجاهدین در یادداشتی که در سایت سعودی العربیه! منتشر شد مدعی گرديد رأی به هاشمی رأی به اسلام رحمانی است!اتخاذ این مواضع  دوگانه در حالی است که اولا محسن هاشمی، ستاد انتخابات دولت اصلاحات به ریاست تاجزاده را مسئول تقلب علیه هاشمی در انتخابات 78 میداند و ثانیا رادیکال‌های مدعی اصلاحات، هاشمی را عالیجناب سرخپوشِ قتل‌های زنجیره‌ای معرفی می کردند.
 • با شدت گرفتن تنش‌های سیاسی میان ایران و عربستان سعودی و همچنین تصمیمات عجولانه چند کشور عربی به دنبال قطع روابط سیاسی تهران-ریاض، در اولین پیامد اقتصادی این تصمیم نسنجیده سعودی‌ها، ریال این کشور ارزش خود را از دست داد و دلار آمریکا در برابر ریال عربستان به بیشترین رقم در ۱۶ سال اخیر رسید.
 • حسين مرعشى سخنگوی حزب کارگزاران اعلام کرد:بیش از 400 نفر از کاندیدای اصلاح‌طلب حامی دولت در تهران برای انتخابات مجلس شورای اسلامی نام‌نویسی داشتند که اسامی 30 کاندیدا در قالب لیست اعلام می‌شود.وي افزود:در سطح کشور وضعیت‌مان خیلی مطلوب است و هیئت‌های اجرایی انتخابات جزء در چند حوزه انتخابیه کاندیداهای مورد نظرمان را تائید صلاحیت کردند .
 • سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت:  قرار بود هم چرخ سانتریفیوژها بچرخد و هم چرخ کارخانه ها اما دیدیم که چرخ هر دو پنچر شد.وي افزود:یک میلیون و ۷۰۰ هزار کیلو سیب زمینی یعنی یک وعده غذایی برای ۸ میلیون نفر که دولت به سادگی آن را دفن کرد.
 • هاشمی رفسنجانی  از انجام مسائل مرحله‌ی اول انتخابات که مربوط به دولت در ثبت‌نام از نامزدها و بررسی صلاحیت‌ نامزدها در هیأت های اجرایی بود، ابراز رضایت کرد و گفت: امیدواریم در مراحل بعدی بررسی صلاحیت‌ها نیز مسائل به خوبی انجام شود تا ملت در اسفند ماه حماسه‌ای دیگر خلق کند که مکمل حماسه سیاسی پرشور آنان در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 باشد!!
 • هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه باید پرشورترین انتخابات تاریخ انقلاب رقم بخورد درباره نتیجه مذاکرات هسته ای گفت:  همچنان تیرهای سه شعبه‌ای از سوی جمهوری‌خواهان آمریکا، لابی صهیونیست‌ها و دلواپسان داخلی در راه است!!
 • بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک مقام مسئول در دولت به مبادی مربوط در کار واردات کالا، اعلام شده است که حسب موافقت دستگاه های مسئول، واردات یونجه خشک از کشور فرانسه مجاز است.
 • حسین مرعشی برادر همسر هاشمی در مصاحبه با هفته نامه کارگزارانی صدا، ازبرنامه ریزی خاص انتخاباتی هاشمی رفسنجانی برای خبرگان پرده برداشت وگفت :دوقطبی «سیدحسن خمینی» و «مصباح یزدی»، برای مردم یک «دوقطبی واقعی» است!
 •  دبیر انجمن ژنتیک پزشکی ایران گفته، سالانه بین 30 تا 40 هزار نوزاد معلول در ایران متولد می شوند که این سهم حدود 4 تا 5 درصد نوزاران را در بر دارد و دلیل این مسأله بی توجهی به آزمایش ژنتیک عنوان شده است.گفتنی است یکی ازادعاهای دولت اجرای طرح تحول سلامت بوده است!
 • سخنگوی وزارت امور خارجه از حمله موشکی هواپیماهای عربستان به سفارت ایران در صنعا كه موجب وارد شدن خسارت هائی به ساختمان سفارت و زخمی شدن تعدادی از نیروهای نمایندگی گردید خبر داد.
 • هیأت دولت در اقدامي دير هنگام ورود همه کالاهای عربستانی به کشور را ممنوع کرد.سفر عمره نیز مانند قبل تا اطلاع ثانوی متوقف می‌ماند.
 • رئیس کمیته امورخارجه مجلس نمایندگان آمریکابانک ملی ایران را بخاطر تأمین منابع مالی سپاه و بانک سپه را بدلیل تأمین منابع مالی پروژه‌های موشکی ایران،مستحق بهره‌مند شدن از تخفیف تحریمها بر مبنای برجام ندانست!!
 • اشرف پهلوی خواهر فاسد شاه مخلوع ایران در سن ٩٦ سالگي در امريكا در گذشت وي در کودتای آمریکایی ٢٨ مرداد دست داشت و علاوه بر فساد اخلاقي و مالي مشهور به قاچاق مواد مخدر بود و در سال ۱۹۶۰ میلادی به اتهام قاچاق هروئین به ارزش ۲ میلیون دلار در فرودگاه ژنو بازداشت شد.
 •  برخی اخبار در محافل سیاسی حکایت از آن دارد که پس از جلسه محمد نهاوندیان رییس دفترآقای روحانی با برخی از مراجع تقلید درقم و توصیه یکی از مراجع، رای روحاني در جامعه مدرسین از ۱۳ به ۱۷ نظر موافق رسیده و بنابراین نام او در فهرست جامعه مدرسین قرار خواهد گرفت.پیش از این آرا موافق روحانی به حدنصاب لازم برای قرار گرفتن در لیست نرسیده بود.
 • سردار سنایی‌راد معاون سیاسی سپاه گفت:تکفیری‌ها در حال خارج‌کردن نیروهای خود از عراق و سوریه و انتقال به لیبی و افغانستان هستند.
 •  میرکاظمی  عضو كميسيون انرژي  مجلس، کتابی ۵۰۰ صفحه‌ای درباره قرارداد کرسنت آماده انتشار کرده است كه دولت  به‌شدت با این اقدام مخالفت كرده و در حال رایزنی است تا وی را از این کار منصرف سازند! احتمالاً در این کتاب اسناد فراوانی از دست داشتن مدیران فعلی وزارت نفت در ماجرای کرسنت وجود خواهد داشت.
 • پس از انتشار این خبر که هاشمی‌رفسنجانی در لیست جامعه مدرسین برای انتخابات خبرگان نیست.یک لینک در سایت هاشمی با ذکر خاطره ای از وی تیتر زد: امام گفتند جامعه مدرسین در متن(قضایا وجامعه) نیست!!

وضعیت شهرستان ها

 

 •  تعدادي از طلاب حوزه علميه قم با امضاي طوماري از شورای نگهبان در خواست كردند كه بخاطر مواضع واقدامات هاشمي رفسنجاني  وي را بار ديگر رد صلاحيت كند.
 • آیت الله طباطبایی نژاد نماينده ولي فقيه در استان اصفهان در مصاحبه ای گفت: آقای هاشمی رفسنجانی از خط رهبری منحرف شده است بنده هم رفتارم را با او تغییر دادم و آن احترامی را که قبلا به وی میگذاشتم دیگر نمیگذارم .افرادی که می گویند من از آقای هاشمی حمایت کرده ام، دلایل خود را مستند بیاورند و اعلام کنند. خط قرمز ما مقام معظم رهبری است و هرکس از این خط منحرف شود ما پشتیبان او نخواهیم بود.
 • حکم متهمان حمله به علی مطهری در شیراز که طی آن برای حدود 11 نفر مجازات هایی از قبیل: حبس و شلاق و تعلیق و انفصال و... صادر شده است، ابلاغ شد.گفتنی است: علی مطهری از چهار نفر که با گوجه و تخم مرغ  از وی در شیرازاستقبال کرده اند گذشت نکرده و اعلام کرده این حکم مجازات کم است، اما در مقابل انتظار دارد مردم اغتشاشات و فتنه ۸ ماهه سال ۸۸ را فراموش کنند و از سران فتنه و فتنه گرها که مملکت رو به آشوب کشیدن و به قول رهبری، تحریم را به ارمغان آورده و باعث شهادت    عده ای از عناصر بسیجی شدند و ضربات جبران ناپذیری به اقتصاد و حیثیت مملکت زدند، بگذرند!
 • آیت الله حسینی همدانی امام جمعه کرج در فتنه 88 افراد عافیت‌طلب و منفعت‌جو در آن زمان ساکت بودند که آسیبی نبینند و بعد هم ببینند باد از کدام طرف می‌آید همان طرف بروند. حالا فرض کنید چنین کسی بخواهد وارد مجلس خبرگان شود چه اتفاق خطرناکی خواهد بود؛ یعنی یکی از مراکز تصمیم‌سازی در اختیار افرادی قرارگرفته که هیچ ثباتی نداشته و اگر منافعشان اقتضاء کند حاضرند انقلاب را تقدیم کنند و کمترین اثرش این است که انقلاب دیگر خاصیت نداشته باشد.لازم نیست گاهی افرادی را حتی نفوذ بدهند بلکه روی افراد خودی طوری عمل می‌کنند که بعد از مدتی طبق خواسته‌ی دشمن فکر کند و بخواهد لذا افرادی که سستی‌هایی دارند را هم باید مواظب بود که خطری بالقوه هستند.
 • آیت الله علم الهدی ، امام جمعه مشهد  گفت: سعودی‌ها از چند روز قبل، پیشنهاد فروش ماشین‌های سفارتخانه خود را داده بودند و در آن روز با آتشی که درون سفارتخانه خود افروختند، دست به بهانه‌جویی زدند تا با ایران قطع رابطه کنند.وي تاکید كرد: مردمِ بابصیرت ایران، باید در تمامی خشم‌های انقلابی‌شان توجه کنند که راه به دشمن ندهند تا آن‌ها شگرد شیطانی خود را پیاده کنند.
 • شورای شهر مشهد نام خیابان منتهی به کنسولگری عربستان در این شهر را به خیابان شهیدشیخ نمر تغییر داد.


 وضعیت جهان

 

 • منصور ترکی، سخنگوی وزارت کشور عربستان گفت: از 47 اعدامی که صورت گرفت چهار مورد با گلوله انجام شد و بقیه موارد براساس صلاح‌دید مسئول قضایی با شمشیر اجرا شد. بر اين اساس آیت الله نمرقطعابا شمشیر به شهادت رسیده است.
 •  المسیره ازبرنامه عربستان،امارات،بحرین،سیا و موساد برای ترور سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان خبر داد.
 •  به گزارش پایگاه خبری «الوعی نیوز»، منابع نزدیک به خانواده آیت‌الله النمر فاش کردند چند هفته پیش از اجرای حکم یکی از مسئولان سعودی در تماس با خانواده النمر گفته بود اگر خواهان آزادی او هستند دو راه دارند که یکی ارسال نامه از طرف خود النمر برای سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی برای ابراز ندامت درباره موضع گیری‌های قبلی و تعهد دادن برای کنار گذاشتن این موضع‌گیریها در آینده است. راه دوم هم رفتن خانواده النمر به وزارت کشور و درخواست از وزیر کشور سعودی برای لغو حکم است. مقام مسئول در وزارت کشور سعودی تاکید کرده بود با یکی از این دو راه می‌توانند حکم اعدام را به زندان تبدیل کنند و در نهایت او را آزاد کنند. خانواده النمر تاکید کرد حاضر نیست چنین درخواستی را برای وزیر کشور سعودی ارسال کند و خود شیخ النمر هم حاضر نیست موضع گیری خود را تغییر دهد.
 •   برخي اخبار حكايت از آن دارد که وزیر خارجه سعودی پيگير عمل تغییر جنسیت در تایلند بوده است.الجبیر در یک بیمارستان مجهز همراه با کادر پزشکی متخصص بستری شده و مرحله نخست هورمون درمانی را با موفقیت پشت سر گذاشته است.پزشکان الجبیر علیرغم میل درونی وزیر به او توصیه کرده اند تا هر چه زودتر عمل جراحی تغییر جنسیت (تغییر جنسیت مرد به زن)  را انجام دهد زیرا که تعریفی که وزیر خارجه عربستان از «خود» دارد با ویژگی های فیزیکی نسبتا مردانه اش سازگاری ندارد اما به علت فشارهای سیاسی و اجتماعی جامعه عربستان و هیات حاکمه آن کشور، الجبیر گزینه ای دیگر جز انتخاب هویت جنسی مردانه ندارد.
 • سفیر پیشین رژیم صهیونیستی در واشنگتن، وزیر خارجه رژیم سعودی را مهمان دایمی همۀ ضیافت‌های خود در پایتخت آمریکا نامید.مایکل اورن سفیرپیشین صهیونیست‌ها در واشنگتن و نماینده کنونی کنست، در کتاب جدید خود به این نکته اشاره کرده است که عادل الجبیر، سفیر وقت سعودی در آمریکا و وزیر خارجه کنونی عربستان، در تمامی مهمانی‌هایی که وی  در مناسبت های مختلف ترتیب می داده، شرکت داشته است.
 •  رییس جدید کنگره ونزوئلا که از اپوزیسیون دولت است، با اعلام حکمی دستور داد تا تصاویر هوگو چاوز، رهبر فقید این کشور و سیمون بولیوار، انقلابی آمریکای لاتین از دیوار پارلمان پایین آورده شود.مجلس جدید ونزوئلا در روزهای گذشته با اکثریت ائتلاف مخالفان دولت کارش را آغاز کرد.


وضعیت قرمز

 

 • وزارت خارجه انگلیس«نیکلاس هاپتون» را به عنوان کاردار جدید لندن در تهران منصوب کرد.هاپتون كه از طرفداران سرسخت تحريم عليه ايران بوده است قبل از انتصاب به سمت جدید در تهران سفیر انگلیس در قطر و قبل‌تر از آن سفیر یمن بوده است. «هاپتون» همچنین در دولت انگلیس  معاون اداره امور امنیت ملی وزارت امور خارجه بوده است.وی يك عنصر كاملا امنيتي بوده وانتخاب آن براي سمت كارداري در ايران قبل از انتخابات تامل برانگيز است.گفتني است: سفارت انگليس يكي از فعالترين سفارت خانه درگسترش فتنه 88بوده است.
 •  فاطمه هاشمي دخترهاشمی رفسنجانی با گستاخی اعلام کرد:مردم قطعا به رد صلاحیتها عكس‎العمل نشان خواهند داد!گفتنی است وی چندی پیش نیز در جمع اصلاح طلبان، سخنان تندی را علیه عالیترین مسوولان نظام ایراد کرد.
 •  سردار احمدی مقدم فرمانده ی سابق نیروی انتظامی در مصاحبه ی مهم اخیر خود گفت: (یکبار به آقای روحانی در سال 88 گفتم): اگر تلویزیون خودمان را گوش داده باشید، من سه بار در تلویزیون توضیح دادم که من هیچ نسبتی با آقای احمدی ‌نژاد ندارم..آقای روحانی هم گفت: من اصلاً تلویزیون خودمان را نگاه نمی‌کنم. ارزش دیدن ندارد؛ معلوم نیست چه می‌گویند، همش چرت و پرت است!!
 •  سردار احمدی مقدم گفت: تاروز ۳۰ خرداد88  اتاق جلسات هاشمی، ناطق، سیدحسن خمینی وخاتمی برقرار بود. حالا بعداً هم موسوی را ملحق کرده بودند. معلوم است آنجا در سطح کلان فکر و تصمیم گیری (برای فتنه)می‌کردند.
 •  سردار احمدی مقدم گفت: اینجا موضوعی را به شما می گویم که تا به حال نگفتم. وزارت اطلاعات(در سال 88) به نحوی آقای هاشمی را در جریان انتخابات ریاست جمهوری هدایت و حتی تشجیع می کرد... در جریان فتنه عدم پشتیبانی اطلاعاتی وزارت، از ما کاملاً مشخص بود. هیچ ‌وقت اطلاعاتی از آن ها نمی‌گرفتیم، در واقع وجود یک سکته ‌ی خبری و جدی نگرفتن ماجرا در آنجا مشخص بود. وزارت حتی در ادامه ‌ی فتنه هم اطلاعات درست و دقیقی ارائه نمی کرد.
 •  بر اساس بررسی های صورت گرفته:معادل تومانی خسارتی که با لغو قرارداد کرسنت به کشور وارد شده با احتساب دلار ۳۷۰۰ تومانی، ۵۰ میلیارد دلار معادل ۱۸۵ هزار میلیارد تومان می‌شود. یعنی دولت کنونی می توانست بیش از چهارسال یارانه نقدی کشور را بی‌هیچ دغدغه‌ای پرداخت کند.
 •  پس از خبر تایید صلاحیت یکی از نامزدهای انتخابات مجلس که قاچاقچی مواد مخدر بود، جزئیات جدیدی از سابقه کسانی دست یافته که از فیلتر هیئت اجرایی انتخابات رد شده‌اند. صلاحیت این افراد، با وجود جواب منفی استعلام‌هایشان، توسط هیئت‌ اجرایی انتخابات تایید شده‌!در میان آنها برخی با سوابق منفی از جمله تابعیت اسرائیلی همسر، تابعیت چندگانه، شاغل در زمینه سقط جنین غیرقانونی، رشوه‌گیری، سابقه عضویت در برخی از گروهک‌های ضدانقلاب از جمله پ.ک.ک، کومله، منافقین، حزب توده و...، مشارکت در قتل، اقدام علیه امنیت ملی، زنای محصنه، زنا با بستگان و محارم، نزاع خیابانی، اخلال در نظم عمومی و... وجود دارند!
 •  صدا و سیما در پي عدم تامين بودجه بوسيله دولت، به زودی کلیه زمان‌های تبلیغاتی تلویزیون و رادیو سراسری و استانی و مشارکتی خود را به چند آژانس تبلیغاتی از طریق مزایده واگذار خواهد کرد و احتمالا قیمت پایه کلیه زمان‌های تبلیغاتی تلویزیون و رادیو ۱۳ هزار میلیارد ریال است. طراحی اولیه‌ای که برای این پیشنهاد مورد پذیرش قرار گرفته نشان می‌دهد، سه برنده این مزایده، ٢٢ میلیون ثانیه امکان پخش آگهی تلویزیونی (سیما) و ١٠ میلیون ثانیه امکان پخش آگهی در رادیو(صدا) را دارند.
 •  تولیدکننده بزرگ روغن نباتی گفت:خرید سهام کارخانه بهشهر توسط افراد وابسته به خاندان سعودی در دولت اصلاحات اتفاق افتاد.شرکت توسعه صنایع بهشهر دو کارخانه روغن نباتی دارد یکی کارخانه بهشهر است که روغن نباتی لادن، بهار و نسترن را تولید می‌کند و کارخانه دیگرش نیز روغن نباتی مارگارین است که دو برند آفتاب و خروس نیز از تولیدات این کارخانه به شمار می رود.شرکت صافولا که وابسته به عربستان است 80 درصد کارخانه بهشهر را در دست دارد و با قاطعیت می‌توان گفت که این سهام در حال حاضر مستقیما در دست خاندان آل سعود است.سعودی‌ها الان با در دست داشتن این مقدار سهام بین 35 تا 37 درصد بازار را در دست دارند که این میزان در مصرف خانوار نیمه جامد به 60درصد رسیده است.
 •   بر اساس اخبار  دفتر نشر آثار هاشمی رفسنجانی با عاملیت آقای «م.م.ا» از چهره‌های شاخص اصلاح طلب در سال۸۶ طی ۵ فقره مبلغ ۵.۲ میلیارد تومان وام بانکی بدون وثیقه از بانک ملی گرفته که با گذشت ۸ سال هنوز بازپرداخت نشده است این در حالی است که طبق اسناد موجود قرار بود این تسهیلات طی یک سال بازپرداخت گردد.این پرونده در دیوان محاسبات هم مورد بررسی قرار گرفته است.
 •  مسئول قراردادهای جدید نفتی دولت، از نزدیكان نسبی «عباس یزدان‌پناه» همكار «مهدی هاشمی رفسنجانی» و شاه‌كلید فساد «استات‌اویل» از آب درآمد. بیژن زنگنه، وزیر نفت، سیدمهدی حسینی را به عنوان رئیس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی منصوب کرده است. و این در حالی است که حسینی از گذشته کاملاً مبهمی در مسائل نفتی رنج می‌برد.گفته می‌شود مهدی حسینی پسرخاله عباس یزدان‌پناه (از مرتبطان م.ه در ماجرای استات‌اویل و شاه کلید این فساد بزرگ) است.  با این حال به نظر می‌رسد نسبت حسینی با یزدان‌پناه در یک ارتباط صرف خلاصه نمی‌شود. پیش از این نیز بارها از نام حسینی به عنوان یکی از متهمان در قضیه استات اویل نام برده می‌شد، با این حال تاکنون حکمی از سوی دستگاه‌های قضائی در این رابطه علیه وی صادر نشده است.
 •   گفته می شود آقای هاشمی رفسنجانی طراحی دارد که یک تشکل روحانی جدید در آستانه انتخابات در مقابل جامعه روحانیت مبارز اعلام موجودیت نماید.بر اساس برنامه ریزی انجام شده، چهره هایی از جامعه روحانیت از جمله آقایان مصطفی پورمحمدي، سيد مهدي طباطبايي، سیدرضااكرمي و.. افرادی چون محسن غرویان، سروش محلاتی و..از بیرون، این تشکیلات روحانی را راه اندازی نمایند. مدتي است این موضوع وارد فرایند اجرایی شده است.بر اساس مصوبه جامعه مدرسین و جامعه روحانیت، آقای هاشمی رفسنجانی در فهرست خبرگان جامعتین نخواهد بود.گفتني است: در انتخابات مجلس پنجم، بعد از اینکه جامعه روحانیت از پذیرش پنج نامزد آقای هاشمی خودداری کرد، وی حزب کارگزاران را راه اندازی کرد.
 •  بر اساس مطالعاتی كه اخيرا در تهران صورت گرفته درآمد ساليانه برخی مشاغل در تهران به شرح زير است: - نصاب ماهواره ۲۰۰ ميليون تومان- آرايشگر زنانه ۳۰۰ ميليون تومان- دندانپزشك عمومی ۴۰۰ ميليون تومان- تعميركاران اتومبيل ۶۰۰ ميليون تومان- بازيگران مشهور سينما ۸۰۰ ميليون تومان- اساتيد كنكور رشته رياضی و تجربی ۱ميليارد تومان- طراح لباس عروس ۱ ميليارد تومان- جراح فوق تخصص فك و صورت يك ميليارد و ۲۰۰ ميليون تومان- جراح پلاستيك و قلب ۸ ميليارد تومان.
 •  علی رغم ممنوعیت واردات کالاهای مصرفی از آمریکا، سازمان توسعه تجارت، مجوز واردات خودروی شورولت را صادر کرد.
 •  یکی از متهمان پرونده کرسنت در انتخابات اين دوره مجلس ثبت نام كردعليرغم اينكه وي پیش از این از سوی شورای نگهبان براي انتخابات دوره قبل رد صلاحیت شده بود، اخیراً از سوی هیئت اجرایی وزارت کشور تایید صلاحیت شد!این فرد متهم است که به ازای مسکوت نگه‌داشتن این پرونده ، یک دستگاه آپارتمان گران‌قیمت در شمال تهران دریافت کرده است.او برای شرکت در انتخابات مجلس دهم از یکی از استان‌های شرقی کاندیدا شده است.
 • عليرغم اينكه زنگنه اعلام کرده بود قراردادها ي نفتي در هیئت تطبیق تصویب شده است!مشخص شدهیئت تطبیق، قراردادهای جدید صنعت نفت را این هفته بررسی می‌کند.گفتني است :انتقادهای جدی حقوقی به قراردادهای نفتی وارد است وکلیات این قرارداد با قوانین بالادستی کشور از جمله قانون اساسی و ابلاغیه اقتصاد مقاومتی  مغایرت دارد.
 •  علیرغم ممنوعیت واردات کالاهای مصرفی از آمریکا در آذرماه امسال ۱۶۶ میلیون دلار برنج از آمریکا وارد شده که یک منبع آگاه از احتمال توافق خرید برنج در قبال پول‌های بلوکه شده ایران در آمریکا خبر می‌دهد.گفته شده این میزان برنج با بیش از ۱۱۰۰ تریلر وارد ایران شده است.
 •  در سالروز حمله به دفتر مجله شارلی ابدو، این مجله کاریکاتور «خدا» را در یک میلیون نسخه منتشر کرد.
 •  بر اساس آمار در 9 ماهه اول امسال كشور شاهد  واردات ۳۰۴۰۰خودرو لوکس به مبلغ ۷۱۷میلیون دلار بوده است!
 •  زاكاني نماينده مردم تهران در مجلس افشا كرد :برای یکی از کسانی که در انتخابات اخیر پیروز شد، می‌خواستند یک خانه ۹۳ میلیارد تومانی در جماران تهیه کنند. به واقع مسئولی که در چنین شرایطی قرار بگیرد، چگونه می‌تواند وضعیت سخت و فقر مردم را بفهمد؟اینان همان کسانی هستند که در سال ۷۶، در بودجه ارائه‌شده به مجلس برای باتوم و سپر، اعتبار ویژه گذاشته بودند و دلیل آن را سرکوب کردن مردم در صورت اعتراض به فقر در جریان طرح اقتصادی شان برشمردند.
 •  بدنبال اینکهﻫﺎﺷﻤﯽ ﺭﻓﺴﻨﺠﺎﻧﯽ ﺍﺯ ﻫﻤﻪ ﺯﻧﺎﻥ ﺧﻮﺍﺳﺖ ﺗﺎ ﺑﻪ ﻣﯿﺪﺍﻥ ﺍﻧﺘﺨﺎﺑﺎﺕ ﺑﯿﺎﯾﻨﺪ .ﺩﺧﺘﺮﺵ ﻓﺎﺋﺰﻩ ﮐﻤﭙﯿﻨﯽ ﺑﺎ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺯﻧﺎﻥ ﺑﻪ ﺯﻧﺎﻥ ﺭﺍﯼ ﻣﯽ ﺩﻫﻨﺪ، ﺭﺍﻩ ﺍﻧﺪﺍﺯﯼ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻣﺤﻤﺪﺭﺿﺎ ﻋﺎﺭﻑ ﻧﯿﺰ ﺑﺮﺍﯼ ﺁﻧﮑﻪ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻗﺎﻓﻠﻪ ﻋﻘﺐ ﻧﻤﺎﻧﺪ ﺳﻬﻢ ﺳﯽ ﺩﺭﺻﺪﯼ ﺯﻧﺎﻥ ﺩﺭ ﻟﯿﺴﺖ ﺍﺻﻼﺡ ﻃﻠﺒﺎﻥ ﺭﺍ ﻣﻄﺮﺡ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ .جالب اینکه ﺩﺭ ﮐﻨﺎﺭ ﻫﻤﻪ ﺍﯾﻦ ﻭﻋﺪﻩ ﻫﺎ، ﻫﯿﭻ ﯾﮏ ﺍﺯ ﺷﺨﺼﯿﺖ ﻫﺎﯼ ﯾﺎﺩ ﺷﺪﻩ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺍﯼ مدون ﺑﺮﺍﯼ ﺣﻤﺎﯾﺖ ﺍﺯ ﺯﻧﺎﻥ و رفع مشکلات آنان ﺍﺭﺍئه ﻧﮑﺮﺩﻩ ﺍﻧﺪ !!
 •  حمیدرضا مومنی»، رییس جدیدالانتصاب منطقه آزاد قشم هم «پسرخاله» همسر جناب حسین فریدون(برادر رئیس جمهور) است.
 •  بذرپاش نماینده ی مجلس با بيان اينكه  چرا هر وقت زنگنه وزير مي‌شود، قيمت نفت به پايين‌تر میزان مي‌رسد؟! گفت: سالی ١میلیارد دلار باید غرامت بابت کرسنت بپردازیم.رشد هزینه‌های جاری دولت یازدهم نسبت به دولت قبل نزدیک به ٩٠ درصد است.شاخص بورس در دو سال اخير  ٢٨ هزار واحد كاهش پيدا كرده.54 ميليارد و 75 میلیون دلار از کاهش قیمت نفت ضرر ديديم.دليل كاهش قيمت نفت را بايد ديپلماسي ضعيف انرژي خودمان بدانيم.باورودکالای چینی در دو سال اخیر تلاش كرديم نرخ بيكاري چين پايين بيايد، نه كاهش نرخ بيكاري داخل.براي مجلس جاي سوال است كه چرا يك باشگاه خصوصي كه همه هيات مديره آن از نزديكان دولتي هستند، عهده دار كانال ورود شركت‌هاي غربي شده؟ اين مصداق بارز رانت است.
 •  معاون سازمان انرژی اتمی گفته است: ايران مازاد توليد آب سنگين را از طريق يک کشور واسط به آمريکايی‌ها می‌فروشد!
 •  دادستان کل کشور گفت: براساس اعلام نهادهای مسئول جرایم سایبری هر ۱۲ یا ۱۵ ثانیه یک قربانی می‌‌گیرد که با این حساب کشف ۹۰ درصدی جرائم در فضای مجازی به وسیله پلیس قابل قدردانی است.
 •  کارشناسان در خصوص پیش‌بینی امضای قرارداد پژو در سفر آقاي روحاني  به فرانسه  از سوی وزارت صنعت اعلام کردند: معمولا در سفرهایی که رهبران کشورها انجام می‌دهند، تفاهمات ملی مدنظر است و پروژه‌های جزء را نباید در داخل یک سفر، بزرگنمایی کرد، چراکه این برای ملت دستاوردی ندارد.وي افزود:اصلا در مورد این چنین قراردادهایی نباید بگوییم که چون سفر رئیس جمهور در فلان تاریخ است، این قرارداد باید به هر قیمتی امضا شودونبايدامضای یک قرارداد بدون در نظر گرفتن منافع ملی، تنها در پرتو یک حرکت سیاسی به امضا برسد.
 •  در حالي بيش از 145 هيئت تجاري بعد از پنج سال تحريم شديد و به خصوص از مهرماه امسال به ايران آمده‌اند، تاكنون هيچ گزارشي از نتايج اين نشست‌ها ارائه نشده و حتي برخي از اين نشست‌ها محرمانه بوده است! كارشناسان اقتصادي بر اين باورند كه تا زمينه براي سرمايه‌گذاري فراهم نباشد رفت و آمدهاي هيئت‌هاي خارجي و آمارهاي از تعداد اين نشست‌ها خروجي مؤثر در اقتصاد ندارد.
 •  آمارهای رسمی منتشر شده توسط گمرک نشان می‌دهد در 9 ماه اول سال جاري بیش از 30 هزار و 400 دستگاه خودرو سواری به ارزش 717 میلیون دلار وارد کشورمان شده است.همچنین در این مدت یک میلیارد و 363 میلیون دلارقطعات خودرو به کشور وارد شده و بالغ بر سه میلیون و 366 هزار دلار برای واردات آدامس از کشور خارج شده است.یعنی بیش از 2600 میلیارد تومان فقط برای همین دو قلم کالا از جیب مردم رفته است. آن هم در شرایطی که مقامات دولت یازدهم مدام از اجرای اقتصاد مقاومتی سخن می‌گویند.گمرک همچنين آمار داده که طی 9 ماه گذشته از سال جاری، 216 هزار دلار محصولاتی نظیر بیل و کلنگ و 23 هزار دلار (بيش 12 تن )سنگ‌پا وارد شده است وهزاران دلارصرف واردات  شانه و گیره زلف، کراوات، کلاه‌گیس و پاپیون شده است !.گفتنی است از آغاز به کار دولت یازدهم تاکنون واردات اقلام غیرضروری به کشور افزایش یافته كه  اين واردات موجب کاهش فعالیت 25 هزار کارگاه نسبت به سال 93 شده و بیکاری کارگران بیشتری را در پی داشته.